eiden Regio Alphacare dreigt Zijloever met geding Nekkramp in de Stevenshof Meer vrijheid topambtenaren Slopers snelste peddelaars 3e nachtburgemeester slaat terug IDAG 10 JULI 2000 rkeerd onderschrift I. In de krant van vrijdag is bij het verslag over de Laken- jn per ongeluk een verkeerd foto-onderschrift geplaatst, ezelschap op een van de boten is niet K&G, zoals bij de fo- rermeld, maar Club '58. ■oving tijdens Werfpop Een 24-jarige vrouw uit Grootebroek is gisteravond in an der Werfpark van haar tas beroofd met daarin 2300 gul- Zij liep daar met een 34-jarige Leidse vrouw toen een man in rode bromfiets in het voorbijrijden haar tas afpakte. De kende verdween vervolgens op het Rapenburg uit het indstichting in Kruisstraat In een leegstaande woning aan de Kruisstraat is vrijdag een forse hoeveelheid vuil aangestoken. De brandweer met groot materieel uit om erger te voorkomen. De ge- Jitereiniging heeft het huis vervolgens schoongemaakt om Le brandstichting te voorkomen. p-staart-botsing op Kooilaan Drie auto's waren zatermidddag betrokken bij een aan- ig op de Kooilaan. Een 34-jarige Leidenaar had te laat in de i dat een auto voor hem stilstond. De 25-jarige bestuurster lat voertuig en een inzittende (25) zijn met nekklachten het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp gebracht. Hun auto of door de klap door en raakte nog een andere stilstaande jreker opgepakt j. Op de Horstenrode in de Merenwijk is vrijdagavond een rige Leidenaar opgepakt. De man had even daarvoor een door de ruit van een winkel in de Kopermolen gegooid en er waarde van 120 gulden meegenomen. Bij zijn arrestatie lij de gestolen waar nog achterop zijn fiets. Bewoners van e Genestetstraat waarschuwden zaterdagavond de politie len man in 'hun' straat in een woning had geprobeerd in te ;n. Op de Potgieterlaan werd een verdachte aangehouden, i-jarige Leidenaar is gisterochtend na verhoor vrijgelaten, de woning bleek een bovenlicht te zijn opengebroken. ïenking voor McDonaldhuis IJzerwarenvakhandel Kruijt uit Leiden heeft een bedrag 12.500 gulden geschonken aan het Ronald McDonaldhuis. ;eld is bijeen gebracht door klanten, leveranciers en relaties iet bedrijf ter gelegenheid van de officiële opening van de we hoofdvestiging van Kruijt op het bedrijventerrein mburg. De directie van Kruijt vroeg toen in plaats van ca- ïs een financiële bijdrage voor het Ronald McDonaldhuis - ouders kunnen overnachten van ernstig zieke kinderen die !t ziekenhuis zijn opgenomen. mertijd voor rechtswinkel Li Tijdens de zomermaanden heeft de Leidse rechtswinkel ere openingstijden. Tot en met vrijdag 25 augustus is de tswinkel iedere werkdag geopend van 10 tot 13 uur en nsdag van 10 tot 16 uur. De spreekuren zijn op de volgende n: afdeling belastingen, afdeling consumentenrecht en de ling justitieel klachtenbureau op dinsdag van 18.30 tot uur, de afdeling burenrecht op dinsdag van 18.30 tot 19.30 De afdeling kinderrechtswinkel houdt spreekuur op nsdag van 15 tot 17 uur en de afdeling personen- en fami- cht op donderdag van 18.30 tot 20.30 uur. De rechtswinkel vestigd aan de Ketelboetersteeg 10, telefoon 5141516. ormatie-avond over borstvoeding Medewerkers van de Ouder- en Kindzorg van Thuiszorg Dt Rijnland geven woensdag 12 juli van 20.00'tot 22.00 uur rmatie over borstvoeding. Er wordt voorlichting gegeven de mogelijkheden van borstvoeding en werken, de ver- Uende soorten borstkolven en het gebruik ervan. Voor op- s of meer informatie kan gebeld worden naar Klantenservice rlichting en Preventie, telefoon 0172-503040. 