Andel is 'echte burgervader' Bloemen, beesten en tussendoor drie kinderen Noordwijk op Zee-festival gaat op herhaling Duin Bollenstreek Sassenheimer blijft slaan ex-vriendin ontkennen gaat op toernee Buikschuifbaan DINSDAG 1 AUGUSTUS 2000 976 Inbraak in tabakszaak ussEEen tabakswinkel aan de Kanaalstraat in Lisse is vannacht rond vier uur door inbrekers bezocht, maar die werden door een getuige betrapt. Ze lieten tien vuilniszakken achter die ze al met sloffen sigaretten hadden gevuld. De politie trof bij onder zoek in de buurt van winkelcentrum het Blokhuis een auto aan met een slof sigaretten op de achterbank, vermoedelijk afkom stig uit de winkel. In de omgeving werd een man aangetroffen van wie nog wordt onderzocht of hij iets met de inbraak te ma ken heeft. Bij de winkel was een ruit uit de buitendeur gehaald. Bonnenregen duurt voort sassenheimEen controle in de blauwe parkeerzone in het cen trum van Sassenheim leverde gisteren weer 21 bekeuringen op. In de meeste gevallen ontbrak de parkeerschijf. Vanaf vandaag is ook parkeren op het kerkplein weer verboden. Beachvolleybal aan Oude Haven sassenheim De Oude Haven in Sassenheim is zondag 6 augus tus weer het toneel van het jaarlijkse Beachvolleybaltoernooi, dat wordt georganiseerd door volleybalclub Sassenheim (VCS) en café De Twee Wezen. Door het storten van 45 kuub zand verandert het plein in een groot strand met drie volleybalvel- den. Er kunnen 24 teams meedoen, 16 teams uit Sassenheim en omgeving hebben zich al aangemeld. Inschrijving kost 25 gul den per team en kan alleen aan de bar van De Twee Wezen. Het toernooi duurt van 13.30 tot 18.00 uur. Vierde accordeonfestival in Noordwijk noordwuk» Het vierde Noordwijkse Accordeon Festival komt eraan. Zondag 27 augustus zullen naar verwachting meer dan twintig accordeonisten - het recordaantal van vorig jaar - acte de presence geven in café De Wels. Deelnemers kunnen zich nog aanmelden: tel: 071-3612735. Het festival begint om 14.00 uur. den haag/sassenheim job de kruiff Een 44-jarige Sassenheimer zegt zijn ex-vriendin en haar nieuwe vriend nooit te hebben aangeraakt. Hij zou op grond van een reeks valse aangiftes veroordeeld zijn tot drie weken cel. "Heel principieel' noemt de man zich. Daarom ging hij gis teren in hoger beroep en blijft hij weigeren om in plaats van celstraf een taakstraf te verrich ten. De man is veroordeeld omdat hij in 1998 zijn voormalige part ner twee keer zou hebben mis handeld. De twee kregen des tijds wel vaker ruzie wanneer ze hun kind aan elkaar overdroe gen. Eenmaal zou hij haar heb ben geslagen, een andere keer kreeg op het schoolplein van zijn kind ook moeders nieuwe vriend ervan langs., Ep qog steeds, zo beweren de twee slachtoffers, bedreigt de man hen geregeld en probeert hen van de weg te rijden als hij hen in Sassenheim tegenkomt. De politie weet ervan en be schouwt het lastige gedrag van de man als een gebed-zonder end. Volgens de twee. De man zelf houdt vol dat hij valselijk wordt beschuldigd. Hij erkent de verstoorde relatie, maar het zou in alle gevallen bij bekvechten zijn gebleven. En waar twee kijven, hebben twee schuld, betoogde zijn advocaat L. Blok. Tegen de man pleit dat be halve zijn ex-vriendin en haar nieuwe partner ook de vader van zijn nieuwe vriendin vorig jaar door hem mishandeld zegt te zijn. Volgens de Sassenhei mer echter bleef ook in die ru zie zijn aandeel beperkt tot flink schelden. Voor advocaat-generaal A. Kaptein zijn de aangiftes van de twee nieuwe partners voldoen de betrouwbaar, en bewijst de derde dat de man wel vaker agressief gedrag vertoont. Zij eiste daarom drie weken cel plus drie voorwaardelijk tegen de man, precies de straf die hij in oktober ook van de politie rechter had gekregen. Ze zei wel de schadevergoedingen die de man moet betalen, vijfhon derd gulden aan zijn ex-vrien- din en de helft aan haar nieuwe partner, aan de