Meer vaart in Dorpsstraat 2.49 8.49 3.98 ord-dealer Wilton wil best verhuizen voor haven Zuidhof ongerust over legaliseren van sleutelen in schuren Seniorenraad Leiderdorp voelt zich niet serieus genomen MEENEEMPRIJS SUPER DE BOER Regio woners Karolusgulden [en nieuwe Muzenhof ^rse erfpachtverhoging lietclub van de baan 'Situatie Voorschoten lijkt beter dan hij is' NSDAG 21 JUNI 2000 i schept 11-jarige HtOSC ^r.EESTBij een aanrijding op de President Kennedylaan is ren een 11-jarig jongen uit Oegstgeest gewond geraakt. De n zag bij oversteken de auto over het hoofd. De 27-jarige rurder kon een aanrijding niet meer voorkomen. De jongen aan het ongeluk snij- en schaafwonden over. n Engelen erelid 'Paardesport' schoten Voorzitter D. van Engelen is gisteravond be id tot erelid van het Comité Paardesport Voorschoten: Hij in restaurant De Gouden Leeuw de erepenning van deze lisatie die jaarlijks de kortebaandraverij in Voorschoten or eert. Dit evenement is dit keer op vrijdag 28 juli. De opvol- Van Engelen is A. van Vliet, die al sinds 1986 lid is van imité. lïémon-ruilbeurs in Wassenaar Pokémon-liefhebbers kunnen zaterdag terecht op lilbeurs in Wassenaar. Boerderij ter Weer (Deijlerweg 153) 113.00 tot 17.00 uur geopend voor fans van dit Japanse spel. In de loop van de middag wordt een demonstratie iet Pokémonspel gegeven. leiderdorp eric went De Seniorenraad van Leiderdorp voelt zich niet serieus genomen. Omdat de gemeentelijke Seni orennota te laat verstuurd is, heeft de raad geen kans gezien er inhoudelijk op te reageren. Advies aan burgemeester en wethouders, moet daarom noodgedwongen achterwege blijven. „Een ge miste kans", vindt voorzitter C. Heijnen. Eerder ging het ook al mis bij de verzending van de conceptnota. „Die kwam tien dagen voor de politieke behandeling bij onze leden binnen. Veel te kort om daar als raad goed in te duiken. Nu is het hetzelfde laken een pak. Wij maken ons grote zorgen, omdat onduidelijk is wat voor posi tie we nu eigenlijk innemen", aldus Heijnen. Volgens Heijnen is de manier waarop Leider dorp met de Seniorenraad omgaat in strijd met het convenant dat in januari bij de aanstelling van dit adviesorgaan is gesloten. „Daarin staat dat bij belangrijke ouderenzaken het advies van de raad moet worden ingewonnen. Maar dat is nu al twee keer niet gebeurd." Waarom dat niet goed gaat, weet hij niet. „Het zal te maken heb ben met het hoge tempo waarin de gemeente de ze zaken wil doorvoeren. Want er is natuurlijk al zoveel gehannes over die nota geweest. De kritiek van de Seniorenraad wordt gedeeld door Leiderdorpse politici. .Afspraken moeten natuurlijk wel nagekomen worden", vindt CDA- 'er G. Hoogervorst. Hij vindt dat burgemeester en wethouders de kritiek van de raad ter harte moe ten nemen. Dat is ook de opvatting van PvdA, BBL en de AOV-Unie 655+. Wethouder Roest wijt de moeizame relatie aan 'startproblemen'. „Ik kan daar nu weinig meer aan veranderen. Ik betreur dat het zo is gelopen. Maar nog voor het zomerreces gaan we met el kaar om de tafel om te kijken hoe we dit soort problemen over en weer kunnen oplossen." orp eric went iers van de Karolusgul- jn tegen de bouw van een theater op de hoek van [elendaal en de Laan van :org in Leiderdorp. Zij dat het nieuwe complex itzicht zal wegnemen. „In ivan mooie bomen en een :k kijken we straks tegen meter lange zijgevel voorspelt bewoner K. Hij heeft bezwaar tegen k voor de nieuwe Muzen- ingetekend, lerdorp kriji erdorp krijgt een nieuw rplein met een nieuwe ïhof en een grand-café, ar bovenop tien apparte- >n. Volgens de plannen- 5 moet dit plein 'de Tingang van het nieuwe rdorpse centrum' worden, omwonenden van de Ka alden willen daar een voor steken. mand van ons zit te en op een grote muur we tegenaan moeten kij- zegt Koster. Hij voorziet 'lil iqrp eric went (hrzevenvoudiging van de ht voor de Leiderdorpse vereniging De Vrijheid is e baan. Even zag het er leu lit dat de vereniging vanaf ide lari jaarlijks 28.000 gulden voor de grond moet gaan n, tegen 4100 gulden nu. ouder Roest stelt na pro van de schietclub een ge- de verhoging voor. gemeente heeft inmiddels t oakelaar ingeschakeld die aarde van de grond moet en. Roest wil de erfpacht' hn op 7 procent van die waarde. Vermoedelijk zal. dat bewoners van zijn straat fors moeten inleveren op hun woongenot als op nog geen honderd meter afstand de nieu we Muzenhof verrijst: „Nu kij ken we op het groen. Dat uit zicht willen we niet kwijt. Bo vendien denken wij dat het grand-café overlast veroor zaakt, en dat de samengeperste Engelendaal voor verkeerson- veilige situaties gaat zorgen." Koster is er snel bij met zijn bezwaar. „Dat kan je niet snel genoeg doen, heb ik me laten adviseren." Hij heeft buurtbe woners per brief opgeroepen hetzelfde te doen. „Het is het gesprek van de dag. Iedereen is geschrokken van de plannen. Binnenkort komen we bij elkaar om te bekijken wat we hierte gen kunnen doen." De vraag is alleen nog hoe zijn buurman zal reageren. Dat is namelijk CDA-wethouder