Regio Pensioen op maat tijdens Leidse Marathon Sloop van wooncomplex Schelpenkade B CUM LAUDE GESLAAGD? Delfts Blauw, Chinees porselein en art nouveau rbestaan gelukkig nog wel betrouwbare instanties' Scheikunde in Leiden tegen dalende trend in J\NDAG 17 JULI 2000 - 'erdachte van inbraak aangehouden aa' igEfo De politie heeft gistermiddag een 20-jarige Leidenaar ft f) angêhouden op verdenking van het plegen van een inbraak. man heeft volgens de politie eind april spullen gestolen uit en bedrijf bij de Hooglandse kerk. Onderzoek van de techni- ao [he recherche zette agenten op het spoor van de man. U iets. :oon 071 - 071 - 532 'araplu leidt tot botsing iDENi Een 15-jarige jongen uit Leiden is zaterdagochtend naar D160611 iet ziekenhuis gebracht nadat hij tegen een stilstaande vracht- jagen was gebotst. De jongen fietste rond 09.40 uur in de regen - 532 35 08 ver de Lage Morsweg. Om zichzelf droog te houden hield hij opgestoken paraplu voor zich uit. Hierdoor zag hij de rachtwagen over het hoofd. (romfïetsster gewond Bij een ongeval op de kruising Hermelijnvlinder met de eivlinder in de Merenwijk is zaterdagmiddag een 19-jarige oeterwoudse gewond geraakt. Een 49-jarige automobilist uit riden reed vanaf de Heivlinder rechtsaf de Hermelijnvlinder net op het moment dat de Zoeterwoudse op haar brommer lit tegenovergestelde richting de kruising kwam oprijden. Vol- i pns de politie hield ze onvoldoende rechts en botste daardoor J gen de auto. De vrouw is met onbekend letsel naar het LUMC ebracht. Irand aan Stuyvesanthof EDEN» In een woning aan de Stuyvesanthof is gistermiddag irand ontstaan. De brandweer slaagde erin het vuur snel te do- •n. De bewoonster van het pand, een 81-jarige vrouw, was >n al door de buren uit het huis gehaald. De vrouw had rook jeademd en is voor onderzoek naar het Rijnland ziekenhuis ebracht. Volgens de politie is de brand vermoedelijk ontstaan oor onvoorzichtigheid van de bejaarde vrouw. eidenaar verdacht van mishandeling [den De politie heeft afgelopen vrijdag een 27-jarige Leide- aar aangehouden op verdenking van diefstal, mishandeling en edreiging. In de avond van 4 juli werd in zijn woning aan de angestraat een 34-jarige man door twee personen mishandeld n bestolen. Het slachtoffer raakte gewond aan zijn hoofd en ijn gebit raakte beschadigd. Een tas met verschillende betaal- assen en een mobiele telefoon werd gestolen. Begin vorige eek werd al een eerste verdachte aangehouden. lotsing op Oosterkerkstraat Op de kruising van de Oosterkerkstraat met de Zijlsingel ijn dit weekeinde een personenauto en een bestelbusje met el- aar in botsing gekomen. De 37-jarige Leidse bestuurder van de ersonenauto verleende volgens de politie geen voorrang aan en bestelbusje dat van rechts van de Zijlsingel kwam gereden, bestuurders raakten niet ernstig gewond. De chauffeur van personenauto is met nekklachten naar het LUMC gebracht. en. ■P tbr loor richt, ateur AND Wk ertro leiden Oude radio's, Delfts Blauw, Chinees porselein, kunst, kitsch, oude troep en art nouveau, en alles wat enigszins het hart van de col lectioneur sneller doet kloppen. Verzamelaars van snuisterijen en prullaria konden afgelopen zondag weer hun slag slaan op de Leidse Lakenmarkt waar voor elk antiek potje wel een dekseltje te vinden was. Voor de liefhebbers die net dat bierglas in hun collectie missen, of een zwak hebben voor poppenhuismeubelen of zich gewoon wil len verbazen over de overvloed aan uiteenlopende waar dat voor een spotprijsje een tweede leven wordt gegund. FOTO TACO VAN DER EB irtrouwen in wereld van huurbazen terug bij Danielle Thiemann onno havermans Olijerhoek van woningbouwvereniging Ons el kan niet meer stuk bij Daniëlle Thiemann, gaf haar het vertrouwen in de wereld van de urbazen