Adriaanse geeft eerlijk beeld van Ajax -J Sport EPO-test mogelijk niet op tijd klaar voor Spelen Duitsers steunen voetbalbond FC Den Bosch vraagt uitstel van betaling aan Honkbalweek een test voor Nederlands team Mare Overmars scoort bij debuut INSDAG 1 AUGUSTUS 2000 Bosvelt verlengt contract [otterdam International Paul Bosvelt heeft zijn contract met ëyenoord verlengd met een jaar. De middenvelder blijft daar- nee in principe tot en met het seizoen 2002/2003 in Rotterdam- je dienst. Speler en club kwamen tevens een optie overeen voor bet seizoen 2003/2004. Bosvelt (30) speelt sinds de jaargang 1997/1998 bij Feyenoord. Daarvoor kwam hij drie seizoenen uit in Ifoor FC Twente. Ullrich voert wielerploeg aan iet mieuss Jan Ullrich voert de Duitse wielerequipe voor de Olym- ïaarpische Spelen aan. De nummer twee van de Ronde van Frank- l," ;ijk vormt samen met Erik Zabel, Rolf Aldag, Andreas Klöden en lens Voigt de ploeg voor de wegwedstrijd. Ullrich geldt als één PVfan de favorieten voor het goud op de individuele tijdrit, irhaj of Finale Daviscup in Barcelona >t kfarcelonaDe finale van de strijd om de Daviscup tussen de J jaijnannen van Spanje en Australië wordt in Barcelona gespeeld. stj)e eindstrijd vindt plaats van 8 tot en met 10 december op het wt'alau Sant Jordi, dat plaatsbiedt aan 15.000 toeschouwers. Het de eerste keer dat Spanje, voor de derde keer finalist, gastheer van de beslissende fase van het evenement. ^an Poppel kiest voor eigen selectie voerden Bondscoach Jean-Paul van Poppel neemt met zijn mtionale selectie deel aan de Ronde van Frankrijk voor vrou- ven. Hij heeft geen rensters van andere ploegen uitgenodigd oor de etappekoers, die zondag met een ploegentijdrit in Mi- aan begint. ,,In de Tour zullen we ons vooral richten op etap- jezeges aldus Van Poppel. FC Twente huurt Piqué van Ajax Inschede FC Twente heeft Mitchell Piqué voor een jaar ge- stiejiuurd van Ajax. De 20-jarige linksbenige speler is in principe ve|erdediger, maar kan op meerdere posities uit de voeten. Piqué stippelde al enkele malen in het eerste van Ajax. lusfZabirova toch naar Sydney jter|floskouLeontien van Moorsel zal tijdens de Olympische Spe- pjen op de individuele tijdrit toch concurrentie krijgen van Zoel- to/ia Zabirova. Drie weken geleden kwam haar olympische deel- - cjafiarne gevaar, nadat ze bij een zware val met haar hoofd op pen steen terechtkwam. Door haar overwinning bij de nationale /orr|campioenschappen tijdrijden heeft Zabirova het bewijs gekre- ronf5en dat ze voldoende hersteld is van de val. gupterke proloog De Goede n (JASSENWielertalent Suzanne de Goede uit Zoeterwoude is de el^Gste Internationale Jeugdtour van Assen sterk begonnen. In de m^>roloog zette de nieuweling-dame van de Leidse wielervereni- s d$'n8 Swift gisteren de vierde tijd op de klokken. Alleen Jaccolien )ljepallaard, de Noorse Helene Tveter en eeuwige concurrente Mi- 0Ifanda Vierling legden de tijdrit sneller af. De andere regionale ;s deelnemers aan het evenement, dat een totaal prijzengeld van drj) 0.000 gulden kent, zijn de Noordwijkerhoutse nieuwelingen euAValter Looijstijn en Klaas van Hage, alsmede de Leidse junior anJDavey Rotmensen (Swift). Dit drietal kon op de openingsdag pr{geen potten breken. lausanne rtr De leider van de medische commissie van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) Patrick