Supermarkt Dorpsstraat wordt groter iezwaar tegen kap tomen in Bloemerd Leiderdorp neemt schoolpleinen over 1 'Ik denk dat er geen padvinders in de raad zitten Regio Drukte op Leiderdorpse milieustraat DONDERDAG 29 JUNI 2000 i?Toerit A4 Hoogmade afgesloten leiderdorp Rijkswaterstaat gaat op de A4 tussen Alkemade en Delft nieuwe wegsignalering aanbrengen. De westelijke toerit l'^Hoogmade naar de A4, in de gemeente Leiderdorp, is daarom ielvan maandag 3 tot en met vrijdag 7 juli afgesloten. Het verkeer j (wordt met routeborden omgeleid. ^Tentoonstelling over Samorin ^leiderdorp In de openbare bibliotheek van Leiderdorp is een tentoonstelling over Slowakije en partnerstad Samorin inge- >s richt. De tentoonstelling omvat veel aardewerken voorwerpen, en geeft een beeld van de activiteiten van de stichting Steden band Leiderdorp Samorin. De tentoonstelling is te bezichtigen _rijdens de openingsuren van de bilbliotheek. Het adres: Cor iGordijnsingel 3. ii$IC WENT let is krankzinnig dat er 31 rdjomen gekapt worden omdat ïvve hockeyers van Alecto te be- 'enerd zijn om vijf minuten extra rii lopen." Dat vindt de Leider- ;ifjorpse A. Lambrechtsen. Zij is stjoos dat de bomen in sport- (ark De Bloemerd moeten wij- n voor extra parkeerplaatsen tiaij Velocitas en Alecto, terwijl itqet parkeerterrein van RCL (ven verderop vaak leeg staat, alfolgens Alecto-secretaris M. xakrhöttelndreier is dat 'grote on- león' en zijn die parkeerplaatsen toiist hard nodig, ch De bomenkap maakt deel uit loan een grote reconstructie van k.|e weg door het sportpark. Die ?t xijgt een nieuwe asfalt- en fun- leringslaag. Verder wordt de chmheining van Velocitas ver- plaatst, komt er meer openbare berlichting en wordt een deel ban de bosschages verwijderd ^eim een betere sociale controle aonogelijk te maken. Ook is na iverleg met Velocitas en Alecto _jesloten dat er meer parkeer- ilaatsen komen, 68 in totaal. PI'oor de reconstructie van de Llyeg trekt de gemeente Leider- lorp 1 miljoen gulden uit. 1 Lambrechtsen verzet zich jiet tegen de opknapbeurt van Ie weg door de Bloemerd, maar toj/el tegen het kappen van bo- genen: ,,Ik loop daar elke dag lelnet mijn hond en geniet met raolle teugen van de natuur, eaonde als er straks een grote taaie plek komt, omdat de spor- ujers niet bereid zijn een paar- ijkonderd meter extra te lopen." oifolgens haar zijn de extra par- ceteerplaatsen helemaal niet no- kJ dig. „RCL voetbalt op zaterdag, dus op zondag staan daar nooit auto's. Alecto heeft juist wed strijden op zondag." De Alecto-secretaris wacht juist met smart op de nieuwe parkeerruimte. „De huidige parkeerplaats is ooit berekend op 450 leden, maar we hebben er nu 1000. En juist op zaterdag is er een groot probleem, als de jeugdleden door hun ouders gebracht en gehaald worden. Dan staat de parkeerplaats van RCL bomvol. Bovendien komt er een nieuwe sporthal in De Bloemerd, en daar zijn ook par keerplaatsen voor nodig. Aanvankelijk werd er ook be zwaar tegen de kap aangete kend door oud Alecto-lid Weller en zes anderen. Maar hij heeft zijn bezwaren ingetrokken on der voorwaarde dat zo veel mo gelijk bomen behouden blijven en dat rekening wordt gehou den met het broedseizoen. Worden ook de bezwaren van Lambrechtsen weerlegd, dan gaan de bomen tussen 1 juli en de bouwvak om. Na de bouw vak wordt begonnen met het werk aan de omheiningen. Di rect daarna beginnen de weg werkzaamheden. De complete reconstructie moet eind okto ber worden