'Alphen heeft een nieuwe hal nodig' 'Ik wil op de grond kan dat?' ME E N E EMPRIJS SUPER DE BOER Boete voor mishandelen barklant 4.95 2.49 Nieuwe ketel in De Thermen Regio/Rijn Veenstreek Golftoernooi dwars door Warmond ;rkjdA steunt CDA in strijd wgen hoge kruising HSL/A4 Keuze voor asielzoekersschool komt hard aan bij Pluspunt Vissen naar waterdiertjes den haag/alphen cerberus Dat een klant niet altijd koning is, bleek deze week bij de Haag se politierechter die de straf zaak behandelde tegen de eige naar van een kroeg in Alphen aan den Rijn. De uitbater werd veroordeeld voor het naar bui ten smijten van een lastige klant. De rechter legde wegens mishandeling twee weken voor waardelijke celstraf en een boe te van 900 gulden op. Ook moet de cafébaas honderd gulden aan het slachtoffer betalen. Het slachtoffer had de café baas op 26 april '98 zitten jen nen toen de laatste bezig was met dweilen na een overstro ming van de spoelbak. De Al- phenaar ergerde zich al jaren aan de klant. Op een gegeven moment was de kroegbaas de opmerkingen zo zat dat hij de man bij zijn nekvel greep en hem hardhandig naar buiten sleurde. Even daarvoor had hij al een dweil en een borrel in het gezicht van de klant gesmeten. De Alphenaar moest zich trouwens ook verantwoorden voor het mishandelen van een fietser vorig jaar september. De cafébaas had zich toen geër gerd aan het feit dat een jongen op de fiets door het winkelcen trum reed waar dat niet mocht. Wij willen graag veiligheid in het winkelcentrum, onze klan ten zijn heilig'", aldus de ver dachte. Nou ja, bijna alle klanten dan." De officier van justitie had twee weken celstraf, waarvan een week voorwaardelijk tegen hem geëist. Muscadet de Sèvre et Maine fles 0.75L 5^5 Zeer droge, witte wi|n uit de Loire Gekoeld een uitstekende begeleider von mosselgerechten Verse Zeeuwse mosselen i lekvri|e zak 2 kilo 12.99 Ï301 fRocksf) Culinaire soep diverse smaken blik 400ml-2^9 ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE alphen aan den run Er komt heel wat bij kijken, als een zwembad een nieuwe verwarmingsketel krijgt. Omwonenden van het Alphense zwembad De Thermen moesten gisteren noodgedwongen met hun auto over het fietspad rijden. Een grote kraan had de toegangsweg, die naast het zwembad ligt, geblokkeerd. De komst van de nieuwe, ener giezuinige ketel is onderdeel van een project om sportaccommodaties steeds milieubewuster te ex ploiteren. foto dick hogewoning ENSDAG 12 JULI 2000 Di k «mond erna straatsma Stil ;n golftoernooi, met veertien I les verspreid door het hele rp, wordt op 3 september l(?e houden in Warmond. De bal ed kunnen raken is een ver- te voor deelname, want ge- elten van het wedstrijdpar- urs liggen dicht bij huizen. ni Het idee voor het golftoer- >oi is afkomstig van J. Staal ll t Warmond. De aannemer is aa lop bezig met de voorberei- S! ïgen voor het evenement, en lit scl waarvan de opbrengst bedoeld is voor de slachtoffers van landmijnen in Mozambique. Staal organiseert het toernooi onder de vlag van de Rotary- club Leiden-west, die elk jaar iets organiseert voor een goed doel. Ongeveer tachtig golfers, die in het bezit zijn van een golf- vaardigheidsbewijs, kunnen meedoen aan het bijzondere evenement. ,,Je moet een beet je kunnen slaan om gevaar voor omwonenden te vermij den", aldus Staal. Het golftoernooi begint op de 9-holesbaan van Dekker Warmond en voert daarna langs een aantal karakteristieke plekken in het dorp. Zo doen de deelnemers ofider meer speciaal aangelegde holes aan op het weiland bij het ooie vaarsnest tegenover het ge meentehuis, op het eiland Koudenhoorn (twee holes, waarbij er bij een over het wa ter geslagen moet worden), bij de entree van verpleeghuis Mariënhaven en in een parti culiere tuin. De deelnemers worden onder meer per boot en paardenkar langs het af te leggen parcours vervoerd. Staal hoopt met het golftoer nooi 50.000 gulden binnen te halen voor slachtoffers in Mo zambique. ,,Als het toernooi slaagt, zou het mooi zijn als het een jaarlijks terugkerend eve nement wordt." Voor minder geoefende golfers wordt