Andre Agassi komt heel goed weg Leblanc: 'Lucht is weer helder' Sport Boogerd fietst zonder pijn ZATERDAG 1 JULI 2000 Koers plaatst zich voor Spelen rome* Marko Koers heeft zich geplaatst voor de Olympische Spelen van Sydney. De atleet uit Nijmegen bleef gisteravond tij dens de wedstrijd voor de Golden League in Rome op de 1500 meter met zijn tijd van 3.34,44 onder de verlangde limiet van 3.35. Koers eindigde als tiende. Simon Vroemen heeft in Rome het Nederlands record op de 3000 meter steeple op 8.13,45 ge bracht. Dat is een ruime verbetering van het vorige record, dat al vijftien jaar met 8.18,02 op naam stond van Hans Koeleman. Beste score uit carrière voor Muntz BALLYBUNioNMet een uitstekende 64, de beste score uit zijn carrière, klom golfer Rolf Muntz op dag twee van het met 3,5 miljoen gulden gedoteerde Murphy's Iers Open naar de tweede plaats. De 64 op de moeilijke par-71 baan van het beroemde Ballybunion bracht de 31-jarige Nederlander op een totaal van 132 slagen, tien onder par. Muntz heeft één stroke achterstand op de Zweed Patrik Sjöland. Ter Leede in beker tegen AZ leiden Van de vier regionale hoofdklassers die het komende seizoen in de Amstel Cup uitkomen heeft Ter Leede op papier de zwaarste poule getroffen. De ploeg uit Sassenheim speelt te gen eredivisionist AZ en eerstedivisionist Telstar. AFC '34 is de vierde ploeg. Noordwijk zit in een poule met de amateurclubs Excelcior Maassluis en Tonegido, en eerstedivisionist Excelsior. Rijnsburgse Boys treft de profs van Sparta en de hoofdklassers Scheveningen en Nieuwenhoorn. Katwijk komt, net als Ter Leede, tegen twee profploegen uit. Naast Dordrecht '90 en ADO Den Haag maken de amateurs van KBV de poule compleet. Akerboom en Varkevisser in EK-ploeg leiden Noordwijker Marcel Akerboom en de Katwijkse keeper Cor Varkevisser zijn door bondscoach Ruud Kaiser geselecteerd voor het Nederlands elftal onder 18 jaar. Beide spelers maken deel uit van de voorlopige selectie van 24 man die vanaf 17 juli deelneemt aan het EK in Duitsland. Het team van Akerboom (Fortuna Sittard) en Varkevisser (Feyenoord) treft in de eerste ronde Kroatië. Kortekaas net naast podium den haag Koos Kortekaas heeft de beste regionale prestatie ge leverd tijdens de Ronde van de Aert van der Goesstraat. De nummer vier uit Voorhout kwam in de finale van de wedstrijd voor sportklasse A-renners en veteranen net te kort voor een podiumplaats. Op het Frederik Hendrikplein in Den Haag sprintten gisteravond zes vluchters om de winst. Direct achter kortekaas finishte Swift-coureur Robert van der Salm (Stomp- wijk) als vijfde. Ook Hillegommer Ton van Eijk (negende) en Stefan Bakker uit Alphen aan den Rijn (tiende) schaarden zich na 70 kilometer bij de best geklasseerden. Beachvolleybal in Noordwijk noordwuk Op het strand van Noordwijk wordt vandaag en morgen een beachvolleybaltoernooi gehouden. Aan de zuid- boulevard, schuin tegenover Huis ter Duin, wordt op dertig vel den gevolleybald. Vandaag spelen de beste spelers van Neder land een zogeheten 'Double A'-toernooi. Zondag spelen de bes te spelers in steeds wisselende samenstellingen om de titels 'King' en 'Queen of the beach'. Kortekaas sterk in vierdaagse lisserbroek