God op het Web Geloof Samenleving Mieke is vrij maar haardominee nog niet Griekse regering schrapt religie toch van ID-kaart -JZl DINSDAG 18 JULI 2000 VANDAAG Vandaag 496 jaar geleden, op 18 juli 1504 I q werd in Zwitserland de invloedrijke protes- JULI tantse theoloog Johann Heinrich Bullinger geboren. Hij wordt vaak in één adem ge noemd met Luther, Zwingli en Calvijn. Hoewel hij zich net als Zwingli tegenover Luther bleef stellen, kwam Bullinger met Calvijn tot overeenstem ming over de wijze waarop men in de kerk met het Avondmaal moest omgaan. Na de dood van Zwingli werd hij diens opvolger. Bullinger schreef namens vrij wel alle Zwitserse kerken een particuliere geloofsbelij denis die ook buiten Zwitserse protestante kringen veel gezag kreeg. Op 18 juli in het jaar 838 stierf de heilige Fredericus van Utrecht, kleinzoon van de heidense koning Radboud van de Friezen. Vermoedelijk werd hij vermoord omdat hij kritiek had op het incestueuze huwelijk van de Frankische keizerin ludith met haar neef. Lodewijk I de Vrome. Klassiek tintje in mis Hartebrugkerk leiden In de Leidse Hartebrugkerk krijgt de eucharistieviering zondagmorgen 23 juli half elf een klassiek tintje. Gedurende de mis wordt de Suite opus 166 voor viool en orgel uitgevoerd door violist Hartmut Omnezberger en organist Anton den Boer. Het duo speelt voor aanvang het Praeludium en tijdens de mis de Canzone en de Allemande. Beide musici zijn professioneel mu sicus. Omnezberger studeert nog bij maestro Herman Krebbers en Den Boer is vaste organist van de Lokhorstkerk in Leiden,en bracht tweemaal het Domstad Orgelconcours op zijn naam. Eerste vrouw leidt Britse joodse raad londen Voor het eerst is een vrouw gekozen tot voorzitter van de raad van Britse joden. De 63-jarige J. Wagerman was reeds vice-voorzitter van de koepelorganisatie waarbij 280.000 joden zijn aangesloten. Wagerman. oud-directeur van de grootste joodse school van Europa in Kentish Town. Noord-Londen, is voor een periode van drie jaar gekozen. Bij de 240 jaar oude raad zijn ongeveer 400 synagoges en joodse organisaties aange sloten. De ultraorthodoxe Haredi-gemeenschap, met ongeveer tien procent van religieus actieve joden, is geen lid. Comité NH Kerk beschuldigt synode van laster NUKERKERVEEN AFKE VAN DER TOOLEN De loopgravenoorlog tussen de hervormde kerkleiding en het rebelse Comité tot Behoud van de Nederlandse Hervormde Kerk woedt voort. In het perio diek Om de Hervormde Kerk be schuldigt het comité het syno- debestuur van laster. Dit volgt op een eerdere beschuldiging van de kant van het synodebe- stuur. dat het comité demago gisch doet over het Samen-op- Wegproces. Aanleiding voor de onenig heid zijn uitspraken die het co mité dit voorjaar tijdens een be zinningsdag in Putten heeft ge daan, en de inhoud van een 're kest' dat die dag werd ver spreid. Vooral de taal die comi télid R. van Kooten bezigde, ging de kerkleiding te ver. Van Kooten stelde onder meer aan de kaak 'dat we nu al enkele de cennia accepteren wat onze voorvaderen, onder dreiging van de brandstapel, voor God en hun geweten niet hebben aanvaard: namelijk een andere dan de gereformeerde leer'. Synodevoorzitter B. van Vreeswijk noemde in een reac tie de taal van het comité 'be droevend en demagogisch', en sprak van 'steeds luider afschei- dingsgeroffel'. Het comité eist nu dat het synodebestuur deze verwijten met argumenten on derbouwd. Mensenrechtenactiviste uit Frederiksoord terug in Nederland FREDERIKSOORD AFKE VAN DER TOOLEN Madame Mieke staart uit