WoonWeide Bestuur SDB mag voorlopig blijven Duin Bollenstreek Fiets fout, fiets weg in Noordwijks centrum Een oorlogje om 24 reclameborden Katwijkse haring 'topper' Keukens Sanitair Tegels Open Haarden Natuursteen 0 - Onovertroffen badkamercollectie. 0 - Open haarden in vrijwel alle stijlen. Jl - Natuursteen in vrijwel alle soorten en maten. DONDERDAG 6 JULI 2000 'Wildstallersgaan op de bon NOORDWUK MARIJKE DEN HOLLANDER 'Fiets fout, fiets weg'. Als het aan de plaatselijke politiek ligt, zullen in het uitgaansge bied van Noordwijk binnen kort bordjes met dergelijke opschriften verschijnen. Het gaat hierbij niet om een loos dreigement. Het is de be doeling dat de veelal door nachtelijke stappers op wille keurige plaatsen achtergelaten fietsen kunnen worden opge haald in de door Biesieklette beheerde fietsenstalling op het Palaceplein. Met op ter mijn een bekeuring voor het laten rondslingeren van de fiets erbij. Noordwijk ziet de fietsen het liefst zoveel mogelijk keu rig in de stalling staan. Nu staan de voertuigen nog vaak in tuinen of tegen de puien van woonhuizen. Niet alleen staan de geparkeerde twee- wielers vaak in de weg, de ei genaren zorgen vaak ook voor herrie of andere overlast in de woonstraten als ze na een avondje stappen weer vertrek ken. Om het uitgaanspubliek met het gebruik van de fiet senstalling vertrouwd te ma ken, is het de bedoeling dat nog deze zomer gelegenheid wordt gegeven de fiets op vrij dag- en zaterdagavond gratis te stallen op het Palaceplein. Op voorstel van onder an dere Noordwijks Belang krijgt de fietsenstalling de beschik king over dranghekken, zodat de capaciteit op stapavonden op eenvoudige wijze vergroot kan worden. Tijdens stap avonden slingeren volgens een schatting van de fractie van De Noordwijker zeker 600 tot 700 fietsen rond. Versteege van deze partij deed de wet houder nog de suggestie aan de hand om 's zomers op de drukke vrijdag- en zaterdag avond rondom het plein even eens dranghekken te plaatsen, zodat ook daar fietsen tegen aan gezet kunnen worden. Op die manier kunnen voldoende stallingsmogelijkheden wor den gecreëerd. En dat is vol gens de politie, waarmee Sweers nog verder wil overleg gen over het aanpakken van de rondslingerende fietsen, voorwaarde om bekeuringen te kunnen uitdelen aan fiets- kwakkers. Mesker van Verenigd Noordwijk vond het belangrijk niet alleen verbodsbordjes neer te zetten, maar ook ver wijsborden, zodat fietsers er op attent worden gemaakt waar ze met hun rijwiel heen moeten. Een agent haalt de borden van het Magie Circus weg. Magie Circus komt naar Katwijk FOTO DICK HOCEWONING Circusdirecteur Maurice Veldkamp zit met de handen in het haar. Zijn Magie Circus komt volgende week naar het Katwijkse marktplein, maar hij mag maar zes reclameborden neerzetten om het festijn aan te kon digen. ,,0p een bevolking van 40.000 inwoners? Dat wordt een zoekplaatje." Daarom heeft de circusdirecteur een creatieve op lossing uitgedacht. Hij heeft opzichters van bouwter reinen en directeuren van scholen gevraagd of hij zijn reclameborden op hun (particuliere) grond mag neer zetten. Dat is geen openbare weg, dus mag het, rede neert Veldkamp. Voor dertig borden wist hij zo een plek te vinden, tegen bouwhekken, tuinhekken en schoolpleinen. Elk jaar wordt het circus een beetje groter en duurder, dus is elk jaar meer reclame nodig. De gemeente is niet enthousiast over de oplossing van Veldkamp, en heeft hem een brief geschreven waarin hij gesommeerd wordt alle borden op zes na weg te halen. Zo niet, dan doet de gemeente het, maar dan op zijn kosten. Veldkamp heeft ook daar een oplossing op gevon den. De borden had hij tégen de hekken gehangen, maar daarmee zitten ze nog steeds op het randje van openbaar terrein. Dus zijn alle borden er weer afge haald, en nu tegen de achterkant van de hekken ge hangen. Een circusboodschap achter tralies, maar duidelijk leesbaar. Toch slikt de gemeente ook deze oplossing niet. Wat zichtbaar is vanaf de openbare weg, mag in principe niet. Een gemeentewoordvoerster: „Er zijn zes aange wezen locaties. Wil Magie Circus er meer, dan moet de directeur het netjes vragen. Dat is bespreekbaar. Maar niet op deze manier. Voor je het weet hangt heel Katwijk vol met van die dingen." De gemeente is gisteren begonnen met het wegha len van de borden. Voor de laatste paar reclamebor den rest circusdirecteur Veldkamp nog één oplossing: „Misschien