I Sluiter en Kempes schrijven geschiedenis Sprinters die bekvechten als boksers Sport Nunez houdt Zenden nog even in Barcelona Feyenoord-trainer Van Marwijk is tevreden met loting ZATERDAG 22 JULI 2000 RBC wacht nog even met Helder Roosendaal RBC hoopt de komende weken duidelijkheid te krijgen over de fysieke mogelijkheden van Pieter Huistra en Glenn Helder. De vleugelaanvallers proberen bij de Roosen- daalse eredivisieclub een contract af dwingen. Een eventueel contract voor de twee hangt af van de medische keuring. Van Helder wordt de uitslag volgende week verwacht. In het geval van Huistra zal dat volgens een woordvoerster niet eerder dan half augustus zijn. Lafeber in zicht van de haven gestrand er andrews Maarten Lafeber heeft zijn tweede ronde op de Old Course van St Andrews vrijdag volbracht in 72 slagen, precies het baangemiddelde. Na 36 holes stond de Nederlandse prof golfer op 145, een boven par, net niet genoeg voor een optreden in het weekeinde. Het Brits Open nam gisteren vrijdag ook af scheid van Jack Niklaus, die het evenement op de befaamde baan in 1970 en '78 won. De 60-jarige Amerikaan liet op zijn openingsronde van 77 een van 73 volgen. Hij had zijn afscheid kunnen opfleuren met een birdie-putt van anderhalve meter maar miste. Het was pas de vijfde keer in 37 optredens dat Nic- klaus de cut, ditmaal gelegd bij 144, niet haalde. Na twee ron den gaat de Amerikaanse favoriet Tiger Woods soeverein aan de leiding. Hij staat nu op een totaal van 133, drie slagen minder dan zijn verrassende landgenoot David Toms. Van Moorsel in halve finales alkmaar Leontien van Moorsel heeft bij de Nederlandse kam pioenschappen baanwielrennen de halve finales van de indivi duele achtervolging bereikt. Zij verdedigt in Alkmaar op dit on derdeel haar titel. Van Moorsel, donderdag al winnaar van de puntenkoers, reed in de kwartfinales haar tegenstandster Chris tel van Beek op een ronde. In de halve eindstrijd moet de Bra bantse het opnemen tegen Kristy Miggels, die Sonja van Kuik versloeg. De andere halve finale gaat tussen Van Moorsels ploeggenoten Debby Mansveld (te sterk voor Ellen de Weert) en Anouska van de Zee (winst tegen Sabrina Kaatee). Oranje onder-18 naar huis heerlen Het Nederlands elftal onder 18 jaar heeft het Europees kampioenschap in Duitsland met een 0-0 gelijkspel afgesloten. Daardoor plaatste de ploeg van bondscoach Ruud Kaiser zich voor het WK onder 20 jaar, dat volgend jaar in Argentinië ge speeld wordt. Tegelijkertijd betekent de 0-0 dat het team naar huis mag, want daardoor eindigde het als derde in de poule. Oekraïne, dat in de vorige twee wedstrijden zegevierde, had ge noeg aan het gelijkspel om de finale te bereiken. In de finale ko men de voormalige oostblokkers maandag uit tegen Frankrijk. Duitsland en Tsjechië spelen morgen om de derde en vierde plaats. Spanje staat riant voor in Davis Cup santander De Spaanse tennissers hebben een comfortabele voorsprong genomen in de halve finales van de Daviscup tegen Amerika. De Zuid-Europeanen kwamen op het gravel in San tander door Albert Costa en Alex Corretja op een 2-0 voor sprong. Costa klopte Todd Martin met drie keer 6-4. Jan-Mi- chael Gambill gaf de Verenigde Staten tegen Corretja even hoop door de eerste set met 6-1 te pakken. Daarna nam Corretja