1 'Gevechten op Molukken interne zaak' Xavière paaide kiezers met luxe Parijse huurflat Buitenland Netanyahu loopt zich warm in marge Camp David Geen uitspraak over voetbalramp Noord-Ierse radicale leiders vrij Parlement van Joegoslavië stemt in met nieuwe kieswet NSDAC 25 JULI 2000 f }een vooruitgang in Camp David iashington Ondanks de intensieve bemoeienis van de Ameri- aanse president Clinton, is nog geen vooruitgang geboekt in de redesbesprekingen in Camp David. Volgens Clintons woord- oerder zit een topontmoeting tussen de president en de Israë- sche en Palestijnse leiders Barak en Arafat er voorlopig niet in. linton sprak gisteren langdurig met lagere vertegenwoordigers an beide delegaties. De speelruimte van Barak is nog eens ver- leind door een opiniepeiling in Israël. Van de kiezers zegt 55 irocent 'nee' tegen een akkoord waarbij de Palestijnen enige ïate van soevereiniteit over Oost-Jeruzalem krijgen. franse Concordes niet aan de grond arus-londen Ook in vier van de zes Concordes van de Franse Y AR! achtvaartmaatschappij Air France zijn scheurtjes in de staart ga ntdekt. De Fransen houden de supersonische toestellen echter m iet aan de grond. Gisteren besloot British Airways (BA), de eni- e andere maatschappij die met de Concorde vliegt, één toestel an tel tijdelijk buiten bedrijf te stellen, nadat was vastgesteld dat 'ef Ie drie maanden geleden ontdekte scheurtjes groter waren ge- orden. Bouwer Aerospatiale onderzoekt het vliegtuig. BA 1 ioopt het in september weer vliegklaar te hebben. De overige j oncordes zijn veilig, aldus BA, ook al vertonen ook deze toe- [j tellen scheurtjes. icholen Myanmar eindelijk heropend ONPENDuizenden studenten in Myanmar (het voormalige lirma) zijn voor het eerst in vier jaar weer naar school gegaan, scholen en universiteiten werden in 1996 gesloten op last an de militaire regering, die ze zag als broedplaatsen van pro est. Volgens de Britse omroep BBC zijn gisteren ongeveer iO.OOO scholieren en studenten weer naar de klas gegaan. Offici- el is nooit meegedeeld dat de scholen weer open gaan, maar Ie regering heeft dit alle studenten en scholieren in een brief la rie en weten- hebben overigens wel een verklaring moeten on- iertekenen dat ze niet politiek actief zullen worden. Vijze mannen vrijdag naar Oostenrijk elsinkiDe drie wijze mannen die de politieke situatie in Oos- nrijk moeten bekijken, gaan vrijdag in Wenen op bezoek voor lerleg met politieke leiders. De veertien andere leden van de zullen op basis van het verslag van de drie beslissen of zij de ancties tegen Wenen beëindigen. De EU-leden kondigden de maatregelen af uit protest tegen de deelname van de extreem- echtse FPÖ aan de Oostenrijkse regering. Het trio bestaat uit de inse ex-president Ahtisaari, de Spaanse oud-minister van bui- fnlandse zaken Oreja en de Duitse topjurist Frowein. )rie doden bij explosie in Duits hotel remen Bij een explosie door een gaslek in een hotel nabij de (oord-Duitse stad Bremen zijn drie gasten omgekomen en is en vierde zwaargewond geraakt. De politie zei dat het hotel in hedinghausen tegen half vijf 's nachts in de lucht vloog. Er ver leven drie echtparen, waarvan er een ongedeerd uit de puin open werd gehaald. Een man en een vrouw uit Sauerland wer- len dood gevonden. Na een zoektocht met speurhonden werd en ernstig gewonde Zwitserse vrouw geborgen. Haar echtge- loot lag dood onder het puin. (lezers Ivoorkust achter grondwet idjan Bijna 90 procent van de kiezers in Ivoorkust heeft de itweip-grondwet voor het West-Afrikaanse land goedgekeurd. )at blijkt uit voorlopige uitslagen van het referendum dat zon- ig en gisteren is gehouden. De opkomst was bijna 60 procent, oorkust gold lange tijd gold als een van de stabielste landen in frika, maar het heeft te kampen met groeiende sociale onrust, tnische spanningen en economische malaise door de gekel- erde prijzen voor