'Dit is een vuistslag in mijn gezicht' De Johan Cruijff van Italië heet Arrigo Sacchi 3eter van Vossen schikt zich in zijn rol Defensie is 'zegen' voor Frankrijk XHale Euro 2000 Rijkaard wil het woord 'finale' absoluut nog niet horen Jetzer wil Van Gaal als bondscoach iBurg Ottmar Hitzfeld of Christoph Daum zouden een goe- tijdelijke bondscoach kunnen zijn voor Duitsland. Maar oormalig international Günter Netzer vindt Louis van Gaal op ■rmijn de meest geschikte trainer om Die Mannschaft weer uit 'a et slop te halen. Netzer schrijft dinsdag in zijn column in de luitse krant Bild voorstander te zijn van een grote schoonmaak i het Duitse team. Dietmar Hamann, Jens Jeremies en Markus abbel hoeven van Netzer niet meer terug te keren in de Duitse I f. Netzer, zelf actief op onder meer het gewonnen WK in 1974, ndt echter bovenal dat voor de positie van bondscoach „hulp e' an buitenaf' nodig is. „Van Gaal zou een zegen zijn." :F leckenbauer brandt Mannschaft af AMBURG'Der Kaiser' was dinsdag duidelijk: het spel van 'die lannschaft' leek tijdens Euro 2000 meer op balmishandeling an op voetbal. Franz Beckenbauer maakte in zijn column in ild zijn landgenoten met de grond gelijk. „Misschien was de ise waarin Duitsland nog meedeed wel het B-EK. Het A-toer- ooi is nu bezig, daaraan doen we gelukkig niet meer mee. We adden daarbij alleen maar in de weg gelopen." Beckenbauer Herwacht zondag een „droomfinale" tussen Frankrijk en Neder- Bknd. Zelf richt de bestuurder zich ondertussen op de werving lan de organisatie van het WK in 2006. „Dat toernooi hebben e hard nodig. Zodat we er als organiserend land in elk geval bij ijn en we niet de kwalificatie inhoeven..." jlransman Petit fit voor halve finale ei tussELDe Franse middenvelder Emmanuel Petit is fit genoeg ire m woensdag in de halve finale van het Europees kampioen- chap voetbal tegen Portugal aan te treden. De speler van Arse- al miste de laatste twee wedstrijden van Frankrijk door een aan zijn linkerknie. Aanvaller Christophe Dugarry kan lolgens bondscoach Lemerre ook gewoon spelen. Hij liep een plebroken neus op in het duel tegen Spanje in de kwartfinale, ie lerstel Maldini verloopt naar wens eelï De spierblessure in het bovenbeen van Paolo Maldini ge- b eest naar wens. De verdediger werkte gistermiddag voor ruim veeduizend uitzinnige Italiaanse toeschouwers een aparte trai- i ing af en constateerde na afloop dat hij tijdens de halve finale man donderdag tegen het Nederlands elftal normaal gesproken ewoon kan spelen. Mark Iuliano, die maandag de training mis- II wegens een voetblessure, is helemaal genezen. Hij werkte n onder problemen de oefeningen van bondscoach Dino Zoff af. ie oud-doelman gaf zijn verdedigers tijdens het afsluitende el artijtje de opdracht geen mandekking toe te passen. „Dat is te- uren Nederland te gevaarlijk", lichtte Alessandro Nesta later toe. •ti Tegen iemand als Kluivert win ik waarschijnlijk negen van de ft en duels maar dat is misschien niet genoeg. Daarom gaan we >r< aarschijnlijk in een zone verdedigen. Dan kunnen we namelijk n ok buitenspelers als Overmars en Zenden opvangen. In hen Schuilt volgens ons het gevaar van Nederland." )P VERPLAATSING ki JRO Jv 'atuurlijk heeft hetNeder- 0! uids elftal zeer goed gevoet- s aid. h ïie dat als enige waarheid wil annemen, leve in elk geval tot iorgen in gelukzaligheid oort. e' Vie zich zondag verbaasde >er de vermoeidheid van de P iegoslaven, het gebrek aan 'acht bij de beukers van de st alkan en hun dromerigheid, eeft in al zijn verwarring wel- cht baat bij een onthulling in et Belgische Nieuwsblad. #eJoego's zijn naar de hoeren sweest. I let gebeurde vorige week na plaatsing voor de kwartfi- ales (maar de joegoslaven