O vermars is de koning te rijk Ê0$°r Sport Ronald van der Tang staat weer op podium Bond houdt wheeler weg van Paralympics Kalkhoven laat eindelijk zijn ware sterkte zien L.I.A.M. eineken MAANDAG 31 JULI 2000 Rivaldo mag niet naar Milan madrid Barcelona heeft een aanbod van AC Milan op Rivaldo afgeslagen. De Italiaanse club wilde 100 miljoen gulden voor de Braziliaanse aanvaller betalen. „Rivaldo is niet te koop", aldus voorzitter Joan Gaspart voor de Spaanse radio. „AC Milan heeft een aanbod gedaan, maar ik denk dat de club het alleen heeft gedaan om de boel een beetje op te stoken. Nu zal ik tegen de Italiaanse media zeggen dat alle spelers van AC Milan een optie zijn." Rivaldo's zaakwaarnemer Ernesto Bronchetti noemt het bod wel serieus. „Milan wil Rivaldo en andersom." Van Rees verrast bij rentree grobbendonkDe Alphense motorcrosser Remy van Rees heeft gisteren zijn rentree gemaakt na een blessureperiode. Bij de Grote Prijs van België eindigde hij in de kwartliterklasse als vier de en achtste. WK-leider Pichon won de eerste race, maar brak in de tweede zijn sleutelbeen. Van Rees toonde zich na afloop tevreden en zei dat hij nergens last meer van had. In de 500cc klasse was Joël Smets heer en meester met twee manchezeges. 'Ik heb altijd van Barcelona gedroomd' wielrennen Ronald van der Tang lijkt defi nitief op de goede weg terug. Ondanks aanhoudende proble men met zijn evenwichtsorga nen en een moeilijker fysiek herstel na wedstrijden eiste de Voorhouter de tweede plaats op tijdens de Ronde van Aalsmeer. Achter ploeggenoot Jens Mou- ris, die solo aankwam, was de elite-amateur rap in de eind sprint om de resterende podi umplaatsen. Van der Tang stond binnen één week drie keer op het ere- schavot. „Nu voelde ik me toch weer stukken minder. Ik kan nog steeds maar één keer in de week echt diep gaan." Het criterium voor elite-ren ners en neo-amateurs was in Aalsmeer 90 kilometer lang. Normaal een afstand waarbij het voor eenlingen zeer moei lijk is om weg te blijven. Mou- ris, vorige week donderdag nog winnaar in Wateringen, drukte een opmerkelijk stempel op de wedstrijd. De coureur uit Ou derkerk aan de Amstel reed in totaal veertig ronden alleen op kop. Hij demarreerde al direct na de eerste premiesprint. Zes concurrenten konden in eerste instantie aansluiten: initiatief nemer Wobbe van den Kie- boom uit Leiden, Harm Bronk- horst (Nieuw-Vennep), Wou- bruggenaar Peter van Vliet, Hil- legommer Gerben van de Reep, Tom Cordes uit Baarle-Nassau en Ron Jacobs (Nes aan de Am- stel). Nog eens zeven renners slaagden erin om in de slotfase het gat van 25 seconden naar de groep Mouris te dichten. Vlak voor de aansluiting sprong de man in vorm echter defini tief weg. Van Vliet (13de) en Ja cobs konden het moordende tempo van de groep achtervol gers niet volhouden. Van der Tang reed mee om in de finish- straat toe te slaan. Pakte de Voorhouter afgete kend de tweede stek, bestude ring van de finishfoto moest uitwijzen dat ook Robin Veen het podium mocht beklimmen. Van de Reep (zesde), rijdend voor de Van Vliet-formatie, nummer negen Van den Kie- boom (RTV De Bollenstreek) en ex-Bollenstreker Bronkhorst (tiende) behaalden eveneens een toptienklassering. Hans Eg berts nam in Aalsmeer deel aan het criterium voor sportklasse A, sportklasse B en veteranen. De Leiderdorper passeerde na 70 kilometer als achtste de meet op de Sportlaan. Die plaats was in Schermerhorn weggelegd voor de Alphense In- grid Kelderhuis. De eerste training viel hem zwaar. Na een dag vol hec- tiek moest Mare Overmars gisteren in alle vroegte aan de slag. In het shirt van Barcelona liep hij ruim een uur door de bossen van Hoenderloo sprintjes te trekken. ,,Ik had nog tegen de trainer gezegd dat ik net terug ben van vakantie, maar ik moest gewoon meedoen. Het was behoor lijk