haar raam. De groene weiden van het Drentse Frederiksoord, een kluitje koeien in de wind. Maar Mieke Rang ziet heel andere dingen: Kinshasa, Congo. De gaten in de buitenmuur van het cachot, de armen die eruit ste ken met briefjes, wachtend op een bewaker die genegen is voor een paar centen wat voed sel te kopen. Zeventig gevange nen die worden afgemarcheerd naar een onbekende bestem ming. De geluiden van een marteling, Maman, Maman, telkens weer. De Nederlandse mensen rechtenactiviste is weer thuis en na vier dagen gevangenschap vrijgelaten. Haar Congolese vriend en 'medestrijder' domi nee Tshisumpa Tshiakatumba zit nog steeds vast. Mensen rechtenorganisaties én zijn ei gen Nederlandse vrienden doen wat ze kunnen. Katwijkers schrijven brieven naar Afrika, om te pleiten voor de vrijlating van de man die vorig jaar nog bij hen te gast was. Amersfoort heeft de collecte- zak al doen rondgaan. Ook daar kennen ze Tshisumpa. Mieke Rang, coördinator van het Do cumentatie- en Informatiecen trum Congo, had de dominee op sleeptouw genomen door Europa 'voor de broodnodige contacten'. „Bekendheid is een Mieke Rang en dominee Tshisumpa spreken in Kinshasa over het be zoek aan Katwijk, vorig jaar. foto archief rang belangrijk wapen in het men- senrechtenwerk. Rang (61) leerde Tshisumpa twee jaar geleden kennen. Hij is 'opperhoofd' van de Fraternité Nationale Evangelique, een kerk met zo'n 1.400 vestigingen in Congo. Ooit was hij op weg naar een fortuin. „Hij was in de diamantenhandel aardig vaar dig. Ook was hij een van de om budsmannen van Congo. Maar hij heeft zijn maatschappelijke carrière afgebroken op het punt van rijkdom. Sindsdien heeft hij geen vaste inkomsten." Het tegenbezoek van Rang aan Kinshasa begon eind juni zo mooi. Een door gerefor meerd Katwijk ondersteund project voor straatkinderen - onderdak en ambachtelijk on derwijs - werd feestelijk ge opend. Een bezoek aan een vanuit Nederland opgezet bi bliotheekje in Mikondo ('een achterstandswijk in een achter- standsstad in een achterstands- land')- werd omlijst met toe spraken en kinderkoortjes. Soyez la bienvenue, Madam Mieke! Maar toen sloeg de vei ligheidsdienst toe. Dominee Tshisumpa, zijn vrouw, een an dere pasteur en Rang keken plotseling in de lopen van een paar geweren. „Ik had wel een paar soldaten in de straat zien staan, maar weet ik 't. Dat hoort daar bij het straatbeeld zoals hier de hon den die worden uitgelaten." Het duurde even voordat de ernst van de situatie tot Rang doordrong. „We werden uitge nodigd om mee te gaan, maar ik was nog niet in de sfeer. Re calcitrant. Als zo'n lummel zei: Hé jij daar; dat ik dan reageer de: Bedoel je mij soms?" Pas de volgende dag kwam de woede. Toen ze onder bewa king schoon ondergoed mocht ophalen. „Toen werd me dui delijk dat ik nog wel even vast zat. Dat betekende dat mijn ge plande bezoek aan de familie van een in Nederland wonende dierbare Congolese vriend niet kon doorgaan." Het kwam tot een scène in het hotel. Hoe anders, realiseert ze zich in haar Frederiksoordse huis, het gedrag van Tshisumpa. Hoofdschuddend: „Fantastisch. Wat iemand verkondigt aan hoogstaande principes is nog wel wat anders dan als het er echt om gaat. Ik heb me mis dragen door met pantoffels te smijten, dat lijkt nergens naar natuurlijk. Het is maar een héél dun laagje bij mij, dat geloof. Maar hem heb ik 's nachts in het cachot horen spreken en zingen. Dat gaf ook van een af stand een geweldige kick. Je bent zo ontzettend kwetsbaar als je daar zit." Of ze te eten kreeg die