Vincent van der Kooij fietst nu zoals hij wil fietsen Smaakmakers geveld door blessures m cijfers Sport Stand Leidsch Dagblad Tennis Circuit Toernooi TIJGERS teVdschJöag^ Jjoi L.I.A.M. ir"'"6 BOEI work VRIJDAG 23 JUNI 2000 Leiderdorper kanshebber op NK bij neo-amateurs Twee jaar lang wilde het lichaam niet of nauwelijks wat de geest alleen maar wilde: fietsen. Dit seizoen voelen lichaam, geest en fiets zich thuis bij elkaar. Halverwege kijkt neo-amateur Vincent van der Kooij tevreden terug op zijn prestaties. Morgen kan de 21-jarige Leiderdorper, lid van de amateurploeg van de Rabobank, zijn goede vorm bekronen op het NK wielrennen in Limburg. De week die daaraan vooraf ging. door JANET VAN DIJK Zaterdag „Afgelopen zaterdag zat ik nog in Spanje. We reden de laatste rit van een zesdaagse etappe koers. Het was een rit over 164 kilometer met drie echte be klimmingen. Het was 37 gra den. Gelukkig was de start pas om vier uur. Van negen tot vier uur is een heel lange tijd om door te brengen op je hotelka mer. Je kunt niet drie uur lang naar huis gaan bellen. Je kunt wel je kleren vast uitwassen voor de volgende dag, of je rug nummers opspelden. Ik lees ook wel, deze keer had ik een thriller meegenomen, of ik luis ter wat naar muziek. Soms zoe ken we elkaar ook wel op. Je ligt veel op bed, je gaat niet even het dorp in of zo. Ik kan me heel goed vermaken. Dat heb ik wel geleerd. Ik finishte in de eerste groep met een man of dertig en ik werd zevende in het eindklasse ment. De eerste twee ritten wa ren relatief vlak, ik wist dat ik daar mijn kwaliteiten moest uitbuiten omdat ik geen su perklimmer ben. Ik werd in de eerste rit achtste en in de twee de werd ik leider in het tussen- sprintklassement. Daardoor ging ik met een goed gevoel de bergen in, en toen kon ik steeds bij de eerste groep blijven. Dat was bijna onwerkelijk. De ploegleider zei: nu blijkt ge woon dat je zó veel kan." Na de etappe zijn we terugge gaan naar het hotel. Andere ploegen gingen uit in Lleida, maar wij kozen ervoor om onze rust te pakken. Bij ons wil ie dereen het uiterste uit zichzelf halen. Je weet dat je je rust no dig hebt, zeker met het oog op het NK. Ik ging piet een hartstikke te vreden gevoel slapen. Ik was ook wel uitgeput, maar als je goed in vorm bent, herstel je heel goed." Zondag „Om zes uur vertrokken we naar het vliegveld van Barcelo na. Mijn vriendin haalde mij op in Brussel en rond drie uur was ik thuis. We zijn eerst naar haar huis gegaan in Leiden en 's avonds hebben we bij mijn ou ders met de hele familie gebar- becuet. Dat is een goede ont spanning: lekker eten, ver trouwde mensen om je heen." Maandag „Ik werk vier ochtenden in de week, van negen uur tot een uur, als telecom-marketeer bij een bedrijf in Leiderdorp. Ik heb na de havo zes maanden fysiotherapie gedaan maar dat viel niet te combineren met het wielrennen. In overleg met mijn ouders en de ploeg heb ik besloten om mijn studie aan de kant te zetten en mezelf de tijd te geven om kans te maken op een profcontract. Het was een moeilijke keuze, vooral omdat ik vlak daarna een virusinfectie kreeg waardoor ik niet kon doen wat ik wilde, en dat was fietsen. Dit jaar gaat het boven verwachting. Ik rij heel goed, en nu ik weet dat ik zo kan fietsen, ben ik wel blij met mijn keuze. Ik heb daarna vrij snel werk ge vonden. Ik doe dit werk nu twee jaar en het bevalt heel goed. 