afgerond. E.erder deze week heeft wet houder Roest de gemeenteraad compensatie beloofd voor elke boom die gerooid moet worden in zijn gemeente: „We krijgen daar de laatste tijd zoveel brie ven over. In het college hebben we daarom afgesproken alle ge sneuvelde bomen op te tellen, en aan het einde van het jaar vast te stellen waar we gaan herplanten." leiderdorp Leiderdorpers die kapot huisraad of bouw- en sloopafval op de gemeentewerf aan de Simon Smitweg afleveren, moeten dat voortaan zelf verdelen over negen gele containers van Vliko. Door het afval beter te scheiden, hoopt de gemeente op jaarbasis een bedrag van acht- tot tienduizend gulden te besparen. „Het kost wat meer tijd, maar als ik uitleg waar we het voor doen, dan vinden de mensen dat meestal geen probleem", zegt E. van Zundert, hoofd van de gemeen telijke afvalinzameling. Dat Leiderdorp een milieustraat heeft is niet uitgebreid naar buiten gebracht. „Inwoners konden hier altijd al te recht om hun spullen te brengen. Het enige verschil is dat het nu niet meer op een grote hoop wordt gegooid, maar dat het in negen frac ties wordt gescheiden", legt Van Zundert uit. Op de werf staan containers voor restafval, schroot, papier, puin, hout, huisvuil, glas, groenafval en gewoon huisvuil. Het is de voorbo de van een uitgebreidere milieustraat, naar Leids model. Van Zundert: „Er wordt een werfplan opgesteld, en daarin wordt rekening gehou den met een professionelere opzet. Mogelijk dat er dan een weegbrug en een registratiestation bij komen." Leiderdorp hoopt dat door de milieustraat het afvaltoerisme af neemt. „Hier kunnen inwoners van Leiderdorp alles gratis kwijt. Dus waarom zou je het nog illegaal willen dumpen", redeneert Van Zun dert. Inwoners uit buurgemeenten als Alkemade en Zoeterwoude zijn niet welkom aan de Simon Smitweg. Van Zundert: „We hebben hier al een paar keer mensen uit buurgemeenten aan de poort gehad. Brengt u uw afval maar naar uw eigen gemeente, zeggen we dan. Maar daar moeten we betalen, krijg ik dan als antwoord." Voorlopig hebben de medewerkers van de gemeentewerf hun han den vol aan wat Leiderdorpers komen brengen. Ja, het is druk", zegt Van Zundert. „Als je wilt kan je hier in een week genoeg materiaal vinden om een compleet huis in te richten." foto hielco kuipers leiderdorp eric went Leiderdorp wil het beheer van alle school pleinen in de gemeente overnemen. Dat schept duidelijkheid over wie er verant woordelijk en aansprakelijk is voor de vei ligheid. Als de pleinen in handen van de gemeente zijn wil zij die een openbaar ka rakter geven, zodat kinderen er ook na schooltijd kunnen spelen. De indirecte aanleiding voor de 'overna meplannen' is een ongeval met letselscha de, dat onlangs op een van de schoolplei nen plaatsvond. Naar aanleiding van dat ongeluk onstond een discussie over de aansprakelijkheid. Op dit moment is het zo, dat openbare basisscholen de aansprakelijkheid bij onge vallen op het bordje van de gemeente schuiven. Een gevaarlijke situatie, vindt Leiderdorp. De gemeente treedt officieel niet als beheerder op, pleegt dus ook geen onderhoud en inspecteert evenmin op vei ligheid. Die controle is er wel als de ge meente beheerder wordt van de pleinen. Bovendien is het dan mogelijk binnen drie jaar alle pleinen aan te passen aan de laat ste veiligheidseisen. Omdat openbare en bijzondere scholen financieel en materieel gelijkgesteld zijn, betekent renovatie van een openbaar schoolplein, dat ook de andere