Krajicek blijft 'one-slam-wonder' Korving is snel in Athene Sport 'Gebrek aan geld grootste probleem' Olympische Aboriginals hoenen van Kanu engen veel geld op Williams laat niets heel van Basting JERDAG 29 JUNI 2000 21 King Richard verlaat Wimbledon weer vroegtijdig x voert jongenstribune weer in idaM' AFC Ajax is bezig met de oprichting van een zoge de Kids Club, waarbij de fans tot veertien jaar extra aan krijgen. De kinderen krijgen, net als vroeger in het oude tadion de Meer, een aparte en goedkopere plek op de tri- Drie vakken van de Arena worden speciaal voor de leden J e Kids Club en hun ouders gereserveerd, waarbij de kinde- jftig procent korting krijgen op een seizoenskaart. Dat be- dat zij omgerekend fl. 11,95 per wedstrijd betalen. Daar- krijgen leden van de Kids Club korting op fanartikelen en mtal keer per jaar worden er activiteiten voor hen rondom adion georganiseerd. De Kids Club zal ook een apart blad ikladze mag niet meer voetballen ag De FIFA heeft Georgi Kinkladze, oud-speler van Ajax, der order verboden als voetballer actief te zijn. Een reden leze maatregel heeft de wereldvoetbalbond niet gegeven, idze (27) stapte medio vorig seizoen over van Ajax naar ïgelse Derby County. In eerste instantie werd hij door de kprdamse club verhuurd. Aan het einde van het seizoen was e van verkoop. De Georgiër Kinkladze speelde eerder voor bi Tblisi, Dinamo Tblisi, 1 FC Saarbrücken en Manchester ig Jianhua langer bondscoach meer De Nederlandse tafeltennisbond NTTB heeft met enbondscoach Yang Jianhua overeenstemming bereikt ^en verlenging van diens aanstelling. De Chinees blijft tot ;t de Europese kampioenschappen in 2002. Zijn oude ver- ïis liep na de Olympische Spelen af. Yang begeleidt de en tijdens de WK 2001 in Osaka, de EK 2002 in Zagreb, de ereidende stages en waarschijnlijk de duels in de Europe- lS()erliga. Hij haalde dit jaar met Nederland een historische 11de vijfde plaats tijdens de WK teams in Kuala Lumpur en Trinko Keen en Danny Heister naar de Spelen. nson loopt niet in GP-Rome a Lt Tweevoudig olympisch kampioen Michael Johnson rich teruggetrokken voor de Golden League-wedstrijd eèn in Rome. De Amerikaanse atleet heeft met de organisa- eu conflict over zijn contract. Hij komt pas weer in actie vi 14 juli tijdens de Amerikaanse trials. De sprinter, wereld- jlhouder op de 200 en 400 meter, gaat nu twee weken trai- DjWa de trials loopt hij in de voorbereiding op de Olympi- /atpelen in Malmö (7 augustus), Zürich (11 augustus), Brus- 't> augustus) en Rieti (3 september). fitste plaats zusjes Van der Velde Bianca en Sonja van der Velde bezetten na de eerste >^jj het EK synchroonzwemmen voor duetten de achtste De internationale jury beoordeelde de verplichte oefe- i van de zusjes met waarderingen variërend van 8.6 tot ter in de week volgt nog de vrije uitvoering. Bianca en :s|van der Velde kunnen dan proberen de prestatie van het r EK, zevende, te evenaren. Aan de leiding gaat het Russi- nluo Broesnikina/Kisseleva. •^aard-Van Moorsel blijft aan kop bbiadene Wielrenster Leontien Zijlaard-Van Moorsel )ok in de derde etappe van de Ronde van Italië voor vrou- e leiding in het algemeen klassement behouden. De ren in de Farm Frites-ploeg werd in de rit over 