Schamasch heeft ge waarschuwd voor te optimisti sche verwachtingen over een betrouwbare EPO-test. Hij schat de kans op 50-50 dat voor aanvang van de Olympische Spelen in Sydney een systeem beschikbaar is. De medische commissie be gon gisteren aan een twee daagse bijeenkomst om de door Australische en Franse wetenschappers ontwikkelde testen te onderzoeken. Met de systemen is het gebruik van bloeddoping op te sporen. „We hebben nog 43 dagen voor de Spelen", zei Schamasch. „Voor wetenschappers kunnen 43 da gen genoeg zijn." Een panel van vijftien leden, onder wie prof dr. jo Marx van het Universitair Medisch Cen trum Utrecht, zal de testen be studeren. Het Franse lab in Chatenay-Malabry heeft een methode ontwikkeld op grond van urine, de Australiërs met bloed. De twee testen zijn bei de gepubliceerd in medische tijdschriften. De Franse test zou aanvan kelijk al bij de Tour toegepast worden, maar later werd beslo ten de test na afloop uit te voe ren. De wielrenunie UCI was nog niet overtuigd van de vali diteit van de nieuwe methode. Schamasch: „We hebben het idee dat beitfe methodes te ge bruiken zijn. De Australische methode als eerste en de Fran se als bevestiging. Maar ik wil niet te veel verwachtingen wek ken. We zullen moeten aftvach- ten wat de beslissing over twee dagen is." Na de uitkomst van de bij eenkomst van de medische commissie zal de executive board van het IOC zich eind augustus buigen over de we tenschappelijke en juridische consequenties. Het bestuur neemt de definitieve beslissing over de invoering van de EPO- test. Het was persdag bij Ajax. Maar, geen informatiemap, geen namen bij het rijtje geportretteerde spelers, geen commerciële achterwand, geen gratis videoband. Niets herinnert nog aan de topclub die Ajax ooit was. En dat was nou precies de strekking van het langdurige betoog van Co Adriaanse. De trainer zette zijn club hard, maar realistisch neer. Ajax, zo was de strekking van het be toog, Ajax is een gewone club. Niks meer, niks minder. amsterdam ype minkema Adriaanse houdt niet van ver kooppraatjes. Zeker niet om supporters naar de Arena te lokken. Ze zouden waarschijn lijk bitter teleurgesteld afhaken. De trainer houdt niet van om haal van woorden, fluwelen verwachtingen. De trainer gaat recht op zijn doel af. „Ik ben eerlijk", zegt hij van zichzelf. „Ik geef een eerlijk beeld. Dan kunnen de fans later altijd nog kiezen of ze op basis van de in formatie wel een seizoenkaart willen." En dat beeld is niet al te roos kleurig, dat gaf Adriaanse bij zijn presentatie al aan. Een plaats bij de eerste vijf, had hij toen geroepen. Dat viel niet goed, want Ajax hoort altijd en eeuwig om de titel te strijden. Adriaanse: „Ajax moet niet met 1-0 winnen, maar met 7-0. Ajax moet Europa Cups winnen, be kers. Zo denkt het publiek. Ik ga daar niet in mee. Ik ga geen gouden bergen beloven. Ik wil slechts vertellen hoe de vlag er bij hangt". IdelSCHEDE albert geesing jaë intfle KNVB staat niet alleen in de hablitieke lobby om Eurocom- atissaris Mario Monti op ande- Tui gedachten te brengen. Ook wife Europese Voetbalunie UEFA i hei de Duitse voetbalbond DFB ullépen storm tegen het plan van bilt Italiaan om de afkoopsom men in het voetbal per 1 januari Jtijboi ongedaan te maken, i be De president van de Duitse gubetbalbond Egidius Braun ngtiorziet 'dramatische gevolgen gerfeor het