Craamzorg oert op dphacare 'Schijfje rijk is niet probleem nummer een' Jachthaven en woningen op terrein Kwaak Watersport Schuilplaats voor dieren in Zoeterwoude hoeft niet weg MEENEEMPRIJS Celstraffen geëist wegens afpersing SUPER DE BOER Regio/Rijn Veenstreek HSL-materieel hindert jonge huttenbouwertjes Schaatsers krijgen vrij baan ISDAG 19 JULI 2000 aftr schi op uwe wijkbeheerder Vlietwijk schoten Andrea Greve is de nieuwe wijkbeheerder van de vijk in Voorschoten. Ze volgt op 1 september Rob Seve- op, die deze functie slechts korte tijd heeft vervuld. Greve die bf it zelf in de Vlietwijk en wil graag haar bijdrage leveren aan den a erbeteren van het woon- en leefklimaat' in de wijk. Ze maakt in dienst bij Vlietwijkbeheer, het samenwerkingsverband van de Ie bewonersorganisatie Vlietwijk, de gemeente en Woon- len. D Nederland, ieke ëiSilstoel vierdaagse in Ter Aar ba he Veertig bewoners van Huize Aarhoeve in Ter Aar doen week mee aan een rolstoelvierdaagse. Van dinsdag tot en mjdag maken zij diverse tochten door de streek rond Ter n nuttigen halverwege een lunch. Ze worden geholpen ;eimpt ongeVeer 55 vrijwilligers. Huize Aarhoeve organiseert de ?n zak aagse voor de vijde keer. welijk oordlverbod dronken automobiliste 'oude Een 48-jarige automobiliste uit Zoetermeer is de 1 n°k °Pen nac^lt dronken van de weg gehaald in Zoeterwoude- °yb lijk. Surveillerende agenten zagen haar omstreeks twee uur iet 2 een slakkengang op de Nil richting Alphen aan den Rijn aagza n gy een blaastest bleek ze drie keer de hoeveelheid toege- ichte .alcohol op te hebben. Zij kreeg een rijverbod opgelegd. een jgsm; ook ims-K ngehouden voor brandstichting maan den run De Alphense politie heeft gisteren twee jon- van 13 en 15 jaar aangehouden op verdenking van brand- ting. Het stel zou op 3 januari een kerstboom in een por- 3 min aan de Venusstraat hebben aangestoken. Als gevolg van de- 111J1* and is een groot deel van het interieur van het portiek be door c- ntschi ar eei n van de zovele lijkenpikkers Alkemade legt bezwaar Dierenbeschenning naast zich neer oud ade janneke de jonge Nu ligt het parkeerterrein er nog maagdelijk bij, maar als het goed is ligt er zondagmiddag op de stoep van jongerensociëteit Meddle in Oud Ade een flinke koeienvlaai. Die vlaai brengt behoor lijk wat geld op: vijfhonderd gulden voor de win naar en nog eens vijftig gulden voor acht ande ren. Een nieuw parkeerterrein inwijden door er een koe op te laten schijten, in de gemeente Al kemade hebben ze er geen problemen mee. Wie er wel boos over zijn, dat zijn de mensen van de Dierenbescherming. Twee weken gele den stuurden zij alle gemeenten in Nederland een brief, waarin ze hun verzoeken spelletjes met dieren te verbieden. „Wij vinden dat dit soort evenementen niet meer van deze tijd zijn", zegt een woordvoerster van de Dierenbescher ming. „En het blijkt dat heel wat gemeenten dat vinden. Ze bellen ons op met de vraag hoe ze bepaalde evenementen kunnen weigeren." Geen kwaad Burgemeester Meerburg van Alkemade ziet ech ter weinig kwaads in de 'koeschijterij' of 'schijt je rijk', zoals het spel met de koe heet. Daarvoor wordt een plein in vakken verdeeld en kopen deelnemers een vak voor een tientje. De eige naar van het vak waarop de koe zijn vlaai depo neert, is de winnaar. „Ik zie dat niet als marte ling van het dier", aldus Meerburg. „De koe kan vrij rondlopen en je kunt hem ook niet dwingen op een bepaalde plek zijn behoefte te doen. Dit is iets heel anders dan ganzen de nek omdraai en." Meerburg vindt de actie van de Dierenbe scherming dan ook een beetje overbodig. „Een heleboel spellen met dieren worden allang niet meer toegestaan, zoals dierengevechten." De woordvoerster van de Dierenbescherming geeft ook wel toe dat de ernst van de evenementen uiteenloopt. „Koeschijterij is niet probleem nummer een. Iets met rodeo-stieren is natuur lijk veel ernstiger, daar ageren wij feller tegen. Maar het principe blijft: speel geen spelletjes met dieren, verzin wat leukers." Kees Groen, bestuurslid