«isbedrijven ^illen 'best' tar kazerne oordwijk twijfelt over camerabewaking irkeerders geweerd van Sassenheims Kerkplein Duin Bollenstreek Ai Grote Schooiers voor CNB en Danny Blind Noordwijk wil hooguit één bordeel SDAG 12 JULI 2000 976 ken naar goedkopere veiligheidsinaatregelen wijk krijgt Crocusstraat ïv i! Katwijk krijgt er binnenkort een nieuwe straat bij: de istraat. Dat wordt de naam van het doodlopende gedeelte de Narcisstraat en de Molenweg. Ook voor het nieuw- iroject Princehaven moet een nieuwe straatnaam worden nnen'. De gemeente heeft zeven namen in gedachten, istorische: de Noorderstraat, de Noordstraat en de Lier namen van oude Katwijkse straten die inmiddels zijn enen. Op de Ree veilige ligplaats), De Vleet lang l haringnet), Kompasstraat en Voor Anker zijn andere op- lierover neemt Katwijk later een definitieve beslissing. |n gokkast op Andreasplein |k. Restaurant en snackbar De Mosselaar aan het Andre- 111 in Katwijk mag geen gokkast neerzetten. Dat heeft de fcnte besloten. Zij noemt het bedrijf van S. Wong laagd- klig en daarom ongeschikt. Het is volgens de gemeente op fck te makkelijk om te gokken en dat kan weer een gokver- g in de hand werken. ^rlast bij scholen krijgt aandacht De overlast bij (basis) scholen en op schoolpleinen in |Fis toegenomen. Dat stelt de gemeente die de overlast an aanpakken. „We moeten ons beleid om alleen op inci- n te reageren loslaten en structureel aandacht aan dit pro- I besteden." Wethouder Van Paridon (WD) van sociale beid stelt voor om per school een inventarisatie te maken b overlast waarmee die ene school kampt. Dan kunnen er htieve maatregelen worden genomen. De wethouder vindt jholen in ieder geval aangifte moeten doen van eventuele llingen. n ndel Schuitemaker en Rokerij Schaap, die op hun »e locaties aan de Rederijstraat en de Haringkade ;n wijken voor woningbouw, staan niet onwelwil- egenover een verhuizing naar de brandweerkazer- je^ i de Prins Hendrikkade. Dat zeggen Gijs de Vreugd op s chuitemaker en Jan van Duijn van Rokerij Schaap, n ii de bal ligt volgens hen bij de gemeente. Die moet en (financieel) aantrekkelijk voorstel komen. Beide is"teven w^en bovendien al hun activiteiten (groot- ha ïl, rokerij, detailhandel en horeca) op één plek on- engen. |,sC ei P idige brandweerkazerne vooralsnog de voorkeur :n gemeentelijke werk- in v lie de noodzakelijke ver- van Schuitemaker en 8en onderzoekt. De vijf ge- tnJI ïlijke afdelingen die de en oep vormen vragen zich iet 1 wel af of - en zo ja, wan- 1 00 de locatie brandweerka- Sen vrijkomt. Voor de brand- 1 lie regelmatig klaagt over hte ligging van dé huidi- :rne, moet dan ook weer iuwe plek worden gevon- )e oude chemische fa- ian de Prins Hendrikkade yv lopig de tweede keus van ■11' neente. De oude red- van de KNRM en de Vis- |1 ïool aan de Rijnmond J mogelijke nieuwe loca- or de visbedrijven om tal nmi denen (te dicht in de ei van woningen, verkeers- ïr I ijke situaties, een gebrek ov rkeerplaatsen en een te milieubelasting) al zo h Is afgevallen, it h itemaker staat volgens etsi ugd 'best positief tegen- teki en verhuizing naar de nwe veerkazerne. „Wij heb- niei tijd ingezet op de oude i fie uur, maar met de brand- oek zeme kunnen wij best ere We willen namelijk graag >ij de jachthaven blijven Onze zaak hoort in ieder n het dorp en dicht bij (dl iter thuis. Alle grote vis- ji atsen zoals Urk en Sche- ,tui| en hebben, ook uit toe ken oogpunt, plaats voor iken 'ijven. Katwijk blijkbaar li bijvoorbeeld ook Parle- i Van der Plas naar Val- ft v :g is vertrokken." pai itij Schaap blijft het aller liefste zitten waar hij Yiu zit, stelt Van Duijn. .J-lier aan de Haringkade naast de jachtha ven zitten wij natuurlijk op een prachtlocatie. Ik