een - eetje gevolgd hebbend, weet vrijwel zeker dat het niet bij ie ene keer is gebleven). Ik ci- er: 'Na de nederlaag tegen pan je zetten Mijatovic en co bloemetjes buiten in een ntwerpse seksclub. De spe- rsbus dropte de Joegoslaven e )nd 0.30 uur aan De Keyser- II i. Vandaar slenterden ze in ainingspak zonder omwegen et Statiekwartier in en de achtclub XHale binnen, iet berichtje is geschreven oor Pascal Weiss, stadsredac- 'ur Van de krant. Hij werd die ach t getipt door een vriend, •aarna hij persoonlijk een ijkje ging nemen. Hij verwon- henk houtink derde zich er vooral over dat de voetballers in vol ornaat rondstapten, in trainingspak met 'Yugoslavia'groot op de rug, en niet incognito of zo. Pascal schreef: 'Schamen de den ze zich allerminst voor hun pikant verzetje. De spelers deelden handtekeningen uit aan verbaasde fans en lieten zich gewillig kieken. Ik denk terug aan mijn eerste kennismaking met de Joego slaven tijdens dit toernooi, twee weken geleden in Ni vel les. Terwijl coach Boskov met veel aplomb het woord voerde, lachte naast hem Mihajlovic, de dikke egotrapper. Stojkovic, de oudste vrijbuiter, droomde weg met de handen voor de ogen. De coach wilde vlam men op het veld, zij dachten toen al aan ander vuurwerk, bij de meiskes van Antiverpen. Maandag bij de training van de Italianen geweest. Ze moes ten lopen, veel lopen. De basis spelers gingen voorop en er werd geen metertje gesmok keld. Maldini, de aanvoerder, was jarig, maar om 22.30 uur lag iedereen op bed. Dat moest u, vond ik, in uw oranje gesausde land toch even weten. ROME HANS GELEUNSE Arrigo Sacchi was ooit een wonder- coach. Met AC Milan won hij tussen 1987 tot 1992 alles wat er te winnen valt. Met oogstrelend voetbal, niet in het minst door de aanwezigheid van Van Basten, Rijkaard en Gullit Sacchi is nog steeds een bewonderaar van de Nederlandse speelstijl. Hij wierp zich tijdens Euro 2000 op als de Cruijff van Italië met harde kritiek op het defen sieve spel van Zoff*s team. De spelers worden gek .van hem. Albertini van AC Milan: „Als ik zijn kop op tv zie ga ik onmiddellijk zappen." Aan de vooravond van het treffen tegen Oranje heeft ook Italië zijn ge beten hond. „Sacchi is onuitstaan baar", vindt Paolo Maldini. Italië heeft, net als Oranje, alles gewonnen op dit EK. Maar na iedere wedstrijd slaat Sacchi, vooral in de kwaliteits krant La Stampa, genadeloos toe. Na Italië-Turkije: „Italië beviel me maar 25 minuten. Het initiatief werd aan de Turken gelaten. Zoff oogst wat hij zaait en helaas is dat niet veel." Na Italië-België: „We verdedigen met te veel spelers, gokken op de counter. Ons spel is saai." Na Italië-Zweden: „Wat waren de Zweden moedig, ze vielen voortdurend aan. Maar goed, we wonnen, dat is het enige dat voor ons telt." En na de kwartfinale Italië- Roemenië: .Zelfs met elf tegen tien interesseert balbezit ons nog niet. Ons opportunisme grenst aan cynisme. Maar ja, qua resultaat-cultuur zijn we formidabel. Net als in onze competi tie, waar het voetbalvermaak laag is." Sacchi zit lang genoeg in het vak om te weten dat de gemiddelde voetbal vedette zelfkritiek niet verdraagt. De reacties van Albertini en Maldini ver schillen dan ook weinig van die van Oranje-spelers als Edgar Davids en Frank de Boer op de analyses van de goeroe Cruijff. Wat Sacchi tegen heeft is dat hij niet kan bogen op een schit terende spelerscarrière. Hij voetbalde op bescheiden niveau. De kritiek van Sacchi had tot, een paar dagen geleden nog een groot draagvlak onder de Sacchiani, zijn aanhangers. Maar zijn tegenstanders bijten nu fel van zich af: Sacchi is een volksverrader, haalt de nationale eer door het slijk. Albertini: „Dat aanval lende spel dat Sacchi