Tennissers klaren simpele klus U11 Peter van de Reep buit zijn goede vorm uit Sport 'Leuk dat mijn pa erbij is' Leiden Atletiek behaalt vier keer goud op nat NK in Amsterdam Dubbelvier zet weer grote stap voorwaarts MAANDAG 17 JULI 2000 Rodriguez bedwingt Verkerk, maar geeft op tegen Coutelot SCHEVENINGEN ANP Voor de tweede achtereenvol gende maal heeft het Scheve- ningse Challenger-tennistoer- nooi het moeten doen zonder een 'echte' winnaar. Bij een achterstand van 3-6 30-30 stapte Martin Rodriguez van de baan en mocht zijn tegen stander Nicolas Coutelet de hoofdprijs van 25.000 gulden in ontvangst nemen. Het was de eerste eindzege van de 23- jarige Fransman. Vorig jaar moest Martin Verkerk in de derde set tegen Alvarez met een dubbelgesla- gen enkel opgeven. Diezelfde Verkerk was indirect verant woordelijk voor de nieuwe malheur bij de Siemens Open. De 21-jarige Alphenaar was er zo op gespitst zijn come back tot een succes te maken, dat hij Rodriguez zaterdag pas na meer dan drie uur spelen en de maximale 39 games (6-7 (3-7), 7-6 (8-6), 6-7 (3-7) door tocht naar de finale gunde. Naderhand vertelde zijn Ar gentijnse tegenstander dat hij in de derde set iets in zijn knie had horen knappen. Maar Verkerk was niet in staat daar profijt uit te trek ken. Elke slagenwisseling was een marathon op zich. Het ge volg daarvan was dat Verkerks lange gestalte nauwelijks meer aan het net verscheen en hij een partij verloor, die hij had moeten winnen. Rodriguez had een slechte nacht, maar besloot zondag toch aan de finale te begin nen. In het begin van de twee de set strompelde hij naar de kant en wees naar zijn knie. De voorlopige conclusie van de toernooi-arts luidde een stukje afgebroken kraakbeen. Haarhuis denkt erover te stoppen met Davis Cup i r.FQPRrwc Wessels wint in Newport eerste proftitel NEWPORT RENE VAN HATTUM Newport ligt aan zee. Prettige plek tussen Boston en New York, Rhode Island. Fraaie stranden en vaak blauwe luch ten. ,,Mooi-weertennisser hè", zei Peter Wessels gisteren grap pend na de finale van het plaat selijke grastoernooi. Hij had net zijn eerste grote proftoemooi gewonnen, goed voor een che que van dik honderdduizend gulden bruto. Hij had alle reden voor grap pen. ..Dit heeft Michiel Scha pers nooit gehaald", een uit spraak met een serieuze onder toon. „Ik ben blij dat het in mijn eerste finale gelijk raak is geweest. Je ziet toch vaak dat jongens gaan worstelen als ze hun eerste en tweede finale ver liezen. Daar kan ik in ieder ge val geen last van hebben." Peter Wessels loste gisteren op het Amerikaanse gras een lang lopende belofte in. De 22- jarige wordt in eigen land al ja ren geafficheerd als de nieuwe Richard Krajicek. Niet alleen omdat hij ook ser vice/volley speelt, maar ook omdat hij als jongeling alles won wat hij kon winnen. Hij werd ook al Europees jeugd kampioen tot en met 18 jaar. Op zijn tiende won hij NK's tot twaalf jaar en zo ging het zijn hele jeugd. De laatste tijd echter viel Wessels vooral op doordat hij om de haverklap geblesseerd was. Eind vorig jaar was hij zelfs zwaar oververmoeid. Daarop nam hij een tijdje vrijaf. Pas sinds een maand of twee is hij fit en kan hij weer voluit trai nen. Frappant is dat hij nu zijn eerste grote toernooizege heeft geboekt op gras, de ondergrond waarop ook zijn beschermheer Krajicek zijn grootste succes boekte. Wessels zit in een team dat door Krajicek financieel wordt ondersteund. Voordat hij anderhalve week terug naar Amerika vertrok, werd hij nog drie dagen onder handen geno men door Rohan Goetzke, Kra- jiceks