vier dagen dat ze vastzat? Nou nee. Maar Rang heeft geen zin om over haar eigen penibele situa tie uit te wijden. Kom non dat was toch niks, verge met de andere gevangene is het moment waarop haa staarderig wordt. „Toen d ventig mannen het cachi werd gemarcheerd, kon ii hoe hun toestand was. Die ben in dat lokaaltje nooit nen zitten met z'n allen naar een WC gekund, eten gehad. En dat", 3 boos, „dat zijn de mensa als ze weten te ontsnapp hiernaartoe komen, wordi confronteerd met het on van onze asielpolitiek." Dit is de stiel van Rang: het bestrijden vat onrecht hier in Nederlan het gaat om de asielprocei „De inlichtingen die over zoekers uit Congo in rapp van buitenlandse zaken deugen heel vaak van kant. Ik heb dat in heel v vallen kunnen constal Want waar denk je dat hi lang van Nederland ligt, om asielzoekers gaat? godgeklaagd, er gaan stuk. Ik kan dat niet uitsl wil ook graag trots zijn op land. Niet alleen op het voi Maar ook op het recht. De telefoon gaat in Fred oord. Tshisumpa's vrouw vrij inmiddels. Er is vee nodig om de dominee krijgen, luidt haar boods Rang zucht. Werk aan de kei. BEROEPINGSWERK NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Sluis-St. Anna ter Muiden - Retranchement D. Klui ver te Heenvliet, die dit beroep heeft aangenomen. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJ GEMAAKT.) Beroepen: te Pernis-Albrandswaard G.A. den Broeder, kandidaat te Alme- re-Buiten. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Drogeham L.A. den Butter, kandidaat te Vinkeveen. UNIE VAN BAPTISTEN GEMEEN TEN Beroepen: te Hoogeveen (Bethel) R. Venema te Westerhaar, die dit beroep heeft aangenomen. ferendum kan worden afge dwongen. De socialistische re gering van Simitis vreest echter dat die handtekeningenactie de eenheid van het Griekse volk in gevaar zal brengen. Veel Grieks-orthodoxe gees telijken wantrouwen de moder nisering van het land door de regering. Zij beschouwen die als een bedreiging van het christelijk-orthodoxe karakter van Griekenland en wezen een scheiding van kerk en staat. Zo'n 97 procent van de Griekse bevolking is lid van de Grieks- orthodoxe kerk. Behalve de religie worden op de nieuwe identiteitskaart ook vingerafdrukken, het beroep en de naam van de echtgenoot ge schrapt. Wel is er ruimte voor de bloedgroep en wordt de kaart ook in het Latijnse schrift opgesteld om reizen binnen de EU te vergemakkelijken. De Griekse regering heeft giste ren per decreet de vermelding van het geloof geschrapt van de nationale identiteitskaart. De Grieks-orthodoxe kerk, die een grote invloed heeft op de natio nale politiek, zegt de maatregel met alle mogelijke middelen te zullen bestrijden. Met het regeringsdecreet wordt een wet op de privacybe scherming uit 1997 volledig uit gevoerd. Die wet leidde een sla pend bestaan, totdat de Griekse Databeschermingsautoriteit de regering op 15 juni adviseerde om de geloofsvermelding van de identiteitskaart te halen. De Grieks-orthodoxe kerk gaat vanaf 1 september probe ren om voldoende handteke ningen te verzamelen onder de bevolking van 10,5 miljoen in woners, zodat een nationaal re- En wij maar denken dat het fundamentalis tisch gevaar uit het oosten komt. Neem eens een kijkje op GodHatesFags.com ('God haat flikkers') en constateer dat er in de westerse wereld, met name in de Verenigde Staten, genoeg gevaarlijke mensen rondlopen om je zorgen over te maken. Zelf zien die mensen dat uiteraard anders. Want iemand moet Amerika toch voor de totale ondergang be hoeden? Godhatesfags.com is