het initiatief over, 6-3 6-4 6-4. Ondanks de 2-0 achterstand wil McEnroe nog niet van opgeven weten. ,,De Spanjaarden heb ben de Daviscup nog nooit gewonnen, waarom zal het ze dit jaar dan wel lukken." maastricht/barcelona Josep Lluis Nunez van Barcelo na wil de transfer van de Ne derlandse international Boude- wijn Zenden naar Lazio Roma voorlopig tegenhouden. De af tredende voorzitter verklaarde gisteren dat het doorgaan van de transactie afhankelijk is van het wel of niet blijven van de Portugese sterspeler Luis Figo. Zenden zelf ziet geen enkel probleem in de overgang naar Italië. „Ik speel volgend s bij Lazio", verklaarde hij. Sterspeler Figo wordt in ver band gebracht met Real Ma drid. De nieuwe voorzitter van Real, Perez, heeft de komst van de Portugees aan de fans be loofd. Barcelona wil de aanval ler graag behouden. De nieuwe voorzitter krijgt daar zijn han den vol aan. Spaanse media hebben al gemeld dat de trans fer van Figo naar de aartsrivaal aanstaande is. Nunez zei dat het vertrek van Zenden voorlopig is uitgesteld tot na de stemming over de nieuwe voorzitter, die zondag op het programma staat. „De transfer van Zenden hangt af van wat er met Figo gaat ge beuren. En dat wordt pas dui delijk na de verkiezing", ver klaarde Nunez. Lazio en Barcelona werden het deze week eens over de transfersom van 12 miljoen dollar (28 miljoen gulden). De vleugelspeler zelf bereikte eveneens overeenstemming met Lazio. Volgens Zenden en zijn advocaat Goumans is er met Nunez geen enkel contact geweest. De Nederlander meldt zich maandag in Barcelona. Dan moeten alle spelers die op het EK actief zijn geweest, zich weer melden. „Dan hoor ik wel wanneer ik bij Lazio word verwacht. De clubs hebben bindende afspra ken over mijn overgang ge maakt. Maar als ik bij Barcelo na moet blijven, is dat ook goed. Ik hoefde er niet weg en zie het als een compliment dat ze me met Figo vergelijken." Over de medische keuring bij Lazio heeft hij nog geen duide lijkheid. Zenden gaf aan dat hij over de transfer naar Lazio nog wel met trainer Louis van Gaal en Ajacied Aron Winter heeft ge sproken. „Die gesprekken ga ven het laatste zetje. Lazio speelt aanvallend voetbal, wil de Champions League winnen. Ik ben ook ambitieus, zie Italië als een uitdaging. Het gesprek met Lazio-trainer Eriksson was s heel positief." „Potverdomme, 't is me gelukt", vertrouwde Rae- mon Sluiter bij het verla ten van de baan de micro foon toe. De p klonk een beetje als een g. „Excuses voor het woordgebruik", verontschuldigde hij zich later voor het feit dat het hem niet was gelukt de ontlading in diplomatiek taalgebruik om te zetten. Daarvoor was de spanning hem te groot geweest. Stel je voor: Raemon Sluiter en Edwin Kem pes, die te vaak aan de onder kant van het tenniscircuit figu reren, sloegen zich gisteren in de halve finales van de Energis Dutch Open van Amsterdam. Dat is nog niet eerder voorge komen in de 43-jarige historie van 't Melkhuisje, dat dit jaar weliswaar aan kwaliteit heeft ingeboet, maar nog altijd de punten en geldprijzen van een echt ATP-toernooi waard is. Een leuke bijkomstigheid: de kleine 20.000 dollar, die de 22- jarige Rotterdammer en de twee jaar oudere laatbloeier uit Monnickendam binnenhaal den, kunnen ze investeren in de voortzetting van hun