's Middags heb ik twee uur rustig los gereden. Ik ben rich ting Roelofarendsveen gegaan, toen langs De Kaag en via Noordwijk en Katwijk weer naar huis. Meestal kijk ik hoe de wind staat, en rijd ik eerst tegen de wind in. Mijn schema stel ik op in overleg met Adrie van Diemen, die al voor het vijfde jaar mijn trainer is. Meestal hebben we een keer in de week contact. Dat overleg duurt vrij kort omdat ik nu voor mezelf wel heel duidelijk weet wat ik moet doen. Het zou slecht zijn als ik nu nog niet zou weten wat het beste voor mij is. 's Avonds ben ik met mijn vriendin naar het strand ge weest. Het was heerlijk weer. we hebben eerst een stukje door de duinen gewandeld en toen op het strand een kleedje uitgelegd. Ik had stokbrood met kruidenboter meegenomen en we hebben er twee uurtjes gele gen. Het is heel prettig om zo even samen te zijn. Zij houdt van fietsen, als het kan wil ze ook mee naar wedstrijden. Dat is wel heel belangrijk. Ik praat graag over andere dingen, maar zij weet heel goed hoeveel het wielrennen voor mij betekent." Dinsdag ,,'s Ochtends heb ik gewerkt en 's middags heb ik twee uur en drie kwartier getraind, wat lan ger en wat intensiever dan maandag. Ik train bijna altijd alleen, een enkele keer met Ewoud, mijn broertje. In Bra bant is de concentratie wielren ners groter, daar kun je na een paar telefoontjes altijd wel twee of drie man vinden die hetzelf de rondje willen fietsen. Veel jonge beroepsrenners vertrek ken richting het zuiden, omdat daar ook meer wedstrijden zijn. Maar ik doe het al jaren zo, en ik wil ook nog niet verhuizen. Mijn vriendin woont hier, ik heb hier mijn werk, mijn ou ders wonen hier, haar ouders wónen in Katwijk. 's Avonds ben ik op de fiets naar Swift gegaan waar ik aan een competitiewedstrijd heb meegedaan. Nee, ik heb niet gewonnen. Het clubparcours is een rondje met veel bochten, dat ben ik niet gewend en daar door is het voor mij wel een zwaardere training. Om half tien was ik thuis en daarna ben ik vrij rap naar bed Woensdag „Normaal ben ik op woensdag vrij, maar nu heb ik gewerkt in plaats van vrijdagochtend. Dan ga ik al vroeg naar Limburg. Woensdagmiddag heb ik an derhalf uur gefietst, ik heb het vrij rustig aan gedaan. Ik train altijd met een hartslagmeter. 's Avonds heb ik voetbal ge keken bij de korfbalvereniging Pernix, waar mijn vriendin al tijd komt en waar ik vroeger zelf ook heb gespeeld. Ik zit dan wel op een stoel en ik drink een co laatje of een spaatje in plaats van een biertje, maar ik heb het zeker net zo leuk als de ande ren. Die weten heel goed hoe ik in elkaar zit en wat ik wil, hoe wel ze misschien niet precies weten wat ik doe. Ik voel me geen buitenbeentje, nee. Dat ben ik ook nooit geweest. Ook niet op de middelbare school. Anderen gingen roken en drin ken, ik niet. Ik had die behoefte niet, maar dat is gelukkig altijd geaccepteerd. En 's winters drink ik ook wel een biertje, hoor." Donderdag ,,'s Ochtends ben ik gaan wer ken en 's middags ben ik het krachthonk in gedoken. Ik vind het heel prettig om twee dagen voor een wedstrijd een kracht training te doen. Ik heb een pe riode gehad dat ik wat sneller moe was en tegen de trainingen op zag. Toen zei Adrie van Die- men: misschien met je kracht trainingen gaan doen, daar word je wat fitter van. Dat be viel heel goed en ik ben het blij ven doen. 