Ajax heeft geduld nodig in Kaapstad ESjo Sport Van Trigt op koers in Hillegom jn cijfers circuit Maase start op het NK Blinker hoopt op cli met 'beetje ambitie' Stand Leidsch Dagblad Tennis Circuit Toernooi TIJGERS UjLM. I :|,MI?|WÜ r VRIJDAG 14 JULI 2000 Leo van Veen na Zuid-Afrikaans avontuur hersteltrainer in Amsterdam Twee jaar lang was Leo van Veen van huis. Ver van huis. Hij werkte in Dubai en Zuid-Afrika en beleefde er zijn 'meest interessante maar ook meest intensie ve' periode als trainer. Nu is hij geen eigen baas meer, maar dat laat hem koud. De hersteltrainer van Ajax krijgt van Co Adriaanse alle vrijheid. ,,Die spelers zijn voor jou, ga maar aan het werk." AMSTERDAM MARTIN DONKER In februari gaf Leo van Veen Ajax te kennen dat het pioniers werk wat hem betreft gedaan was. Hij verlangde naar Bunnik, zijn woonplaats, naar zijn kin deren en naar zijn oude moe der die ziek is. „Ik heb met Ajax een overeenkomst tot 2002. We hadden de afspraak dat ik na een jaar Kaapstad de balans zou opmaken. Toen kwam dat baantje van Bobby Haarms vrij. Dat leek me een perfect vervolg, want je werkt in Amsterdam wel met de top. Ik hoef me niet meer zo nodig te profileren als hoofdtrainer." Toch nam Van Veen met ge mengde gevoelens afscheid van Ajax Cape Town, de franchise- club in Zuid-Afrika. Wie zaait wil oogsten, en dan is het toch wel even slikken. „Over twee maanden wordt het fantastisch mooie sportcomplex opgele verd, een kopie van De Toe komst achter de Arena. En de ploeg heeft zich na een uiterst moeizame start toch maar ont wikkeld tot de nummer vier van de competitie, achter de groot machten Orlando Pirates, Sun downs en Kaizer Chiefs. We le- Leo van Veen (links) met Richard Witschge bij Ajax. „Ik hoef me niet meer zo nodig te profileren als hoofdtrainer." veren nu zelfs drie internatio nals, plus twee man voor de olympische ploeg." In het najaar van 1999 ston den de zaken er minder floris sant voor. De fusieclub, ont staan uit Cape Town Spurs en Seven Stars, dreigde het lacher tje van de Zuid-Afrikaanse competitie te worden. Vier van de eerste vijf wedstrijden gin gen verloren, na tien duels stond Ajax Cape Town derde van onderen. „In de pers waren hoge ver wachtingen gewekt. De naam Ajax alleen al had voor een enorme exposure gezorgd. Dat viel dus even tegen, maar ver klaarbaar was het natuurlijk wel. Ik moest één groep sme den van drie bloedgroepen: Cape Town Spurs, Seven Stars en nieuwkomers. Bovendien was mij vanuit Amsterdam op gedragen de Ajax-huisstijl te in troduceren: 3-4-3. Een enorme omschakeling voor spelers die alles met een bal kunnen, maar niet gewend zijn aan one-touch -voetbal." In oktober liet Van Veen on der druk van het resultaat hoofd opleidingen Hans Wes terhof en 'manager satelliet- clubs' Jan Pruijn overvliegen. „We hebben de koppen bij el kaar gestoken en kwamen tot de conclusie dat ik geen ijzer met handen kon breken. Ik had de mannen niet voor het sys teem. Dus werd het systeem niet langer heilig verklaard. Het specifieke flankspel werd uit het concept weggesneden, we legden ons meer toe op reactie voetbal. Dat wierp vruchten af. We begonnen te winnen en kregen zelfvertrouwen." De 'Ajax-filosofie' moet in Kaapstad van onderaf wortel schieten. „Er zijn vijf jeugd- teams, oplopend van 11- tot 19- jarigen. Zij moeten vertrouwd raken met het dwingende con cept. Het project Ajax Cape Town is er een van de lange adem. Pas over een jaar of vier maakt Ajax de eerste balans op. Het voordeel van Zuid-Afrika is dat 't de beste competitie van het continent heeft. Ghana en Nigeria hebben sterkere natio nale ploegen, maar de interna tionals spelen geen van allen in