predikt is ge woon een utopie. Daarmee kom je in het internationale voetbal nergens meer." En de grote sportdagbladen als Gazzetta dello Sport, Tutto Sport en Corriere dello Sport wijzen er nu subtiel op dat het met Sacchi's loop baan na de glorietijd bij AC Milan al leen maar bergafwaarts is gegaan. Wat Sacchi vooral ergert is dat de Italianen spelen alsof ze geen lol in het voetbal hebberf! „Ik sprak na de wedstrijd tegen Joegoslavië met Rijk aard. Hij is geweldig gegroeid als trai ner en net als alle Nederlanders houdt hij van het spel. Als een Italiaans elftal voorstaat houdt het op met voetbal len. de Nederlanders niet. En dat is precies het verschil tussen een grootse en een middelmatige overwinning: de eerste blijft lang in het geheugen, de andere ben je zo vergeten. Bij alle euforie over het behalen van de halve finale is voetbalminnend Ita lië iets te gemakkelijk vergeten dat Ita liaanse clubs een catastrofaal Euro pees voetbalseizoen achter de rug hebben. Volgens Sacchi ligt het pro bleem bij het pure resultaatvoetbal van de Serie A: „Onze cultuur blijft defensief en het is die mentaliteit die verbeterd moet worden." Afgaande op de prognoses over de opstelling tegen Nederland zal Sacchi een roepende in de woestijn blijven. De media maken zich vooral druk om het 'uitschakelen' van Nederlandse spelers: Di Biagio moet Davids on schadelijk maken, het duo Kluivert- Bergkamp vergt minstens drie verde digers, en 'middenvelders' als Zam- brotta en Pessotto moeten Zenden en Overmars opvangen. Volgens de krant La Repubblica krij gen al die verdedigers een Nederlands elftal met weinig zwakke plekken te genover zich. Waar Italië de hoop op mag vestigen is wat Sacchi in al zijn jubel over de Nederlandse speelstijl niet vermeldt: „Overdreven, aan arro gantie grenzende zelfverzekerdheid." Europees kampioenschap voor Numan door voetblessure voorbij Net als twee jaar geleden bij het WK in Frankrijk mist Arthur Numan op nieuw de apotheose van een groot toernooi. Door een scheurtje in de spier peesplaat van zijn rechter voet is Euro 2000 voor de linksback van Oranje voor bij. „Dit is een vuistslag in m'n gezicht." hoenderloo mark caldenhoven Numan maakte een zichtbaar aangeslagen indruk. De anticli max van het EK is voor de ver dediger van Glasgow Rangers extra wrang omdat hij in 1998 de halve finale tegen Brazilië door een schorsing aan zich voorbij moest laten gaan. In de kwartfinale tegen Argentinië kreeg Numan de rode kaart. Nu mist hij de confrontatie met Ita lië. „Dat maakt het extra pijn lijk. Er rust voor mij kennelijk een vloek op halve-finales. Dit is ongelooflijk balen." Numan, die zondag tegen Joegoslavië zijn veertigste en beste interland uit zijn loop baan afwerkte, tastte gisteren nog in het duister over de oor zaak van de kwetsuur. „Mis schien heb ik 'm vorige week al opgelopen. Op een gegeven moment had ik wel last van stij ve spieren. Maar dat leek me absoluut niet serieus. De wed strijd tegen Joegoslavië was ook geen enkel probleem. Ik voelde in de tweede helft ineens alleen een korte, stekende pijn." Maandag verging Numan evenwel van de pijn. „M'n voet was behoorlijk gezwollen." Hij miste de training en onderging gisteren in het Academisch Me disch Centrum in Amsterdam een MRI-scan. Bondsarts Huib Plemper: „Daar werd een scheurtje in de spierpeesplaat geconstateerd. Dat is een spierstructuur die aan de on derzijde van de voet loopt." Numan: „Ik had vanmorgen nog de hoop dal het zou mee vallen. Het is anders uitgepakt." Plemper repte van een zeld zame blessure. „Je ziet het al leen bij mensen die op die plek een langdurige ontsteking heb ben gehad of daar in het verle den injecties hebben gekregen. Daardoor kan