3 r i Je wordt wel eens moe van de kritiek' Sport 'u iterk Kamiel Maase loopt via Watford naar Glasgow maakt het belangrijkste punt niet Toernooi TIJGERS V t. Stand Leidsch Dagblad Tennis Circuit CIRCUITin cijfers L-I.A.M. 'CL-voorzitter Ter Beek stopt na negen jaar CL speelde acht jaar geleden voor het eerst in competi- everband als de ideale fusieclub. Van de ene bloed- oep, VTL, zaten er vijf spelers in het eerste en van de ere, VNL, ook. Het elftal werd gecompleteerd door icent ter Beek, de zoon van John, die al die tijd voor ter is geweest van Vliet Club Leiden. Dit jaar voor het itst, want negen jaar nadat hij aankondigde er mee op houden, legt John ter Beek de voorzittershamer voor- oed neer. me OEN GERARD BAAS heb er gewoon de tijd niet J3 eer voor. Bovendien zei ik ien ik begon al dat het maar ior een jaartje zou zijn. Dat !e| >b ik jaarlijks herhaald en de- keer meende ik wat ik zei", dus Ter Beek, die de dagelijk- leiding heeft op de mannen- deling van de nieuw gebouw gevangenis van Utrecht. Hij is tevreden over wat zijn Gerard van de Kerkhof, nu nog secretaris van het VCL- lestuur, is een van de leden ran de commissie die leden >r het nieuwe bestuur :ht. Hij is bijna klaar, alleen zijn sommige betrokkenen ,0 log op vakantie. „Bijvoor- beeld de nieuwe voorzitter, die naam kan ik je dus niet ge en." Wel kan Van de Kerkhof wijt dat met de verversing ran het kader gekozen is voor ;n nieuwe lijn. Eentje die >e past in het huidige tijdsbeeld d fan druk, druk, druk. „Op dit - moment worden de meeste taken gedaan door een kleine groep van zes tot zeven man. ij zijn daardoor bijna elke S eidse ui 35 IDEN PETER KLEIN club sinds de dag van oprich ting - 1 november 1991 - heeft bereikt. „We hebben onszelf tien jaar gegeven om te groeien tot een vaste waarde in Leiden. Ik denk dat we mogen zeggen dat dat gelukt is." VCL, met zo'n 4Q0 leden de zesde club in Leiden, begon met nul jeugdle den. Dat was een bewuste keu ze. „We hebben nooit gepro beerd om jeugd te ronselen. Het was ons doel om zelf jeugd Nieuw bestuur met nieuwe lijn avond met de club bezig. On der die voorwaarden lukt het niet meer om nieuwe mensen te interesseren. Wij hebben dus de groep verantwoordelij ken uitgebreid naar zo'n twin tig personen met allemaal een duidelijk omschreven taak. Meer hoeven ze niet te doen en dat is wel zo prettig voor hun gezinsleven. Met dit voor stel in de hand was het relatief makkelijk om goede kaderle den van een nieuwe generatie te vinden. Die ouwe garde, waar ik zelf toe hoor, kan ein delijk worden afgelost." Van de Kerkhof, die in de PR-commissie gaat zitten, denkt dat het nieuwe VCL-be- stuur eind augustus kan..wor den gepresenteerd. op te leiden en dan te beginnen bij de F-jes. Nu heeft VCL in el ke leeftijdscategorie minimaal twee teams. Die eerste lichting is dit seizoen onze B-jeugd en over een jaar of twee moeten die jongens doorstromen naar het standaardelftal. Dan is de fusie compleet." Ooit, jaren geleden, stond VCL bovenaan de lijst voor een wetraveld. Zo'n kostbaar veld, door de samenstelling geschikt om intensief te worden ge bruikt, ligt er nog steeds niet. Volgens Ter Beek is dat het eni ge 'pijnpunt' van de club. „Elke club heeft problemen om vol doende kader te krijgen. Wij ook, maar VCL zit nog aan de goede kant van de streep. Het is ons tot nu toe altijd gelukt