'Mij ontslaan is de dood van het team' SCOREbord Sport rajicek wint eerste Davis Cup-duel tegen Oezbekistan Dennis van Scheppingen verrast Springruiter Tops al halverwege Sydney atzenberger: schim schaduw van Senna /\G 14 JULI 2000 Duwendubbels spelen playoff i ik. De tenniskoppelsMiriamOremans/KristieBoogert en 110n Bollegraf/ Caroline Vis gaan in een playoff van maximaal «/edstrijden uitmaken welk dubbel naar de Olympische n in Sydney mag. De sportkoepel NOCNSF heeft dit in - eg met vrouwenbondscoach Hans Felius bepaald. De data locatie voor de duels worden later bepaald. t rstappen verstuikt enkel r en. Formule 1-coureur Jos Verstappen is tijdens een par- voetbal door zijn enkel gegaan. De verwachting is echter le Arrows-coureur geen hinder van zijn blessure zal onder- en tijdens de Grote Prijs van Oostenrijk, die dit weekeinde a et programma staat. Gisteren bleek dat hij normaal druk jitoefenen op de pedalen. Tijdens het lopen heeft hij wel yjj ran de verstuikte enkel. ni dere opzet Copa del Rey i ijDi Het toernooi om de Spaanse voetbalbeker, ook wel de i del Rey genoemd, krijgt een andere opzet. Met ingang van omende seizoen bestaan alle ronden tot aan de achtste fi- uit één wedstrijd. De topclubs hebben daarnaast geen e aart meer in de eerste fase van het evenement. De wijzigin- J in de formule zijn een gevolg van het bekerrumoer rond n :elona vorig seizoen. De toenmalige trainer Louis van Gaal ;erde de return tegen Atletico Madrid te spelen, omdat veel t0. ers niet beschikbaar waren wegens verplichtingen met na rt' ale teams. Barcelona werd gediskwalificeerd en geschorst j. de komende editie van de Copa del Rey. De verwachting is j jj de Spaanse voetbalbond op korte termijn die straf zal in- er [en' u ïgdspeler Ajax naar Juventus J frdam/turun De 17-jarige jeugdspeler Sergio de Windt uilt Ajax voor Juventus. De linkermiddenvelder heeft bij de e(j janse club van internationals Van der Sar en Davids een irige verbintenis getekend. De Windt, bij Ajax spelend in de I a naakt deel uit van de definitieve selectie van het Neder- - s team van spelers onder achttien jaar. :n u Yanyan mag niet naar Spelen L De Chinese zwemster Wu Yanyan is betrapt op dopege- k. De Chinese zwembond heeft de wereldrecordhoudster w le 200 meter wisselslag daarop uitgesloten van deelname de Olympische Spelen in Sydney. De wereldzwembond en ikte bekend dat de Chinese is betrapt op gebruik van de b bole steroïde norandrosteron. Yanyan (22), voormalig we- kampioene op de 200 meter wissel, werd in mei gepakt bij Dn Ihinese kwalificatiewedstrijden voor Sydney. orpe wil dopingtest openbaar maken jEYi Om af te rekenen met speculaties over gebruik van ver- en stimulerende middelen is de Australische zwemmer Ian rpe bereid de resultaten van zijn eerstvolgende dopingtest penbaren. De 17-jarige wereldtopper, al tien keer goed voor wereldrecord, heeft de Australische dopingcommissie ge- gd de uitslag van de test bekend te maken. Thorpe, op zijn tende al 1,90 meter lang en 90 kilo zwaar, beschikt over rme voeten. De Duitse zwemmer Chris-Carol Bremer ver- ht Thorpe er in een kranteninterview van groeihormonen te pen gebruikt. Thorpes moeder Margaret rekende al af met e aantijgingen. „Belachelijk. Al van jongs af aan heeft Ian p voeten, ik kon nooit schoenen voor hem vinden. Het is niliekwaal." tballer Zambia schiet in eigen knie Elijah