Villa's op la's op grond dierenpark Rustenborch zit weer zonder leiding Nieuw plan voor beter fvegennet in Boskoop De Jong ziet op laatste moment af van raadszetel Regio/Rijn Regio/Rijn Veenstreek nut turt&C 10- 13 ISDAG 4 JULI 2000 iallonnenoptocht begin feestvierdaagse \pt wetering Met een ballonnenoptocht begint morgenavond 119 uur aan de Meerkreuk de feestvierdaagse van Oude We- ing. Donderdagavond is er de traditionele Weteringloop. Kin- ren starten om 19 uur en een half uur later de volwassenen hoogte van Kerkstraat 31. Vrijdagmiddag om 15.30 kunnen ideren bij de Rabobank aan de Veerstraat straattekenen. Za- rdag is er tussen 10 en 17 uur een braderie. Ook opent de ge formeerde kerk zijn deuren. In de kerk zijn kunstwerken te zichtigen die twaalf kerkleden hebben gemaakt. Bovendien n er de hele dag orgelconcerten. ezuijen brandweercommandant aar Na twee jaar 'interim' van Ter Aar te zijn geweest is J. izuijen benoemd tot brandweercommandant van de vrijwilli- brandweer. Dat maakte de gemeente gisteren bekend. De 55- ige Bezuijen heeft een vaste baan bij de Regionale Brandweer liden. Achttien jaar was hij verbonden aan de vrijwillige andweer in zijn woonplaats Uithoorn. Daarvoor zat hij twaalf ir bij de bedrijfsbrandweer van de chemische fabriek Cindu. iwel de gemeente Ter Aar als Bezuijen vindt het geen pro- eem dat de commandant bij brand uit Uithoorn vandaan oet komen. „Met twaalf minuten ben ik in Ter Aar", zegt hij. lovendien hoef ik als commandant niet zelf te blussen. Daar •b ik mijn mensen voor." Bezuijen is de opvolger van M. Blok, e vorig jaar overleed. uto stuitert uit sloot de weg op idade» Een 24-jarige automobilist uit Leiden is gisteravond ivvond geraakt toen hij een poging deed om een vrachtwagen te halen. De auto van de man, die op de Leidseweg in Oud le naar Leiderdorp reed, kwam eerst in de sloot terecht en literde vervolgens weer op de weg. Daarbij vloog het voertuig brand. De vrachtwagenchauffeur smoorde met zijn brand- usser het vuurtje in de kiem. Het slachtoffer is met nekklach- n naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp vervoerd. rhtpaar Henry 65 jaar getrouwd phen aan den rijn Ze trouwden 65 jaar geleden vanuit hun lis in de Hofzichtstraat in oud-Alphen en zijn er nooit meer irtrokken. Albertus Henry (92) en Neeltje Hesseling (89) vieren datzelfde huis vandaag hun 65-jarige bruiloft. Rustig met z'n reetjes, want hun 2 kinderen, 4 kleinkinderen en 4 achter- einkinderen kwamen hen het afgelopen weekeinde al felicite- n. Het bezoek van burgemeester Schoof gistermiddag stelde ?t bruidspaar bijzonder op prijs. „Hij nam een prachtige ilftsblauwe kan voor me mee, met het wapen van Alphen er- Vi)". zegt de bruid verheugd. Ze verwacht vandaag toch wel wat S inloop, want de twee geboren en getogen Alphenaren kennen ig heel wat straat- en plaatsgenoten. Henry is geboren in de ofzichtstraat en heeft er zijn leven lang gewoond. „Er wonen niet veel meer van onze leeftijd. Het is nu een verjongde ïurt, maar de mensen zijn allemaal even aardig." Henrv werk- jarenlang als typograaf bij drukkerij Van Wieringen, de kan- lorboekhandel in de lulianastraat die onlangs vertrok uit het ude pand naast de Adventskerk. FOTO MARK LAMERS Woningbouw op het terrein van voormalig Dierenpark Wassenaar is prima, maar dan moet er ook ruimte ko men voor goedkope huizen. CDA. PvdA, D66 en Groen- Links deden gisteravond tevergeefs hun uiterste best om WD-wethouder Vriesendorp van dit idee te overtuigen. Dankzij de WD kreeg ze toch voldoende steun voor de bouw van riante villa's op het zwaar verwaarloosde ter rein langs de Rijksstraatweg. terim-directeur Stuurman knapt af op bestuur jstgeest suzanne barbier rzorgingshuis Rustenborch Oegstgeest zit voor de twee- keer in zes maanden tijd nder directeur. Stuurman, 1 i vier maanden interim-di- :teur was, is per 1 juli opge- ipt omdat hij ruzie heeft met t bestuur van Rustenborch. een brief die personeel en woners van het zorgcentrum ;elopen weekeinde ontvin- n, zegt hij onvoldoende ver- >uwen en ruimte te hebben raren in zijn werk. Rusten- irch moet op zoek naar een 2erswoude-dorp/boskoop meta kroft >omkwekers in de