trainer. In Newport rekende Wessels onder meer af met David Prino- sil, Jonas Björkman, Wayne Ar thurs en in de finale met Jens Knippschild (7-6 6-3). Echt bril jant tennis speelde hij voor zijn gevoel niet eens afgelopen week. „Maar ik heb degelijk ge speeld en dat was genoeg. In de finale was ik gewoon zenuw achtig. Maar ik serveerde goed en het volleren liep ook." De zwaarste klus was de halve fina le tegen de Wayne Arthurs, Au stralisch servicekanon. Boven dien striemde de oceaanwind de grasbaan. Wessels overleef de ternauwernood met 7-6 6-7 en 6-4. Na de winnende bal tegen de Duitser Knippschild hield hij zich in, zakte niet door de knie- en. De beide handen gingen de lucht. Sober. 'Gewoon heel de gelijk eigenlijk, net als mijn spel deze week.' Aan zijn overwinning zaten meer voordelen dan de stevige hoofdprijs. Vandaag sluit de toelating voor de US Open. Met plaats 135, zijn ranking vorige week, viel hij buiten de boot. Dankzijzijn nieuwe ranking, rond de 95ste plaats, mag hij meedoen. Gisteravond vloog hij naar Engeland, voor het gras- toernooi van Manchester, dat morgen begint. Zijn persoonlijke mascotte is er dan niet meer bij. Vader Wessels reisde afgelopen week voor het eerst met zijn zoon mee. „Mijn vader had nog een week vakantie, toen heb ik ge vraagd of hij mee wilde. Hij wil de me eigenlijk niet tot last zijn, maar ik heb toch aangedron gen. Toch leuk dat hij er nu bij De opdracht is voltooid. Meer waarde wilden de Nederlandse tennissers niet aan de Daviscupzege op Oezbekistan (4-1) hech ten. De tegenstand in de strijd om een plaats in de wereldgroep was hiervoor te zwak. Alleen Paul Haar huis zal met speciale ge voelens terugkijken op zijn optreden in Tasjkent. Na tien jaar kwam in Centraal Azië waarschijnlijk een einde aan de loopbaan van de Eindhovenaar in de lan- denwedstrijd. TASJKENT» ANP „Dit zou wel eens mijn laatste wedstrijd in de Daviscup ge weest kunnen zijn", aldus Haarhuis. In 1990 maakte de Brabander aan de zijde van Mark Koevermans tegen Cana da zijn debuut voor Oranje. Haarhuis deed dit seizoen met het oog op zijn gezin een stap terug door zich volledig op het dubbel te concentreren. De definitieve beslissing om te stoppen kan hij nog niet ne men. Hij geniet te veel van het spelletje. „Ik heb gevoel dat mijn leven na het tennis nooit meer zo mooi wordt als nu. Dat maakt het heel moeilijk om er een punt achter te zetten." Volgens bondscoach Michiel Schapers kan Haarhuis ook zonder toernooien een rol blij ven spelen in de Daviscup. ,Als hij zijn conditie op peil houdt, is hij voor mij altijd inzetbaar." Haarhuis wil alle opties open houden, maar hij betwijfelt of hij het mentaal aankan om zon der competitie op hoog niveau te spelen. „In zo'n wedstrijd als tegen de Oezbeken lukt dat wel. Het is de vraag of het tegen de Paul Haarhuis wordt na zijn overwinning in het enkelspel gefeliciteerd door Richard Krajicek en Jan Siemerink. sterkere landen ook kan", oor deelde Haarhuis. Tegen de Oezbeken Oleg Ogorodov en Dmitiri Tomasje- vitsj toonde Haarhuis aan het net en vanaf de baseline regel matig zijn klasse als dubbellaar. Met Sjeng Schalken, die de voorkeur kreeg boven Jan Sie merink, bezorgde hij Oranje de derde en beslissende overwin ning (6-3 6-1 7-6). Wegens bles sures bij Richard Krajicek en Siemerink moest Haarhuis zon dag aantreden in de derde en kelpartij. Omdat de wedstrijd tegen de Oezbeken was beslist wilden Krajicek en Siemerink geen risi co nemen. Krajicek, die vrijdag in de eer ste enkelpartij simpel won van Oleg Ogorodov, kampt met problemen