gelijk tijdig met het toernooi een kor te clinic georganiseerd bij Dek ker. Het golftoernooi valt in het zogeheten Weekend van War mond, wanneer in het dorp tal van evenementen zijn op en om het water. gei jwonden bij kettingbotsing op A4 lfarendsveen Vier personen zijn gistermiddag gewond ge- bij een'kettingbotsing op de A4 ter hoogte van Roelof- jdsveen. Twee passagiers moesten met onbekend letsel naar Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp. Twee bestuurders liepen Idachten op. Bij de kettingbotsing waren vier auto's betrok- De aanrijding ontstond toen een 25-jarige Leiderdorper af- ssis ide voor een file en een achter hem rijdende Delftenaar niet inj igkon stoppen. De Leiderdorper botste op zijn beurt op een Wol irhem rijdende auto. Bovendien werd ook de Delftenaar nog )00' luchtelingenwerk naar Gading fbdqrp Ook de Stichting Vluchtelingenwerk Leiderdorp ver st binnenkort naar het gebouw van Gading aan de Hoogma- eweg. De ruimte in De Muzenhof is te klein geworden. Eer- jkei deze week werd al bekend dat er in het oude pand van Ga- elijl g onderwijslokalen voor het asielzoekerscentrum bij Driega- L brug komen. Voorzitter W. Kijzers-Huntjes van Vluchtelin- nverk is blij met de nieuwe behuizing. dod; op-staartbotsing in Alphen olg ipm aan den run Maar liefst zes auto's raakten gistermiddag 1Qd chadigd bij een kettingbotsing op de Herenweg in Alphen n iden Rijn. Een 62-jarige vrouw uit Leiderdorp en een 32-jari- lutomobiliste uit Ter Aar raakten daarbij lichtgewond. De v°ldracht van de botsing is niet precies bekend. Wel is duidelijk een 26-jarige Alphense kort voor het ongeval werd afgesne- Pro i door een onbekend gebleven bestuurder van een zwarte 'Golf. teê cmade hans jacobs CDA in de Tweede Kamer in de strijd tegen de hoge iing van de A4 en de HSL Hoogmade onverwacht te krijgen van de PvdA. PvdA- kamerlid Feenstra !l( gt de ministers Netelenbos ceer) en Pronk (ruimtelijke •ning en milieu) extra geld [e trekken voor een betere sing. Het rijk zwemt in het de extra kosten van een 51iepte kruising tussen spoor «I nelvveg zijn 'slechts' 46 mil- >ev gulden en iedereen is erbij S lat, aldus het Kamerlid in aa iftelijke vragen aan de be- dslieden. Netelenbos liet de Kamer eind vorige ind weten om 'budgettaire inen' af te zien van de met e door de betrokken ge- P' mte Jacobswoude zo vurig he enste verdiepte kruising. ?n 'hoogwaardige inpas- eei komt volgens Feenstra te- oet aan de eerder uitge- e4)ken wens van rijk, Kamer, provincie en gemeente. Het Tweede Kamerlid vraagt de mi nister verder of de betrokken gemeenten en de provincie ook bereid zijn financieel bij te dra gen aan de aanleg van de ver diepte kruising, danwel deze kunnen voorfinancieren. In dat geval kan Netelenbos na de zo mer in haar budget extra geld vrijmaken voor de aanvullende financiering. Zuid-Holland heeft vorige maand bij monde van gedeputeerde Houtman al gezegd geen extra geld over te hebben voor een andere krui sing van HSL met de A4. Het CDA heeft de minister al eerder laten weten niet gelukkig te zijn met haar besluit. De WD zou het ook wel anders willen, maar houdt vast aan de begro tingsdiscipline. ,,Eeq verdiepte kruising moet worden betaald uit een overschot op het budget van de HSL. Als dat er niet is, dan houdt het op", aldus Ver- bugt (WD). De Tweede Kamer praat na het zomerreces verder over de HSL en Jacobswoude. Zomerfeest in Swetterhage Pluspunt-directeur M. van Pernis vindt het 'ronduit teleurstellend' dat de verhuizing naar het oude pand van Gading van de baan is: Daarmee gaat de voorloper van het diensten centrum weer twee jaar de ijskast in, en dat is flink slikken." De verplaatsing van Pluspunt gaat niet door omdat het gebouw aan de Hoogmade- seweg een school voor asielzoekerskinderen wordt. De mededeling van de gemeente Leiderdorp, dat het oude gebouw van Gading in het najaar niet beschikbaar komt voor Pluspunt, is hard aangekomen. „Je verkeert anderhalf jaar in de veronderstelling dat het ruimteprobleem opge lost wordt, je maakt allerlei leuke plannen en dan krijg je vervolgens te