's Avonds heb ik gegeten met mijn vriendin en op de bank een videoband gekeken. Even niks doen, daar heb ik af en toe heel erg behoefte aan. Een week of drie geleden ben ik gaan vissen. Dat had ik een jaar niet gedaan. Ik kwam als herbo ren terug. Met snookeren heb ik dat ook. Fietsen is toch heel druk. Je moet altijd dit regelen, dat doen, staat mijn fiets goed afgesteld, zijn mijn banden hard. En als je fietst moet je ook opletten op het verkeer. Ik kan op de fiets lichamelijk wel her stellen, maar mentaal herstel ik dan minder goed dan wanneer ik op de bank zit en naar een film kijk." schoonmaken en rond een of elf van huis. Met de pk verkennen we het rondje ec vind het zelf prettig om no; hoorlijk gas te geven, dus een paar keer de col op. Ik lekker vroeg naar bed, om geveer half tien." Vrijdag „Dat is de c strijd. Tas voq| de \yed-?i Zaterdag „Zaterdag zullen we om on veer kwart voor negen onti ten, want om kwart voor begint de wedstrijd. Het is 's ochtends ook pasta eten. ennegentig procent van je en gie moet naar je benen ga niet naar je buik om voedse verteren. Het is een wedsü over 165 kilometer, dat is idioot lang, maar het parco is wel loodzwaar. En hope hebben we 's avonds feest. Ik hoop dat we halverwege koers met een man of de over zijn, en op dertig kilomi voor het einde met een man tien, en dat ik dan anderha ronde voor het einde, bovei een klim, alleen kan wegrijd Ik moet proberen om alle weg te komen, in de sprint ik niet gauw de beste zijn. sterksten zullen overblijven, moet voor het NK super Als je 99 procent bent, won al bijna geen Nederlands ka pioen. Ik voel wel enige spanning weet wat ik kan, maar je ra ook geluk hebben. Het NK een heel belangrijke wedsü als je kampioen wordt, bei overal bekend. Maar daarna men er ook nog een EK en WK. Het liefst word ik aan het de van dit jaar prof, maai geef mezelf ook nog wel jaar om bij de neo-ami goed te presteren. Bij de jui jj ren reed ik heel goed, maar w twee jaar hiervoor ben ik eig ra lijk inactief geweest. Dus ikl me voorstellen dat ik nogl ger bij de neo-amateurs ra rijden. Na de afgelopen ma den weet ik wel dat het erin Word ik het aan het einde dit jaar prof, dan is het droom die uitkomt, word ik niet dan begrijp ik dat best word ik het nooit, dan pal mijn studie weer op en danl ik hier mooie ervaringen herinneringen aan over den." li V, De Regt en Star geven op £1 D£ll |T WARMOND/LISSE PETER KLEIN Blessures hebben het Open Toernooi van Dekker Tennis van twee smaakmakers be roofd. Topfavoriet Jasper de Regt gaf zijn kwartfinale tegen Marcel Rodenburg op met een pijnlijke schouderblessure. Tjeerd Star moest het na twee sets tegen Tom Thomas bij aanvang van de beslissende reeks vanwege een liesblessure voor gezien houden. Het met toppers toch al niet rijk bedeelde Kampioenschap van de Bollenstreek in Lisse kreeg bij de BI-mannen even eens twee walkovers te verwer ken. Pieter Visser en thuisspeler Robin Kleian kwamen zonder te spelen in de tweede ronde. Een goed bezet Bl-schema staat hoog op het verlanglijstje van de wedstrijdleidingen van menig toernooi. Met als ultiem doel een eindstrijd tussen de lokale favoriet en bij voorkeur de districtskampioen of wel licht beter nog de Leids BI-Master. Bij Dekker Tennis waren de prognoses op zo'n droomfinale gunstig. Jasper de Regt, de enige speler uit het hoofdklasseteam van de War- monders met inmiddels weer de BI-status, nam het Open