voetbal' als het (ver- neftpte) transfersysteem de nek Loqordt omgedraaid. In dat geval uilen de gevolgen volgens de oorziter van een van de mach- jgste voetbalbonden in Europa 'Y7°g dramatischer' zijn dan het 'Arrest-Bosman. „Daarmee is al èn goed functionerend sys tem buiten werking gesteld," egt Braun in het Duitse sport- lad Kicker. er J De generaal-directeur van de jjfEFA Gerhard Aigner spreekt Jau venvoestenc'e gevolgen' als de Europese Unie eert" Systeerft doorvoert waarbij de contract- duur en de voorwaarden door de politiek worden gereglemen teerd. Dan zou een speler transfervrij bij een club kunnen vertrekken, ook als hij nog een doorlopend contract heeft. Opmerkelijk is dat ook de Duitse vereniging van beroeps voetballers (VdV) het plan af keurt en zich daarmee openlijk distantieert van de internatio nale spelersvakbond Fifpro, die een vurig voorstander is van de EU-plannen. Zijn voorzitter Florian Gothe ziet in de kruis tocht van Monti 'een overtre ding tegen het Duitse arbeids- en staatsrecht'. Zijn grootste grief is dat de EU voetbal als 'naakte koop waar' aanmerkt. „Zoals de tele foon- of energiemarkt. Dat is schadelijk voor de culturele en sociale functie van de sport", zegt hij. „Als contracten niet meer gerespecteerd hoeven worden en spelers kunnen gaan en staan waar ze willen, is dat Het voetbal wordt Holiday on Mlce als volgend jaar het trans fersysteem wordt gewijzigd. Dat voorspelt Co Adriaanse, de trainer van Ajax. „Je ziet telkens dezelfde show met de zelfde pakkies aan, maar ieder iaar met andere spelers." Adriaanse ziet niet het einde prijsvragen Jcky Day van maandag 31 juli. 17 - 20 - kt 1 - 29 - 30 - 32 - 33 - 34 - 35 - 37 - 41 - - 50 - 58 - 59 - 68 - 73 - 75 - 77 - 78. nder voorbehoud) itto. Jackpot: geen winnaar, hoofdprijs: lapten winnaar tweede prijs: geen winnaar, lat!rde Pri's winnaars, vierde prijs: 15 'Zelfde show, andere spelers' amsterdam gpd der dagen, maar juist een mooie uitdaging voor een trai ner. „Je kunt alleen op korte termijn werken. Dat is een na deel. Maar je moet vooral in ventiever zijn dan voorheen. De scouting moet worden ver beterd want je moet spelers achter de hand hebben. Je zult ieder jaar een nieuw team moeten opbouwen." innaars, vijfde prijs: 54 v rto: eerste prijs geen winnaar, tweede ijsgeen winnaar, derde prijs: 2 win- bruto f. 7122,10. (onder voorbe- m efenwedstrijden. uick 1890 (Ned) - Barcelona (Spa) 0-10 y 1-2). Doelpunten Kluivert 2, Overmars, I. Cocu, Ronald de Boer, Dam. Ge- rd, Simao, Motta. 'ïgioteam - Heerenveen 0-11 (0-5). Doel- inten Dennis de Nooijer, Lurling 4, Gé- ias rd de Nooi|er, Talan, Kolk W «celsior - Feyenoord 1-4 (0-4). Kalou 0- Kornejev 0-2, Paauwe 0-3, Kalou 0-4, paardensport Eerste koers, 2060 m: 1. Nero PIS okolH.W. Langeweg) 1.19,9, 2 Kindly ades, 3. Noeri Dennehof Tweede koers. 720 m 1 Joke Attack(F.A. Ottersberg) 18,3. 2 Marybell. 3 Ninety six G. Derde «rs, 1720 m 1 Lindy's Starlake(R.L. ools) 1 18,3, 2. Jari. 3 Kibo Wix Vierde kloers, 2400 m 1 Liz van Zuilen (F.L. ip 'andelaar) 1.20,5, 2 Jager's Lux. 3. Mr varvis. Niet gestart Nico Belvedere. Vijf- koers, 2060 m: 1. Nicky Dijkhoeve(R L. «Is) 1.20,6. 2. Nicky Norton, 3. Let it Magie. Zesde koers, 2060 nr 1. Mor ing Star S (R L. Pools) 1.21.9. 2 Oytiki SCOREbord Seven, 3. Olivia Enzelens. Zevende koers, 2060 m- 1. Henny Meerdijk (Mw. S.L M Uusimaki) 1.21,8, 2. Kandy Rich, 3 Bi son Pride Achtste koers. 