Royce Kortekaas heeft een vier dagen durend eve nement voor triatleten op zijn naam geschreven. Maandag moesten de deelnemers in Anna Paulowna op de fiets een tijdrit van 16 kilometer afwerken. Dinsdag volgde in Oosthuizen een run-bike-run, waarbij tweemaal 3,5 kilometer moest worden ge lopen en 15 kilometer worden gefietst. Woensdag stond in Lan- gedijk 600 meter zwemmen en vier kilometer fietsen op het pro- gramma, en het even»w^uKM^r|nia^jiBa» afgeslo- ten met een triatlon (4t)0 me»rzwehimetl,T5 ralometér fietsen en 4 kilometer lopen). Op de laatste twee wedstrijddagen moest de Lisserbroeker Casper van den Burgh voor zich dulden. Woensdag gaf hij twee seconden toe en gisteren werd hij in de eindsprint verslagen. Vincent van der Kooij niet naar EK leiderdorp Leiderdorper Vincent van der Kooij is niet geselec teerd voor het EK wielrennen voor neo-amateurs in Polen. De wielrenner van de Raboploeg zou het EK toch al niet rijden om dat het niet in zijn programma past. De EK-wegwedstrijd is op 5 augustus in Kielce. Van der Kooij wil wel proberen zich te kwali ficeren voor het WK in oktober in Bretagne. Todd Martin doet zijn reputatie als 'choker' eer aan Wolverga, zaterdag 1 juli. Eer ste koers: Nibuaoh Topfok, Noully Bayka, Mister Hurry JT. Tweede koers: Mercedes Star, Lex P, Neil Dragon. Derde koers: Marty, Mariebelle S, Lil lian Cartouche. Vierde koers: Nionja Lion, Ozorayah, News Flash, Money Maid. Vijfde koers: Pepper Frisia, Perfect Goal, Picabia Robel. Zes de koers: Owners's Pr oud, Noortje Up, Nancy Boko. Zevende koers: Lover Boy, Kristerl Prize R, Libido. Achtste koers: (yj Nikki Groenhof, Paint Chip, Mighty Marco. Negende koers: Liberte *1 Hollande, Borga Elegant, Diller As. Groningen, zondag 2 ju- J* li. Eerste koers: Maestro Star VS, Nelco Expres, O Now or Never M. Tweede koers: Noah Frisiana, 01- ga Burgerheide, Norton K. Derde koers: Magie Revanche, Nightmare Meadow, L'Fresn Wind C. Vierde koers: Lex An deren, Milord Dear, Kwier Buitenzorg, Lickety Jet. Vijfde koers: O Mister Drew, ONM Select, Olsy Rain bow. Zesde koers: Torrey Pine, Just a Legend, Mandy Flevo. Ze vende koers: Ottey Boko, Oletta Queen, Oriente Cbrtoz. Achtste koers: Briso Dimitri, Kors Zes HB, Jimbob. Negende koers: Out of the Blue, Only Ricardo, Oriental Dragon. Tiende koers: O Jules S, Otto B Spirit, Oletta Bennesse. Alkmaar, maandag 3 juli. Eer ste koers: Michel Compaen, Nanko Woodflower, Miss le Blanc. Tweede koers: Nelicon, Odett Buitenzorg, Outdoor Vic tory. Derde koers: Leska Z, Lucy Buitenzorg, Mack Royalty. Vier de koers: Kanouk D, Iywin L, Mirna Buitenzorg. Vijfde koers: Brutus Brebo, Keiler Limburgia, Maike Waterbron. Zesde koers: Kibo WLx, Mario Faune, Lindy's Starlake. Zevende koers: finale. Achtste koers: Lonelv Speed, Larissa Boko, Krek Vliethoeve, Space Runner. Negende koers: Lubertus Hanover, Kanjer Bos- zorg, Kingly Nobo. Tiende koers: Noeri Dennenhof, Nor men Vryenesse, Lucky Scimitar. futuroscope fred segaar Met de TGV naar Futuroscope. De Nederlandse wielerploegen (Rabobank en Farm Frites) vol deden wat betreft het type ver- voermiddel'waarmee ze naar de stad van de toekomst reisden aan de gisteren uitgesproken wens van Tourdirecteur