Ongekende weelde voor Nederlandse tennissers Sport Oost-Duitse dopingzondaars hoeven niet de cel in ekel en Nossik kunnen ichts hopen op deelname CIRCUIT in cijfers DUIVEN! Troefkaarten bij verkiezing heten Cruijff en Zidane Slippens weerstaat aanval NSDAG 19 JULI 2000 19 gerer zegt limietpoging af •rdam Martijn Ungerer heeft vanwege een blessure moe- fzeggen voor deelname aan de open Israëlische kampioen- ppen, die komend weekeinde in Tel Aviv worden gehou- De Nederlands kampioen van Leiden AÜetiek verrekte zijn strings afgelopen zaterdag in de slotfase van de 100-meter- ireditcontn e jn het Amsterdamse olympisch stadion. Ungerer over- nedewerks gom de wedstrijden in Israël aan te vragen als olympische isse(senio- ftpögiïig- Christoph Kempen gaat nog wel naar Israël. De iter uit Oegstgeest kan zich met een goede race enigszins ncheren voor de Nederlandse kampioenschappen, waar hij oi seconde de finale van de 200 meter misliep. Zonder Un- - debiteurs rblijven sprinter Patrick van Balkom en Christiaan Tam- taree §a over met ümietaanvragen voor Tel Aviv. De uit Alphen M den Rijn afkomstige polsstokhoogspringer waagt vanavond managj ,n poging bij wedstrijden in het Duitse Cuxhaven. P° w Omniworld trekt profs aan re^ FC Omniworld roert zich op de voetbalmarkt. De isistei fdklasser met profaspiraties heeft zich voor het komende -3,-vp-e oen versterkt met ervaren spelers als Elroy Kromheer, Toine je en Raymond Beerens. De aangetrokken spelers hebben (link profverleden. Eerder contracteerde Omniworld al Cas- jcretaress yjelis van Willem II en Stanley Stobbe (Haarlem). FC Omni- ld is in de hoofdklasse A een van de tegenstanders van UVS. de™* |f( staat voor ondergang zorgend-: -ONDHet bestuur van de handbalclub Swift uit Roer- ziet geen kans meer uit de financiële impasse te komen, lorghulprfrini-voorzitter Cor Metsemakers liet gisteren doorscheme- dat het eerste vrouwenteam noodgedwongen uit de eredivi- al worden teruggetrokken. Afgelopen weekeinde verdween !llaatste sprankje hoop om een hoofdsponsor binnen te ha- Swift werd negentien keer landskampioen en veroverde zes ir/monte/ de nationale beker. In 1976 was de ploeg verliezend finalist e Europacup, in 1965 en 1982 werd d,e halve finale bereikt, jnteur TectiiH [Cion De Braziliaanse bondscoach Wanderley Luxemburgo Teken» it stilaan voor zijn baan wezen. Hij krijgt zijn gelouterde in- lationals maar niet aan het voetballen. Gisteren ging Brazilië Drbereid-: t2-l onderuit tegen Paraguay in de vijfde speelronde van de iperatioa I-Amerikaanse kwalificatiestrijd voor het WK. Invaller Jorge nP0S besliste het duel in de 83ste minuut uit een pass van lman Chilavert. Paredes opende al in de zesde minuut de oroouw [e Rivaldo maakte gelijk. Het was pas de tweede nederlaag Brazilië in het kader van de WK-kwalificatie. In 1993 verloor lonift zilië met 2-0 van Bolivia. Idzame nederlaag Brazilië isvelt stelt eisen bij Feyenoord (leerlir ;ren» Paul Bosvelt heeft zich weer bij Feyenoord gemeld, een korte vakantie sloot de Euro 2000-international zich in leren aan bij zijn clubgenoten. Voor hoe lang weet nie- id. De geruchtenstroom over een op handen zijnd vertrek de middenvelder en aanvoerder draait al enige tijd op volle en. Na