Bordeel mag in Noordwijf 'Dit is nostalgie, nieuwe auto's zijn rijdende computer Duin Bollenstreek 1 'Er valt hier gewoon niks te belevei Bijverdienen als vakantiebeiorger, dat lijht me wel wat! MAANDAG 26 JUNI 2000 Noordwijkers mishandeld door trio noordwukTwee 21-jarige Noordwijkers zijn afgelopen nacht omstreeks half twee op het Palaceplein in hun woonplaats mis handeld door drie onbekende mannen. De Noordwijkers ston den te wachten op een taxi en kregen woorden met de voor bijlopende mannen. Daarop begon het trio op het tweetal in te slaan. De Noordwijkers vluchtten uiteindelijk in een inmiddels gearriveerde taxi. Noordwijkerhouters gemolesteerd nqordwukerhoutDrie Noordwijkerhouters zijn gisteravond op de Dorpsstraat in Noordwijkerhout mishandeld door twee on bekende mannen. Een van Noordwijkerhouters maakte een op merking over vernieling van een reclamebord, waaraan de mannen zich schuldig maakten. Daarop begonnen de mannen te slaan en te schoppen. Een onbekende passant kreeg even eens klappen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Scholieren beschilderen kunstkoeien lisse Leerlingen van drie basisscholen uit Lisse gaan woensdag kunstkoeien beschilderen voor het speciale Zomerhof-kunst koeien-promotieproject. Voor dit project heeft Keukenhof drie kunstkoeien van het Friese kunstproject 'Fryslan, lan fan kij!' aangeschaft ter promotie van Zomerhof, de zomerbloemenex positie in Keukenhof. De koeien worden door de leerlingen be schilderd in het thema bloemen. De Zwiebels wint blaaskapellenfestival noordwukerhout Blaaskapel De Zwiebels uit Den Haag heeft gisteren het blaaskapellenfestival 'Dollen tussen de Bollen' ge wonnen. 'Bij Gelegenheid' uit Poeldijk werd eerste in de zoge heten 'leutklasse', De Zwiebels won in de wedstrijdklasse. Het was gisteren de tweede keer dat het festival in het dorpscen trum van Noordwijkerhout werd gehouden. Vanaf vier podia klonk muziek die varieerde van onvervalste carnavalskrakers tot zeer serieuze muziek. Voor de optredens was veel belangstel- ling. Ballon vliegt naar Sinderen valkenburg De 3-jarige Nadia uit Valkenburg heeft de ballon nenwedstrijd gewonnen die op 1 april tijdens 'Kom in de Kas' werd gehouden. Haar ballon werd in het Overijsselse Sinderen teruggevonden. Nadia krijgt een cadeaubon van 25 gulden. Amerikaanse 'slagschepente kijk bij Dijk en Burg in Noordwijkerhout DUIVENBERICHTEN P.V. De Blauwkras comb. Montanje 1, 5: P. de Mooij 2, 3, 4, 9; H. Sladek 6; comb. v.d. Blom 7; comb. P. Landesbergen 8; F. v.d. Wete- P.V. Leiderdorp comb. J. Hartevelt 1; E Broug 2; D. van Seggelen 3, 5, 6, 8, 10; M. Reijerse 4, 9; W. van Oosten 7. P.V. De Rijnklievers F. Ladan 1, 6, 8; G. van Goozen 2; K. van Leyden 3; G. van der Poel 4, 5, 9, 10; T. Kraan 7. P.V. De Vriendenclub J. de Schrijver 1; R. v.d. Nieuwendijk 2, 3, 9; F. v.d. Nieuwendijk en zn. 4, 7, 8, 10; L. Koopman 5; Th. Habraken 6. noordwuk marijke den hollander Een van de pronkstukken is een groene Pontiac uit 1955 met als blikvanger op de motorkap een glimmend gepoetst vliegtuigje. Wie goed kijkt, herkent in de barnstenen neus van het toe stelletje het profiel van een in- dianenhoofd. ,,Ja, echt wel, dat is helemaal authentiek. Door ouderdom zit hij helemaal vol kleine barstjes, die kop. Da's toch prachtig, hè". De eigenaar van de Ameri kaan staat, met een zeem in zijn handen, trots te glimmen naast zijn bezit dat hij 'zo ongeveer het mooiste dat er op autoge bied bestaat' vindt. De zeem is bedoeld om de wagen, na de regenbui die net is gevallen, weer droog en glanzend te krij gen. Hij is een van de deelne mers aan het vierde All Ameri can Cruisin' Weekend dat in Noordwijkerhout op camping Dijk en Burg/The Classic wordt gehouden. Zo'n