met zijn elleboog en zijn been. Hij verwacht na een week rust weer hersteld te zijn. Siemerink komt komende week evenals Raemon Sluiter in actie bij de Dutch Open in Amster dam. Haarhuis speelde tegen Va- dim Koetsjenko (6-1 6-2) zijn eerste single sinds de Masters in Warmond in december. Zijn laatste optreden in het enkel in de Daviscup dateert van 1998 tegen Ecuador. Haarhuis: „Ik heb wat last van een liesblessu re, maar ik had toch wel zin om nog een wedstrijd te spelen. Bovendien ga ik komende week in Duitsland meedoen in de competitie. Ik heb nu alvast een beetje kunnen wennen." Schalken sloot het duel met de Oezbeken af tegen Ogo rodov. In zijn derde partij in drie dagen ontbrak bij de Lim burger de motivatie. Hij verloor met 6-4 6-3 van zijn tegenstan der, die met een overwinning zijn 28ste veqaardag vierde. Peter van de Reep heeft weer een hoge klassering behaald. De 25-jarige Hille- gommer finishte gisteren als vijfde in de Ronde van Zwanenburg. Na de zege donderdag in Kwintsheul en de vierde plaats in de klassieker 'Classic 2000' één dag eerder in Borculo, was het zijn der de topvijfnotering op rij. Hij bevestigde de uitstekende vorm, waarin momenteel meer renners van de Van Vliet/Weba/Gazelle-formatie verkeren. „Ik ben helemaal niet tevredenzo luidde de nuchtere reactie van Van de Reep. De elite-amateur doelde daarmee op het verloop van de slotfase in Zwa nenburg, waarin een podiumplek voor hem voor het grijpen lag. Bij het ingaan van de laatste bocht van het 80 kilome ter lange criterium werd de enig overge bleven vluchter ingerekend. Van de Reep zat in een ideale positie. „Vier do ken meteen onder hem door. Toen ik dat ook wilde doen, gooide hij zijn fiets naar binnen. Ik moest vol in de rem men." Van de Reep sprintte nog mee, maar kon slechts toezien hoe Tim Ker sten uit Purmerend (winnaar), ploegge noot Jorne Videier (Amstelveen) en Frank van Rooijen (Wilnis) de ereplaat sen verdeelden. Dat de Hillegommer zichzelf een goe de kans op de dagzege toedichtte, was geen grootspraak. Hij toonde eerder in de week immers aan over zeer goede be nen te beschikken; met dagsucces als gevolg. Van de Reep won gisteren op het clubparcours van HSC de Bataaf boven dien met ogenschijnlijk veel gemak alle premiesprints. „Dan wordt bevestigd, dat je op dit moment bij de rapste ama teurs hoort. Als je niet goed bent, pro beer je in één van de laatste ronden weg te springen. In deze vorm kan ik echter gewoon op de sprint gokken. Kersten rijdt veel op de baan en is snel. Maar die andere drie kan ik onder normale om standigheden gewoon hebben." Van de Reep schreef vorig jaar vier overwinningen op zijn naam. Dit sei zoen staat de teller met Castricum, Krommenie en Kwintsheul op drie. „Op het moment ben ik voor niemand bang. We hebben nog twee maanden te gaan, dus moet ik nog een paar zeges kunnen pakken. Met vijf ben ik tevreden." Ook Hans Egberts was afgelopen weekeinde sterk. De Leiderdorper sloeg toe in Heusden, waar hij achter goud haantje Piet de Haas (Tiel) als tweede de meet passeerde. Het gecombineerde veld van sportklasse A-renners en vete ranen reed een zogenaamde 'afwach- tingswedstrijd'. Ter plaatse stonden de Omloop der Groene Gemeenten, een zware koers in het kader van de neo- competitie, en een klassieker voor nieu welingen op het hoofdmenu. Gerben van de Reep kwam tijdens de vierde edi tie van de Omloop in het tricot van Van Vliet/Weba/Gazelle als veertiende bin nen. De 20-jarige Hillegommer gaf na 176,7 kilometer slechts 22 seconden toe op winnaar en ploeggenoot Pascal Her