'Aanbod om medewerkers in vaste dienst te nemen onrechtmatige daad' Zorginstelling Alphacare overweegt een kort geding aan te spannen tegen de Leidse zorginstelling Zijloever, die vrijdag zo'n veertig medewerkers aanbood om hen in vaste dienst te nemen. Zijloever huurt deze mensen nu nog in van Alphacare, dat in financiële problemen ver keert. Bijna de helft van het Alphacare-personeel heeft inmiddels, na een weekeinde nadenken, gereageerd op het aanbod van Zijloever. Alle reacties waren tot nu toe positief. proces van overname bezig. En dan is het zeker niet in ons voordeel als we ineens veertig personeelsleden kwijtraken. Aan een voorstel - zoals dat van Zijloever - willen wij meewer ken wanneer we in de situatie verkeren dat we surseance van annet van aarsen Directeur G. Boekwijt van Al phacare is uiterst gepikeerd over de stap van Zijloever. „Wat Zijloever doet, is tegen de re gels", zegt hij. „Wij zijn met een betaling moeten aanvragen. Maar zo ver is het niet, wij zijn in onderhandeling met een overnamepartner. En zolang dat proces niet is afgerond, moet Zijloever de zaak niet op deze manier onder druk zetten. Zijloever bestrijdt de organisa tie waar ze voorheen een in kooprelatie mee had. Dat is een onrechtmatige daad." Veiligstellen De directie van Zijloever stelt dat ze vooral de zorg voor haar zeventig cliënten wil veiligstel len. „Het bestuur heeft vrijdag besloten het personeel van Al phacare het aanbod te doen", zegt T. Kohlbeck. „Dat was na dat wij vorige week woensdag hadden vernomen van meneer Boekwijt dat het doek voor Al phacare was gevallen en dat hij surseance van betaling ging aanvragen. Na die boodschap van woensdag hebben wij niets meer van hem vernomen on danks al onze pogingen om met hem in contact te treden." Zijloever heeft sinds 1 januari 1999 een contract met Alphaca re. Eerder werkte de zorginstel ling, die in Leiden-Noord al tien jaar mensen verzorgingshuis zorg aan huis aanbiedt zodat zij langer thuis kunnen blijven wo nen, samen met Thuiszorg Groot-Rijnland. Kohlbeck: „Wat betreft de zorginhoudelijke leiden Niet de deelnemers van de twee Haagse clubs die van het varen in een drakenboot hun sport hebben gemaakt, niet de uit de kluiten gewassen rugby-spelers van DIOK en ook niet de roeiers van Asopos gingen afgelopen zaterdag bij de draken bootrace op Oude Rijn bij de Apothekersdijk met de eerste prijs naar huis. Nee, het was dit jaar het slopersteam van Van der Pouw Kraan dat na een nek- aan-nekrace met de heren van DIOK als overwinnaar uit de bus kwam. Met een verschil van tweehonderdste van een seconde lieten de slopers de rugbyers achter zich. De derde prijs ging naar The Ha gue Dragons, die in de strijd om de derde en vierde plek zelfs twee keer moesten roeien omdat de eerste race zelfs na bestudering van de videobeelden geen winnaar opleverde. Bij de dames waren de rugbyers van DIOK wel het snelste, voor de krachtpatsers van De Spartaan en het team van het Warmondse fit nesscentrum Aerofit. Dat laatste team werd na het behalen van de derde plaats nog gediskwalificeerd toen bleek dat er zich tussen het damesteam twee heren hadden verschanst. Het was zaterdag de achtste keer dat er in de stad een drakenbootra- ce werd gehouden. Doordat er af en toe een buitje viel, was het eve nement dit jaar minder druk bezocht dan bij eerdere gelegenheden. Speaker Aad van der Luit moest van tijd tot tijd voor weerman spelen om het publiek vast