m w! eutr Bewust van triatlons schoonheid Noordwijk bereidt zich voo op prestigieus golftoernooi Sport 'jK Toernooi TIJGERS Tjeerd Star heeft handen vol aan Pieter-Frans Stroo CIRCUI in cijfeni Stand Leidsch Dagblad Tennis Circuit .^dsdvDag/%(/ L.I.A.M. VRIJDAG 7 JULI 2000 982 Casper van den Burgh is over zijn periode van demotiva tie heen. De 28-jarige Leidse triatleet, die morgen voor Nederland uitkomt op het EK voor landenteams in het Limburgse Stein, vroeg zich een paar weken vertwijfeld af waarvoor hij eigenlijk trainde, maar die tijd is voorbij. Terug is het gevoel van genieten, het gevoel een 'ontzet tende mazzelaar te zijn dat hij deze prachtige sport mag beoefenen'. „Vorige week liep ik in prachtig weer in Meyendel en op de Waalsdorper vlakte. Ik kon alleen maar denken: 'Dit is verschrikkelijk mooi en dit gaat nie mand mij afnemen.' Ik ben me weer bewust van de mooiheid van de triatlon." bond niet zeggen wat de selec tiecriteria waren, ze vonden mij sowieso ongeschikt, omdat ik enerzijds te oud was en ander zijds voornamelijk sprint-triat- LEIDEN GERARD BAAS Dat gevoel was hij even kwijt, omdat hij zich verkeerd behan deld voelde door de Nederland se Triatlon Bond. De NTB gaf lons deed. Als klap op de vuur voor de WK in Nice waar een driekwart-triatlon gehouden werd alleen startbewijzen aan de vier leden van de nationale selectie. De andere twee tickets hield de NTB op zak, omdat de halve triatlon van Nieuwkoop, waar niet-selectieleden zich konden plaatsen voor Nice, was afgelast. ,,Het was een puinhoop bij de NTB. Van tevoren kon de pijl zeiden ze dat ze voor kwali teit in plaats van voor kwanti teit gingen. Allemaal belachelij ke drogredenen. Als je daar als atleet niet gedemotiveerd van raakt, moet er een steekje bij je los zitten", zegt Van den Burgh die kort daarvoor nog een halve triatlon op zijn naam had ge schreven. ,,Ik bood nog aan om alles zelf te. betalen, maar de NTB zei dat dat te veel romp slomp gaf', besluit de deeltijd psychologiestudent zijn ver haal. „Dat ik niet voor Nice gese lecteerd was. kreeg ik de zon dagavond na de afgelasting van Nieuwkoop te horen. Dat gaf een ontzettende klap. Er zit veel tijd in de voorbereiding op een belangrijke wedstrijd en je li chaam en geest zijn volledig af gesteld op de prestatie die je op die dag moet leveren. Je kan je voorstellen dat je helemaal stuk zit als je dan ook nog zo'n be richt eroverheen krijgt. On danks dat gevoel moet je dan de volgende dag de zin vinden om weer te gaan trainen. Dat is met moeite gelukt." Ergens heeft Van den Burgh de knop omgezet. Hij weet nog goed wanneer en hoe. „Praten, steun zoeken bij anderen. Bij mensen die je na staan en bij lotgenoten. Er waren er meer die niet geselecteerd waren en bij elkaar konden we ons ver haal kwijt. Vroeger deed ik dat totaal anders. Dan zat ik weken in zak en as. Maar door tegen slagen te incasseren en te ver werken leer je hoe je daar het beste mee omgaat", aldus de man in wiens sportleven opval lend veel gevallen van pech zijn geweest. Ooit mocht hij niet aan de wedstrijd waarvoor hij was uitgenodigd meedoen om dat hij zijn licentie