om alle functies in te vullen met goede mensen. Onze grote be perking is dat we een waarde loos trainingsveld hebben. Trai ners en spelers moeten echt schipperen, want die modder poel hindert ze in de sportieve mogelijkheden. Door personele wijzigingen bij de gemeente is de toezegging van een wetra veld nooit nagekomen. Die be lofte is helaas nooit op papier gezet en sportwethouder Pecht- old heeft er nu geen ruimte in zijn budget voor." Voor een fusie met die andere club aan de Vliet, De Sleutels, is het waarschijnlijk te laat. „Dat stuitte op bezwaren van senti mentele aard. De besturen kon den het goed met elkaar vin den, maar echte liefde waar iets moois uit ontstaat, is het nooit geworden. Nu staat op het Vlietcomplex het gebouw van De Roadrunners en is het hele maal onmogelijk om een grote, sterke Voetbalclub De Vliet te maken", aldus Ter Beek die na de ledenvergadering in oktober bij VC1 betrokken blijft als KNVB-vertegenwoordiger en eenmaal per week een bar- VeiAschPa ^et\ïüs Circt, HOOFDSPONSOR LEIDEN ANTON DIEDRICH Kamiel Maase. afgelopen week einde Nederlands kampioen geworden op de 5000 meter, staat voor een zware week. De lange-afstandsloper van Leiden Atletiek probeert dit weekeinde bij wedstrijden in het Engelse Watford de olympische limiet te lopen voor de 10 kilometer, volgende week start hij in Glas gow op de halve marathon. Daar hoeft hij van de KNAU al leen maar vormbehoud te to nen om in Sydney op de hele marathon te mogen inschrij ven. Daags voor zijn vertrek loopt Maase er ontspannen bij. Hij is even in Leiden om - met de vijf andere medaillewinnaars van Leiden Atletiek - gelauwerd te worden voor zijn prestatie op het NK en voor een massage. De atleet maakt een zelfverze kerde indruk. „Ik heb er wel goede hoop op. Voor de mara thon ben ik al gekwalificeerd, op de 'tien' moet dat ook wel lukken. Dank zij mijn goede prestaties van vorig jaar ben ik al genomineerd door de KNAU, dus ligt mijn limiet wat minder scherp. Ik moet nu 28.10 lopen, dat zou anders 27.55 geweest zijn." Maase heeft de wedstrijd voor zijn limietpoging zorgvul dig uitgekozen, toch is hij er rtiet heieihaal gerust op. Behal ve dé vorfh van de dag en de weersomstandigheden speelt er nog een factor mee bij het lo pen van een goede tijd: het deelnemersveld. „Daar ben ik nog niet van ondersteboven. Gelukkig is er een haas bij, een Afrikaanse jongen, maar ik weet niet wat voor opdracht hij mee krijgt. Misschien moet hij alleen maar hazen voor de Engelsen - en dat kan voor mij net het ver keerde tempo zijn. Maar die li miet zit er wel in. Hij moet er alleen nog uit komen." BRUSSEL/ZEIST ANP dienst zal draaien. „Als het nieuwe bestuur dat tenminste goedvindt." Ter Beek antwoordt op de vraag wat een goede voorzitter maakt, dat die persoon - 'ik zeg absoluut niet dat ik een goede voorzitter ben' - moet beschik ken over geduld, energie, goede communicatieve eigenschap pen, inzicht en vooral incasse ringsvermogen. „Want alle kri tiek komt bij jou terecht. 