Toernooi van zijn eigen club in ieder geval op in zijn agenda. Een halve finale tegen Marco Visser, die komende week zijn districtstitel op Unicum moet verdedigen, behoorde tot de mogelijkheden. Bij winst zou dan Mark Fleischeuer in de eindstrijd opdoemen. De speler van landskampioen in de man- nencompetitie Zee Duin werd het voorbije jaar tweede bij de Masters-strijd. Een slijm beursontsteking in de schouder van De Regt gooide het scena rio echter overhoop. De Dekke- riaan kon niet verder. Star bracht in ieder geval nog twee sets op de baan door, voordat ook hij de strijd moest staken. Tegen Tom Thomas wist de kopman van het eerste mixedteam van Zee Duin de eerste set nog met 6-4 te win nen. Ook in de tweede set was Star er dichtbij, maar in de tie break was Hagenaar Thomas toch de gelukkigste. Een steeds meer opspelende liesblessure zorgde bij Dekker Tennis an dermaal voor een opgave. De Katwijker zal, net als De Regt, niet de ster van het toernooi worden. Voor de wedstrijdleiding een teleurstelling, maar het deelne mersveld hield nog meer dan voldoende kwaliteit over. In de bovenste helft van het schema kan Raul Bermudez, dit jaar al winnaar van De Munnik en fi nalist van De Merenwijk, in het finaleweekeinde de rol van fa voriet overnemen. De Venezo laan had weinig moeite met Jof- frey van Prèhn en iets meer met zijn tijdelijke clubgenoot bij Merenwijk, Menno Seriier. In de onderste helft verspeelde Fleischeuer drie games aan Do nald van' Veen en was de als derde getipte Dennis van Dijk van Zandvoort nog een game eerder klaar met Jesse Huta Galung. Bij de vrouwen bereikten de geplande kwartfinalisten ook daadwerkelijk de beste acht. Heddy Boers speelde zich al in de halve finales door in twee sets Ingrid van der Plas naar het tweede plan te verwijzen. In de Cl-categorie werden bij de mannen alle vier geplaatste spelers geëlimineerd. Roeland van Ark verraste met 6-4 in de derde set Fenno Petit. David Brunsveld schakelde nummer vier, Edwin Ravensbergen, uit, Jeroen Visser gunde Paul Baans (3) maar vier games. Menno van de Bor kreeg een walkover, waardoor ook de Cl in Michiel de Weger een favoriet vroegtij dig kwijt raakte. Positief voor de organisatie was het optreden van Jack Hoogkamer. Het lid van de wedstrijdleiding werd de eerste halvefinalist door Van Ark met tweemaal 6-4 de voet dwars te zetten. Open Toernooi Dekker Tennis Warmond HEB1, eerste ronde: R. Bermudez - J. van Prehn 6-2 6-0. Tweede ronde M. Roden- burg- M. Hoekstra 7-5 6-1, R. Bermudez - M. Seriier 6-4 6-4; T Thomas - Tj. Star 4-6 7-6 opgave, D. van Dijk - J. Huta Gal ung 6-2 6-0; A. van Dijk - H. van Schie 6-3 6-3; M Fleischuer - D. van Veen 6-2 6-1. Kwartfinale: M. Rodenburg - J. de Regt walkover DEB1, tweede ronde: H, Boers - M. Aal- ders 6-0 6-2; I. v.d. Plas - M. Nagtegeller 6-4 6-3; A Oosters - M. van Ark 6-1 6-1. S. Sieval - C. Veerkamp 7-6 4-6 6-3. Kwartfinale: H. Boers - I. v.d. Plas 6-4 6-0. HEB2, eerste ronde: R. Baans - T Ba- velaar 7-6 7-5. Tweede ronde.