dacht hier ook oud te zullen worden. Het is niet de eerste keer dat de ge meente ons ergens weg wil hebben. Eerder moesten we uit de Schoolstraat weg. We moch ten van de gemeente naar de Haringkade. Daar konden en mochten we tot in lengte van dagen blijven zitten. Maar ja, wat is daarvan terechtgeko men? Niets toch. We zaten hier net vier jaar, toen de gemeente alweer op de stoep stond met de mededeling.dat we weer weg moesten." Als hij dan toch weg moet, dan is de brandweerkazerne een mooie nieuwe plek, vindt Van Duijn. „Daar wil ik best over praten. Maar ik wil de ab solute garantie dat ik niet na een paar jaar weer weg moet. En ik wil boter bij de vis. Ik ver huis niet voor mijn lol, ik wil daarom schadeloos gesteld worden." Schuitemaker wil dat ook. Beide bedrijven staan op voor hand niet afwijzend tegenover een gezamenlijke rokerij, maar daarover moet nog nader ge sproken gaan worden. „Wij zijn geen concurrenten. Schuitema ker is gespecialiseerd in verse vis, wij 'in gerookte vis", zegt Van Duijn. De Vreugd ziet dat iets anders. „Met hun vishan del, dat eigenlijk een schnab- beltje van hen is, zitten ze ons toch in het vaarwater." De gemeente wil in de Rede rijstraat zo snel mogelijk van Schuitemaker af. Zo lang het bedrijf daar zit kunnen elf hui zen in het plan Aqua Nova niet worden gebouwd. Danny Blind schrijft het exacte bedrag op de cheque. lisse irene nieuwenhuuse Toen Danny Blind, voormalig stervoetballer van Ajax, gister middag de veilingzaal van de CNB binnenkwam, zongen verschillende aanwezigen de Feyenoord-slogan 'Geen woor den, maar daden'. Blind lachte een beetje als een boer met kiespijn, maar toen hij even later een cheque van ruim dertigduizend gulden overhandigde aan Irene Moors van het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), refereerde hij zelf aan het clublied van de Rotterdammers: „Dit zijn in derdaad geen woorden, maar daden." Blind was naar Lisse geko men om de eerste veiling van het bloembollenseizoen van de CNB op te luisteren. Er is na melijk een nieuwe tulpensoort naar de voormalige voetballer genoemd. Albert ter Steege uit Callantsoog, de kweker van de 'Danny Blind', had de helft van de eerste opbrengst van deze nieuwe tulp, te weten 12.500 gulden, beschikbaar gesteld voor het KWF, het instituut dat onder meer onderzoek doet naar kanker. CNB, de Coöperatieve Ne derlandse Bloembollencentra le, had dit bedrag verdubbeld. En om het allemaal nog een beetje leuker te maken, had de bloembollencoöperatie beslag gelegd op een origineel Ajax- shirtje. Dat werd gisteren, voordat de echte veiling begon, bij opbod verkocht. Het shirtje werd twee keer geveild waar door het bijna vijf mille op bracht. Daarbij kwam nog eens. de opbrengst van de eerste tien kratten tulpenbollen zodat Blind uiteindelijk een cheque van 33.058,50 gulden aan Irene Moors overhandigde. Moors dankte alle aanwezi gen voor de inzet en het geld, en presenteerde zowel aan Blind als aan Wouter Willems, de directeur van de CNB, een beeldje. Dit beeldje symboli seerde de eerste collectanten, van het KWF en wordt daarom de Grote Schooier genoemd.. Moors: „Maar u bent geen schooiers, hoor. We danken u beiden voor uw inzet voor de kankerpatiënten." Van der Sluijs: Niet op bedrijventerrein noordwuk job de kruiff In een vergunningenstelsel voor bordelen moet Noord- wijk opnemen dat het er niet meer dan één binnen de ge meentegrenzen wil. Die wens bleek gisteren in de hele raadscommissie te leveu. Vol gens burgemeester Van der Sluijs hoeft Noordwijk ook niet bang te zijn dat het storm zal lopen. Wel raadde hij het voorstel van CDA-raadslid Boellaard om op het nieuwe bedrijventerrein Klei-Oost een .plek aan te wijzen voor een bordeel uitdrukkelijk