Braasch, kettingroker en tenniszigeuner Camenzind stevent op eindzege af urgen van den Goorbergh il een Japanse viercilinder Sport Grand Prix Silverstone mogelijk van de kalender SCORE bord IDERDAG 22 JUNI 2000 21 Formule-l weer in Verenigde Staten De internationale automobiel federatie FIA heeft tijdens een vergadering in Warschau beslo ten de formule 1-race om de Grote Prijs van Groot-Brittannië in Silverstone onder voorbe houd op de kalender van 2001 te zetten. De voorlopige datum is 13 mei. De FIA heeft van de directie van het circuit van Silverstone geëist dat de veiligheidsmaatre gelen aanzienlijk verbeterd die nen te worden. Dit jaar kwam het tijdens stromende regen tot chaotische taferelen. Duizen den toeschouwers wisten zelfs niet tot de tribunes door te dringen. Op 4 oktober neemt het bestuur van de federatie een definitief besluit over de ra ce. Het technische reglement is opnieuw enigszins aangepast. Zo moet de opening van de cockpit vergroot en verder naar achteren geplaatst worden. Ook is de crashtest voor de 'rolbeu- gel' boven de cockpit strenger geworden. Het seizoen 2001 telt op de voorlopige kalender opnieuw zeventien races. De ouverture vindt wederom plaats in Mel bourne waar de Grote Prijs van Australië op 4 maart is vastge steld. Ook de Grote Prijs van de Verenigde Staten (30 september in Indianapolis) is voor 2001 weer op de lijst opgenomen. Dil seizoen wordt daar voor hel eerst in negen jaar weer formu le 1 gereden. De rentree was ei genlijk als test bedoeld. De voorlopige kalender formule 1 voor 2001 ziet er als volgt uit: 4 maart GP Australië in Mel bourne, 18 maart GP Maleisië in Sepang, 1 april GP Brazilië in Sao Paulo, 15 april GP San Ma rino in Imola, 15 april GP Span je in Barcelona, 13 mei GP Groot-Brittannië in Silverstone (onder voorbehoud), 27 mei GP Monaco in Monte Carlo, 10 juni GP Canada in Montreal, 24 juni GP Europa op de Nürburgring, 8 juli GP Frankrijk in Magny- Cours, 22 juli GP Oostenrijk op de Al-Ring in Spielberg, 5 au gustus GP Duitsland in Hoc- kenheim, 19 augustus GP Hon garije op de Hungaroring, 2! september GP België in Spa- Francorchamps, 16 september GP Italië in Monza, 30 septem ber GP Verenigde Staten in In dianapolis, 14 oktober GP Ja pan in Suzuka. ivart miljoen mensen eren Lakers tNGELES De victory parade voor de LA Lakers heeft 250.000 sen op de been gebracht in het centrum van Los Angeles, asketballers van de Lakers behaalden na twaalf jaar de alfde NBA-titel. Tijdens de parade kwam de politie een paar in actie bij kleine incidenten. De politie verrichtte ongeveer g arrestaties. De politie had voor de parade een peloton 300 ME-ers klaar staan. De Lakers stelden bij monde van ispeler O'Neal een nieuwe NBA-titel in het vooruitzicht. En ta|j e nieuwe politiewagens, die gedurende de 'festiviteiten' in nd waren gestoken. ;rdi jerten opent centrum voor kinderen ijanopolisGustavo Kuerten heeft in zijn geboortestad Flo- iopolis in het zuiden van Brazilië een tenniscentrum nd voor kansarme kinderen. De Braziliaan won tien d ;den voor de tweede keer Roland