eigen land. Hun competities worden verziekt door corruptie en wanbeleid." Profiteren van de satellietclub doet Ajax voorlopig dus niet. De investeringen moeten zich op de lange termijn terugbetalen. Onlangs legde Ajax al wel het eerste talent vast: Steven Pie- naar, een aanvallende midden velder die zich op 1 januari 2001 meldt in de Arena en zich voor vijfenhalf jaar liet vastleg gen. „Pienaar kwam als jochie van 17 vroeg in het seizoen zonder enige ervaring bij mij te trainen. Hij ontplooide zich tot een van de topspelers van het land. Pienaar werd in Zuid-Afri ka gekroond tot talent van het jaar." Een garantie is Pienaar na tuurlijk niet, zegt Van Veen. „Want je hebt ook te maken met integratie en aanpassing. De leefomstandigheden van de meeste zwarte jongens zijn on vergelijkbaar met hier. Sommi gen leven in townships onder het bestaansminimum. Hebben ze een contract, dan zijn ze vaak het enige lid van de familie dat kredietwaardig is. Als oom een.fiets koopt, moet het voet ballende neefje daar borg voor staan. De kunst is om deze jon gens uit het leefmilieu van werkloosheid en drugs te halen en tegelijkertijd niet te laten vervreemden van hun verwan ten. Een delicate en moeilijke opdracht." Van Veen vindt het jammer dat Zuid-Afrika het WK 2006 niet mag organiseren. „Zo'n toernooi had een enorme im puls teweeg gebracht. Hoewel ik niet zeker weet of het land er klaar voor is. De infrastructuur is formidabel, beter dan hier, maar de afstanden zijn enorm. Kaapstad is rijp voor het mega- evenement, maar achter Johan nesburg zet ik mijn vraagte kens. Toch is en blijft het jam mer dat deze kans is vervlo gen." Toernooi HTC opnieuw sterk en breed bezet HILLEGOM/LEIDEN PETER KLEIN Al vele jaren kan de Hillegomse Tennis Club bo gen op een toernooi met zowel een brede als sterke bezetting. In de BI-afdeling wordt Marco van Trigt de te kloppen speler. De kopman van het eerste team krijgt op zijn weg naar de finale te maken met Manook Zorab en Mark Fleischeu- er. Onder in het schema gaan Hans Schwartz en Frank van den Heuvel voor een finaleplaats. Bij de vrouwen voert Heddy Boers de lijst aan. Omdat de HTC op de grens van het district Leiden ligt, krijgt het jaarlijkse toernooi ook vele deelnemers uit de buurdistricten Haarlem en Amsterdam in haar schema's. Vooralsnog liggen de Leidse vertegenwoordigers op koers. Topfavoriet en thuisspeler Marco van Trigt had in de tweede ronde een prettige opwarmer tegen zijn clubgenoot Pieter Visser, die hij in twee sets de baas bleef. De Hillegommer treedt vandaag binnen de lijnen tegen Manook Zorab, die in de eerste ronde de als achtste geplaatste Albert Rob ben met 7-5 in de derde set de voet had dwarsge- zet. De voormalige club- en teamgenoot van Van Trigt was in de tweede ronde de meerdere van Ruud Warmerdam. Mark Fleischeuer, als vierde ingeschaald, moest voordat hij zich plaatste voor de kwartfi nale een set afstaan aan Marcel Rodenburg, die in de eerste ronde Remco van Oosten had terug- iNtga gewezen. De Voorschotenaar, kopman van de landskampioen in de nationale mannencompeti- tie Zee Duin in de vandaag verspeelde kwartfi nale uit tegen Michael Rusman. In de onderste helft van het schema was 'oude vos' Mare Nagelkerken na drie sets toch even slimmer en sterker dan het Hillegomse jeugdta- lent Jesse Huta Galung. De Alphenaar kon in de tweede ronde echter de als derde geplaatste Hans Schwartz niet van een doortocht naar de kwartfinale afhouden. Topju- nior Mark Logger wordt de volgende opponent van Schwartz, die dit jaar met zijn Heemsteedse competitieclub Merlenhove naar de eerste klasse promoveerde. De jonge Amsterdammer schakelde achtereenvolgens