regio Bos- lop geven de kans op een be te re ontsluiting nog niet op. :n initiatiefgroep van dertig Jc( ote bedrijven probeert de ko- 'a, ende weken collega-boom- vekers bereid te vinden een ijwillige bijdrage te storten lor het wegennet in Boskoop- 'st. De groep hoopt zo zes iljoen gulden bijeen te sprok- den. De dertig bedrijven heb- in bij elkaar al drie miljoen ilden toegezegd. I. Baas die een exportbedrijf Boskoop-oost heeft en direc- ur J. Brand van de veiling lan terden het plan gisteravond in ?t Plantarium in Hazerswou- e-Dorp. Beide bedrijven willen spectievelijk 4,5 en 7,5 ton op fel leggen. „Die ontsluiting oet er komen", zei Baas. „An- ers zien wij ons genoodzaakt opvolger die tot het eind van het jaar wil blijven. Stuurman wijt zijn'vervroeg de vertrek aan stukgelopen 'in termenselijke verhoudingen'. „Ik had de zes maanden willen afmttken, maar dan had ik de dingen willen doen zoals ze mij het best schenen. Met open vi zier naar anderen. Die ruimte kreeg ik niet", verklaart hij. On danks de weigering van Stuur man om man en paard te noe men („Voor iedereen die de si tuatie kent, is het duidelijk wie ik bedoel") wijst alles in de richting van het bestuur. Met om naar het oosten van het land te verhuizen." Ze riepen de circa honderd aanwezige boomkwekers op om eveneens vijftien j^ar lang een bedrag van 1000 tot 10.000 gulden per jaar beschikbaar te stellen. Uit het applaus bleek dat het initiatief in goede aarde viel. De boomkwekers waren er gister avond op uitnodiging van het Platform Sierteeltregio Bos koop. Het platform had alle stemmers voor de regioheffing (475) uitgenodigd om te kijken of er nog oplossingen zijn, nu de heffing niet doorgaat. Het idee was immers om bij alle kwekers een heffing in te voe ren, zodat er tien miljoen gul den voor wegen in Boskoop oost, Boskoop-west en voor overige projecten beschikbaar zou komen. Slechts 55 procent was voor, twintig procent te weinig, zo bleek vorige week. Het gevolg is dat de gemeente wassenaar erna straatsma Met twaalf stemmen voor en negen tegen sprak een kleine meerderheid van de gemeente raad zich uit voor de bouw van 25 villa's op de plaats waar nu nog apenkooien staan. De eige naar van het in 1937 aangeleg de dierenpark, de familie Louw man, is voor het eerst sinds de het personeel, vertegenwoor digd in de ondernemingsraad en de beoogde fusiepartner ver pleeghuis Wijckerslooth kan Stuurman het naar eigen zeg gen namelijk goed vinden. Rustenborch lijkt met het vertrek van de interim-direc teur stuurloos te zijn geworden. Van het instellingsbestuur zit ten er nog maar drie mensen op hun oorspronkelijke plek, terwijl de statuten aangeven dat dat er zeven moeten zijn. Bo vendien zijn de bewoners en het personeel, samen goed voor drie leden in het bestuur, hele- Boskoop en de provincie Zuid- Holland hun toezegging van 18 miljoen gulden ook intrekken. Platformvoorzitter J. Booij juicht het nieuwe plan onder deze omstandigheden, toe. „Het is minder ambitieus dan onze actie. Onze actie hield im mers ook rekening met drie miljoen gulden voor het westen van Boskoop en een miljoen voor overige projecten om de positie van de gemeente te ver sterken. Maar als het niet kan zoals het moet, moet het maar zoals het kan." Ook veilingdirecteur Brand vindt het jammer dat het nieu we plan alleen de ontsluiting van Boskoop-oost behelst. „De bereidheid in west om mee te betalen, zal wel minder zijn. Maar dit is het maximaal haal bare." Begin augustus weet hij of de zes miljoen gulden er komt. sluiting in 1985 bereid om wat te doen met het 9,3 hectare gro te terrein. De voormalige kooi en en diverse andere gebouwen zijn geheel overwoekerd door planten. Een van de familiele den fokt op het terrein apen. Mede vanwege de verwaar loosde staat waarin het gebied verkeert zou goedkope woning bouw niet haalbaar zijn, aldus maal niet vertegenwoordigd. Een motie van wantrouwen die de ondernemingsraad enkele weken geleden indiende tegen het gemankeerde bestuur, heeft het bestuur naast zich neerge legd. Onduidelijk J. de Soeten, die zich namens verpleeghuis Van Wijckerslooth bezighoudt met de voorgeno men fusie met Rustenborch, betreurt