'Jij bent toch voorzitter'." De aanstaande ex-voorzitter kent de verhalen, hij heeft ze immers jarenlang gehoord: de VCL-kantine is niet gezellig en het bestuur zit alleen te zuipen van ons geld. Op de laatste klacht zegt hij: „Inderdaad, en als je dat zo erg vindt kom je toch ook lekker in het bestuur. Dan gaan we samen zuipen". Voor de kritiek op het kanti- nebeleid neemt hij daarentegen wel serieus de tijd. „Dat is be leid van VCL. We willen er geen bruine kroeg van maken, maar een plek waar elk lid, en zijn va der en moeder, graag komt. John ter Beek: „Onze grote be perking is dat we een waarde loos trainings veld hebben." FOTO ARCHIEF daarom is het bij ons in de kan tine zo licht en komt het mis schien steriel over. Er zijn er nogal wat die daar altijd wat over te zeuren hebben, maar ik hoor van veel meer mensen dat ze dat juist zo leuk vinden bij VCL. Maar je wordt wel eens moe van de kritiek. Een simpele raad aan mijn opvolger luidt: zeg dat je het niet weet als je het niet weet. Ga niet om de brei heen lopen. En neem niet de tijd om telkens maar weer alles uit te leggen. Anders word je helemaal suf van het praten." KNVB wil overleg met Bolkestein over afschaffing transfersysteem kunnen veranderen. De hoogte van de transfer sommen moet drastisch wor den verlaagd. Via bepaalde be rekeningen zou bijvoorbeeld PSV-spits Ruud van Nistelrooy maximaal 14,4 miljoen gulden mogen opbrengen bij een tus sentijdse transfer. Manchester United had eerder dit jaar in het huidige systeem 70 miljoen voor hem over. Poos: „Nederland is een op- leidingsland. Daarom is juist de KNVB er als eerste mee aan de gang gegaan." Bolkestein heeft niet direct te maken met het transferbeleid. Dat ligt meer in handen van Monti (concurren tiebeleid) en Diamantopoulou (sociale zaken en werkgelegen heid). „Maar zijdelings heeft Bolkestein er wel raakvlakken mee. En hij is een Nederlandse commissaris, met invloed. We hopen hem voor onze argu menten te interesseren." Een afvaardiging van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) bezoekt dinsdag in Brussel eurocommissaris Frits Bolkestein (interne markt) om met hem te praten over de dreigende afschaffing van het transfersysteem. De Europese Commissie wil een oplossing voor de negatieve gevolgen van het Bosman-arrest uit 1995. Een afkalving van het huidige systeem is bijzonder dreigend voor het Nederlandse voetbal. De KNVB-delegatie, bestaan de uit voorzitter Kesler, PSV- preses Van Raay, directeur be taald voetbal Van Eijden en communicatiemanager Poos, wil Bolkestein betrekken in de ontwikkelingen. De KNVB is volgens Poos al maanden bezig met de dreiging van het nieuwe systeem, waarin voetballers op elk gewenst moment van club in drie sets onderuit tegen Bruis sentie toe. „Waarom zou je ver weg gaan, als je in eigen land nog geen winnares bent. Buitenlandse H ïouk Sterk heeft de slagen van een mondiale reizen kosten veel geld en ik heb van mijn ouders 100 speelster. Slagen, waarmee ze in de maar een bepaald budget beschikbaar. En ik kan Naj/eede ronde van de Open Leidse Tennis Kampi- in Nederland mijn trainer Irfan Aytug regelmatig nschappen tegenstander Brechtje Bruis regel- meenemen." De coach van het vlaggenschip van vei atig overklaste. Sterk heeft ook de fysieke kwali- Dekker nam de trainingen over van collega De 1" iten om een drie uur durende slijtageslag met Bruijn, toen het tussen Sterk en hem niet meer lar Brabantse opponente aan te gaan. Ze kreeg klikte. „Irfan werkt misschien nog wel harder dan Bruis niet mee klein, want de Leidse sloeg één ik in de trainingen. Hij motiveert mij enorm en 'fout. De allerbelangrijkste, want laatste, bal bezorgt mij ook veel zelfvertrouwen." b