pittig." wezep/hoenderloo Hij had er stiekem op gehoopt zaterdagavond het Barcelona- shirt aan te kunnen trekken. Zijn broer Edwin nam met WHC, tégen Barcelona, af scheid van het voetbal. Maar na de medische keuring en de perspresentatie in de Catalaan se hoofdstad kampte zijn vlieg tuig met vertraging. „Toen ik een paar maanden geleden hoorde dat Edwin te gen Barcelona afscheid zou ne men, heeft het wel een paar keer door mijn hoofd geflitst: wat zou er mooier zijn dan te gen hem te beginnen? Maar ik heb nu eerst trainingen nodig voor ik weer wedstrijden kan spelen. Donderdag, op het Am sterdam-toernooi tegen Arse nal, zal ik waarschijnlijk ook nog niet meedoen. Maar ik had wel heel graag gespeeld." Door de vertraging kwam hij niet in de verleiding. Twintig minuten voor tijd, toen broer Edwin al onder de douche van daan was, kwam Overmars op het WHC-complex aan. „Toch was het heel mooi. De hele fa milie bij elkaar. Een uniek mo ment. Het was rennen en vlie gen om erbij te kunnen zijn, maar het was de moeite meer dan waard." Broer Edwin dacht er net zo over. „Het was allemaal heel moeilijk met de tijd. We hadden er beiden op gehoopt dat het Mare Overmars houdt zijn eerste persconferentie als Barcelonaspeler. zou lukken, maar het zat er ge woon niet in. Al met al is onze wens - mijn afscheid, zijn nieu we begin - aardig uitgekomen." Marc had bij aankomst in Wezep meteen zeven camera ploegen om zich heen. Barcelo na heeft in de jongste Overmars een nieuwe held gevonden. Ie dereen wilde hem spreken, maar de duurste voetballer van Nederland werd zorgvuldig af geschermd. „Het was hectisch, zo gaat dat in Zuid-Europese landen. Maar ik denk dat het met die belangstelling straks wel wat minder zal worden." Voor de supporters is hij vooral de opvolger van Luis Fi- go die voor Real Madrid koos. De voetballer uit Ernst ziet het anders. „Ik ben een ander type speler dan Figo. Hij heeft het natuurlijk erg goed gedaan. Maar ik speel vanaf de linker- of rechterkant. Ik zal mijn best doen om veel assists te geven. Maar je kunt ons natuurlijk niet met elkaar vergelijken." Het transferbedrag dat Arse nal ontving, schept verplichtin gen. „Het is niet aan mij om be kend te maken hoeveel het was, maar het is minder dan het be drag (88 miljoen, red.) dat in de kranten werd genoemd. Het is ontzettend veel geld. Ik ben er door gevleid, maar je kunt je af vragen of voetballers zoveel waard zijn." „Het is niet aan ons om daar over te oordelen", vindt Over mars. „Het is vaak een combi natie van factoren. Figo vertrok voor veel geld. Dat zal hebben meegespeeld. Maar ik denk toch dat het nu niet veel gekker meer zal worden. Het hoogte punt van de bedragen is denk ik bereikt. Als ik het veld in ga, sta ik er in ieder geval niet bij stil hoeveel ik heb gekost." Enkele maanden geleden was er voor het eerst contact met Barcelona. „Ik heb gelezen dat ik een voorcontract zou hebben getekend. Dat is totale onzin. Na afloop van de Engelse com petitie wist ik nog niet eens of ik wel weg wilde bij Arsenal. Er was ook nog interesse van Lazio Roma. Het is pas een week of twee geleden echt gaan spelen. Woensdagnacht waren de clubs eruit, donderdagnacht was ik rond." Na SV Epe, Go Ahead Eagles, Willem II, Ajax en Arsenal is Overmars beland bij de club waar hij heel graag naar toe wil de. „Als je er vanuit gaat dat je zon twaalf jaar aan de top kunt spelen, is dit een prachtig mo ment. Vijf jaar Ajax, drie jaar Ar senal. Ik ben nu 27 jaar, in de bloei van mijn voetballeven. Hopelijk komt nu mijn beste periode. Ik heb altijd van Barce lona gedroomd. En met deze club moet het mogelijk zijn om nog eens een Europa-Cupfinale te spelen. Want uiteindelijk word je op één ding afgere kend: het pakken van prijzen." Barca blijft oranje getin wezep gpd Na het vertrek van traint Louis van Gaal, eind vori