Oranje: nu alles of niets Rijnsburgse Boys trekt ex-profs aan I Goede spel komt nog niet ot uitdrukking in mijn score' Sterk onttroont kampioene Sport Amateurclubs willen nog niet 'wit' betalen Vitesse moet broek zien op te houden SCOREbord ONDERDAG 27 JULI 2000 Kiemerink in kwartfinales Han marino Jan Siemerink heeft de kwartfinales van het tennis- [oernooi in San Marino bereikt. De Rijnsburger versloeg in de Uweede ronde de Rus Andrei Stoliarov met 6-3 6-2. In de partij Him een plaats in de halve eindstrijd moet Siemerink het opne- IJnen tegen de als vijfde geplaatste Oekraïner Andrei Medvedev, Hie de Hongaar Savolt klopte. proces voor gouden Milan-trio tome» Het proces wegens belastingontduiking van de Neder- andse voetballers Gullit, Van Basten en Rijkaard tijdens hun periode bij AC Milan komt dichterbij. Dat is het resultaat van Uee jaar onderzoek door het Openbaar Ministerie. Tussen 1990 tn 1997 zouden twaalf spelers van gedeeltelijk zwart zijn uitbe- aald. Marco van Basten streek het meeste geld op: ruim 46 mil- pen gulden. Ruud Gullit zou 20 miljoen hebben gekregen en Frank Rijkaard ruim 9 miljoen. Ook spelers als Lentini, Maldini, De Napoli, Panucci, Baresi en Tassotti worden verdacht. Zuid-Afrika wil arbitragezaak —joHANNESBURGDe Zuid-Afrikaanse voetbalbond heeft de FIFA tevraagd een arbitragezaak in te stellen naar aanleiding van de Toekenning van de organisatie van het WK 2006. Tijdens de ver- bezing, op 6 juli in Zürich, verloor Zuid-Afrika met één stem -erschil van Duitsland. Namens Oceanië onthield voorzitter )empsey van de Nieuw-Zeelandse voetbalbond zich van stem- ning. Bij een gelijke eindstand had FIFA-voorzitter Sepp Blatter le beslissende stem aan Zuid-Afrika gegeven. ïarcelona wil af van zes buitenlanders arcelona Lorenzo Serra Ferrer blijft trainer van Barcelona. De 'oorlopige opvolger van Louis van Gaal heeft een éénjarig con- ract getekend. De nieuwe trainer haalt meteen de bezem door le selectie. Hij wil af van zes buitenlandse spelers, zo meldde de Ipaanse staatstelevisie gisteren. Ferrer zou Ruud Hesp, Winston Jogarde, Jari Litmanen, de Portugees Vitor Baia, de Fransman :rederic Dehu en de Nigeriaan Samuel Okunowo hebben laten veten dat ze mogen vertrekken. Ook het afscheid van Boude- vijn Zenden is aanstaande. Voorzitter Joan Gaspart sprak giste- en de verwachting uit dat de transfer van de Limburger naar .azio Roma vandaag zal worden afgerond. Schumacher op Zandvoort andvoort Formule-1-coureurs Michael Schumacher en Ru- >ens Barrichello geven tijdens de Marlboro Masters op het Cir- :uit Park Zandvoort een demonstratie. De Duitse WK-leider Schumacher kruipt op zondag 6 augustus achter het stuur van :ijn Ferrari, zijn Braziliaanse teamgenoot Barrichello rijdt een lag eerder over het circuit. In het programma rond de interna- ionale Formule-3-race komen ook 500-cc-motorcoureur Carlos heca, oud-coureur Randy Mamola en de rallyrijders Tommi dakinen en Freddy Loix in actie. Tweede zege op rij Pantani I.haam Marco Pantani