het zinderende duel ging buiten de lijnen, Aan dat laatste ontbrak het Sterk in haar partij Bruis zesde ver- verde. In de voorbije intermaanden roverde de 21- Sterk via 7. iternooitrips in B [ypte en Indo- esië haar eerste f inten voor de lxTT"ï y, TA-wereldrang- |lN 2 st. De Leidse sk haar wens temationaal te r c tan opereren )k daadwerkelijk te gaan invullen. Twee jaar Ma id ze bij de tennisopleiding van landskampioen Dpeye GoldStar in de modder gebuffeld om een ed gebouwd onderstel te onwikkelen. Via ein- sloze drills waren de knalharde slagen vanaf de hterlijn ingeslepen. Bij de tennisopleiding van arel de Bruijn in Warmond werden de tactische leepjes toegevoegd en werd met een individu- 1 gericht trainingsprogramma van het dartele uien Sterk een heuse, voor de nationale top ge- arlijke wedstrijdspeelster gemaakt. Zelfs in Eu- Ïpa en daarbuiten zou de Leidse het kunnen laken. Tijdens de competitie bij Dekker Tennis werd erk vooral in de dubbels Ingezet en singelde ze as de laatste twee malen. Met succes overigens. Ps' aals ze ook goede resultaten boekte in de A- et emooien, die aansluitend op haar programma onde. In Vught leerde het publiek haar kennen oolf5 de halvefinaliste van het viersterren-toernooi. internationale podia hoorden echter weinig ah beter gezegd niets van Sterk. „Win eerst maar 'ns een A-toernooi wordt door veel mensen te- mij gezegd", licht Sterk haar mondiale ab tegen Bruis bepaald niet. De Leidse liet in de eerste set een 3-0 voorsprong glippen naar 3-6, maar werkte bij een 3-5 en 0-40 Ail stand in de tweede set met gedurfd spel drie match points weg. Sterk stoomde door naar de tiebreak, maakte opnieuw een wedstrijdpunt onschadelijk en pakte met 8-6 tenslotte toch de set. Ook in de derde doorgang kwam Sterk als eerste een break achter. Andermaal herstelde ze de schade en kreeg bij een 4-4 en 40-15 stand op de opslag van Bruis zelfs twee gamepoints. De Brabantse maak te echter niet de beslissende fout, die Sterk op het vijfde matchpoint nog niet, maar op het zes de wel maakte. Van de Leidse vrouwen is alleen Katja Nossik nog in de strijd. De Leiderdorpse stond drie games af aan Leonne Muller van Moppes. Stephanie Rottier kwam met 6-4 in de derde set tekort tegen Freekje Maas. Bij de mannen bereik te Paul Logtens de kwartfinale. De Dekker-speler maakte in de vele gelijkopgaande games tegen Koen van der Meer op de beslissende momenten steeds de punten. De Leids BI-Master van 1999 Guido van der Broek nam tegen Ronald Kloppert een 4-0 en 5-3 voorsprong in de beslissende set en kreeg zelfs twee matchpoints. De Merenwijker verzilverde die kansen echter niet en ging via de tiebreak tenslotte toch nog de boot in. rf 1 «ft fgp Ze spelen de hele zomer lang toernooien. Voor de gezelligheid of puur voor de prestatie. Met een beetje geluk eindigt het seizoen met een lekker toetje: de Masters van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit. Vanaf deze plek volgen we vijf spelers en speelsters op hun weg naar de Mas ters. Lukt het ze wel of niet? De toernooitijgers aan het woord. Vandaag: Merel Aalders en Cori- ne Manuputty. Naam: Merel Aalders Leeftijd: 16 jaar Club: Zee Duin Speelsterkte: B2 .Vorige week bij Hillegom was ik wel een beetje tennismoe. Ik had het even gehad, geen zin meer. Maar nu gaat het wel weer, ik sta in de halve finale bij Roomburg. Winnen