hoge kant te vinden. Het hof doet 14 augustus uit spraak. Het moet 'flink gek' zijn en het publiek moet 'in een deuk' liggen. De Oranjevereni gingen in de Duin- en Bollen streek wedijveren voortdurend met elkaar wie tijdens de na jaarsfeesten het leukste pro gramma-onderdeel heeft. Maar de laatste tijd spelen de vereni gingen elkaar ook nogal eens een balletje toe, want soms zijn de investeringen voor een spel zo groot dat samenwerken noodzakelijk is. Het buikschui ven is zo'n evenement. Want wat is er leuker dan een man (in zwembroek) of een vrouw (in badpak) tientallen meters in de groene zeep te zien glibberen? Dit volksvermaak is beslist niet alleen bestemd voor de gewone inwoner, ook de notabelen uit de Bollenstreek schuiven er op hun buik lustig op los. Zoals in Voorhout, waar enkele wethou ders en burgemeester De Ron de verleden jaar een duik in de groene zeep namen. Of dit jaar de Rijnsburgse burgemeester Van der Lee zijn Voorhoutse collega de loef gaat afsteken, is nog ongewis. Vast staat wel dat de baan, waar momenteel nog hard aan wordt gewerkt, in de Rijnsburgse feestweek die van 14 tot en met 19 augustus ge houden wordt, ook zijn glibbe rige dienst gaat doen. In Voorhout wordt het groene- zeepgevaarte tijdens de na jaarsfeesten in de tweede week van september opgebouwd. Valkenburg en Katwijk hebben inmiddels al belangstelling ge toond, maar twijfelen nog een beetje. Om de collega-Oranje- Politiek Noordwijkerhout prijst scheidend burgemeester vervolg van voorpaginat Noordwijkerhout raakt met Andel een hele prettige, goe de burgemeester kwijt, zegt de hele politiek in koor. De goede sfeer in de gemeenteraad dankt N oordwijkerhout volgens PvdA-fractievoorzitter Hof voor een belangrijk deel aan Andel. „Hij is los, aimabel, en heeft de touwtjes in handen op een ontspannen, humoristische manier." noordwijkerhout job de kruiff Andel nam zijn besluit eerder dit jaar. „Eind vorig jaar is mijn vrouw teruggetreden uit het on derwijs. Dan groei je er vanzelf naartoe dat je ook stopt." Daar naast voert Andel aan 'dat je in het openbaar bestuur niet te lang op een stoel moet blijven zitten'. En ten slotte geeft zijn voortijdige aftreden zijn opvol ger de kans om ingewerkt te zijn als in 2002 na de verkiezin gen een nieuw college aan treedt. Andel zegt niet alle fracties in de gemeenteraad altijd uitste kend te hebban kunnen wer ken. De bouw van de brand weergarage en het goede func tioneren van Liet politiedistrict beschouwt hij ails de belangrijk ste prestaties op zijn beleidster reinen. „En ik heb altijd gepro beerd de drempel van het ge meentehuis laag; te houden. Dat lukt nooit voldoende, maar hij is goed laag. D.at merk je wel aan de reacties op straat." Enkele weken geleden al lichtte Andel alle' fractievoorzit ters in over zijn voorgenomen vertrek. Alleen voor PvdA-leid- ster Hof kwam dat toen als een verrassing. „Ik had er nog niet zo bij stilgestaan dat hij, als de kans zich voordeed, zou stop pen. Maai' ik kan het me wel voorstellen." Haar CDA-collega Ket keek er minder van op. „Zelf ben ik tweeënhalf jaar ge leden gestopt bij de politie en ik heb het wel eens met Andel over pensionering gehad. Het komt altijd eerder dan je denkt, maar ik vind het een volkomen begrijpelijke stap." Andel heeft het in Noordwij kerhout goed gedaan, vindt Ket. Zoals ook de rest van de ge meenteraad hem als mens, als bestuurder en als voorzitter van de gemeenteraad hoog aan slaat. Vooral Andels 'heerlijke kwinkslagen' en relativering zijn fameus. „Hij voelt de raad goed aan, kan lekker relative ren, maakt subtiele grapjes", al dus Ket. Als belangrijkste wa penfeiten ziet Ket de brand weergarage, Andels inspannin gen in SDB-verband voor de fu sie van de GGD'en en het feit dat hij behoorlijk werk gemaakt heeft van de wateroverlast in De Zilk. Hof noemt als voorbeeld van Andels bemiddelende kwalitei ten en zijn respect