Litana, oud-aanvoerder van het nationale [balelftal van Zambia, kan zeker vijf maanden niet in actie jen. Hij schoot zichzelf per ongeluk met een pistool in de ,t gebeurde toen hij thuis het pistool aan het schoonma- ard Krajicek heeft de eerste partij de promotie-degradatiewedstrijd Davis Cup tegen Oezbekistan ge ien. De kopman van het Neder- se team versloeg in Tasjkent Oleg odov met 6-4 6-3 6-4. ajicek maakte voor het eerst sinds AKEN TOM VAN DEN BERG Springruiter Jan Tops heeft alle reden tot glimlachen. Hij in casseerde op het CHIO in het Duitse Aken inmiddels bijna 15.000 gulden aan prijzengeld met zijn paarden Roofs en Operette La Silla. Het financiële gewin is voor de inwoner van Valkenswaard momenteel bij zaak. Door zijn sportieve uit spattingen op het prestigieuze concours hippique heeft hij een forse galopsprong richting Sydney gemaakt. Bondscoach Johan Heins heeft in zijn olym pische selectie geen plaats meer voor Angelique Hoorn. Voor haar viel in Aken een droom in duigen. „Het gaat erom dat je op het juiste moment in vorm bent", aldus Jan Tops. „En dat je na tuurlijk een paard hebt dat het niveau aankan." De gerouti neerde ruiter heeft zelfs twee paarden die zich in Aken on derscheiden. Met de merrie Operette La Silla eindigde hij gisteren op een vierde plaats in de Nordrhein-Westfalen prijs. De combinatie beroerde geen enkele balk tijdens de twee manches en de barrage. Dat kunststukje werd door slechts een enkeling geëve naard, onder wie de Italiaanse winnaar Jerry Smith met het ros Secret Love. Smith woont en werkt overigens in het Twentse land, als pupil van oud-bondscoach van Neder land Hans Horn. Met zijn tweede topper, Roofs, maakte Tops eerder de ze week ook al goede sier op de grasmat van het gigantische terrein van de Aachen-Lau- rensberger Rennverrein. Van een dergelijke ambiance raakt de 39-jarige Tops niet meer on der de indruk. En ook met presteren onder druk - met het oog op een plaats in de natio nale ploeg voor de Olympische Spelen - weet hij soepel om te gaan. Voor de uit Wanneperveen afkomstige Angelique Hoorn (25) die haar debuut maakte in Aken, was het ook 'erop of er onder'. De doorgaans zo nuch tere amazone raakte niet van slag, maar haar paard Hascal ging wel raar doen. Waar de 11-jarige ruin doorgaans braaf over de hindernissen springt, stopte hij in Aken plotsklaps voor enkele obstakels. Ook gis teren remde het dier een keer abrupt voor een verraderlijke steilsprong. „Onbegrijpelijk, dat doet hij anders nooit", treurde Hoorn. Het onzekere optreden van het hippische talent Hascal was voor bondscoach Heins reden om de combinatie uit zijn olympische selectie te kiepe ren. „Dat was balen", aldus Hoorn, die de onheilstijding woensdagavond van Heins ver nam. „Maar ik kan hem op dit mo ment geen ongelijk geven. Has cal had wellicht moeite met de vochtige bodem. Dat maakte hem onzeker. We zijn in soort gelijke omstandigheden op het concours in Modena dit jaar al een keer gevallen. Misschien speelt dat bij hem nog een rol. En Hascal is toch ook wel ge schrokken van de entourage in Aken. Zelf had ik daar geen last van. Ik wist wat me te wachten stond." Volleybalbondscoach Toon Gerbrands voelt zich met ploeg geïsoleerd Buiten de lijnen worden de Nederlandse volleyballers tegenwoordig net zo hard aangevallen als daarbin nen. Dan komt het van pas als de bondscoach, Toon Gerbrands, zich opwerpt