carrière. Die van Kempes leek eerder dit jaar bij gebrek aan succes op zijn einde te lopen. De ommekeer kwam net op tijd. Hij won de challenger van Boedapest. Nu weet hij waar het bij tennis op aankomt: vechten, vechten en niet bij elk verloren punt stilstaan. Die onverzettelijk instelling hielp hem er vrijdag door tegen Christian Ruud. Meer dan een uur was hij niet bij machte ga ten te slaan in de muur die de ervaren Noor aan de baseline optrok. Bij 5-4 in de tweede set behoefde Ruud, die Amsterdam belangrijker vond dan de Davis- cupverplichtingen ten aanzien van zijn land, de partij nog slechts uit te serveren. „Wat kan ik nog doen om hem uit zijn ritme te halen", vroeg Kempes zich af. Hij besloot het tempo te laten zakken en de slagenwisselingen zo lang mo gelijk te maken. En kijk: de Noor maakte fou ten op zijn backhand, die hem nog niet eerder waren overko- Raemon Sluiter (links) en Edwin Kempes feliciteren elkaar met het be reiken van de halve finale. foto anf men. Hevig knokkend trok Kempes de set en een half uur later de partij naar zich toe: 4-6 7-6 (7-5) 6-3. „Je kunt wel spre ken van het hoogtepunt van mijn carrière, vooral door de manier waarop het ging." De verbale ontlading van Sluiter was typerend voor de felheid waarmee ook hij zich te weer stelde. Zijn problemen waren andersoortig dan die van Kempes. Tegen Alex Calavatra, die 37 plaatsen hoger op de ranglijst staat (145 tegen 108), deed hij in feite alles goed. Be halve het benutten van kansen. De Spanjaard werkte breek punt na breekpunt weg en toen Sluiter uiteindelijk de tiebreak met een ace op zijn naam bracht, waren daar negen on benutte mogelijkheden aan vooraf gegaan. In de tweede set dreigde hetzelfde te gebeuren: 5-4 en 40-0 en dan toch nog service-verlies. Sluiter: „Om je dan te herpakken, was een hele klus." Vandaar ook die ontla ding bij het verlaten van de baan. De successen van de Neder landers in Amsterdam komen een week na de toernooiwinst van Peter Wessels in Newport. „Dat is bepaald geen toeval", aldus Sluiter. „Als je met zijn al len goed bezig bent, komen de resultaten vanzelf." Zelfs op gravel, dat tot voor kort bepaald niet zijn sterkste ondergrond was. Na een aan eenschakeling van lichamelijke ongemakken is hij alweer een jaar blessurevrij, voelt zich top- fit en in topvorm. „Dat zijn precies de zaken die ik nodig heb. Op gravel is er voor mij geen tussenweg", al dus de man die in zijn jeugd sa men met Peter Wessels wereld kampioen in het dubbelspel Logtens moet buigen voor 'koning' Reuter CIRCUIT I CinFM PETFD 1.1 Elhl T nntanc Hit ilr inn rinirt Iri C IJ I tS t eydsch Dag/,,a</ rfevyn's- GrCt,„ Logtens, „dat ik van deze nederlaag weer geleerd heb. Dat kan ik goed ge bruiken bij mijn poging ook internationaal iets te gaan doen. Ik heb inmid dels drie punten voor de sep- Paul Logtens bond in de kwartfinale bijna de koning van de nationale A-toemooi- en aan zijn zegekar. Marcel Reuter ontsnapte pas na een langdurige strijd. De Brabander had de wereldranglijst verdiend. Ik vraag heerser in de A-toernooien vooral in de tember bij het Future-toernooi bij TEAN eerste set, die hij na de tiebreak won, stevig Alphen in ieder geval een wildcard aan." onder druk gezet. In de tweede en derde Reuter zet vandaag bij de Open Leidse zijn set