De vloek van keurige Kristie oogerd gaat 'kamperen' Sport Siemerink verliest maar weet niet van opgeven istrictskampioenschappen kampen met imagoprobleem CIRCUIT \^dsch_Pag6^ SCORE bord -.JENSDAG 28 JUNI 2000 onovan Bailey kan het nog De Canadees inovan Bailey kan de 0 meter nog binnen tien seconden rinten. De olym- ;ch kampioen van ad, 96, door velen al af- chreven, verraste t tateren in Luzem met dein winnende tijd van 8. De 32-jarige Bai- was in de afgelopen en, mede door een 1 are achillespees- issure, ver terugge- De Zwitser Andre foto reuters jvier Sotomayor blijft geschorst inte carlo De Cubaanse hoogspringer Javier Sotomayor (32) jft wegens doping tot 30 juli 2001 geschorst. Dat heeft het ar- ragepanel van de internationale atietiekfederatie IAAF in dmte Carlo besloten. Sotomayor, wereldrecordhouder met 5 meter, werd vorig jaar juli tijdens de Panamerikaanse Spe- niji in Winnipeg op gebruik van cocaïne betrapt. Zijn gouden 9 3 daille moest hij weer inleveren. Sotomayor heeft altijd ge- vei ;d onschuldig te zijn. De Cubaanse bond pleitte de olym- telêfch kampioen van 1992 vrij en sprak van een buitenlands geiinplot tegen hem. Sotomayor kan tegen het besluit geen be- }U( ;p aantekenen. Hij mist dus automatisch de Olympische Spe- 9ai i in Sydney. anegraaf geen ploegleider in de Tour en-leur Jacques Hanegraaf zal niet als ploegleider van Farm tes optreden in de Ronde van Frankrijk. De manager had eer- r besloten een week de tweede ploegleiderswagen te besturen ïdat assistent-ploegleider Johan Capiot met een ander deel de ploeg naar de Ronde van Bohemen moest. Hoofdspon- Farm Frites was niet blij met die beslissing. Commercieel di- ■j. teur Albert van der Vlies vond dat Hanegraaf, van wie be- i id is dat hij geen optimale relatie met de renners heeft, zich iet richten op managementtaken. Een gesprek tussen beiden Jjeft er gisteren toe geleid dat voor de Ronde van Bohemen een 'allèr zal worden gezocht. „Ik ben naarstig op zoek. De spon- heeft in elk geval gezegd dat er 100 procent vertrouwen in is", aldus Hanegraaf, die wel af en toe de Tour zal bezoeken. als emini/K in tweede en derde divisie ien_; De volleybalvereniging Gemini/Kangeroes is het ko nd seizoen bij de vrouwen met twee teams vertegenwoor- 'd op divisieniveau. Het eerste vrouwenteam speelt net als rig seizoen in de tweede divisie C. Het gepromoveerde twee team komt uit in de derde divisie. tweede divisie C: Gemini/Kangeroes, Inter Rijswijk, Utrecht 2, !VCS, Odulphus, Ekspalvo, Mikro Electro/SR^, Rijnmond 2, Shot, Tonegi- Voorburg 2, Vrevok 2 en WC 2. Regio Mid-West, derde divisie: RW, Ge- ii/Kangeroes 2, BS/DOS, Taurus, Raaphorst/VSTS, Asia Compass/Odijk, Cito, VTC Woerden, Zovoc, Protos en Tonegido/Voorburg 3. Promotie- se A: Castellum, Leython, Thor, Radius, Be Fair, Kalinko, Utrecht 3, Zovoc lelta, VTC Woerden 2, VC Nesselande 2 en Sovicos 2. Promotieklasse B: thon 2, Waterlanders, Jupiter, VOC-Maarssen, Shot 2, Volleer, Utrecht 4, oc '68, Cito 2, Vives, VTC Woerden 3 en Sovicos. Mannen, regio Mid- K. st, derde divisie: Leython, NOVO, VTC Woerden, Radius, Delta, Shot, Pro- Irene, Sovicos 