af. Het voordeel is volgens Boellaard dat daar nog geen buren zijn die kunnen klagen over de vestiging van een bor deel. Het bedrijventerrein moet nog worden ontwikkeld, bedrijven die zich er vestigen weten dus waar ze aan toe zijn. Toch zou het onverstan dig zijn, of zelfs een 'vergis sing', volgens de burgemees ter. „Ik geef u op een briefje dat je dan ruzie krijgt met on dernemend Noordwijk, onder nemend Rijnsburg en onder nemend Katwijk." Bovendien is het een regel rechte uitnodiging, aldus Van der Sluijs. „Het aanbod is te mooi om waar te zijn, voor ie mand in deze branche: de ge meente is bereid u grond te verkopen, als u maar aan de eisen voldoet." Volgens Van der Sluijs kan Noordwijk beter een aantal eisen op papier zet ten en dan rustig afwachten of zich wel iemand meldt die een bordeel wil beginnen, aan alle eisen voldoet en een geschikt bedrijfspand weet te bemach tigen. Wellicht dat ook gebouwen die in bestemmingsplannen als hotel staan aangemerkt als bordeel mogen worden geëx ploiteerd, maar dat moet nog juridisch worden uitgezocht. In elk geval hoeft Noordwijk niet bang te zijn dat alle hote liers 'van beroep veranderen', meent de burgemeester. „Mijn inschatting is dat het zo'n vaart niet zal lopen." De ge meente heeft de prostitutieno- ta van Gouda erbij gehouden, en dat heeft op zeventigdui zend inwoners drie bordelen. Ook voor eventuele overlast van een bordeel binnen de be bouwde kom vreest Van der Sluijs niet. „Ik heb in Den Haag kantoor gehouden naast een bordeel. Daar merkte je niets van, ook geen verkeers drukte." Noordwijks Belang-raadslid Van Duin, werkzaam bij de politie, heeft nog een ander bezwaar tegen Klei-Oost. „Op zo'n bedrijventerrein heb je geen controle. Prostitutie wordt niet voor niets gelegali seerd. Je moet er ook een beetje zicht op hebben." Van Duin prees zijn collega-raads leden van RPF/GPV en CDA. Die partijen zijn eigenlijk te gen prostitutie, maar willen gezien de 'maatschappelijke en juridische realiteit' in Noordwijk geen nuloptie na streven. Het bordeelverbod wordt per 1 oktober opgeheven. Dan moeten de gemeenten hun prostitutiebeleid geregeld hebben. In Noordwijk praat de commissie voor bestuurs zaken er in september verder over. Dan wordt eventueel een maximum (van één) vastge steld. Ook gaat de gemeente, naar aanleiding van een vraag van WD'er Van der Vlugt, nog kijken of in het vergunningen stelsel kan worden opgeno men dat een bordeel niet dicht bij een school mag komen. uit de Leidsch Dagblad ANNO 1900 Donderdag 12 Juli LEIDEN - Een groote verbetering is het voor den heer G.F. Meyer, dat hij zijn inrichting voor scheren en haarsnijden heeft verplaatst van Hoogewoerd 44 naar een paar perceelen daar vandaan No. 40, waar hij over een veel grootere ruimte beschikt, zoodat hij niet alleen yvat zijn salon betreft belangrijk is voor uitgegaan, maar ook wat betreft het etaleeren der ar tikelen, op zijn vak betrekking hebbende. Ook cje heer J.F. Susan, in de Vrouwesteeg, zich ANNO 1975 op hetzelfde gebied bewegende, heeft zijn zaak uit gebreid, door aan het salon voor heeren ook een da messalon toe te voegen, naar de eischen des tijds in gericht, zoowel zijn salon voor heeren, antiseptische inrichting, American shampooing, als zijn kapsalon met speciale inrichting tot het wasschen en drogen van het haar, welke in een zaak als deze eigenlijk niet meer mag ontbreken. Tevens heeft hij er een ruim voorzienen winkel aan toegevoegd, alsmede een atelier voor fijne haar- werken. lisse irene nieuwenhuuse De opbrengsten van de eer ste bloembollenveilingen van dit seizoen waren wis selend. De prijzen voor de eerste kratjes bollen die gis teren bij de Lissese bollen- veilingen CNB en Hobaho werden verkocht, verschil