kan ik een trieste clown inschakelen, die de posters op een heel zielige manier weghaalt." Crisis bezworen met compromis DUIN- EN BOLLENSTREEK PETER VAN EGMOND Over het jaar 1999 laten de boe ken van het SDB het onver wacht hoge tekort zien van bij na een half miljoen. De jaren 1998 en 1999 pakten uit als 'fi nanciële rampjaren', zoals Kat- wijks burgemeester en SDB- portefeuillehouder financiën Van Wouwe het omschrijft. Het laatste tekort was voor Hille- gom, Sassenheim en Lisse de druppel. Ze pleitten er onlangs voor dat de zes burgemeesters die het SDB-bestuur vormen, uit vrije wil zouden opstappen. De bestuurders kwamen gis teravond tijdens een grimmig verlopen SDB-vergadering over de tekorten, met een compro misvoorstel. Geen aftreden, maar een commissie die het sa menwerkingsverband kritisch tegen het licht gaat houden. De commissie bestaat uit bestuur lijke vertegenwoordigers van de tien Bollenstreek-gemeenten, en moet vóór eind september rapport uitbrengen. Onder meer over hoe de toekomst van het SDB eruit moet zien, ook te gen het licht van dreigende her indeling. Ook het SDB-bestuur zelf staat een kritische toets te wachten. Daarbij is het niet uit gesloten dat de adviescommis sie alsnog vraagtekens plaatst bij het functioneren van de be stuurders die nu nog blijven zit ten. Het voorstel werd met alge mene stemmen aanvaard. Het compromis van de Bollenstreek - niet aftreden maar een onder zoekscommissie instellen heeft een dubbel voordeel. „Hét bestuur toont dat het zijn verantwoordelijkheid neemt, en zijn lot verbindt aan wat de commissie straks te berde brengt", vat de Lissese wethou der Schuijt namens de drie ge meenten samen. „Maar aan de andere kant wordt op deze ma nier een bestuurlijk vacuüm - omdat je met een demissionair bestuur komt te zitten - voorko- Want juist dat laatste was de grote kritiek op het pleidooi om vrijwillig op te stappen. Het SDB zou dan met een demis sionair en dus 'gemankeerd' bestuur blijven zitten. En dat juist in de tijd dat de Bollen streek belangrijke contacten moet aanknopen met Leiden en de omliggende gemeenten, over de aanpak van bijvoor beeld verkeersproblemen. Het verloop van zulke ge sprekken is weer bepalend voor de overlevingskansen van de streek in tijden van gemeente lijke herindeling. Het Rijk over weegt vooral kleinere gemeen ten samen te voegen, om meer bestuurlijke daadkracht te krij gen in de regio. Om juist in die periode als SDB-gemeenten ru ziënd over straat te rollen, zou dan ook koren op de molen zijn van voorstanders van herinde- ling. Hillegom, Lisse en Sassen heim hebben daarom water bij de wijn gedaan. Aanvankelijk pleitte Schuijt ervoor dat de be stuursleden van het SDB hun posities op voorhand ter be schikking zouden stellen. Al leen als de commissie ze daar toe in september zou uitnodi gen, konden de bestuursleden terugkeren op hun post. Met name burgemeester Van Wou we - de financiële man van het SDB - voelt er niets voor om drie maanden te bungelen. KATWUK/LEIDEN/ALPHEN Vishandel Piet van der Plas uit de Tramstraat in Katwijk komt bij de jaarlijkse haringtest van het Algemeen Dagblad als der de uit de bus. Volgens de keurmeesters is de haring van Van der Plas een 'topper, je reinste verwennerij'. Bij de test werden 64 wille keurige haringverkooppunten, verspreid over heel Neder land, bezocht. Winnaar van de test is 't Vispaleis in Hoek van Holland, terwijl de Urker vis handel Ruizendaal op de tweede plaats komt. De Leidse vishandel De Kreeft aan het Bevrijdings plein komt daarentegen zeer slecht uit de test tevoorschijn. Deze ondernemer verkoopt volgens de fijnproevers haring die in een riool lijkt te hebben gezwommen. Wat een put- smaak! Onverteerbaar'. Ook Vishandel Leen bij win kelcentrum Ridderhof in Al phen aan de Rijn krijgt een veeg uit de pan. Leen verkoopt namelijk wel prima haring, maar 'voor de rest klopt er bar weinig'. uit de Leidsch Dagblad ANNO 1900 Vrijdag 6 Juli emert op de echo aan den Rijn tu Rouaan en ons land opdi bij Zutfen, we hoopten - neen, we hopen nog, dat hun glorie bleeken bij die van onze echo - 'de Echo der Duinen', ons fanfarekorps. Maar meeloopen doet het niet. Voor veertien dagen meldden we, dat de instrument die door een Fransche fabriek zouden geleverd worden, aan de grenzen warer aangehouden. Nu, daar staan ze nog en toeter nu eens zonder toeter! 