Martijn Zandvliet van Zee Duin en voormalig Leids BI-Master Tom Bulters in drie sets uit. Frank van den Heuvel had voor zijn plek bij de beste acht weinig moeite met thuisspeler Frank Stokman. Bij de BI-vrouwen trof Merel Aalders het niet. De 16-jarige Leidse kreeg haar eerste ronde na een luttele game cadeau en stuitte in de tweede doorgang andermaal op top-seed Heddy Boers, die slechts vijf games behoefde af te staan. Ingrid van der Plas overkwam hetzelfde als haar clubge note. Na acht games, waarvan zeven verloren staakte Daphne Brouwer het spelen. Tanja Nos- sik was met tweemaal 6-2 de baas over Mariette van den Berg. Open Toernooi Hillegomse TC HEB1, eerste ronde: P. Visser - M. van Velzen 6-3 6-3; R. Warmerdam - A. van Dijk w.o.; M. Zorab - A. Robben (8) 6-0 2-6 7-5; M. Flei scheuer (4) - B. Jonker 6-2 6-2; M. Rodenburg - R. van Oosten 6-7 6-3 6-0; M. Rusman - N. Vinkê w.o.; G. van Solingen - M. v.d. Berg (5) 6-1 7-5; T. Bulters (6) - R. Goedege- buure 6-0 6-1; M. Logger - M. Zandvliet 6-3 3-6 6-0; M. Nagel- kerken - J. Huta Galung 6-4 3-6 6- 3; H. Schwartz (3); W. Visser (7)- J. Gunster 7-5 6-3; C. Thoolen - H. van Velsen 6-4 4-6 6-2; F. Stok man - H. Coesel 6-1 6-4. Tweede ronde: Mvan Trigt 1- P. Visser 6- 3 6-4; M. Zorab - R. Warmerdam 6- 3 6-1; M. Fleischeuer (4) - M. Ro denburg 6-2 4-6 6-2; M. Rusman - G. van Solingen 6-2 6-2; M. Logger w.v. T. Bulters (6) drie sets; H. Schwartz - M. Nagelkerken 6-3 2-6 6-2; F. v.d Heuvel (2) - F. Stokman 6-3 6-0. DEB1, eerste ronde: M. Aalders -Y. van Hensbergen 1-0 opgave; S. Burggraaf - M. Nagtegeller w.o.; V. Best - P. Anthonysz 6-2 6-2. Twee de ronde: H. Boers - M. Aalders 6-3 6-2; S. Loosekoot- M. Bethlehem w.o.; M. Verkerk-V. Best 6-3 6-1; T. Nossik - M. v.d. Berg 6-2 6-2; I. v.d. Plas - D. Brouwer 6-1 1-0 op gave; F. de Boer - S. Burggraaf 6-1 6-7 6-0. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER Kamiel Maase wil volgende week zaterdag in het Engelse Watford olympisch vormbe houd tonen op de 10.000 meter. Dat betekeiït dat de loper van Leiden Atletiek komende zon dag kan starten op de 5000 me ter van de Nederlandse kampi oenschappen. Deze worden ge houden in het Amsterdamse olympisch stadion. Deelname van Maase was onzeker omdat hij overwoog om mee te doen aan een tien kilometer in het Finse Tampere, aanstaande woensdag. „Die wedstrijd schijnt weinig voor te stellen", aldus Maase. „Ik heb me laten vertellen dat de race in Watford wel van behoorlijk ni- veauis." Maase, drievoudig kampioen op de 5000 meter, won afgelo pen weekeinde in 13.48 voor Nederland zijn race in wedstrij den om de Europa Cup. In Am sterdam is Luc Krotwaar zijn voornaamste concurrent. De marathonloper kwam vorige week in Papendal tot 13.38. Oud-Feyenoorder traint bij ADO DEN HAAG DENNIS JANSEN Zijn onstuimige voetbalcarriè re voerde Regi Blinker langs FC Den Bosch, Feyenoord, Sheffield Wednesday en Cel tic. De voormalig Delftenaar heeft nu geen club en houdt zijn conditie op peil bij ADO Den Haag. „Ik hoop op een club met een beetje ambitie." Regi Blinker zit niet in de war over zijn toekomst. „Het zal een beetje spannend worden, omdat alle clubs deze dagen met hun voorbereiding begin nen, maar ik maak me geen zorgen." De voormalige Feyenoor- der, sinds zijn vertrek uit Schotland in Rotterdam woonachtig, is transfervrij. Er sluimert interesse, maar re cent onderhandeld is er niet. Om zijn conditié op peil te houden traint Blinker mee met ADO Den Haag. Vorig jaar oktober schoof Celtic, de club waar hij de af gelopen jaren speelde, hem een nieuw tweejarig contract onder de neus. Zijn signatuur bleef achterwege. „Ik ben daar niet meteen op