scholen daar een bijdrage voor krijgen. Vandaar dat het beter is als Leiderdorp het beheer van alle schoolpleinen overneemt, redeneert de gemeente. Binnenkort worden de besturen van bij zondere scholen benaderd met het voorstel van de gemeente om het beheer van de pleinen over te nemen. De totale jaarlijkse kosten van deze operatie worden op 80.000 gulden geschat. w Nieuwe Wassenaarse burgemeester Herman Van den Muijsenberg ;ti| b Dat hij burgemeester wordt in de gemeente waar i.Bram Peper woont, vindt Herman van den d Muijsenberg (53) een 'heel grappig idee'. De Rotterdamse WD-wethouder gaat per 1 september alc naar Wassenaar en verheugt zich al op een weerzien :en met zijn voormalige college-partner. „Ik heb de felicitaties van Bram en Neelie net binnen", zegt hij vanachter een broodje kaas, in zijn riante werkkamer '11 met uitzicht op een oranje-gekleurde Coolsingel. „Straks kom ik hem natuurlijk weer tegen in Z Wassenaar. Hij dan als burger, ik als burgemeester. Prima, ik kon het altijd heel goed vinden met Bram." |RNA STRAATSMA ia wintig jaar heeft hij erop zitten :°n de Rotterdamse politiek. Vijf %ar in de deelgemeente Over- rielchie, acht jaar als raadslid en Icht jaar als wethouder. Niet te ang, vindt hij zelf. „Ik heb er poit een geheim van gemaakt, at ik nog eens een baan als lurgemeester wilde hebben, aar ik heb de afgelopen jaren icht niet als een idioot op aller- vacatures zitten schrijven. Al lie jaren in Rotterdam zijn ont- :ettend leuk geweest. Mijn loy- Titeit heeft steeds bij Rotter- lam gelegen. Als ik deze baan liet had gekregen, had ik zon- ler enig probleem die laatste -ee jaar afgemaakt." 'assenaar is een uitstekende ilek voor hem, denkt Van den luijsenberg, die momenteel [wethouder sport, personeel en lerkeer en vervoer is. „Heel be lust heb ik op deze vacature gesolliciteerd, omdat het een temeente is die mij de moge- ijkheden verschaft om een bur gemeester te zijn zoals ik dat ivil. Qua schaal is het natuurlijk lotaal anders dan Rotterdam, haar juist daarom is het een toeie gemeente voor mij. Je (unt dicht bij de burgers ko nen. Bruggen slaan. In Rotter dam probeer ik als wethouder ryok mijn gezicht te laten zien, kjnaar dat is maar incidenteel ■mogelijk. Je zit toch wel heel (Meel aan vergadertafels." ^ls burgemeester van Wasse naar moet Van den Muijsen- »erg waarschijnlijk toch ook eel achter de vergadertafel zit- en, onder meer in de slag met mdere gemeenten. De grote- tadsbestuurder moet het dan 'anuit een heel ander perspec- ief bekijken: dat van een rela- ief kleine gemeente, die moet opboksen tegen grote broer Den Haag. Een buurgemeente waar Wassenaar geen al te bes te relatie meer mee heeft. Was senaar steekt haar ergernis over de annexatiewensen van Den Haag niet onder stoelen of ban ken. „Ik heb begrepen dat Wasse naar niet zo'n voorstander is van een stadsprovincie", is het enige dat Van den Muijsenberg hierover wil zeggen. „Hier in Rotterdam ben ik ook heel druk bezig geweest met de regio Rijnmond. Wassenaar speelt een rol in de regio Haaglanden en ik moet eerst maar eens rus tig kijken hoe dat er uitziet. Hoe die onderlinge verhoudingen er uitzien. Je hebt natuurlijk toch iets met Den Haag van doen, want die twee gemeenten zitten aan elkaar vastgebouwd. Dus je zult toch een praktische vorm van samenwerken nodig heb ben." Over een door de meerderheid van de gemeenteraad gewenste 'fusie' met Voorschoten wil de aanstaande burgemeester zich ook niet