als het menselijk schild van de ploeg. Op alle vra gen heeft hij een ant woord, voor bijna elke si tuatie een verklaring. EDWIN ALBLAS Had Gerbrands ook maar de oplossing voor de crisis, die het team nu al zo lang teistert. Nee, die heeft hij niet, moet hij be kennen. Maar voor drastische maatregelen is het nu te laat. Als ze me nu ontslaan is dat de dood van het team." Mooi tafereel in Ahoy' na de training van de volleyballers op de enige rustdag in de World League, gisteren. De Italiaanse ster-volleyballer Andrea Giani kust zijn inmiddels ex-ploegge noot Bas van de Goor. Andere Italiaanse internationals zoeken belangstellend contact met Ri chard Schuil en Reinder Num merdor. Peter Blangé ratelt Ita liaans tegen wat oude beken den en Guido Görtzen schudt de hand van zijn nieuwe club trainer Bagnoli (Modena). De toon is in alle gesprekken harte lijk, zo anders als die vanavond zal zijn, wanneer de Italianen aan de andere kant van het net zullen staan. Voor mededogen is dan geen plaats. Als er één man is die daar in middels van doordrongen is, dan is dat de geplaagde Ger brands. Niets of niemand had hem gewaarschuwd voor 'zijn zwartste dag als bondscoach', de openingsdag van de World League-finales, toen een luste loos Nederland door Brazilië werd gekleineerd. Die valse start kon hij 'niet begrijpen en niet accepteren'. Een ander had daarbij misschien het gevoel gekregen dat zijn wegen en die van het team zich beter zouden kunnen scheiden, maar niet Gerbrands. Nu niet meer. In maart vroeg hij de internatio nals op de man af of ze zonder hem niet beter af zouden zijn en volgens Gerbrands had al leen Blangé die optie bekeken. Nu is het volgens Gerbrands geen issue meer. In het harde groepsgesprek dat de ochtend na de zeperd tegen Brazilië volgde ging het over andere dingen. Gerbrands: „Ik heb de spelers aangesproken op hun instelling. En dat we op deze manier in Frankrijk geen schijn van kans zouden hebben." Waarom het nu pas zo hard gespeeld? „Je moet een aanlei ding hebben om iets neer te leggen. In een ploeg met zelf vertrouwen kun je eerder ingrij pen, maar deze ploeg heeft wei nig zelfvertrouwen", benadrukt Gerbrands ten overvloede. Het was een boodschap van twintig minuten. Na het vertrek van de technische staf gingen de spelers er nog even met el kaar op door. Later op de dag klampte Gerbrands zich vast aan drie redelijke sets tegen Joegoslavië. „Maar ik geef toe dat we dan over een dun stukje ijs praten." Gerbrands typeert de dingen die hij nu meemaakt als 'onge lofelijk'. „Ik heb er in korte tijd dertig procent aan mensenken nis bijgekregen", zegt hij op cy nische toon. „Een aantal lui ziet je niet meer staan, geven je op." Daar tegenover staan tele foontjes van mensen van wie Gerbrands het niet had ver wacht. En dat in deze zware tij den een heuse supportersclub het levenslicht heeft gezien, beurt hem ook op. Maar wat hem dwars zit is: „Het schip zinkt en de eerste lui die het schip verlaten zijn lui die hun baantjes veiligstellen. Een aan tal mensen maakt zich drukker om de toekomst dan om onze huidige problemen. We raken als ploeg steeds meer geïso leerd." Op het gevaar af dat het uit zijn mond raar klinkt, zegt hij dat de moeilijkste periode als bondscoach achter hem ligt. „Dat was tijdens het EK vorig jaar. Toen had ik het gevoel dat ik er had kunnen uitvliegen." Voor ontslag is hij nu niet meer