vergeten, kreeg juist hij als een van de ve le zondaars een rode kaart voor te vroeg starten, viel hij uit met vermoeidheidsverschijnselen terwijl hij aan de kop lag. „Ik zal er maar mee ophou den", onderbreekt Van den Burgh zijn opsomming. Dat mag hij doen, vindt hij zelf, om dat 'die dingetjes' hem niets meer doen. „Neem nou deze week. Ik kan niet trainen van wege een infectie. Vroeger zou ik in paniek raken, maar nu niet meer. Waarom zou ik? Ik mis twintig trainingsuren. Hoeveel is dat op het totaal van de uren die ik er in al die jaren ingesto ken heb? Helemaal niets toch." Van den Burgh is rustiger ge worden, ervaring heeft hem zelfverzekerder gemaakt. De Leidenaar staat ook niet meer trillend aan de start en hoeft niet meer kostbare energie te steken in het beheersen van zijn emoties. „Er moet niets meer en dat is het verschil. Als het niet moet, gaat het allemaal vanzelf." Voor de toekomst denkt Van den Burgh aan de hele triatlon (5 km zwemmen, 180 km fiet sen en een marathon). „Als het goed gaat in de training maak ik dit jaar in Almere mijn debuut: 28 jaar is een mooie leeftijd om te beginnen. Ik ben benieuwd, want ik zal dan ook voor het eerst een marathon lopen. Dat lijkt gekkenwerk, maar dat valt echt wel mee. Ik zie het niet als 42 kilometer, maar als die uren waarin ik gemiddeld vijftien ki lometer per uur moet lopen. Dat is makkelijk op te brengen. Bovendien moet ik mij de hele tijd op mijn looptechniek con centreren en dat werkt ont spannend. Dat geldt ook voor zwemmen en fietsen. Ik rijd geen 180 kilometer, maar een aantal periodes waarin ik een bepaalde snelheid moet vol houden. Je moet jezelf voor de gek houden om iets geks te doen. Want eigenlijk is een tri atlon te zot voor woorden." NOORDWUK PETER VAN DER HULST De Noordwijkse Golf Club is met handen en voeten gebon den. De sjieke golfbaan in de duinen is aan strenge restricties gebonden. Bouwkundig is bijna niets mogelijk in het bescherm de waterwingebied. Behalve dan als het golfcircus van de PGA in Nederland neerstrijkt. Tijdens de TNT Dutch Open blijkt veel te kunnen, ook al is het tijdelijk. De Noordwijkse verandert van 27 tot en met 30 juli in een compleet golfdorp. De eerste tenten zijn al opge slagen rond de, achttien holes. Volgende week wordt begon nen met de opbouw van het promotiedorp en de faciliteiten voor media op het krap beme ten terrein. De meeste ruimte op het complex van 65 hectare wordt evenwel ingenomen door de golfbanen en het beschermd natuurgebied. Er zijn dan ook enkele kunstgrepen nodig om het evenement, meetellende voor de Europese Golftour, in goede banen te leiden. Zo moe ten de golfers, onder wie Ne derlander Maarten Lafeber, voor het inspelen uitwijken naar het enkele kilometers ver derop gelegen zweefvliegveld bij Langevelderslag. Daar is tij delijk een drivingrange aange legd omdat op de bestaande 'oefenbaan' het promotiedorp verrijst. „Wij mogen hier eigenlijk niet bouwen van onze huisbaas, Staatsbosbeheer. Zij zijn onder bepaalde voorwaarden akkoord gegaan met dit evenement. Voor hen is heel belangrijk dat het publiek goed wordt bege leid", zegt Ineke Lammers