voor ver schillende meningen het feit dat onder zijn bewind het 'de monstratieve' kantje van het ambtsgebed verdween. „Daar vóór had je de rare situatie dat de helft van de raadsleden ging staan en de helft bleef zitten. Het ambtsbeged is er nog wel, maar iedereen blijft zitten." Ook binnen het college wordt Andels bijdrage louter gepre zen. „Hij heeft het heel erg goed gedaan", vindt wethouder Knapp (WD). „Hij heeft het vermogen om tegenstellingen te overbruggen. Daarom heeft de raad destijds ook unaniem zijn herbenoeming gesteund. Als je op je hoogtepunt stopt, doe je het goed. En het is tegen woordig normaal om op je 62ste te stoppen." „Ik vind het jammer dat hij gaat", zegt Rusman (CDA). „Heel collegiaal, vol humor, vriendelijk, zakelijk en ge woon", noemt ze hem. „Hij staat als mens tussen de men sen. Zelf vind ik dat heel be langrijk. Hij is een echte bur gervader." Met het oog op An dels opvolging noemt ze het 'cruciaal' dat het binnen het college onderling goed klikt. „Op dit moment gaat het heel goed tussen ons drieën, of vie ren, met de gemeentesecretaris erbij." De profielschets voor Andels opvolger zal dus wel een Andel Voorhoutse bloemenkweker fokt knaagdieren Oranjeverenigingen worden commercieel uit de Leidsch DagbladAKCHIEVEN ANNO 1900 Woensdag 1 Augustus LEIDEN - Door de directie der Leidsche Duinwater- Maatschappij is B. en Ws. medegedeeld, dat die Maatschappij ten gevolge van het steeds toenemend duinwaterverbruik in deze gemeente behoefte heeft aan de beschikking over nieuwe duingronden. Aangezien de terreinen, thans reeds bij de Maat schappij in gebruik, destijds op verlangen der Re geering niet aan de Maatschappij, maar aan de ge meente Leiden in erfpacht zijn uitgegeven, zullen ook weder de nieuwe gronden door de gemeente moeten worden aangevraagd, De deswege door de gemeente verschuldigde canon zal haar dan weder jaarlijks door de Maatschappij worden gerestitueerc Mitsdien geven B. en Ws. den gemeenteraad in overweging hun College te machtigen aan de Re geering de uitgifte in erfpacht aan de gemeente Leijk den, ten behoeve der Leidsche Duinwater-Maat schappij, aan te vragen van de perceelen duingroncfcti in de gemeente Katwijk, tër gezamenlijke groote vaL plm. 24 H.'A. 66 A. en 75 c.M. ANNO 1975 Ook de Voorhoutse burgemeester De Ronde heeft het buikschuiven onder de knie, zoals eerder al bleek. ARCHIEFFOTO PR verenigingen over de streep te trekken, houdt de Voorhoutse Oranjevereniging op 12 augus tus een speciSe kijkdag. Op het sportpark Elsgeest wordt de baan om 16.00 uur opgesteld. Particulieren en bedrijfsvereni gingen kunnen er eveneens een kijkje nemen en zien hoe het er op zo'n glibberbaan toegaat. Meedoen is - mits je goede kle dij aan hebt - toegestaan. „Wij hebben behoorlijk wat ge ïnvesteerd in deze baan - zo'n 4.000 gulden - en als we wat te rug kunnen verdienen via ver huur doen we dat natuurlijk. Het is toch zonde dit ding 51 weken ongebruikt te laten lig gen. Waarom zou iedere Oran jevereniging zelf een dergelijke grote investering moeten doein? is de economische gedachte gang van Willem Vink van de Voorhoutse Oranjevereniging. Vink vertelt dat 'Voorhout' re gelmatig ook de attributen voot andere programma-onderdele,n uitleent. De Leidse studenten zijn bijvoorbeeld gek op het tobbetje dansen en betalen als ze iets speciaals te weren heb ben wat huur voor de wastob ben. Ook bedrijfsverenigingen doen regelmatig een beroep op Vink om voor een paar honderd gulden wat 'gekkigheid' te mo gen lenen. Het is zelfs mogelijk om mankracht in te huren, want de mannen van de Oran jevereniging weten als geen an der hoe je feestvierders plezier moet laten maken. De nieuwe baan, die geheel uit- neembaar is, heeft een lengte van veertig meter. Hij is 35 cen timeter hoog en ruim een meter breed. De baan is geheel afge plakt met vijverfolie. Hier komt de groene zeep op en de kunst van het