heeft in de Nederlandse criteriums na le Tour zijn tweede overwinning op rij behaald. a Stiphout :egevierde de Italiaan gisteren ook in de Acht van Chaam. Het olifantje' eindigde na honderd kilometer voor Leon van Bon en ans Koerts. Erik Dekker finishte als vierde. /Van der Tang in vorm lLBlasserdam In Bovenkarspel liet Ronald van der Tang de ;aas nog van het brood eten door zich op de streep te laten doppen, maar in 41-ste editie van de Paardenmarktronde van Ublasserdam manouvreerde de coureur uit de stal van Van /liet/Weba zich bij het ingaan van de laatste bocht in het wiel 'an Danny Degeling in een uitstekende uitgangspositie. Nu liet /an der Tang zich door niemand meer verrassen en behaalde Zodoende zijn derde seizoenzege. Martina en Jansen op Middelmors leiden loman leefmans De selectie van Rijnsburgse Boys is voor komend seizoen uitgebreid met twee spelers die uit het betaalde voetbal afkom- tig zijn. Het gaat om aanvaller Reggi Martina van FC Den Bosch en middenvelder Rob bert Jansen van ADO Den Haag. Martina is geen onbekende in de hoofdklasse A. De snelle vleugelspits kwam eerder uit voor Scheveningen en wordt dus nu herenigd met zijn oude coach Cock Jol. Bij FC Den Bosch kwam Martina na een seizoen niet voor een nieuw contract in aanmerking. Voor de 23-jarige Jansen, een in Bodegraven geboren student bedrijfskunde, geldt hetzelfde. In het Zuiderpark werd geen prijs meer gesteld op zijn aan wezigheid, na vier jaar bij ADO te hebben gevoetbald, meestal in het tweede elftal. „Beiden hebben waarschijnlijk zo lang mogelijk gewacht of ze in het betaalde voetbal konden blijven en moesten, toen dat niet lukte, op het laatste nippertje nog een amateurclub zoeken voor het nieuwe seizoen. Dat is hoe we aan ze zijn gekomen", aldus Ed Bos, bestuurslid technische za ken van Rijnsburgse Boys. Martin van der Horst probeert de Canadees Jason Haldane uit te schakelen. foto anp Volleyballers moeten nog één keer winnen voor Sydney castelnau-le-lez gpd Met twee makkelijke overwinningen in de tas moeten de Nederlandse volleyballers vanavond een oorlogje uit vechten met de Fransen. De ploeg die na het optrekken van de kruitdampen staat te juichen, wordt in september welkom geheten op het Olympische toernooi. zijn, was geen verrassing. Het gemak waarmee Nederland gis teren het hoog ingeschatte Ca nada kansloos maakte voor een ticket naar Sydney, bevreemdde wel. De cijfers spraken voor zich: 3-0 via de setstanden 25- 21,25-18, 25-18. Canada had zijn ziel en zalig heid in de eerste wedstrijd te gen Frankrijk gelegd en toen gefaald. Nóg een keer alles ge ven binnen twintig uur bleek een ondoenlijke opgave. Na maanden van verwijten en ellende is winnen van Frankrijk nog de enige vereiste voor Oranje om daar naar toe te kunnen. „Het zou me ontzet tend veel deugd doen als we die Franse arrogantie een pootje kunnen lichten", keek Peter Blangé uit naar de climax van het kwalificatietoernooi. Dat Taiwan op de eerste dag een te verwaarlozen horde zou Vanavond moet het