van Meddle, heeft niets gemerkt van de actie van de Dierenbe scherming. En als dat wel het geval was geweest, dan had dat niets aan het programma veran derd. „Ik denk dat het wel meevalt met die stress voor de koe. Bovendien heeft de boer een koe voor ons uitgezocht die er tegen kan." Toch be grijpt hij de boosheid van de Dierenbescher ming wel, omdat er dierenevenementen zijn die hij zelf afkeurt. „Er is ook zo'n spel met varkens, die dieren worden dan vastgegrepen", noemt hij ter illu stratie. „Maar die koe heeft er geen last van." i nc -y ttini a len iet niet goed gaat met Alphacare, willen diverse an- zorgaanbieders het marktaandeel van de in nood Tichgrende Alphense zorginstelling innemen. Gisteren J 1de Asservio Kraamzorg dat ze op 15 augustus in de derh ense of Leidse regio een vestiging wil openen. Van- anti it kantoor gaat Asservio kraamzorg verlenen. „Dat is danéén van de zovele lijkenpikkers", reageert directeur van Alphacare geïrriteerd. „Laat de instelling ood doen op onze organisatie." komen we met nieuws naar buiten. De bewindvoerder is met hele interessante partijen in onderhandeling. Die zouden het vliegwiel wel eens fors in beweging kunnen zetten." Meer laat hij niet los. Waar Asservio het kantoor opent, weet woordvoerder J. Paap nog niet precies. De fran- chise-organisatie op het gebied van de kraamzorg heeft haar hoofdkantoor in Hellevoetsluis. De directie wil het komend jaar nog tien Asserviovestingen in Nederland openen. Paap heeft geen overname van de kraam- zorgpoot van Alphacare over wogen. „Dan moeten we ook de schulden overnemen. Daar hebben we geen behoefte aan." De Alphacaregroep heeft Bij na 300 mensen in dienst. De groep bestaat uit vijf stichtin gen: Thuiszorg en Zorgservice, Kraamzorg, Alphakids Kinder opvang en het facilitaire bedrijf Alphacare Zorgorganisatie. Op de organisatie zou een schuld van drie miljoen gulden rusten. den haag/alphen persbureau cerberus De rechtbank in Den Haag heeft gisteren tegen een 30-jari- ge Alphenaar en een 31-jarige vriend van hem uit Bodegraven twee jaar cel geëist voor afper sing, waarvan een half jaar voorwaardelijk. De twee speelden incasseer der voor een vriend van hen. Die had vijfduizend gulden uit geleend aan iemand die nooit terugbetaalde. In plaats van te rug te betalen maakte de schul denaar zijn geld op aan cocaï ne, zo beweerden de verdach ten. Daarom voelden ze zich geroepen hun vriend te hulp te schieten. Ze trapten op 7 april de deur in van de woning van het slachtoffer aan de Binnen weg in Bodegraven. De bewo ner kreeg klappen en trappen en zou ook bijna gewurgd zijn. De Alphenaar, een buitenge woon 'goede' bekende van de politie, moest zich gisteren eveneens verantwoorden voor illegale hennepteelt. Na klach ten van omwonenden met be trekking tot wateroverlast had de politie bij hem thuis honder den hennepplanten aangetrof fen. Het was een eerste teelt, er moest nog worden geoogst. „Ik heb altijd pech", verzuchtte de Alphenaar gisteren. Ook de man uit Bodegraven heeft al een strafblad, wegens diverse geweldsdelicten. De rechtbank doet op 1 au gustus uitspraak. |n aan den rijn marieta kroft vord, ,ren 'lijkenpikkers' doelt Boek- j ;0(j net name op de landelijke jikt.i zorgorganisatie NTN. Zij t ve, n de Alphense regio een thuiszorgorganisatie Verder bood de instelling Zijloever veer- j daj personeelsleden van Al- are onlangs een vast con- aan. Ook valt het Boekwijt lat er momenteel veel ad- nties worden geplaatst met g'oflj raag om verzorgend perso- Boekwijt: „Ze onderschat- allemaal dat er aan ieder Dneelslid van ons een be- ygnj igschuld kleeft." Hoeveel V(M iting er per personeelslid is betaald, weet Boekwijt Ook heeft hij goede hoop iet personeel niet zomaar oopt. „De loyaliteit is rede- p joed tot goed. - ^iekwijt heeft nog vertrou- in een doorstart van Al- re, die vrijdag surseance ïtaling heeft aangevraagd, men een tot enkele weken Een scheepswerf past niet in de buurt van een 'ecowijk' als Poelgeest (zie flats op de achtergrond) vindt