Jean- Marie Leblanc: de wielersport moet vooruit kijken in plaats van terugblikken. Door Rabo bank en Farm Frites werd hij op zijn wenken bediend. Zij reis den niet traditioneel met de au to maar met de supersnelle Franse uitvinding naar het ver trekpunt van de 87ste Ronde van Frankrijk. Er mag wat Leblanc betreft nog wel achterom worden ge keken, maar dan alleen naar de mooie tijden. Onder de Tour van 1998 bijvoorbeeld, de Tour van de dopingaffaires, moet een streep worden gezet. „Er is toen een storm overgetrokken. Die is inmiddels gaan liggen. De lucht is nu weer helder", zei hij. Vorig jaar nog regeerde de angst voor nieuwe politie-inval- len én overheerste een over spannen sfeer de aanloop en de eerste week. Gisteren poseerde Richard Virenque, vijf maal winnaar van de bergprijs, op weg naar de medische controle ontspannen met een jongetje in bolletjestrui. Een jaar geleden zou hetventje door camera mannen onder de voet zijn ge lopen. Sinds de Tour het jaar 1999 zonder schandalen is doorge komen, heeft Leblanc weer hoop gekregen op betere tijden. Hij prijst zich gelukkig met de verliesratio tussen de Australian Open en Wimbledon 10-7. Op Roland Garros verloor hij in de tweede ronde van Karol Kucera, een dieptepunt voor de titelver dediger. Hij voert nog steeds met een ruim verschil in pun ten de wereldranglijst aan, maar zijn voorsprong op Mag nus Norman slinkt ziender ogen. Zeker als hij op Wimble don vroegtijdig sneuvelt. Tegen Martin ging glamour boy Agassi - alle zichtbare delen van zijn huid zijn compleet gladgeschoren - twee dagen lang door een diep dal. Don derdag had hij het geluk dat duisternis en gladheid verder spelen onmogelijk maakte. Hij leidde wel met 2-1 in sets, maar Martin was drie sets lang de be tere speler geweest. Toen de re gen begon, smeekte Agassi de umpire de wedstrijd te onder breken. Pas na een glijpartij werd het verzoek gehonoreerd. Het leidde tot een woedeuitbar sting richting hoofdscheids- rechter Alan Mills. Agassi was bij een tuimelpartij op Queens immers geblesseerd geraakt aan zijn rug en voelde zijn gezond heid niet gewaarborgd. Bij de hervatting gisteren werd de matig bewegende Agassi van het kastje naar de muur gestuurd. Martin, die na 4-4 in de eerste set tot 5-2 in de vijfde geen servicebreak meer had moeten toestaan, speelde nagenoeg foutloos. Het gebrek aan voetenwerk - samen met zijn fabelachtige returns de ba sis voor zijn Wimbledon-zege in 1992 - maakte van Agassi een hulpeloos kind. Hij had het geluk dat Martin zijn zenuwen op het centre court van de All England Club wel vaker niet in bedwang heeft. In 1996, het jaar van Kra- jicek, liet hij tegen MaliVai Was hington een 5-1 voorsprong glippen om eveneens met 10-8 ten onder te gaan. Martin kon ditmaal twee matchpoints op de opslag van Agassi niet verzil veren. Op zijn beurt sloeg Agas si op zijn eerste kans toe. Het was geenszins een Hou- dini-ontsnapping, aangezien Martin zelf de sleutel aanreikte om de boeien los te maken. Agassi moet zich zorgen maken over zijn vorm. Veel meer me dewerking van zijn tegenstan ders zal hij niet krijgen. hardnekkige pogingen van de wereldwielerunie UCI die zo snel mogelijk het dopingmiddel EPO, dé