ingegaan. Ik heb de clubleiding aangege ven dat ik tot maart 2000 wil de wachten met tekenen. De reden? Nou, ik speelde naar mijn mening gewoon te wei nig. Toen dat in maait niet veranderd was, heb ik de knoop doorgehakt en gezegd: nu ga ik verder kijken. Het leven in Schotland was, in figuurlijke zin, niet zo som ber als nem dikwijls werd voorgehouden. „Het eerste jaar werden we meteen kam pioen. Glasgow is een goede, mooie stad, maar wel een hec tische. In sommige wijken kun je maar beter niét komen." Ook bij Celtic was van een sprake. „Als voetballer I veel geleerd. Om voori mensen te spelen, o knokken en tegenslag verwerken. De ene keer je in de basis en speelde geweldige wedstrijd, de daarop zat je op de tribi heb in drie jaar tijd vi( schillende trainers i John Barnes wilde me den, maar hij werd ont< Toen kwam Kenny Di onder wie ik minder sp maai' ook van hem kon ven. Hij vertrok eveneen kreeg ik met m'n vijfdei te maken. Kun je wel wachten en wachten, n wil verder kijken." Blinker (31) zegt top zijn. „Als ik nu in Sch elk jaar 38 tot 40 weds had gespeeld, dan zou il energie hebben veil maar ik speelde 20, 25 strijden per seizoen, vanuit dat ik nog vier j niveau kan voetballen." „De afgelopen ma zijn er wel mogelijkhed weest om te tekenen, n ga ook op mijn gevoel a! mag best kritisch ziji buitenland blijft ti Spanje, Frankrijk, Eng Uiteraard sluit ik Ned niet uit. Ik hoop op eei met een beetje ambitie er zijn genoeg clubs w nog zou kunnen voetbal maak me geen zorgen veel voetballers hebbe: geen club? Uiteindelijke zeker dat het goed kon moet alleen niet te lang .duren." Is ADO Den Haag gee: didaat? Blinker Iaat aam Iijkheid niets te wensen „Ik ben hier gekomen trainen." Regi Blinker heeft geen club en houdt zijn conditie op peil bijl Den Haag. foto cpd - jaqueszq Heren Enkel BI 1. R. Bermudez (De Merenwijk) 2. MA Fleischeuer (Zee en Duin) 3. M.J. Visser (Oegstgeesier LTC) 4. T Star (LT.G Zee en Duin) 5. J.P. Boognians (LT.C. Zee en Duin) 6. C.J. de Regt (T.V, Dekker Tennis) 7. J. Koemans (De Metselaars) 8. R.W. Goedegebuure (LT.C. Lisse) Enkel Cl D. Brunsveld (T.V. Forescate) M. de Weger (Oegstgeester LTC) D.M. Harmzen (LT.C. Lisse) R. Rommers (T.V. Nieuwe Sloot) S.M. Harmzen (LT.C Lisse) R Oostdam (T.V. De Boekhorst) M Voskuvl (Oegstgeester LTC) R.J. Peeters (Tehado) Dames Enkel BI 1I. Kruit (LT.C. Zee en Duin) 2. H, Boers (T.C. Unicum) 3. A Oosters 4. B. van der Gugten (De Merenwijk) 5. L Verhoeven (T.V. Forescate) 6. I.L v.d. Plas (LT.C. Zee en Duin) Dames Enkel Cl S. Patti (LT.C Zee en Duin) J.J.M. Ammerlaan (LT.C Lisse) TJ. van Duinen (De Merenwijk) C.R. Manuputty (S.V. Voorhout) M.WA Onderwater (Zuid-West) N. Derks (LT.C. Lisse) D. van Putten (T.V. Boskoop) M. Boer (LT.C. Lisse) Dames Enkel Dl 1. L Wijsman (LTC de Munnik) 2. J. Minderhoud (De Merenwijk) 3. K van Ark (T.C. Unicum) 4. U. de Herdt (De Merenwijk) 5. Castel (AT.C. Tean) 6. G. ran Rijn (T.V. De Boekhorst) 7. I. Verdoes (LT.C. Zee en Duin) 8. C. Kniyt (AT.C. Tean) Heren Dubbel BI 1 R. Bermudez (De Merenwijk) 2. T Star (LT.C. Zee en Duin) 3. MJ. van Trigt (Hillegomse T.C) 4. R van Oosten (Hillegomse T.C) 5. A Robben (A.T.C. Tean) 6. A Seriier (De Merenwijk) 7. W. van Tongeren (De Merenwijk) 8. M. Kallenberg (T.C. Unicum) Heren Dubbel C1-35+ 1. V. Weber (T.V. Artesia) 2. J.FX Montanus (Dekker) 3. D.G. Que (T.V. Artesia) Ze spelen de hele zomer lang toernooien. Voor de gezelligheid of puur voor de prestatie. Met een beetje geluk eindigt het seizoen met een lekker toetje: de Masters van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit. Vanaf deze plek volgen we vijf spelers en speelsters op hun weg naar de