seizoen, zou de Nederlands kolonie in Barcelona flin worden uitgedund. Indit nenverhalen, zo blijk Slechts Ruud Hesp en Wins ton Bogarde (evenals Jari Lii manen in Spanje achtergt bleven) zijn niet meer we kom bij FC Barcelona. In d persoon van Mare Overmai is er zelfs een landgenoc bijgekomen. Het meest opmerkelijk gezicht in de selectie van d Spaanse sterrenformatie, di zaterdagavond in Wezep me een 14-0 zege op hoofdklas ser WHC aan de voorberei ding begon, is toch wel Rc nald de Boer. Want was h niet een van de spelers di naar een andere club moch uitkijken? Onzin, aldus De Boer, di ontkende dat hij naar Arse nal zou gaan, als railobjec met Mare Overmars. „Ik hel nooit met welke club dai ook gepraat. Ik wil ook nie weg." De Boer heeft het ge voel dat Lorenzo Serra Fer rer, de nieuwe hoofdtrainei erg gecharmeerd van hem is „Dit seizoen zijn er in iede geval meer mogelijkhedei voor me. Ik heb het idee da de trainer anders wil gaai spelen dan voorheen, me twee spitsen. Dat is gunstij voor me. Mijn favoriete posi tie? Net achter de spitsen." Ferrer heeft dit seizoei ook het volste vertrouwen ir Patrick Kluivert (die zaterdaj twee maal scoorde, maa ook vanaf elf meter miste...) Phillip Cocu en Michael Rei ziger. De toekomst van Bou de wijn Zenden is daarente gen nog altijd onzeker. Hoe wel hij persoonlijk rond h met Lazio Roma en ook dt clubs het eens zijn over dt transfervorm, speelde hij te gen Wezep gewoon mee. De transfer is in een im passé geraakt, nadat de nieu we president Joan Gaspari kenbaar heeft gemaakt dal hij Zenden toch wil houden. leiderdorp peter klein Wildcard voor Leiderdorper is omstreden De Leiderdorpse rolstoelten nisser Taco Nijhoff is woedend op de Nederlandse Bond voor Aangepaste Sporten (Nebas), die hem een wildcard voor de Paralympics wil onthouden. Nijhoff kreeg het toegangsbe wijs aangeboden van de Inter nationale Tennis Federatie, vanwege zijn uitstekende resul taten in de laatste maanden. Daardoor steeg de Leiderdor per naar de tiende plaats van de wereldranglijst. De Nebas stelt echter dat een sporter bij de eerste acht van de wereld moet horen om deel te mogen nemen aan de Paralympics, die na de Olympische Spelen in Sydney worden gehouden. Erik Stuurman, elfde op de wereld ranglijst, overkwam hetzelfde. Nijhoff noemt de voorwaar de van de Nebas 'een werkelijk belachelijke eis'. „Voor de ITF was de wildcard geen enkel punt van discussie. Ook de ten- nisbond, die onze belangen be hartigt, begrijpt niet waarom de Nebas de ons beschikbaar gestelde wildcards niet wil ac cepteren. Het blijkt inmiddels, dat bij de beslissing maar een beperkt aantal bestuursleden aanwezig was. Met name ont braken de mensen, die vóór onze deelname waren. Bij de vrouwen zijn de twee wildcards wel geaccepteerd. Bij de beste zes rolstoelers van de wereld staan vijf Nederlandse dames. De concurrentie is er echter ook minder." Volgens Nijhoff is de tennis- bond de discussie aangegaan met de Nebas, die niet voor commentaar bereikbaar was. De Leiderdorper, die zich dankzij een stichting fulltime met tennis kan bezighouden, verwacht dat alles nog goed 'komt. Morgen vertrekt hij om twee toernooien in Oostenrijk en Zwitserland te spelen om zich verder voor te bereiden op Sydney. Oosters verliest ongeslagen status katwuk/ter aar peter klein Martin Kalkhoven heeft op voor hem inmiddels eigen grond zijn waarde voor Zee Duin bewe zen. De Gouwenaar pakte bij Het Open van de Katwijkse ten nisclub de hoofdprijs in zowel het enkelspel als het dubbelspel met teamgenoot Mark Flei- scheuer. Jan-Willem Lugthart bereikte drie finales, maar dolf net zo vaak na drie sets het on derspit. Bij de vrouwen haalde Heddy Boers na drie langduri ge, zwaarbevochten reeksen Annette Oosters van haar in Leiden ongeslagen status af. De Cl-titels werden een prooi voor Ewout