het EK sprak Bosvelt met Feyenoord-voorzitter Van Herik. Deze week, als de preses terugkeert uit het buiten- I, hoopt de aanvoerder op een vervolg. De middenvelder wil (leerling en welke plannen Feyenoord met hem heeft. De besprekin- over het openbreken en verlengen van zijn nog twee jaar rlopende overeenkomst zitten in elk geval in een impasse, heb bepaalde eisen", zei Bosvelt veelbetekenend. .Monle. (leerlij een wildcard voor het ischema van de Open Kampioenschappen iten Leonie Mekel en Tan- ossik alleen maar hopen, organisatieteam van het viersterren A-toemooi op nburg, de enige wedstrijd- ïg in Nederland die uit vijf wen bestaat, was onverbid- De vrije toegangsbewij- oor de A-elite werden op van de ranking verstrekt ngen dus aan de twee 16- jeugdspeelsters uit het isdistrict Leiden voorbij. het geld, dat verbonden is eerste ronde van de doen Mekel en Nossik het De bijbehorende 40 pun- ïjn een uiterst begeerd arti- vormen een belangrijke voor de nationale ing en een beduidend gro- kans op toelating tot de A- looien elders in Nederland, de wildcards vrijwel altijd regionaal talent gegeven fkel en Nossik traden dus ndagmorgen aan in de zware kwalificaties en stonden zowaar de eerste De eersteteamspeelster Duin had drie sets voor Heieen Westerdijk, Zieke Van Lottum is enige dissonant cards gaan aan tweetal voorbij <eSV!ikCirc!!if iNiga Nossik was verrassend veel te sterk voor Valesca van Egmond. In de tweede en laatste ronde kwam voor de Leidse hoop in bange dagen, slechts een dood enkele speelster durft immers de stap naar het hoogste toer- nooiniveau te maken, toch het Waterloo. Stephanie Kuiper en Joyce Tauladan kwalificeerden zich via tweesetters voor het hoofdtoernooi, waarvan van daag zowel het mannenschema van 32 deelnemers als de vrou- wenlijst van 24 deelneemsters de eerste ronde afwerken. De twee qualifiers speelden giste ren in de BI-afdeling tegen el kaar. Mekel won in twee sets, maar niet dan nadat Nossik in de tweede doorgang een 4-1 achterstand tot 4-4 had terug gebracht. Aansluitend vroeg het tweetal een wildcard voor het dubbelspel A aan en schreven ze zich in op de lucky losers- lijst. Nossik en Mekel hopen nu op een uitvaller - en op die ma nier alsnog deelname in het hoofdschema. leidse Kampioenschappen, Room- «tie HEA, eerste ronde: N Reijn- ers 6-3 2-6 6-4; T. de Rooij - j-1 6-2, N. Zi|lstra - N. van •3 6-0. M. Kamermans - M. Bosch 1. E Smit - J. Busker 6-2 6-3; A. - R Vis 6-7 5-6 opgave Vis; W. R Jegede 6-3 6-4; J. Winters - J I" 8-3 7-5; P. Heinhuis M. Rusman f, 66-1, A. v.d Wijk - D. Reuland 6-4 I Star - J.W. Roep 6-2 2-6 6-3; M. R Frentzen 6-2 6-1; R. van Wor- F Uchema 6-2 6-4; S- Koning - C. :<n 6-0 6-2, B. Wijnmalen - D. van ^6-7 6-1. Tweede ronde: J Strik- fiders 6-3 6-4; T. de Rooi) - N. Zijl- 56-2 7-6; M. Kamermans - E. Smit 0;A. Pondman - W. Moen 6-4 6-4, s - J. Winters 6-2 opgave; A - T| Star 6-3 6-7 6-2; M. Flink- 'orcum 6-3 6-0; B. Wijnmalen - S. 7-5 7-5 Laatste ronde: J Strik - T. 13 6-2 6-0, M. Kamermans - A. Pondman 4-6 7-6 7-5, P Heinhuis - A. v.'d. Wijk 6-0 4-6 6-4, B. Wijnmalen - M Flink 6-3 7-5. Kwalificatie DEA, eerste ronde: V. Elmen- dorp - K. Hoogeveen opgave wegens bles sure; M Hoogland - P. van Worcum 6-1 4- 6 6-1; L. Mekel - H. Westerdijk 3-6 6-3 6- 0; S. Kuiper - M Jager 6-7 7-5 6-1; J. Tauladan - R. Pennings 6-2 6-1; T. Nossik - V. van'Egmond 6-2 6-1; N. Veltman - C. Nabarro 6-1 6-0, S. Evers - R. tvertsz 6-0 6-1 Laatste ronde: M. Hoogland - V El- mendorp 6-2 6-4; S. Kuiper - L. Mekel 6-2 6-3; J. Tauladan - T Nossik 6-2 6-1, S. Raemon Sluiter, vlak na zijn overwinning op Jens Knippschild. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: rejlactie.ld@damiate.hdc.nl PRIJSVRAGEN Day van dinsdag 18 juli: 1 - 5 - 6 - -25-27-30-31 -34-37 - 40- 1 8-52-65 - 69 - 70 - 76-77. (on- I «behoud) VOETBAL alificatie. Zuid-Amerika. 3y- Brazilië 2-1, Uruguay - Venezu- 1 «edstrijden. Eagles - De Graafschap 0-4. Em- ;C Twente 0-1. Annen - FC Gronin- 8. Streekteam Garderen - NEC 0-4. *5-Dynamo Dresden (Dui) 1-0. - SCHAKEN Open NK. ronde; Plasman - Van der Wiel 0-1, - Hartoch 0-1, Dvoirys (Rus) - I '1-0. Remmel - Ikonnikov (Rus) 0- Mv (Oez) - Lahaye 1-0, Gelasjvili ■Vedder 1-0, Murey (Fra) - Meyere joelboom - Zilberman (Isr) 0-1, Mey- BJJ- Hamelink 1-0, Compagnie - Mo- ■P1/2-1/2. Van der Weide - Veerman TENNIS "lam. Dutch Open, mannen, 950.000 gulden. Eerste ronde; Kempes (Ned) - Agenor (Hai) 6-2 6-4, Van Scheppingen (Ned) - Arthurs (Aus) 6-2 7-6, Sluiter (Ned) - Knippschild (Dui) 6-2 4-6 6-3, Ruud (Noo) - Lapentti (Ecu/1) 6-2 7-5, Davidenko (Rus) - Za- baleta (Arg/2) 3-6 6-2 7-6, Di Pasquale (Fra/3) - Cadart (Fra) 6-3 6-3, Gustafsson (Zwe/4) - Etlis (Arg) 6-2 6-2, Garcia (Chl) - Tnlkainen (Fin) 6-0 6-2, Behrend (Dui) - Quardiola (Fra) 6-3 6-4. Dubbelspel, eerste ronde; Roitman/Schneiter (Arg/lta) - Browne/Ca- bello (Arg) 7-6 3-6 7-6, Calatrava/Peterson (Spa/VSt) - Crighton/Fisher(Aus) 7-6 6-4. Sjoekin/Stanoychev (Rus/Bul) - Frontera- /Groen (PRi/Ned) 6-4 6-2. Stuttgart. Mannen, 2,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Norman (Zwe/1) - Phau (Dui) 6-2 6-2. Squillari (Arg/5) - Gonzalez (Chl) 6-1 6-3. Haas (Dui/6) - Miketa (Tsj) 3-6 7- 5 6-2, Novak (Tsj) - Hrbaty (Slw/8) 6-3 7- BERLUNDPA De rechtbank in Berlijn heeft de voormalige sportchef van de Duitse Democratische Repu bliek, Manfred Ewald, veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 22 maan den. De eveneens aangeklaagde ex-sportarts Manfred Höppner kreeg 18 maanden voorwaarde lijk. Beiden werden schuldig be vonden aan medeplichtigheid bij het toebrengen van lichame lijk letsel aan sporters. De openbare aanklager had op 27 juni voorwaardelijke celstraffen van twee jaar en boetes van 5000 gulden geëist. Een groep Op een treurige dag kan een mooie volgen. Na de narigheid van de maandag, het bezoekersaantal bleef ver onder de maat en in die trieste ambiance ver loor de enige Nederlander die speelde, zetten gisteren drie landgenoten op de Dutch Open fraaie presta ties neer. AMSTERDAM GERTJAN VAN GEEN Edwin Kempes, Dennis van Scheppingen en Raemon Slui ter lieten een kleine glimlach verschijnen op het gelaat van organisator Piet van Eijsden. Het tennistrio plaatste zich voor de tweede ronde, een on gekende weelde voor het drietal dat niet verwend is met derge lijke voorspoed. De open Nederlandse tennis kampioenschappen worden toch al geteisterd door tegen spoed. Publiekstrekker Cedric Pioline zei