Katwijkse hotels raken moeilijk vo Ouderwets borduurwerk voor het goede doe Duin Bollenstreek Celstraffen geëist tegen drugsbende Bollenstreek OPRUEVHNGSKQRTTNG RINCK WOENSDAG 2 AUGUSTUS 2000 976 ANNO 1900 uit de Leidsch Dagblad I !il\ d Beschonken fietser gewond voorhout Een aanrijding in Voorhout leverde een Sassenhei- mer gisteravond schaafwonden en waarschijnlijk een bekeuring op. De 29-jarige man fietste op de Oosthoutlaan en werd over het hoofd gezien door een Voorhoutse automobilist die uit de Bloemenschans kwam. De fietser reed zonder licht en bekende gedronken te hebben. Hem is in het LUMC, waar hij voor zijn verwondingen naartoe moest, een bloedproef afgenomen. De uitslag daarvan is nog niet bekend, maar als hij inderdaad te veel alcohol op had, krijgt hij een boete. Of de automobilist be keurd wordt, kon de politie vanochtend nog niet zeggen. Dronken achter het stuur lisse Een 43-jarige man uit Hoogmade is vannacht op de Hya- cinthenstraat in Lisse aangehouden omdat hij met een slok óp achter het stuur zat. Iemand had de politie gewaarschuwd. Uit de blaastest bleek de man bijna drie keer zoveel te hebben ge dronken als is toegestaan. Hij moest zijn rijbewijs afstaan en kreeg een proces-verbaal. den haag/sassenheim wim van wanrooy Tegen vijf cocaïne- en xtc-dea- lers zijn gisteren voor de recht bank in Den Haag celstraffen van achttien tot dertig maan den geëist. De vijf worden er van verdacht de laatste twee jaar in voornamelijk de Bollen streek en in Leiden een lucrea- tieve drugshandel te hebben gedreven. Hun klanten vonden ze vooral in Noordwijk, Katwijk, Warmond en Lisse. Het openbaar ministerie wil een 26-jarige tussenhandelaar uit Alphen aan den Rijn, die in Leiden woont, 30 maanden waarvan 10 voorwaardelijk ach ter de tralies hebben. Een 18-ja- rige Sassenheimer, de leider van de drugsbende, mag van officier van justitie R. Bos 24 maanden waarvan 6 voorwaar delijk 'brommen'. De rest - al len Sassenheimers in de leeftijd van 22 tot 24 jaar - hoorden 18 maanden waarvan 6 voorwaar delijk tegen zich eisen. Geen van de verdachten ont kende voor rechter J. van Daal aan de cocaïnehandel te heb ben deelgenomen. Ze gaven zo wel tegenover de politie als de rechter-commissaris en giste ren voor de rechtbank ruiterlijk toe 'schuldig' te zijn. Al vinden ze nog steeds dat het zelf ge bruiken van cocaïne en het ver spreiden van de drugs 'onder vrienden', zoals ze dat noem den, geen criminele activteit is. De jonge aanvoerder van de groep kwam al op zestienjarige leeftijd in aanraking met de co ke. En ging daarin handelen. In de handel met vrienden maakte hij geen winst, zei hij. Maar als anderen 'erom vroegen' gingen de (versneden) zakjes coke wel met 40 gulden winst de deur uit. Als hij er eens niet was, na men vrienden uit de groep ver dachten de zaken voor hem waar. Een van hen reed in zijn auto de leider, die geen rijbe wijs had, ook rond door de streek om de handel uit te brei den. Behalve om cocaïne ging het uiteindelijk ook om xtc-pil- len en anabole steroïden. De zaak kwam aan het licht toen de Alphense tussenhande laar, die de coke aan de jonge groepsleider leverde, bij een ander drugsonderzoek tegen de lamp liep. Het spoor leidde ook naar de groep uit Sassenheim, die in Noordwijk, Katwijk, War mond en Lisse afnemers vond. „Het gaat hier om serieuze drugshandel, waarbij iedereen uiteindelijk uit was op eigen ge win en aanzien in de groep. Door het dealen zijn deze jon gens een een cyclus van crimi naliteit terecht gekomen. Want ook anderen raken verslaafd en die gaan weer stelen om aan geld voor de drugs te komen", vond de officier. Het openbaar ministerie vor dert van een aantal dealers ook de winst die zij met hun handel maakten. De