Stijlvolle triomf Armstrong na handgemeen met juiich 'Zc vragen of ook tie em Tour de France Stefano Zanini snelste op Champs Elysées ZACHTE BERM Tour van 2000 biedt hoop op betere tijden Zelfs Parijs is te ver voor Boogeri MAANDAG 24 JULI 2000 Blijlevens gediskwalificeerd Dekker probeert zichzelf te blijven in gekte om hem heen TOUR IN CIJFERS parus rene banierink Parijs halen en toch ook weer niet. Jeroen Blijlevens had ge hoopt de laatste rit van de Tour de France te winnen, maar hij kreeg geen kans mee te sprin ten om de hoofdprijs op de Champs Elysées. Sterker, hij werd uit de etappe-uitslag en uit het eindklassement ge schrapt. Ook kreeg hij een boe te van 200 Zwitserse francs, zo'n 280 gulden. De Nederlandse sprinter uit de Italiaanse Polti-ploeg, die za terdag al gefrustreerd was om dat hij was afgescheept met de derde plaats, kreeg de straf we gens "ernstig agressief gedrag'. Blijlevens ging na afloop op de Record Zabel met vijfde groene trui parusfred secaar Stefano Zanini won gisteren de meest prestigieuze sprint van alle Tour-etappes; de laatste op de Champs Elysées. De Itali aanse coureur uit de Mapei- ploeg werd uitstekend in stel ling gebracht door zijn Neder landse ploeggenoot Max van Heeswijk, die net als zaterdag vijfde werd. Zanini is oud-win naar van de Amstel Goldrace (1996). Na het uitvallen van Tom Steels (twee ritzeges) en Paulo Bettini (eenmaal) boekte Mapei op de valreep de vierde etappe zege en kwam daarmee op ge lijke hoogte met de Rabobank (driemaal Dekker en éénmaal Van Bon). Zanini was in hartje Parijs Erik Zabel, de winnaar van de voorlaatste en langste Touretappe, te snel af. De Duitser won wel weer de groene trui. Zabel (30) hoeft zijn record niet langer te delen met Sean Kelly. Hij had net als de Ier, zaterdag getuige van Za- bels ritwinst in Troyes, al vier groene truien thuis. Gisteren pakte hij zijn vijfde in. Zabel won ze in vijf achtereenvolgen de jaren. Blijer nog dan met dat record was Zabel met zijn etappewinst in Troyes. Zijn laatste dagsuc ces dateerde van 1997 in Lou- denvielle. Zabel won dit voor jaar Milaan-San Remo, voor de derde keer, en de Amstel Gold race. Bij die gelegenheden was hij minder ontroerd dan zater dag. ,,Had ik dit keer wéér de groene trui gewonnen zonder een rit te winnen, dan had ik weer al die vragen moeten be antwoorden. Gelukkig ben ik daar nu van af. Dit is de mooi ste van al mijn Tourzeges. Het is ook heel goed voor de ont wikkeling van de sport in mijn land. De Tour heeft een enorme uitstraling in Duitsland." De enkele maanden geleden overleden collega Jolian Woldendorp zei van de laatste etappe naar de Champs Elyséés altijd dat hij die zag als het eer ste criterium na de Tour. Als de start van de rondjes rond de kerk. 'En aangezien ik in Neder land ook nooit naar criteriums ga, doe ik het hier ook niet. Hij bleef de hele middag in de perszaal zitten, ergens in de nok van een wolkenkrabber aan de andere kant van Parijs. Dat doen de meeste Tourvolgers. Het is iedere keer weer een beetje on werkelijk zover af te zitten van de plaats waar de renners hun laatste kilometers fietsen. Maar voorde krant van de maandag na de Tour moeten meer verha len worden gemaakt dan op an dere dagen en niemand wil meer het