die samen met een aantal anderen is belast met de organisatie van de TNT Dutch Open. Zo wor den er naast de marshalls die moeten voorkomen dat de toe schouwers de baan opkomen, zogenaamde 'groene marshalls' aangesteld. Zij zien er op toe dat de bezoekers buiten de kwetsbare duingebieden blij ven. In totaal zijn zo'n vijfhon derd vrijwilligers in touw om het de naar schatting 40.000 be zoekers aan het toernooi naai de zin te maken. Om het pu bliek goed zicht te kunnen bie den, worden bij de zestiende en achttiende hole twee tribunes geplaatst voor in totaal 3.000 toeschouwers. Logistiek staat de organisatie voor een ander groot probleem. Het wordt een enorme operatie om de vele duizenden toe schouwers naar Noordwijk te krijgen. De golfclub zelf - die in 1993 voor het laatst als gastheer optrad - biedt maar plaats aan enkele tientallen auto's. „Bo vendien is de toegangsweg hiernaar toe nauw. En we wil len voorkomen dat de mensen die op een mooie dag naar het strand willen of in de duinen willen hardlopen daar niet te recht kunnen." De organisatie doet daarom een beroep op de parkeerterreinen van De Keu kenhof. De golfliefhebbers wor den vervolgens met bussen naar Noordwijk vervoerd. Met de preparatie van de baan is vorig jaar al begonnen. Tees, fairways, bunkers en greens zijn al vroegtijdig aan een nauwkeurige inspectie on derworpen en daar waar nodig zijn veranderingen aange bracht. Zo zijn enkele tees aan gepast en op sommige holes zelfs nieuwe backtees aange legd. Lammers: „Op de acht tiende is de tee naar achteren geplaatst, omdat die baan als afsluitende hole van het kampi oenschap te makkelijk was. Maar de belangrijkse vera ring is wel dat de fairways versmald." Op vele pla heeft het kortgemaaide plaatsgemaakt voor zogen de semi-rough. Die aanpassingen he niets te maken met het g( waarmee de golfers in 199 kampioenschap in Noori afwerkten. „Het was toen stil, de baan was in topco; title en de spelers ook. Dan je nooit voorkomen dat 21 onder par komen. Wij hi dan ook dat er tijdens het nooi veel wind staat en hei ste telkens uit een ai hoek." In dat geval is het zeer de vraag of de spelers een van de bijkomende pr kunnen gaan. Op elke baan valt bij een hole-in een auto te verdienen. De die op de achttiende een slaat (twee slagen onder mag zich zelfs de gelukkig genaar van jacht ter waardt een half miljoen gulden men. 'f, r^- Maarten Lafeber eindigde vorig jaar als beste Nederlander. ARCHIEFFOTO UNITED PHOTO'S Dl Ze spelen de hele zomer lang toernooien. Voor de gezelligheid of puur voor de prestatie. Met een beetje geluk eindigt het seizoen met een lekker toetje: de Masters van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit. Vanaf deze plek volgen we vijf spelers en speelsters op hun weg naar de Masters. Lukt het ze wel of niet? De toernooitijgers aan het woord. Vandaag: Menno van de Bor en Merel Aalders. mijn top. Op de Districts ver loor ik in de halve finale van Abrahams. We zijn wel aan el kaar gewaagd, maar hij was net iets beter die dag. Op TEAN verloor ik van onbe kende tegenstanders. Het was erg slecht. In C ging het nog wel goed, ik verloor de