af vanwege Davis- cup-verplichtingen en dat maakte het toch al zwakke deel nemersveld helemaal om niet over naar huis te schrijven. Daarbij voerde Nicolas Lapentti een zwak optreden op tegen de Noor Christian Ruud. De als eerste geplaatste Ecuadoriaan, elfde van de wereld, liet zich simpel wegslaan: 2-6 5-7. Lapentti had moeite gehad om zich op te Iaden voor het Amsterdamse toernooi. Zondag had hij met zijn broer Giovanni voor een topprestatie gezorgd door zich via Engeland voor de wereldgroep van de Davis Cup te plaatsen. De feestelijkheden na de overwinning op het gras van Wimbledon hadden blijk baar hun tol geëist. Van Scheppingen en Kempes hadden geen last gehad van de verplichting hun land te verte genwoordigen. Beiden sloegen zich simpel naar de tweede ronde ten koste van respectie velijk Wayne Arthurs (6-2 7-6) en Ronald Agenor (6-2 6-4). Ar thurs, vorige week nog verlie zend halve finalist tegen Peter Wessels in Newport, had te veel moeite met de overgang van gras naar gravel. Van Scheppin gen, na een langdurige ziekte op de weg richting top 200, speelde degelijk vanaf de base line. „Zoals ik ze nu sta te ra ken, kan in de top 100 mee", stelde hij positief. „Ik kom nog wat spiermassa tekort, maar ik zit tijdens trainings weken elke Evers - N. Veltman 6-3 6-4 Programma woensdag HEA/DEA, eerste ronde 17.00 uur: Marco Visser - Wouter Zoomer; Kenny Kandell - Robin Nicolaï. 18.30 uur: Eric Reuijl - Lesley Eisinga; Barbara Jaspers - Mireille Bink. Donderdag vanaf 10.00 uur: tweede ronde HEA/DEA. HEB1, eerste ronde: N. Ravensbergen - J.J Overgaauw w.o. wegens blessure. M. cats - R van Worcum 6-1 6-1, J. Busker - T v.d Voorn w.o. wegens blessure, D. van Luijke - D. Prins 6-3 7-5. Tweede ronde: H. van Velzen - P. Assendelft w.o., M. Vis ser - M. van Sterkenburg 6-3 7-6; T. de Rooij - J. Busker 6-0 6-1; M Rusman - M. Rodenburg 6-1 6-1; J. Boogmans - D. van DEB1, eerste ronde: P. van Worcum - R. Evertsz 6-3 6-0; L. Mekel - T. Nossik M. Aalders - M. ten Berge 6-0 6-1; M. v.d Mijn - B van Overloop-Zonderop (3) w.o T. Dik - T. Waayer 6-3 6-0; C. Hulsebosch - K. Hoogeveen (2) w.o. wegens blessure. 5, Schüttler (Dui) - Vicente (Spa) 6-4 4-6 6-3, Medvedev (Oek) - Karbacher (Dui) 6-3 6-2, Goellner (Dui) - Hernych (Slw) 6-1 6- 3, Gaudio (Arg) - Diaz (Spa) 6-2 7-5. Umag. Mannen, 930.000 gulden. Eerste ronde; Moya (Spa/4) - Vajda (Kro) 6- 3 6-1. Damm (Tsj/7) - Pescheck (Dui) 6-2 6-1, Ulihrach (Tsj) - Hipfl (Oos) 6-4 7-5. Sopot. Vrouwen, 395.000 gulden. Eerste ronde: Leon-Garcia (Spa/5) - Zarska (Pol) 6-1 6-0, Hfdlickova (Tsj) - Chladkova (Tsj/6) 7-5 6-3, Carlsson (Zwe/7) - Cerva- nova (Tsj) 6-2 6-3, Suarez (Arg) - Nagyova (Slw) 4-6 6-3 6-2, Maleeva (Bul) - Jagielak (Fra) 6-2 6-2, Garbm (Ita) - Pisnik (Slw) 6- 3 6-2, Bedanova (Tsj) - Petrova (Rus) 7-5 3-6 6-1, Farina (Ita) - Gersi (Tsj) 7-6 6-1. Knokke. Vrouwen, 255.000 gulden. Eerste ronde: Henin (Bel) - Hopmans (Ned) 6-3 1-2 opgave Hopmans. Pitkowski (Fra/4) - Torrens Valero (Spa) 6-2 6-0, Cal- lens (Bel) - Kuti-Kis (Hon/5) 6-2 7-6, Mer- rero (Spa/8) - Sucha (Slw) 6-3 6-2, Randri- antefy (Mad) - Barabansjikova (WRu) 6-3 6-4, Garrigues (Spa) - Collins (GBr) 6-3 6- 2, Courtois (Bel) - Rittner (Dui) 4-6 6-3 7- 