mes uit Liempde. Verschillende andere regionalen be haalden eveneens een toptienklassering, maar bleven verder verwijderd van het podium. Johan Goes (Noorden) werd gisteren vijfde in Achterveld tijdens een voorwedstrijd van de Tour de Junior. De 43ste editie van dit internationale jeugdwielerfestijn gaat vandaag van start. Rijnsburger Piet Kralt eindigde in Achterveld als negende, daags nadat de Swift-coureur in de Ronde van Harden- berg als zevende binnen kwam. Dennis van Weel uit Hazerswoude-Rijndijk be haalde diezelfde plaats gisteren in Nieuw-Vossemeer, waar het sportklasse A-veld 60 kilometer reed. Wim van der Plas (Noordwijk) kwam in Zwanenburg uit op de achtste stek in de wedstrijd voor sportklasse B-renners en vetera- Erika van de Bilt wint 5 km in uitstekende tijd AMSTERDAM WILMAR KORTLEEVER Met gouden medailles voor Martijn Un- gereT, Kamiel Maase, Erika van de Bilt en Renate Beunder kwam Leiden Atletiek dit weekeinde dicht bij de beste club score in de Nederlandse atletiekkampi- oenschappen. Alleen landskampioen AAC scoorde één titel meer dan de Leid- se club, die ook nog twee bronzen me dailles meenam uit de verregende wed strijd in het gerenoveerde olympisch stadion. Polsstokhoogspringer Chris Tamminga tekende voor het vijfde re gionale atletiekgoud. Twee maanden voor de Olympische Spelen waren de ogen in AiTisterdam met name gericht op de kandidaten voor Sydney, maar limietpogingen van Jacqueline Goormachtigh, Pieter van der Kruk, Rutger Smith en Troy Douglas vie len (veelal letterlijk) in het water. De re gionale atleten lieten zich echter weinig gelegen liggen aan de sfeerloze atmos feer. Zo heroverde Kamiel Maase na een blessurejaar 'zijn' titel op de 5000 meter, en passant zijn beste seizoensprestatie met een seconde aanscherpend tot 13.47,84. ,,lk moest er voor werken", al dus Maase die Brabander Remco Korte- noeven veel van zijn tempoversnellin gen zag pareren. „Dat dat lukte is een goed teken voor volgende week, als ik in Watford vormbehoud moet tonen voor de olympische 10.000 meter." Eveneens met een jaar tussenpauze won Erika van de Bilt gisteren de andere 5000 meter, die met de olympisch mara thonloopster Nadezhda Wijenberg, Wil- ma van Onna en Grete Koens bijzonder sterk bezet was. De Leidse won in een uitstekende titeltijd van 15.50,71, maar vond het niet eens hard genoeg gaan. „We zouden samenwerken, maar als ik van kop afging zakte het tempo toch steeds", aldus de Leidse die daarom vroeg demarreerde. Koens volgde als enige, maar moest dat duur bekopen en viel uit. „Dit was wel veel zwaarder dan die 15.34 van de Papendal Games", al dus Van de Bilt. „Het moet nog wel een stuk harder kunnen, maar de limiet voor Sydney van 15.15 zal nog wel te hoog ge grepen zijn." Renate Beunder bleef in Amsterdam ongeslagen met de slingerkogel, maar de Nederlands recordhoudster (60,84 me ter) kreeg van Wendy Koolhaas meer concurrentie dan ooit (59,79 meter om 56,65). „Ik wist dat ik niet in vorm was en zij wel", aldus de pupil van Mandred Sahner. „Maar er zit een technische fout in mijn werpen die er uit moet voor ik in staat ben 62 of 63 meter te gooien." Chris Tamminga heeft zijn zinnen ge zet op Sydney. „Woensdag in Cuxhaven en volgende week in Tel Aviv vraag ik li mietpogingen aan", aldus de kleine springer die na zijn 5,50 meter de twee strijd met Rens Blom abrupt zag eindi gen met een stokbreuk van de Limbur ger. Op de hoogte van 5,70 meter, nog vijf centimeter onder limiet, was Tamminga kansloos, maar daar gaf hij weinig om: „Alles is gericht op Cuxhaven. Bij de