risico lopen de laatste dag verstrikt te raken in het ver keer of de weg kwijt raken en vervolgens uren door de stad te dwalen. Dat gebeurde de voor bije weken al zo vaak. De Tour volgen is vooral een kwestie van zoeken. Het begint 's morgens in de parkeergarage. Omdat het je al eens eerder is overkomen, onthoud je als Tourvolger de etage waar je de auto de vorige avond hebt neer gezet en noteert het nummer van het vak. Als je 's morgens, heel tevreden met jezelf, in de lift het nummer uit je zak wilt halen, blijk je dat de vorige avond na het eten op tafel te hebben laten liggen. Zoeken, zoeken, zoeken. En dan zit je nog niet eens in de auto. De Tour-organisatie hangt hon derden bordjes op voor tiental len verschillende categorieën Tourvolgers. Die voor de pers zijn groen. Krijg je de bordjes in het vizier, dan gaat het meestal wel goed. De eerste wegwijzers hangen vaak pas in de directe omgeving van de sporthal- /schooUstadion/tent waar wij die dag worden ondergebracht. Op de autoroute wordt nooit een bordje opgehangen en daar zou het juist moeten gebeuren. Nu moet je altijd maar gokken welke afslag van de stad je moet hebben. Heel vreemd, maar je gokt meestal verkeerd. Daardoor kom je aan de andere kant van de stad uit. Die is to taal geblokkeerd omdat de Tour daar die dag aankomt. Mul house was het hoogtepunt. Met tientallen collega's even ge vreesd later dan de laatste ren ner te zullen aankomen. In Freiburg waren de meeste collega's de woede voorbij. We hebben daar langs de kant van de weg heel hard staan lachen toen bleek dat het afgezette par cours waarop wij reden (altijd een betrouwbare manier om snel de perszaal te vinden) niet het parcours van die dag, maar van de volgende dag was. De Tour is zó groot geworden, er zijn zó veel mensen en auto's bij betrokken, dat er een tijd komt dat de perszaal nog leeg is op het moment dat de renners aan komen. Toch komen ze volgend jaar allemaal weer terug naar de Tour. Maar wat zeer nou precies zoeken? Wat drie ritzeges in één Tour de France al niet kunnen doen. Van een goede ren ner tot superster. Erik Dekker moet er om lachen. „Voor mezelf ben ik nog steeds dezelfde Erik Dekker. Maar ik ben bang dat ik dat voor heel veel mensen om me heen niet meer ben." Dat bleek wel uit een mailtje dat hij deze week kreeg, dat venvees naar het EK voetbal. „Of ik ook strafschoppen kan nemen. Dat vond ik wel een goeie, ha, ha." Erik Dekker probeert nog steeds zich zelf te blijven. Die spontane, sympathie ke Drent met zijn vaak droge maar rake antwoorden. Vraag bijvoorbeeld direct na afloop van de ietwat tegenvallende tijdrit van vrijdag: Toch iets te veel gege ven deze Tour? Antwoord: „Misschien, maar ik heb ook veel gekregen." Natuurlijk drie ritzeges in een Tour, een prestatie die in Nederland alleen maar is overtroffen door Jean-Paul van Poppel. Maar dat was een sprinter. „Voor dat soort jongens is het normaal dat ze op een jaar 15 keer winnen. Voor types als ik geldt dat we al blij mogen zijn dat een het één keer lukt. Maar drie keer?" Hij schudt het hoofd, kan het ei genlijk nog niet geloven. „Ik lig 's avonds op mijn bed soms nog te lachen. Het is heel komisch. Ik kan trouwens al wel vast zeggen dat me dit ook nooit meer lukt. Dit is eens in