cacao en koffie. Het referendum moet de ?rste stap zijn naar herstel van het burgerbestuur. Op 17 sep- imber zullen presidentsverkiezingen gehouden worden. lezetters brouwerij delen bier uit rRAATSBURGAan de vooravond van een gesprek met de directie ver hun toekomst hebben de bezetters van de brouwerij van iet Franse Adelshoffen 70.000 liter bier over straat laten lopen. ater deelden ze ook gratis bier uit aan omwonenden. De 101 lersoneelsleden gingen vorige week in staking en bezetten de irouwerij nadat duidelijk was geworden dat eigenaar Heineken Ie productie wil verplaatsen. Hun aanvankelijke dreigement m de fabriek op te blazen, trokken zij zaterdag in. Vandaag verleggen ze met de directie. Daar willen de bezetters van la- in afhangen wat hun volgende stap zal zijn. ïewonden door autobom ETA ■Bao» Bij de ontploffing van een autobom in de Baskische ad Getxo zijn gisteren vier mensen gewond geraakt. De door 5 Baskische seperatisten van de ETA geplaatste bom richtte [rote materiële schade aan. De explosie vond plaats nabij het luis van een senator van de regerende conservatieve Partido ipular van premier Aznar, maar de betrokken politica bleef igedeerd. De ETA beëindigde eind vorig jaar na veertien laanden een bestand, en pleegt sindsdien weer geregeld aan- igen. In Getxo ontplofte op 25 juni ook een autobom van de 'A. Toen vielen er zeven gewonden. VN-troepen Libanon aan de slag ia [ew vork De VN-vredesmacht Unifil kan vanaf morgen de Li- |-r lanese grens met Israël bewaken. Dat schreef VN-secretaris-ge- leraal Annan gisteren aan de Veiligheidsraad. Israël trok zich in nei terug uit Zuid-Libanon, dat het 22 jaar bezet had gehou den. Annan zei gisteren dat Israël zich niet meer op Libanees [randgebied begeeft. Voor Libanon was dat een voorwaarde oor het toelaten van VN-troepen in het gebied. Unifil zal geza- nenlijk met Libanese soldaten in de voorheen door Israël he ette zone patrouilleren. Behalve het voorkomen van Israëlische 30 [rensschendingen, moeten de militairen er ook voor zorgen dat a ibanese milities zoals Hezbollah Israël niet aanvallen. Gijzeling Florida eindigt met doden 1ü «lando Een gijzelnemer in de Amerikaanse staat Florida leeft zijn actie gisteren met geweld beëindigd. De man, die drie lagen lang de bewoners van een huis in Orlando vasthield, 'leegde zelfmoord, nadat hij eerder één van de gijzelaars, een O-jarige vrouw, had gedood. De twee overige gijzelaars, een 16- - arig meisje en een baby, bleven ongedeerd. De gijzelnemer, die verd gezocht voor moord tijdens een-roofoverval op vrijdag, Irong zaterdag het huis binnen en nam de vijf aanwezigen in jjzeling. Zondag liet hij twee kinderen vrij. Serviërs en Albanezen tekenen pact Washington Delegaties van Serviërs en Albanezen uit Kosovo 2 'ebben in Washington een 'pact tegen het geweld' onderte- end. Politici uit beide bevolkingsgroepen overlegden op initia- ief van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken oor het eerst direct met elkaar over de situatie in het ver- cheurde gebied. Onder de deelnemers waren onder meer Has- iim Tha<p, de leider van de voormalige Albanese militie UQK, n Ibrahim Rugova, de uitgerangeerde voorman van het vreed ei .me verzet. De Servische delegatie werd geleid door bisschop j Irtemije, de leider van de Servisch-Orthodoxe kerk in Kosovo. it blauwhelm in Oost-Timor gedood angkok In Oost-Timor is een Nieuw-Zeelandse militair van de nternationale VN-vredesmacht doodgeschoten. Het is de eerste Blauwhelm die in Oost-Timor om het leven kwam sinds de sol- Saten zich vorig jaar september in de regio installeerden. De 24- _iige soldaat werd na een vuurgevecht tijdens de aftocht in zijn ichterhoofd geschoten. Zijn wapen is gestolen. Mogelijk was en pro-Indonesische militie verantwoordelijk voor de beschie- ing. De Nieuw-Zeelandse regering heeft naar aanleiding van et incident Indonesië opgeroepen