zestig leden van de Haagsche Amerikanen Club hebben zich verzameld. „Orri gezellig onder elkaar te zijn, er varingen uit te wisselen en met z'n allen een leuke rondrit door de streek te maken", vertelt woordvoerder Charles. En ook voor de onderlinge competitie. Want in verschillende catego rieën, bijvoorbeeld 'Original Beauty', 'Best Custom', 'Best Streetmachine' of 'Best Hotrod' vallen jaarlijks fraaie bekers te verdienen. De jury gaat daarbij niet af op het uiterlijk van de Buicks, de 'Chevy's' en de 'Caddy's', maar let vooral ook op het innerlijk, ofwel het motorische gedeelte. Reparaties - daarbij valt aan de veelal oude auto's niet te ont komen - moeten zijn uitge voerd met de originele onder delen die bij het merk, bouw- Poetsen na een regenbui. jaar en type horen, of dienen het origineel zoveel mogelijk te benaderen, legt Charles uit. Ie dereen die in het bezit is van een Amerikaanse auto kan lid worden. ,,We hebben ongeveer achthonderd leden. En heel ge varieerd wat beroep en wat au to's betreft. We hebben artsen, notarissen, advocaten, maar ook bouwvakkers, onderwijzers en middenstanders. Er zitten sportwagens bij zoals een Cor vette Stingray, New Yorkse taxi's en zelfs een lijkwagen, compleet met kist, vlaggetjes en al." Ook lohan uit Voorburg heeft zaterdag als het zonnetje door breekt naar de zeem gegrepen. Hij is de trotse bezitter van een witte '67-er Ford Mustang, zo'n sensatie-auto, ooit door acteur Steve McQueen in de film 'Bul- lit' gebruikt voor een spectacu laire achtervolgingsscène. De Mustang is achterin getooid met de Amerikaanse vlag. ,,0 nee, ik rij er zeker niet da gelijks in. Met zo'n Amerikaan foto dick hogewoninc verbruik je al gauw 1 op, pak 'm beet, een kilometertje of 5. Bij de huidige benzineprijzen zou het dus niet zo verstandig zijn om dagelijks met zo'n ding te gaan rijden. En daarnaast is ook niet iedereen zo zuinig als je zelf bent. Even een portier opengooien door je buurman kan al een beschadiging of een deukje betekenen. In deig heb je dat al heel snel." Ee n re hobby is het wel, gee n i toe. „Maar het is de enige by die ik heb. Een ander [g zijn geld uit aan rondjes kroeg, ik aan mijn auto." Op de camping lopen verdwaalde liefhebbers odu tussen likkebaardend roi&u vergapen zich aan de keerde 'slagschepen'. Zoa Studebaker President uil van Fred uit Den Haag, ee dillac met hoorns voorop nelijk afgekeken van de van de sheriff in de film key and the bandits' en e< le fraaie Chevrolet In en bouwjaar '59, met zo te gloednieuwe, knalrode lfg ding. Klopt, zegt eigenaar cel uit Eist. „Dat ligt bij Ve Bi daal", zegt hij om misveed den te voorkomen. „De stid zijn origineel, maar het lef zijn tijd gehad." „Wat er nou zo leuk is soort automobielen?" peinst even. „Ik vind het om een stukje nostalg_ stand te houden. Nieuwe i zijn veel minder leuk. Dé gewoon rijdende comp ,j Daar kun je niks mee. He wel veel geld en vooral vi om zo'n bejaard ding knappen. Om deze nieuw te maken, kostte n jaar. Hoeveel avonden, einden en vakanties ik gewerkt heb... dat wil j weten. Maar ik kocht hen mijn vriendin en ik werkten en we geen kin' hadden. Dan kun je doen." De gepensioneerde Fr( telt regelmatig gevraagd den om bruidspaartjes den. „Dat vind ik altijd ha ke leuk om te doen en ik toch de tijd voor, dus wi niet." nd Achtergrond exploitant getoetst Raamprostitutie taboe Anders dan buurgemeente Katwijk, kiest het gemeente bestuur van Noordwijk er niet voor bordeeleigenaars de duimschrQeven aan te draaien. Het openen van een seksinrichting wordt 'in principe toegestaan' in Noord- wijk. B en W hechten wel veel waarde aan betrouwbaar heid en goed gedrag van een bordeelexploitant. Wie is veroordeeld voor bijvoorbeeld illegaal