den sterk. Toch zijn de woordvoerders van beide veilingen optimistisch over de toekomst. „Ik verwacht in ieder ge val niet dat de prijzen terug gaan lopen. De prijzen wa ren redelijk tot goed, maar liepen tegelijkertijd erg uit een", is de allereerste reac tie van A. van Zeist, woord voerder van CNB. J. Verka de, de veilingmeester van de Hobaho, is iets positie ver. „De vooruitzichten zijn goed. Ik verwacht wel een vlotte handel." Beiden baseren zich op de berichten over de oogst van de bloembollen die op dit moment gerooid wor den. Aanvankelijk zag het er naar uit dat er een overvloe dige oogst van tulpen zou komen. Door de weersin vloeden - een voorjaar met stormen en extreme hitte - stagneerde die aanvoer. Dit betekende dat de tulpen- oogst nu als 'gewoontjes' betiteld kan worden. Van sommige tulpensoorten is zelfs een tekort, waardoor de prijzen stijgen. Overigens wordt maar een heel klein deel van de bloembollen via de veiling verhandeld: 95 procent van de bollen wordt via bemid delaars verkocht. Opvallend was tijdens de eerste veilingen dat het aanbod van de bloembollen erg divers is. In andere ja ren gaan op dit tijdstip al leen de tulpen voor de klok. Nu werden er ook irissen, krokussen en scilla's aange boden. De oorzaak hiervan is het vroege voorjaar, waardoor de bollen eerder gerooid konden worden. De eerste kratten met tulpenbollen staan klaar om geveild te worden. woi 1 Asten van cameratoezicht in het wijkse uitgaansgebied hebben de k aan het twijfelen gezet. Het Lm el van burgemeester en wethou- ni vijf camera's op te hangen op ent, de Abraham van Royenstraat vil i het begin van de Hoofdstraat en Kra lden daarvan live te bekijken, zou abe )n per jaar kosten. Voor dat geld, iejUe RPFGPV-raadslid Houwaart is h n de commissie voor algemene in v rsaangelegenheden voor, kunnen i ze ie avonden per week vier agenten lere worden ingehuurd. Alle partijen willen weten of de camerabewaking niet goedkoper kan. Namens de WD, de partij die met een motie om de camerabeveiliging had ge vraagd, informeerde raadslid Van der Vlugt naar de werkwijze waarin de vi deobeelden niet live worden bekeken, maar alleen bij incidenten achteraf. Die kost in elk geval veel minder, maar levert ook minder resultaat op. Burgemeester Van der Sluijs laat nog aan de hand van meerdere offertes kos ten/baten-analyses maken. Op het ver zoek van Elvader (Verenigd Noordwijk) om daarin ook op te nemen hoeveel in cidenten de camera's helpen voorko men, kon hij niet ingaan. Dat valt vol gens hem niet te berekenen, en dat geldt nog sterker voor de toename van het veiligheidsgevoel, die met het camera plan ook wordt beoogd. Er is ook een of ferte onderweg voor tien camera's. Daarin wordt het hele gebied, inclusief Maarten Kruytstraat, Bomstraat en Jan Kroonsplein, bewaakt. Van der Sluijs zei zelf een voorkeur te hebben voor de va riant waarin iemand de beelden live be kijkt, omdat die de politie dan op drei gende incidenten afkan sturen. Naast het verder rekenen aan de di verse mogelijkheden gaat de gemeente ook een proef nemen, waarschijnlijk in het najaar, met de opstelling van één ca mera. Het gaat er daarbij vooral om de technische mogelijkheden te ontdekken. Ook is Noordwijk benieuwd naar de in vloed van de plaatselijke weersomstan digheden op de camera's. „Moet je ze elke dag schoonmaken of niet", is een belangrijke waag voor Van der Sluijs. De politie is volgens de burgemeester overwegend positief over het voorstel, de horeca is zelfs 'ernstig voor'. De reac tie van het openbaar ministerie was voorzichtiger. Dat vraagt zich af of de si tuatie in het Noordwijkse uitgaanscen trum wel zodanig is dat cameratoezicht nodig is. margrit tibboel :ert en wappe- et rode kaarten