2, Switch, Tonegido/Voorburg 2 en Zovoc. Promotieklasse onIW, Gemini/Kangeroes, WO/Aspasia, Donar, Castelleum, BS/DOS, Ska- Waterlanders, VC Nesselande 3, Skania 2, Utrecht 2 en VELO. a esterhof terug naar Zuid-Afrika ihem/harare Clemens Westerhof kan opnieuw een contract ;enen bij het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns. De Am- mmer, eerder ook al in dienst bij de huidige landskampioen, jia het ontslag van Trott Moloto ook kandidaat om bonds- ich van Zuid-Afrika te worden. Vrijdag nam Westerhof zelf tslag als bondscoach van Zimbabwe. „Ik hoef alleen nog ïar te tekenen bij Sundowns", zei Westerhof. „Maar ik ga er st over denken en nog een keer met de mensen van de club iten." Westerhof was al eerder, van december 1994 tot en ;t maart 1996 in dienst van de Zuid-Afrikaanse club. urstojtent mee naar Tour de France tiael Boogerd neemt zijn je mee naar de Ronde van ikrijk, die zaterdag in Futu- ope begint. De kopman van Rabobankploeg slaapt bij van experiment in elk ge- de eerste nachten in een iale zuurstoftent, die in zijn ikamer over het bed wordt aatst. lis het bevalt, blijft hij de Tour in dat ding slapen", ploegleider Adri van Hou- ngen. „Maar hij moet na- lijk wel aan zijn nachtrust omen. Anders heeft het zin." Boogerd zal zijn er- ïgen dagelijks met teamarts ders evauleren. de bagage van de ploeg zit- Oud-Beijerlandse verrast met zege op geplaatste Halard-Decugis DUIVENtil Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Kristie Boogert is een keurig meisje. Ze praat netjes en schrijdt als een dame over het statige Wimbledon. Maar gisteren had ze even een flinke krachtterm nodig om zichzelf in het gareel te krijgen. De hoge heren op de All England Club zullen zich van haar luidkeelse vloek een hoedje geschrokken zijn. Boogert op haar beurt gebruik te het als startsein voor een mooie zege op de als veer tiende gerangschikte Julie Halard-Decugis, toch een grasspecialiste: 7-6 0-6 6-1. „Je kan niet altijd netjes blij ven", vond Boogert. londen gertjan van geen Aansprekende overwinningen boekte de 26-jarige Oud-Beijer landse wel vaker. De constante in haar loopbaan is echter ver te zoeken. Zes jaar geleden eer de de spelersvakbond WTA haar met een nominatie als beste nieuwkomer. De gewekte verwachtingen kon ze nimmer inlossen. In 1996 bereikte ze haar hoogste positie ooit op de wereldranglijst als 29ste. Sinds dien fluctueerden haar noterin gen met grote regelmaat. Ze sloot steevast haar seizoenen in de top 100 af, maar hoger dan tachtig reikte ze nauwelijks meer. Op dit moment moet ze het doen met de 86ste stek Het is op en af. Bij de Austra lian Open verraste ze Anke Hu- ber, maar een ronde later ging het mis tegen Asa Carlsson. In Hannover worstelde ze zich door drie kwalificatierondes, klopte ze Natalie Tauziat en strandde ze in de kwartfinale. Met een finaleplaats in het mid delgrote toernooi van Boeda pest toonde ze weer enige vorm, maar de laatste twee maanden kwam ze tot slechts één overwinning. Ze wijt het deels aan haar slechte fysiek „Mijn blessures zijn er niet de enige oorzaak van dat ik niet ben doorgebro ken. Maar ik heb wel veel licha