derde set. Maar in D had ik een echte offday. Er is niet echt een groot ver schil tussen C en D, vind ik. Het is allebei wel leuk, vooral als je wint. En in C verlies ik wat vaker. Het gaat ook wat sneller en je moet minder fou ten slaan. De Merenwijk vond ik tot nu toe het leukste toernooi. Het was gezellig, iedereen was ge zellig. Het was alleen jammer dat ik de finale niet haalde. In D zat ik in de halve finale en in C in de kwartfinale. Naam: Merel Aalders Leeftijd: 16 jaar Club: Zee Duin Speelsterkte: B2 Het gaat wel goed, maar ik maak af en toe nog stomme fouten. Net op belangrijke mo menten. Ik speel nog wel B2- toernooien, maar op veel toer nooien is er geen B2. En op de Districts mocht je je maar voor één single inschrijven. Daar heb ik in de eerste ronde verlo ren van Hedy Boers. Het ging wel goed, maar ik verloor met 6-3 6-1. In BI zijn ze veel vas- Naam: Menno van de Bor Leeftijd: 15 jaar Club: Zoeterwoudse TC Speelsterkte: Dl ,,Op TEAN ben ik er alweer uitgeslagen in C en in D. Het gaat gewoon even niet. Ik heb liet druk met school, ik zit op het Duinzigt in Oegstgeest, in Havo 4. We hebben proefiver- ken en we moeten allerlei din gen inleveren. Ik weet nog niet zeker of ik over ga. Ik denk dat ik met mijn hoofd nu meer met school bezig ben dan met tennissen. Maar als ik vakan tie heb, ga ik me volledig rich ten op tennis. Ik heb nu wel al genoeg pun ten voor de D-Masters, ik heb er in elk geval meer dan vorig jaar. Alles gaat wel redelijk, maar ik zit nog niet echt op ter, en het tempo is ook hoger. Ik vind het leuker om BI te spelen. Dat zijn vaak leukere wedstrijden en bovendien heb ik tegen iedereen in de B2 al gespeeld. Dat zijn ook vaak kleine lijstjes. We hebben al twee weken vrij, maar vrijdag krijgen we offici eel vakantie. Ik ga na de va kantie naar 5 havo. We heb ben een vakantiehuisje in Vin- keveen, daar zit ik nu ook. Tussen het tennissen doorga ik hier naar toe. Ik train nor maal vijf uur in de week, en met school erbij heb ik niet zo veel tijd meer over om vrij te spelen. Maar nu ga ik wel weer meer vrij spelen. Ik vind het wel lekker om dat te doen. ook voor een wedstrijd, vooral als het niet zo lekker gaat. ALPHEN/VOORSCHOTEN PETER KLEIN Tjeerd Star stuitte gisteren bij de Bahlmann Open op TEAN in Alphen aan den Rijn op onver wacht grote tegenstand van Pieter-Frans Stroo. De Katwij- ker zette na een heel snel verlo ren eerste doorgang de zaken in drie sets toch recht. Normaal is Star een van de meest aanvallende spelers bin nen de BI-afdeling van de al weer 22ste editie van het LD Tennis Circuit. Gisteren werd de speler van Zee Duin in de eerste set duidelijk verrast en overtroefd door Stroo, die het initiatief nam, voordat Star er aan toe kwam. Met 6-1 leek een sensatie in de lucht te hangen, maar Stroo kon het hoge tempo was er niet minder om. Aalders alleen nog maar in het eerste probeerde Zonderop, die sinds gedeelte van de tweede set haar huwelijk op 31 mei geen handhaven. De nummer 2 van racket meer in haar handen de vorige week verspeelde dis- had gehad, met harde slagen te trictstitelstrijd B2 begon vooral op de back handzijde