jongste van het stel, de 18-jarige Sassenheimer, moet als leider van de 'vrien dengroep' 20.800 gulden op hoesten. Hij was voor dit straf proces formeel nog minderja rig, maar het meerderjarig straf recht werd op hem van toepas sing verklaard. Van zijn zes jaar oudere plaatsgenoot wordt 7.350 gulden verlangd. En de Alphense tussenhandelaar mag wat justitie betreft met 4.900 gulden over de brug komen. De Alphenaar werd als enige vrij gesproken van handel in xtc omdat daarvan tegen hem geen bewijs voorhanden was. Twee van de advocaten vroe gen vergeefs om onmiddellijke vrijlating van hun gedetineerde cliënten. Uitspraak volgt op 15 augustus. LEIDEN - BREESTRAAT 121 - TEL. (071) 512 50 36 Donderdag 2 Augustus NOORDWIJK - Zitting van de gemeenteraad. Adres van het bestuur van Vreemdelingen verkeer, verzoekende om een subsidie van 50 als bijdrage in de kosten van twee mu ziekuitvoeringen, te geven op den avond van 2 Augustus (verjaardag van H.M. de Koning- Moeder) en wel door onze twee muziekkorp sen, één in Noordwijk-Binnen op het Linden- ANNO 1975 plein, één aan het strand - wordt begeleid door een advies van B. en Ws. Dezen stellen voor, gunstig te beschikken, doch met het oog op den verjaardag van H.M. de Koningin, die ook aanstaande is, de bijdrage in twee gelijke dee- len te splitsen en dan de twee uitvoeringen te doen geven, resp. op 2 en 31 Aug. Het bestuur van V. V. V. zou zich hiermede kunnen vereeni gen, zooals gebleken is uit een mondeling on derhoud met haar voorzitter. r( Tegen dit verzoek en voorstel komt de he I Van der Meer in verzet, die meent, dat het in op den weg der gemeente ligt, dergelijke za ken, nl. de viering van 2 Aug., te steunen, noemt zulks een stap in de verkeerde richtiië en meent, dat bij V.V.V. een andere bedoel ij», heeft voorgezeten, nl. den badgasten eenig aangename uren te verschaffen; ware er nu een muziektent, dan zou.er iets voor te zeggl! zijn. IV Zaterdag 2 augustus RIJNSBURG - De in vakantiestemming zijnde minis ter drs. R.F.M. Lubbers was waarlijk niet naar Rijns burg gekomen om het corso '1000 jaar Rijnsburg' met een zwaarwichtig economische pleidooi te ope nen. ,,'k Hou zo maar een babbeltje voor de vuist weg en haak daarbij in op wat ik gehoord en gezien heb", zei hij. Lubbers had zijn vrouw en drie kinderen mee gebracht. Vooral z'n jongste zoon vermaakte zich op perbest tusen al die mensen in historisch kostuum. In een mum van tijd had hij zich een baret met grote veer eigen gemaakt en op het hoofd gezet en even la ter droeg hij het 'vorstelijke' hoofddeksel van burge meester De Roos. Aan zijn 'vader-de-minister' vroeg hij "Wat doen al die mensen nu met dat mooie kostuum als het dui zendjarig feest voorbij is? Dragen ze het volgend jaar weer? Waarop Lubbers schaterend van de lach ant woordde: "Ben je mal jong, het is geen carnaval. Misschien trekken ze het over vijfentwintig jaar weer eens aan". Die tafereeltjes waren tekenend voor de ontspan nen sfeer waarin gistermiddag de opening van het 29ste Rijnsburgse bloemencorso in tegenwoordig heid van veel genodigden geschiedde. Minister en mevrouw Lubbers waren zeker al een klein half uur voorde openingsceremonie in het 'Flora'-restaurant. Uit de gesprekken, die werden gevoerd kon men op merken, dat ze ook reeds het één en ander hadden gezien van het feestende Rijnsburg. Corso-bestuur-voorzitter Cees Leeuwenburg stelde in zijn openingswoord dat de drang naar vrijheid en zelfstandigheid van de Rijnsburgers al tot uiting kwam toen rond het jaar 1400 de Abdij een vrijplaats was voor iedereen. Zelfstandigheid en avontuur zijn ook nu nog waardevolle bezittingen. Geen afstand in Europa is hun te ver om sierteeltprodukten aan de man te brengen. RIJNSBURG - De gemeenteraad van Rijnsburg is gisteravond in historische kledij bij een geweest. En dat was meteen het begin van een hele reeks bijeenkomsten en fees'1 ten, waar duizendjarig Rijnsburg zich de komende week mee gaat bezighouden. Op foto: staand burgemeester De Roos. Naast hem, in een pak van iets moderner snit, commissaris Vrolijk. foto archief leidsch dagb^ 'Het is iedere dag met hangen en wurgen proberen gasten te krijgen Katwijkse hotels raken - zelfs nu in het hoogseizoen - niet of pas laat op de dag vol. Twee- en driesterrenhotels slagen er zelfs in het weekeinde niet in om de mooiste kamers bezet krijgen. Een zeer ongewone situatie. „Ik zit hier al sinds 1979 en ik heb dit echt nog nooit meege maakt. Het is dit jaar gewoon knudde", klaagt eigenaar C. van der Linden van het Atlanta Hotel aan de Badstraat in Katwijk. voldoende kamers beschikbaar. Als hij het gastenboek van de afgelopen maanden doorbla dert, bespeurt hij tot nu toe re gelmatig lege kamers. Alleen gedurende de maand mei was het hotel nagenoeg vol door groepsboekingen. Van der Lin den denkt dat de problemen van zijn hotel niet alleen te wij ten zijn aan het slechte zomer- irene nieuwenhuuse Het Atlanta Hotel, dat vlak ach ter de Boulevard ligt, is een tweesterrenaccommodatie en heeft twintig kamers. Het hotel van Van der Linden is geduren de deze week voor de helft vol geboekt. Voor het komend weekeinde zijn er nog meer dan weer van dit seizoen. Ook de al gehele tendens dat de boekin gen steeds later - soms pas "s avonds om elf uur - op gang ko men, doet volgens hem afbreuk aan een goede bedrijfsvoering. „Je raakt dus nog wel vaak vol, maar wat je drie a vier jaar geleden niet accepteerde, moet je noodgedwongen nu maar slikken. Je neemt op zaterdag avond laat gasten voor één nacht aan", gruwt hij. Ook collega P. Parlevliet van Hotel Zeezicht, dat wel aan de Boulevard ligt, heeft die erva ring. Dit driesterrenhotel is tot nu toe wel steeds volgeboekt geweest, maar het verloopt alle maal 'erg rommelig' volgens de manager. „Het wordt de laatste tijd echt extreem. De boekingen komen vaak heel, heel laat." Zij wijst er verder op dat het tegenwoordig vaak om hotel gasten gaat die fysiek wat gaan tobben en daarom niet meer mogen vliegen. „Want voor honderd gulden meer kun je te genwoordig naar Gran Canaria! De bezetting heeft volgens haar ook niets te maken met het weer, maar met de weers voorspellingen. „Want het weer valt toch allemaal best mee", is haar mening. J. Warmenhoven van Hotel Zee en Duin aan de Boulevard klaagt ook over leegstand in zijn hotel. „Het afgelopen weekein de had ik zelfs een kamer met zeezicht leeg. Ik loop toch al wat jaartjes mee - mijn vader had dit hotel al -, maar dit is echt nog nooit voorgekomen in het hoogseizoen." Daarnaast wordt hij net als zijn collega's 'erg moe' van het grote verloop. „Je moet, iedere dag weer, met hangen een wurgen je hotel vol zien te krijgen." Warmenhoven denkt dat 'de techniek' hierbij een niet onbe langrijke rol speelt. „Kijk, men sen loeren even op internet, zien dat het weer hier niet zo bijzonder wordt en boeken dan maar gelijk een reisje naar de zon." Ook R. van den Burg, de di recteur van de Katwijkse WV, meldt dat er - voor dit weekein de - nog voldoende logiesmo- gelijkheden in Katwijk ziji directeur spreekt deson< van een goed toeristensei al is het allemaal 'wat di tjes'. Maar de grotere hote pensions en de campings, in Katwijk nagenoeg vol, hij. Zijn Noordwijkse colle Gerards heeft een gelijklu verhaal. „Maar de maand natuurlijk echt tegengev Zestig zonuren minder normaal betekent gegaraniL omzetverlies." Zij spreek f, rugkijkend op het seizoen 0 een geweldige meimaand matige juni en een tegenv; de julimaand. „Maar