Garros. Het tenniscentrum pgericht door de stichting Tennis Brazilië, waarvan Kuerten initiatiefnemer is. Die organisatie is gevestigd in de universi- van Santa Catarina en heeft tot doel kinderen uit arme ge- ta(j iien in aanraking te brengen met tennis. Het centrum heeft ma rlopig 800 kinderen ingeschreven. [er. ofl iffca wint Copa Libertadores Pantani neemt rust voor de Tour Het moet wel heel vreemd lopen wil de Zwitserse oud-wereldkampioen Oscar Camenzind de Ronde van Zwit serland vandaag niet op zijn naam brengen. Hij behield gisteren na de negende en voorlaatste etappe, die over twee cols van de eerste categorie leidde, zonder al te veel problemen de leiding in het algemeen klassement. Het was de dag van de Italiaan Francesco Secchiari van de Saeco- ploeg, die na een lange vlucht als eer ste in Arosa arriveerde. Hij maakte aanvankelijk deel uit van een kop groep van tien renners, maar bleef al leen over. Zijn voorsprong op num mer twee, zijn landgenoot Salvatore Commesso, was 3 minuten en 33 se conden. Camenzind bevond zich in een groep die een achterstand had van 8 minuten en 21 seconden. Hij finishte als twaalfde. De Duitser Jan Ullrich, die de gouden trui een dag eerder aan Camenzind verspeelde, verloor 26 se conden op de Zwitser en zakte in het klassement van de vierde naar de vijf de plaats. Camenzind heeft een voorsprong van veertien seconden op de Italiaan Frigo. Diens landgenoot Belli is derde op 26 seconden. Michael Boogerd, die als tiende binnen kwam op 8.17. Hij is nu achtste op 5.13. De laatste etappe gaat over 177,9 kilometer van Herisau naar Baden. Ook in de Ronde van Catalonië won een renner na een solo. Dat gold voor de Spanjaard José-Maria Jimenez, die in Encamp (Andorra) na de zevende en voorlaatste etappe als extra belo ning de witte trui als leider in de alge mene rangschikking mocht aantrek ken. Hij volgde de Rus Pavel Tonkov op, die bijna vijf minuten verloor. Pantini Marco Pantani zal zondag in Triëst niet deelnemen aan de strijd om de Italiaanse wielertitel voor professio nals op de weg. Dat meldde ploeglei der Giuseppe Martinelli van Mercato- ne gisteren. „Pantani wil zijn voorbe reiding op de Ronde van Frankrijk niet in de waagschaal stellen met een zware race daar tussendoor, waarin hij waarschijnlijk toch weinig kansen heeft", zei Martinelli. Pantani maakte de vorige maand zijn rentree in de Ronde van Italië na dat hij maandenlang niet aan wed strijden had deelgenomen. Hij eindig de als 28ste en maakte indruk in de laatste bergrit. Vorig jaar werd Pantani in de slotfase van de Giro d'Italia als klassementsleider gediskwalificeerd wegens een te hoge hematocrietwaar- de van het bloed. Epotest De Franse wielrenfederatie (FCF) gaat ervan uit dat de in Parijs ontwikkelde epotest van urine deugt. De FCF ge bruikt de nieuwe methode aanstaand weekeinde al bij de nationale kampi oenschappen en loopt daarmee voor uit op de beslissing van de UCI. De internationale wielrenunie, voorgezeten door de Nederlander Hein Verbruggen, krijgt vandaag van een drietal onafhankelijke deskundi gen uitsluitsel