horen dat de verhuizing he lemaal niet doorgaat. Dan moet je wel even je te leurstelling verbijten", geeft Van Pernis aan. Het Leiderdorpse steunpunt voor ouderen klaagt al heel lang over de te krappe huisvesting. In De Kameleon aan de Ericalaan heeft Pluspunt de beschikking over de voormalige lerarenkamer en een 'hokje van twee bij twee'. Sinds de komst van de gemeentelijke ouderenwerken begin fe bruari, is die ruimtenood alleen maar groter ge worden. Van Pernis: „Gesprekken met mensen privé kan je hier niet voeren, en als ik overleg wil met de Seniorenraad, dan moet er een ruimte ge huurd worden in de Scheppingskerk. Dat trekt een forse wissel op onze begroting." Verplaatsing naar het oude pand van Gading had tijdelijk soelaas kunnen bieden, maar dat gaat nu niet door. Als goedmakertje krijgt Plus punt nu wel van de gemeente een noodgebouw- tje naast De Kameleon aangeboden. Van Pernis: „Ik hoop dat die ruimte zo groot is dat we daar fatsoenlijk bezoek kunnen ontvangen. We heb ben een taak gekregen vaii de gemeente, ontvan gen daar ook subsidie voor, maar daar hebben we natuurlijk wel ruimte voor nodig." In het concept-masterplan voor het nieuwe centrum van Leiderdorp is een splinternieuw dienstencentrum ingetekend bij De Dillenburg. Maar dat duurt minstens nog tot 2006. Pluspunt had gehoopt in het oude pand van Gading vast met zo'n dienstencentrum te kunnen 'proef draaien'. Van Pernis: „Dit was een plezierige tus senoplossing geweest. Nu duurt het nog min stens twee jaar voordat we weer net zover zijn." Zomerfeest zou schrappen. Steeds meer mensen gingen, met begeleiding, zelfstandig wonen en het zou volgens de leiding niet meer de moeite lo nen om in het centrum aan de Blankaartweg in Zoeterwoude- Dorp nog zoveel activiteiten te ontplooien. De Jong: „Daar heb ik me dus tegen verzet. Als je met zoiets stopt, komt het nooit meer terug. En dan kun je wel iets apart organiseren in de wij ken, maar dan bereik je niet zo veel mensen en is het veel duurder. Daar komt bij dat in de zomer veel medewerkers op vakantie zijn. Om te voorkomen dat alles stil ligt, is in 1983 met het Zomerfeest begonnen. Met dank aan al die vrijwilligers." Een derde argument om door te feesten, is dat Swetterhage in de zomer ook openstaat voor nog thuiswonende verstande lijk gehandicapte kinderen, zo dat hun ouders enkele weken op vakantie kunnen. Voor die tijdelijke bewoners is een tent neergezet met zit-, was- en slaapgelegenheid. „Voor die mensen wil je toch ook wat doen. Maar ook voor de buren van Swetterhage. Daarom heb ben we huis aan huis het pro gramma in de bus gegooid. Ie dereen is welkom, kunnen ze zien wat hier gebeurt en vooral ook meedoen." Kobus van Doezelaar hoeft daarvoor geen extra aanmoedi ging meer te krijgen. Als hem wordt gevraagd of hij voor de muziektent op het met vlagge tjes versierde plein ook op de foto wil, weet hij niet hoe snel hij zijn elektrische rolstoel met achteruitkijkspiegel naar buiten moet manoeuvreren. Aart de Jong: „Je ziet aan z'n gezicht dat hij het ontzettend belang rijk en leuk vindt. En daar doe je het toch voor. Het is heel dankbaar werk." Aanpassing Rijnstreekhal niet de oplossing Een nieuwe sporthal in Alphen aan den Rijn is nodig om te kunnen voldoen aan de groeiende vraag naar binnen sportaccommodaties. Het bureau Hopman Andres Consultants adviseert de gemeente om een hal te bou wen, waar ook grote evenementen gehouden kunnen worden. Over zo'n hal beschikt Alphen nog niet. alphen aan den run annette lameuer Omdat de vraag naar accom modaties voor de binnensport in Alphen sinds enkele jaren groter is dan het aanbod, be sloot de gemeente Hopman Andres Consultants in te scha kelen om de situatie in kaart te brengen. Alphen beschikt mo menteel over de Rijnstreekhal, de Arena en vijftien gymnas tieklokalen. Aanpassing van de bestaande Rijnstreekhal is geen goede oplossing voor de pro blemen, vinden de onderzoe kers. Niet alleen is verbouwen erg duur, ook wordt het ruimte gebrek er niet mee opgelost. Het onderzoeksbureau op pert de mogelijkheid om de nieuwbouw van het Scala