een initiatief van de Westboro Baptist Church uit het diepgelovi ge zuiden van de VS. Deze baptisten volgen een uiterst orthodoxe vorm van calvinistisch christendom waarin vanaf de geboorte de angst voor de hel er goed inzit. De calvinisti sche uitverkiezingsleer zorgt ervoor dat de volgelingen levenslang in onzekerheid verke ren over de vraag of God hen voor de hemel of de hel heeft voortbestemd. En dat in de wetenschap dat ze daar zelf geen enkele in vloed op hebben. Via internet exporteert deze gemeente haat. Die haat richt zich voornamelijk op homo- sexuelen - maar ook op meer vrijzinnige christenen die zeggen: 'It's OK to be gay'. Overal ziet de Baptist Church homosexuele complotten, parade's van homo's, homo's in het Witte Huis en een overheid die weigert aan dit alles paal en perk te stellen zodat God's Own Country nu wankelt op de rand van de verdoemenis. Men denkt dat gaat gebeuren wat ook met de steden Sodom en Gomorra gebeurde. In een laatste poging het tij te keren gaan de gemeenteleden de straat op, met op hun spandoeken en borden teksten als 'God Haat Flikkers' en 'Flikkers gaan naar de Hel'. God is helemaal geen liefde, geloven deze calvinisten. Dat is een leugen van de half zachte dominees die Amerika met hun mis plaatste toegeeflijkheid naar de afgrond heb ben gebracht. „De Bijbel predikt haat. Te genover elk vers over Gods genade en liefde staan er twee over Zijn wraak, haat en toorn. 'God' is een van de meest voorkomende woorden op het internet Het zoekprogramma Altavista geeft zes en een half miljoen verwijzingen naar pagina's waar je je licht kan opsteken over religieuze zaken. Zowel kerke lijke organisaties als obscure religieuze groeperingen hebben pagina's waar ze zich presenteren. Deze afleve ring: godvrezende christenen in de Verenigde Staten exporteren haat jegens homosexuelen. Maar die laten het er niet bij zitten. http://www.godhatesfags.com Gods haat is zuiver en een van Zijn heilige eigenschappen." Weg dus met dat softe gedoe van Oordeel niet, Jezus is voor iédereen gestorven. God vergeeft, God houdt van iedereen, of Heb je naaste lief. De waarheid is hard en moet worden gezegd. Wie zondigt, gaat naar de hel. En homosexualiteit is een zonde, weten de baptisten. De bewuste bijbelteksten wor den er nog maar eens bij gehaald om dat te bewijzen. Niet alleen de wetsteksten uit Leviticus lijken te pleiten tegen gelijkslachtige liefde, ook Paulus was duidelijk geen vriend van de he renliefde. Wie wil kan hele donderpreken van Oudtestamentische toorn over zich hei laten komen. In ReaJaudio kan je ze zelfs downloaden. Maar mocht je geen zin hebben in haat en onverdraagzaamheid uit naam van religie, dan kan je voor de andere kant van het ver haal de anti-site www.GodLovesFags.com bezoeken. Deze met veel roze en paars vormgegeven site ziet er een stuk vriendelij ker uit dan zijn tegenhanger, en is bedoeld als antwoord op de haat uit Kansas. Op GodLovesFags zijn tal van verhandelin gen te vinden die vanuit de theologie of de geschiedenis proberen aan de gewraakte b beheksten een andere interpretatieve draai te geven. Bovendien wijzen ze erop dat Jei zelf zich niet over de kwestie heeft uitgela ten. De twee rivaliserende websites kwamen on langs op een ongebruikelijke manier met ei kaar in botsing. Kris Haight, webmaster var GodLovesFags, ontving op 18 augustus vor jaar een anoniem mailtje waaruit bleek dat hij zich voortaan eigenaar mocht noemen van de GodHates-site. Een onbekende hac ker had zich ermee bemoeid en aan de ver