je leven." De onstuitbare meinier waarop Dekker (29) zich deze Tour als winnaar ontpop te, heeft hem zelf ook verbaasd. Maar in tegenstelling tot velen die zeggen dat het uit de blauwe Franse lucht komt vallen, weet de in het Belgische Meerle woon achtige Dekker wel beter. „Iedereen be gint weer over mijn amateurtijd, dat ik toen veel beter was en dat ik al jaren stil heb gestaan. Maar dat is grote onzin. Ik was al heel snel veel beter dan in mijn amateurtijd, bij gemengde wedstrijden reed ik die amateurs een jaar later drie keer in de rondte. Dat was me als ama teur nooit gelukt. Maar goed, dat beeld heb ik blijkbaar over mezelf afgeroepen door er nooit tegenin te gaan." En winnen, dat was ook een ander verhaal. Zeker in de Tour. „Een renner als ik moet gewoon een etappe in de Tour winnen. Dat had al veel eerder moeten gebeuren." Een combinatie van pech, niet goed genoeg zijn of in nèt de verkeerde ontsnapping zitten. „Die eer ste overwinning, daar was ik weg met een groep van zeventien. Dat kan heel makkelijk fout gaan. Al kon ik met de benen die ik die dag had bijna niet ver liezen. Of ik die benen nooit eerder heb gehad? Jawel, maar meestal na de Tour." Dan reed hij goed in de klassiekers en won wat kleine rondes. Maar de impact daarvan is niets vergeleken met een etappezege in de Tour. En al helemaal niet met drie. Ook al omdat het daar voor al twee keer misging. Het moeilijk ste moment was na de eerste etappe en de krampaanval. „Toen zat ik er licha melijk en geestelijk helemaal door." Hij bleef zich echter doelen stellen, een les van alle ellende van de afgelopen jaren. De doorbraak voor hem kwam in de achtste etappe. Niet met de ritzege, maar het veroveren van de bolletjestrui. „Ik had eindelijk een prijs te pakken. Achteraf bekeken heeft mij dat zo vrij gemaakt in mijn hoofd dat ik daarna de etappe won en vervolgens nog twee." Deze week zal zijn naam dagelijks door de luidsprekers in den lande schal len in de criteriums. De 12.500 gulden startgeld is niks te veel ('Maar ik ben geen geldwolf), die leggen de organisa toren gewillig voor hem op tafel. De Dekker-gekte zal enorm zijn. Nu al wordt hij overspoeld met brieven, kaar ten en e-mails. „Ik weet niet wat ik er van moet verwachten, al heb ik wel enig vermoeden. Maar ik zie er niet tegenop, ik ga er volop van genieten." Maar ook niet te lang, een week of zo. Hij zal ook een keer nee moeten verkopen, hoe ver velend hij dat ook vindt. Een huldiging in zijn geboorteplaats Hoogeveen moest hij om die reden al afzeggen. „Het is niet leuk maar het moet. Ik moet een keer een vrije dag hebben." Het is nu: pluk de dag. „Want ik moet natuurlijk zo lang mogelijk van deze vorm profiteren. Maar er komt een mo ment dat het minder wordt. En dan gaat het meteen ook heel hard omdat je het zo anders gewend bent." Dat maakt dat Dekker, die werd uitge roepen tot meest strijdlustige renner van de Tour 2000, zich heel goed realiseert dat alles betrekkelijk is. „De ellende die ik achter de rug heb, met al die blessu res, die vergeet je niet zomaar. Het heeft me vreselijk veel energie gekost, ook geestelijk, om er van terug te komen. Zo iets vreet aan je. Als dan nu alles in eens op zijn plaats valt, is dat prachtig. Maar vergeten doe je