Hinnen door opgave van Rik Oostdam, en Merel Kim man. In de D-afdeling waren Maarten van der Voet en Gwy- neth van Rhijn de sterksten. Dat Kalkhoven een uitsteken de tennisser is, was in Katwijk al bij de start van het seizoen bekend. De nieuwkomer in het eerste mannenteam liet afgelo pen jaar de A-status glippen om voldoende tijd vrij te maken voor zijn werk. Tijdens de com petitie mocht Kalkhoven, die duidelijk met een achterstand in training aan het seizoen be gon, nog wel eens het opoffe- ringssingletje spelen. Het stelde zijn nieuwe teamgenoten in staat zoveel punten bijeen te schrapen, dat de titel in de lan delijke hoofdklasse binnenge haald kon worden. Ook tijdens de play-offs werd Kalkhoven geofferd. Dankzij zijn drie ge wonnen games tegen Roger Warmenhoven werd de landsti tel echter binnengehaald. Bij het Open van Zee Duin was voor Kalkhoven de tijd ge komen zijn ware sterkte te to nen. Voormalig eersteteamspe- ler Leon Damen, de finalist van de districtskampioenschappen Jos Koemans en de kopman van het eerste mixed-team Tjeerd Star werden in twee sets aan de zegekar gebonden. In de finale stuitte de Gouwenaar in Katwijkse dienst op Jan-Willem Lugthart, die een vergelijkbaar snel rijtje zeges had neergezet. Vooral de tweesetter tegen Mark Fleischeuer was vermel denswaard. Lugthart, al jaren de vaste waarde bij Zee Duin en matchwinnaar bij het lands kampioenschap, had echter te veel hooi op de vork genomen. De Katwijker reikte tot drie fi nales, verloor gisteren de mixed na drie sets, pakte in de single finale nog wel de eerste set, maar moest na afloop van de verloren tweede set wegens een armblessure opgeven. Lugthart spaarde zich voor zijn mannen- dubbelfinale, maar ging met Je roen Boogmans ook hierin ten onder. „Eindelijk won ik", meldde Heddy Boers na afloop van haar lange eindstrijd van 3,5 uur tegen Annette Oosters. „Ze Martin Kalkhoven was de beste op het toernooi van zijn 'eigen' Zee Duin. FOTO TACO V was er in de tweede set toch weer dichtbij. Ze stond maar twee punten van de overwin ning af. In de eerste set speelde ik te gehaast, vrijwel al haar punten waren fouten van mij. Na veertig minuten was het pas 2-2. Ik moest dus wat anders doen en heb vooral in de twee de en derde set meer geduld ge toond, maar toch ook steeds opnieuw opgelopen. En door die variatie ging ze ballen mis sen. Vorige keer verloor ik bij de Merenwijk van haar. Nu was het mijn beurt. Lekker, tegen een meisje, dat twee weken ge leden nog in de finale van een tweesterren A-toernooi stond. In Leiden was dit haar eerste nederlaag." Drie blaren gaven aan, dat Boers er hard voor ge werkt had. Het hoofdnummer bij het won, pakte met Paul Roggeveen Aarlanden-toernooi in Ter Aar, de tweede prijs. In het Cl-en- het mannendubbel B, leverde kelspel bleef Roeland van Ark een eerste prijs op voor Mare de ongeslagen man. De Oegst- Nagelkerken en Ronald Lam- geestenaar ontdeed zich in de mens. Arjan Wille, die ook het slotronde van Jefrey van der Cl-onderdeel met Edwin Spliet Lek. Mens speelt sterk tijdens trip leiden peter klein Jolanda Mens heeft bij haar drieweekse toernooitrip naar Groot Brittannië op gras goede resultaten geboekt. De Voorhoutse A- speelster begon bij het toernooi van Felixstowe, waar zij in de tweede ronde verloor. Bij het 10.000-dollartoernooi in Frinton drong Mens door tot de halve finales. Mens liet de NK in Goirle links liggen en koos voor het 25.000 dollar kunstgras-toernooi in het Ierse Dublin. Mens overleefde er drie rondes kwalificaties, won de eerste ronde, maar sneuvelde in de tweede met 5-7 in de derde set tegen de Engelse Collin. Ajax vernedert slap Kieviten cricekt» jeroen bal Ajax maakte gisteren zijn titel- aspiraties volledig waar. Regio- genoot Kieviten werd met kin derlijk gemak opzij geschoven. De Wassenaarders werden met 110 