meer foutjes te ma ken. Star ver hoogde de pres sie, kreeg weer eVdschiiagb/^ <r0S!5-QjCii;, :L_ 7,000 |ni33 overtroeven. De Leidse sloeg inder daad meer aces en win ners vanuit het achter veld dan ritme op zijn sterke opslag en Zonderop, die wel met een haalde toch de kwartfinale. speltype kreeg te maken wat Bij de vrouwen noteerden de haar wel ligt. De 28-jarige Me- nummers een en twee van de renwijkse, voormalig A-speel lijst, Nancy Kloet en Bionda ster, had wel iets, maar zeker Zonderop, ruimere uitslagen, niet voldoende aan vastheid in- Het weerwerk van Margreet geboet om de twaalf jaar jonge- Nagtegeller en Merel Aalders re Aalders echt veel kansen te geven. Na vijftien gelijkopgaan- de games had Zonderop toch de benodigde winnende twaalf games te pakken. Bij de Forescate Open heeft Heddy Boers inmiddels de hal ve finale bereikt. De Hazers- woudse, dit seizoen van de A teruggekeerd in de BI-regio nen, stond drie games af aan Sabine van Reijn. Barbara van der Gugten kwam bij de beste acht door Monique van Ark twee wielen te bezorgen. De ge plaatste mannen, Mark Flèi- scheuer en Jeroen Boogmans, wonnen hun tweesetters tegen Wouter van Tongeren, respec tievelijk Jan-Jaap Overgaauw steeds met twee games verschil per set. Heren Enkel BI I. R Bermudez (De Merenwijk) 2 MA Fleischeuer (LT.C. Zee en Duin) 3 Ml. Visser (OegstgeesierLTC) •I CJ. de Regi (T.V. Dekker Tennis) 5 TStar (LT.C. Zee en Duin) 6. R.VV. Goedegebuure (LT.C. Lisse) 7. Koemans (De Metselaars) 8 D. van Dijk (Zandvoort) H. Boers (T C. Unicum). A. Oosters I. Kruit (LT.C Zee en Duin) B. van der Gugten (De Merenwijk) I Kruit (T.V. Dekker Tennis) K, Hoogeveen (T.C. Unicum) L jonkman M. Aalders (L.T.C. Zee en Duin) 11 Heren Dubbel BI 10 I. R. Bermudez (De Merenwijk) 9 2. TStar (LT.C Zee en Duin) 8 3. M.J. van Trigt (Hillegomse T.C.) •I A. Robben (A.T.C. Tean) 5 5. W. van Tongeren (De 3 1 Merenwijk) 3 6. A Seriier (De Merenwijk) 1 7. O. Werpe 8. J. Koemans (De Metselaars) Heren Enkel Cl 1. D. Brunsveld (T.V. Forescate) 2. M. de Weger (Oegstgeester LTC) 3. D.M. 1 larmzen (LT.C Lisse) Dames Enkel Cl 16 1. S. Patti (LT.C. Zee en Duin) 14 2. CR Manuputty (S.V. Voorhout) 10 3. JJ.M. Ammerlaan (LT.C. Lisse) 11 Heren Dubbel Cl-35+ 4 1. V.Weber (T.V. Artesia) 3 2. fiRX. Montanus (T.V. Dekker 5. R Oostdam (T.V. De Boekhorst) 6. M Voskuvi (OLTC) 7. R.LFehr (T.V. Zuid-West) 8. E.C. Hinnen (Tennispark lonkers) Heren Enkel Dl 9 Zuid-West) 8 5. T.J. van Duinen (De Merenwijk) 7 6. N. Derks (I..T.C. Lisse) 6 7. M. Boer (LT C Lisse) 8 Y. Doove (LT.C. Lisse) 3. 3 4. 1 5. 1 6. 1 7. 8. D G Que (T.V. .Artesia) R, Philips (De Merenwijk) Maarten vd Horst (A.T.C. Tean) 1. Gijsman (A.T.C. Tean) A. Serlier (De Merenwijk) B. Logger (T C Unicum) 1 B.F.G. Abrahams (Dekker Tennis) 2. M.R. van de Bor (Zoeterwoudse TQ 3. 1 van Teijlingen (LTC de Munnik) 4. T Driessen (Hillegomse T.C.) 5. 1K. lansen (Sassenheimse TA'.) 6. PAL. de long (T.C Roomburg) 7 Joachim lagel (LTC de Munnik) 8. D. Graaff (Katwijkse LTV) Dames Enkel BI 18 Dames Enkel Dl 15 1. L Wijsman (T.V. Meerburg) 12 2. 