gebeu ren. Het wordt een veldslag, voorspelde Blangé. „We moe ten alles vergeten wat er ge beurd is", aldus Richard Schuil. „Niets telt meer. Morgen is het naar Sydney of naar huis." Voor de Fransen, die gisteren met de handrem op van Taiwan wonnen, is het niet anders. Ne derland heeft bij de FIVB ge klaagd over de aanwezigheid van een dominante speaker in het sportpaleis. De Fransman jutte op de eerste dag tijdens de wedstrijd Frankrijk-Canada het thuispubliek op en deed dat ook op momenten, waarop dat volgens de reglementen van de wereldvolleybalbond niet zou mogen, zoals tijdens het serve ren. In het duel tegen Taiwan bleven soortgelijke taferelen uit. De Nederlandse teammanager Gerard Verhalle deed zijn be klag bij de president van de FI- VB-afvaardiging in Frankrijk. Volgens Peter Blangé lappen de Fransen alle ethische codes aan hun laars. „Het respect voor andere ploegen is hier ver te zoeken. Ze lachen tegenstan ders midden in hun gezicht uit, trommelen een belachelijke speaker op. Het zijn allemaal van die dingetjes. Niemand heeft een huid van beton en die knuppels van de FIVB doen er niets aan." En daarom, besloot Blangé, moeten de Nederlandse volleyballers er maar iets aan doen. Nog geen enkele amateurclub heeft de KNVB toestemming gevraagd spelers te mogen gaan betalen. Dit ondanks het feit dat het Amersfoortse AGOW en Spakenburg eerder aangaven hun spelers officieel geld te gaan geven voor hun diensten, plus het feit dat de afgejopen weken diverse profs een over stap naar een amateurclub aan kondigden. Begin dit jaar stelde het sec- tiebestuur amateurvoetbal bij de KNVB voor het verbod op betalingen aan amateurspelers te schrappen omdat er toch op grote schaal zwart betaald werd. Op 27 mei werd dat plan echter voor de achterban afge wezen. Daarop wilde het sectie- bestuur betalingen gedogen, vooralsnog tot 1 juli 2001. Ook daar was de algemene vergade ring amateurvoetbal tegen. For meel bleven betalingen dus ver- boden. Reden voor AGOW en Spa kenburg om hun spelers for meel op de loonlijst te zetten en hen contracten voor te leggen was onder meer dat men van het illegale gedoe af wilde. Bo vendien wilde men zich voor bereiden op een overstap naar het betaalde voetbal middels een gemengde competitie van amateurs en profs. Sturm Graz tegen Feyenoord turn is volgende week in Israël. Feyenoord speelt in de derde voorronde tegen de winnaar van beide duels. Voor Graz scoorden Vastic, Reinmayr en Neukircher. Anderlecht behaal de een overwinning van 4-2 op Anorthosis Famagusta. Koller scoorde drie keer voor de Bel gen. Feyenoord kan zich opmaken voor twee ontmoetingen met Sturm Graz. De Oostenrijkse ploeg won gisteravond de eer ste van twee wedstrijden in de tweede voorronde van de Champions League tegen Hapoel Tel Aviv met 3-0. De re- 'olfer Maarten Lafeber bloeit op onder nieuwe coach Nyholm )ordwuk peter van der hulst aarten Lafeber gaat tijdens de nge avonden van de golftour regeld uit eten met Costanti- Rocca. De ervaren Italiaan lviseert