te houden: „Kom op mensen, het is maar een klein buitje, het wordt zo weer droog." Overigens hadden de deelne mers zelf weinig last van het regenwater. Door het wilde roeien in een volgepakte boot leverde het grachtenwater heel wat meer natte pakken op dan het hemelwater. foto henk bouwman len is nog niet van Hans ting af. Nog lange niet. Met ende verbazing las de itburgemeester onlangs in rant dat organisator Simon teel op zaterdag 30 septem- verkiezingen heeft uitge- reven. Die avond wordt in Antonius Zalencentrum lelijk wie Wolting moet op- ;en. Opvolgen? Vergeet het ar, want als het aan de htburgemeester zelf ligt, t hij voor een tweede ter- n. Hij is immers net warm- raaid. lting, eigenaar van café het ierveerhuis aan de Lage idijk, werd in maart 1999 of- 'el gekozen tot de eerste ise nachtburgemeester. Met uwe verkiezingen in het ruitzicht had hij toch mini- al een telefoontje verwacht i Platteel. Maar nee, geen Icht. Daarom kan Platteel nenkort een belletje van lting verwachten waarin de- tijn onvrede uit over de gang van zaken. De zittende nacht burgemeester had op zijn minst moeten worden gecon sulteerd. Het is voor de 49-jarige Wolting het zoveelste bewijs dat hij niet serieus wordt genomen. „Nou weet ik ook wel dat de functie van nachtburgemeester een lu dieke is. Maar ik had minimaal moeten worden gebeld. En als iedereen het maar over een paljas met een hoge hoed heeft, waarom overwegen mensen als Kees Klerks (voor zitter van de Stichting Leiden Promotie, red.) en marktkoop man Chris Verplancke dan zich kandidaat te stellen? Dan riekt de functie toch naar iets an ders", zo loopt hij alvast op de eventuele gang van zaken voor uit. Daarom pleit Wolting voor een functie-omschrijving van het ambt riachtburgemeester. „Ik wil de doelstellingen weten. Zet nou eens duidelijk op papier wat er van de nachtburgemees- De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt. is het symbolische middelpunt van de stad ter wordt verwacht. Wat wel en wat niet kan en doe dat snel, ruim voordat de verkiezings campagnes beginnen. Is er geld, is er een budget? Ik heb in elk geval geen dukaat gekregen. Als alle kandidaten dat weten, is er tenminste voor iedereen duidelijkheid. Dat is tenminste eerlijk." Wolting zelf ziet de functie als een buffer tussen horeca en politiek. „De nachtburgemees ter is een soort veldwerker. Een tussenpersoon. Zelf heb ik veel aan prijsuitreikingen gedaan en aan liefdadigheid, maar aan het echte werk als nachtburge meester kon ik nauwelijks toe komen. Kon ja, want ik word door de politiek niet serieus ge nomen. De politiek gunt mij niets en keert zich van mij ajf. Dat verbaast mij zeer want op het stadhuis is iedereen con stant met zichzelf bezig, komen miljoenenoverschrijdingen voor en is er een enorm ver loop onder de wethouders. En toch hebben ze kritiek op mij. Nee, ze moeten daar de hand eens in eigen boezem steken want ik als zogenaamde paljas heb mijn zaakjes veel beter voor elkaar." Wolting is inmiddels aan het nadenken over de speerpunten van zijn campagne. Veiligheid op straat staat daarbij centraal. Hij pleit daarom voor bewa kingscamera's op de Nieuwe Beestenmarkt en Haarlemmer straat. Het gezeur over privacy begrijpt hij niet. „Bij Albert Heijn hangen toch ook came ra's met bordjes wij waken over uwen onze eigendommen. Nou, hang dan ook in de stad camera's op met de tekst wij waken over uw en onze veilig heid." Over één ding is Wolting meer dan tevreden. De locatie van de komende