de gemeente Oegstgeest. foto dick hocewoninc oegstgeest suzanne barbier De Kwaak Watersport verdwijnt volgend jaar juli uit Oegstgeest. Projectontwikkelaar Jos Jansen heeft de opslagplaats voor bo ten met loods en een water sportwinkel opgekocht. Die gaat op het terrein aan de Haar lemmertrekvaart, grenzend aan de nieuwe wijk Poelgeest, wo ningen en een grote jachthaven bouwen. Eigenaar A. van Spronsen heeft zijn zaak verkocht op ver zoek van de gemeente. „Het lijkt me inderdaad niet zinvol om een scheepswerf te exploi teren in een ecowoonwijk", zegt Van Spronsen. „De kans dat mensen op zondagmorgen klagen over geluidsoverlast als ze in hun tuintje zitten, vind ik te groot. En ik denk niet dat er een rechter is in Nederland die de bouwplannen van Oegst geest stopt, omdat ik er eerder zat." Van Spronsen begint elders een nieuwe zaak. „Ik wilde best meewerken aan verplaatsing van De Kwaak. Ik vond alleen dat de gemeente met een alter natief moest komen. Er zijn nu drie opties. Op een andere plek in Oegstgeest, in Warmond of in Leiden. Eentje heeft mijn voorkeur, maar ik kan daar nu verder niks over zeggen." Met een iets verderop gele gen bedrijf, jachthaven Poel- geest/Fishing Boats, is de ge meente ook al geruime tijd in gesprek over verhuizing. Die jachthaven moet een stuk op schuiven voor de aanleg van een brug in het verlengde van de Lange Voort, die Poelgeest moet ontsluiten. Volgens Poel geest-projectleider G. Valken- hoef ligt de situatie rond die jachthaven 'erg ingewikkeld' maar is de gemeente nog steeds 'in gesprek' met de eigenaren, vader en zoon Juffermans. Aan de zuidzijde zouden gebouw en loods moeten komen en aan noordzijde de ligplaatsen. Val- kenhoef verwacht niet dat de moeizame onderhandelingen gevolgen hebben voor de aan leg van de weg. „De tijdsplan ning is strak, maar we lopen op schema. De weg moet eind 2001 afzijn." Volgens eigenaar C. Juffer mans liggen de onderhandelin gen met de gemeente Oegst geest echter stil. „Ik heb al maanden niks gehoord van de gemeente. Blijkbaar heeft ze geen haast. Wij hoeven hier niet weg, dus wachten we rustig af', aldus Juffermans. De gemeente heeft in maart al een overeenkomst over ver huizing gesloten met een derde watersportonderneming langs de Haarlemmertrekvaart, jacht haven Welgelegen. Ook dit be drijf moet weg om plaats te ma ken voor de brug naar Poel geest. Eigenaar J. Juffermans heeft van de gemeente een on bekend bedrag aan schadever goeding ontvangen en wacht net als Van Spronsen op een al- ternatieve locatie voor een nieuw bedrijf. Waarschijnlijk wordt in november het eerste stuk van jachthaven Welgelegen bouwrijp gemaakt. De bouw van een jachthaven op het terrein van De Kwaak Watersport staat de plannen voor de aanleg van een brug naar Poelgeest niet in de weg. Dit terrein zit ongeveer drie honderd meter van de geplande ontsluitingsweg af. roelofarendsveen saskia buitelaar Hutt enbouwers en kuilengra- vers lopen elkaar voor de voe ten in Roelofarendsveen. De achthonderd kinderen die deze week aan de rand van het dorp meedoen aan de huttenbouw- week worden gehinderd door HSL-werkzaamheden. Grote tractors met materiaal begeven zich via het huttenbouwterrein aan het eind van de Sotaweg naar hun bouwplaats op dat zelfde stuk grond. Jos Hoogen- boom van VAKantieweken Al kemade vindt het een onverant woorde situatie. Omdat het niet lukte om met de aannemer goede afspraken over veiligheid te maken, heeft hij vanmorgen om 7 uur de poort naar het ter rein op slot gedaan. Hoogenboom legt de schuld bij de gemeente Alkemade, die volgens hem slecht heeft ge pland. „Het hele jaar ligt deze grond braak, totdat wij het van af mei mogen gebruiken voor de huttenbouw. Dat er nu trac toren rijden terwijl er achthon derd kinderen rondrennen, is een blunder van de gemeente. Ik houd mijn hart vast." Hoogenboom ontdekte enke le weken geleden dat zijn hut tenbouw verstoord zou worden door de aannemer die leidingen aan het verleggen is. Hij heeft geprobeerd om met de ge meente en de uitvoerder