terug. Dankzij hem verhuist ze vol- ide maand van een flat in de Merenwijk naar eengezinswoning in Meerburg. „Een giganti- opluchting", zegt ze. een jaar geleden klaagde Thiemann haar de krant. Ze was haar flat aan de Smelle- ohorst ontvlucht omdat ze de overlast niet eer aankon. Herrie, bedreiging, troep in de hal, andjes in het trappenhuis, krassen op gepar- erde auto's, opgebroken kelders. Aan de lijst klachten kwam geen einde, maar woningbouw vereniging Leiden had er geen oor voor. Tenmin ste, dat zegt Thiemann. „Ze zagen mij als een vervelende zeur, die eerder ook in Voorschoten al een huis was ontvlucht wegens overlast." Thiemann nam vorig jaar met haar twee kinde ren haar intrek bij een kennis en begon de strijd met de woningbouwvereniging. Op medische gronden zou ze de hoogste urgentie moeten krij gen, maar wanneer ze belde werd aan de andere kant de hoorn op de haak gesmeten. Volgens Rita Schoen, hoofd woondiensten van de woning bouwvereniging, is dat een gekleurd verhaal. „Wij hebben die mevrouw echt ontzettend netjes behandeld. We hebben vreselijk ons best voor haar gedaan." Desalniettemin is Thiemann blij dat ze in april bij een andere vereniging heeft aangeklopt. Ze had net een operatie ondergaan en ging na haar ontslag uit het ziekenhuis regel recht naar het kantoor van Ons Doel. „Ik zat er helemaal doorheen, heb daar mijn hele verhaal gedaan, tussen de huilbuien door. Ik was rade loos. Ik wilde weg, maar ik kon niet." Olijerhoek hoorde haar verhaal aan en besloot te laten zien 'dat er ook betrouwbare instanties bestaan'. „En dat heeft-ie bewezen. Binnen drie weken had ik mijn urgentie, we onderhielden voortdurend contact tijdens de zoektocht naar een andere woning. Ze bellen terug, benaderen je als een mens. En toen kwam dit aanbod: een )e Leidse Marathon kende ondag 11 juni jongstleden een litgebreid randgebeuren. Zo ras er onder meer in de ïroenoordhallen de Marathon i j ixpo, een soort beurs waarop illerlei bedrijven stonden die ets met de loopsport te maken jlebben. Of denken te hebben. jet Amsterdamse Financieel iompleet was ook van de partij n schreef zelfs een prijsvraag lit met aantrekkelijke geldprij- £n. Wie voorspelt de exacte ijd van de winnaar van de ma- -1—fathon? Deelnemers moesten de tijd ook hun naam en dres op het formulier invul- middels heeft iedereen die an de prijsvraag meedeed een rief gekregen uit Amsterdam ït daarin de mededeling dat uitslag nog drie weken op ich laat wachten!? De uitslag van de prijsvraag, uiteraard want de winnaar van de mara thon was na ruim twee uur en 18 minuten al binnen. Waarom laat de uitslag van de prijsvraag dan zo lang op zich wachten? Het moet voor de organisato ren van die prijsvraag toch een fluitje van een cent zijn om de winnaar uit de berg inzendin gen te trekken? Dan komt de aap uit de mouw. Bij dat briefje van Financieel Compleet zat een pensioen checklist. Bent u na uw 25ste begonnen met werken? Heeft u een werkgever? Verandert u wel eens van werkgever? Wilt u eerder stoppen met werken? Indien u momenteel gebruik maakt van uw lijfrente-aftrek post, hoe hoog is die aftrek post? Dat wil Financieel Com pleet allemaal weten. De hele prijsvraag blijkt dus niets meer Wethouder Ron Hillebrand zet de puntjes op de i. ffcü ÊT--ÖSS5-" De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad. te zijn dan verkapte colportage. Onder het mom van interesse in de loopsport worden deel nemers aan de marathon en belangstellenden financieel het hemd van het ranke lijf ge vraagd. Een woordvoerder van Finan cieel Compleet snapt de com motie niet. „Er stond duidelijk op het prijsvraagformulier wat precies de bedoeling was. En dat was dat wij naast de prijs vraag ook nog eens een gratis offerte over een pensioen op maat