uitlaten. „Ik overzie niet of dat actueel is. Dat moet ik allemaal nog een beetje op me af laten komen." Hij is een geboren en getogen Hagenaar, en beschouwt zijn benoeming als een 'jongens droom' die uitkomt. .Als je een jaar of twaalf bent krijg je je eer ste visioenen over je toekomst en toen al heeft zich bij mij dat beeld vastgezet dat ik burge meester wüde worden. Dat leek me wel wat. Al ben ik daarna heel andere dingen gaan doen. Die wens om burgemeester te worden kwam zelfs helemaal buiten mijn gezichtsveld te lig gen." Hij studeerde personeelswerk aan de Sociale Academie en daarna rechten aan de Rotter- Warmond kiest voor C1000 Op de kop van de Warmondse Dorpsstraat komt een ClOOO-supermarkt. De gemeente heeft besloten om con tractbesprekingen aan te gaan met Schuitema, de orga nisatie achter de Cl000-winkels, en niet met Sperwer, bekend van Plusmarkt en Garantmarkt. warmond* judy nihof Herman van den Muijsenberg: „Straks kom ik Bram natuurlijk weer tegen. Hij dan als burger, ik als burge meester." FOTO JAAP ROZEMA damse Erasmus Universiteit. damse afvalbedrijf Roteb en van WVC. Daarnaast ontwikkei- Hij werkte onder meer als per- was stafmedewerker perso- de hij zijn politieke loopbaan soneelsconsulent bij het Rotter- neelszaken op het ministerie binnen de WD. Als wethouder De nieuwe supermarkt wordt groter dan de bedoeling was. Schuitema kan naar eigen zeg gen niet uit de voeten met 750 vierkante meter. De organisatie wil minimaal 900 vierkante me ter. Burgemeester en wethou ders willen tegemoetkomen aan die wens, mits 'voldoende ruimte blijft bestaan voor speci aalzaken'. Het is van meet af aan de bedoeling geweest dat zich ongeveer vijf speciaalzaken vestigen in de directe omgeving van de supermarkt. Schuitema en Sperwer heb ben vorige week in een bijeen komst voor vertegenwoordigers van de gemeenteraad, de pro jectgroep voor de kop van de Dorpsstraat en de Onderne mersvereniging Warmond (OVW) hun visie gegeven op de ontwikkeling van de winkel straat. Daarbij kwam Schuite ma volgens de projectgroep als beste uit de bus, onder meer omdat die nauw wil samenwer ken met de ondernemers in de Dorpsstraat en de gemeente. Schuitema heeft de voorkeur voor een winkel gecombineerd met woningbouw, op de plek van 't Meerpunt. Het bedrijf is bereid de 'ontwikkelwinst' te gebruiken voor het aantrekke lijk maken van de kop van de Dorpsstraat. Ook de OVW vindt dat Schui tema eruit springt. „Wel heb ben we er in een brief aan de gemeente bij gezegd dat Laurus (Super de Boer) en Ahold vorig jaar met vergelijkbare visies kwamen", zegt OVW-secretaris A. Kraan. De OVW is het nooit eens geweest met het besluit van de gemeente om alleen ver der te praten met Schuitema en Sperwer en niet met andere su permarktorganisaties. „Maar wat de gemeente betreft zijn Laurus en Ahold een gepas seerd station. Daar was geen doorkomen meer aan. Dus zeg gen we: als we moeten kiezen tussen Sperwer en Schuitema. dan kiezen we Schuitema." De OVW stelt als voorwaarde dat Schuitema gaat onderhan delen met de Warmondse on dernemers die al geruime tijd staan te popelen om de super markt te runnen, zoals Hans Oudshoorn. Het is overigens zeer de vraag of de keuze voor Schuitema ge volgen heeft voor Sperwer. Twee weken geleden werd be kend dat Schuitema, dat voor 73 procent eigendom is van Ahold, en Sperwer willen fuse ren. Door de fusie ontstaat een organisatie met 700 supermark ten. Vanavond buigt de War mondse politiek zich in een