95 kilometer tadella naar Val Dobbiadene tweede achter de Litouwse Ziliute. De Italiaanse Daniella Bregnolato eindigde derde. ota stelt intrede in Formule 1 uit Toyota stelt zijn intrede in de Formule 1 een jaar uit, tot Tet besluit van de Japanse autofabrikant heeft te maken e regel van de internationale automobielfederatie FIA om (38 alleen tiencilinder-motoren toe te staan. Toyota had rmule-1 -circus in 2001 willen betreden en een V12-motor ontwikkelen, maar de FIA besloot in januari dat alle met tiencilinders moeten werken. Toyota heeft meer ïreidingstijd nodig, aldus een woordvoerder. Directeur Slooters vertrekt bij ADO Den Haag De algemeen directeur van ADO Den Haag. G.Slooters, stapt per 1 september op. Hij verruilt de eerste divisieclub voor een baan in het bedrijfsle ven. Slooters werkte 2,5 jaar voor de voetbalclub. Het vertrek van Slooters is een nieuwe tegenvaller voor ADO Den Haag. Hij was de man achter de professionalisering van de organisatie, de omvor ming van de club tot NV, gang maker bij de actie 'Voor de stad, voor de club' die het bedrijfsle ven moet overhalen geld in ADO Den Haag te steken en voornaam gesprekspartner van de gemeente Den Haag. Over zijn vertrek zei Slooters: ,,Ik heb het bij ADO Den Haag (VSt/8) - Basting (Ned) 6-1 6-0, Appel mans (Bel) - Boogert (Ned) 7-5 3-6 9-7, Hingis (Zwi/1- Yi (Chn) 6-4 6-1, Jeyasee- lan (Can) - Martinez (Spa/4) 6-4 6-1, Ve nus Williams (VSt/5)- Sugiyama (Jap) 6-1 6-4, Huber (Dui/11- Latimer (GBr) 5-7 6- 3 6-3, Barabansjikova (WRu) - Petrov (Rus) 6-4 2-6 6-4, Tanasugarn (Tha) - Zvereva (WRu) 6-3 6-1, Frazier (VSt) - Mo- lik (Aus) 4-6 7-5 6-4, Pisnik (Slv) - Basje- va (Bul) 6-2 6-1, Torrens Valero (Spa) - Gr- zybowska (Pol) 7-6 7-5, Raymond (VSt) - Kandarr (Dui) 6-2 6-1, Dechy (Fra) - Black (Zim) 4-6 6-2 6-1, Talaja (Kro) - Lucic (Kro) 6-2 6-2, Smashnova (Isr) - Marosi- Aracama (Hon) 6-2 5-7 6-2, Sidot (Fra) - Koernikova (Rus) 6-3 6-4. goed naar mijn zin gehad. Ik ben echter tot de conclusie ge komen dat management mij meer aanspreekt. Bij mijn vori ge werkgevers ben ik ook altijd weggegaan als de boel weer op de rit stond. Dat was meestal na twee of drie jaar. Het is dus niet verrassend dat ik nu naar een andere organisatie overstap."- „Het geld, vooral het gebrek daaraan, is in mijn periode steeds het grootste probleem geweest. Het is gewoon zo dat ADO Den Haag op dit moment te weinig geld genereert. Ik heb veel gesprekken met potentiële geldschieters gevoerd, maar het heeft afgezien van de oprich ting van de NV nooit geleid tot forse investeringen. Het be drijfsleven staat nu eenmaal sceptisch tegenover ADO Den Dubbel, eerste ronde: Boogert/Oremans (Ned) - Courtois/Likhovtseva (Bel/Rus/15) 6-4 4-6 6-2, Navratilova/De Swardt (VSt- /ZAf) - Batsjeva/Hopmans (Bul/Ned) 6-3 6- 7 6-3, Garbin/Marosi (Ita/Hon) - Spirlea- /Vis (Roe/Ned/12) 6-2 5-7 gestaakt we gens invallende duisternis. WIELRENNEN Val Dobiaddene. Vrouwen, Ronde van Ita lië. Derde etappe, Citadella - Val Dobiaddene: 1. Ziliute (Lit) 95 km in 2.31.35, 2. Zij laard-Van Moorsel (Ned), 3. Boebnenkova (Rus), 4. Stahoerskaja (WRu), 5. Troldi (Ita). Haag. We zijn ook niet door de sportieve resultaten gesteund." De Haagse hooligans zijn voor een deel