buikschuiven is altijd om zo lang mogelijk door te glijden. De zijkanten van de baan bestaan uit houten schot ten, zodat de schuivers geen duik in het publiek kunnen ma ken. Burgemeester Andel van Noord-,) wijkerhout gaat volgend jaar me de vut. FOTO DICK HOGEWONIll de Tweede opleveren, vind je niet", zegt Ket daarovt „Maar het moet wel een sooii gelijk bestuurlijk figuur zijrf Ook Hof heeft geen afwijkend wensen. „Maar mag het d«l misschien mevrouw Andel zijl Je begrijpt neem ik aan wat i bedoel. En het belangrijk} o blijft de bestuurlijke kwaliteit. voorhout salomé toet Niet alleen de wereld van de zomer bloem toont zich aanstaande zaterdag aan het publiek. Aan de Engelselaan in Voorhout is op de open dag voor agra rische bedrijven nog meer te zien. Bloemenkweker Leen van Vliet - een van de deelnemers die zijn bedrijf voor de bezoekers open stelt - is niet alleen bezig met zijn matracaria's en ranon kels. Samen met zijn viouw Janna heeft hij zich ook toegelegd op het fok ken van dieren: konijnen, cavia's, woestijnratten, hamsters en schapen. Zelf hebben ze nog twee honden en een Shetland-pony. „Ik ben dol op beesten, het kan me hier niet vol genoeg zijn", zegt Janna van Vliet. De familie Van Vliet is aan gesloten bij de Leidse Pluimvee en Ko nijnen Vereniging (LPKV). Janna toont met trots haar konijnenfokkerij. „Ik fok onder meer langoren en dwergkonij nen. Ik fok ook op kleur, de mooiste uit een nest houd ik zelf. Daar fok ik dan weer mee door." Janna laat een konijn zien met een marmerkleurige vacht. De Van Vlieten hebben onge veer dertig konijnen. Ze zitten in ruime hokken, want wij rondlopen kan niet, dan graven ze overal kuilen en ont snappen ze naar de buren. De cavia's mogen wel vrij rondlo pen. Die zitten in de voortuin. „Ze gra ven niet, dus kunnen ze best rondhob- belen. Ik heb altijd één mannetje bij een groep van ongeveer twintig wouwtjes", zegt Leen. „Twee mannen Vrijdag 1 augustus LEIDEN - De verhuizing van de platenmaatschappij CNR uit Leiden naar Weesp, zal wellicht voor onge veer de helft van de vijftig personeelsleden ontslag inhouden. Hoewel de ontslagvergunningen nog moeten wor den aangevraagd, is een groot aantal personeelsle den van de platenmaatschappij al meegedeeld, dat zij ontslagen zullen worden. Anderen willen niet mee naar Weesp. LEIDEN - Er bestaan plannen om de sinds enige ja ren leegstaande Remonstrantse kerk aan de Middel weg en Hooglandse Kerkgracht voor een groot deel af te breken. In plaats daarvan zou een gebouw met ongeveer 35 wooneenheden voor bejaarden moeten verrijzen. Het is de bedoeling, dat de twee woningen aan de men en beesten. O ja, en tussendc kregen we nog drie kinderen. Linda van Vliet, de oudste dochtf' is ooit begonnen met het fokken v;1 knaagdieren. Naarmate Linda oudr werd en het niet leuk meer vond, he ben de ouders het voortgezet. „Nu i1 het wat rustiger aan doen met de blo men, wil ik wel uitbreiden met knaagdieren", vertelt Janna. „We he" ben zelfs een wachtlijst van dierenwi kels die bij ons willen afnemen." Hoewel er veel waag is naar de bei ten, blijft de belangrijkste bron van i komsten toch de bloemenhandel. „1 dieren zijn onze bron van uitgaver' lacht Janna. Leen vindt dat hij go kan leven van zijn bloemenhand, „Zomerbloemen zijn prachtig, We p ten elke week 30.000 stekjes. En Flora-veiling is om de hoek, dus dat lekker makkelijk. Het is best een goe business." De knaagdieren houdt V Vliet niet voor het geld.Per jaar lever de konijnen en cavia's zo'n twee I driehonderd gulden op. Dat geld v<~ dwijnt in de spaarpot. „En met ke I koop ik daar dan cadeautjes voor, 1 de kleinkinderen te verwennen", zi Janna. K De kleinkinderen zijn dol op de d ren bij hun opa en oma. De pony j Kobus, het éénorige konijn, zijn fatf» riet. „De dieren houden we voor ojc plezier en voor de kids natuurlijk." In oktober wordt de ranonkel gF plant. Maar eerst is nog