boosdoener van de laatste jaren, in de urine van de renners aantoonbaar wil ma ken. De methode van de Franse onderzoeker Jacques De Ceaur- riz is door een onafhankelijke commissie afgekeurd. Omdat de UCI verwacht dat deze test binnen een maand alsnog wordt gevalideerd, zal het bloed dat de coureurs onder meer vandaag tijdens een massale gezondheidscontrole afstaan, worden diepgevroren en later alsnog op EPO worden getest. Leblanc: „Ik ben blij dat de UCI hiertoe heeft besloten. De Tour is een monument en het is onze plicht dat monument te be schermen. Wie doping gebruikt schaadt zijn sport en wie wil dat nou?" De manier van De Ceaurriz om de lichaamseigen stof van lichaamsvreemde te onder scheiden, dient eerst nog bij andere etnische groepen te worden getest dan bij alleen West-Europese wielrenners. Bovendien kan het verschil tus sen de zuurstofrijke rode bloed cellen, die zijn aangemaakt als gevolg van het injecteren met EPO, en de bloedcellen, die zijn ontstaan door een hoogtestage of door verblijf in een zogehe ten hypobare tent, nog niet af doende worden aangetoond. De hypobare tent, een ruimte waarin zuurstofarme lucht wordt geblazen, is gemeengoed in het peloton. Door de terugkeer van TVM, dat tegenwoordig Farm Frites heet, is het aantal Nederlanders futuroscope Michael Boogerd ondergaat een laatste lichamelijke keuring voorafgaande aan de Tour de France. De renner heeft gisteren in Futuro scope zonder lichamelijke problemen kunnen trai nen. De Hagenaar werd maandag behandeld aan een blessure in het bovenbeen, die hem een dag eerder had doen afstappen tijden het NK. Na twee dagen rust trainde Boogerd woensdag voor het eerst weer op de fiets. Een dag later volg den twee sessies op de roller waarna hij gisteren in Futuroscope, waar vandaag de Tour van start gaat, zichzelf serieus testte. „Michael heeft tweeënhalf uur getraind, waarbij hij zijn bovenbeen niet ont zien heeft. Het heeft geen problemen opgeleverd", aldus Rabo-ploegleider Theo de Rooy. Boogerd kreeg een week geleden last van zijn rechter bovenbeen. Onderzoek wees uit dat het leed werd veroorzaakt door een spierscheurtje. Met een injectie en twee dagen volledige rust moest dat euvel verholpen zijn. De renner zelf wilde aan de vooravond van zijn vijfde Ronde van Frankrijk niet al te diep ingaan op zijn herstel. „Ik heb pijnvrij getraind", veel meer liet Boogerd niet kwijt, alvorens hij met al zijn col lega's werd ontvangen door tourbaas Jean-Marie Leblanc. foto gpd meer dan het dubbele van 1999. Dertien om zes. Scheve- ninger Martin Bruin geeft lei ding aan het korps dopingcon- troleurs. Jan Ullrich, Michele Bartoli, Frank Vandenbroucke, Laurent Jalabert en Marco Pantani ke ren na een jaar afwezigheid te rug in de Tour, die vandaag be gint met een zestien kilometer lange tijdrit; te lang voor de proloog-specialisten, te kort voor de diesels. Walter Bene- teau (Frankrijk) is vanmiddag de eerste startende (16.15 uur), Lance Armstrong om 19.14 uur de laatste. Tour de France zonder proloog FUTUROSCOPE De Tour begint vandaag in Fu turoscope voor het eerst sinds jaren zonder proloog. De ope ningstijdrit is meteen de eerste etappe. De reden: de interna tionale wielrenunie