2060 m: 1. John's Butcher (Mw. S K de Glee) 1.19,7, 2. Kid of Flora, 3. Just Beuckenswyk, 4 Island Haven. Niet gestart: Herdo Negen de koers, 2060 m 1 Lindu's Starlake (Ruud Pools) 1 20,2, 2. Leska Z. 3. Joke Attack Tiende koers. 2060 m; 1. Mold Dragon(R Paardekooper) 1.18,9, 2. Key H 3. Jan Avon Elfde koers, 2060 m: 1 01- ga Dakota(R L. Pools) 1.21,1, 2. Only Bui tenzorg, 3 Norton K. tennis Toronto. Mannen, 5.8 miljoen gulden. Eer ste ronde: Kiefer (Dui) - Martin (VSt) 6-1 7-5, Levy (Isr) - Damm (Tsj) 7-6 4-6 6-3, Alami (Mar) - Tramacchi (Aus) 6-2 6-4, Novak (Tsj) - Dosedel (Tsj) 7-6 6-3, Gros- jean (Fra) - Mamnt (VSt) 6-2 7-6. Ranglijsten tennis. Vrouwen: 1 Hingis (Zwi) 6145, 2 Davenport (VSt) 5537, 3. Venus Williams (VSt) 3622, 4. Pierce (Fra) 3424, 5 Seles (VSt) 2910, 77. Boogert 399, 81 Hopmans 390, 90 Oremans 344, 136. Noorlander 194, 137 Basting 191,50 Mannen: ATP Champions Race: 1Norman (Zwe) 525 punten, 2 Kuerten (Bra) 520, 3 Sampras (VSt) 457, 4 Agassi (VSt) 368, 5. Corretia (Spa) 357 (7), 48. Schal ken 101, 59. Kraiicek 88 (57), 90 Wes- sels 45 (85). 99 Sluiter 38 (94) Plaat singslijst: 1 Agassi 4128, 2. Sampras 3291, 3. Norman 3246, 4. Kuerten 3118, 5. Kafelnikov 2959, 24. Krajicek 1074, 53. Schalken 750 (51). 92. Wessels 455 OEFENvoetbal DINSDAG 1 AUGUSTUS JAC-Katwijk (19.30) FC Lisse-WM (19.30) Ter Leede-Voorschoten '97 (19.30) Quick Boys-Wilhelmus Rijnsb Boys-Haarlem 2 (19.00) DONDERDAG 3 AUGUSTUS Alphense Boys-DCG (19.30) Valken'68-Quick Boys 2 Hij predikt realisme. „Het huidige Ajax is nog altijd een A- merk, maar geen voetbalbol- werk. Ajax ging altijd voor de ti tel. Met een beetje pech werd de club altijd wel tweede, en je moest toch wel héél veel pech hebben om derde te worden. Al en BI werden jaar in jaar uit kampioen. Dat is de laatste ja ren niet meer het geval. Daar zijn oorzaken voor, maar daar om kun je op dit moment niet zeggen: we gaan voor het kam pioenschap. De laatste 64 wed strijden brachten Ajax een zes de en een vijfde plaats. Dat is gemiddeld een vijf en een half." Zó wil Adriaanse zijn club be oordeeld zien. Neem het Amsterdam-toer nooi. „Vroeger was het voor die andere clubs een eer om tegen Ajax te spelen. Nu is dat an dersom. Nu komt het publiek om zich te vergapen aan de buitenlandse sterren." De trai ner van Ajax zag liever het tweede van Standard Luik in het toernooi. Minder aantrek kelijk voor het publiek, dat is waar, maar wél leuk voor zijn De nieuwkomers bij Ajax met van links naar rechts: Van der Gun, Galasek, Bergdolmo, Adriaanse, Lobont, Yakubu en Van der Meyde. foto anp spelers. Krijgt Adriaanse de lat zo ver omlaag? Hij hoorde de fans al roepen. Wat moesten ze nou met Bergdolmo of Galasek? Of de teruggehaalde huurlingen Van der Meyde of Van der Gun? Ajax moest Finidi George terug halen, en Jari Litmanen. De trainer: „Daarbij denken de supporters aan de Finidi van het gouden Ajax, en Litmanen in zijn beste periode. Finidi kost maar twaalf miljoen, roepen ze. Maar het gouden Ajax is niet meer. En Jari - als hij fit is, is hij van grote waarde. Maar hij was de laatste twee jaar nauwelijks fit. Dan heb ik niets aan hem." Adriaanse wil alleen nog twee verdedigers en - eventueel - een 'kaatsende' spits. Ajax betaalde vorig seizoen flink leergeld met het terugha len van oude