de getalenteerde Ne- irlander dan regelmatig om jn rust te bewaren. Lafeber wil el eens blijk geven van zijn ustraties als het niet loopt zo- hij het wenst. „Rocca ziet ngen van zichzelf in mij te- g. Hij vertelde me dat hij pas twaalf jaar goed ging spelen, moet daarom maar afwach- n. Ik kan proberen de dingen forceren, maar dat lukt toch et bij golf." Lafeber hoeft voor het bewijs aar kort in de geschiedenis mg te gaan. Vorige week leelde hij goed op de Britse pen en toch haalde hij in zijn rste major de cut niet. In oordwijk kan hij zich revan- leren. Het 25-jarige talent ikte op het toernooi dat van- lag van start is gegaan tot zijn :ste klassering op de Europese )ur ooit, vijfde. Door de late afmelding van )lf Muntz is Lafeber de enige de verbeelding sprekende ederlandse golfer tijdens de pen Nederlandse kampioen-, happen. De Zeistenaar met n prijzengeld van ruim 93.500 iro achter zijn naam wordt er et warm of koud van. „Per- ionlijk maakt het mij niet uit. ben niet met Muntz bezig. Ik incentreer me op mijn eigen spel, maar voor het publiek en zijn sponsors is het jammer. Zij wilden graag de winnaar van de Qatar Open zien spelen. Als Rolf wint, is dat positief voor het Nederlandse golf en ook voor mij, maar als ik me er druk om ga maken dat Rolf Muntz beter is dan ik dan kan ik beter stoppen met golf." Dat Muntz de eerste Neder lander is met een zege op de Europese Tour achter zijn naam 'zegt de jeugdige prof daarom weinig. „Dan moet ik maar proberen om de eerste Nederlander te zijn die een ma jor wint", antwoordt hij. Organisator Robbie van Er ven Dorens tast nog steeds in het duister over de reden van Muntz' absentie. Er wordt ge speculeerd over een mogelijke blessure, maar waarschijnlijker is dat de in België woonachtige prof niet het door hem verlang de startgeld kreeg. Door niets van zich te laten horen maakt Muntz zich er niet geliefder op, al zal de speler er niet echt van wakker liggen. Op de Tour be moeit hij zich ook weinig met zijn collega's. Het is veelzeg gend dat Lafeber spontaan de naam van Muntz noemt als hem wordt gevraagd welke spe lers als éénlingen te boek staan. „Ik eet met de Engelsen en trek veel met de Belg Didier de Vooght op en ik heb geregeld contact met Rocca." Over Muntz praat Lafeber niet. Maarten Lafeber concen treert zich liever op zijn eigen speltechnische tekortkomin gen. „Ik speel op dit moment goed, maar in het putten kan ik nog wat scherper worden." Vooral de samenwerking met zijn nieuwe coach Leif Nyholm begint vruchten af te werpen. Na een mindere periode vertrok Lafeber in het voorjaar vanuit Brazilië naar Denemarken om onder Nyholm te gaan werken. „Ik begon het jaar redelijk, maar daarna presteerde ik tien weken niet. Ik liep eigenlijk maar een beetje rond, er ge beurde niet erg veel. Met Leif kwam de omslag. Het klikte vrij snel. In Parijs en Barcelona miste ik nog de cut, maar speel de ik al veel beter." „Leif wil dat ik meer in me zelf ga geloven. Ik ben nu veel rustiger en meer op mijn spel