Col lege te koppelen aan de bouw van een nieuwe sporthal. Op dit moment is een haalbaarheids onderzoek gaande naar nieuw bouw van de scholengemeen schap, die vanwege het grote aantal leerlingen zes gymloka len moet bouwen. Volgens het onderzoeksbureau is het finan cieel aantrekkelijk om een com binatie te maken met een nieu we sporthal. Dat de behoefte aan binnen sportvoorzieningen steeds gro ter wordt, bleek vorig jaar tij dens de verdeling van de uren voor de verenigingen die ge bruik maken van de Rijnstreek hal. „Toen is al een duidelijk signaal afgegeven dat er iets moest gebeuren", aldus een woordvoerster van de gemeen te Alphen aan den Rijn. de Jong is feest. Zo zien 1 bewoners van Swetterhage Zoeterwoude het. Zeker nu het centrum voor verstande gehandicapten tot en met juli het Zomerfeest op het 8 igramma staat. „Aartje, 73 st", roept Kobus van Doeze- r naar de PR-man van Swet- I2i hage en organisator van het rlijkse evenement. 'w ^obus is moeilijk te verstaan, JTI lar De Jong is gewend om te ken. „Vanaf het moment dat I programmaboekje is uitge- n nen, nu twee maanden gele- h komt hij elke dag bij me gs. Daarmee geeft hij aan het weer gaat gebeuren, pl bewoners associëren me VB it feest, ook al doe ik nog zo- !1# 1 andere dingen, zoals het irdineren van de nachtdien st n en van de 150 vrijwilligers. I* ar goed, op deze manier is 35 rken voor mij ook een feest. teb een vrolijke baan." ,et lelga Verbruggen ('van huis- 30') kan zich veel beter uit- tkken. Ze vindt het zomer- tl! st 'hartstikke schitterend'. *1 eUetjes doen. En playbacken. ft: „Dat zit er dit jaar niet Helga: „Wat wel dan?" )U ft: „Nou, de mini's. Zondag „ij tn we weer met honderd mi- s een dagje uit. Eerst rijden naar Alphen en vandaar in we met de boot naar het iassemermeer." Helga: „Ga niet mee. Heb ik nu wel ge- n. Gaan we fietsen?" Aart: ee. de Toer de Swet gaat niet pt- Te veel medewerkers bben vakantie. Maar we heb- II op vrijdag 28 juli wel de fa- iliedag. Met Wieteke van 'ft. een skilift, een treintje en aattheater." Helga: „Ik wil op grond krijten, kan dat?" Aart: traattekenen dus. Dat staat jenlijk ook niet op het pro- leiderdorp 's Morgens mogen ze de geitjes voeren en stront aanhar ken op de kinderboerderij en 's middags met een schepnetje vissen naar waterdiertjes. Kinderen tussen 6 en 12 jaar die meedoen aan de zogenaamde 'Kinderwerkdagen' in De Houtkamp hoeven zich niet te vervelen. Tegen betaling van vier gulden, zijn ze een dag onder de pannen, en ze steken er nog wat van op ook. „We organiseren dit nu al een jaar of twintig, twee weken lang, en elke keer zijn we weer ver baasd over de enorme belangstelling", aldus gemeentewerker S. Star re. „Een week van tevoren kondigen we de activiteit aan, en een dag later zitten we al propvol." Sonja (11) doet al zes jaar mee met de Kindenwerkdagen in De Houtkamp. „Volgend jaar ben ik voor het laatst, want daarna ben ik te oud," zegt ze spijtig. Zij denkt dat ze de geiten van de kinderboerderij nog het meest zal missen: „Want als ze klein zijn dan sabbelen ze zo leuk." Maar niet alle deelnemers zijn even enthousiast. Zoals de 8-jarige Bas. „Waarom ik hier ben? Óm dat ik moest van mijn moeder", zegt hij berustend. En met een zucht laat hij zijn schepnetje te water. Misschien wel voor de vangst van zijn leven. foto hielco kuipers Aart de Jong met Kobus van Doezelaar en Helga Ver bruggen voor de muziektent op het plein van Swetter hage. „Wer ken is op deze manier voor mij een feest. Ik heb een vro lijke baan." foto hielco kuipers gramma, maar we zetten het er- bij." De Jong weet 'aardig' wat er leeft onder de bewoners van Swetterhage. Hij houdt daar zo veel mogelijk rekening mee. Zo kan muziek onmogelijk onbre- ken. Van klankconcerten tot disco. Van ingeblikt tot live. ,Dat valt altijd goed. Als het maar Nederlandstalig is. Dan kunnen ze meezingen, mee klappen en sommigen lopen dan ook letterlijk met de mu ziek mee. Zoiets wil toch nie mand missen." Toch was er vier jaar geleden sprake van dat Swetterhage het

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 15