5. Weingërtner (Dui) - Toeljaganova (Oez) 6-4 6-2. van 22 oud-sporters, die de sta tus van mede-aanklager kreeg, vond bij Ewald - algemeen be schouwd als het brein achter het dopingsysteem van de DDR - drie jaar cel onvoorwaardelijk meer op zijn plaats. De nu 74-jarige Ewald leidde de Oost-Duitse sportfederatie van 1961 tot 1988. Höppner (66) was de baas van de zoge noemde werkgroep 'ondersteu nende middelen', een aandui ding die voor doping stond. In die tijd werden vooral zwem mers, maar ook andere spor ters, stelselmatig gedwongen verboden prestatiebevorderen- de pillen en tabletten (zoge noemde 'blauwtjes') te slikken. dag twee uur in het kracht honk." Over zijn laatste overwinning in een ATP-toernooi moest hij lang nadenken. Het was in april 1999 in Tokyo waar hij de Bul gaar Stanoytsjev versloeg. „Het is heel prettig om weer eens een wedstrijd in een ATP-toer- nooi te winnen. Ik steek in goe de vorm en ik voel me goed. Ik heb een zware periode achter de rug en moest door een heel zure appel heenbijten. Het zelf vertrouwen zakte steeds verder weg en dan móet je flink knok- In een ander proces werd Lo- ther Kipke, voormalig arts van de Oost-Duitse zwembond, al in januari tot vijftien maanden voorwaardelijk veroordeeld. Het proces in Berlijn begon op 2 mei en telde 22 behandel- dagen. De aanklacht van lichamelij ke mishandeling van sporters gold voor 20 van de 22 behan delde gevallen. Aanvankelijk ging het zelfs om 142 gevallen, maar op 20 juni besloot de strafkamer dat aantal te reduce ren tot 22 omdat het risico be stond dat de verjaring van de overtredingen zou zijn bereikt. Dat was het geval als het proces op 2 oktober nog niet afgelopen ken om terug te komen", aldus de 25-jarige Van Scheppingen. Kempes. een jaartje jonger, zag na zijn zege op veteraan Agenor een klein lichtpuntje in een woelig jaar. Van de tien Challenge-toernooien die hij dit jaar speelde verloor hij acht keer in de eerste ronde. In Boe dapest was hij winnaar, waar door hij zijn motivatie hervond. Een extra stimulans ontving hij door de ATP-zege van Wessels in Newport. Beiden zitten in een team dat financieel onder steund wordt door onder ande- zou zijn. Tijdens de zittingen getuig den ex-sporters over langdurige lichamelijke en psychische ge volgen van het dopingregime in de DDR. Onder hen was kogel stoter Andreas Krieger, die in 1986 nog als Heidi Krieger Eu ropees kampioene werd, maar van sexe veranderde na jaren ingespoten te zijn geweest met mannelijke hormonen. Andere getuigen waren onder anderen Rica Reinisch, die op de Olym pische Spelen van 1980 in Mos kou twee keer goud won op rugslagnumers, en oud-wereld recordhoudster 100 meter schoolslag Carola Beraktschjan- Nitschke. foto anp ren Richard Krajicek. „Maar het is de bedoeling dat ik straks zelf van mijn sport kan leven en een coach kan betalen. Nu is dat nog absoluut niet het geval", zei Kempes. Raemon Sluiter volgde het goede voorbeeld van zijn land genoten. De Rotterdammer klopte lens Knippschild, in Ne wport verliezend finalist tegen Wessels, met 6-3 4-6 6-3. John van Lottum kreeg zijn zoveelste teleurstelling te verwerken. Een virale infectie haalde een streep door zijn optreden. UVS stopt met de aankondi ging van