gefocust. Nyholm werkt ook met andere golfers, zoals Sven Struver. Je wordt toch meege zogen door die spelers. Ik train en eet met die jongens. In het verleden heb ik met Tom O'Ma- honey aan mijn swing gewerkt en heb veel aan Ruud Bos ge had, maar ik heb een trainer op de Tour nodig. Nyholm heeft veel ervaring en zegt de juiste dingen op de juiste momen ten." Lafeber boekte nog niet ge noeg progressie om door te dringen tot de finale van de Britse Open. Hij had een slag te veel nodig. „Het was fantastisch om daar te spelen. De druk viel goirle peter klein Anouk Sterk heeft bij het NK tennis in het Bra bantse Goirle Debby Haak reeds in de eerste ron de onttroond. De Leidse A-speelster, die afgelo pen competitie voor hoofdklasser Dekker War mond uitkwam, klopte de titelhoudster van 1999 met 6-3 en 6-2. Sterk's teamgenoot Paul Logtens verraste in de openingsronde bij de mannen de als vijfde geplaatste Wouter Standaart in vier sets. De overwinning op Haak kwam voor Sterk niet helemaal onverwacht. „Bij het opstellen van mijn programma voor deze zomer had ik al een kluisje gezet bij dit toernooi", zegt de fulltime tennis sende Leidse. „Hier wilde ik pieken. De afgelo pen weken speelde ik in de verschillende A-toer- nooien al goed. Maar dat was allemaal bedoeld als voorbereiding op dit evenement. Ik wilde in ternationaal gaan spelen, maar er waren nogal wat mensen die zeiden: win eerst maar eens in Nederland. Met mijn overwinning op de natio naal kampioene heb ik laten zien dat ook te kun nen. Ze staat op de nationale ranglijst tenslotte twaalfde, ik op achtentwintig." Sterk boekte gisteren de belangrijkste zege uit haar loopbaan tot nu toe. Ze opende met service- verlies en werd bij een 2-2 stand opnieuw gebro- ken. Daarna stoomde Sterk met een serie aces en veel krachtige forehands door naar een 6-3 setwinst. De Leidse kwam daarna niet meer in de problemen. De opmerkelijk winst smaakte Sterk naar meer. „Toen ik met fulltime tennis begon, had ik mij de top-100 tot doel gesteld. Het gaat nu lekker, dat wil ik dus toch een keer halen." Ook club- en teamgenoot Logtens toonde zich een tevreden man. „Ik had problemen met mijn rechterelleboog", zegt de 21-jarige Brabander in Warmondse dienst. „Maar mijn speelarm heeft het goed gehouden. Het was mijn eerste wed strijd ooit om drie gewonnen sets. En dan win je na vier sets, waaronder twee tiebreaks van Stan daart, die tot de sterkste A-spelers van Nederland behoort. Deze overwinning sterkt mij in mijn keuze de studie even op het tweede plan te zet ten en te kijken wat ik in het tennis nog kan be reiken." Ook in het dubbel verging het Logtens uitste kend. Met Maarten Paas versloeg hij gisteren avond de favoriete combinatie Marcel Reuter en Gordon Bergraaf met 7-5 (7) 6-7 7-6 (2). arnhem anp Maarten Lafeber overlegt bij het vorige Dutch Open met manager Mi- chiel Floris die als caddy optrad, archieffoto united prhotos de boer mee. Ik kon me goed concen treren, was ook niet zenuwach tig op de eerste hole. Alleen het