om werk te maken van de waking van de grens met Oost-Timor. In het Indonesische 'esten van Timor zijn milities vrijelijk actief. tel aviv ad bloemendaal correspondent Als om aan te geven dat zijn rentree in de Israë lische politiek alleen nog maar een kwestie van tijd is, heeft.oud-premier Benjamin Netanyahu zich gisteravond op een inderhaast belegde persconferentie fel gekeerd tegen de vredespoli tiek van zijn opvolger Ehud Barak. Beide Israëlische televisiezenders zonden het begin van Netanyahu's toespraak rechtstreeks uit, maar haakten af zodra bleek dat de inhoud louter politieke propaganda bevatte. Geruchten dat de ex-premier zou aankondigen dat hij een nieuwe politieke partij begint of zich weer ver kiesbaar stelt voor het Likud-leiderschap, ble ken in elk geval voorlopig ongegrond. Netanyahu, die zei te spreken als 'verontruste burger', keerde zich fel tegen Baraks uitgelekte plan om enkele Arabische wijken in Jeruzalem onder Palestijns bestuur te stellen, in ruil voor soevereiniteit over Israëlische nederzettingen in de buurt van de stad. „Geen enkel land ter we reld is bereid zijn hoofdstad op te geven en te verdelen", zei Netanyahu. De ex-premier ver klaarde zeker te weten dat hij woordvoerder is van honderdduizenden landgenoten. „Jeruza lem is al drieduizend jaar het kloppende hart van het joodse volk", zei hij. „Wij zijn hier we gens Jeruzalem." In het belang van zijn eigen veiligheid moet Is raël naar zijn mening de Jordaanvallei blijven bezetten, omdat een land van luttele kilometers breed anders niet verdedigd kan worden tegen een aanval uit het oosten. Volgens onbevestigde berichten wil Barak in het kader van familiehereniging enkele tienduizen den Palestijnse vluchtelingen toestaan terug te keren naar plaatsen in gebied dat nu Israëlisch is. Netanyahu is daar tegen, 'omdat we al lang geleden hebben afgesproken dat de sluizen ge sloten zouden blijven'. Hij is bang dat de terug keer van enkele tienduizenden vluchtelingen de Arabische wereld de indruk zal geven dat Israël de klok terugdraait naar de periode vóór de stichting van de joodse staat. In Israël overheerst de indruk dat Netanyahu op de weg terug is naar het leiderschap van Likud, de grootste oppositiepartij. Desgevraagd zei hij gisteravond: „Ik heb nog geen besluit genomen over mijn toekomst, maar ik wilde niet wachten met het laten horen van mijn opinie." De huidi ge Likud-leider, Ariel Sharon, zei vorige week dat hij in interne verkiezingen iedereen kan ver slaan, behalve Netanyahu. De partij is van plan verkiezingen te houden zodra bekend is hoe de topconferentie van Camp David afloopt. Een politie-onderzoek naar mogelijke diefstal door het echtpaar Netanyahu van staatseigen dommen - geschenken die hij als premier had aangenomen - heeft naar verluidt onvoldoende bewijs opgeleverd. De oud-premier is populair der dan ooit. Volgens opiniepeilingen kan Ne tanyahu een verldezing voor het premierschap, als die nu zou worden gehouden, gemakkelijk winnen. Vorig jaar mei nog verloor hij na een regeerperiode van drie jaar met ruim verschil van Barak. Azië bemoeit zich niet met strijd De ministers van buitenlandse zaken van onder meer Ja pan, China, Zuid-Korea, de Filipijnen en Maleisië willen hun vingers niet branden aan de bloedige strijd tussen moslims en christenen op de Molukken. De Aziatische staten zien de aanhoudende gevechten als een interne Indonesische aangelegenheid. Van een eventuele bui tenlandse interventie door Aziatische staten is dan ook geen sprake. leeds Nabestaanden van slachtoffers van de Hillsborough-ramp tonen portretten van hun omgekomen familieleden bij het gerechtsgebouw in Leeds. Daar werd tot gisteren vijf dagen achtereen vergeefs beraadslaagd over het drama, waarbij in 1989 96 voetbalsupporters tijdens een wed strijd in het stadion van Sheffield United werden doodgedrukt. De jury werd gisteren naar huis