bang. „Als ze dat nu doen is het team dood. We zijn op el kaar aangewezen. De dood of de gladiolen." de ontmoeting met Frankrijk in april vorig jaar zijn opwachting voor Oranje. Hij ontbrak bij de laatste twee ontmoe tingen met Ecuador (afgemeld) en Duitsland (blessure). De Muiderberger moest in het begin van zijn partij tegen Ogorodov, 165ste van de ATP-ranking, wennen aan de omstandigheden op het center court van het sportcomplex van de Oezbeek- se bank NBU. Er vielen voortdurend gaten op de gravelbaan en de bal maakte vaak een onverwachte stuit. In de derde game leverde hij zijn opslag beurt in. Op 2-3 trok hij de stand gelijk en bij 5-4 brak hij opnieuw de service van zijn opponent. In de tweede set liep Krajicek, die wegens de hitte tijdens de pauze ijs blokjes in zijn nek legde, snel uit naar 4-1 en besliste de set met 6-3. De win naar van Wimbledon 1996 leek de par tij daarna eenvoudig uit te maken. Hij forceerde opnieuw een servicebreak, maar leverde bij 1-1 eveneens zijn op slag in. Het herstel kwam bij 3-3 en Krajicek besliste de partij met 6-4. De tweede wedstrijd van vandaag ging tussen Sjeng Schalken en Vadim Koetsjenko. SCHEVENINGEN ANP onbekende soldaat van de Formule 1 'ba |SÊ1 egt jjzal voor eeuwig een schim en in de schaduw van Ayr- ienna. Zelfs in eigen land, dit weekeinde de Grote wordt gehouden, is Roland enberger niet meer dan een :e je herinnering. Toen hij ver- - ilukte op het circuit van ju a was de Oostenrijkse au- toer ureur wereldnieuws. Nau- jks 24 uur later degradeerde itale crash van Ayrton Sen- n et ongeluk van Ratzenber- ot een bijzinnetje in de ko- aU nen. Roland Ratzenberger 1 terug in vergetelheid. et is een verhaal over een g/- h ne sportman, die voor altijd onden zal zijn aan de grote an Senna. Een man die óók leven liet in één van de >t dramatische weekeinden geschiedenis van de auto- Topsport heeft helden en elaars. Maar nergens zijn 1 groot als in de Formule 1. lat het in de autosport niet n gaat om winnen. Het ook om leven en dood. El- opsporter zoekt zijn gren- maar slechts bij hoge uit ering zal hij sterven als hij renzen overschrijdt. Senna omdat hij de grenzen sc^r.eed- In datzelfde 'Uyzalige weekeinde, aan het van de maand april in verongelukte ook Roland enberger. >land Ratzenberger (4 juli Salzburg) was niet bijzon- getalenteerd. Hij was meer vechter, een sportman van -y, "ige adem. Om zijn droom oeoureur worden) te reali- l^n moest hij naar Japan. Zijn tie beste prestatie ooit was een overwinning in een toerwagen- klasse en later een vijfde plaats in Le Mans. In de Formule 3000 speelde Ratzenberger geen rol van betekenis.. Hij werd twaalf de in zijn eerste en enige sei zoen. In 1994 had de kleine F-l stal Simtek nog een zitje over en Ratzenberger solliciteerde. Zijn droom kwam uit en op 31-jari- ge leeftijd mocht de Oosten rijker debuteren in de eredivisie van de autosport. In het voet spoor van landgenoten Berger, Lauda en Wendlinger. Zijn ou ders, toch al geen voorstander van hun zoons hobby, waren niet blij voor hem. Alsof ze voorvoelden dat het mis zou gaan. Dq eerste twee races van in de rammelende Simtek leidden, zoals verwacht, tot niets. Bij het betreden van de Europese tour waren de verwachtingen hoger gespannen. De snelheid was er en Ratzenberger begon gevoel voor de auto te krijgen. Maar het laatste weekeind van april stond onder een slecht gestern