over de geldigheid van de epotest. Het blijft overigens onzeker of de deelnemers aan de Tour de France, die 1 juli begint, urine moeten afstaan voor epo-onderzoek of dat ze 's och tends bloed moeten laten prikken om de hematocrietwaarde te laten bepa len. Teveel (rode) bloedcellen - meer dan 50 procent - leidt tot een rijver bod voor twee weken, uit gezond heidsoverwegingen. De nieuwe me thode zou toediening van epo aanto nen en derhalve kunnen leiden tot schorsing. fiiï paulo Boca Juniors heeft voor de derde keer de Copa Li- :t. ladores (de Zuid-Amerikaanse Champions League) gewon- lii i. De Argentijnse ploeg versloeg in Sao Paulo titelverdediger g meiras uit Brazilië. Na twee gelijke spelen, 2-2 in Argentinië j, ö-O in Sao Paulo, brachten strafschoppen de beslissing, gei uin was Boca de betere ploeg: 4-2. De Colombiaanse doel- ne n Cordoba van Boca was de man van de wedstrijd door twee fschoppen te stoppen. De beslissende penalty werd binnen- choten door aanvoerder lorge Bermudez, een landgenoot i Cordoba. Op de foto loopt Bermudez juichend weg nadat .vinst is zekergesteld. Met de zege verdiende Boca Juniors ticket naar Tokio, voor de wedstrijd om de wereldbeker te- Real Madrid, de winnaar van de Champions League, foto reuters l blijft in Alkmaar AZ blijft in Alkmaar. De voetbalclub vertrekt uit De w maarderhout en gaat definitief een nieuw stadion bij ver- rsplein Kooimeer in Alkmaar-Zuid bouwen. Dit hebben de rokken partijen gisteren bekendgemaakt. AZ dreigde recen- a[" ik te vertrekken uit de stad nadat de provincie een veto uit- ak over de bouw van kantoren bij het nieuwe stadion. De af- P ipen weken overlegden de provincie, de gemeente en AZ in- sief over een oplossing. te asgow Rangers in Alphen alf ien aan den rijn Alphense Boys speelt op zondag 16 juli een ;nwedstrijd tegen Glasgow Rangers, de club van de Neder- ise trainer Dick Advocaat. Bij Glasgow Rangers spelen Mi- j: el Mols, Arthur Numan en Giovanni van Bronckhorst. uw in de selectie zijn oud-Feyenoorder Bert Konterman en nando Ricksen van AZ. De wedstrijd tegen de Schotse kam- 1 ?n begint om 14.30 uur. Regen in Rosmalen helpt tennisdag naar de Filistijnen «anp tsl 1Dircoureur Jurgen van den ^bergh heeft zijn hoop op i gevestigd. Uit het land de rijzende zon moet een ilinder krachtbron komen,. mee hij de jacht op de po- iplaatsen in de 500 cc kan (en. Sturen kan Van den bergh wel. „Ik reken me e beste coureurs", zegt hij tr schroom. Zijn tweeci- -Honda is de remmende F motoriseerde sport is vaak C ongelijke strijd tussen s met superieur, middel- en inferieur materiaal. Ien Goorbergh kan er over iraten. Bij het Nederlandse j team is alles voor hem tot puntjes verzorgd, maar nachine komt tekort bij de I itiger fabrieksbolides uit i. „We liggen veertig pk -: r, op het rechte eind j It dat twintig, dertig kilo-* a tper uur in topsnelheid." i ii den Goorbergh is niet 1 streerd. Hij probeert zo 2 mogelijk aan te klampen «n snellere machine voor nd seizoen te verdienen, l-jarige Bredanaar trekt de aandacht. Regelmatig-weet hij puur op talent coureurs