bindingen geknoeid. Terwijl de woedende baptisten koortsachti| met hun advocaten overlegden over de te nemen juridische stappen, werd een ieder die hun site opzocht automatisch doorge stuurd naar de GodLoves-site. Gedurende de 72 uur dat de verbinding was dooi^ scoorde deze meer dan 100.000 hits. De mf dia smulden van de intemet-struikroof. Toch besloot Haight om de Haat-site tenif te geven aan de Westboro Baptist Church. En dat ondanks de ruim duizend onderstel nende mailtjes die hij ontving. Een ervan noemde de kraakactie 'de belangrijkste sta[ voorwaarts voor gays en lesbo's op internet SILVAN SCHOONHOVEN WEEROVERZICHT BUITENLAND I Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met woensdag. Noorwegen: Veel bewolking en van tijd tot tijd regen. In het zuiden wat minder neerslag en nu en dan zon. Woensdag overal droger. Middag- temperatuur meest tussen 14 graden aan de westkust en 23 graden in de buurt van Oslo. Zweden: Overwegend veel bewolking en af en toe wat regen. Woensdag van het westen uit beter weer. Mid- dagtemperatuur ongeveer 20 gra den. Finland: Bewolkt en enkele regen- of on weersbuien. Maxima ongeveer 23 graden. Denemarken: Wolkenvelden, ook af en toe zon en op de meeste plaatsen droog. Middagtemperatuur ongeveer 20 graden. Engeland, Schotland, Wales, Ier land: Geregeld zon, maar bij zee ook grote kans op wolkenvelden. Wel zo goed als droog. Middagtempe ratuur van 16 graden in Noord west-Schotland tot 23 graden in Zuid-Engeland. België en Luxemburg: Wolkenvelden, landinwaarts ook wat zon. Meest droog. Middag- temperatuur ongeveer 18 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Zonnige perioden en droog. In het noorden eerst nog wolkenvelden. Maxima stijgend naar ongeveer 25 graden. Zuid-Frankrijk: Overwegend zonnig. Droog. Mid dagtemperatuur ongeveer 24 gra den, woensdag tussen 25 en 30 graden. Spanje: Overwegend zonnig en droog. Langs de Golf van Biskaje meer wolken, maar waarschijnlijk droog. Maxima daar rond 22 gra den, andere Costa's 28 tot 32 graden, in het binnenland vaak 35 tot 40 graden. Portugal: Overwegend zonnig. Langs de westkust kans op wolken en mo gelijk een buitje. Maxima ruim boven de 30 graden, bij zee min der warm. Mallorca, Ibiza, Menorca: Zonnig en droog. Maxima van on geveer 28 graden. Marokko: Zonnig en droog. Vlak bij zee wel kans op brede wolkenvelden. Maxima meest tussen 25 en 30 graden, landinwaarts veel hoger. Tunesië: Veel zon bij maxima van ruim bo ven de 30 graden. Madeira: Naast wolkenvelden ook geregeld zon. Droog. Maxima ongeveer 24 graden. Canarische Eilanden: Flinke perioden met zon en droog. In het noorden ook wel wolkenvelden. Middagtempera tuur rond 28 graden. Duitsland: Geleidelijk zonnige perioden en droog. Middagtemperatuur tus sen 15 en 20 graden, woensdag in het zuiden ruim boven de 20 graden. Oostenrijk: Geregeld zon en meest droog. Maxima ongeveer 23 graden. Zwitserland: Flink wat zon en droog. Maxima uiteenlopend van 22 graden in het noorden tot 27 graden in het zuiden. Polen: Half tot zwaar bewolkt en eerst nog enkele buien. Woensdag met name in het zuiden meest droog. Middagtemperatuur ongeveer 19 graden. Tsjechië en Slowakije: Wolkenvelden en enkele buien. Woensdag in Tsjechi en het wes ten van Slowakije droog en meer zon. Middagtemperatuur onge veer 22 graden. Hongarije: Perioden met zon en meest droog. Maxima 22 tot 24 graden. Italië: Flinke perioden met zon en vrij wel overal droog. Middagtempe ratuur tussen 25 en 30 graden. Corsica en Sardinië: Zonnige perioden en