aan te wijzen als schuldigen. Slooters: „Ik vind dat we het redelijk onder con trole hadden de laatste seizoe nen. Ik weet ook de manier om het nog beter te beheersen. Maar dat kost een bedrag tus sen de vijf en zes ton per jaar en dan kom je weer op hetzelfde euvel, de financiën. We hebben het afgelopen seizoen al circa vier ton aan veiligheid uitgege ven. Het wangedrag van som mige mensen is ook niet het probleem van ADO Den Haag, maar van de stad. Waarom zijn hier relletjes als het Nederlands elftal heeft gespeeld? De club heeft op dit gebied de pech dat het in deze stad speelt." Algemeen klassement: 1. Zijlaard-Van Moorsel 7.28.25, 2. Ziliute, 3. Boebnenk ova, 4. Felloni (Ita), 5, Sapryinkina (Lit). ZWEMMEN Helsinki. EK synchroon, eerste dag. Duet, verplichte stof: 1. Broesnikina/Kisseleva (Rus) 34,650, 2. Dedieu/Lignot (Fra) 33,908, 3. Lucchini- /Cecconi (Ita) 33,250, 4. Mengual/Tirados (Spa) 32,928, 5. ThalassinidouVTehodori- dou (Gri) 32,144, 6. Perk/Schmid 31,934, 7. Zaitsjeva/Roednist|ka (Oek) 31,668, 8, Sonja en Bianca van der Vel den (Ned)31,136. Athene. Grand Prix 1. Mannen. 100 m: 1. Saddler (VSt) 10,08, 2. Boldon (Tri) 10,11, 3. Montgomery (VSt) 10,11, 4. Greene (VSt) 10,16. 200 m- 1 Obikwelu (Nig) 20,08, 2 Da Silva (Bra) 20,38. 400 m: 1. Parrela (Bra) 44,73, 2. Cardenas (Mex) 44,98. 3000 m-. 1, Komen (Ken) 7.31,96, 2. Maiyo (Ken) 7.32,36. 110 m horden: 1, Garcia (Cub) 13,06 (beste seizoenprestatie), 2. Korving (Ned) 13,25, 3. Johnson (VSt) 13,28. 400 m horden: 1. De Araujo (Bra) 48,25, 2. Sanchez (Dom) 48,33, 3. Tho mas (VSt) 48,47. kogel- 1. Godina (VSt) 20,82, 2, Guset (Roe) 20,41, 3. Menc (Tsj) 20,34. polshoog: 1 Tarasov (Rus) 5,80, 2. Hysong (VSt) 5,75, 3. Lobinger (Dui) 5,75. speer: 1. Gatsioudis (Gri) 88,46, 2. Parviainen (Fin) 88,33. Vrouwen. 100 m: 1. Thanou (Gri) 11,00, 2. Sturrup (Bah) 11,04, 3. Fynes (Bah) 11,05. B-loop: 1. Gaines (VSt) 10,97. 400 m: 1. Freeman (Aus) 50,04, 2. Col lins (VSt) 50,41. 3000 m: 1. Dong (Chn) 8.33,10 (bsp), 2. Cheromei (Ken) 8.33,52. speer: 1. Menendez (Cub) 66,35 (bsp), 2. Tzellili (Gri) 64,51, 3. Georgieva (Bul) 63,52. polshoog: 1. Feofanova (Rus) 4,50, 2. Bartova (Tsj) 4,50. TENNIS Krajicek (Ned/11) 5-7 6-3 6-3 7-6 (7-3), Sampras (VSt/1) - Kucera (Slw) 7-6 3-6 6-3 6-4, Olivier Ro- chus (Bel) - Nor man (Zwe/3) 6-4 2-6 6-4 6-7 6-1, Voltchkov (WRu) - Pioline (Fra/6) 6-3 6-3 2-6 3-6 6-4, Enqvist (Zwe/9) - Clavet (Spa) 7-6 7-6 7-5, El Ay- naoui (Mar) - Lee (GBr) 6-7 6-2 6-2 6-2, Portas (Spa) - Spadea (VSt) 6-4 6-3 6-3, Pavel (Roe) - Nestor (Can) 7-6 7-5 4-6 6- 0, Björkman (Zwe) - Dosedel (Tsj) 6-4 6-4 6-0, Vinck (Dui) - Levy (Isr) 6-4 7-6 7-5, Godwin (ZAf) - Martin (Spa) 7-5 6-4 6-3, Goldstein (VSt) - Ta- rango (VSt) 3-6 6-2 5-7 6-2 12-10, By ron Black (Zim) - Hr- baty (Slw) 6-3 7-5 6-2, Gambill (VSt) - Santoro (Fra) 4-6 6- 4 6-2 6-2, Pozzi (Ita) - O'Brien (VSt) 7-6 6-3 6-4, Gimel- stob (VSt) - Llodra (Fra) 7-6 6-3 6-4. Dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Stolle (Ne d/Aus/2) - Stark/Taino (VSt) 6-7 7-6 6-4 6- 3, Goellner/Siemerink (Dui/Ned) - Robi- chaud/Sell (Can/VSt) 7-6 3-6 2-6 7-5 10- Vrouwen, tweede ronde: Serena Will In plaats van mee te deinen op de golven van de Oranje voetbalsuccessen, werd