op be tere motoren te verslaan. Elke race haalde hij punten. Vorige week eindigde hij in Barcelona zevende, zijn beste resultaat ooit. „De Japanse teambazen gunnen mij die viercilinder", weet hij. „Nu de fabrikanten nog. Ik ben blij dat ik telkens weinig achterstand heb op de winnaar. Dat is belangrijk. De fans zien me liever vierde wor den, maar voor mij is die tijd interessanter. Die geeft aan dat je als coureur kwaliteiten hebt." De verdeling van de beste motoren onder de coureurs is alleen ook een centenkwestie. „Het is een spel van financiën en macht. Ik sta in een goed blaadje bij de Japanners, maar Nederland is klein. Hier zijn vijftien miljoen mensen om een motor te kopen. Coureurs uit grotere landen zijn wat betreft in het voordeel", aldus Van den Goorbergh. Vorig seizoen voelde hij bij MuZ-Weber al eens de kracht van een viercilinder. Tweemaal stond hij op pole position. De machine was alleen van Euro pese makelij en ging voortdu rend stuk. Japan maakt beter spul. Van den Goorbergh be- Net toen het gisteren leuk begon te worden bij het gras- toernooi van 's lands grootste bierbrouwer begon het te regenen. Eerst zachtjes, net toen Patrick Rafter en Sjeng Schalken waren begonnen aan hun tweede set (6-3 2-1). En toen de zeilen net weer van de baan waren gehaald om verder te gaan, begon het hard te regenen. Op gras betekent dat direct dat de verdere speeldag naar de Filis tijnen is. Rafter en Schalken mogen vandaag verder met hun klus. rosmalen rene van hattum Het leukste nieuws uit een kor te tennisdag in Rosmalen werd daardoor gisteren de overwin ning van Karsten Braasch op Andrei Pavel. Pavel is de Roe meen die vorig jaar de finale in Rosmalen haalde en tegen Pa trick Rafter zelfs maar één punt van de titel af was. De Roemeen van 26 doet het dit jaar even eens verdraaid goed en ver diende sinds januari al 700.000 gulden. Een paar weken terug verloor hij in Hamburg pas in de halve finale van Gustavo Kuerten. Een week later won hij het toernooi van Sankt Polten. Daardoor staat hij 26ste op de wereldranglijst. Karsten Braasch is de ketting- rokende Duitser van 32 jaar, die in 1994 tot ieders verbazing een keer de finale in Rosmalen haalde. Hij verloor toen kans loos van Richard Krajicek. De halve tribune lag toen vooral dubbel om alle kronkelbewe gingen die de geblokte Duitser voor zijn opslagen maakte. Dat gekronkel, alsof er een kurke- trekker uit een fles wordt ge trokken, doet hij nog steeds. Nog steeds wordt erom gegnif feld. Karsten Braasch mag zonder meer een tenniszigeuner wor den genoemd. Kan de vergelij king met Swiebertje moeiteloos doorstaan. Niet alleen omdat hij zich maar één of twee keer per week scheert en zijn bril eerder uit een motorzaak lijkt te komen dan bij een opticien. Karsten Braasch is voor zover bekend ook de enige tennisprof die, als het was toegestaan, tus sen de games een sigaret zou opsteken. Het eerste dat hij doet als hij van de baan komt, is diep aan een verse peuk trek ken. Hoewel hij op kosten van de Brabantse organisatie zo in een hotel op nog geen vijf minuten van het