dat andere niet. Amerikaan wordt nu ook in eigen land voor vol aangezien Jeroen Blijlevens is woedend en wijst naar zondebok Bobby Juiich. foto ap laurent rebours parijs fred secaarvuist met Bobby Juiich. De klei ne Brabander was des duivels omdat de Amerikaanse renner hem bij het uitkomen van de laatste bocht zou hebben ge hinderd. Daardoor moest hij in de remmen knijpen en kon niet meedoen in de massaspurt. „Ik ben verhaal gaan halen en heb een paar tikjes uitgedeeld. Dit is de eerste keer dat me zo iets overkomt", aldus Blijle vens, die in het eindklassement aanvankelijk de 124ste plaats bezette. De drie renners na hem schoven nu een plaats op. Tom Steels, de Belgische topsprinter, werd in 1997 uit de Tour gezet wegens het gooien van een bidon naar het hoofd van Frederic Moncassin. Michael J. Fox was er, Robin Williams ook en Mark Wahlberg. Gedrieën waren ze naar Parijs gekomen om landgenoot Lance Armstrong te feliciteren met zijn tweede Tourzege. Armstrong heeft zijn prijs weer bin nen. Wie van de drie Amerikaanse acteurs straks met de hoofdrol in de film over het leven van Lance Armstrong aan de haal gaat, is nog de vraag. parus fred segaar Wahlberg, de minst bekende van de drie, maakt de meeste kans omdat hij qua postuur het meest overeenkomt met de man uit Austin. Er wordt nog gezocht naar een financier voor de film. De kans dat die er komt, is na gisteren gestegen. Er stonden enkele honderden Amerikanen langs het parcours om Armstrong toe te juichen. Ze zagen hun idool aan het be gin van de laatste etappe zelfs een zwarte pruik op zijn hoofd zetten. Armstrong huilde van geluk gisteren tijdens de huldiging op de Champs Elysées. Tegen het fraaie decor van de Are de Tri- omphe worstelde hij wat met zijn zoontje Luke David en hield stemmig de hand op zijn hart tijdens het spelen van het Amerikaanse volkslied. Het klonk voor de vijfde keer op de Champs Elysées. Driemaal voor Greg LeMond en nu voor de tweede keer voor Armstrong. Lance Armstrong siert deze week de voorpagina van Sports Illustrated, 's werelds meest vermaarde sportblad. Het is voor het eerst sinds begin jaren negentig (Greg LeMond) dat een wielrenner de cover haalt. Armstrong ziet daarin de beves tiging dat zijn sport serieus wordt genomen in Amerika, waar ze hem tot voor kort als een zonderling beschouwden. „Sports Illustrated is hier vo rig jaar niet geweest omdat ze dachten dat wat hier gebeurt één grote grap is. Nu is het an ders. Daar ben ik blij om. Het is goed voor de wielersport in mijn land." De in Parijs aanwezige Ame rikaanse verslaggevers van kranten gingen er vóór hun komst naar Amerika van uit dat hun reportage ondergeschikt zou zijn aan de verhalen over de prestaties van Tiger Woods op de British Open. Maar de laatste dagen blijkt de strijd om de titel 'beroemdste Amerikaan' een nek-aan-nekrace tussen beide sporthelden. The New York Times combi neert de beide verhalen van daag op de eerste pagina van het sportkatern. Dat kan mak kelijk, want Woods en Arm strong hebben nogal wat over eenkomsten. Ze hebben beiden een moeilijke jeugd gehad, zijn op hetzelfde moment succesvol in Europa en zowel Woods als Armstrong staan onder con tract bij Nike. Het heeft er veel van weg dat Armstrong in eigen land nu