ter plekke afspraken te maken. „In eerste instantie wilden zij zich helemaal niet aanpassen en het werk gewoon laten doorgaan. Uiteindelijk hebben we afge sproken dat er tussen 7.30 en 16.30 uur geen materiaal over het huttenbouwterrein wordt vervoerd. Het graafwerk verder op kan gewoon doorgaan, al leen die tractors zijn levensge vaarlijk. Maar gisteren moest er onverwachts toch extra materi aal worden gebracht. Ik heb daar foto's van gemaakt en die bij de gemeente afgegeven." Het gesprek met de aanne mer dat Hoogenboom gister middag voerde, liep uit in een ruzie. De huttenbouw-organi- sator besloot daarop zelf maat regelen te nemen, ,,'s Ochtend vroeg gaat de poort op slot en als de kinderen weg zijn, doe ik hem weer open." Hij verwacht dat dat vooral morgen een pro bleem voor de aannemer ople vert, omdat er die dag veel transport van zand en buizen nodig is. De huttenbouw duurt nog tot vrijdag. De gemeente Alkemade wilde vanmorgen nog niet reageren op de problemen die zijn ont staan. De aannemer was van morgen niet bereikbaar. Gemeente verandert bestemmingplan ÜWETERiNGSchaatsers hoeven de komende winter niet meer te klu it Rijpwetering. Met het weghalen van twee dammen in de Ak- fsloot hebben de liefhebbers van de poldertochten vrij baan. Ook flovaarders kunnen binnenkort een tocht maken over de brede sloot ssen Rijpwetering en Oud Ade. Waterschap De Oude Rijnstromen en het Hoogheemraadschap van Rijnland zijn bezig met het verwijde ren van de obstakels en het ophogen van de dijken. De dammen la gen er sinds 1978. De totale kosten voor de werkzaamheden bedra gen 700.000 gulden. Op 7 september opent gedeputeerde Van der Sar de nieuwe recreatieroute. foto wim dijkman zoeterwoude jan preenen Joke en Jos van der Lubbe mo gen de schuilplaats voor dieren naast hun woning aan de Wei- poortseweg in Zoeterwoude la ten staan. Vorig jaar kondigde wethouder Stuijt nog aan dat het illegaal neergezette bouwsel zo snel mogelijk diende te ver dwijnen. Inmiddels hebben de Van der Lubbes een brief van de gemeente gekregen waarin staat dat burgemeester en wet houders willen meewerken aan het veranderen van het bestem mingsplan als ook de gemeen teraad daarmee na de zomerva kantie akkoord gaat. Op dit mo ment is op het stukje weiland alleen 'landbouw of natuur' toegestaan. „Dit is echt een leuke verras sing. Natuurlijk hoopten we dat de gemeente alsnog zou mee werken en dat de dieren een ei gen onderkomen zouden mo gen houden. Het ziet er erg po sitief uit, maar eerlijk gezegd houden we toch nog een slag om de arm. Het duurt nog ze ker drie maanden voor het be stemmingsplan officieel is ver anderd. Pas als we de vergun ning zwart op wit hebben, gaat de vlag uit", aldus Joke van der Lubbe. Stuijt was bang dat ook elders in het dorp illegale bouwwer ken zouden verrijzen als het 2.45 meter hoge schuurtje aan de Weipoortseweg zou worden toegestaan. Onder druk van zijn eigen partij, Progressief Zoeter woude en het CDA is hij echter overstag gegaan. Aanvankelijk stond de wethouder de schuil plaats tot na de winter toe. Na een gesprek met de Van der Lubbes is hij tot de conclusie gekomen 'dat de dieren voor veel fietsers die hier langsko men een recreatief element vormen'. Genieten De dieren staan aan het einde van de Weipoortseweg. Iets ver derop kunnen fietsers kiezen tussen de afslag naar Gelders- woude en het Kleine Kerkpad naar Zoeterwoude-Dorp. Joke van der Lubbe: „Veel mensen blijven hier even stilstaan en genieten ervan. De afgelopen maanden hebben we ook veel steun gehad. Telefoontjes, mensen die ons rechtstreeks aanspraken en iemand heeft zelfs een brief gestuurd naar de wethouder om die dieren toch geit, ezel, hangbuikzwijn, paard vooral niet in de kou te zetten." en drie schapen als een hobby. De Van der Lubbes beschou- „Iedereen is welkom, ook al is wen het houden van een koe, het geen kinderboerderij." Johma Kokosrotsjes pak 250gof rundvleesschotel Rondo's pak 300g of zalmschotel ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 13