gestuurd, nadat ze niet tot een oordeel was geko men in de zaak tegen een voormalige commissaris van politie, die door nabestaanden is aangeklaagd wegens dood door schuld. Hij was verant woordelijk voor de veiligheid tijdens de wedstrijd. Morgen is er een hoorzitting om te bepalen wat er verder moet gebeuren. FOTO EPA OWEN HUMPHREYS BELFAST Rtr-ANP-AP Michael Stone, één van Noord- Ierlands bekendste radicale protestantse leiders, is gisteren voortijdig vrijgelaten uit de Ma- ze-gevangenis in Belfast. Nog zo'n tachtig andere leden van paramilitaire organisaties ko men deze week vrij. Bijna 350 gevangenen zijn al eerder vrij gelaten op basis van het Goede Vrijdag-vredesakkoord uit 1998. De beruchte Maze-gevange- nis, die vooral medio jaren tachtig honderden katholieke en protestantse leden van para militaire organisaties als de IRA huisvestte, loopt in snel tempo leeg. De leiding van de gevan genis verwacht dat het complex binnenkort zijn deuren sluit. De 45-jarige Stone heeft er elf jaar opzitten van een 30-jarige straf. Hij werd onder meer veroor deeld wegens een aanslag tij dens een begrafenis van een IRA-aanhanger op het kerkhof Milltown in Belfast, in 1988. Daarbij werden drie mensen gedood. De aanslag bezorgde Stone een reputatie als een van de beruchtste protestantse ter roristen. Hij stond destijds te recht wegens in totaal zes moorden. Stone is lid van de Ulster Vrijheidsstrijders (UFF), de protestantse tegenhanger van het verboden Ierse Repu blikeinse Leger (IRA). Een woordvoerder van de UFF-ge- vangenen zei dat Stone, samen met de andere protestantse (ex- gedetineerden het lopende vredesproces zal blijven steu nen. Nabestaanden van de slachtoffers hebben al geschokt gereageerd op Stones voortijdi ge vrijlating. Kort na zijn vrijla ting verklaarde Stone op een persconferentie dat zijn strijd voorbij is. „Ik hoop dat de oor log is afgelopen, maar er zijn nog dissidente bewegingen. Ik hoop dat ze het Goede-Vrijdag- akkoord een kans geven." Hij verklaarde alles in het werk te zullen zetten om het akkoord te doen slagen. Later deze week zal onder meer nog de IRA-bommenleg- ger Sean Kelly worden vrijgela ten. Hij pleegde een aanslag die negen protestanten het leven kostte. Ook zijn metgezel James McArdle komt op vrije voeten. Hij richtte in 1996 grote schade aan in de Londense Docklands door een vrachtwagen met een ton explosieven op te blazen. Twee mensen kwamen daarbij Brits Hogerhuis blijft bij verbod 'homopromotie' LONDEN ANP-Rtr Het Britse hogerhuis heeft gis teren opnieuw een wet tegen gehouden die homoseksualiteit op school bespreekbaar moet maken. De door Conservatie ven gedomineerde edelen en geestelijken bleven bij een wetsclausule die het lagere overheden verbiedt om 'homo seksualiteit te promoten'. De regering Blair is fel tegen de regel, die is ingevoerd onder Blairs Conservatieve voorgan gers. Het verbod leidt in de praktijk tot een taboe op het onderwerp op scholen. Docen ten zeggen met handen te zijn gebonden tegenover onwetend heid en anti-homoseksuele agi tatie door jongeren. Conserva tieven vrezen echter voor een offensief van 'homo-propagan- da'. „Ik zal vechten voor de be scherming van kinderen zolang ik adem", stelde een tegen standster tijdens het emotione le debat in het Hogerhuis. Blair zei gisteren te overwegen de clausule over homo's te schrap pen, om zo de rest van de her vormingen erdoor te krijgen. Hij wil het omstreden voorstel dan later apart indienen. JAKARTA-BANGKOK ANP-AFP-Rtr Dat blijkt uit de concept-slot verklaring vari een bijeenkomst van ministers van de tien Asean-landen en van Japan, China en Zuid-Korea. De lan den van de Asean, het Zuid- oost-Aziatische samenwer kingsverband, en zijn drie 'part ners' noemen de Molukken niet eens in de voorlopige slotver klaring. Indonesië is overigens aangesloten bij Asean. De stafchef van het Indonesi sche leger zei