de open agfli rische dag waar de twee bloemenkit kers naar uitkijken. „We kunnen tok niet stilzitten." bod. Tussen vier en vijf uur is er een poppenkastvoorstelling bij strandpavil joen De Zeester. Daarna kan de jeugd zijn hart ophalen bij de NRB-post. Eerst met een ballonnenwedstrijd, daarna is er de mogelijkheid om schat te graven. Tijdens de middaguren zijn er op zee allerlei demonstraties, waaronder een surf- en een zeilwedstrijd. Bij strandpa viljoen De Klink worden vanaf 14.00 uur modeshows gelopen. Langs het strand worden 's middags en gedurende het begin van de avond ook nog allerlei oude ambachten uitge voerd. De klederdrachtgroep Het Ge nootschap Oud Noordwijk en het Shan - tykoor De Zeekanters luisteren dit pro gramma-onderdeel 's avonds op. Pretband 't is Keun, die op een platte; kar langs de vloedlijn trekt, doet zijni best de strandbezoekers op te wolijken. Paardentaxi's regelen het vervoer naar de verschillende paviljoens. Daar wordt tot middernacht live muziek gemaakt. De zee en het strand zijn- in de avond uren het decor van een airshow. Het evenement wordt afgesloten met twee grote vuurwerkshows. De eerste pijlen gaan om elf uur 's avonds op het zuidstrand nabij de Koningin Astrid- boulevard de lucht in. Een kwartier later is er vuurwerk ter hoogte van de Konin gin Wilhelminaboulevard. zijde van de Hooglandse Kerkgracht zullen worden j; gerestaureerd. Het achterschip van de kerk, alsmecl£ de gevel aan de Middelweg zouden daarentegen moeten worden afgebroken. De diensten van de Remonstrantse gemeente woi den tegenwoordig gehouden in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Pieterskerk straat. De Remonstrantse Gemeente wil graag van de kerk af. DEN HAAG - De maximum verbruikersprijzen van zowel super als gewone benzine zullen met ingang van zaterdag met 0,6 cent per liter worden verlaagq0 Dit heeft het ministerie van Economische Zaken gi; teravond desgevraagd meegedeeld. De maximum- prijs van superbenzine wordt dan 102,2 cent per li ter, die van gewone benzine 99,8 cent. Leen en Janna van Vliet doen mee aan de open agrari sche dag in Voorhout. Hij is dol op bloe men, zij op beesten. FOTO HENK BOUWMAN LEIDEN - Waar de jeugd zich ten volle overgeeft aan de vakantiebezighe den, die in tal van plaatsen worden gehouden, hoeven de 65-plussers ui teraard niet achter te blijven. De be woners van Zuydtwijck deden dat dan ook niet Massaal togen ze naar buiten om in competitieverband een visje te ver schalken. FOTO ARCHIEF LEIDSCH DAGBLAD gaat niet, dat wordt vechten." Er is nog een tweede mannetje. Die zit dan ook niet bij de vrouwen maar loopt los in de schuur bij de konijnen en de pony. „Hij loopt niet weg hoor, het is hier veel te gezellig." Leen lijkt het maar druk te hebben met alle beestein om zich heen. Maar niets is minder waar. „Ik doe nu rustig aan, vroeger stond ik elke dag om vijf uur op om naar de veiling te gaan." Hij komt uit een familie van groentekwe kers, Janna's vader zat in de bloembol len. „Wij zijn hard werken gewend, daarbij hebben we er lol in." Janna vindt een 80-urige werkweek niets bijzonders. ,Ach, nu wordt het wat minder omdat we iets ouder zijn, Een airshow, veel live-muziek en paar dentaxi's langs de vloedlijn. Dat zijn de belangrijkste ingrediënten van het Noordwijk op Zee-festival dat op 5 au gustus voor de tweede keer wordt ge houden. De eerste editie van het festival was op zaterdag 8 juli. De kinderen komen op dit strand- en boulevardevenement ruimschoots aan Leen is 57 en ik ben 54. En onze kinde ren nemen de zaak niet over, dus heb ben we de kas verhuurd aan wat jonge mensen." Leen werkt nu in zijn eigen kas voor, zoals hij het zelf noemt, de 'jonkies'. Hij is bij hen in loondienst. „Bloemen zijn altijd al mijn lust en mijn leven geweest, dat gooi je niet zo maar weg." Janna beaamt dat. „Bloe-

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14