verkiezingen. De stemming wordt eind septem ber in het Antonius Zalencen trum aan de Lange Mare ge houden. „De laatste keer was het in In Casa. Daar komen mensen niet in als ze geen pas je hebben. Het Antonius is voor iedereen toegankelijk en bo vendien lekker Leids. Zo hoort het tenminste." Volksdansen Ze komen uit Polen, doen aan ble uit Leidens zusterstad To- run bestaat uit twee dansgroe pen. Acht dansparen in de leef tijd van 13-15 jaar en acht pa ren in de leeftijd van 16-25 jaar, begeleid door violen, klarinet, contrabas en accordeon. De Polen zijn hier tijdens de Lakenfeesten op uitnodiging van Oost-Europakoor Mila. Ka- dzioleczka laat dansen zien uit verschillende regio's uit Polen. Samen met het Oost-Eu- ropakoor verzorgen de Polen vijf optredens. Donderdag 13 juli zijn er twee voorstellingen, archieffoto •loek zuyderduin een om 19 uur op de Koren beurs en een om 20 uur in de Hartebrugkerk. Zaterdag 15 juli wordt er om 12 uur op de Bees tenmarkt gedanst, om 14 uur op de Breestraat en om 16 uur op het plein voor de Burcht. Zondag 16 juli is er nog een workshop Poolse zang en dans in buurtcentrum Vogelvlucht aan de Boshuizerlaan waar Ka- dzioleczka uiteraard ook aan wezig is. De eendaagse cursus begint om 10.15 uur en eindigt rond 16.45 uur. ERIC-JAN BERENDSEN kant hebben we fantastische er varingen met Alphacare. We wilden deze organisatie tot op het laatst steunen. Maar als wij horen dat het doek is gevallen, moet iedereen toch snappen dat wij in de eerste plaats de verantwoordelijkheid hebben voor de zorg van onze cliën ten." Dat het Alphacare niet voor de wind gaat, was Kohlbeck al langer duidelijk. Een paar we ken geleden, meldt hij. waren er problemen met de salarisbeta lingen. „Wij hebben het salaris van de mensen, die bij ons wer ken, toen voorgeschoten." De Alphacare Groep, met acht vestigingen in Alphen aan den Rijn, Leiden, Alkemade en Ter Aar worstelt al sinds de op richting in 1995 om het hoofd boven water te houden. „De af gelopen jaren waren tropenja ren", meldde Boekwijt, die sa men met zijn vrouw de directie voert, anderhalve week geleden in deze krant. Boekwijt wijt de problemen aan het feit dat zijn organisatie te klein is. De overheadkosten zijn daardoor te hoog. Rampzalig voor de organisa tie was verder het besluit in 1997 van de minister van VWS om uitbreiding van de markt werking in de zorg niet te sti muleren. LUMC onderzoekt twee gevallen LEIDEN ROBBERT MINKHORST Twee kinderen uit de Stevens hof in Leiden zijn getroffen door nekkramp. De twee gaan naar verschillende scholen, maar die zitten in hetzelfde ge bouw. De GGD denkt voorlopig dat er geen besmettingsgevaar is. Het eerste geval van nek kramp werd geconstateerd op 26 juni bij een leerling van De Stevenshof. De jongen is die dag opgenomen in het univer sitair medisch centrum (LUMC) Hij is weer thuis en vorige week gewoon naar school ge gaan, laat een opgeluchte direc teur M. Zandbergen weten. „Het jongetje is alweer spring levend. Het was een niet-be- smettelijke vorm van hersen vliesontsteking. Gelukkig was het geen nare vorm." Alle ou ders zijn ingelicht, evenals de GGD. De gezondheidsdienst kreeg argwaan toen enkele dagen la ter een tweede kind nekkramp opliep. De leerling van 't Klank bord belandde eveneens in het LUMC. Hoe hij het maakt, is niet bekend. GGD-arts C. Swaan laat weten dat het bij beide jongens om een virale in fectie gaat, en die is 'veel min der besmettelijk'. „Het gaat wel om twee gevallen in hetzelfde schoolgebouw. We