- J.J. Over- gaauw - L. v.d. Oever 6-2 6-4; N. Ra vensbergen - C. Vrieze 6-2 5-7 6-2; F. Vogel - F. Petit 7-6 6-2; T Baans 4-6 7-5 6-1, W. Brunsveld 6-2 6-4 HEC1, eerste ronde: B. van Emmerik - V Nieboer 6-0 6-2. Tweede ronde: 0. Brunsveld - E. Ravensbergen 6-4 6-1; M. Voskuyl - J. Vis 6-3 5-7 7-5, B. van Em merik - P de Koster 6-1 6-1 Kwartfina le: J Hoogkamer - R. van Ark 6-4 6-4. DEC1. kwartfinale; S. Patti - L. van Vliet 6-4 6-1; M. Onderwater - N. Bovee 4-6 7-5 6-3. Kampioenschap van de Bollenstreek, LTC HEB1. eerste ronde: P. Visser - R. Oost- dam walkover; M. Zandvliet - M. v.d. Zij den 6-2 7-5; R. Kleian - R. Warmerdam walkover, R. van Oosten - P. van Hal 4-6 6-0 6-0. DEB1, kwartfinale: L. Jonkman - M. Spoor 6-3 6-0; J. Tromp - E. Kulk 6-4 7-6. Heren Enkel BI 1. P. Bermudes 2. MA Fleischeuer (T C Unicum) 3. C J. de Regt (T.V. DekkerTennis) 4. RA Versteeg (LTC de Munnik) 5. T Star (LT.C. Zee en Duin) 6. K. Schuilenburg (De Metselaars) 7. |.P. Boogmans (Zee en Duin) 8 M.J. Visser (Oegstgeester LTC) 9 C. Vrieze (T.C De Leidse Hout) 10. Ivo Harting Her n Enkel Cl M. de Weger (Oegstgeester LTC) R Oostdam (T.V De Boekhorst) F. Petit (T.C. Unicum) W. Oosterbaan (Zoetermeer) D. Brunsveld (T.V. Forescate) B. v. Emmerik (T.C Roomburg) M Voskuyl (Oegstgeester LTO M R. van de Bor (Z'woudseTC) I. Vandenbussche (Dekker) N.F. Buis (T.C Unicum) Heren Enkel Dl 1B. F.G. Abrahams (Dekker) 2. M.R. van de Bor (Z'woudse TC) 3. lelie Korbee (T.V. Meerburg) 4. J van Teijüngen (LTC de Munnik) 5. Joachim lagel (De Merenwijk) 6. S. Huizinga (LTC de Munnik) 7. vd Gevel (De Merenwijk) 8. M. Vegter (T.V. Dekker Tennis) 14 2. Anette Oosters 5 3. B. van der Gugten (De Merenwijk) 5 4. H. Boers (T.C. Unicum) 4 5. MAalders (LT.C Zee en Duin) 4 6. I.L v.d. Plas (LT.C Zee en Duin) 3 3 Dames Enkel Cl 1 1. M.'WA Onderwater (Zuid-West) 1 2. TJ. van Duinen (De Merenwijk) 1 3. M Boer (LT.C Lisse) N. Bovee (Q.T.V. Qravel) 5 Dames Enkel Dl 5 1L Wijsman (T.V. Meerburg) 4 2 U. de Herdt (De Merenwijk) 3 3. I. Minderhoud (De Merenwijk) 1 4. C Kruyt (A.T.C. Tean) 1 5. LS.Voorendt (Oegstgeester LTC) 6. k'. van Ark (T.C. Unicum) 7. EA.M. Tijssen (LTC de Munnik) 8. A.S. Herweijer-Veenstra 6 (Oegstgeester LTC) 3 Heren Dubbel BI 1 1. P. Bermudes 1 2. T Star (LT.C. Zee en Duin) 3. I- Koemans (De Metselaars) 4. F M. van der Capellen 3 (Merenwijk) 3 5. W van Tongeren (De Merenwijk) 1 6. A Seriier (De Merenwijk) 1 Heren Dubbel Cl-35+ 1V. Weber (T.V. Artesia) 2. D G. Que (T.V. Artesia) 5 3. Maarten vd Horst (A.T.C Tean) 5 4. I. Gijsman (A.T.C Tean) 3 5. A.H. Goudriaan (Rijnkanters) 3 6. B. Logger (T.C. Unicum) 1 7. Ron van Heerdt (H.T.C 1 8. P Kesterloo (Jonkers) 1 9. L Lucas (H.T.C) 1 10. A.C.G. Wesseling (T.V. Artesia) Heren Dubbel D1-35+ 1. G Devilee (T.V. Voorschoten) 2. W. Nebbeling (T.V. Voorschoten) 6 3. A. van Leeuwen (Tehado) 6 4. Jan Koppenhol (De Merenwijk) 1 5. C. Rademaker (Tehado) 1 6. W van Haver (LTC de Munnik) 7. F FiJarski (De Merenwijk) 1 8. M EP. van Prehn (Munnik) Dames Dubbel Cl-35+ 5 1. J.I. van der Smitte (Munnik) 5 2. J.M.E. Smith (T.V. Artesia) 4 3. H.E. Laan- Ruinen 4 4. P.C. de Zwart (LTC de Munnik) 3 5. L Pennenburg (T.V. Artesia) 3 6. E. van Remundt (T.V. Artesia) 1 7. A.C.M.V. Steenbergen (Munnik) 1 8. P J.M. Regoor (T.V. Alkemade) 1 1 Dames Dubbel Dl-35+ 1 A. van der Chijs (De Merenwijk) 2. M.M. van der Meulen 5 (Merenwijk) 5 3. A. Perfors 3 4. Loomans (Z'woudseTC) 3 5. H.M. van den Broek (Munnik) 3 6. D. Goosens 3 7 CJ.E Hansen-Lamers (Z'wdse 3 TC) 3 8 AAM. Tebarts (LTC de Munnik) Ze spelen de hele zomer lang toernooien. Voor de gezelligheid of puur voor prestatie. En ieder op zijn of haar niveau. Met een beetje geluk eindigt het se zoen met een lekker toetje: de Masters van het I^eidsch Dagblad Tennis