kwam Logtens steeds een break voor, weg naar de finale voort. Eric Brummer is maar vechtjas Reuter pakte die breaks weer zijn tegenstander. In de andere ontmoeting heel snel terug. Een dubieuze bal leidde treden Martijn Bok en Eric Reuijl aan. Bij een volgende break op de service van Log- de vrouwen is de paring, Hanneke Kete- tens in. De Dekker-speler kwam dat verlies laars tegen Henriette van Aalderen en niet meer te boven. „Belangrijker is", zei Stephanie Gomperts tegen Barbara'Jaspers. 6-3; E. I Reuijl (5 pert 6-2 6-2. DEA, kwartfinal mpioenschappen, Roe Logtens (3)6-7 7-5 n Worcum 6-1 6-4; r (4) 5-7 6-4 6-3. M. Aalder 7-6 6-2; E. Ravensbergen - M. Serl.e 7-6 6-1; N van Winsen - J. van Prehn 6-2 7-5; N. Ravensbergen (2) - M van Velzen 6-3 6-1 HEC1, kwartfinale: P v.d. Eerden - D Petitjean 6-3 6-1, R. Strietman - R 6-4 0-6 7-6; F. dé Rooi) - M Voskuyl (2) 6-1I-O86" apeldoorn gpd Sturm Graz of Hapoel Tel Aviv: gemakkelijke tegenstanders zijn het niet, weet ook Bert van Marwijk. „Maar we hadden het zeker zwaarder kunnen tref fen", realiseert Feyenoords trai ner zich na de loting voor de derde en laatste voorronde van de Champions League. De Rot terdammers spelen vermoede lijk op woensdag 8 en op woensdag 22 augustus (in de Kuip). Sturm Graz zal zoals alle Oostenrijkse clubs wel op de Duitse leest geschoeid zijn. Dat betekent fysiek sterk en vooral verdedigend voetbal." „Het Israëlische voetbal mo gen we eveneens niet onder schatten. Iedereen herinnert zich misschien nog de wed strijd van Ajax tegen Hapoel Haifa. Het is technisch en on voorspelbaar", aldus de Feyen oord-trainer. Sturm Graz speelde vorig sei zoen ook al in de eerste hoofd ronde van de Champions Lea gue. De Oostenrijkse i twee stuitte op Olympique Marseille, Manchester United en Croatia Zagreb. Sturm Graz won in het Arnold Schwarzen- zegger-stadion van Marseille (3- 2) en Zagreb (1-0). De overige duels gingen verloren. Ivica Osim is de grote man achter het succes van de club. De voormalige Joegoslavische steraanvaller speelde aan het einde van de jaren zestig kort stondig in de Nederlandse tweede divisie bij Zwolsche Boys. Na zijn actieve carrière werd hij trainer. De uit Sarajevo afkomstige Osim was de laatste bondscoach van Joegoslavië, al vorens de burgeroorlog uitbrak. Hapoel Tel Aviv werd het af gelopen seizoen kampioen. Feyenoord nam het in het ver leden één keer eerder op tegen een club uit Israël. Acht jaar ge leden was Hapoel Petach Tikva de opponent. Na een 1-0 zege in de Kuip kwamen de Rotter dammers in de uitwedstrijd met 2-0 achter. Henk Fraser redde Feyenoord tien minuten voor het einde van een voortij dig exit uit de Europa Cup II. Johnson en Greene zorgen voor explosieve sfeer sacramento frans dreissen Er is storm op komst in Sacramento. Don der en bliksem. Michael Johnson versus Maurice Greene. Sprinters die bekvechten als boksers. Die elkaar in de pers naar het leven staan. De Ali-Frazier van de atletiek. Het vuur en de furie. Water tegen vuur, goed tegen kwaad. De 200 meter mannen. Het opgeklopte sluitstuk van de Trials. „Je kimt zeggen en schreeuwen wat je wil, het komt uiteindelijk toch allemaal neer op hardlopen", anticipeert Michael Johnson. „He'll do the talk, I'll do the walk." De wereldrecordhouder 200 en 400 meter neemt