aanboden. Dus eerlijk ge zegd begrijp ik niet waar al die drukte nu ineens vandaan komt." O ja, de prijswinnaars krijgen binnenkort eindelijk bericht. Op heterdaad Jarenlang heeft hij geperst in een keurslijf als fractievoorzit ter in de gemeenteraad geze ten. Speelde dus wel eens een vies spelletje maar toch genoot hij aanzien. Zowel binnen als buiten de politiek. Kortom, de ideale schoonzoon. Een keuri ge man, iemand op wie je trots kunt zijn. Tenminste, dat dach- FOTO BAS HENDRIKS ten we. Niets blijkt minder waar. Want nu PvdA-wethou der Ron Hillebrand op het plu che zit, toont hij zijn ware aard. De opvolger van Tjeerd van Rij blijkt een kwajongen, een van daal, een spuiter. Iemand die borden, hekken, blinde muren en schuttingen volkliedert met een spuitbus in de hand. Hille brand werd onlangs op heter daad betrapt bij de uitvoering van zijn illegale activiteit. Bin nenkort moet hij zich verant woorden bij het bureau Halt. Alle gekheid op een stokje. Hil lebrand ontplooide zijn kunst zinnige activiteiten vorige week zondag bij de Rijnsburgerbrug, de oeververbinding tussen Steenstraat en Stationsweg. Nu daar geen bom blijkt te liggen, is de gemeente er als de tóppen bij om die verouderde brug te vervangen door een nieuwe. Dat brengt de nodige overlast en troep met zich mee, vooral voor De Bruine Boon en Stads- café Van der Werff. Om het ge heel toch een beetje te camou fleren en op te fleuren hebben kunstenaars van het Leids Graffiti Collectief samen met een aantal asielzoekers de op de hekken aangebrachte pane len voorzien van een kleurrijk dessin. Een soort symbolisch bloemetje dus. En uitgerekend Ron Hillebrand mocht daar de puntjes op de i zetten. Gehandicapten Dago Olde Scheper, de voor zitter van de Stichting Slachtoffers Wet Voorzienin gen Gehandicapten (SSW), die in de Stevenshof zetelt, is morgenavond op televisie. Hij wordt vandaag door een cameraploeg van het actuali teitenprogramma Netwerk gevolgd. Olde Scheper, te vens oprichter van de SSW zet zich in voor gehandicap ten en hun vrienden en fa milie die niet tevreden zijn over de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandi capten. Netwerk volgt hem op weg naar schrijnende ge vallen in onder meer Hooge- veen, Sliedrecht en Drach ten. Het programma wordt morgenavond om 20.31 uur op Nederland 1 uitgezonden. eric-jan berendsen Huizei! 'niet meer van deze tijd' Woningbouwvereniging Zijl en Vliet wil het wooncom plex aan de Schelpenkade, gelegen tussen de Magdalena Moonstraat en de Drie Octoberstraat, in juni volgend jaar slopen en vervangen door herenhuizen met daartus sen gestapelde huurwoningen. Het is de bedoeling dat de nieuwe woningen in augustus 2002 worden opgele verd. leiden connie van uffelen De huidige twaalf gestapelde woningen zijn omstreeks 1915 gebouwd en voldoen volgens Zijl en Vliet niet meer aan de ei sen van deze tijd. Volgens E. Wollrabe, hoofd Vastgoed van Zijl en Vliet, zijn er de laatste tijd steeds meer klachten over tocht, vocht en geluidsoverlast. Om deze te verhelpen zouden ingrijpende aanpassingen no dig zijn als het aanpassen van de buitengevel en het vervan gen van de houten vloeren door betonnen. Bovendien zijn de panden verzakt. Herstel van de fundering zou volgens de wo ningbouwvereniging technisch wel mogelijk zijn, maar te duur worden. Renovatie aan de bin nenkant van de woningen zou volgens Wollrabe net zo duur worden als sloop en nieuw bouw, en is gebonden aan de huidige maten van de wonin gen. Daarom kiest de woning bouwvereniging voor sloop en nieuwbouw. In het huidige, voorlopige ontwerp zal de hui dige fraaie gevel goeddeels te rugkomen, met erkers in de hoekpanden. De woningbouwvereniging heeft de bewoners afgelopen week geïnformeerd over de nieuwbouwplannen. In een be