glorie. Winter, Verlaat en Menzo konden dat verleden niet meer terughalen. „Vorig jaar werd er zeventig miljoen gulden in spelers geïn vesteerd. Dat is geen garantie voor succes. Ik wil niet zo veel mogelijk spelers verzamelen, ik ga niet kwartetten met voetbal lers." Adriaanse ziet het bij an dere clubs, „Wordt er een spe ler gekocht. Kost-ie? 85 Mil joen? Geen plekkie? Dan lenen we hem wel een jaartje uit." Bovendien, het past niet in de filosofie van de trainer. „Als we Finidi en Litmanen terughalen, zouden Knopper en Van der Meyde op de bank zitten. Knopper maakte vijftien goals. In zó'n seizoen. Waarom zou hij er geen twintig maken in een beter jaar? Nu heeft vijftig procent van de selectie een Ajax-achtergrond. Dat is een goede ontwikkeling." Minder goed gaat het in de eigen jeugd. In het tweede lo pen vooral buitenlandse talen ten rond. Dat kan niet in de, zo als Adriaanse dat noemt, 'beste jeugdopleiding ter wereld'. „Maar dan moet je veel meer talenten uit Amsterdam, Utrecht of Lutjebroek scouten en opleiden." Bij de presentatie van de se lectie mochten Dani, Van Halst, Hoekstra, Sier en Babangida niet op de foto. De vijf mogen worden verkocht. Maar wel op de kiek gingen Cedric van der Gun, Andy van der Meyde, Bru- til Hosé, Kevin Bobson en Ra fael van der Vaart. Dat is het kristalheldere, duidelijke sig naal dat Co Adriaanse aan het onrustige en zoekende Ajax wil doorgeven. wok UEFA fel gekant tegen afschaffing afkoopsommen koten op de molen vamtie spe lersmakelaars. Zij zullen de si tuatie uitbuiten tot over de grenzen van wat clubs kunnen verdragen." Manager Wolfgang Holzhau- ser van Bayer Leverkusen voor ziet een enorme stijging van de spelerssalarissen als de EU haar zin krijgt. Nog rampzaliger is volgens hem de sportieve uit werking van het 'waanzinnige' plan. „Als spelers in het meest extreme geval elk kwartaal van club kunnen wisselen, betekent dat het einde van de# sport. Dan is het onmogelijk nog een elftal op te bouwen en gaat ook de laatste mogelijkheid voor de fans verloren om zich nog te identificeren met de club en het elftal". Geen club zal dan nog mil joenen steken in de opleiding van jeugdspelers, vreest Holz- hauser. „Dan ontstaat er een regelrechte wildgroei tussen de clubs onderling. Alle voetbalex perts weten dat je drie tot vier jaar nodig hebt om een ploeg op te bouwen. Dat kan dan niet meer." De FIFA onderzoekt of de sta tus van een werknemer, die een profvoetballer nu heeft, valt te wijzigen in die van.een onder nemer, die zijn prestatie levert op basis van honorarium in een vastgestelde periode. Mayer- Vorfelder: „Het past niet meer in deze tijd dat voetballers die miljoenen verdienen dezelfde sociale status hebben als een werknemer met een bruto-in- komen van 3000 Mark per maand." (91), 108. Sluiter 385 (106), 109. Sieme- rink 370 (119), 121. Van Lottum 339 (120), 159. Kempes 237 (161). wielrennen Roosendaal. Draai van de Kaai. Mannen: 1. Virenque (Fra) 100 km in 2.16 12, 2 Van Bon (Ned), 3. Botero (Col), 4. Knaven (Ned), 5. Verheyen (Bel). Vrouwen: 1. Van Moorsel (Rotterdam) 70 km in 1.41 13. 2 Vink (Wijk en Aalburg), 3. Bosman (Norg). Assen. 36ste Internationale Jeugdtour van Assen. Junioren (88 deelnemers): 1. Sie mens 1 58,75, 2. Slaman 1.59,10, 3. Fa- ber 1.59.30, 4. Ternstrom 1.59,84, 5. Kunze 2.00,29, 65. Rotmensen (Leiden) 2 10,50. Nieuwelingen (124 deelnemers): 1 Usin 1.58,22. 