helpt altijd wel. Ik heb bij Roomburg nu twee wedstrijden gespeeld. Het ging niet echt goed, maar de tegenstanders maakten veel fouten. Ik had tot nog toe een punt voor de Masters, door die halve finale heb ik er in elk ge val weer een punt bij. Ik vind het wel een gezellig toernooi, je kunt ook veel naar A-wedstrijden kijken. Dat ga ik straks ook doen. Morgen ga ik nog vrij tennissen, dus ik ben deze week eigenlijk wel elke dag op de tennisbaan. Behalve tennissen en naar tennis kijken doe ik eigenlijk niet zoveel in de vakantie. Ik denk dat we volgende week wel een paar keer naar het strand gaan. Dan speel ik op Zee en Duin in Kat wijk. dus dat is makkelijk. Het weer was de afgelopen we ken wel wat minder. Ik sta lie ver in de zon te tennissen, dan word je lekker bruin en ik heb ook geen last van de hitte tij dens het spelen. Bij Hillegom heb ik vorige week de B2 gewonnen, dat was een pouletje. In de BI verloor ik in de tweede ronde van Heddy Boers. Daar heb ik nu drie keer van verloren. Ze doet niet mee bij Roomburg, dus dat valt weer mee. Maar volgende week is zij wel bij Zee en Duin. Ooit moet het wel lukken om van haar te winnen. Als ik tegen haar speel, denk ik wel: o, moet ik weer tegen haar. Maar ik probeer er wel zoveel mogelijk van te maken. Naam: Corine Manuputty Leeftijd: 14 jaar Club: De Merenwijk/SW Speelsterkte: C2 „Ik speel deze week bij mijn ei gen club in Voorhout. Ik heb pas een wedstrijd gespeeld, in de mix. Ik heb nog helemaal niet gesingled, we zijn metz'n achten en ik kreeg in de eerste ronde een bye. Nu sta ik in de halve finale en hoef ik pas za terdag te spelen. De mix heb ben we gewonnen. Ik speel met iemand met wie ik ook train. Volgende week mix ik met mijn vader. Ik vind het wel grappig, alleen moet ik nog even trainen op mijn volley's. Het is wel ge zelliger om samen met iemand te spelen. We mixen in de Dl, daar zijn de mannen nog niet zo sterk, maar als je in de BI speelt zijn de mannen natuur lijk wel heel sterk. Het is de eerste keer dat ik mee doe bij mijn club. want ik speel nog niet zo lang seniorentoer- nooien en vorig jaar was ik op vakantie. Ik ben al wezen kij ken en het was best wel druk en gezellig. De afgelopen twee weken heb ik geen toernooien gespeeld, want we waren op vakantie naar Zuid-Frankrijk. De eerste week was het warm, de tweede week niet. Twintig graden overdag, en 's avonds 15 gra- den. Ik heb wel bijna elke dag getennist en het is lekkerder om met twintig graden te tennis sen. De baan ligt daar ook he lemaal in de zon. Ik tenniste er met mijn vader, en met kennis sen en met Janna Minderhout, die ook mee was. Met haar dubbel ik, maarzij is nu weer op vakantie. Ik heb nu vier punten voor de Masters dus het komt wel goed, denk ik, want ik speel nog vier toernooien. OH en Leidse Kampioenschappen. Room- Reuijl (5) - R de Kleijn 6-2 6-3; W. Bunschoten (8); K. Nossik (4) - L. Muller Zoomer (4) - M, Kamermans w.o. i.v.m. on- van Moppes 6-2 6-1; H. van Aalderen (6) - tweede ronde: M. Reuter (1) - E. verwacht eerder vertrek met bondsteam E. Ablovatchi 3-6 6-3 6-2; B. Jaspers - L 7-5 6-4, P, Logtens (8) - K v.d. naar Zwitserland; R Kloppert - G. v.d. Seelen (5) 6-3 6-0; F. Maas - S Rottier (3) b ïr 6-3 6-1; R. Pondman - J. Dijkstra 6- Broek (7) 7-6 2-6 7-6; M. Bok (2) - R. Ni- 6-4 3-6 6-4, B. Bruis (7) - A. Sterk 6-3 6- uw 1-56-0; E. Brummer (6) - F. Clausing 1- colai 6-4 6-3. 