te. Dat bleek al bij de vrije trai ningen voor de Grand Prix van San Marino, op het circuit van Imola. Rubens Barrichello, nu Ferrari, ontsnapte als door een wonder aan de dood. Zijn boli de (toen een Jordan) verloor downforce (neerwaartse druk) en vloog met hoge snelheid in de hekken. De vrije training werd afgebroken en Barrichello naar het ziekenhuis vervoerd. Het was een mirakel, dat de Braziliaan ongedeerd was ge bleven. Landgenoot Senna was hevig geschokt door het onge luk. De Braziliaanse heethoofd Dennis van Scheppingen is een tennisser van uitersten. In zijn wisselvallige loopbaan boekte hij gisteren tijdens het Challengertoernooi van Sche- veningen een hoogtepuntje door de kwartfinale te berei ken. Zijn zege kreeg meer glans omdat het slachtoffer de als eerste geplaatste Argentijn Agustin Calleri was: 7-6 6-0. In het casino op 36 inzetten, de pot winnen om vervolgens in elkaar te zakken. Het over kwam Dennis van Scheppin gen. Nadat hij met een ambu lance naar het ziekenhuis was vervoerd bleek dat hij een acu te aanval van niergruis had ge had. Het is zomaar een voor beeld van de vele lichamelijke ongemakken, waarmee de Mij- drechtse tennisser de laatste jaren heeft moeten leven. De malheur begon zo'n jaar of drie geleden. Van Scheppin gen had Scheveningen gewon nen, stond in de halve finales van Amsterdam, reikte bij de Australian Open tot de derde ronde en verving Krajicek met succes in de Daviscupwed- strijd tegen Nieuw-Zeeland. Hij stond toen 88ste op de we reldranglijst. Niet lang geleden kon hij zijn naam niet meer te rugvinden bij de eerste zes honderd. Was er weer een tennisloop- baan voorbij, voordat die goed en wel was begonnen? Dennis van Scheppingen zelf dacht er in elk geval niet zo over. Negen kilo onder zijn ideale wed strijdgewicht begon hij aan een comeback, die de met een wild card toegelaten speler gis teren in de kwartfinales van de Siemens Open deed belanden. Als derde Nederlander. Melle van Gemerden en Martin Ver kerk gingen hem voor. Calleri, de nummer één van het schema met een derde ronde op Roland Garros en de challenger van Venetië op zijn naam, deed wat hij kon, maar was na de met 8-6 verloren tie break gesloopt: 7-6 6-0. Op de trage, doorweekte baan waren de projectielen, die Van Scheppingen van heuphoogte afvuurde, uiter mate produktief. „Het begint er weer op te lijken", vond hij. Ook anderen krijgen dat in de gaten. Piet van Eysden, or ganisator van de Dutch Open van volgende week in Amster dam, heeft al gezegd dat hij na Raemon Sluiter en Edwin Kempes in aanmerking komt voor de derde wild card van het hoofdtoernooi. Tenzij een topper van de allure van Mar cello Rios zich alsnog meldt. PRIJSVRAGEN Lucky Day. Trekking donderdag 13 juli: 3 - 15-27-29-37-42 - 47 - 53 - 58 - 59 - 62-63-64-65-66-67-6 79. (onder voorbehoud) Roland Ratzenberger (midden) in gesprek met zijn landgenoten Gerhard Berger en Karl Wendlinger. Later stierf hij na een fatale crash op het circuit van Imola. foto cpd stapte naar de FIA en eiste be tere veiligheidsmaatregelen, anders zouden er op korte ter mijn meer slachtoffers vallen. De dag erna ging het erom. De kwalificaties. Altijd een ge vaarlijke bezigheid, omdat in één rondje het uiterste van wa gen en rijder wordt gevraagd. Ratzenberger was er klaar voor. Hij zou Simtek eindelijk op de kaart zetten. Maar het noodlot sloeg keihard toe. Omdat de