droog. Mid dagtemperatuur ongeveer 28 gra den. Woensdag iets warmer. Griekenland en Kreta: Flink zonnig en droog. In het oos telijk deel van de Egeische zee een stevige noordelijke wind. Woensdag kans op een onweers bui. Maxima 30 tot 35 graden. Malta: Zonnig en droog. Middagtempe ratuur rond 30 graden. Turkije en Cyprus: Droog en overwegend zonnig. Maxima langs de stranden iets boven de 30 graden. Weerrapporten 180708 uur: station weer wind temp neersl WOENSDAG 19 JULI 2000 Zon- en maanstanden Zon op 05 44 Zon onder 21.47 Maan op 23.26 Maan onder08.25 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 06.26 18.50 05.59 18.23 Laag 02.06 14.05 01.47 13.46 Twente Vlissingen Maastricht Aberdeen Athene Barcelona Dublin Frankfurt Genève Helsinki Istanbul Klagenfurt half bew. licht bew. onbewolkt Las Palmas licht t* Amsterdam De Bilt Deelen 16 12 0.4 16 12 0.2 15 12 0.0 17 11 0.2 16 8 0.4 16 8 00 16 11 0.1 16 12 0.0 18 12 00 ii 12 00 32 22 0.0 24 18 0.0 18 14 0.0 20 13 0.0 24 14 0.0 16 8 0.0 31 23 0.0 20 10 0.0 18 12 0.0 30 21 23 13 18 13 26 21 27 17 24 11 23 11 18 7 32 17 30 20 30 15 31 22 22 18 19 12 24 18 20 15 LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) bewolkt onweer W warmtefront regen sneeuw koufront Am opklaringen hagel lagedruk mist windrichting hogedruk zonnig 19 temperatuur mnn luchtdruk in 1000 hect0 pascal KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128 030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging; Ma. t/m/ vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-512 DIRECTIE B.M. Essenberg, W.M.J. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, t. van Brussel (adjunct) L.F. Klein Schiphorst (adjunct) REDACTIE a. Maandag, chef eindredactie algemeen t. Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D c. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie kunst W Spierdijk, chef sportredactie e. Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chef redactie Duin- en Bollenstreek W f. Wegman, chef redactie Leiden TELEFAX Advertenties: 071- 5323 508 Familieberichten: 023- 5317 337 023- 5320 216 Redactie: 071-5321 921 Hoofdredactie 071- 5315 921 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot '1' 071-5356 230 RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 11 071-5143 545 ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per half jaar (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) j Abonnees die ons een machtiging verstre het automatisch afschrijven van abonnements- geld, ontvangen 1,- kot! betaling. VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binner worden verzonden geldt een toeslag vafl aan portokosten per verschijndag. LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTE! Voor mensen die moeilijk lezen, slee hebben of blind zijn (of een andere leeshandicap hebben), is een samenvi van het regionale nieuws uit het Lei: Dagblad op geluidscassette beschikt: K N H U I Stockholm zwaar bew. nw 5 Warschau zwaar bew. w3 Wenen half bew. nw3 Zürich licht bew ws.0 Bangkok zwaar bew. zw4 Buenos Aires zwaar bew. w2 Casablanca zwaar bew zw 1 Johannesburg onbewolkt nw3 16 12 0.0 Los Angelc 15 13 10.0 NewOrlea - 13 0.0 New York 20 7 00 TelAviv 30 25 0.0 Tokyo 12 3 0.0 Toronto 27 32 24 34 26 29 18 0.0 35 26 0.0 23 13 0.0 ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitgezonderd feestdagen). Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. INLICHTINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131. Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12