gisteren op zijn beurt niet uit te sluiten dat een buitenlandse vredesmacht een einde moet maken aan de on lusten op de Molukken. De strijdende partijen beschuldi gen leger en politie van partij digheid. De christenen vinden dat het leger aan de kant van de moslims staat, en omgekeerd. Ook de militaire leiders hebben deze partijdigheid al toegege ven, wat leidde tot de roep om buitenlandse hulp. Sinds januari zijn al ruim 3.000 mensen omgekomen door de gewelddadigheden op de Molukken. Het Indonesische leger wil de ongeveer 1.900 strijders van de moslimbewe ging Laskar Jihad wegsturen uit de Molukken. Zij kwamen be gin dit jaar naar de eilanden groep, en worden verantwoor delijk gehouden voor de laatste golf van geweld. De regionale commandant van de Molukken zei gisteren dat het leger de moslimstrijders zo snel mogelijk wil terugzen den naar Java en de andere ge bieden waar zij vandaan ko men. De commandant wil daarvoor schepen van de Indo nesische marine inzetten, en wellicht ook transportvliegtui gen van de luchtmacht. Gouverneur Latuconsina en de politiecommandant Gani van de Molukken zeiden giste ren in het dagblad Suara Mer- deka dat voormannen van de christelijke en moslimgemeen schap bereid zouden zijn snel vrede te sluiten. Religieuze lei ders sloten al eerder bestanden, maar die konden nieuwe ge weldsuitbarstingen niet voorko- BELGRADO DPA-Rtr-ANP Het Joegoslavische parlement heeft gisteren ingestemd met een nieuwe kieswet. De wijzi ging maakt het mogelijk dat president Milosevic langer aan de macht kan blijven. Beide ka mers van de door Serviërs ge domineerde Federale Assem blee gaven in grote meerder heid hun goedkeuring aan de regelgeving. De kieswet vormt een uitwer king van een grondwetswijzi ging eerder deze maand. Als zijn huidige termijn er volgend jaar op zit, kan Milosevic nog acht jaar aanblijven. De zeven belangrijkste industrielanden en Rusland (G8) uitten afgelo pen weekeinde felle kritiek op de ontwikkelingen in Joegosla vië. Zij kondigden al aan de uit slagen van de verkiezingen die op basis van de nieuwe kieswet worden gehouden, niet te er kennen. Die houding vormt een pro bleem voor de Joegoslavische oppositie. Als zij eensgezind aan de verkiezingen meedoet, bestaat de kans. dat zij Milose vic verslaat. Maar de zege zou dan niet door het buitenland worden erkend. Verder inter preteert een deel van de talrijke oppositiepartijen de G8-verkla- ring als oproep de verkiezingen te boycotten. Sommige partijen willen dan ook niet meedoen. Schandaal rond echtgenote burgemeester Parijs PARUS CEES VAN ZWEEDEN correspondent Toen het satirische Franse weekblad Le Canard Enchainé in 1997 met een zwartboek over Parijs kwam, waren tientallen hoofdstukken daarin ge wijd aan de diverse schandalen in de stad. Dat leek zelfs voor een miljoe nenstad een overvloedige oogst. Maar het zou drie jaar duren voordat de beerput overkookte, en één hoofdverdachte op het bureau moest komen. Dat was gisteren Xavière Ti- béri, echtgenote van de burgemees ter van Parijs. Het vermeende delict: verkiezingsfraude. Voor een eenvoudige bakkersdochter uit Corsica heeft Xavière het ver ge schopt. Ze bewoont een immens ap partement in één der mooiste paleizen van Frankrijk, het Parijse Hotel de Vil- le, en heft daar het glas met de groot sten der aarde. Of het nou operazan ger Pavarotti is of kerkvorst Johannes Paulus, geen prominente wereldbur ger kan bij een bezoek aan de Franse hoofdstad om de bakkersdochter heen. Xavière dankt haar bevoorrechte posi tie aan haar burgerlijke staat als echt genote van Jean Tibéri, de burgemees ter van Parijs. Tibéri kreeg de baan in 1995 in de schoot geworpen, toen de zittende burgemeester Jacques Chirac door het volk tot het ambt van presi dent werd geroepen. Chirac werd al ja renlang geplaagd door schandalen, en wilde een trouwe paladijn als opvol ger. Hij was bereid voor een