Richard Krajicek door de eerste de beste vloedgolf verrast. Wayne Ferreira spoelde de hoop op een nieuwe Wimbledon-overwinning van de Nederlander vakkundig weg. Krajicek trof op het centre court in de Zuid-Afrikaan een tennisser, die hem op zijn eigen sterke punten de baas was: 7-5 3-6 3-6 6-7 (3). Krajicek is al lang King Richard niet meer. Na zijn kroning in '96 en zijn halve-finaleplaats in 1998 kwam hij vorig jaar niet verder dan de derde ronde. Succes in andere Grand Slams bleef eveneens uit. Krajicek is voorlopig een 'one-slam-won- der', iemand die het in zijn loopbaan bij één grote titel houdt. Eerder sprak Krajicek de hoop uit dat hij zondag even heen en weer kon vliegen voor de EK-finale mits het Neder lands elftal de eindstrijd zou halen. En dat hijzelf nog deel nemer zou moeten zijn op Wimbledon, voegde hij er grap pend aan toe. De realiteit is, dat hij de halve finale tegen Italië in zijn luie stoel thuis kan bekij ken. Dat, terwijl de voortekenen zo gunstig leken. Krajicek kreeg een beschermde positie toebe deeld en met zijn spel op gras zat het - gezien zijn finaleplaats in Halle en zijn zeges daar op onder anderen Patrick Rafter en Nicolas Kiefer - wel goed. De zon ging nog harder schij nen toen de ene na de andere favoriet uit het toernooi werd geslagen. Greg Rusedski, Lley- ton Hewitt, Magnus Norman en Cedric Pioline. De weg naar een halve finale tegen Pete Sampras lag open. Wayne Ferreira kwam op Wimbledon immers nooit verder dan de kwart finale en dat was zes jaar geleden. Maar de 28-jarige Zuid-Afri kaan bleek niet de simpele hor de die was verwacht. Krajicek worstelde bovendien al een tijdje met zijn service. De kracht en zuiverheid was in Halle al afgenomen en doordat de ballen op Wimbledon iets zwaarder en groter zijn, verlo ren zijn opslagen aan effectivi teit. „Ik denk niet dat het aan de ballen ligt", meende Kraji cek. „Het zou wel mooi zijn, want dan kan ik iets anders dan mezelf de schuld geven van de ze nederlaag. Maar ik heb veel meer dubbelfouten geslagen dan normaal. Het gras lijkt ove rigens ook hoger dan vroeger. Dat is geen grap. De banen zijn langzamer." Vaak moet een speler worste len met zijn vorm en groeien in een toernooi, zo ook de Neder lander. In 1996 balanceerde hij in de tweede ronde tegen Brett Steven op de rand van de af grond, maar hij won. Het was cruciaal om tot de grote vorm te groeien die hem Michael Stich en Pete Sampras deed verslaan. Ook nu leek het allemaal goed te komen. Krajicek won de eerste set door een gelukje. De umpire was Krajicek van dienst toen hij een ace van Ferreira als 'fout' beoordeelde. Krajicek kreeg de break en pakte zijn kans. „Ik hoopte dat hij een beetje van slag zou zijn", zei Krajicek na afloop. „Ik probeer de hem meteen weer te breken, maar hij serveerde sterk." Ferreira kreeg steeds meer vat op de opslag van Krajicek. Hij kan een service 'lezen', zeker als hij een goede dag heeft. En die had hij. „Het overkomt je zelden in je leven. Als het zo ver is, moet je je kans grijpen. Ik voel geen druk als ik tegen deze jongens speel. Ik heb dan niets te verliezen. Ik heb me alleen maar vermaakt". Krajicek leverde in de tweede set op 2-2 zijn opslag in en het zelfde gebeurde op 3-5. Ferreira