ca mera's nooit veel aandacht hebben voor de achterblijvers, is nog veel onduidelijk gebleven over de oorzaken van zijn crash. Waarschijnlijk was na een eerdere touch de voorvleugel gebroken en daarmee was de downforce voor groot gedeelte verdwenen. De piloot reed vrij wel vol gas de Gilles Villeneuve- bocht in. Zijn snelheid bedroeg op dat moment zo'n 315 kilo meter per uur en hij verloor volledig de controle over de au to. Ratzenberger crashte op een betonnen muur. Hulp mocht niet meer baten. Een half uur na het ongeluk werd de coureur klinisch dood verklaard. De droom was veranderd in een grimmige nachtmerrie. Meteen na het ongeluk ver scheen een geschokte Ayrton Senna voor de microfoon. De Braziliaan had het zien aanko men en bekritiseerde de FIA omdat er geen maatregelen ge nomen waren om de veiligheid van de coureurs te verbeteren. Senna zei letterlijk dat ook hij vreesde voor zijn leven. De Grand Prix op Imola ging een dag later gewoon door. On danks alle kritiek, ondanks de crashes eerder dat weekeinde, ondanks de dood van Ratzen berger. Het werd een chaoti sche race, vanaf de start. En in die race verloor Ayrton Senna het leven. Ook hij botste tegen een betonnen muur. De gebro ken stuurkolom van Senna's Williams had zijn helm door boord. Senna staat in het geheugen gegrift van de Formule 1-lief- hebber. Zijn begrafenis werd bijgewoond door alle coryfeeën uit de autosport en wereldwijd rechtstreeks uitgezonden. Zijn graf in Sao Paulo is een bede vaartsoord, nog altijd bezocht door race-fans uit alle hoeken van de wereld. Op het graf van Roland Rat zenberger in Salzburg worden alleen bloemen gelegd door zijn naaste familie. Slechts een re plica van zijn helm op de steen verraadt de oorzaak van zijn dood. Als zondag de Grand Prix van Oostenrijk start zal vrijwel niemand meer aan hem den ken. Oefenwedstrijden. MSC - A|ax 0-14 (0-9). Doelpunten Arveladze 4, Grönk|aer 3, Knopper 2, Hosé 2, Wamberto, Pasanen, Witschge. NEC-amateurs - NEC 0-8 (0-4). Doelpun ten: De Gier 2, Ax 2, Collen, Latuheru, Van Rijswijk, Zonneveld. Quick'20 - Glasgow Rangers 0-5 (0-1). FC Twist - FC Twente 1-5 (0-2). Doelpun ten FC Twente. De Witte 2, Heubach, Cziommer en een eigen doelpunt. Ruurlo - De Graafschap 0-7 (0-2). Doel punten: Dedeletakis 3, Diakite 2, Vreman, BADMINTON Bangkok. Thais Open. Mannen. Eerste ron de: Tsuen Seng (Mal) - Pang (Ned) 15-13 15-0, Chew (Mal)-Weistra (Ned) 15-8 15- 12, Palyama (Ned) - Huckstadt (Dui) 15- 11 15-7. Tweede ronde: Sarawan (Tha) - Palyama 4-1515-14 15-8. Dubbel, eerste ronde Van Daim/Lens (Ned) - Otsuka/Otsuka (Jap) 15-9 15-7 Vrouwen, dubbel, eerste ronde: Jonathans- /Van Hooren (Ned) Kesorn/Worawichitchaikul (Tha) 15-6 15- 7; tweede ronde- Jonathans/Van Hooren - Chen Lin/Jiang Xuelian 15-7 15-10. Gemengd dubbel, tweede ronde: N|oto/K- oon (HKo) - Bruil/Davis (Ned/Eng) 15-9 13-15 15-8. GOLF Luss. Loch Lomond Invitational. Mannen, Europese Tour. Stand na tweede ronde: 1 Faldo (Eng), Green (Aus), Els (Zaf), Sande- lin (Zwe), Scott (Aus) 135 slagen (-6), 6. Campbell (Nzl), Lehman (Vst), Begay III (Vst), Goosen (Zaf).Hanell (Zwe) 136, 23. Lafeber(Ned) 141 (69 72). Niet gekwalifi ceerd: 76. Muntz (Ned) 146 (73 73). Wouwse Plantage. NPGA Trophy. Eind stand: 1 Lovey 286 slagen (75 68 70 73) na playoff. 