melijke klachten gehad. Dat mag bekend zijn." Het lichaam protesteert nu niet meer, maar nog steeds is ze niet topfit. „Er schort nog van alles aan. Ik moet sneller worden, krachtiger en ik moet meer uithoudings vermogen ontwikkelen. Ik speel nu op mijn basisconditie en dat is niet genoeg." Het heeft haar doen besluiten na Wimbledon een paar weken vrijaf te nemen om aan (lie punten te werken. Veel risico's loopt ze daarmee niet, omdat ze het tweede deel van 1999 aan de kant stond due geen pun ten verliest. Ze gaat het kracht honk in, een bittere noodzaak om langer dan een paar dagen in vorm te kunnen blijven. Te gen Halard-Decugis verspeelde ze niet veel krachten, doordat de partij - met een bizar ver loop - over twee dagen werd af gewerkt. Op maandag werd besloten dat baan 14 als een van de wei nige die dag na een regenbui niet meer te bespelen was. Boo gert had de eerste set gewon nen en stond logischerwijs niet te trappelen om pas de volgen de dag verder te spelen. „Om de vijf minuten gingen ze naar de baan kijken. Ik heb tien keer staan springen in de kleedka mer om me op te warmen. Ik wilde graag want anders had zij de tijd om haar spel aan te pas sen. Maar het had geen zin om in een driedubbele spagaat te vallen". Halard-Decugis, die vorige week in Eastbourne haar derde grastitel veroverde, had de nachtrust inderdaad goed ge bruikt. Boogert was kansloos en bleef gameloos in de tweede set. Ze kreeg de ballen links en rechts om de oren en keek een paar keer vertwijfeld om zich heen. De metamorfose van de Francaise veranderde Boogert in een hulpeloze tennisster. De vloek en een tweede on derbreking - het spel lag ruim een kwartier stil toen een toe schouwer onwel werd - bracht een nieuwe ommekeer. Boogert had net haar eerste game van de dag gemaakt en liet die vol gen door nog vijf andere. Het geeft aan dat ze af en toe nog wat in de melk te brokken heeft. Een garantie voor een voor spoedige voortzetting tegen de Belgische Sabine Appelmans is het, gezien haar verleden, niet. Schalken en Oremans naar tweede ronde ten twee van dergelijke zuur stoftenten. Nadat Karsten Kroon bij hem thuis tussen de wedstrijden door enige tijd als proefkonijn had gefungeerd, werd onlangs een tweede tent aangeschaft. Experimenten hebben aangetoond dat een verblijf in de zogenoemde hy- pobare tent, waarin een genera tor de zuurstofvoorraad regelt, ongeveer hetzelfde effect heeft als de beruchte bloeddoping (epo). Volgens Van Houwelingen dient nog te worden afgewacht of het gebruik van de tent een succes zal worden. „Ik moet het nog zien. Maar proberen kun nen we het natuurlijk altijd. Baat het niet, dan schaadt het ook niet." londen gertjan van geen Voor een overwinning in een Grandslam-toernooi moet Jan Siemerink ver terug in het ver leden. De laatste zes Grand Slams waaraan hij deel nam, bleef hij steken in de eerste ron de. Ook op Wimbledon ging de Rijnsburger al in zijn eerste op treden onderuit. Net als in Au stralië heette zijn kwelgeest To dd Woodbridge: 4-6 6-3 6-7 2-6. Maar Siemerink wanhoopt niet: hij ziet nog voldoende aanknopingspunten om verder te gaan. Verliezen