het weefsel ver zwakt zijn. Maar beide oorza ken zijn bij Arthur niet het ge val. Hij heeft de wedstrijd ook Ed de Goeij geeft Arthur Numan een troostend schouderklopje. Numan moet afhaken door een voetblessure. foto wfa probleemloos kunnen uitspe- wijker zelf nog een slag om de nimale kans dat ik zondag kan van dag tot dag bekijken, maar len. Het is voor mij volkomen arm houdt, lijkt Euro 2000 voor spelen. Maar als ik eerlijk ben de kans dat hij zondag haalt is onduidelijk wat de oorzaak.is." hem over. „Mochten we van ga ik er vanuit dat voorbij is." uiterst twijfelachtig." Hoewel de 30-jarige Bever- Italië winnen dan is er een mi- Plemper: „Je moet de blessure Numan verkiest een verblijf bij Oranje boven een voortijdig vertrek uit Hoenderloo. „Ik wil dolgraag bij de groep blijven, 't Liefst tot maandag en dinsdag. Ik wil de eventuele feestelijkhe den heel graag van dichtbij meemaken." Bondscoach Frank Rijkaard vernam de onheilstijding vlak voor de training van gister avond. Numan: „Ik ben met de dokter naar de spelersgroep ge lopen, waar de bondscoach het iedereen heeft verteld. Hij zei dat hij het een fikse streep door de rekening vond. Ja, dan moet Giovanni van Bronckhorst het maar doen." Van Bronckhorst, ploegge noot van Numan bij Glasgow Rangers, speelde de eerste twee duels op Euro 2000. Bij groeps wedstrijd nummer drie, tegen Frankrijk, raakte de Rotterdam mer door een schorsing zijn plaats kwijt aan Numan. Ook tegen Joegoslavië gaf Rijkaard de voorkeur aan Numan. Van Bronckhorst: „Het is enorm sneu voor Arthur, maar ik ga er van uit dat ik speel. Ja, dat zou fantastisch zijn. Een halve fina le van een EK. Prachtig." Numan was gisteravond niet de enige die de training liet schieten. Phillip Cocu (bloed uitstorting in rechterheup), Ed win van der Sar (lies) en Patrick Kluivert (spier) deden het rustig aan of verkozen een behande ling door de medische staf bo ven de groepstraining. Over hun inzetbaarheid in de halve finale tegen Italië bestaan geen twijfels. Ronald de Boer trainde mee. Hij is volledig hersteld van een.verrekking in de linkerlies. hoenderloo gusbert spierenburg Het is een pandemonium op de Veluwe. Russen, Chinezen, Koreanen, Engelsen, Fransen, Portugezen, Spanjaarden en vele, vele Italianen - ze willen alles zien, alles horen en alles weten over dat wonderteam uit Holland. De schok van de 6-1 zege in de Kuip op Joegoslavië, het moge duidelijk zijn, trilt dagen later nog na in Europa, en zeker in de perszaal in Hoenderloo. Er zijn vragen, vele vragen. Patrick Kluivert, de onaantast bare, wie is hij? Waar komen zijn magische krachten van daan? Zijn Bergkamp en Da vids misschien ook buiten aardse wezens? En wat doet de gouden hand van de coach, de leider van de ware meesters van het spel? Kortom, er zijn amper twijfels: Holland gaat na Joegoslavië morgen ook Italië even oprollen. De lofzang is aan de Neder landse bondscoach niet be steed. Ze krijgen hem niet gek, daags voor het halve finale duel in de Amsterdam Arena. „Laten we alsjeblieft met beide benen op de grond blijven", temperde hij het optimisme. „Tegen Joegoslavië hebben we een geweldige teamprestatie geleverd en tegen Italië zal dat weer moeten gebeuren." Wie Rijkaard boos wil ma ken, moet nu al over de finale beginnen. „Het woord 'finale' wil ik in deze fase absoluut niet horen. Dat is mij veel te voor barig. Aan al die planningen doe ik niet mee. Er staat ons te gen Italië een loodzware wed strijd te wachten. Op Italië, 'en op Italië alleen, gaan we ons richten, met iedereen, met de spelers en met de hele techni sche staf." Gaat Kluivert tegen de Italia nen weer drie of vier doelpun ten maken, vraagt er iemand aan de bondscoach. „Nee, vijf', antwoordt