wedstrijden via raambiljetten. Hoogstwaar schijnlijk wordt Zorg Zeker heid de nieuwe hoofdsponsor van de Leidse hoofdklasser Gerard van der Hoorn heeft na 24 jaar af scheid ge nomen als bestuurslid van de Schaats trainings groep Ter Aar. Nieuw bij de club is trainer Mark van Nobelen De triatlon van Al phen aan den Rijn is dit jaar op zaterdag 19 augus tus op Ze- gersloot- Zuid Wielrenner Arthur Fa- renhout, ploegmaatje van de gebroeders Van de Reep bij Van Vliet/Weba, heeft een contract getekend bij de Belgische for matie Spar Oki. Op 3 augustus debuteert Farenhout als prof in Oostvoorne Eind juli staat de Leidse regio in het teken van de kortebaandraverijen. In Stomp- wijk is de draverij op maandag 24 juli en in Voorschoten op vrijdag 28 juli Voor trainers van driejarige dravers zijn er zondag kwalificatiewedstrijden op Duindigt voor de Derby van 13 augustus. Die dag zit er 350.000 gulden in de prijzenpot voor fokkers en eigenaren van de winnende paaiden Een po litierechter in Almelo heeft een invaller-grensrechter veroor deeld tot het betalen van 738,40 gulden boete en schadevergoe ding omdat hij met de vlaggen- stok tegen de edele delen van een scheidsrechter sloeg. De rechter zei: „Hier moet stevig tegen worden opgetreden, net als tegen geweld tegen bus chauffeurs en conducteurs" De ledenaantallen bij de regio nale handbalclubs lopen iets terug. Alleen Northa (+21) Rijn streek (+6), Rijnsoever (+6) en Saturnus (+4) boekten winst. ALKMAAR GPD Hij was de laatste vier jaar op rij al de snelste geweest op de kilo meter, dus verrassend was het niet dat Robert Slippens gister avond op de Alkmaarse wieler baan dat NK-onderdeel won. Maar hij had wel af te rekenen met het grootste talent dat Ne derland in jaren heeft gehad: Teun Mulder. Met een seconde voorsprong wist Slippens de aanval op zijn titel af te slaan. Eigenlijk kwam het hem maar slecht uit, dat NK. Net terug van een wereldbekerwedstrijd in Turijn en met de zesdaagse in het Italiaanse Fiorenzuola in het vooruitzicht, had Slippens deze week liever benut om op de weg te trainen. Maar een NK laten lopen, dat kan Robert Slippens niet over zijn hart ver krijgen. Dus stond hij er gisteren ge woon weer, om zijn titel op de kilometer te verdedigen. Met de wetenschap dat er een heel ge vaarlijke tegenstander bij was gekomen. Teun Mulder, de 19- jarige coureur uit Epe, die zich sinds dit voorjaar de snelste Stompwijk/Fairplay. Foreholte, HW'70, Warmunda MSV en OASE zagen hun ledenaantal len dalen Teams met spelers van de regionale hoofdklassers en andere clubs uit de Bollen streek spelen vrijdag 28 juli op het vierde beachvoet- volleytoer- nooi bij strandpavil joen J. van Roon in Noordwijk. Ook een team van oude sterren met John Marijt, Kees Nulkes, Timo Geerlof en Geert-Jan Bakker schreef zich in. Het toer nooi begint om 18.00 uur Quick Boys heeft de eer ste vrouwelij ke leden van verdienste benoemd. Het zijn Marijke Barnhoom en Corry Ouwehand Bijna had de Katwijkse hoofd klasser ook het eerste vrouwe lijke bestuurslid kunnen be groeten. Ronalda Boesaard, voorzitter van de supporters vereniging, was kandidaatge- steld, maar kon volgens het be stuur niet worden gekozen om dat zij officieel geen lid is van de club