het vertrek van Stuur man. omdat het onduidelijk is wie nu eigenlijk 'aan de over kant' de touwtjes in handen 1 Vriesendorp. De kosten voor sanering van het vervuilde en spookachtig aandoende terrein zijn volgens haar enorm. „Bizar dat je zoiets aantreft midden in de Randstad. Het ziet er span nend uit, maar ook in-treurig", aldus de wethouder, die on langs een kijkje nam op het ter rein. „De meeste paden zijn niet eens meer te zien." Vriesendorp heeft met pro vincie en eigenaar een voorlo pig akkoord bereikt over be bouwing van het terrein. De af spraak luidt dat maximaal 4500 vierkante meter van het terrein mag worden bebouwd met 'kwalitatief hoogwaardige' hui zen. Louwman denkt daarbij aan 25 vrijstaande villa's, in de prijsklasse van een tot ander half miljoen gulden. heeft. „Het is evident dat daar wat moet gebeuren. Ik heb geen duidelijk aanspreekpunt en ik weet niet wat ze willen." Dat Stuurman opstapt vanwege onvrede met de werkwijze van het bestuur, is voor De Soeten zo klaar als een klontje. „Het bestuur ligt dwars bij de fusie besprekingen en heeft proble men met de regionale commis sie en het zorgkantoor." Voorzitter van het bestuur van Rustenborch, M. Huijgens, had gisteren geen tijd om te reageren op het vertrek van de interim-directeur. De WD is blij met dit onder handelingsresultaat, omdat de afgelopen jaren diverse andere woningbouwplannen zijn ge sneuveld door de weigering van Louwman om hieraan mee te werken. Met dure huizen heeft de fractie geen moeite. „In deze regio is behoorlijk veel behoefte aan dit soort villa's", aldus WD-raadslid W. Topper. De overige fracties hadden hun bedenkingen bij de 'toe geeflijkheid' van Vriesendorp en de rest van het college. Zij stelden dat de wethouder haar best moet doen om Louwman alsnog van het nut van goedko pe woningbouw te overtuigen. D66-raadslid Sanders: „In po tentie levert woningbouw een behoorlijke vermogenstoename op voor de eigenaar. Daar mag den haag/oegstgeest persbureau cerberus Voor het ingooien van een ruit van het Juridisch Incassobu reau JIB in Oegstgeest moet een 36-jarige Hagenaar 255 gulden betalen. Daarnaast veroordeel de de Haagse politierechter hem gisteren tot een voorwaar delijke boete van 250 gulden. De Hagenaar werd vrijgespro ken van bedreiging van de di rectie van het incassobureau. Het conflict ontstond op 24 november vorig jaar, toen de Hagenaar met het incassobu reau in discussie wilde gaan over een acht jaar oude reke- jacobswoude ewout van der dussen Cees de Jong, de eerstvolgende op de CDA-lijst om het vertrek kende raadslid Van der Zwan op te volgen, neemt donderdag geen zitting in de gemeente raad van Jacobswoude. Op het laatste ogenblik trekt de Wou- bruggenaar, die de benodigde zogenoemde 'geloofsbrieven' al bij de gemeente had ingediend, zich terug. In plaats van De Jong gaat Riekje Brunt uit Hoogmade de vrijkomende raadszetel bezetten. Geen druk Volgens De Jong heeft het CDA- bestuur bezwaren tegen zijn raadslidmaatschap op grond van zijn leeftijd en de tijd die hij voor het raadswerk beschikbaar heeft. „Ik zag het raadslidmaat schap wel zitten", aldus de Woubruggenaar die de gang van zaken betreurt. De Jong wil niet zeggen of het CDA-bestuur druk op hem heeft uitgeoefend om zich terug te trekken. Het toch best iets tegenover staan?" Vriesendorp hield vast aan haar voorkeur voor dure villa's: „We mogen de regio best een beetje helpen. De Haagse wet houder Noordanus is ernstig op zoek naar een 'nieuw Wasse naar'. En daarnaast past zo n bouwplan ook bij Wassenaar. Er wordt veel sociale woning bouw gerealiseerd in Wasse naar: deze plek is nou net ge schikt voor iets anders dan so ciale woningbouw." Van een bouwplan is overi gens nog geen sprake. De ge meenteraad sprak zich gister avond alleen uit over de wijzi ging van het streekplan, dat wo ningbouw op het terrein - dat geldt als 'natuurgebied' - moge lijk maakt. Geen straf voor dreigementen directeuren incassobureau ning voor de crematie van de kat van zijn moeder. Volgens de twee directeuren slaakte de man dreigende taal. De ene di recteur zei dat hij voor 'vuile blanke' was uitgescholden. Vol gens zijn collega had de Hage