putten ging niet. Echt tevreden ben ik daarom niet. Ik ging niet om alleen maar mee te doen. Ik wilde ook goed spelen." Lafeber, die in Shaun Bares- ford een vaste caddy vond, houdt zich maar vast aan de ge dachte dat hij de laatste weken veel constanter speelt. „Mijn eerste doel is nu om mijn tour- kaart voor volgend jaar veilig te stellen. Ik moet daarvoor nog een paar cuts halen. Ik haal nu bijna iedere week de cut, alleen komt het goede spel nog niet tot uitdrukking in mijn score." Misschien dat een optreden voor eigen publiek Lafeber het laatste zetje kan geven. Drie miljoen gulden minder aan salariskosten, vier miljoen gulden meer op de begroting. Vitesse gaat het seizoen van de waarheid in. De Arnhemse, club moet de komende voetbaljaar gang aan hoofdsponsor en huisfinancier NUON bewijzen dat het in staat is zelf de broek op te houden. „Daarnaast willen we sportief op volle oorlogssterkte blijven", sprak voorzitter Jos Vaessen op de persdag een tweede doelstel ling uit. Hij trad op 16 mei aan als opvolger van Karei Aalbers. Vitesse is voorlopig druk doen de met een saneringsoperatie om een schuld van om en nabij de zestig miljoen gulden weg te werken. De club verkocht voor 21,5 miljoen gulden, waarvan de transfer van Pierre van Hooij- donk naar Benfica de hoofd moot vormde. Doelman Edwin Zoetebier (Feyenoord), Didier Martel (FC Utrecht), Patrick Po thuizen (NEC) en Tim Cornelis- se (RKC) werden aangetrokken voor een totaalbedrag van 16 miljoen. „Een gunstige verhou ding in het kader van de sane ring", aldus Vaessen. De voor zitter ging voorbij aan het feit dat Vitesse nog steeds zoekt naar een opvolger van Van Hooijdonk. Trainer/coach Ro nald Koeman heeft 31 spelers tot zijn beschikking, een aantal dat moet worden teruggebracht naar 25, maar de ideale spits zit daar niet tussen. Twee van de stoeltjes op de eretribune kunnen worden ge claimd door Karei Aalbers. De verguisde ex-voorzitter werd door opvolger Vaessen nog even gememoreerd als een man met unieke verdiensten voor Vitesse. „Zulke mensen hebben bij Vitesse recht op een plekje op het ereterras", maakte Vaes sen duidelijk. PRIJSVRAGEN cky day, woensdag 26 juli: 2-4-16-18-21 4 - 25 - 28 - 32 - 35 - 38 - 45 - 53 - 54 - 57 - - 67 - 68 - 74 - 75. (onder voorbehoud) Oefenduels FC Zwolle - De Graafschap 1-1 (1-1), Heracles - Ajax 0-0. Go Ahead Eagles - Willem II 0-2 (0-1), RBC - Ira ni Rishon Lezion (Isr) 2-1 (2-1). Den Helder. Maritiem-toernooi: FC Groningen - AZ 0-0. FC Groningen wint na strafschoppen en speelt in finale tegen winnaar Roda JC - Cam- Kwalificatie WK voetbal, Zuid-Amerikaanse zóne. Brazilië - Argentinië 3-1, Uruguay - Peru 0-0. Stand: Argentinië 6-15 (15-5) Chili Brazilië 6-11 (9-6) Ecuador Uruguay 6-11 (7-4) Peru Paraguay 5- 9 (7-7) Bolivia Colombia 6-9 (6-4) Venezuela 6-3(5-16) Eerste vier naar WK, nummer vijf speelt kwalifi catiewedstrijd tegen winnaar Ocenanië. DAMMEN Nijmegen. Open NK. Zesde ronde: Valneris (Let) - Tsjizjov (Rus) 1-1, Van der Pal - Baljakin (WRu) 