UCI staat een proloog slechts toe als er minder dan 10 kilometer moet worden, afgelegd. De openings- rit van de 87ste Ronde van Frankrijk bedraagt 16,5 kilome ter. Buiten deze tijdrit wordt er nog maar één keer individueel tegen de klok gereden; van Frei burg naar Mulhouse over een afstand van 59 kilometer. In de vierde etappe keert dinsdag een in 1995 verdwenen fenomeen, de ploegentijdrit, terug in cle. Tour. De renners rijden die dag* 69 kilometer. De meest opvallende ver schijning rijdt om zeven minu ten over zeven van het start platform: Marco Pantani. Om verwarring met de leiderstrui te voorkomen, vertrekt de kaalge schoren coureur niet in de gele huiskleur van Mercatone Uno, maar in een geheel roze out-fit. Een proloog die vanwege de af stand (langer dan 10 kilometer) geen proloog mag heten. Futu roscope. een wetenschappelijk pretpark in de Vendée, was vo- rig jaar nog plaats van hande ling van de laatste tijdrit die ge wonnen werd door Lance Arm strong. Proloogspecialist Chris Boardman ontbreekt in de Tour. Hij won de proloog in 1994, '97 i en '98. Belangrijkste kanshebber is Lance Armstrong. Loudon is voor de eerste keer in het routeschema van de Tour opgenomen. In de rit vlakke rit zou de wind een doorslaggeven de rol kunnen spelen. Toch ein digt de etappe waarschijnlijk in een massasprint. 3e etappe 3 juli 161,5 km Chemillé 75km Jallais I I ^ihiers 57km\ 87km Het gaat vandaag richting At lantische kust naar Nantes. Uit een grote enquete van L'Equipe is vorige maand komen vast te staan dat Nantes de sportiefste stad van Frankrijk is. De laatste keer dat de Tour Nantes aan deed was in 1990. De Italiaan Moreno Argentin won de rit. Laatste Nederlandse winnaar was de inmiddeb overleden Bert Oosterbosch. rup (Bah) 11,01. 100 rT (VSt) 12,47 (bwp), 12,66, 3 Shishigina (K lallybunion. Murphy's Iers Open, Euro e Tour, 3,5 miljoen gulden. Stand na ronde: 1. Sioland (Zwe) 129 sl ;ene (VSt) 9,97. 2. (Zw.) 1.44,44, 3. Km (-13). 2 Muntz (Ned) 130 (66 64). 3 Ja- cobson (Zwe) 132. 4. Walton (Ier). Garcia (Spa). Romero (Arg) 134, 58. Lafeber (Ned) 141 (71 70). Clermont Ferrand (Fra). Challenge Tour, 200.000 gulden. Stand na de tweede ron- Baalen/Olympic Ferro 1905 (76,20). 3 Bontie/Gestion Silvano N 1801 (72.04). 4 Teeuwissen/Geestion Goliath T 1777 (71.08). 5. Gonnelien Rothenberger/Jong- gors Leonardo da Vinei 1756 (70,24) Geesteren. CSI-A. Springconcours, 1,40 2. Lagat (Ken) 3.30,78, 3. Redolat (Spa) 3.31.48, 4. Sullivan (Ier) 3.31,71. 10. Koers 3.34,44 (ol. limiet). 110 m horden: 1. Johnson (VSt) 13,19, 2. Olijars (Let) 13,29, 3. Korving (Ned) 13,42. Hinkstap. 1. Dimitrov (Bul) 17,25 m, 2. Quesada (Cub) 16,87, 3. Fnedek (Dui) 16.84, 4. Edwards (GBr) 16,81. 5 Dopazo (Arg) El Capric (ZAf) - Pavel (Roe) 3-6 7-6 7-5 6-3, Ganv bill (VSt) - Goldstein (VSt) 7-6 6-2 6-2, Enqvist (Zwe/9) - Vinck (Dui) 6-3 6-7 2-6 (VSt) 6-3 6-2, (Dui/11) - Pismk (Slv) 6-2 6-3, Hingis (Zwi/1) - Talaia (Kro) 6-2 6-2. Tanasugarn ïans (Bel) - Smashnova (Isr) 6-3 6-4, Se rena Williams (VSt/8) - Torrens-Valero tennis (Spa) 6-2 6-1 Dubbel, tweede ronde: Ru- vié - Italië 3-1 (25-23 25-20 25-27 25- 18) Groep B- Rusland - Cuba 3-0 (25-21 25-22 25-19), Frankrijk - Nederland 