tennispark mag gaan zitten, rijdt hij iedere dag terug naar Düsseldorf, enkele reis van vijf kwartier. Eenmaal thuis is hij ook niet het type dat vroeg tussen de la kens kruipt omdat hij de vol gende dag de baan weer op moet. Eerst wil hij alles van het EK zien, zei hij gisteren voordat hij weer naar huis raasde na de verrassende 7-5 4-6 7-6 over winning op Pavel. Dan kan het behoorlijk laat worden, want hij heeft een abonnement op twee sportkanalen die 24 uur per dag moeit zich niet met de onder handelingen. „Er zijn mensen op de achtergrond mee bezig." Hij kijkt liever vooruit naar de TT zaterdag in Assen. Op het circuit op de Drentse hei waar hij elke centimeter kent, wil hij vlammen. „Het is echt niet mijn favoriete circuit, maar wel een mooie baan met hoge bochtsnelheden. En zo druk als in Assen is het ner gens." Ruim 100.000 mensen rekenen op hun landgenoot, maar Van den Goorbergh voelt geen druk. Hij bereidt zich rus tig voor in Monaco, sinds drie maanden zijn woonplaats. Hij geeft toe dat hij is verhuisd om zijn verdiende prijzengeld in de knip te houden. „Dat is een van de redenen. Maar de locatie is ook ideaal. De reis naar de Eu ropese circuits is korter en het klimaat gunstiger." In het mondaine vorstendom heeft hij het prima naar de zin. Na de hectische dagen van een Grand Prix is Monaco een wel kome oase van rust. De sport school zit om de hoek en Van den Goorbergh toert vaak op de mountainbike en de motorfiets door de Alpen. Hij heeft boven dien aardige buren. „In mijn flat zitten vijftien coureurs uit Jurgen Van den Goorbergh: „Ik reken me bij de beste coureurs." foto anp de motorsport en de Formule 1. Dat is echt mooi. We hebben hetzelfde leven, dus ik kan goed praten met die jongens." Van den Goorbergh kennen ze wel. Na acht jaar als prof heeft hij zich bewezen. „Ik word elk jaar beter", vindt hij. „Op dit moment leer ik niet echt veel meer, maar de extra ervaring telt-wel." In het oranje Riza-team voelt hij zich boven dien thuis. De organisatie rond Van den Goorbergh en 250cc- coureur Jarno Janssen wordt steeds professioneler. „Het kan best dat ik meerdere jaren blijf. Vorig jaar bij het Zwitserse team van Rolf Biland was het budget twee, drie keer groter, maar we hadden veel materi- aalpech. Ik vind dat ik daarom een stap vooruit heb gemaakt. Dit team staat." Het regent en dus is het centre court van Rosmalen bedekt met zeil. uitzenden. Karsten Braasch is eigenlijk een beetje het type Jan Sieme- rink, eentje die doorgaat zolang hij geniet van het tennisleven. En wat iedereen daarvan denkt, zal hem worst zijn, zolang hij er maar lol in heeft, al is hij inmid dels nummer 342 van de we reldranglijst en allang niet meer terug te vinden in de gids die de spelersvakbond jaarlijks uit geeft en waarin alle profs staan die iets voorstellen. Dat maakt Karsten Braasch allemaal niet uit. Hij worstelde zich afgelo pen weekeinde gewoon door het kwalificatietoernooi in Ros malen, won maandag in de eer ste ronde van de Fransman Ju- lien Boutter en nam gisteren re vanche op Andrei Pavel, die hem vorig jaar