runs van de mat geveegd. Omdat ook Hilversum verloor, lijken Ajax en het Amsterdamse Jinnah de enig overgebleven kandidaten voor de titel in de overgangsklasse. Vanaf de eerste over domi neerden de Oegstgeester bats- men de Kieviten-bowlers. Na een goede opening van Adam Westman en Mark Verbeek, na men Rick Verhaar (48 runs) en Aat van de Polder (39) het over. Met een partnership van 91 runs legden zij de basis voor een hoog totaal. Na het vertrek van Van de Polder en Verhaar deed de staart nog goed mee, maar het totaal van 236 runs had hoger kunnen uit vallen: van de zwakte van de Kieviten- bowlerij werd niet volledig ge profiteerd. Aanvankelijk was het runge middelde van de Wassenaar ders gelijk aan dat van Ajax, maar een aantal batsmen gaf snel zijn wicket weg. Op een stand van 40 runs na tien overs ging de sterke Birch dom uit op het bowlen van Anton Jacobs. Daarmee was het verzet van Kieviten gebroken. De volgende batsmen gingen vanaf toen slechts voor eigen succes. De Ajax-bowlers gaven echter nau welijks runs weg en wicketkee per Leendert Herkemij gaf zijn goede vorm van de laatste we ken een vervolg met drie van gen. Bij een stand van 126 runs viel in de 45ste over het laatste wicket. Alphians lacht ondanks verliei honk- en softbal het voor de coach van HCA1 een kleine moeite zijn lope van het eerste honk direct dot te sturen." Het inhaalduel van de sof bailers van Alphians tegen Bi vers is met 2-7 in het voorde van de Alphenaren beslist. Ve effect op de ranglijst had d overwinning niet, omdat cor current Domstad Dodgers ee dubbele overwinning boekte 0 lijstaanvoerder Storks. De A phenaren staan op de vijfd plaats met negen punten acl terstand op de Dodgers, ma: hebben twee wedstrijden min der gespeeld. Over twee weke spelen de twee ploegen 0 sportpark De Bijlen twee duel tegen elkaar. Inzet is de vierd plaats die recht geeft op deelm me aan de play-offs. pieter van der vliet De honkballers van Alphians hebben dit weekeinde geen punten kunnen pakken tegen het Utrechtse HCAW. Met twee verliespartijën (9-12 en 10-11) is de Alphense ploeg definitief hekkensluiter. Desondanks wa ren er bij de Alphians lachende gezichten, omdat het spel ein delijk weer van een aanvaard baar niveau was. Het ontbrak de ploeg in de laatste inning slechts aan geluk. In de duels met HCAW miste de Alphenaren vaste catcher Robert Jan 't Hoen. Zijn vervan ger, Mike Bastist, heeft niet de kracht om lopers op het tweede honk te doen sneuvelen. „Mike gooit niet zo hard en dus was Beunder heeft vorm weer teruj Renate Beunder heeft de kogelslingerwedstrijd in Apeldoorn gt wonnen. De atlete van Leiden Atletiek kwam tot een afstand va 60,14 meter. „Eindelijk heb ik weer de vorm van begin dit seizoe terug", sprak ze opgelucht. „De tegenstand was gering, maar de ai stand was goed", aldus Beunder wier persoonlijk record op 60,8 meter staat. Ger Wessel, sprinter van Leiden Atletiek, is bij wed strijden in Eindhoven op de 100 en 200 meter als negende respec tievelijk zesde geëindigd. Woensdag 16 augustus 2000,19.30 uur Sportpark Nieuw Zuid Katwijk Quick Boys - AJAX Voorverkoopadressen Katwijk Pluimgraaff Sport 2000. Badstraat 13 Sigarenmagazijn Het Valutahuis, Voorstraat 22 Leiden Wout Bergers Sport, Haarlemmerstraat 232 Sloos Sport. 5 Meiplein 17 ING Bank. Schuttersveld 18 MulliLease, Plesmanlaan 2 Rijnsburgerweg 143 L. J. Sport. Hoofdstraat 191 Alpen a/d Rijn Bahlmann Sport, Pieter Doelmanstraat 4-6 Welk automerk u ook kiest.... MultiLease scoort altijd HOOFDSPONS Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Withelminalsun 10 2405 ED Alphen aan <kn Rijn Telefoon (0172)-49 15 94 Telefax (0172) - 49 56 32 communicatie bv creatieve communicatie concepten Hoofdstraat 143 2171 ba Sassenheim telefoon 0252 - 210301

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16