vergalt de dag van de serve-volleyspeler - één van de laatsten - niet meer. „Ik weet weer aan welke dingen ik moet werken. Ik kan de (fin gen op een rijtje zetten. Dat geeft weer motivatie", aldus Siemerink (30). Hij heeft zijn zinnen op Sydney gezet, al zijn de kansen op deelname aan de Olympische Spelen klein. „Ik hoop dat ik een wildcard krijg. En ik kan daar ook best wat potjes winnen." Spelen voor zijn land blijft een eer voor Siemerink. Na Wimbledon speelt hij in en te gen Oezbekistan Davis Cup voor Nederland en daama ver kiest hij de graveltoernooien Amsterdam en Kitzbühl boven het Amerikaanse hardcourt sei zoen. Voor de US Open zal hij zich moeten kwalificeren. Het betekent dat hij aan de Church Road wellicht zijn 36ste en laat ste grote toernooi heeft ge speeld. Zo ziet Siemerink het niet. „Als ik hard blijf werken, ga ik vanzelf weer wedstrijden winnen." Sjeng Schalken kreeg zater dag de schrik van zijn leven toen hij tijdens de training in eens niet meer kon serveren. Een klem zittende zenuw in zijn pols was de oorzaak van een stekende pijn in zijn bovenarm. Zondagochtend vloog hij terug naar Nederland om er naar te laten kijken. „Ik dacht: daar gaat Wimbledon", zei de Lim burger gisteravond na zijn sim pele zege op de Zwitser George Bastl (6-2 6-4 6-2). „Ik had echt niet kunnen spelen." Schalken keerde zondag avond terug naar Londen, zon der veel hoop. Omdat zijn ba gage was achtergebleven op Schiphol, kon hij nauwelijks Jan Siemerink verloor van in de eerste ronde van Todd Woodbridge, maar wanhoopt niet over het vervolg van zijn tennisloopbaan. foto anp van een goede voorbereiding schoren Schalken zijn beste Miriam Oremans plaatste spreken. „Ik heb alleen een tan- tennis sinds lange tijd. „Het zich via de 16-jarige Russische denborstel, tandpasta en de- was ongelofelijk. Ik ben heel erg Krasnaroutskaya als derde Ne- odorant gekocht. Ik moest naar blij. Het is lang geleden, dat ik derlandse voor de tweede ron- Nike om een wedstrijdshirtje, - zo goed speelde." Schalken de: 6-7 6-4 6-3. Ze mag het nu broekje en schoenen te halen." treft in de tweede ronde de Belg tegen de Bulgaarse Magdalena Niettemin speelde de onge- Christophe Rochus. Maleeva opnemen. nieuwe wedstrijdleiding, nieuw geluid op de speel- ts Unicum. Dat is waar het nisatietrio van de Districts ipioenschappen bestaande ianne Bauman, Henk Jans en Bartel Swart, nadrukke- ip uit is. Dat de Leidse titel- niet populair is bij de Bl- )ers kon al een aantal jaren 0C len vastgesteld. Met veel e'r individuele aandacht voor c deelnemers en de nodige lactiviteiten wordt dit sei- y i getracht het negatieve 1 ;o te doorbreken. 'er waarom de BI-spelers 0 eidse Districts Kampioen- ppen grotendeels mijden, _lp ig geen serieuze analyse ge kt. Over één aspect van de Is weer tegenvallende be stelling kan woordvoerder en duidelijk zijn. „Om de wordt niet meer gespeeld, prijzengeld bepaalt in be- rijke mate of spelers zich inschrijven. Maar daarnaast moet je ook het nodige aan het randgebeuren doen. Dit jaar hebben we met een voetvolley- toemooi op woensdag en een disco op vrijdagavond een eer ste poging