1. Minderhoud (De Merenwijk) 9 3 k. van .Ark (T.C. Unicum) 8 4 U de Herdt (De Merenwijk) 7 5. Verdoes (LT.C. Zee en Duin) 7 6. C Kruvi (AT.C Tean) 7 7. G. van Rijn (T.V. De Boekhorst) 8. A Sanders (T.V. Nieuwkoop) 13 Heren 10 1 5 3. 3 4. 3 5. 3 6. 3 7. 8. jan Koppenhol (De Merenwijk) F F.larski (De Merenwijk) R Mohlmann (Hillegomse T.C) 1 Smeenge (Hillegomse T.C) G van de Broek (T.V. Zuid-West) I I Tegelaar (T.V. Zuid-West) W. Nebbeling (T.V. Voorschoten) J.S de Graal" (T.V. Leimuiden) Dames Dubbel Cl-35+ 1K. van der Zon (Katwijkse LTV), 2. M. Rijnders (Katwijkse LTV), 3. J.M.E. Smith (T.V. Artesia), 4. L van Beek (T.V. Oosthout). 5. J.I.vanderSmittefLTCde Munnik), 6. G.J. Serlier-v.d. Burg (De Merenwijk), 7. P.C. de Zwart (LTC de Munnik), 8. H. Boskamp (T.V. Oosthout), Dames Dubbel Dl-35+ 1. DA Vonk (T.V Zuid-West), 2. J.J.H Rooijakkers-Liestin (L.T.C. Lisse), 3. S.G M. Smit (LT.C. Lisse). 4. M.M van der Meulen (De Merenwijk), 5. A. van derChijs (De Merenwijk), 6. N. Huijsman (De Merenwijk), 7. S.P. Stijger-van der Hoeven (Zuid-West), 8. BAM van den Berg-Keulen (De Merenwijk). Bahlmann Open, TEAN-Alpherig HEB1, tweede ronde: W. Oostei ni baan - M. Nagelkerken (1)4-1 gave; P. Roggeveen - J. Segersi Tj. Star-P.F Stroo 1-6 6-2 6 A. Robben (2) - R.J. Peeters 6- '7-6. Kwartfinale: W. Oosterbaa N. v.d Kaai) 6-3 7-5. DEB1. k finale: N. Kloet (1) - M. Nagteg 6-2 6-0; B. Zonderop (2) - M. e ders 6-2 6-1. HEC1. eerste ror i) R. van Eek - L. Lucas 6-2 6-2. Kievit - M. Bethlehem w.o.; T. ters- K. v.d. Hoeven 7-5 6-0; Simons - N. Diana w.o.; T. van -M. v.d. Bor 4-6 6-3 6-4; D Spierenburg - M. Brummelhuis 6-3; M. de Vries - R. van Rhijn 6-0; M. Nieuwenhuizen - C. Bi 2-6 6-3 6-3; P. Kooi - B. Ritn 7-5 6-7 7-6. Tweede ronde: Oosterbaan (1) - R. van Eek 6- 6-3; T. Wolters-R. Kievit 6-4 7-5; C. Hakstege (4) - M. Simc w.o.; D. Spierenburg - C. Goed! j< 6-3 6-0; R. Rommers (3) - M Vries 7-5 6-3; F. de Rooij - M. Nieuwenhuizen 6-3 6-1; P. Ba (2) - P. Kooi 4-1 opgave. DEC1 kwartfinale: F. Schoo-J. Konm 4-6 6-3 6-1; J. Ammerlaan (2 jj M. Slagter 6-0 6-1. Forescate's Open, Voorschoten HEB1, eerste ronde: M. Fleischi (1) - W. van Tongeren 6-4 6-4: Zandvliet (3) - L. de Lange 6-2 6-2; M. Cats - H. van Velzen 7- 3-6 6-4; M. Visser - M. Serlier 6-0 6-3; J. Boogmans - J.J. 0> gaauw 6-4 7-5. DEB1, eerster de: L. Mekel -T. Nossik 4-6 6- 6-0; M. Groenleer (3) - S. Kore 6-1 6-2; B. v.d. Gugten (2)-' van Ark 6-0 6-0. Kwartfinale: Boers (1) - S. van Reijn 6-1 6- HEB2, tweede ronde: N. Raveni gen - L. Schaap 6-0 opgave; J. Overgaauw-J. Jans6-4 7-6;I Vrieze - B. van Emmerik 6-4 6- HEC1, eerste ronde: J. Prins Johnson 2-6 6-4 6-4. Tweede de: D. Brunsveld (1) - R. Cantet scher 6-0 6-1; S. Rijksen - E. Steegers w.o.; E. Ravensbergen Grosveld 6-1 6-2. Kwartfinale: Jans - B. van Emmerik 6-2 6-i Circy po* HOOFDSPONSOR -MARWIJK partners Verzekeringen, hypotheken Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein 2405 ED Alphen un den Rijn Telefoon (0172) 4-) 15 94 Telefax (01721-49 56 32 jjjn m ehe! work communicatie creatieve communicatie concepten Hoofdstraat Ml 2171 BA Sassenheir telefoon 0252 - 2103ÖI •2

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20