wonersenquête hebben zes be kennen gegeven in omplex te willen Zij krijgen tijdelijke aangeboden. Wel ke dat wordt, kan Wollrabe nog niet zeggen. „Maar bewoners hebben op dat moment alsnog de keuze om in deze tijdelijke woning te blijven zitten", verze kert hij. De huur die de woning bouwvereniging voor de nieu we woningen rekent, zal oplo pen tot 950 1000 gulden per maand en wordt de komende jaren in drie stappen ingevoerd. Voor bewoners die niet in het complex terugkeren, geldt de regeling voor stadsvernieu- wingsurgenten. Deze houdt in dat zij voorrang krijgen bij toe wijzing van alternatieve woon ruimte. Zijl en Vliet geeft alle betrokken bewoners 10.000 gul den voor verhuizing en herin richting van hun woning. Helemaal verlost van woningbouwvereniging Leiden is Thiemann nog niet. „Toen ik had opge zegd, kreeg ik opeens een afrekening van vierdui zend gulden. Ik had een maand huurachter stand, maar dit slaat nergens op. Ik heb notabene een lijst met de handtekening van de opzichter dat alles in orde is. Maar ik heb nu een advocaat die het gaat uitzoeken. Eigenlijk zou ik een soort actie moeten beginnen, want ik sta niet alleen te genover die smerige praktijken. Maar ik sta voor mijn recht, of eigenlijk: het recht van mijn kinde ren, want die hebben recht op een eigen plek." Dertig procent meer studenten sie die afgelopen maanden de kwaliteit van de opleidingen onderzocht, spreekt zelfs van een dramatische terugval in in teresse onder vwo-leerlingen, die de chemische bedrijfstak in gevaar brengt. Van oudsher is de chemie van belang voor de Nederlandse economie. De VSNU wijst er in een reac tie op dat de komende jaren weinig verbetering te verwach ten valt, gezien de vernieuwin gen in het middelbaar onder wijs. Al eerder gaven natuur- en wiskundigen blijk van hun zorg over het zogeheten studiehuis, waarin de exacte vakken in het nauw zouden raken. Overigens is de visitatiecom missie tevreden over de kwali teit van de opleidingen schei kunde, zowel aan de technische als aan de algemene universi teiten. Afgestudeerden vinden snel een baan. leiden onno havermans Landelijk tóezen steeds minder studenten voor de studie schei kunde. Volgens de Vereniging van Samenwerkende Universi teiten komt de bedrijfstak che mie daarmee in gevaar. Maar de Leidse universiteit gaat te gen die trend in. Voor het komend studiejaar hebben zich in Leiden 42 eer stejaars scheikunde aangemeld, twaalf meer dan vorig jaar. Dat komt vooral door de nieuwe studie Life Science en Techno logy, die Leiden samen met de Technische Universiteit Delft aanbiedt. De studie van 'de kennis van het leven' is onder meer gericht op nieuwe ontwik kelingen op het terrein van het DNA-onderzoek. Aan de andere universiteiten in Nederland loopt het aantal scheikundestudenten echter snel terug. De visitatiecommis- DUIVENBERICHTEN D. van Seggelen 1, 2, 3, 6; M. Reijer- se 4, 7, 9, 10; R. Metscher 5. 8. P.V. Het Oosten N de Groot en zn. 1, 5, 7, 8, 10; J. de Koekkoek 2, 4, 6; W. Kop 3, 9. P.V. De Vriendenclub F. v.d. Nieuvvendijk en zn. 1, 3, 6, 7; P. Rotteveel 2, 9; R. v.d. Nieuvvendijk 4, 10; A. Link 5; comb. Diersmans- Kramer 8; De uitslag van de wedvlucht van jonge duiven uit Deinze:P.V. Lei derdorp D. van Seggelen 1, 2, 3, 4; W. de Roode 5, 6, 7, 10; W. van Oosten 8; M. Reijerse 9.. P.V. De Rijnkllevers W. Kop 1, 2. 5; N. de Groot en zn. 3. 6. 8. 9. 10; P. Mooten 4, 7. P.V. De Vriendenclub Rozier/Dongelmans 1; F. v.d. Nien- wendijk en zn. 2, 3, 5. 6, 7, 8; comb. Diersman/Kramer 4; Straathof/v.d. Berg 9; Lalau/Arbouw 10. Arbeids -0Bureau radio tv w est Op TV West-teletekst vindt u meer dan 30.000 banen van het Arbeidsbureau. 24 uur per dag op pagina 700 TV West-teletekst

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 13