Een bliksemcarrière: Ben Haverkort volgde de ver korte scheidsrechterscursus voor oud-profs en promoveer de in drie jaar naar de nationale A-lijst. De Drent gaat wedstrij den in de eredivisie en in de top van de eerste divisie fluiten Rotterdam kreeg de Konink- rijksspelen toegewezen. In juli 2001 doen 500 jongeren uit Ne derland, Aruba en de Neder landse .Antillen mee Michaela, het jonge zusje van Richard Krajicek, speelt deze week een internationaal jeugdtoernooi in Leeuwarden in de leeftijdscate gorie tot 12 jaar De business club van ADO Den Haag is boos op het bestuur dat in een brief alle 150 leden vroeg om 1500 gulden extra te storten. De sponsors vinden de actie slecht voorbereid Nederlander op de kilometer mag noemen. Hij reed in Mexi co City 1.03,190 en verbeterde daarmee het record dat sinds 1992 in handen was van Dirk- Jan van Hameren: 1.04,452. Van dergelijke tijden kon gis teravond uiteraard bij lange na geen sprake zijn. Zelfs het baanrecord van Slippens, die vorig jaar 1.05,81 reed, bleef ver buiten bereik door het slechte weer. Slippens en Mulder wa ren uiteindelijk de enige ren ners die onder de 1.10 doken. Het tekent de klasse van het duo. Slippens reed met een gekneus de rib, enkele weken geleden opgelopen bij een val, en Mul der is nog maar net hersteld van een sleutelbeenbreuk. „Ik heb dus een week nauwelijks gefietst. Het is nog best wel pijnlijk, maar volgens de artsen was het wel verantwoord om op het NK te starten. Vooral met de start doet het pijn, dan trekt het behoorlijk", zei Mulder. Toch was het niet de start, maar de laatste ronde die hem nekte. Die reed hij bijna een seconde langzamer dan Slippens. De strijd om de voorzittershamer in Barcelona brandt nu los HENK VAN DEN BOOM/ANP De verkiezing van een 'presidente', de voorzitter van een Spaanse voetbalclub, heeft veel weg van de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen. Gele of rode kaar ten bestaan niet in het spel van intriges, verdachtmakingen, omkopingen en (valse) beloftes als het gaat om de hoog ste stoel binnen een club als Barcelona of Real Madrid. De macht van Josep Nu nez, die 22 jaar alleenheerser was bij Bar^a, is wel eens vergeleken met die van de president van Catalonië, Jordi Pujol. En de voorzitter van Real Madrid wordt in de hoofdstad meer macht toe gedicht dan een minister. Deze weken staan de media bol van de machtsovername bij de twee Spaanse topclubs. Zondag gaan de socios van Barcelona naar de stembus om een op volger voor Nunez te kiezen. Afgelopen zondag moest Lorenzo Sanz bij de Ko ninklijke in Madrid onverwacht het veld ruimen voor zijn rivaal Florentino Perez. Deze heeft zijn overwinning voor een belangrijk deel te danken aan Luis Figo. Precies op het goede moment wist hij de 50.000 stemgerechtigde leden ervan te overtuigen dat hij de Portugese sterspe ler van Barcelona al in zijn zak had. En als hem dat niet zou lukken zou hij de seizoenskaarten van 'het stemvee' beta len. Sanz beschuldigde zijn rivaal van omkoperij, maar dat vond iedereen ge klets van een man die met dezelfde wa pens ten strijde trekt. In ieder geval lieten de socios hun ge weten niet kwellen door morele bezwa- Na dertien uur tellen van 30.000 stem men - een beter