Masters. Lukt het ze wel of niet? De toernooitijgers aan het woord. Vandaag: Naam: Bob Logger Leeftijd: 51 jaar Club: Unicum Speelsterkte: Cl 35+ ,,Het laatste toernooi dat ik heb gespeeld was de Districts kampioenschappen. Ik speelde samen met Johan van Duyn, mijn vaste competitiemaatje. We verloren de eerste twee wedstrijden, de laatste wed strijd wonnen we wel, maar dat was niet genoeg om door te gaan. Het ging met ons allebei wat minder. Ik ben een speler die het moet hebben van hard werken, en misschien was ik niet fanatiek genoeg. Of mis schien waren de tegenstanders beter. Het was wel een heel ge zellig toernooi bij De Meren wijk. Het is leuk om in poule- tjes te spelen. Anders maak je het toernooi helemaal niet mee, als je direct verliest. Bij mijn club Unicum is er bin nenkort ook weer een open se- niorentoernooi met pouletjes. Daar is het ook gezelligheid troef. Voor de Districts heb ik nog in Lisse gespeeld, met Jan van Duyvenbode, die ook in mijn competitieteam zit. Het was een heel klein lijstje, meteen de halve finale. Er werd een pro set gespeeld en die verloren we. Dat was eigenlijk maargoed ook, want hij had een tennisel- leboog, en had eigenlijk niet moeten spelen. Hierna speel ik nog drie toer nooien, maar alleen bij Teha do kan ik nog punten verdie nen voor de Masters. Ik moet daar echt winnen, eigenlijk heb ik het op de Districts laten liggen. Vorig jaar heb ik Teha do met Ronald Rijsdorp ge wonnen. Nu speel ik samen met Hans Goudriaan. Ik heb dus eigenlijk nog maar een kans. Daarna zou ik ook nog het toernooi bij Artesia kunnen spelen, maar dan zitten we middenin de onderlinge wed strijden bij Unicum. Ik speel nu twee weken geen toernooien, het is goed om even afstand te nemen. We gaan lekker trainen, op woens dagavond en zaterdagochtend met de jongens uit het team. Doen we al jaren. Naam: David Brunsveld Leeftijd: 26 jaar Club: Forescate Speelsterkte: Cl Vorige week heb ik Forescate gespeeld, de finale gehaald en verloren. We speelden een pro- set. Ik begon te traag, daarna ging het wel game om game, maar toen kon ik hem niet meer inhalen. Ik speelde tegen Kjelle Jans, een jongen uit Leidschendam die niet zo vaak toernooien in deze regio speelt. Hij was wel goed.Nu heb ik een weekje rust en da t kom t goed uit, want het is slecht weer. Ik had er ook wel even zin in. Ik heb vijf weken geten nist, vijf weekeinden ook. Vandaag ben ik naar het Chal- lengertoernooi in Schevei gen geweest. Dat is wel ei andere koek. Ze spelen in hoog tempo en ze lopen o. maal heel erg goed. Ik ga wel eens bij andere wedst den kijken in de regio, bij mensen die ik ken, of bijt goede BI-pot. Ik schrijf niets op, maarl wel dingen. Je kijkt onbei hoe iemand iets doet, kot ballen, het voetenwerk, d soort dingen. Dat zal in t stapjes wel bij mijzelf dm dringen. Ik heb vandaag ook een bel gezien. Volleren is een gantisch lekker wapen al het kan. In de regio zie je nig mensen volleren. Ik ben redelijk goed in he dubbelspel, maar op toer, en doe ik het vrij weinig, mij op de club is het ooki zo populair, dat is heel rt speel in de eerste plaats si op toernooien, en het is u moeilijk om daarbij te di\ len, omdat ik naast mijn die ook nog twee dagen ii week werk. Ik heb wel het idee dat ik noeg pun ten heb gehaald de Masters, maar ik zeg e niks over, want dan gaat fout. Volgende week sped Roomburg, de week daar Zee Duin. Deze weeklu nog niet getennist, maart ligt ook aan de weersomsl digheden. En ik ben niet'' trainingsbeest. KoormroiiDa Mcnocsesifónz HOTABIKJWOO* Mr. H.H. Augstriu creatieve communicatie concepten Hotter 1171 IA MHTMAGU

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20