ondernomen. Uiter aard ligt het toernooi donder dag stil om de voetbalwedstrijd tussen Nederland en Italië te kunnen bekijken." De Leidse Districts Kampi oenschappen hebben, net als het viersterren A-toemooi van Roomburg dat in de derde week van juli wordt verspeeld, een beschermde status. Een tweede evenement is er in de vierde week van het LD Tennis Circuit dan ook niet te vinden. Toch is zeker de inschrijving bij de mannen mager te noemen. Bij De Münnik werd een BI-sche ma van 64 afgewerkt, maar werd ook nog in de B2 ge speeld. Bij de Merenwijk en Dekker Tennis kwamen, on danks de BI-concurrentie van respectievelijk Sassenheim en LTC Lisse, schema's van 32 voor. Bij de districts moet orga nisator Unicum het in de hoog ste groep stellen met 14 man nen en 16 vrouwen. Het bescheiden veld bij de BI-mannen werd inmiddels al weer van twee vaste waardes beroofd. De als eersfe geplaats te Jasper de Regt was nog niet hersteld van de schouderbles sure waardoor hij vorige week het toernooi van zijn eigen club Dekker Tennis moest verlaten. Ook Tim de Rooij, winnaar van de BI bij Sassenheim en vorige week nog gekwalificeerd voor het hoofdschema bij het vier sterren A-toemooi in 's Graven- zande, haakte geblesseerd af. In de bovenste helft van het sche ma lijkt regerend districtskam pioen Marco Visser de belang rijkste kandidaat voor een fina leplaats. In de onderste helft zou Tjeerd Star tot de eindstrijd moeten kunnen doordringen, als veteraan Jos Koemans geen roet in het eten gooit. Bij de vrouwen stelde Ingrid Kruit, als tweede ingeschaald, haar kandidatuur voor de slot- ronde door Margreet Nagtege- leer in straight sets terug te wij zen. De speelster van Zee Duin stuit in de tweede ronde op Unicumse Carola Veerkamp, die met tweemaal 6-2 de meer dere was van Willemijn Vader van Leidse Hout. In de Cl-cate gorie versloeg Krista Sanders van Nieuwkoop in twee sets achtereenvolgens Saskia Glu- vers en de als eerste geplaatste Mariëtte Onderwater en bereik te daarmee de halve finales. In het sterk bezette mannensche- ma schakelde Dekker-speler Ju lian Vandenbussche de als der de geplaatste Paul Baans uit Boskoop uit. Teamgenoot Vin cent van Weelde sloeg zich knap langs Maikel van Mastrigt. Sebastiaan Rijksen en Rik Oost- dam werden reeds kwartfinalist door respectievelijk Justus Prins en Patrick de Koster te verslaan. Leidse.Districts Kampioenschappen, Uni- HEB1, eerste ronde: J. Koemans - M. Kal lenberg 3-6 6-3 6 1 DEB1, eerste ronde: C. Veerkamp - W. Vader 6-2 6-2; I. Kruit - M. Nagtegeller 6-1 6-1 HEB2, eerste ron de: R Rijsdorp - N. Ravensbergen 7-5 3-6 6-4; F. de Groot - F. de Rooij 6-4 7-5; C. Verweij - M. van Velzen 6-3 6-4 Tweede ronde: R. Baans (3/4) - C. Verweij 6-3 6-3 DEC1, eerste ronde: K. Sanders - S. Glu vers 6-1 6-2; N Bovee - Ch. Taffijn 2-6 6- 2 6-2. Kwartfinale: K. Sanders - M Onder water 6-4 6-2. HEC1, eerste ronde: S. Harmzen - J Vis 6- 4 6-3; R. Canter Visscher - R, Driessen 6-2 6-0; V. van Weelde - W Otten 6-4 6-4; P. Dekker - A. van Sterkenburg w.o.; W. de Roode - M. v.d. Voet 6-3 6-4; J.J. Groos - J. v.d. Meent 6-3 6-0; R. Oostdam - R. Kievit 6-2 6-2; J. Vandenbussche - T. van Zeist 6-1 6-2; E Hinnen - S. v.d. Steen 6- 2 6-0; R.J. Peeters - T. van Vliet 6-1 6-7 6-1; T. Wolters - J. Iigtvoet 6-3 6-4. Twee de ronde: R. Canter Visscher - V. de Rooij 6-4 7-6; V. van Weelde - M. van Mastrigt 6-4 7-6; D. Brunsveld - E. Zondervan 6-1 6-2; J. Prins - R. van Wijngaarden 6-1 6-2; S. Rijksen (5/6) - J.J. Groos 6-7 6-0 6-3; R. Oostdam - D. Spierenburg (5/6) w.o.; P. de Koster - W. Waaijers 6-3 6-3; R. Fehr - W. Wijnen 6-4 4-6 6-0; J. Vandenbussche - P, Baans (3/4) 6-3 6-3; R. Rommers - B. van Emmerik 6-4 6-3; F. Petit - T. Wolters 6-3 2-6 6-0. Derde ronde: S. Rijksen (5/6) - J. Prins 6-4 6-0; R. Oostdam - P. de Kos ter 6-1 7-5. Klaas Vink is jeugdtrainer ge worden bij Go Ahead Eagles. De oud-Noordwijker kwam lan ge tijd uit voor meerdere clubs in het betaalde voetbal. Het Al melose Heracles was zijn laat ste werkgever. Die club wil er alles aan doen om Hendrik van Beelen te houden. De Katwijker mocht in Almelo blijven maar werd door FC Utrecht voor een hoger bedrag aan Cambuur verhuurd. Het bestuur van He racles is bezig met een onder zoek Tijdens de voorjaarsver gadering van voetbalvereniging Quick Boys zijn Marijke Barn- hoom, Corry Ouwehand en Jaap van Duijvenbode be noemd tot lid van verdienste Het Haagse WM heeft nog hoop. Vol gens ex-Lei- denaar Arno Hoogduijn staat er bij de eerste trai ning in juli een repre sentatief elf tal op het trainingsveld. De ex-voor zitter, nog steeds actief binnen de club, zegt dat een groot aantal spe lers op zijn besluit terug komt en de overschrij ving intrekt Quick Boys heeft een in teressant oe fenprogram ma. Begonnen wordt tegen Wil helmus (1 augustus). Daarna komen op zaterdag 5 augustus de profs van ADO Den Haag naar sportpark Nieuw Zuid. De enige uitwedstrijd is op 12 au gustus bij Spakenburg. De oe fenserie wordt voortgezet met thuisduels tegen UVS (17 au gustus), Huizen (19 augustus) en SWSMC op 29 augustus De komende maanden kunnen de paardenliefhebbers hun hart ophalen bij kortebaandraverij- en in de regio. In Stompwijk (24 juli), Voorschoten (28 juli), Noordwijk (17 augustus), Hille- gom (15 september) en Lisse (28 september) en aanstaande zaterdag in Warmond, voor de 112de maal Morgenavond houdt de Leiderdorpse volley balvereniging DVO om 20.00 uur een clinic. Het evenement wordt gehouden in sporthal De Does. Deelname is gratis. Voor Hendrik van Beelen. informatie: Monique van der Werff (071-5898331) Het eer ste team van de Inline-hockey- vereniging Shooting Stars Was senaar heeft in Amsterdam de play-offs van de tweede divisie gewonnen. In de finale werd het Amsterdamse Survivors met 3-1 verslagen De flagfootbal- lers van Lightning Leiden spe len op zondag 2 juli de compe titiefinale in Hilversum. Tegen stander tegen is Amsterdam. De club hoopt in het nieuwe sei zoen de thuiswedstrijden en trainingen bij voetbalvereniging De Sleutels te kunnen spelen De nationale wielerbonden van Nederland en België hebben met onmiddellijke ingang de oortelefoontjes bij de jongeren- categoriën in het peloton verboden. Het gebruik ervan zou de veilig heid van de renners in ge vaar brengen en het