2 Verstegen 1.59,13, 3 De Jong 2.01,58. 4. Zijlstra 2.01.88, 5 Stroetmga 2.01,99, 48. Looijstijn (Noord- wijkerhout) 2.08,47, 81. Van Hage (Noordwijkerhout) 2 12.93 Junior- én nieuweling-dames (52 deelnemers): 1 Wallaard 2.05.49. 2. Tveter 2.06.54. 3 Vierling 2.07,52, 4. De Goede (Zoeterwou de) 2.08.00, 5. De Veen 2.10.57 den bosch anp Het in zware financiële nood verkerende FC Den Bosch heeft uitstel van betaling aange vraagd bij de arrondissements rechtbank in Den Bosch. De stap maakt onderdeel uit van een saneringsplan dat moet lei den tot behoud van betaald voetbal in de Brabantse stad. Leo Hoedemakers, voorzitter van de beheerraad van Den Bosch, maakte bekend wat er bij de club werd aangetroffen. Dat bleek ernstiger dan in de laatste weken bekend was ge worden. De club heeft over het afgelopen seizoen een exploita tietekort van ongeveer 4,5 mil joen gulden, hetgeen heeft ge leid tot een liquiditeitstekort van ongeveer 4 miljoen. Op de oorspronkelijke begroting van ongeveer 14,5 miljoen is een te kort van 6 miljoen geconsta teerd. FC Den Bosch kreeg twee we ken geleden geen licentie van de KNVB. Tegen die beslissing ging het in beroep. Het be roepscollege van de bond doet op 8 augustus uitspraak. Om aan de licentievoorwaarden te voldoen, kondigde Hoedema kers enkele forse sanerings maatregelen aan. De belang rijkste is dat de begroting wordt teruggeschroefd van 14,5 naar 8,5 miljoen gulden. Ter onder bouwing daarvan is een sane ringsplan opgesteld. Hoedemakers zei de indruk te hebben op tijd te hebben in gegrepen. Naar alle waarschijn lijldrcid wordt vandaag een be windvoerder aangesteld om het saneringsplan van de beheer raad goed te keuren en uit te voeren. FC Den Bosch ontkomt er volgens hem niet aan fors te snijden in de selectie en de spe- lerssalarissen. Als de Brabantse eerstedivi- sionist het seizoen mag begin nen, is het uiterst onzeker of dat onder leiding van trainer Mark Wotte zal gebeuren. Die gaf eerder aan niet bij de club verder te willen als die niet kan beantwoorden aan zijn ambi ties. Die behelzen een snelle te rugkeer van de degradant naar de KPN Eredivisie. amersfoort A 1 Mare Overmars in actie tijdens zijn eerste wedstrijd voor Barcelona. foto anp Gisteravond was Zenden nog 'gewoon' de linksbuiten van Barcelona bij de tweede wed strijd uit de oefencampagne in Nederland. Tegen de Amersfoortse zondagtweedeklasser AFC Quick 1890 (0-10) deed de vleugelspits van zich spreken. Hij miste, net als Patrick Kluivert zater dag in Wezep tegen WHC (0-14), tot grote hilari teit van de 4500 toeschouwers een strafschop. Roy Dirksen, keeper van Quick, stopte de inzet. Zenden scoorde wel de tweede Spaanse treffer. Na de rust werd de 'scheidende' linksbuiten vervangen door nieuwkomer Mare Overmars. De aanvaller fleurde zijn debuut bij de Catalaanse club op met een doelpunt, het zevende van de avond, en twee assists. Overmars: „Hoewel ik pas één training in de benen had, vond de trainer (Ferrer) het toch geen probleem me op te stellen. Het is leuk om écht speler van Barcelona te zijn." Overmars begroette gisteren ook Emmanuel Petit. De international van Frankrijk, net als Overmars afkomstig van'Arsenal, meldde zich gisteren tot verrassing van de Spaanse media op sportpark Dorrestein. Petit begon zijn werkdag, een etmaal eerder dan gepland, bij Bar<;a met