0-2, Woolschot - Schwarzman (Rus) 0-2, Van den Akker - Greveraars 2-0, N'Diaga Samb (Sen) - Heusdens 1-1, Teer - Hoekman 1-1, Kalk - Schippers 1-1, Krajenbrink - Kosior 1-1, Drost - Goloebjeva (Let) 0-2. Stand: 1- Baljakin en Val- SCHAKEN Zabaleta (Arg/9) 6-7 (8-9) 6-7 (7-9) 6-5 (4-5) 5-4 (4-7) PAARDENSPORT Duindigt, draverijen: Eerste koers, 2100 m: 1. Daan's Mythe(M. O'Callaghan) 2.16,7, 2. La Lande 3. Casper K(GB) Toto: winnend 1,80; plaats 1,40 1,20 1,90; koppel 11,20, trio 62,90 'Tweede koers, 2000 m: 1. LitmanafMw, V.B. Ton) 1.18,4, 2. Lady Bethina 3. Moody Blue Toto: winnend 5,80; plaats 1,50 1,80 1,20; kop pel 39,40; trio 239,00; dubbel winnend 22,30 Derde koers, 2500 m: 1. Dive Master(IRE)(Mw. C A.A Wijnings) 2 24,7, 2 Bluetong(GB) 3. Kamakura(GER) Toto: winnend 6,40; plaats 1,40 1,40 2,00; koppel 9,60; trio 42,90 Vierde koers, 2000 m: 1. Nancy CartoucheU.F. v. Dooy- eweerd jr.) 1.18,5, 2. Nouveau Gazeau 3. Northwest Dakota Toto: winnend 5,50; plaats 2,30 1,90 3,40; koppel 9,00; trio 220,20 Vijf de koers, 1900 m: 1. Shamor Star(Mw. M. Scholts) 2.16,1, 2. Rai's al-Khail(SWI) 3. Agar's Star Niet gestart: Modeler(RUS) Toto: winnend 2,10; plaats 1,50 2,10 1,60; koppel 16,70; trio 150,60 Zesde koers, 2000 m: 1 Nafetica (H.W. Langeweg) 1.19,2, 2. Orion 3. Nelson Crown Niet gestart: 0'Lucky Star Toto: JJ winnend 2,10, plaats 1,30 2,30 5,00; koppel 6,30; trio 78,00 Zevende koers, 1800 m: 1. WFA Fayad(GB) (M O'Callaghan) 2.14,1, 2. Ro- main 3, Troy B Toto: winnend 4,20-, plaats 2,10 2,40 3,50, koppel 20,70; trio 421,00 Achtste koers, 2000 m: 1. Longlegged Wanda(M. France) 1.19,2, 2. Lastin Firstout 3. Marmx Berkelaar 4 Nan's Catch Boko Niet gestart: Maestro Star VS Toto: winnend 20,60; plaats 5,40 10,50 3,40; koppel 311,10; kwartet 5060,30 Negende koers, 1900 m: 1 Restigne (FRXMw. B.C. Hoorens van Heyningen) 2.04,9, 2. Watermill Olivia 3. Island Victory(GB) Niet gestart: Sally-Ann(IRE) Toto: winnend 10,90; plaats 3,60 7,10 1,70; koppel 231,30; trio 946,10 Tiende koers, 1609 m: 1. Maestro Vica (R.T. de Vlieger) 1.16,0, 2. Millionare 3. Marty Toto: winnend 2,60; plaats 1,20 2,10 1,40; kop pel 10,10; trio 53,30 Elfde koers, 2000 m: 1 Lover Boy(H.W. Langeweg) 1.18,1, 2. Chips and Fish 3. Kenny A Niet gestart: Mariebelle S Le Normand Toto: winnend 2,10; plaats 1,70 1,70 8,50; koppel 1,30; trio 13,50 Totalisator- omzet: 143.868 A\ Dieren. Open NK. Achtste ronde, belangrijkste uitslagen: Murey (Isr) - Meyers (Let) 1-0, Ikonni- kov (Rus) - Gelasjvili (Geo) 1/2-1/2, Zilberman (Isr) - Barsov (Oez) 1/2-1/2, Van der Weide (Ned) - Ernst (Ned) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Dvoiris (Rus) 0-1, Mokry (Tsj) - Krul (Ned) 1-0, Hoek- sema (Ned) - Solleveld (Ned) 1-0, Bosch (Ned) - Van Beek (Ned) 1-0, Berkvens (Ned) - Vink (Ned) 1-0. Stand: 1 Murey 6,5 punt, 2. Dvoiris, Ikonm- kov, Meijers, Van der Weide 6, 6. Barsov, Bosch, Gelasjvili, Hoeksema, Morky, Zilberman 5,5. TENNIS San Marino. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde. Li.vrn-rinl- (Ned) - C'oi.arcv 'Rusi N G 2 Medvedev (0ek/5) - Savolt (Hon) 6-1 7-5, Nargiso (Ita) - Marin (CRi) 7-5 2-6 6-4. Los Angeles. Mannen, 900.000 gulden. Eerste ronde: Chang (VSt/4) - Kilderry (Aus) 6-4 6-2, Srichapan (Tha) - Lareau (Fra) 6-4 6-4, Roux (Fra) - Dent (Aus) 6-4 1-6 6-3, Stoltenberg (Aus) - Bryan (VSt) 6-3 3-6 6-4, Godwin (Aus) - Draper (Aus) 6-4 6-7 7-6. Kitzbühel. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Tweede ronde: Corretja (Spa/2) - Gonzalez (Chl) 6-1 6-2, Nicolas Lapentti (Ecu/4) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6- 2, Albert Costa (Spa/7) - Mathieu (Fra) 6-4 7-6, - Ruud (Noo) 6-3 6-2, Clavet (Spa/10) - Berasategui (Spa) 6-0 7-5, Alvarez (Spa) - Costa (Bra) 6-4 6-3, Ulihrach (Tsj) - Ta- rango (VSt) 6-3 6-2, Wiltschnig (Oos) - Sargsian (Arm) 3-0 afgebroken wegens regen. Stanford. Vrouwen, 1,25 miljoen gulden. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/6) - Lee (Tai) 6-3 6-3, Koer- nikova (Rus/9) - Miller (VSt) 6-1 6-2, Pratt (Aus) - Irvin (VSt) 6-3 6-7 6-4, Washington (VSt) - Jidko- va (Rus) 7-6 6-2, Garbin (Ita) - De los Rios (Par) 6-0 6-0, Panova (Rus) - Drake (Can) 5-7 6-4 7-6, Nejedly (Can) - Nola (Bul) 2-6 6-1 6-0. Tweede ronde: Venus Williams (VSt/2) - Panova (Rus) 6-2 6-2, Seles (VSt/3) - Shaughnessy (VSt) 7-5 6-3, Testud (Fra/5) - Garbin (Ita) 6-2 6-7 7- 5, Rubin (VSt/8) - Washington (VSt) 6-4 6-2. Goirle. NK. Mannen, eerste ronde: Reuter (1) - Wijnmalen 6-4 4-6 7-6 6-7 6-1, Bergraaf (7) - Couprie 6-4 6-3 6-1, Op der Heijde (3) - Zoomer 6-2 6-3 6-2, Logtens - Standaart (5) 2-6 7-6 7-6 6-4, Beks (6) - Otterman 6-2 6-3 6-4, Reuijl - Brummer 6-3 6-2 6-3, Nicolai - Nagtzaam (8) 6- 4 6-3 3-6 6-4, Bok (2) - Paas 6-2 6-3 6-1 Vrouwen, eerste ronde: Ketelaars (1) - De Geest 6-3 6-2, Van Aalderen - Rottier (8) 7-5 6-1, Sterk - Haak (4) 6-3 6-2, Seelen (5) - Hoogland 2-6 6- 1 6-2, Gerards - De Kramer (6) 6-3 6-1, Trik (3) - Bunschoten 6-4 6-0, Galouza (7) - Koutstaal 6-2 6-4, Gomperts (2) - Bruis 6-1 6-2. VOLLEYBAL Castelnau-le-Nez. Olympisch kwalificatietoernooi mannen, tweede dag: Nederland - Canada 3-0 (25-21 25-18 25-18), Frankrijk - Taiwan 3-0 (25-23 25-14 25-16). Stand: 1. Nederland 2-4 (6-0), 2. Frankrijk 2-4 (6-2), 3. Canada 2-0 (2-6) 4. Taiwan 2-0 (0-6). WIELRENNEN Ronde van Portugal. Derde etappe, Odivelas - Leiria: 1. Edo (Spa) 194,7 km in 4.30.52, 2. Smetanin (Rus), 3. Sarkauskas (Lit), 4. Frutti (Ita), 5. Ongarato (Ita). Klassement: 1 Suarez (Spa) 13.09.48, 2. Sarkauskas 4.57, 3. Edo, 4. Raimondi (Ita), 5. Soerkov (Mol) 4.58. Ronde van Saksen. Tweede etappe, Leipzig - Klingenthal: 1. Sonne (Den) 166 km in 4.30.37, 2. Mori (Ita) 0.03, 3. Rogers (Aus) 0.05, 4. Sjan- tyr (Rus) 0.07, 5. Gates (Aus) 0.09. Klassement: 1 Liese (Dui) 8 45.29, 2. Meinert (Den) 0.11, 3 Schweda (Dui), 5. Tankink (Ned) 0.13. Chaam. Acht van Chaam: 1Pantani (Ita) 100 km in 2.13.38, 2. Van Bon (Ned), 3. Koerts (Ned), 4, Dekker (Ned), 5. Blijlevens (Ned).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17