warming-up heb ik nog erg getwijfeld of ik mee zou doen omdat ik wat last van mijn rug had." Van de beide bronzen medailles was die van Jeroen van Dijke op de 1500 me ter veel verrassender dan die van Ram ses Bekkenk op de 3000 meter steeple chase. De Haagse pupil van Bram Was senaar kon een tijd mee met de broers Simon en Casper Vroemen, maar moest halverwege het antwoord op demarra ges schuldig blijven. Van Dijke kreeg daarentegen in de slotfase zelfs nog even zicht op het goud van Stefan Beu- mer, maar verloor in plaats daarvan op de streep het zilver en stortte na de fi nish volledig kapot ter aarde. Broer René werd vierde op de steeple chase, dezelfde klassering als Iris Wul- lems op de 1500 meter (met slechts vijf deelnemers). Ger Wessel (400 meter), Miranda Boonstra en Aziz Bougra (bei- LUZERN ANP Onwaardige prestatie van Holland Acht II Nederland moest het doen met het zilver van Jochem Ver- berne, Dirk Lippits, Diederik Si mon en Michiel Bartman in de dubbelvier, de vierde plaatsen van de vrouwenacht en de dub- beltwee van Piëta van Dishoeck en de Leidse Eeke van Nes als mede de zesde plaats van de lichte dubbeltwee Kirsten van der Kolk en Marit van Eupen. De grootste domper in Lu- zern was de uitschakeling voor de finale van de Holland Acht. De generale repetitie bracht niet meer dan de achtste plaats. Een onwaardige rangschikking gezien potentie en kwaliteit. De vrouwenacht kan niet zonder Piëta van Dishoeck en Eeke van Nes. De Rotsee lever de het bewijs. De 'powerwo- men' roeiden weer eens in hun eigen nummer, de dubbeltwee, en eindigden als vierde. Een be wijs dat hun medaillekansen op dit onderdeel klein zijn. Michiel Bartman zei het onom wonden: „Die Italianen kunnen we ook hebben." De slagroeier van de Nederlandse dubbelvier sprak in euforie na een inhaal race op de Rotsee die met zilver was beloond. Twee maanden voor de Olympische Spelen gaf het kwartet aan de zoveelste stap voorwaarts te hebben ge maakt. De enige goudhaantjes van het Nederlandse roeien heetten in de Rotsee Regatta 2000 Karei Dormans en Joeri de Groot, 25- en 23-jarige roeiers van Theta uit Eindhoven. Zij wonnen de lichtgewicht twee zonder-stuurman. Duitsland veroverde volgens verwachting de wereldbeker. Het grootste roeiland ter wereld is desondanks in rouw omdat geen der beide achten goed ge noeg is voor een olympisch op treden. ROTTERDAM EDWIN ALBLAS/ANP GESPROKE Ploegleider Johi Bruyneel in NR( Handelsblad: „De renners van Postal klikken gr op hun laptop, voor de laai beursnoteringen. Ze zitten vaak achter de computer dt tijdens de Tour een klikven krijgen opgelegd. Dan zijn weer aangewezen op de bk met foto's van blote dames doden ze de tijd net als alle dere renners in het peloton. Idem over zijn kopman: Ullrich en Pantani hebben hem vorig jaar diep gemoti door te zeggen dat Armstror. Tour had gewonnen tijdens afwezigheid. Hij wilde zich bewijzen tegen de concurrc die er vorig jaar niet was." Columnist Matty Verkanu over de door hem ervaren minaliteit in Zuid-Afrika,j Trouw: Heeft dit land niets beters doen dan te hengelen naar organisatie van een honder miljoenen dollars kostend', evenement. het WK-vot op het continent waar heti nooi om de Africa Cup mei al een puinhoop is. Ik besef dat mijn opvatting de grot. ke landen van pas kwam, moet ik om die reden voor! Afrika zijn?" Wielrenner Max van Hees over de beklimming van Mont Ventoux in de Volks krant: „Het lijkt wel of je door een dion rijdt. En veel bekender langs de kant. De ouders va een vriend van me stonden berm, mijn oud-trainer Ad Wassenaar