Rijkaard, zon der een spier .te vertrekken. Kluivert kon zondag tegen de kansloze Joegoslaven de glans rol voor zich opeisen, dankzij het hechte collectief dat Oranje vormde. Het is een aspect dat Rijkaard niet genoeg kan bena drukken. Gisteren vroeg de bonds coach weer speciale aandacht voor de nieuwe rol van Berg kamp. Als middenvelder einde lijk in z'n element. „De opzet is dat hij in een positie wordt ge manoeuvreerd waarin hij zelf kan bepalen wanneer en hoe hij gaat, tussen de linies door. Zo heeft hij voor het team een absolute meerwaarde." Zelfs de grootste critici moe ten toegeven dat de inmiddels 31-jarige Bergkamp nog niet is afgeschreven en Oranje in de jacht op Europees goud vfcn impulsen voorziet die tot voor kort niet meer voor mogelijk werden gehouden. Vijl- VKAGfcN AAN. n de rubriek 'Vijf Vragen' eeft een spelers, trainer of legeleider van het Neder- ands elftal antwoord op een lantal uiteenlopende vragen, fandaag: Peter van Vossen. )e rol van de reserves. Ieder [root toernooi komt het voor - Ie hand liggende item wel veer aan bod. Maar het is ook :en merkwaardige dubbelrol 1 lie de bankzitters spelen. Ook 'eter van Vossen (21 -04- '68 te ei ierikzee, 29 interlands, 9 I oals) heeft een dubbel gevoel. :L piKun je een beetje genieten, 'p de bank? I Tegen Joegoslavië? Wat dacht aj e? Weet je wat absoluut fan- n astisch was? Vanaf het mo- u nent dat Kluivert op de grond cl ag, heeft Nederland wel twee 1 if drie minuten balbezit ge il ad. Verschrikkelijk, dat was erschrikkelijk Dat was voor nij wel een van de mooiste lil nomenten. Een doelpunt is ok heel mooi, maar dan moet 1 i 'm zelf scoren. Maar het is at ieel mooi om te zien hoe een loeg met tien man balbezit an houden. Deed me denken an Ajax in zijn beste jaren. Peter van Vossen. Tegen deze tegenstander kon het, maar ik denk dat het te gen elke ploeg kan. Het is maar hoe het begint. Je kunt mij niet wijsmaken dat, als ie dereen zo scherp is als tegen Joegoslavië, dan kan het óók tegen Italië. Ook in de zone waarin de Italianen het niet zo leuk vinden." foto gpd jaap de boer 2. Hoe anders beleef je een wedstrijd op de bank? „Heel anders. Je hebt het ge voel niet. Je bent wel blij, maar je voelt het niet zo. Je doet al les mee, behalve de wedstrijd. Je let natuurlijk ook scherp op bij de besprekingen. Maar eenmaal op de bank, als de wedstrijd begint, ben je bank zitter. Dat is niet frustrerend. Je weet dat het zo zal gaan, je houdt er rekening mee. Maar dan is het toch wel moeilijk." 3. Waar haal je dan de voldoe ning vandaan? „Dit hier, de trainingen, die zijn echt hartstikke leuk. Heer lijk. Gooi een bal in de groep en iedereen wil 'm hebben. Zelfs van de trainingen kun je genieten. Zo veel kwaliteit is er. Nee, daar is nooit aan ge twijfeld. Wij praten over niks anders. Vanaf dag één al. Die poulewedstrijden zeggen me ook niets. Het duel tegen Tsje chië, daarna de Denen, Frank rijk; je moet ze doorkomen." 4. Je was na de kwartfinale wel héél snel vertrokken van het veld. Waarom? „Mijn kinderen waren in het stadion. Die wilde ik eindelijk wel weer eens zien." 5. Denk je dat je nog aan spe len toekomt? „Ik weet het niet. Ik hoop dat het zo blijft. Absoluut." ype minkema Thuram, Blanc, Desailly en Lizarazu al 24 interlands ongeslagen brussel henk houtink Euro 2000 kan de komende dagen een inte ressante apotheose krijgen. Zinedine Zida- ne, Luis Figo, Patrick Kluivert of Dennis Bergkamp - wie zal de beste zijn? Wie zal net iets feller schitteren, gracieuzer passe ren of scoren? Of ligt de sleutel naar de titel toch niet bij hen? Misschien is de belangrijkste vraag voor de halve finales wel welke ploeg over de beste verdediging beschikt. Het WK-voetbal 1998: Frankrijk triom feerde, Zidane werd bejubeld. Hij scoorde twee maal in de finale tegen Brazilië (3-0), hij werd Europees voetballer van het jaar. Maar elke Franse wereldkampioen, Zidane voorop, benadrukt tot op de dag van van daag dat het succes in de eerste plaats te danken was aan de defensieve organisatie van de ploeg. Juist daarin is vrijwel niets veranderd. Bondscoach Roger Lemerre vertrouwt nog altijd op het geraamte dat door zijn voor ganger Jacquet is gevormd: Laurent Blanc en Marcel Desailly in het centrum, Lilian Thuram en Bixente Lizarazu op de vleugels. De grillige doelman Fabian Barthez prijst zich er gelukkig mee. „Deze defensie is een zegen om mee te spelen". Toch bleef het optreden van de 'Franse verdediging tot dusverre tijdens Euro 2000 grotendeels onopgemerkt. De Italiaanse verdedigers trokken de aandacht. Goed, de Italianen stonden op hun weg naar de hal ve finales slechts twee tegentreffers toe. Maar hoe vaak werden ze werkelijk be proefd? In cijfermatig opzicht kunnen ze voorlopig niet tippen aan het Franse kwar tet. Thuram, Blanc, Desailly en Lizarazu speelden vanaf 18 juni 1996 - hun eerste gecombineerde optreden - 24 interlands samen. Ze verloren als viertal nimmer: twintig maal vierden ze een overwinning, vier keer werd gelijk gespeeld. Zeventien van de 24 keer stapte het viertal bovendien zonder tegentreffer van het veld. Vorige week maakte van de vaste verdedigers al leen Desailly deel uit van de ploeg die met 2-3 verloor van Nederland in de groeps wedstrijd, die niet meer van belang was. De 31-jarige Desailly lijkt aan slijtage on derhevig. Hetzelfde geldt voor Didier De- schamps (ook 31), de kleine veldheer op het Franse middenveld. Toch stralen de dertigers nog steeds een vurige toewijding uit. „De vastberadenheid en de hunkering zijn bij ons nog even groot als ten tijde van het WK", zegt Desailly. „Volgens mij is het defensieve werk het belangrijkst", stelt De- schamps. Dat Üinkt als een zelfrechtvaardiging van de aanvoerder, die de bijna acht jaar jonge re atleet Patrick Vieira buiten de ploeg houdt. De roep om Arsenal-middenvelder Vieira ergert Deschamps. Waarschijnlijk denkt coach Lemerre zijn voordeel te kun nen doen met de innerlijke gramschap van zijn patron, die waardig afscheid zal willen nemen van het internationale strijdperk. Gisteravond prees Lemerre zijn captain uitvoerig. „Ik heb Deschamps verscheidene keren bij Chelsea aan het werk gezien. Steeds zag ik een Deschamps in goede vorm. Hij is voor mij een loyale kameraad. Hij is vooral een speler met een kostbare waarde, omdat hij het spel kan analyseren. Ik hoop dat hij nog lang international blijft." Op Deschamps' eergevoel speculerend, handhaafde Lemerre ook een andere vondst van Jacquet: de tandem Deschamps en Emmanuel Petit voor de solide defensie en achter Zidane. Petit is, hersteld van een knieblessure, inzetbaar voor de halve finale tegen Portugal. Pas na Euro 2000 wil Lemerre de Franse ploeg gaan verjongen. Blanc (34) zal zijn in terlandloopbaan beëindigen. Deschamps heeft dat ook laten doorschemeren. Desail ly en Lizarazu (30) weten dat het einde na dert. Maar zij alleen verzetten zich er nu nog tegen. Putten nieuwe kracht uit het heilige geloof in hun strijdplan: de cocktail van het plichtsbesef van het defensieve zes mans blok, de brille van Zidane aangevuld met de jonge en steeds rijpere aanvallers Thierry Henry, Nicolas Anelka, David Tre- zeguet en Sylvain Wiltord. Coach Lemerre: „Ik heb het nooit moeilijk gevonden trainer van deze groep te zijn. Deze groep straalt rust uit. Het is logisch dat wij als wereld kampioen altijd favoriet zijn, maar dat doet ons niets."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21