sportie ve verloop van de wedstrijden schaden De Zwitser Mar kus Zberg heeft zijn contract bij de Rabo- wielerploeg tot eind 2002 ver lengd. Niki Ae- bersold ver huist volgend seizoen naar Phonak* Wiel renner Ronald van der Tang is op de weg te rug. De Voor- houter, die een maand vanwege zijn gezondheid in het peloton ontbrak, won met overmacht de Ronde van Sliedrecht De eeuwige tweede Kees Vemooy uit Leimuiden greep ook in de Ronde van Zuid-Beijerland naast de zege. Nu was Hans Lap hem te snel af. Piet Kralt (Rijnsburg) werd vijfde. In Luijkgestel was er bij de vrou wen voor Astrid van Tol (zeven de) en Angela van Smooren- burg (achtste) een toptien note ring Max van Heeswijk ver trekt bij Mapei. De sprinter volgt ploegleider Lefevere naar zijn nieuwe ploeg Domo Op vrijdag 7 juli (20.00 uur) wordt op de wielerbaan in Sloten een officieus kampioenschap voor schaatsers gehouden, met on der anderen Gianni Romme, Je roen Straathof, Bart Veldkamp, Rintje Ritsma, Erben Wenne- mars en Jan Bos foto archief Marbus commerciële man Eagles deventer gpd Noordwijker Cees Marbus is gisteravond tijdens de jaarver gadering van de Adelaars Busi ness Club gepresenteerd als de nieuwe commerciële man bij Go Ahead Eagles. De 31-jarige Marbus voetbalde zelf tien sei zoenen bij de Deventer eerste- divisieclub. Hij begint op 10 juli in zijn nieuwe functie. De voor malige verdediger is met Eagles een contract voor twee jaar overeengekomen. Hij werkt di rect onder technisch directeur Dick Schneider. „Het doel is duidelijk", aldus Marbus. „Het is zaak meer geld voor de club binnen te halen." PRIJSVRAGEN Lucky Day van dinsdag 27 juni. 2-9-12- 15-20-37-38-43-44-45-49-53-55-62- 69-73-74-75-76-77 (onder voorbehoud). ATLETIEK Luzern. Internationale wedstrijden. Mannen. 100 m: 1. Bailey (Can) 9,98 (- 0,7 meter pis), 2. Brockenburr (VSt) 10,20. 400 m: 1. Mcintosh (Bah) 45,56 800 m: 1. Bucher (Zwi) 1.44,35, 2. Bungei (Ken) 1.45,20. 110 m horden; 1. Balzer (Dui) 13,40, 2. De Souza (Bra) 13,46. Vrouwen. 100 m: 1. Pintoesevitsj (Oek) 11,20. 800 m. 1. Rainey-Valmon (VSt) 2.00,88, 2. Kisabaka (Dui) 2.01,62. 100 m horden: 1. Ennis-London (Jam) 12,79, 2. Freeman (Jam) 12,87. TENNIS Londen. Wimbledon, 29 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Schalken (Ned) - Bastl (Zwi) 6-2 6-4 6-2, Woodbridge (Aus) - Siemerink (Ned) 6-4 3-6 7-6 6-2, Agassi (VSt/2) - Dent (VSt) 2-6 6-3 6-0 4-0 opga ve Dent, Norman (Zwe/3) - Woodforde (Aus) 6-4 6-2 2-0 opgave Woodforde, Kuerten (Bra/4) - Woodruff (VSt) 6-4 6-7 7-5 7-6, Gambill (VSt) - Hewitt (Aus/7) 6- 3 6-2 7-5, Henman (GBr/8) - Srichaphan (Tha) 5-7 6-3 6-1 6-3, Philippoussis (Aus/10) - Melzer (Oos) 6-4 7-6 5-7 6-4, Rafter (Aus/12) - Delgado (GBr) 6-3 7-6 6- 1, Haas (Dui) - Kiefer (Dui/13) 5-7 6-4 6-2 6-3, Safin (Rus/15) - Blanco (Spa) 7-6 6-3 6-4, Chang (VSt) - Gaudio (Arg) 6-2 6-3 6- 2, Santoro (Fra) - Gaudenzi (Ita) 6-36-2 6- 2, Mirnyi (WRu) - Ulihrach (Tsj) 6-2 4-0 opgave Ulihrach, Gimelstob (VSt) - Cowan 6-3 6-4 6-7 6-3, Tarango (VSt) - Grosjean (Fra) 7-6 3-6 6-4 6-4, Popp (Dui) - Agenor (Hai) 0-6 7-5 7-6 6-2, Portas (Spa) - Zib (Tsj) 6-3 6-4 6-4, Bower (ZAf) - Sanguinet- ti (Ita) 6-3 7-6 4-6 7-6, Olivier Rochus (Bel) - Fromberg (Aus) 4-6 6-3 3-6 7-6 6- 4, Prinosil (Dui) - Sargsian (Arm) 2-6 6-1 6-2 6-4, Gustafsson (Zwe) - Kilderry (Aus) 6-4 6-2 6-4, Bvron Black (Zim) - Mie (Aus) 6-3 5-7 7-6 6-0, Huet (Fra) - Bhupati (Ina) 6-7 6-3 7-6 6-1, Schüttler (Dui) - Moya (Spa) 6-3 6-7 6-3 6-2, Johansson (Zwe) - Meligeni (Bra) 6-4 6-7 6-3 6-2, Vinciguer- ra (Zwe) - Tieleman (Ita) 7-6 6-1 6-7 6-2, Escudé (Fra) - Canas (Arg) 4-6 6-4 6-1 6- 2, Di Pasquale (Fra) - Hipfl (Oos) 4-6 6-4 6-4 6-7 6-1, Rosset (Zwi) - Squiilari (Arg) 7-5 6-3 7-6, Koubek (Oos) - Voinea (Roe) 3-3 opgave Voinea, Clement (Fra) - Iva nisevic (Kro) 6-3 3-6 6-3 6-4, Damm (Tsj) - Petrovic (Aus) 6-1 6-4 6-1, Parmar (GBr) - Sa (Bra) 6-7 6-3 4-6 6-2 6-3, Lareau (Can) - Russell (VSt) 7-6 6-2 1-6 6-2, Ara zi (Mar) - Gaudi (Ita) 6-2 6-4 6-0, Golmard (Fra) - Saulnier (Fra) 7-5 6-4 6-4, Chris tophe Rochus (Bel) - Tillstrom (Zwe) 4-6 7-6 6-2 4-6 6-1, Martin (VSt) - Jonsson (Zwe) 7-6 7-6 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Oremans (Ned) Krasnoroetskaja (Rus) 6-7 6-4 6-3, Boo gert (Ned) - Halard (Fra/14) 7-6 0-6 6-1, Davenport (VSt/2) - Morariu (VSt) 6-3 1-0 opgave Morariu, Pierce (Fra/3) - Pratt (Aus) 6-1 6-3, Martinez (Spa/4) - Kremer (Lux) 6-3 7-6, Seles (VSt/6) - Habusdova (Slo) 3-6 6-2 7-5, Clijsters (Bel) - Tauziat (Fra/7) 6-3 3-6 6-2, Sanchez-Vicario (Spa/9) - Henin (Bel) 6-1 1-6 6-1, Coetzer (ZAf/12) - Washington (VSt) 6-4 6-2, Leon Garcia (Spa) - Mauresmo F ra/13) 4-6 6-3 7-5, Capriati (VSt) - Van Roost (Bel/16) 6- 2 6-4, Asagoe (Jap) - Snyder (VSt) 6-2 1-6 6-1, Callens (Bel) - Vento (Ven) 6-3 6- 2,Cristea (Roe) - Rittner (Dui) 7-5 2-6 9-7, Pitkowski (Fra) - Panova (Rus) 6-3 7-6, Os- terloh (VSt) - Farina (Ita) 6-3 5-7 7-3, De- chy (Fra) - Rubin (VSt) 6-3 6-1, 8lack (Zim) - Smith (GBr) 6-2 6-2, Likhovtseva (Rus) - Vavrinec (Zwi) 3-6 6-3 6-1, Jeya- seelan (Can) - De Lone (VSt) 6-4 6-4, Mo- lik (Aus) - Kleinova (Tsj) 3-6 6-2 6-2, Rip- pner (Aus) - De Swardt (ZAf) 6-2 6-3, Grande (Ita) - Schnell (Oos) 6-3 6-0, Shaughnessy (VSt) - Sanchez Lorenzo (Spa) 7-5 6-2, Miskina (Rus) - Courtois (Bel) 6-4 5-7 6-2, Appelmans (Bel) - Dra- gomir (Roe) 7-6 6-4, Raymond (VSt) - Ne- jedly (Can) 6-1 4-6 6-2, Ahl (GBr) Schwartz (Ods) 6-0 6-3, Serna (Spa) Cross (GBr) 6-3 6-4, Wartusch (Oos) - Sre- botnik (Slv) 7-5 6-4, Dokic (Aus) - Arn (Dui) 6-1 7-6, Basuki (Ino) - Irvin (VSt) 4-6 6-2 6-4, Schnyder (Zwi) - Garbin (Ita) 6-3 6-2, Nacuk (Joe) - Kostanic (Kro) 6-4 6-1, Weingërtner (Dui) - Plischke (Oos) 6-4 6- 4, Maleeva (Bul) - Cocheteux (Fra) 6-1 6- 2, Suarez (Arg) - Gagliardi (Zwi) 6-4 6-3, Brandi (VSt) - Kriger (ZAf) 6-3 7-5, Ste venson (VSt) - Kuti Kis (Hon) 7-5 7-6, La- bat (Arg) - Ostrovskaja (WRu) 6-3 2-6 6-4 WIELRENNEN Este. Vrouwen, Ronde van Italië. Tweede etappe, Este - Este: 1. Van Moorsel (Ned) 95 km in 2.35.04, 2. Ziliute (Lit), 3. Preg- nolato (Ita), 4. Boebnenkova (Rus), 5. Fel- loni (Ita). Algemeen klassement: 1, Van Moorsel 4.56.50, 2 Ziliute, 3. Felloni, 4. Boeb nenkova, 5. Sapryikina (Lit).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23