zijn daarom op onze hoede." Op verzoek van de GGD doet het LUMC nu nader onderzoek. „Ik kan me voorstellen dat ie mand denkt: is daar niet meer aan de hand? Ik ben daar nog niet uit. Er is sprake van een grote toevalsfactor." Zeker we ten doet de GGD dat niet. Het ziekenhuis zoekt onder andere uit om wat voor soort virale in fectie het gaat, zegt Swaan. De resultaten zijn nog niet bekend; Swaan kan daarom ook nog geen duidelijkheid verschaffen. „We willen kunnen uitsluiten dat er iets aparts gaande is." De schoolvakanties die net zijn begonnen zijn daarbij niet van belang. Als er sprake is van een besmettingshaard, dan moeten meer kinderen inmid dels ziek zijn geworden. Het is niet zo dat (zoals wel bijvoor beeld met geelzucht voorkomt) kinderen pas later als ze al op vakantie zijn de verschijnselen krijgen, legt de GGD-arts uit. Reorganisatie bij gemeente jecten - onder andere door het grote-stedenbeleid - meer regel dan uitzondering worden, wordt dat nadeel steeds knel lenden Integraal werken is daarbij het toverwoord dat tel kens weer opduikt. En voor het welslagen van een integrale aanpak is het noodzakelijk dat afdelingen goed samenwerken en dat er voldoende mensen zijn die over de schuttingen heen kunnen kijken. Vandaar dat B en W juist nu komen met plannen om de organisatie aan te passen en de samenwerking binnen het college te verster ken. Direct gekoppeld aan de ver anderingen in de organisatie is de rol die de nieuwe gemeente secretaris krijgt toebedeeld. Die krijgt in de nieuwe organisatie naast zijn bestaande taken ook de leiding over een stevige 'concernstaf, waarin onder an dere een projectbureau is on dergebracht dat de leiding krijgt over alle grote projecten. De ge meente wil nu op korte termijn beginnen met de werving van een nieuwe gemeentesecretaris. De huidige hoogste ambtenaar is slechts tijdelijk in dienst van de gemeente. Alle wethouders naar het stad huis, een projectbureau dat di rect onder de gemeentesecreta ris komt te vallen, en topambte naren die de bevoegdheid krij gen om voorstellen naar het college te sturen ook wanneer 'hun' wethouder het daar niet mee eens is. Het zijn de meest in het oog springende onderde len van de voorstellen waarmee burgemeester en wethouders een frisse wind willen laten waaien door de gemeentelijke organisatie. Met name het pro bleem dat de verschillende af delingen van de gemeente vaak slecht samenwerken, moet met de veranderingen in de organi satie worden opgelost. De huidige gemeentelijke or ganisatie is sterk op de wethou ders gericht. Afdelingen werken voor één wethouder met wie ze vervolgens gemakkelijk zaken kunnen doen. Voordeel hiervan is dat zaken snel geregeld kun nen worden, nadeel is dat pro jecten waarbij meerdere afde lingen betrokken zijn moeilijk van de grond komen. In een tijd waarin dat soort complexe pro- DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Menen. De uitslag van de wedvlucht: P.V. Blauwkras P. Landesbergen, 1, 3; M. Gijs man 2; comb. v.d. Blom 4, 8; P. de Mooy 5, 6; comb. Groenen- dijk/Pikaar 7; A. Houweling 9; R. v.d. Geer 10. P.V. Het Oosten P. Kop 1,7, 8, 9; W. Kop 2, 3, 4, 6; N. de Groot en zn. 5; J. Later- veer 10. P.V. De Rijnklievers T. Kraan 1,2,4, 7, 10; C. Kop 3, 5; M. Hogenboom 6, 9; P. Bink 8. P.V. De Vriendenclub F. v.d. Nieuwendijk en zn. 1, 3, 6, 7; comb. Lalau/Arbouw 2; comb. Rozier/Dongelmans 4; R. v.d. Nieuwendijk 5, 8; A. Ligtvoet 9; H. Bodijn 10.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 11