sloeg op dat moment de ballen links en rechts langs de serve rende Krajicek. De Nederlander piekerde er niet over zijn speel plan te wijzigen. Krajicek: „Ik heb alleen geprobeerd het per centage op mijn eerste service omhoog te krikken, zodat hij niet meer zo vaak kon instap pen op mijn tweede service. Op elke andere ondergrond zou ik een tijdje achterin zijn geble ven. Maar op gras kan ik dat te genover mezelf niet verant woorden". Zijn servicepercen tage ging wel iets omhoog, maar doordat de snelheid auto matisch verminderde, kreeg Ferreira kans op kans. De Zuid- Afrikaan creëerde vijftien breakpoints tegenover zes voor Krajicek, die het zelfs in aantal Robin Korving heeft in Athene zijn beste tijd van het seizoen gelopen. De sprinter uit Heerhugo- waard eindigde in de prestigieuze Grand Prix-1- wedstrijd op de 110 meter horden als tweede in 13,25. Alleen zijn Cubaanse tegenstrever Anier Garcia was in 13,06 sneller. Korving versloeg wel olympisch kampioen Al len Johnson. Nederlands prominentste atleet, al geplaatst voor de Olympische Spelen, had ruim twee weken geleden in Leiden 13,28 gelopen. In beide wedstrijden stond overigens te veel rug- wind. Na de race in Leiden zei Korving dat hij vooral zijn concurrenten wil aftroeven. De tijd vindt hij van minder belang. „Ik ben erg tevreden", meldde hij na zijn race in Athene. „Ik had het alleen met baan 1 niet ge troffen." Met Athene heeft Korving een goede band. Vorig jaar liep hij in het olympisch stadion al 13,18, destijds een persoonlijk record. Een paar weken later verbeterde hij zich nog met driehonderdste. Maurice Greene leed bij de Tsiklitiria Meeting een gevoelige nederlaag op 'zijn' 100 meter. Uit gerekend op de baan waar hij vorig jaar het we reldrecord (9,79) liep, werd Greene voorbijge sneld door drie concurrenten. De Amerikaanse wereldkampioen zag na een paar valse starts landgenoot Gregory Saddler in een halfvolle are na winnen in 10,08. Zijn trainingsmaatje Ato Bol don uit Trinidad en Tobago (10,11) en de Ameri kaan Tim Montgomery (10,15) waren ook sneller. Greene, die een cheque van 100.000 dollar had gekregen om de show op te luisteren, kwam op een teleurstellende tijd van 10,16 uit. „Ik was niet goed voorbereid, ik ben moe", verklaarde hij. Twee weken geleden verloor hij in Helsinki al van landgenoot Brian Lewis. Anderhalve maand gele den in Osaka kwam Greene nog op 9,91 uit. Hij moet over ruim twee weken in vorm zijn om zich voor de Spelen in Sydney te plaatsen. De Cubaanse speerwerpster Osleidys Menen dez gooide 66,35 meter, een beste jaarprestatie. De Keniaan Noah Ngeny was de snelste van het jaar op de 1000 meter (2.15,53). De Chinese Xan- mei Dong bracht op de 3000 meter een toptijd op de klokken (8.33,07). Richard Krajicek stak de hand in eigen boezoem na zijn uitschakeling: „Ik kan niets anders dan mezelf de schuld geven van deze nederlaag.foto geproduceerde aces (14 om 16) moest afleggen. Een goede service is en blijft de crux in Krajiceks spel. Loopt die niet, dan is hij kwetsbaar. Gisteren oogde hij door de la cune in zijn spel af en toe weer lusteloos. De schouders zakten tot vijf voor half zeven en de rug was gekromd. Ook bij zijn laatste kans - in de tie-break van de vierde set - kreeg hij zichzelf niet aan de praat. Met een op groot zelfvertrouwen ge baseerde service maakte Ferrei ra de partij uit. En dat was pre cies wat er bij Krajicek aan ont brak. londen gertjan van geen Ze dacht dat het wel mee zou vallen met het hoge tempo in de slagen van Sere na Williams. Maar Yvette Basting stond op Wimble don binnen 35 minuten na aanvang van haar partij in de tweede ronde weer binnen. Williams maakte gehakt van de Nederlandse: 6-1 6-0. „Het ging wel snel ja", er kende Basting. Uiteraard was het een in gecalculeerde nederlaag. De nummer acht van de wereld acteert een paar niveautjes hoger dan Basting, die wel een ervaring rijker was. „Het is net alsof je tegen een kerel speelt", zei ze. „Ik was nog niet klaar met mijn service beweging of de bal lag al in de hoek. Ik kan nog zo lang in het fitnesscentrum gaan zitten, maar ik krijg nooit zulke spieren als zij. Ik heb begin deze week met Amélie Mauresmo getraind. Dat is ook net een man, maar haar kan ik nog bijbenen." Williams speelt dit toer nooi voor het eerst zonder kralen in haar haar, het ui terlijke handelsmerk van bei de zusjes overigens. Het in vlechten van de kralen duurt ongeveer twee uur, heel wat langer dan een partijtje ten nis tegen de nummer 186 van de wereld. Basting: „Wat moet je hieraan doen. Ik heb geprobeerd het haar zo moeilijk mogelijk te maken. Meer kon ik niet." Behalve Basting verliet ook Kristie Boogert het park aan de Church Road. Na de ver rassende zege op Julie Ha- lard-Decugis was de Belgi sche Sabine Appelmans haar nipt de baas: 5-7 6-3 7-9. Boogert kon de partij drie keer uitserveren, maar haar spel haperde op de beslis sende momenten. „Ik werd op 5-4 wat nerveus, sloeg de verkeerde ballen. Op 6-5 en 7-6 was het haar verdienste dat ik het niet kon afmaken." fftFP waarmee Nwank- j4u in 1996 in Atlanta voor 11 olympische geschiede- Areef, zijn geveild. De Ier deed dat om geld in jiielen voor zijn Kanu jtion, een organisatie te- "Ytziekten. De schoenen p3-jarige voetballer van 5jdroeg in de halve finale Brazilië (4-3) brachten ^duizenden guldens op, jeld door een Nigeriaan- Jster. Nigeria pakte later jch goud. al waarmee Kanu vorig J voor Arsenal een hat- tegen Chelsea (3- 2) bracht 2800 gulden op, be taald door mede-international 'Jay-Jay' Okocha. Andere Afri kaanse voetballers als Kuffour en Yeboah kochten voor vele honderden guldens een schil derij. De foundation heeft een maand na oprichting al 1,5 mil joen gulden binnengehaald. Het geld gaat naar vijf zieken huizen in Nigeria, Kameroen, Zuid-Afrika, Ghana en Marokko voor behandeling van hartaan- doeningen. Kanu is een zware hartaandoening te boven geko men. Na zijn overgang van Ajax naar Inter Milaan in 1996 bleek dat hij een lekkende aortaklep had, die werd vervangen. nitmiluk Drie leden van de Aboriginalstam Jawoyn bewaken het olympische v Sydney moet zijn. rentree Navratilova Martina Navratilova heeft een geslaagde rentree ge- Wimbledon. De 43-jarige Amerikaanse bereikte met Mariaan de Swardt aan haar zijde de tweede van het dubbelspel. Dat ging ten koste van de Nederland- ïanda Hopmans een haar Bulgaarse partner Loebomira :va: 6-3 6-6 6-4. foto reuters

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21