periode van zeven jaar de relatief enge behui zing van het Elysée-paleis te aanvaar den, op voorwaarde dat het deksel op de beerput bleef. Op dat deksel nam vervolgens de licht gewicht Jean Tibéri plaats, een man die zijn das lang draagt om wat groter te lijken. Tibéri deed wat van hem werd verwacht, eh hield het deksel op zijn plaats. Maar Chirac had buiten de waardin gerekend: Xavière. Zodra ze eenmaal haar intrek had genomen in het majestueuze appartement aan de Seine, begon de burgemeestersvrouw haar schandalen aan die van Chirac toe te voegen. Op een zakenreis naar Japan verbijs terde ze de stewardessen van Japan Airlines door languit liggend in het gangpad de nacht door te brengen, hoewel de belastingbetaler toch 13.000 gulden voor haar fluwelen vliegtuig- stoel had neergeteld. En kort daarna bleek dat ze bijna 70.000 gulden, even eens belastinggeld, had getoucheerd voor een obligaat rapportje vol taal fouten over de rol van Frankrijk in de wereld. Xavière was echter een toege wijde echtgenote, die haar tijd doodde met het steunen van haar man. Onfor tuinlijk was alleen dat ze daarbij enke le zeden importeerde uit haar van maffiosi en fraudeurs vergeven Corsi ca. Tot haar repertoire, aldus luidde giste ren de aanldacht, behoorde onder meer electorale fraude. Xavière zou 3.315 'valse kiezers' op de kieslijst heb ben geplaatst van het district dat haar man in 1997 een plaatsje bezorgde in het parlement. Jean Tibéri is behalve burgemeester namelijk ook parlemen tariër. Daarmee had ze hem een grote dienst bewezen, want Tibéri versloeg in dat district de socialiste Lyne Co- hen-Solal met slechts 2.725 stemmen. Parijs werd volgens Le Canard Enchai né ook onder Jacques Chirac, die bijna twintig jaar de hoofdstedelijke scepter zwaaide, geregeerd door frauderende en hoererende politici. Maar nimmer tevoren kwam het tot een gerechtelijk onderzoek. Dat het dit keer wel de vierschaar wordt gespannen, is te dan ken aan de formele aanklacht van so cialiste Lyne Cohen-Solal en aan de loslippigheid van een aantal (ex-)amb- tenaren. Het was dankzij de getuige nissen van deze laatsten dat Vrouwe Justitia zich de afgelopen maanden een beeld kon vormen van de slinkse wegen van Xavière. Het kiesdistrict van Tibéri bestond uit het vijfde en een deel van het zesde ar rondissement. Dat kwam goed uit, want 'het vijfde' was sinds jaar en dag de machtsbasis van de Tibéri's. Met zijn prestigieuze scholen, zijn gere nommeerde ziekenhuizen en zijn uit gestrekte parken behoort het vijfde ar rondissement tot de meer gewilde wij ken van Parijs. Veel mensen uit de om streken van de stad droomden van een flat in de wijk, maar konden zich de hoge prijzen van het onroerend goed niet veroorloven. Daar wist Xavière echter wat op. Het stadhuis van 'het vijfde' (naast de stad zelf heeft ook elk van zijn twintig ar rondissementen nog een stadhuis) be schikte over een groot aantal huur-fiats. Oorspronkelijk waren die bedoeld voor schrijnende sociale gevallen, voor wie wonen in een dure stad als Parijs onhaalbaar was. Maar reeds onder Chirac waren deze luxueuze flats op grote schaal verhuurd aan politieke kompanen. Als goede moeder had Xa vière ook haar beide kinderen een flat bezorgd. Maar ze had er nog genoeg over. Waarom niet deze aan trouwe stemmers op de RPR (de partij van Chirac en Tibéri) geven? En zo begon Xavière te presideren over een apparaat dat appartementen in 'het vijfde' naar mensen sluisde, als die in ruil daarvoor op haar man te stemden. Voordat dezen echter de maat van de gordijnen mochten opne men, moesten ze eerst een keer hun stem in het vijfde arrondissement heb ben uitgebracht. De betrokken kiezer kreeg daartoe van het stadhuis een stembiljet plus een vals adres in het arrondissement, gewoonlijk dat van een partijlid. Et uoila, Jean Tibéri werd parlementariër.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 5