een 'voorstelrondje'. Boudewijn Zenden verkeert nog steeds in het on gewisse omtrent een overgang naar Lazio Roma. De Limburger was contractueel overeengekomen dat hij zich morgen in Volendam zou melden in het trainingskamp van de Italianen. Zenden be vindt zich dan echter nog bij Barcelona. Barcelona en Lazio bereikten vorige week over eenstemming over de overgang van Zenden naar Rome. Met de transfer is een bedrag van 28 mil joen gulden gemoeid. Lazio-topman Governato liet zondag echter plotseling weten dat de onder handelingen waren gestaakt. Zenden weet van niets. „Ik heb al tijden geen contact gehad met Lazio. Maar met zulke uitspraken kan ik niets. Dat is ook het vervelende: ik weet gewoon niets. Kennelijk is dat inherent aan de voetballerij." Zenden houdt niettemin goede hoop. Donder dag hoopt hij meer duidelijkheid te krijgen. In de Arena zijn Lazio én Barcelona twee van de vier deelnemers aan het Amsterdam Tournement. Mocht de transfer niet doorgaan dan kan de voetballer altijd nog rekenen op de belangstelling van Tottenham Hotspur. haarlem anp Op papier kan de Nederlandse honkhalbond het sterkste team ooit uitzenden naar Sydney. Het zegt Pat Murphy, sinds 27 juni hoofdcoach van Oranje, niets. Hij wil op het veld zien hoe goed de Oranje-spelers zijn als het erom gaat, te beginnen bij de Haarlemse Honkbalweek (4-13 augustus). De bond heeft met de univer siteitstrainer van Arizona State een harde binnengehaald. „Ach, ik ben eerlijk. De spelers moeten zich niet te comfortabel voelen. Then I'm gonna kick some ass." Hij stelt zijn 18-jari- ge ervaring beschikbaar tot en met de Olympische Spelen. Murphy wil er alles aan doen Nederland te laten presteren. „Ik heb meteen duidelijk ge zegd dat ik hier niet voor va kantie kom." Na afloop van het Ameri kaanse collegeseizoen, waarin zijn ploeg temidden van drie honderd teams de finale haal de, ging hij na enig nadenken in op de Nederlandse smeekbe den. „De keuze was niet ge makkelijk. De klus is lastig en mijn vrouw is zwanger." De kans om de Spelen mee te ma ken en zijn eerdere Hollandse ervaring deden hem zwichten. Murphy werd in 1987 met Nederland Europees kampioen. „Een geweldige herinnering, met spelers als Faneyte, Een hoorn, Joost." De Amerikaan was toen pas 27. Vijf jaar eerder begon hij al als coach, tijdens zijn actieve honkballoopbaan. „Omdat ik zo'n grote mond heb, denk ik." Murphy wil nu de Nederlan ders drillen voor de Spelen. In Haarlem krijgt Oranje een zwa re test, tegen toppers als de Verenigde Staten, Cuba, Tai wan, Japan en Italië. „Het beste pre-olympische evenement aldtis Murphy. „Iedere honk balliefhebber in Amerika kent het." Na de week oefent Neder land nog een paar keer tegen Taiwan, gedeeltelijk tijdens de playoffs om de landstitel. Na een week rust reist de ploeg naar Brisbane om zich voor te bereiden op de Spelen. Urbanus reed Murphy de af gelopen weken het hele land door om alle spelers aan het werk te zien. De honkballers blijken met het nieuwe coat h- duo wel naar Sydney te willen, Faneyte besloot tot een rentree en ook de Amerikaanse prof Milliard is waarschijnlijk van de partij. Murphy zelf heeft er ook zin in. „Het wordt het sterkste honkbaltocrnooi ooit gehou den. Alle landen sturen hun beste spelers, behalve Amerika. Een unieke kans voor Neder land."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17