dit i soluut geen verregend zoen", vind ze. Bazaar Tesselschade Arbeid Adelt Huis ter Duin NU TIJDELIJK uit 'eigentijdse artikelen', ic de promotietekst ontei Want hoe zinvol het werl de vereniging ook is, de m artikelen hadden ook een 1 eeuw eerder van de naa kunnen komen. Poppetjes ters, huisjes en versieringe11 lemaal in de zelfde bone steek. Handgemaakt en 1 goede kwaliteit, maar ni<e gentijds. Pogingen tot verbeterin' verjonging zijn er wel. Nee a blokfluitzak (15 gulden), samengesteld van voorbed e stof met vrolijk notenscr Toppertje in het jongerenae timent is het zogeheten denlijstje (12,50 gulden), opschrift Geslaagd - en n kamers. Bovendien stelt de veren dat Tesselschade-artikelene een soort zijn die in geen kei te krijgen is. En ook - waar. Voor echt handgen borduurwerk hoef je pakw j &A niet binnen te lopen, duurwerk is dan ook de van Tesselschade. De cei tafel, recht voor de ingang, speciaal voor vrijgemaakt. Tesselschade Arbeid Ad ook op andere fronten aai f moderniseren. Zo is onlangs de wer www.tesselschade-arbeidai1 .nl in het leven geroepen staan bij sommige prodi_. de prijzen al in euro's venf' zoals bij de tafelaardb (9,50 gulden, 4,31 euro), j de speldenkussens (19,50 den) gaan internationaal *- Engelstalige variant toont- opschrift Girl or boy, equa De Hollandse tegenhanger of zij, altijd blij. noordwuk peter van egmond OP EEN UNIEKE COLLECTIE MONTUREN 10% KORTING OP ALLE OVERIGE MONTUREN Zoiets volks als een bazaar, uit gerekend in dat chique, presti gieuze Huis ter Duin? Zeker. En Huis ter Duin is er blij mee. Zo blij zelfs dat de bazaar van Tes selschade Arbeid Adelt elk jaar gratis onderdak krijgt in een deftige zaal met kristallen luch ters en spiegelzuilen. De gebor duurde kleedjes, handdoeken babyvestjes en pannenlappen zijn immers erg in trek bij de hotelgasten, die speciaal hier voor hun verblijf op de Noord wijkse duintoppen begin au gustus boeken. Die gasten vergapen zich dan aan het brede assortiment handwerk van Tesselschade Ar beid Adelt, 's lands eerste alge mene vrouwenvereniging. Dat handwerk wordt gemaakt door vrouwen die een extra centje en een extra contactje wel kunnen gebruiken. Tesselschade, een landelijke organisatie, levert materialen en patronen en is tevens vaste afnemer van het handwerk. Ook steunt de ver eniging vrouwen die een oplei ding willen volgen om daarna in eigen onderhoud te kunnen voorzien. Het assortiment handwerk dat voor deze doelen staat uit gestald, is groot. Topproduct is het setje pannenlappen (16,50 gulden). Maar ook het textielen doe-boekje waarmee kinderen foto henk bouwman organisatie komen er regelma tig jongeren op de verkoopda gen af. Maar voor de duidelijk heid: in de termen van Tessel- schade-bestuurders is een jon gere een klant van tussen de dertig en de veertig jaar. Ook de folder van de vereni ging doet aan enige overdrij ving. Het assortiment bestaat Bazaar in Huis ter Duin. Tesselschade-artikelen zijn van een soort die niet in een winkel te koop is. leren knoopjesdrukken, ritsen, knoopjesdichtmaken en ve- terstrikken (43,75 gulden) is in trek. Net als de geborduurde kastranden met oud-Hollandse spreuken als 't Is in buys geheel verdraeyt, waar 't haantje zwijgt en 't hennetje kraeyt (23,50 gul den). En natuurlijk de vele bridge-artikelen (van 12,50 tot 135 gulden). Het is de twaalfde keer dat de verkoop in Noordwijk plaats vindt, en met een omzet van te gen de tienduizend gulden is de bazaar in de badplaats de best verkopende van de Leidse Tes- selschade-afdeling. Wie even binnenloopt constateert al snel dat de jongste afnemer de der tig wel is gepasseerd. En toch, vergis je niet. Want volgens de

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14