waardering krijgt als sporter. Vorig jaar na zijn eerste Tourze ge genoot hij die vooral omdat hij een ex-kankerpatiënt is. De gekte die is ontstaan rond sportcollega's als basketbal grootheid Michael Jordan en golfster Tiger Woods zal hem echter bespaard blijven. „Ge lukkig wel. Beroemdheid is nooit mijn motivatie geweest, geld evenmin. Als wielrenner heb ik het geluk dat ik vaak een zonnebril op heb en een helm. Daardoor zijn we veel minder goed herkenbaar dan een golfer of basketballer. In Nice (waar hij woont als hij in Europa ver blijft, red.) zegt niemand iets als ze me ontmoeten. In Austin ook niet. Er zijn gelukkig altijd plaatsen op de wereld waar nie mand me kent." Armstrong zei dat hij de meeste concurrentie de komen de jaren uit Spaanse (Beloki) en Duitse (Ullrich) hoek verwacht. Pantani noemde hij niet als een kandidaat om hem af te lossen als Tourwinnaar. Wel herhaalde hij wat hij op de rustdag over hem zei: „Ik res pecteer hem als sportman, als wielrenner, als klimmer, maar een cadeau krijgt hij nooit meer. Ik kijk uit naar de Tour van volgend jaar." Een ontroerde Lance Armstrong luistert naar het Amerikaanse volkslied, foto reuters stefano rellandini ACHTERGROND FRED SEGAAR PARUS In de tijdrit van Freiburg naar Mulhouse herstelde hij zich met een indrukwekken de zege en voorkwam daarmee de 'schande' van een Tour zonder etappe succes. Armstrongs terugval in de rit naar Morzine, door hemzelf toegeschreven aan geeuwhonger, was het enige mo ment waarop werd getwijfeld aan zijn heerschappij. Even, want zijn voorsprong was zo groot dat Jan Ullrich zich geen il lusies mocht maken. Armstrong had een goede ploeg om zich heen, de enige die compleet Parijs haalde, een tactisch sterke ploegleider en concurrenten die niet konden of durfden aan te vallen. Dat Ullrich en Virenque op de Joux-Plane bij hem wegreden, was meer het gevolg van een terugslag van de gele trui-drager dan van een aanval van het duo. Een uitzondering was Marco Pantani. De Italiaan won twee bergetappes, wilde in de rit naar Morzine de Tour doen ex ploderen, maar blies zichzelf op. Pantani voelde zich gekrenkt door Armstrong, die de overwinning op de Mont Ventoux schonk aan de Piraat. Nog afgezien van de vraag of je dergelijke historische etap pes moet weggeven, was het niet slim van Armstrong dat zo opzichtig te doen De Tour van een jaar geleden werd geregeerd door de angst voor een herhaling van de schandalen van 1998, die van dit jaar door de hoop op betere tijden. Op de fiets werd de Tour net als vorig jaar door dezelfde man geregeerd: Lance Armstrong. De Amerikaan was op één dag na, zijn inzinking op de Joux-Plane, dominant aanwezig. en later te verklaren dat hij de rit makke lijk had kunnen winnen. De Amerikaan was hard op weg veel vrienden te maken. Op Hautacam stond hij op het punt Javier Otxoa bij te halen. Maar hij bedacht zich. De klimmers van Kelme kun je beter aan je zijde hebben dan in het vijandelijke kamp. Diezelfde gedachten had hij toen hij op de Mont Ventoux naar Marco Pantani sprong. Armstrong reageerde overspannen op de woede van Pantani, die zich gekleineerd voelde. Als de Italiaan volgend jaar terug keert, en dat heeft hij voorspeld, begint Armstrong in elk geval met één vijand. Armstrong