het zondagavond om 20.48 uur plaatselijke tijd op tegen de wereldre cordhouder 100 meter. Beiden meden el kaar vorig jaar als de pest. Nu zijn ze op de 200 meter tot elkaar veroordeeld. Johnson als Greene willen straks in Sydney drie gou den plakken. Twee individueel en een op de estafette. „Maar een van hen zal met minder genoegen moeten nemen", aldus sprintster Chryste Gaines. Amerika wil Johnson-Greene. Hét duel in het slotweekeinde van de kampioenen (Jo nes, Dragula, Huffins). Oorlog op de baan. Een explosief sfeertje. Helpers weg, ring vrij voor de eerste ronde. Sinds vorig jaar werden de animositeiten en de suspense gevoed in de pers. Johnson trok zich in juni vorig jaar terug voor twee tweekampen. Vanwege de begrafenis van zijn oma en vanwege een spierblessure. Uit het kamp van Greene werd vooral kritiek geuit op de eerste afzegging. „Hij probeert ons te ontwijken", zei manager Hudson. Het Johnson-kamp was des duivels. „Hoe durft hij zoiets te beweren?" Het was de aftrap voor een verbale oor log. Er werden venijnige klappen uitge deeld achter de microfoons tijdens de pers conferenties. Wat vindt Johnson van Greene? „Ik her inner me wat mijn moeder altijd zei: als je niks goeds kan vertellen, houd dan je mond." Wat zegt Greene volgens Johnson na de 200 meter? „Het is niet erg dat ik ben verslagen, want ik heb toch Sydney ge haald." Greene over Johnson? „Ik wil maar één ding. Van hem winnen, hem pakken en vernietigen. Johnson verdient alle respect, maar zodra hij de baan betreedt zie ik hem niet als de grootste en de beste. Want dat is hij niet." Johnson doopte pen in gif voor de dik betaalde columns in USA Today. Hij voor spelde dat de groep van trainer John Smith (Greene, Drummond, Millar) het zvyaar zou krijgen tijdens de trials. Dat het niet ver standig was om zo veel races te lopen in het voorseizoen. Bovendien noemde hij Smith een goeroe. Nu stond het team van Greene op zijn achterste poten. „Johnson moet nu echt gaan oppassen", blafte Gree ne. „Laat hem maar kletsen. Ik hoef me niet zo nodig te motiveren voor een '19.9-guy' hield recordhouder Johnson (19.32 sec.) zich redelijk gedeisd. „Het verschil met vol wassen professionele atleten is, dat ze we ten dat ze kritiek over zich heen krijgen." Johnson weigert pertinent de naam Greene in de mond te nemen. Hij bestem pelt zijn mede-finalisten als meelopers, maar beschouwt de 200 meter zeker niet als routineklus. „Doch het is ook niet meer dan een race om in Sydney te komen. Meer staat er niet op het spel." Rivaliteit brengt echter fans naar het sta dion en kluistert ze voor de buis. Daarom werd de hoofdmaaltijd van zondag (200 meter) voorzien van een dikke laag jus. Van spel en show. „Het zijn krijgers en dit is him arena. Het is oké zolang ze zich maar niet echt pijn doen", reageren andere atle ten. Johnson-Greene. De onderlinge stand op de 200 meter is 1-1. Het moet een spektakelstuk worden. Een prelude voor de Spelen zelf, waar de lezers gegarandeerd nog meer 'herrie, ka baal en toneel' staan te wachten. Er zit evenwel ook een grote schaduwkant aan. De kans is groot dat Johnson met groot ver schil wint en het beloofde spektakelstuk uiteindelijk uitloopt op flop. Een net zo grote anti-climax. Johnson over Greené: „Ik hoef me niet zo nodig te motiveren voor