3-0 (25-19 25-20 25-22). Groep C: Polen - Spanie 3-2 (29-27 25-16 24-26 22-25' Robert (Fra) Bibesco 0-58,28. Twee f; mbledon, 29 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Agassi (VSt/2) - Martin (VSt) 6-4 2-6 7-6 2-6 10-8. Derde ronde: Byron Black (ZimPortas (Spa) 6- La S.lla P;4i:oO. 26;0M. VoKjk» (WR„, - ^Ajjnaoui (Bel) 6-3 3-6 7-6 6-2. BjOr wielrennen Den Haag. Ronde van de Aert van der Goesstraat. Sportklasse A/veteranen (70 km): 1. Grootveld (Zoetermeer), 2. Ypen- burg (Nieuwegein), 3. Van Leeuwen (Zoe termeer), 4. Kortekaas (Voorhout), 5. Van der Salm (Stompwijk), 9. Ton van Eijk (Hil- legom), 10. Bakker (Alphen aan den Rijn). morka 0-40,30, Ro- -t (Fra) My Blood 0-43,40. (2we)Godwin <ZAf> 6*3 6"4 6"4. Ferr' Broesmkina (Rus) 99,20, 2. Dedieu (Fra) 98,08, 3. Mengual (Spa) 96,24, 8. Don ker (Ned) 90,16. Als schijn niet bedriegt, wint Andre Agassi dit jaar niet de Wimbledon-titel. Sinds zijn zege op de Au stralian Open begin dit jaar heeft de Amerikaan weinig indrukwekkends meer gepresteerd en ook aan de Church Road is zijn spel nog weinig impone rend. Gisteren kwam hij op het centre court tegen To dd Martin met de hakken over de sloot. Pas bij 10-8 in de vijfde set ca pituleerde Martin, die zijn re putatie als 'choker' (iemand die op het beslissende moment zijn zenuwen niet in bedwang kan houden) weer eens eer aan deed. Na 5-2 in de vijfde set kreeg hij twee kansen om de wedstrijd uit te serveren, maar verprutste die. Agassi kende vele dips in zijn loopbaan. De uitwerking die zijn huwelijk met actrice Brooke Shields op zijn persoon lijke leven had, was omgekeerd evenredig aan zijn prestaties op de tennisbaan. De Amerikaan zakte destijds naar de 141ste plaats op de wereldranglijst en moest zich via de krochten van het ATP-circuit omhoog wer ken. Met dank aan zijn coach Brad Gilbert vond hij de juiste weg terug. Een ongeëvenaarde werklust koppelde hij aan zijn onwaarschijnlijke talent en bin nen de kortste tijd stond de Las Vegas Kid weer aan de top. 1999 Was voor Agassi een topjaar met Grand Slam-zeges in Parijs en New York. Vooral zijn prestatie op Roland Garros plaatste hem onder de groten der tennisaarde. Hij werd de eerste spèler sinds Rod Laver die^de vier, verschillende Grand Andre Agassi balt zijn vuist na de moeilijke zege op Todd Martin. Slams won. Agassi deed dat ook nog eens op vier verschillende ondergronden (rebound ace, gravel, gras en hardcourt), waar Laver het geluk had dat de US Open en de Australian Open in zijn tijd nog beide.op gras wër- den verspeeld. Na zijn stukgelopen huwelijk met Shields vond Agassi vorig jaar zijn geluk in de armen van Steffi Graf. Foto's van het droomkoppel bereikten voor pagina's van zowat alle kranten englossy magazines. Gek ge noeg overkomt Agassi hétzelfde als tijdens zijn romance met Brooke Shields, zijn focus op tennis lijkt verstoord. Wat hij in de opening van het seizoen in Melbourne nog kon verbloemen, openbaarde zich later. Davis Cup-wedstrijden uitgezonderd, was zijn winst- W e by for omen Sportbras Activewear Champion Jogbra sport-bh's zijn profes sionele sport-bh's, gedragen en getest door professionele U.S.A.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 39