uitten de leimse ondernemers /ond na de raadsverga- hun ongenoegen over de e 01 ig van het Kerkplein markerende auto's. De winkeliers hebben er geen goed woord voor over dat met in gang van 1 augustus niet langer vlak voör hun deur geparkeerd mag worden. Volgens hen zal de klandizie zienderogen ach teruit gaan, omdat een groot aantal klanten gewoon weg blijft wanneer de auto elders geparkeerd moet worden. De Sassenheimse politiek was echter niet te vermurwen en hield vast aan de afspraak uit het verleden dat na de totstand koming van de parkeerplaatsen aan de J.P. Gouverneurlaan het plein voor de Nederlands-her- vormde kerk niet langer dienst zou mogen doen als parkeer plaats voor het winkelend pu bliek. Bovendien is het volgens de politieke vertegenwoordigers van meet af aan de opzet ge weest dat het Kerkplein een plek wordt waar evenementen plaatsvinden. En daar is geen ruimte voor geparkeerde auto's, is de heersende opinie van poli tiek Sassenheim. Een opvatting die tot boege roep leidde van de Sassenheim se ondernemers. Zij zien het niet zitten dat het plein het middelpunt wordt voor rhu- ziekoptredens, terraszitten en andere activiteiten. LEIDEN - Een van de gevaarlijkste kruispunten wordt op dit ogenblik beveiligd. Technici zijn bezig op het kruispunt van de Willem de Zwijgerlaan met de Marnixstraat een verkeerslichtinstallatie te plaatsen. De in stallatie is voorzien van een drukknopbediening voor voetgangers. foto archief leidsch dagblad Het Alpheuse college van B en W heeft zich gebo gen over het tennishal-plan, dat tot dusverre slechts in zeer kleine kring bekend was. B en W zijn akkoord gegaan met de ideeën. Het woord is nu aan de raad, omdat de indoor-accommodatie op gemeentegrond zou worden gebouwd. Er dient daarom een huurcon tract te komen tussen de gemeente en de stichting Alphense Tennispark. Deze stichting, welke ook exploitant/beheerder is van de openlucht tennisbanen langs de Prins Bern- hardlaan, heeft gedacht de hal neer te zetten op het sportcomplexje tussen Oranje Nassausingel, Pres. Kennedylaan en Nieuwe Sloot. Er liggen daar velden die gebruikt worden door de hockeyvereniging 'Al phen' en de korfbalclub 'Tempo'. Ook bevindt zich er een terrein, dat in deze weken wordt bespeeld door zomervoetballers. Tussen deze velden in ligt een min of meer loze groenstrook. Op dit gedeelte, waar de laatste jaren het Laura-tentenkamp pleegt te worden opgeslagen, is de tennishal gedacht. 12 juli ALPHEN AAN DEN RIJN - Nog deze maand zal de Alphense gemeenteraad zich buigen over een plan voor de bouw van een overdekte tennishal, die moet komen op de hoek van Oranje Nassausingel en Pres. Kennedylaan. Als de raad akkoord gaat, is het de be doeling dat er vaart wordt gemaakt met de uitvoe ring. Op 1 oktober a.s. wil de stichting Alphense Tennispark, zijnde de initiatiefnemer van dit verras sende plan, de hal al geopend hebben. De komende herfst zou er dan al aan indoortennis kunnen worden gedaan in Alphen. Een overhuifde tennis-accommodatie zou voor de Alphense regio een unieke sportvoorziening beteke nen. De dichts bijzijnde indoor-banen bevinden zich in Hillegom en Badhoevedorp, waar nogal wat ten nissers uit Alphen en omgeving 's winters een bal letje gaan slaan. Als de plannen doorgaan, kunnen zij deze winter dichter bij huis blijven. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (seen uverschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (vooreen exemplaar van 13 Dij 18 In zwart wil) op Ie sturen naar hel leidsch Dagblad, l.a.v. leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AH leiden of door contante betaling uan de balie van het leidsch Dagblad aan de Rooscvellstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17