Circ Vanaf deze plek volgen we vijf spelers en speelsters op hun weg naar de Masti Lukt het ze wel of niet? De toernooitijgers aan het woord. Vandaag: Bob Log en Corine Manuputty. Naam: Corine Manuputty Leeftijd: 14 Club: De Merenwijk/SW Speelsterkte: C2 „Ik ben lang ziek geweest en ik merk dat mijn conditie nog niet heel goed is. Ik probeer steeds tempo te maken, maar dat lukt niet altijd. Ik heb de halve finales bij De Munnik en De Merenwijk verloren. Dat was een teleurstelling, ik had verwacht dat ik verder zou ko men. Bij De Merenwijk verloor ik van Tyske van Duinen, een teamgenoot. Het ging wel goed, maar ik was nog niet echt vast. Nu ben ik bij Dekker alweer een ronde verder en het ging al beter. Mijn service liep wat beter, ik word weer wat vaster. Ik hoop dat ik bij Dek ker wel de finale haal. Ik moest bij De Merenwijk op zaterdag en zondag om negen uur spelen, maar toen was het al hartstikke heet, niet nor maal. Maandag moest ik om vier uur tennissen en toen was het 36 graden of zo. En gisteren om half zes speelde ik een drie setter, we stonden 2,5 uur in de hitte. Ik hou wel van een lek ker zonnetje, en van een beetje lekker warm weer. Van een graad of 25, niet van 36 gra den. Bij De. Munnik heb ik wel de dubbel gewonnen, samen met Janna Minderhout. We zouden bij De Merenwijk ook spelen, maar dat moesten we afzeggen omdat zij op kamp ging. We kwamen elkaar heel vaak te gen op toernooien, vorig jaar speelden we tegen elkaar op de Masters en bij De Merenwijk train ik ook met haar. Zo zijn we vriendinnen geworden. Bij Dekker zitten we er ook nog Naam: Bob Logger Leeftijd: 51 Club: Unicum Speelsterkte: Cl 35+ „Het is in principe wel goed dat we De Munnik en De Me|?n reuwijk hebben gewonnen, maar het zijn heel kleine lijsh jes, je hoeft niet zoveel te speia len. Bij De Munnik speelden we drie wedstrijden, bij De Merenwijk tivee. De laatste jaren worden deh r, ten steeds kleiner. Aan de ene kant is dat jammer, omdat jj niet zoveel wedstrijden Sj aan de andere kant is hetsoi ook wel een voordeel dat je a je leen op vrijdag, zaterdag en zondag hoeft te spelen. Dat kost minder tijd. Maar ik vin het toch wel leuker om meer wedstrijden te tennissen. Ik weet niet hoe het komt dal - minder mensen meedoen, da zou je aan die mensen moeti - vragen. Misschien omdat er zoveel verschillende toernooi zijn voor 35+, misschien zijn sommigen erop uitgekeken o hebben ze het gewoon te dru Ik schat eigenlijk in dat hett laatste is, want het blijft een hartstikke leuk spelletje. Bij De Munnik wonnen we( tk laatste wedstrijd redelijk ma kelijk, bij De Merenwijk was het heel moeilijk. Maar mijn partner Hans Goudriaan weten wel aardig druk te zei ten. Wij hebben de mentale kracht om door te zetten. We speelden beide keren teff Ron Philips, bij De Munnik speelde hij met Fred Vrije en bij De Merenwijk met Johan Montanus. Na onze wedstrijd heb ik noi naar wedstrijden van Bl-sf Iers gekeken, dat is wel heel boeiend om te zien. Maar m vrouw speelde bij De Meren wijk de dubbelfinale in D2t die vrouwen geven ook Dat is ook fascinerend. HOOFDSPONSOR Verzekeringen, hypotheken Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhelminalain 10 2405 ED Alphen ui den Rijn Telefoon (0I72> - 4«» 15 94 Telefax (01721-49 56 32 communicatie! creatieve communicatie concepten Hoofdstraat H dj

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24