een'19.9-guy'." foto»reuters PRIJSVRAGEN Lucky Day, vrijdag 21 juli. 3 - - Roda JC 0-1 (0-1), W Wacker (Ned) - Ernst BADMINTON (Ned) - Vink (Ned) 0-1, Die (Ned) 0-1, Muhren (Ned) - Odendahl (Dui) 0-1, Delft (Ned)-Spaan (Ned) 1-0. aan kop: 1 Dvoirys, i. Open Indonesische, kwartfinales. enkelspel Audina (Ned) - Djaelawyjaya i 3 1/2, 5. Afek, Bastad Zweden - India 2-0. Vinciguerra - N 6-3 6-2 6-1Tillström - Srinath 6-2 6-0 6-1 Stuttgart Mannen, 2,3 miljoen gulden Lit), Leeds United (Eng) - 1860 k IOui). St. Gallen (Zwi) - Galatasaray (Tur). AC k Üta) - Dmamo Zagreb (Kro). Wedstrijden op 8/ 122/23 augustus Vriendschappelijke wedstrijden: Gare :tie - NEC 1-5, Den E 0-0, Valthermondse si - Hapoel F (Ned) - Novita/Riani (Ino) 15 Ian Flesch (Vst), Garcia (Spa). F en Couples (VSt). Els (ZAf). Mickelson (VSt). Bjórr (Den), Lehman (VSt) 138, 11. Van de Velde (Fra) Paulson (VSt). Clarke (GBr), Romero (Arg) 139; uit "f* geschakeld; 75. o.a. Lafeber 145 (73 72). TENNIS Squillari (Arg) AG0W - Feyenoord 0-4 (0-1), De Valk - PSV 0-13 Hamilton Crescent. EK, Dieren. Open NK, vierde ronde: Ikonnikov (Rus) - Meyers (Let) (Ned) - Dvoirys (Isr) 0-1, Van Barsov (Oez) 1/2-1/2, Afek (Isr) Amsterdam. Dutch Open, mannen, 950.000 gul den. Kwartfinales: Kempes (Ned) - Ruud (Noo) 4-6 7-6 thurs/Lapentti (Aus/Ecu/2) 6-4 7-5. i/2-i/2,HRHHBHPMHI man (Isr) - Wilschut (Ned) 1-0, Pel (Ned) - Van Beek 0-1, Jens (Ned) - Bosch (Ned) 0-1, W. Hendriks Spanje - Verenigde Staten 2-0 Costa - Martin 6-4 6-4 6-4, Corretja - Gambill 1-6 6-3 6-4 6-4 Promotie/degradatie. Rennes: Frankrijk - Oostenrijk 2-0. Escudé - Melzer 6-2 6-4 6-2, Grosjean - Koubek 6-3 6-2 6-3. St Gallen: Zwitserland - Wit-Rusland 1-0. Bastl - (Aus) - Schüttler (Dui) 6-3 6-4, Gaudio (Arg) - Med- (Arg/1) - Damm (Tsi/7) 2. Ulirach (Tsj) - Martin (Spa/6) 6-3 4-6 6-4 Sopot. Vrouwen, 395.000 gulden. Kwartfinales: Suarez (Arg) - Schnyder (Zwi/4) 6-4 7- Knokke. Vrouwen, 255.000 gulden Kwartfinale Serna (Spa/3) - Wartusch (Oos) 6-0 op gave Wartusch, Smashnova (lsr/6) - Pitkowski (Fra/4) 6-1 6-1. Van Roost (Bel/2) - Randnantefy (Mad) 6-2 6-1, Marrero (Spa) - Appelmans (Bel/2) Eerste koers: Miss Harley, Notre Dame, Northern Champ. Tweede koers: Nut- de koers: Nero van Hxito, Nip py Noya, Maestro David, Otto Vijfde roenhof, Nick the Bananas, I an Run. Zesde koers: Kanjer Step, He: ter. Zevende koers: Onarda Butcher. New Scimitar, Or kaan Achtste koers: Nadir IVolfhom, Mikki Scimitar. I.aila Boshoeve Negende koers: Mister Ninja, Roll with Henry, Nuance Kades. Tiende ko« Nick the Bat icnhof, Run. Elfde koers: folanda Shoeing, Mary van Camstra, Mike. Duindigt, zon dag 23 juli Eerste koers: Milord Dear, Macho Groenhof, Lillian Cartouch. Tweede koers: Orco Dragon, Oriental Dra gon, Opperman Diepnow. Derde koers: Glen Scenic, Kenzo, Be My Girl. Vierde koers: Nathan Ricardo. Mon Ami, Nike Beuckenswyk, Noble Velvet Vijfde Koers: Bluetong, Regi lio, Irish Pet. Zesde koers: O Mister Drew. Odd's Against, Off l imit. Ze vende koers: Napoleon Meadow, Getcha. Negende koers: Herby W, Limited B, Kanjer Norton. Tiende koers: Only Ricardo, Ozorayah. Oje Buitenzorg. Elfde koers: Nippy De vil, Nema Cartouche, Nadine du jits. Twaalfde koers: Crack Pride, Lube sHai x Wie

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25