bleef deze Tour aantijgin gen over het gebruik van ongeoorloofde middelen, zoals vorig jaar door de krant Le Monde, bespaard. Alleen Vincente Bel-, da, ploegleider van Kelme, plaatste vraagtekens achter zijn prestaties. Vol gens Belda produceert een renner met één testikel de helft minder testosteron. Belda beweerde dat Armstrong een me dische verklaring heeft die hem de vrij heid verschaft testosteron te nemen. De renners van Belda (Botero, Escartin, Heras, Otxoa) voorzagen de Tour in de Pyreneeën en de Alpen van glans. Dat mochten ze overigens van Armstrong. Hun individuele- en ploegentijdrit is zo slecht ontwikkeld dat ze de achterstand die ze op die disciplines oplopen op de bergflanken onmogelijk kunnen goed maken. Kelme eindigde wel als eerste in het ploegenklassement. Een andere Spanjaard, Joseba Beloki, uit de Festina- ploeg, is bedreven in alle disciplines. Het was dan ook niet vreemd dat Lance Arm strong zaterdag zei dat hij in Jan Ullrich en de Bask zijn belangrijkste rivalen voor volgend jaar ziet. De Spaanse klimmers zijn massaal ver tegenwoordigd in de top van het klasse ment. Beloki derde, Heras vijfde, Escartin achtste, Mancebo negende, Beltran elfde en Otxoa dertiende. Botero, de Colombi aanse winnaar van de bolletjestrui (de eerste uit het Zuid-Amerikaanse land sinds Luis Herrera in '87) werd zevende. Opvallend is dat coureurs die vorig jaar nog hoog eindigden in het algemeen klassement, zoals Zülle (tweede), Dufaux (derde) en Casero (vijfde), deze Tour on derweg afvielen. Op het vlakke was het woord aan de vluchters in plaats van aan de sprinters. Er eindigden slechts vijf etappes in een massaspurt. Dat kwam vooral door het ontbreken van Mario Cipollini en Jan Svorada. Zonder hen waren er twee ploe gen (achttien renners) minder die belang hadden bij een massasprint. Er waren ook ploegen die een zieke of minder goe de sprinter in hun midden hadden aan wie ze geen volledige steun wensten te geven. Dat het oude beeld werd doorbro ken was ook te danken aan avonturiers als Dekker, Botero en Agnolutto. Volgend jaar zullen ze er ongetwijfeld weer bij zijn. Dan start de 88ste editie van de Tour de France op zaterdag 7 juli in Duinkerken. Twintigste etappe, Belfort - Troyes: 1 Zabel (Dui) 254,5 km in 6.14 (40.805 km/u), 2. McEwen (Aus), Blijlevens (Ned), 4. Vainsteins Let),i Van Heeswijk (Ned), 6. Mori (Ita), 7 F ziks (Lit), 8. Magnien (Fra), 9. Hincap (VSt), 10. Mengin (Fra), 11. Dun (Fra), 12. Mattan (Bel), 13. Chanta (Fra), 14. Guesdon (Fra), 15. Rodria# (VSt). 16. Backstedt (Zwe), 17. nusson (Zwe), 18. Virenque (Fra), Ij Moreau (Fra), 20. Dekker (Ned), jj Lotz, 51. Den Bakker, 88. Hoffmj 96. Knaven, 98. Moerenhout, 102 Ve kamp. Uitgevallen: Boogerd (Ned). Éénentwintigste etappe, Parijs-Parijs 1. Zanini (Ita) 138 km in 3.12.36.1 Zabel. 3 Vainsteins. 4. Rodriguez,; Van Heeswijk, 6. Magnien, 7. Sim (Fra), 8. McEwen, 9. Comesso (Ita), l( Piziks, 11. Backstedt, 12. Rodrigu? (Por), 13. Zberg(Zwi), 14. Hinault(Fn 15. Fagnini (Ita), 16. Ekimov (Rusi 17. Larsen (Den), 18, Mattan, 19. Mbj nusson, 20. Moreau, 22. Hoffman,l\ Moerenhout, 89. Lotz, 93. Oekka 109. Den Bakker, 123. Voskamp 071 125. Knaven 0.39. Gediskwalificew Blijlevens. Eindklassement: 1. Armstrong (Va 92.33.08, 2 Ullrich (Dui) 6.02, 3.H loki (Spa) 10.04, 4. Moreau 10.34,3 Heras (Spa) 11.50, 6. Virenque 13.2a 7. Botero (Col) 14.18,8. Escartin (Sra 17.21, 9. Mancebo (Spa) 18.09,3 Nardello (Ita) 18.25, 11. Beltran (Sd 21.11, 12. Hervé (Fra) 23.13, 13.