commissievergadering over het voorstel om in zee te gaan met Schuitema. Jaarlijkse poldercross Oegstgeest Vierhonderd meter zwemmen door sloten en kanalen en meer dan drie kilometer dwars door de Elsgeester polder in Oegstgeest ren nen. Dat is de Oegstgeester poldercross, die morgenavond voor de vijftiende keer wordt gehouden. De wedstrijd begint om 21.00 uur aan de oostelijke zijde van de Bloemenveiling Flora Rijnsburg. Burgemeester Timmers geeft het startschot voor de cross, die zo'n drie kwartier duurt. Tijdens de poldercross is er live-muziek en de bekende Oegstgeestenaar Jan Turk zorgt voor het commentaar. Na afloop is er een midzomernachtfeest op het Boerhaaveplein. Daar treedt de Haagse coverband The Clarks op. zat hij in drie colleges en was hij onder meer verantwoorde lijk voor milieu, havenzaken, personeel, sport en verkeer. In de drie colleges waarvan hij deel uitmaakte zat ook burge meester Bram Peper, die op 13 maart van dit jaar aftrad als mi nister van binnenlandse zaken. Zijn besluit was het gevolg van aanhoudende kritiek op zijn declaratiegedrag als burge meester in de periode 1986 - 1998. Peper kon een deel van zijn uitgaven niet verantwoor den. Ook een aantal Rotter damse wethouders, onder wie Van den Muijsenberg, was in eerste instantie niet in staat al hun gemaakte onkosten te ver antwoorden. Aanvullend on derzoek pleitte hem echter vrij van alle beschuldigingen. „Ik heb daarover geen seconde van een slapeloze nacht ge had", zegt Van den Muijsen berg over het zo bekritiseerde Rotterdamse declaratiegedrag. „Wat dat betreft ben ik voor honderd procent integer op de ze, en op andere stoelen. Alle reizen die ik als wethouder heb gemaakt waren puur functio neel en dat is door onderzoeks bureau KPMG ook zwart op wit gesteld. Alleen een gering aan tal bonnen kon ik niet overhan digen, maar dat waren bonne tjes die ik ook niet hoefde te overhandigen. Ik ga er nou een maal niet achteraan rennen als een bonnetje van een schoteltje waait als je op het terras zit. De Peper-affaire is uitgebreid aan de orde gekomen tijdens zijn sollicitatiegesprekken in Wassenaar. „Ik heb er heel open over gesproken met de le den van de vertrouwenscom missie. Als zij er niet over waren begonnen, had ik dat zelf wel gedaan. Iemand zei me dat ze eigenlijk geen betere bestuur der kunnen wensen dan mij. Alles wat aan mij gescreend kon worden is gescreend." De strengheid die zo kenmer kend was voor zijn Wassenaar- se voorganger Piet- Heijn Schoute lijkt van den Muijsen berg niet te hebben. Van zijn kant komen waarschijnlijk geen felle berispingen aan het adres van 'leuterende' raadsleden. In de trant van de 'de gemeente raad is geen padvindersclub'. ,,lk ben dat wel eens met Schoute, maar ik denk ook dat er geen padvinders in de Was senaarse raad zitten." Stoelen met geheugen Park distance control Een navigatiesysteem Een regensensor Waarom zou mooi niet punctioneel kunnen zijn Nie ond de crpers van de en veiligheidsaspe War Rover 75 in de weg om de van hun dromen te maken. D; daarbi) geen genoegen namen de esthetische kanten alleen, blijkt Rover dealer voor een proefri zodra u de indrukwekkende jMn. Overigens rijdt u al Rover inderdaad, waarom zou mooi niet ook zeer functioneel mogen zijn' U bent van harte welkom bij de lijst comfortverhogende vanaf fl 61.9'J 990, AUTO-HOME LEIDEN B V Touwbaan 2, Autoboulevard Leiderdorp Telefoon 071 - 581 06 40

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 15