't Gaat hiet. En zoo komt het, d ANNO 1975 WARMOND - Het hoogtepunt voor de Warmondse jongeren tij dens de Kaagweek was toch het optreden van de Leidse popgroep Catapult. De groep die op het ogenblik hoge ogen gooit met de sin gle Seven Eleven werkt aan een tweede lp. Het optreden van deze goedgeklede groep, die ook in Top Pop te zien is, was een geweldig succes. FOTO ARCHIEF LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 5 juli op gang i: de kerk n lustigen kan bevatten en dat de teleurgestelden ervoor moeten zorgen de volgende keer wat vroeger te zijn. Dit wekelijkse zanguur is voor de Katwijkers en hun gasten een niet meer weg te denken punt in het zo- merprogramma geworden. De massale toeloop heeft natuurlijk een verklaring. De heer A. Rem- melzwaal (63), die al meer dan twintig jaar betrokken is bij het evan gelisatiewerk van hervormden en gereformeerden in Katwijk aan Zee en die een groot aandeel heeft in de organisatie van de zangavonden, hoeft er niet naar te gissen. "Het blijkt telkens weer, dat de mensen die op dit uur afkomen een duidelijke sympathie hebben voor de oude liederen. Daaronder ver staan wij de psalmen in de oude berijming en de gezangen van 1938. We zingen in dat zanguur ook graag uit de bundel van Johannes de Heer. En met het oog op de Duitse gasten ook uit een gezangboek van de Duitse kerk, waarbij de melodie voor de andere bezoekers geen moeilijkheden geeft en de Nederlandse tekst op het liederenblad naast de Duitse wordt afgedrukt." WARMOND - Deze week is eigenlijk onopgemerkt voor de Warmondse bevolking de restauratie begonnen van de Oude Toren. Het aanvoeren van de verschillende materialen is in volle gang en via een noodingang in de oude muur om het kerhof heen wordt alles naar de betreffende plaatsen gebracht. Deze noodingang was nodig om het kerkhof niet te ken en zo eventuele schade die hieruit voort kan komen, itsen gebr, tegebruil te vermijden n deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen 11 ng een ingevulde cheque (geen overschrijvingskaart) ter waarde van vijl n (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) op te sturen naar het i Dagblad, i.a.v. Leidsch Dagblaa Archieven, postbus 54, 2300 AB Leider e betaling aan de balie van het Leidsch Dagblad aan de /eltstraat 82. U o o binnen drie weker De crisis in het Samenwerkingsorgaan Duin- en Bollen streek (SDB), is voorlopig bezworen. Gisteravond werd duidelijk dat de zes burgemeesters die het bestuur van het SDB vormen, niet hoeven op te stappen. Wel komt er een commissie die het functioneren van het samenwer kingsverband, waar de tien gemeenten van de Duin- en Bollenstreek bij zijn aangesloten, gaat onderzoeken. De laatste jaren stapelde zich tekort op tekort. Van Wouwe verbiedt camera bij vergadering DUIN- EN BOLLENSTREEK Burgemeester Van Wouwe van Katwijk heeft gisteravond lokaal televisiestation Kanaal 7 ver boden opnamen te maken van de vergadering over de SDB-crisis. Een cameraman /verslagge ver kreeg te horen dat hij zijn apparatuur weer moest inpakken. „Ik vind niet dat dit een verga dering is die op televisie moet komen", luidde de verklaring van de burgemeester, die in het gemeentehuis van Lisse een bijeenkomst voor zat over de SDB-crisis. Pleidooien over persvrijheid konden de ver slaggever weinig baten. Ook op het verzoek om de vergadering te laten beslissen over de aan wezigheid van camera's, wilde Van Wouwe niet ingaan. „Ik ben niet vooraf benaderd", zei de burgemeester. „Dat kan zo niet, u hoort toe stemming te vragen. Ik wil niet dat er gefilmd wordt." De cameraman/verslaggever pakte verbou wereerd zijn camera in. „Ik word in mijn werk belemmerd. Vooral nu er nieuws is, is het raar dat de geschreven pers wel aanwezig mag zijn, terwijl de televisie het werk onmogelijk wordt gemaakt. Van benodigde toestemming weet ik niets." Het lokale station kreeg uiteindelijk alleen permissie om voor aanvang van de bijeenkomst wat sfeeropnamen te maken. WoonWeide: Zijlbaan 20 (Parallelweg van "Zijidijk") Leiderdorp - Telefoon 071 - 5818888 °i'emn9stiiden ènvriji09.30- ti.oo. Breng eens een bezoek aan WoonWeide, want waar de letters van onze naam voor staan, daar staan wij achter! w Woonkeukens voor elk interieur. w Wand-, vloer- en badkamertegels. e - Eerlijke prijzen en een uitstekend advies. 1 - Installatie door vakmensen. - Degelijk en betrouwbaar kopen. B - Eigen service- en bezorgdienst.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14