7 6-4, S. Gomperts (2) - L. Akkerman 2-6 ,13-5opgave i.v m onverwacht eerder ver- DEA, tweede ronde: H. Ketelaars (1) - C. 6-2 6-0. i met bondsteam naar Zwitserland; E. Reimering 2-6 6-2 6-2; K Kilsdonk - M. Heren Enkel BI 8. J.K. Jansen (SassenJieimse T.V.) 8 6. C. Kruyt (AT.C. Tean) 6 4. G. van de Broek (T.V. Zuid-West 1. P. Bermudes iDe Merenwijk) 19 7 G. van Rijn (TA'. De Boekhorst) 6 5. Jan Koppenhol (De Merenwijk) 2. MA Fleischeuer (T.C. Unicum) 15 Dames Enkel BI 8. N.P.Y. Jaspers (T.C. Botesa) 3 6. 1.1. Tegelaar (T.V Zuid-West) 3. M.J. Visser (Oegstgeester LTC) 11 1 1. Kruit (Zee en Duin) 14 7. 1. van der Schrier (T.V Sikkens) T Star (LT.C. Zee en Duin) 11 2. H. Boers (T.C. Unicum) 12 Heren Dubbel BI 8. H. Verkley 5. J.P Boogmans (Zee en Duin) 8 3. A. Oosters 10 1T Star (LT.C. Zee en Duin) 9 6. Cl. de Regt (T.V. Dekker) 6 B. van der Gugten Merenwijk) 8 2. R. Bermudez (De Merenwijk) 9 Dames Dubbel Cl-35+ 7. RW. Goedegebuure (LT.C. Lisse) 5 5. L Verhoeven (T.V. Forescate) 5 3. M.J. van Trigt (Hillegomse T.C.) 6 1. G.J. Seriier (De Merenwijk) 8. J. Koemans (De Metselaars) 5 6. 1 L v.d. Plas (LT.C. Zee en Duin) 4. A. Seriier (De Merenwijk) 3 2. J.M.L Smith (T.V. Artesia) 7. K. Hoogeveen (T.C Unicum) 3 5. M.M, van de Bas (Boskoop) 3 3. K. van der Zon (Katwijkse LTV) Heren Enkel Cl 8. L Jonkman 3 6. R van Oosten (1 lillegomse T.C.) 3 4. 1. D. Brunsveld (T.V. Forescate) 19 7. MA Brand (T.C Unicum) 3 5. H.E. laan- Ruinen 2. M. de Weger (Oegstgeester LTC) 14 Dames Enkel Cl 8. /V Robben (A.T.C. Tean) 3 6. T.J. van Duinen (Merenwijk) R. Rommers (T.V. Nieuwe Sloot) 13 S, Patti (LT.C. Zee en Duin) 7. R Oostdam (T.V. De Boekhorst) 12 J.J.M.Ammerlaari (L.T.C. Lisse) 6 Heren Dubbel Cl-35+ 8. LJ.F. Hins (De Merenwijk) EC. Hinnen (Jonkers) 11 3. T.J. van Duinen (De Merenwijk) 6 1 V Weber (T.V. Artesia) D.M Harmzen (LT.C. Lisse) 10 4. C.R. Manuputty (S.V. Voorhout) 2. D.G. Que (T V Artesia) Dames Dubbel Dl-35+ S.M Harmzen (LT.C. Lisse) 10 5. M. Vink 3 3. R. Philips (De Merenwijk) 1. J.J.H. Rooijakkers (LT.C. Lisse) 8. R.J. Peeters (Tehado) 8 6. N. Drost 3 4. J.F.X. Montanus (Dekker) 2. S.P. Stijger (T.V. Zuid-West) 7. M. Onderwater (Zuid-West) 3 5. Maarten vd Horst (AT.C Tean) 3. A. van der ('Jiijs (De Merenwijk) Heren Enkel Dl 8 D. van Putten (T.V Boskoop) 2 6. J.Gijsman (A.T.C. Tean) 4. M. van der Meulen (Merenwijk) 1. B.F.G Abrahams (Dekker) 23 7. W.J. Hooftman (T.V. Boskoop) 5. S.G.M. Smit (LT.C. Usse) 2. J van Teijlingen (LTC de Munnik) 19 Dames Enkel Dl 8. A. De Leng (T.V. Boskoop) 6 M. Elsholz 3. M R. van de Bor (Zoeterwoudse TC) 15 L. Wijsman (LTC de Munnik) 16 7. 4. S. Brugman (LTC Je Munnik) 11 2. Castel (AT.C Tean) 10 Heren Dubbel Dl-35+ 8. DA Vonk (T.V. Zuid-West) 5. Joachim Jagel (LTC de Munnik) 10 3 J. Minderhoud (Merenwijk) 10 1. R Mohlmann (Hillegomse TC.) 6. T. Dnessen (Hillegomse T.C.) 9 U. de Herdt (De Merenwijk) 9 2. F. Filarski (De Merenwijk) 1 7. J. van Bemmel (T.V. Boskoop) 8 5. K. van Ark (T.C Unicum) 9 3. J Smeengel Hillegomse T.C) "MARWIJK*) "^AKTNEKS Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Telefoon (0172)-49 IJ f* Telefix 10172) - 49 56 12 ITMLiwoRK creatieve communicatie concepten Hoofdstraat I4J 2171 BA Sasscnhelm telefoon 0252 - 210301

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21