Üj xoa (Spa) 25.00, 14 Casas (Spj 32.04, 15. Vinokoerov (Kaz) 32.23 16. Conti (Ita) 34 18, 17. Van deWo wer (Bel) 34.29. 18. Trentin 35.57. 19 Robin (Fra) 43.12, 20 Vi heyen (Bel) 46.24, 49. Den I 1 46.17, 51. Dekker 1.51.27, 56.ld 2.02.04, 77. Moerenhout 2.3431 103, Van Heeswijk 2.54.50, 109. Kn ven 3.02.09, 115. Voskamp 3.05.11 117. Hoffman 3.07.17, 126. t Perraudeau 3.46.37. Uit eindklass ment geschrapt: Blijlevens. Puntenklassement: 1. Zabel 321 pi ten. 2. McEwen 203, 3. Vainstei- 184, 4. Magnien 157, 5. Dekker 138. Bergklassement: 1. Botero 347 punte 2. Otxoa 283, 3. Virenque 267, 4.K vé 234, 5. Mattan 164, 18. Dekker6! Ploegenklassement, zaterdag: 1. Fra caise des Jeux 18.42 39. 2 Mapei, Telekom, 5. Farm Frites, 10. Rjp bank. Zondag: 1 Mapei 9.37.4 Memory Card, 3. Frangaise des Je. 10. Farm Frites, 12. Rabobank. Ploegen, eindklassement: 1 Keta 278.10.47, 2. Festina 13.42, 3.1 nesto 18.21, 6. Rabobank 1 16.34,2 Farm Frites 6.45.01. Jongeren, eindklassement: 1. Manes! 92.51.17, 2. Trentin 17.48, 3. Ni mann (Dui) 33.57. Eindklassement strijdlustigste renn 1. Dekker 99, 2. Botero 98, 3. to (Fra) 79, 4. Durand (Fra) 77, 5. Vo (Dui) 70. parus rene banierink In de voor hem al teleurstellen verlopen Tour de France kra Michael Boogerd afgelopi weekeinde nog een trap na. E Rabobank-kopman was zate dag in de voorlaatste etappe b trokken bij een valpartij i moest na 63 kilometer de -| staken. Na een nacht ter observaü in een ziekenhuis in Troji mocht Boogerd gisteren na huis, maar hij zal vanwege ee dikke knie zeker een dag of« absolute rust moeten houdi „Ook daarna zal hij even ge grote wedstrijden rijde denkt Theo de Rooy. „We n ten hem nu even met rust late Naast die val heeft hij fya maar ook vooral mentaal ef behoorlijke knauw gekregi deze Tour. Ik denk dat we gas proberen hém voor de Row van Nederland weer wedstri klaar te krijgen." Die over bijna een maand, augustus in Den Bosch. Zo kwam er een dramatis eind aan een dramatische Tg voor de Hagenaar. Hij was na Frankrijk gekomen om a minstens bij de beste tien inh klassement te rijden. Stilletj droomde hij nog van meer, 8 plek bij de eerste vijf. Maarfl twee bergetappes (Hautaca en Mont Ventoux) was al di delijk dat zoiets er bij lange i niet inzat. En dat was een" selijke teleurstelling voor ambitieuze Nederlander, zich zeer verantwoordelijk vof f als kopman van de ploeg. Theo de Rooy realiseert z* dat terdege. „We zijn met 8 ploeg naar de Tour gekomi die rond Michael was opg bouwd. Hij heeft de eerste w steeds twee man om zich he gehad. Er lag veel verantwol e delijkheid op zijn schouders. 11 dat was een druk, maar hij gewend daarmee om te Michael heeft niet gebracht*1 we verwachtten, maar het ,n voor hem geen zinloze Tour? 1 weest. Met zijn aanwezighi n heeft hij een bijdrage gelen e aan het succes. Doordat u ogen op hem gericht wan hebben de anderen meer n heid gekregen. En dat heeft e nodige resultaten opgelevti dacht ik."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18