bewijs van de des-orga nisatie bij Real Madrid is nauwelijks denkbaar - kwam Florentino Perez als duidelijke overwinnaar uit te bus. De eerste vraag die hij toen moest beant woorden - „Hoe zit het nou met Figo?" - deed hij wat korzelig af. „Er zijn eerst andere zaken te regelensnauwde hij bijna. En daar heeft de 53-jarige ingenieur in de wegenbouw geen ongelijk in. Sanz heeft tijdens vier jaar regeren niets ver beterd aan de financiële en bestuurlijke chaos bij Real. Volgens Perez is het al leen maar erger geworden. Ook sportief gezien is er wel het een en ander aan te merken op Sanz' capaciteiten, al haal den de Madrilenen vorig seizoen de Eu ropacup naar het Bernabeu-stadion. Florentino Perez wordt algemeen ge prezen als een kundig bestuurder. Hij leidt met succes een bouwonderneming waar 27.000 mensen werken, verspreid over bedrijven in vijftig verschillende landen. Als één van de eerste dingen wil de nieuwe voorzitter de financiën van Real saneren. Zelfs het exacte bedrag van de schuldenlast van de club is onbe-, kend. Dat het om vele miljoenen gaat is duidelijk. De bouwwereld en voetbal lijken, al thans in Spanje, een huwelijk te zijn aangegaan. Niet alleen Sanz en Perez verdienen daarin een goed belegde bo terham. Ook bij CF Barcelona hebben de hoofdfiguren iets met deze branche. De aftredende voorzitter Josep Lluis Nunez runt één van de grootste bouwbedrijven van Barcelona en vice-voorzitter Joan Gaspart, die zondag hoopt de macht van Nuiïez over te nemen, bezit een om vangrijke hotelketen alsmede andere onroerend goed projecten. Als jarenlange vice-voorzitter kent Gaspart de Catalaanse voetbalclub als geen ander. Hij is een degelijke Catalaan die het zuinige boekhoudkundige beleid van zijn voorganger wil voortzetten. Gaspart staat in de ring tegen Lluis Bas- sat, een publicist met een rappe mond en een vlotte pen. Er is nog een derde kandidaat, maar die maakt geen kans, zegt-ie zelf. Hoewel Gaspart in de peilingen een duidelijke voorsprong heeft, zeggen ana listen dat zijn tegenstander Bassat net als Perez bij Real Madrid wel eens voor een verrassende eindspurt zou kunnen zorgen. Gaspart voert een nette campag ne en blijft correct, terwijl Bassat elke dag weer voor nieuwe en verrassende ef fecten zorgt. Zo probeert hij in navol ging van Perez de achterban te paaien met de belofte dat de Fransman Zinedi- ne Zidane naar Barcelona komt, wan neer hij de nieuwe voorzitter wordt. Ook zegt hij Johan Cruijff te hebben gecontracteerd voor het sportieve vice- voorzitterschap van CF Barcelona. De ex-trainer noemde die optie gisteren overigens onhaalbaar. „Volgens de hui dige statuten van de club kan ik als bui tenlander geen bestuursfunctie bekle den. Zelfs niet nu ik al 27 jaar in Spanje woon." Cruijff herhaalde wel dat hij Bas sat in de verkiezingsstrijd steunt. Bassat wil een nieuwe wind door dc catacomben van Camp Nou laten waai en. Het riekt daar volgens hem teveel naar Nunez, Van Gaal en Hollandismo. Cruijff rekent hij daar blijkbaar niet toe. Trouwens, ook Gaspart wil een eind ma ken aan de hegemonie van 'Hollanda'. Alleen echt goede spelers mogen van hem blijven. Ronalda Boesaard. foto archief

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19