wapenbezit of drugshandel, krijgt geen vergunning. noordwijk weigeren. Het voorkomen en peter van egmond beperken van overlast, is een weigeringsgrond. Ook bij be dreiging van de openbare orde, aantasting van het woon- en leefklimaat', vermoedens van vreemdelingenarbeid, of aan tasting van de gezondheid of zedelijkheid, kunnen B en W een veto uitspreken. Een en an der blijkt uit de nieuwe Algeme- Plaatselijke Verordening Bordelen mogen niet worden gevestigd in woongebieden, de gemeente wil dat regelen aan de hand van bestemmingsplan nen. Elders in Noordwijk is het oprichten van een bordeel niet zonder meer verboden, maar het Noordwijkse gemeentebe stuur kan ook dan op uiteenlo pende gronden een vergunning(APV), die binnenkort aan de Noordwijkse politiek wordt voorgelegd ter goedkeuring. Straat- en raamprostitutie worden geheel verboden in Noordwijk. Want dit heeft vol gens het gemeentebestuur een grote invloed op de openbare orde en een directe invloed op het straatbeeld. Toegestane bordelen - Noordwijk heeft er geen en verwacht overigens ook niet dat daar veel verandering in komt - zijn aan strenge regels gebonden. Zo moet de beheer der altijd aanwezig zijn. Tussen 24.00 en 6.00 uur moet de seks inrichting gesloten zijn en mo gen er ook geen klanten meer binnen verblijven. Bij overlast wordt de tent gesloten. De gemeente kiest bewust niet voor het zogeheten 'nulbe- leid' - een totaalverbod op bor delen en seksinrichtinger w nulbeleid klinkt weliswaai trekkelijk', schrijven B erin een voorstel aan de raad. weg is echter niet zonder ren. Een algemeen bord» bod is waarschijnlijk in en met de grondwet, waarim recht op vrije keuze van lÜ Het gevaar dat kleeft a.Iel algemeen verbod is volgt r i gemeente dat de kans 11 dat de rechter zo'n regeliioc tafel veegt. Vanaf dat m v zit Noordwijk - tot het nP dat er een nieuwe verora h is'- zonder bordeelregelf le „Op dat moment zoude rd ongewenste vestigingen 1 tte de Noordwijkse gemeent'r zen kunnen voordoen", a en W. Rijnsburgse jeugd klaagt steen en been over het eigen dorp Je maakt je eigen keuzes. Vult je leven in op jóuw manier. Dat kost natuurlijk wel money. En toevallig altijd meer dan je bezit. Heb je al eens gedacht aan een bijbaan van een uurtje per dag? Dagbladbezorg(st)er is een easy job. En het bezorgt jou het geld en de vrijheid om je eigen stijl te volgen. Denk er 'ns over. Of nog beter, informeer gelijk: (023) 51 50 110. Haarlems Dagblad Naam: Geb.datum: Straat: Postcode/ Plaats: Telefoon: E-mail: Ik ben beschikbaar van:t/m Als ik de krant goed bezorg, krijg ik bovenop mijn normale bezorgvergoeding nog een extra bonus van f 10,- voor een hele week; f 30,- voor twee hele weken en maar liefst f 60,- voor drie hele weken achter elkaar! Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Dagbladuitgeverij Damiate bv, Afd. Oplage-Logistiek, Antwoordnummer 416, 2000 VC Haarlem. IJmuider Courant Leidsch Dagblad nar maarten dekker De Rijnsburgse jeugd voelt zich in de steek gelaten. De jongeren uit het bloemendorp klagen vooral over een tekort aan uit gaansmogelijkheden en weinig tolerantie vanuit de gemeen schap. En de gemeente? „Die heeft zich nog nooit om ons be kommerd, dus daar verwachten we allang niets meer van." Vorige week bracht het plat form Lokaal Onderwijs- en jeugdbeleid advies uit aan de gemeente Rijnsburg. Er werd aangedrongen op het met spoed aanstellen van een jon gerenwerker, want Rijnsburg blijkt op veel punten tekort te schieten. Zo stelt de voorlich ting over onderwerpen als drugs, alcohol en aids weinig voor, worden jongeren niet zelf betrokken bij het oplossen van problemen en is er een tekort aan accommodatie waar de jeugd terecht kan. Sherryl (16) en Denise' (15) zitten