2. Bensdorp 286, 3 Saxton, McLean 288, 5. Nijenhuis, Uhlenbeck, VOETBAL Nationale League mannen: Kinheim - SpartaFey 4 - 2, HCAW - M Pioniers 11 - 2. RCH -XanthosO- 1. de. Van Scheppingen (Ned)-Calleri (Arg/1) 7-6 6-0, Golovanov (Rus) Alvarez (Spa/7) 6-3 7-6, Ro driguez (Arg) - Costa (Bra) 3-6 6-1 6-2, Jouzhny (Rus) - Savolt (Hon) 6-0 7-6. Dubbelspel, kwartfinales. Calleeri/Rodri- guez (Arg) - Alvarez/Del Rio (Spa/Arg/1) 6- 7 6-4 7-5, Hanley/Healy (Aus/3) - Maggi/Viuda (Ita/spa) 6-7 6-4 6-4, Hilpert- PAARDENSPORT /Strengberger (0os/4) Labadzê/Sjoekin Aken. CHIO. Springconcours om de Noordrijn-Westfalenprijs, met barrage: 1. Smit (Ita) 0 strafpunten, 33,89 seconden, 2. Von Rönne (Dui) Charlottenhof's Charis ma 0-34,44, 3. Ledermann (Fra) Cook du Midour 0-34,94, 4. Tops (Ned) Operette la Silla 0-36,06, 5. Lundback (Zwe) So What 0-36,35, 6 Michael Whitaker (GBr) Prin ce of Wales 8-33,66 Zonder barrage: 13. Lansink/Zandor Z 4-65,36 (in de tweede omloop). 16. Dubbeldam/lnter Aceess Chanell 4-84,95 (in de eerste omloop) Springconcours, met |oker: 1. Davies (GBr) Highland Clover 44 punten, 38,82 secon den, 2. John Whitaker (GBr) V.V. Hunters Level 44-41.01, 3. Lambre (Mex) Roman- tico la Silla 44-41,22, 18 Hoorn/Hascal 37,75-70,34, 19 Lansink/Caretano Z 37- 44,30 Dressuur Intermediaire II: 1. Ploenzke (Dui) Chopin en Wittig (Dui) Breitling 1354, 3. Imke Bartels/Barbria 1341 Grand Prix, eerste deel: 1. Werth (Dui) Gi golo 1907, 2. Simons-De Ridder (Dui) Chacomo 1864, 3. Jörgensen (Den) Ken nedy 1819, 4. Kemmer (Dui) Albano 1814, 5. Petersen (Den) Cavan 1789, 6. Ferrer-Salat (Spa) Beauvalais 1770, 7. Klimke (Dui) White Foot, Gonnelien Rothenberger (Ned) Jonggor's Weyden 1758. SCHAKEN Dortmund. Internationaal toernooi. Zesde ronde: Kramnik (Rus) Anand (Ind) 1-0, Adams (Eng) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Khalifman (Rus) 1/2-1/2, Stand: 1. Anand, Leko, Kramnik 4 punten, 4. Adams 3 1/2,6. Piket 2. TENNIS 6-3. Gstaad. Mannen, 1,38 miljoen gulden. Eerste ronde: Squillari (Arg/6) - Schüttler (Dui) 7-5 7-5, Spadea (VSt) - Bruguera (Spa) 2-6 7-5 6-2, Corretja (Spa/1) - Fede- rer (Zwi) 6-4 4-6 6-4, Rosset (Zwi) - Kra- tochvil (Zwi) 6-3 6-2, Rios (Chl/7) - Dose- del (Tsj) 7-5 6-7 6-2, Clavet (Spa) - El Ay- naoui (Mar/5) 6-1 4-6 6-4, Bastl (Zwi) Ar nold (ARg) 6-2 6-1, Novak (Tsj) - Arazi (Mar) 6-3 7-6. Tweede ronde Grosjean (Fra) - Kiefer (Dui/2) 6-3 6-1, Puerta (Arg/8) - Mantilla (Spa) 6-0 6-2, Rios - Bastl 6-3 7-5, Novak - Clavet 6-3 7-5, Costa (Spa/4) - Golmard (Fra) 6-4 6-3. Baastad. Mannen, 825.000 gulden. Twee de ronde: Portas (Spa/5) - Jonsson (Zwe) 7-6 6-2, Norman (Zwe/1- Vanek (Tsj) 6-2 6-2, Ljubicic (Kro) - Sanguinetti (Ita) 3-6 6-3 7-5, Massu (Chl) - Ulihrach (Tsj) 6-2 6-4. Klagenfurt. Vrouwen, 380.000 gulden. Tweede ronde: Montolio (Spa) - Habsudova (Slw) 7-5 4-6 7-6, Kruger (ZAf) - Suarez (Arg) 6-2 6-7 7-6, Schett (Oos) - Kandarr (Dui) 5-7 6-3 6-3, Schnyder (Zwi) - Glass (Dui) 5-7 7-5 6-4, Leon-Garcia (Spa) - Kleinova (Tsj) 6-4 6-1, Zvereva (WRu) - Rampe (Slv) 6-1 6-2, Gersi (Tsj) - Cervano- va (Slw) 3-6 6-1 7-6, Malejeva (Bul) - Ritt- ner (Dui) 6-4 6-4. Palermo. Vrouwen, 325.000 gulden. Tweede ronde: Smashnova (Isr) - Garrigues (Spa) 4-6 6-3 6-0, Nagyova (Slw) - Llago- stera (Spa) 6-3 4-6 6-4. ZEILEN Murcia. EK Europe. Stand na 6 races 1 Matthijsse (Ned) 9 punten, 2 Multala (Fin) 9, 3. Robertson (GBr) 17. 26. De Ko ning 61, 31. Bes 75.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21