heb ik gezien en kilometer onder de top ston wethouder van ons dorp. D was echt de Tour, dat maal nergens anders mee." Commentator Jean Nelissc TV-magazine: „Vroeger konden coureurst kaar op de bek slaan als ert valliggeen fotograaf in del was. Dat werd dan met de tel der liefde bedekt. In de 1 ta van vier jaar geleden gin tiuee renners voor het oog de televisiecamera met elka. op de vuist en die werden n een uit koers genomen. Een hen heeft zelfs nooit meer a contract gekregen. Co Adriaanse in Sportweel „Ajax is, op basis van de lak 68 wedstrijden, dus dat is# toeval, de nummer vijfenk van Nederland, ze zijn eenl zesde geworden en een keet de. Dan denk ik niet dat ui onmiddelijk aanzienlijk ba zullen presteren. Dat is niel een toverstokje te verandert Idem over mogelijke aanl pen: - „Ik vind Christian Karembt een hele goede speler, die h geloof ik negen miljoen, nu zijn jaarsalaris bedraagt zt miljoen, dat kan dus niet.' Lange-afstandsloper Kami Maase in Sportweek: „In Nederland zijn Greg va Hest en ik de enige twee dit ternationaal goed meekutt op de lange afstanden, in heb je een stuk of driehond van die jongens. (..)Je moA niet laten demotiveren doa overmacht aan Afrikanen zou juist een extra motivaa moeten zijn om alleen man harder te gaan. In Keni moet je waarschijnlijk ach koeien aanrennen. Ik denk dat ik te klagen heb overht dat ik ifi Nederland ben gé. Volleybalteam krikt moraal op Van niets tot iets groeide het Nederlands volleybalteam deze weck in Ahoy'. Een wanvertoning (tegen Brazilië) aan het begin, twee overwinningen aan het eind. Nederland werd vijfde, nog net voor de Verenigde Staten, dat met 3-2 werd verslagen. Eerder had de ploeg nog meer indruk gemaakt met een zege op wereldkampioen en toernooiwinnaar Italië. Het gebroken moreel is tijdens de World League-finals weer bij elkaar geveegd en gelijmd, zo lijkt het. Dat is net op tijd voor de '24-uurs van Montpellier', zoals bondscoach Toon Gerbrands het omschrijft. In één etmaal treft Nederland volgende week in het olympische kwalificatietoernooi Canada en Frankrijk, waar alleen de winnaar zich plaatst voor de Olympische Spelen in Sydney. Ne derland begint het OKT driedaagse tegen het zwakke Taiwan. Coureur Jan Lammers ow geld in Panorama: „Iedereen zegt altijd dat ik gewoon ben gebleven. Ja, a dan, vooral financieel. Ikh miljoenen verdiend - bij Tl zelfs tussen de twee en drie joen per jaar - maar ik heb miljoenen verloren in deai sport, omdat ik zo graag ft mule 1 wilde rijden. Maan bij elkaar ben ik nog wel voor een miljoentje. Jan Mulder in HUMO: „Het is tijd voor de afschaf! van de vertrouwde traditie volgend WK wordt afgewet met teams van Nike, Adida Lotto, Puma, McDonalds, tuin, Website XX@. Com. B disney, Mapei en BMW. Idem: Ik stel voor dat de spelers o twee jaar mét die welpen mee ze zo vredig het veld o| men en naar de volksliedei luisteren, ook de wedstrijd werken. Dat ver hoogt de moei- i lijkheidsfactor en het geeft de dood schop een vrien- delijk gezicht. Erika van de Bilt won in een uitstekende tijd v genoeg gaan. den 5000 meter) presteerden met vijfde plaatsen naar behoren, evenals Steven Tito (zesde op de 800 meter). Rick Was senaar was de enige vertegenwoordiger van een andere regionale atletiekclub. De Spartaan, maar de meerkamper was met de kogel en de speer matig op dreef. De pechprijs ging naar sprinter Chris- toph Kempen, die op de 200 meter de enige serie met tegenwind kreeg en pre cies 0,01 seconde tekort kwam voor een finaleplaats.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20