nog met 6-2 6-1 van het gras timmerde in Ros malen. Karsten Braasch stak na zijn overwinning eerst een ver se peuk op, zei vervolgens dat hij het prachtig vond en stapte daarna weer in de auto naar: Düsseldorf. Dat vindt Karsten Braasch nog altijd een mooi le ven. rbiters gebaat bij spelinzicht 1 mdal gpd v Ibalscheidsrechters moeten niet alleen op spelregelkennis it onditie, maar ook op spelinzicht getest worden. Onderzoe- W van de VU Amsterdam kwamen in een door de KNVB geï- erd onderzoek tot de ontdekking dat arbiters die een wed- 1 of wedstrijdsituatie goed kunnen 'lezen' kwalitatief betere issingen nemen. het Nederlands onderzoek is voor het eerst gekeken naar ol die spelinzicht speelt in de arbitrage. Het vroegtijdig kun- waarnemen op basis van spelinzicht geeft de voetbal- ïidsrechter net dat beetje extra tijd om tot betere beslissin- te komen dan de louter op de spelsituatie reagerende colle- Opvallend in het onderzoek is de uitkomst dat scheidsrech- die zich op een afstand van 20 tot 25 meter van de spelsitu- bevinden betere beslissingen nemen dan de arbiter die pal Ie plaats van overtreding staat. PRIJSVRAGEN Lucky Day van woensdag 21 juni: 2-4-9-12-23 - 25 - 32 - 33 - 35 - 38 - 42 - 60 - 61 - 62 - 66 - 67 - 68 - 71 - 72 - 77. (onder voorbehoud) Duitse midlotto. Trekking A: 16-23-24-26-44 - 48. Reservegetal 29 Trekking B. 11 - 12 - 14- 22 - 31 - 47. Reservegetal: 2. Supergetallen: 8 en 4. Spel 77: 5009807. Super 6: 242194. (onder voorbehoud) Belgische midlotto. 4 - 10 - 15 - 33 - 39 - 40, Re servegetal: 34. Joker: 9121943. (onder voorbe- VOETBAL Sao Paulo. Copa Libertadores. Finale, return: Palmeiras (Bra) - Boca Juniors (Arg) 0-0 nv. Boca wint na strafschoppen (4-2). Toe schouwers: 75.000. Eerste wedstrijd: 2-2. Panama City. Kwalificatie WK. Panama - Venezuela 2-0 (2-0). 36. Rodriguez 1-0, 44. Zapata 2-0. Rode kaart: Alvarado (Ven). GOLF Wassenaar. Stern Nationaal Open, na eerste ronde: 1. Miller (Ned) 68 (-5), 2 Van der Valk (Ned-ama teur) 71, 3. Lovey (Ned). Saxton (VSt) 72. 5. Rob van den Berg (Ned-amateur), Robert Loesberg (Ned) 73. 7. Burnside (Sch), Van der Velde (Ned). Steenkamer (Ned). Kraay (Ned) 74. TENNIS Rosmalen. Heineken Trophy, 1,3 miljoen gulden. Vrouwen, tweede ronde: Testud (Fra/2) - Henin (Bel) 6-1 5-7 7-6, Dragomir (Roe) - Nagyova (Slw) 6-4 6-0, Black (Zim) - Tanasugarn (Tha) 7-6 6-2, Capriati (VSt/4) - De Lone (VSt) 6-1 5-7 6-1, Sch- nyder (Zwi) - Clijsters (Bel/7) 6-4 4-6 5-5 afgebro ken wegens duisternis Mannen, twéede ronde: Alami (Mar) Hantschk (Dui) 7-6 6-3, Braasch (Dui) - Pavel (Roe/4) 7-5 4- 6 7-6, Rafter (Aus/3) - Schalken (Ned) 6-3 2-1 af gebroken wegens regen. Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Tieleman/Van Lottum (Ita/Ned) Slu.ter/WesseK (Ned) 7-6 6-7 6- 3. Tweede ronde: Damm/Suk (Tsj) - Marques/Van Houdt (Por/Bel) 6-4 6-4. Eastbourne. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Koernikova (Rus/4) - Zvereva (WRu) 6-3 6-1, Van Roost (Bel/5) - Likovtsjeva (Rus) 6-2 6-4, Halard-Decugis (Fra/6) - Dechy (Fra) 6-2 6-4, Kremer (Lux) - Talaja (Kro) 6-2 6-2, Davenport (VSt/1) - Kandarr (Dui) 6-4 3-6 6-4. Rubin (VSt/8) - Panova (Rus) 6-1 7-5. Tauziat (Fra/2) - Myskma (Rus) 6-4 6-2. Nottingham. Mannen, 800.000 gulden. Tweede ronde Parmar (GBr) - Cowan (GBr) 6-3 6- 4, Grosjean (Fra/4) - Arthurs (Aus) 7-6 7-6, Ferreira (ZAf) - Rosset (Zwi/5) 6-1 6-2, Pozzi (Ita) - Clément (Fra) 4-6 7-6 6-1, Gambill (VSt) - Santoro (Fra/3) 7-6 6-2, Björkman (Zwe) - Mirnyi (WRu) 6-4 6-4, Fromberg (Aus) - Massu (Chl) 6-7 6-3 6-3, Byron Black (Zim) - Sargsian (Arm) 6-3 2-6 6-4. VOLLEYBAL Tokio. Olympisch kwalificatietoernooi vrouwen. Italië.- Argentinië 3-0 (25-21 25-22 25-18), Zuid- Korea - Canada 3-0 (25-15 25-18 25- 17). China - Japan 3-1 (23-25 31-29 25-17 25-20). Stand: 1. Italië 4-8(12-3), 2. Japan 4-6 (10-5), 3. Zuid-Korea 4-6 (9-3), 4. Kroatië 4-6 (9-5), 5. Chi na 4-4 (7-7), 6 Nederland 4-2 (8-9). 7. Argentinië 4-0 1 -12). 8. Canada 4-0 (0-12). WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Negende etappe St. Mortiz - Arosa: 1. Secchiari (Ita) 150 km in 3 47.59, 2. Commesso (Ita) 3.33, 3 Heule (Zwi) 3.44, 4, Teutenberg (Dui) 4.20, 5. Podenzana (Ita), 6. Wauters (Bel) 5.08, 7. Rüti- mann (Zwi) 5.20, 8. Buxhofer (Oos) 5.32, 9. Mori (Ita) 7.22, 10. Boogerd (Ned) 8.21, 13 Camen zind (Zwi), 20. Ullrich (Dui) 8.47, 78. Lotz 29.09, 82. Den Bakker. Klassement: 1. Camenzind (Zwi) 29.30.21, 2. Fri go (Ita) 0.14, 3. Belli (Ita) 0.26, 4. Montgomery (Zwi) 1.42, 5. Ullrich 2.07, 6. Virenque (Fra) 2.22, 7. Nardello (Ita) 2.40, 8, Boogerd (Ned) 5.13, 9. Mason 6.21, 10. Atienza Urendez (Spa) 6,40, 47. Den Bakker 49.43, 70. Lotz 1.27.29. Ronde van Catalonië. Zevende etappe Prades - Encamp: 1Jimenez (Spa) 154 km in 4.22.58, 2. Sevilla (Spa) 0.59, 3. Jak- sche (Dui) 2.10, 4. Luttenberger (Oos) 2.12, 5. Blanco (Spa). 6. Piepoli (Ita) 3.13, 7. Escartin (Spa) 3.23, 8. Sgambelluri (Ita) 3.58, 9. Beltran (Spa), 10. Vicario (Spa) 4.32. Uitgevallen: o.a. Vries, Moerenhout. Klassement: 1 Jimenez 24.08.32, 2. Sevilla 0.02, 3. Blanco 1 27, 4. Jaksche 3.01, 5 Piepoli 3.13. 6. Beltran 3.17, 7. Merckx (Bel) 3.22, 8. Sgambel luri 3.33, 9. Escartin 4,43, 10. Tonkov (Rus) 4 47. Oostende. Omloop van de Westkust 1. Eeckhout (Bel) 178 km in 4ul6, 2. Geert Omloop (Bel), 3. Eadni (Bel). 5. Koerts (Ned) 0.39; 11. Van der Ven (Ned) 2.47, 12. Löwik, 23. Schmitz. ZEILEN 106de Kiele Woche. Star. Stand na twee races. 1. Reynolds/Liljedahr v; f. puiihten, 7 Pickel/Auracner (Dui) 8, 3. MacDonald/Björn (Can) 10. Laser. Stand na drie ra ces: 1. Buchert (Dui) 3, 2. Blackburn (Aus) 6, 3. Suneson (Zwe) en Kats (Ned) 6. Finn. Stand na twee races: 1. Godefroid (Bel) 7, 2, Nossiter (Aus) 8, 3. Van Muyden (Ned) 8. Soling. Stand na één race: 1. Heiner/Van Niekerk- De Ridder (Ned), 2. Doreste/Manrique/Wood (Spa), 3. Celon/De Luca/Paoletti (Ita) 470, vrouwen. Stand na drie races: 1. Bekatourou/Tsoulfa (Gri) 16, 2. Henshaw/Egnot (NZe), 3. Rothweiler/Leu (Dui) 18, 4. Westerhof/Bollweg (Ned) 19 Europe. Stand na drie races 1Matthijsse (Ned), 2 Macky (NZe) 5, 3. Livbierg(Den) 10.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21