enigszins verveeld een si garetje te roken onder een af dakje bij de plaatselijke buurt super. Ze zeggen een beetje la cherig dat ze niet met hun ech te namen in de krant willen, maar als de vraag gesteld wordt of er in Rijnsburg genoeg te doen is voor jongeren, worden ze meteen bloedserieus. „Nee, absoluut niet. Waarom denk je dat wij hier zitten? Niet voor de lol hoor, maar omdat er ge woon niks valt te beleven in dit dorp." Denise geeft hoog op van het uitgaansleven in Noordwijk. „Daar gaan we bijna elke zater dag stappen. In Noordwijk is het echt gaaf. Zo zou het hier ook moeten zijn, al snap ik ook wel dat dat niet haalbaar is. Hier in Rijnsburg is maar één Rob, Peter, Jan en Robin mogen 't Kraaienest nog niet in, maar als ze buiten rondhangen worden ze steeds weggestuurd. „En dat terwijl we alleen maar wat voetballen, praten en zingen." foto mark lamers discotheek - 't Kraaienest - en daar draaien ze dan vaak ook nog eens van die stomme mu ziek uit de jaren tachtig." Haar vriendin denkt niet dat er met de eventuele komst van een jongerenwerker verandering in de situatie zal komen. „De ge meente heeft ons nog nooit om onze mening gevraagd. Niet over een jongerenwerker, ner gens over. Daar ligt het pro bleem. De gemeente heeft zich nog nooit om ons bekommerd, dus daar verwachten we allang niets meer van." Medewerker P. Glasbergen van discotheek Go-Go (geves tigd in 't Kraaienest) maakt zich sterk voor de eigen zaak en be nadrukt derhalve dat het er elk weekeinde erg druk en gezellig is. Tegelijkertijd snapt hij wel iets van de kritiek van de Rijns burgse jeugd. „Ze hebben wei nig keuze, dat is wel zo. En de gemeente kijkt de andere kant op, ook dat is waar. Wij houden deze tent draaiende door de in zet van vrijwilligers, maar sub sidie hebben we nog nooit ge zien. Dat is ook een van de re denen dat we entree moeten heffen." Rob (12), Peter (11), Jan (12) en Robin (14) lopen tegen an dere problemen aan. Zij vallen een beetje tussen wal en schip. Van de pleintjes en trapveldjes waar ze 's middags rondhan gen, worden ze om de haver klap weggestuurd door buurt bewoners die klagen over ge luidsoverlast. 's Avonds kunnen ze ook nergens terecht, want ze zijn nog te jong om 't Kraaie nest binnen te komen. Dus fiet sen ze maar een beetje door het dorp. Robin: „Overal waar we ko men, worden we meteen weer weggestuurd. En dat terwijl we alleen maar wat voetballen, praten en zingen. Ik vind dat de mensen erg snel boos w Iedereen loopt altijd maar op ons te zeiken." Juist op dat moment een bewoner van het paj ven de supermarkt naar en vraagt vriendelijk om sprek elders voort te zett heb vrij veel overlast, ja. bij regen, want dan dro ze hier samen onder de Maar met deze jongens verder geen probleem, hc echte boosdoeners zijn nen die te veel gedronke ben. Er is hier in de loop tijd al heel wat verniel aan mijn hui^." Volgens Sherryl en De alcohol lang niet altijd zaak van overlast en va me. „De jongeren vervelf gewoon. Dat is geen exci dingen te gaan slopen, n werkt het wel. Zolang dat er iets te beleven va) niets aan de hand. M wordt in Rijnsburg noo iets georganiseerd. Een feest met dj's zou een goi zijn. Een ander voorbeeli zwembad. Dat is een pa geleden gesloten, terwijl tijd veel jeugd te vinde Zoiets valt dan in een kef maal weg." Glasbergen van 't Kra vindt dat de problen Rijnsburg gedeeltelijk o woon een kwestie van i en waarden zijn. Over d tie van Rob, Peter, Jan en heeft hij bijvoorbeeld ei delijke mening. „Bij ons ze er niet in, maar ik vi dat kinderen op die leefti vonds gewoon thuis i zitten. Ik vind het beli bed te liggen. Maar ja, uiteindelijk de verantw lijkheid van hun ouders.'

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12