naar gedreigd een pistool te ha len. De Hagenaar ontkende drei- lidmaatschap van de commis sie ruimtelijke ordening wil De Jong blijven doen even als het maandelijkse fractieoverleg. Maar in het fractieoverleg van gisteravond had hij door de gang van zaken 'geen zin'. Bert Tijselink, tijdelijk voor zitter van het CDA, zegt uit drukkelijk dat de fractie geen druk op De Jong heeft uitgeoe fend om zich terug te trekken. „We voeren geregeld functione ringsgesprekken met alle raads leden en daaruit brengen we geen zaken naar buiten." Voor De Jong is het de twee de keer dat hij op het laatste ogenblik een raadszetel mis- Winkelstad wil helft van koopzondagen schrappen alphen aan den run saskia buitelaar Twaalf koopzondagen per jaar in Alphen aan den Rijn is te veel. Van de winkeliers vereniging Winkelstad mag dat aantal volgenci jaar terug naar zes. Die moeten met veel feestelijke activiteiten worden opgeluisterd, zodat het publiek weer terugkomt, zegt secretaris B. Schutten- beld. De gemeente kan voor de overige zes dagen vrijstel ling van de sluitingstijden verlenen aan de warenhui zen, bouwmarkten, meubel zaken en autobedrijven die wél op extra zon- en feestda gen hun deuren willen ope nen. Spiraal „De koopzondagen kwamen in een neerwaartse spiraal terecht", zegt Schuttenbeld. „Want als de buurman dicht blijft, ga ik ook niet open. En dan komen er steeds minder bezoekers en blijven nog meer winkels dicht. Daar door zitten we met een half zachte situatie opge scheept." Sommige koopzondagen werden het afgelopen jaar wél druk bezocht. „In maart viel het samen met de Twin tig van Alphen en was het hartstikke gezellig. Volgend jaar willen we meer van zul ke combinaties. Het moet een circus worden in de stad, figuurlijk gezien." In september legt de win keliersvereniging de plannen voor aan de gemeente. Het Winkelstad-bestuur is nog in discussie met de winkeliers over hun voorstel. Schutten beld verwacht dat alle partij en tevreden zijn over de nieuwe afspraken. De kleine winkels hoeven daardoor niet meer met pijn en moeite vijftig procent van hun colle ga's bereid te vinden om open te gaan op de maande lijkse koopzondag. En de grootwinkelbedrijven en de bouwmarkten kunnen zon der problemen hun uitver- koopdagen houden of op tweede paas- en pinksterdag open gaan. Vervelend „Die mogelijkheid wordt nu geschapen. Ook de gemeen te is hierbij gebaat. Want het is natuurlijk vervelend om deze bedrijven 'nee' te moe ten verkopen, omdat alle ex tra koopzondagen al zijn ge pland. Zeker als die dagen geen super-succes zijn." gende taal te hebben uitgesla gen. Hij zei dat hij boos naar Oegstgeest was gegaan omdat een van de directeuren hem te lefonisch grof had beledigd. Bij het uitspreken van het vonnis zei de politierechter te geloven dat de directeuren van het incassobureau soms grof en onzakelijk te werk zijn gegaan. De bedreigingen van de zijde van de Hagenaar achtte hij niet bewezen, omdat alleen de di recteuren die hadden gehoord. Bovendien vond de politierech ter het onwaarschijnlijk dat de blanke Hagenaar de directeur had uitgemaakt voor 'vuile blanke'. loopt. De Woubruggenaar stond bij de gemeenteraadsver kiezingen in 1998 bij de eerste zes op de CDA-kandidatenlijst. Hoewel zijn partij zes zetels veroverde, moest De Jong zijn plaats afstaan aan Martin van der Zwan, die als SGP'er op de CDA-lijst stond. De SGP'er had destijds meer voorkeurstemmen. Door het vertrek van Van der Zwan, die een nieuwe baan buiten de re gio heeft aanvaard, is de SGP met meer vertegenwoordigd in de gemeenteraad. Met de komst van Brunt bezet het dorp Hoogmade drie van de zes CDA-zetels. Een professionele visie op websites -Ovv Internet voor uw bedrijf I&CT Bus|ness websites M &Co T -Internetoplossingen T: 071-576 48 24 F: 071-576 43 74 W: www.ict-vislon.nl axon Andrélon verzorgingsproducten Kies uit shampoo, crèmespoeling, haarspray, schuimversceviger of bad/douche. 'ar Keuze CDA Jacobswoude: 'Geen druk uitgeoefend' De wildernis van het voormalige Dierenpark Wassenaar maakt plaats voor riante villa's. Moeizaam akkoord in Wassenaar FOTO DICK HOCEWONINC

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 13