Roest. Koster: „Ik heb tot nu toe nog geen reactie van hem ver nomen. Maar we zijn on spea king terms, dus dat zal een de zer dagen zeker gebeuren." De Dorpsstraat krijgt e toekomst een supermarkt van circa 750 vierkante meter bij. Warmond neemt bemiddelaar in de arm er dan een lager bedrag uit de bus komen dan de 28.000 gul den die eerder werd opgelegd. Roest: „Ik had een bepaalde marktwaarde aangenomen en die blijkt te hoog te zijn," Secretaris J. Klauke van De Vrijheid is blij met de nieuwe voorstellen. „Wij snappen dat de erfpacht na 20 jaar weer eens verhoogd moet worden, maar 700 procent is wel erg veel. Gaat het geleidelijk, dan kunnen we daar mee leven. We zullen wel moeten. Anders komt er straks een hijskraan met een grote kogel die de boel tegen de vlakte gooit. Dan zijn wij hier uitgeschoten." De gemeente Warmond heeft een tweede adviseur in de arm genomen bij de ontwikkeling van de 'kop' van de Dorpsstraat. Marco Baks van het in Warmond gevestigde bureau Vast Consult moet meer vaart in het project brengen. Eerder ging de gemeente in zee met adviesbu reau DHV. analytisch. Ik ben gericht op versnelling en op het bij elkaar brengen van de verschillende partijen", aldus Baks. Hij is ei genaar van het bureau Vast Consult, dat is gevestigd in het voormalige postkantoor op Dorpsstraat 73. Vast Consult is een ontwikkelings- en investe ringsmaatschappij in onroe rend goed, maar houdt zich ook bezig met het geven van advies op dit gebied. De belangen die Baks als pro jectontwikkelaar heeft spelen volgens hem geen rol bij het ac cepteren van de functie als ad- WARMOND JUDY NIHOF Volgens wethouder Van den Aardweg heeft Baks een andere, meer bemiddelende rol dan DHV en 'bijten' de twee elkaar niet. „We zien in Baks een goed onderhandelaar en bemidde laar. Het is iemand met veel contacten op het gebied van onroerend goed, met kennis van de markt, die weet wat er in Warmond speelt." Baks moet zorgen voor vaart in de ontwikkeling van de Dorpsstraat. „DHV benadert het project wetenschappelijk- viseur. „Ik vind het leuk om er bij te zijn, maar ik heb me niet opgedrongen. Wij zitten met ons kantoor in Warmond en willen ook graag dat er iets ge beurt. In die zin heb ik er be lang bij. Maar ik heb geen zake lijk belang in die zin dat we er aan denken om zélf iets op de kop van de Dorpsstraat te doen. Dat is volstrekt niet het uit gangspunt." Volgens Baks zijn er andere overwegingen in het spel. „Warmond gaat me aan het hart. Ik denk iets voor het dorp te kunnen betekenen, net als met het postkantoor." Baks kocht het oude postkantoor drie jaar geleden en restaureer de het. In het pand zitten nu, behalve Vast Consult, een nota ris een makelaar, een assuran tiekantoor en een vestiging van ABN/Amro. Volgens Baks is het ook voor behoud van Warmonds zelf standigheid van belang, dat er snel iets gebeurt met de kop van de Dorpsstraat. De ge meente wil onder meer dat daar een supermarkt komt. „Ie kunt laten zien dat je als kleine gemeente in staat bent een complex project tot stand te brengen. Ja, ik noem het een complex project. Omdat je met meerdere eigenaren en belang hebbenden te maken hebt. De een wil er een restaurant begin nen, de ander wil woningen bouwen. Wat het ook complex maakt is het feit dat de 'kop' zo wel de entree is van Warmond als de entree van recreatie-ei- land Koudenhoorn. De 'kop' kan ook een belangrijke rol spe len bij de verdere invulling van Warmond als recreatiegemeen- voorschoten erna straatsma De licht optimistische toon van de Voorschotense Voorjaarsno ta is niet helemaal terecht. De financiële situatie van de ge meente is 'iets minder floris sant dan het op papier lijkt', zei wethouder Verschoor (WD) gisteravond. Dat Voorschoten er in de Voorjaarsnota weer iets beter voorstaat dan de afgelo pen jaren komt voor een deel doordat projecten nog niet zijn uitgevoerd. Geld dat voor be paalde doeleinden is bestemd, is in enkele gevallen nog niet uitgegeven. Daardoor geeft het overzicht een enigszins verte kend beeld. „We zijn op de goede weg, maar we hebben nog steeds een serieus probleem", zei Ver schoor tegen de raadsleden, die spraken van een 'langzame ver betering'. De laatste cijfers ge ven aan dat Voorschoten dit jaar een tekort verwacht van bijna twee miljoen gulden. Voor 2001 loopt dat terug naar zes ton. „De verwachting is dat we in 2002 weer aan de goede kant van de nul zitten." De achterstand in het werk komt door een personeelspro bleem waar de gemeente mee tobt en waarover de politiek zich grote zorgen maakt. Hoe wel de gemeente veel meer for matieplaatsen heeft (ongeveer veertig) dan vergelijkbare ge meenten baart de werkdruk grote zorgen. Het ziekteverzuim is, met ruim elf procent, zeer hoog. Een kort onderzoek heeft geen sluitende verklaring opge leverd. Daarom is besloten tot een diepgaander onderzoek, dat de situatie per sector in beeld moet brengen. Ook het grote verloop onder het perso neel wordt daarbij bekeken. De fracties drongen gister avond, in een commissieverga dering, aan op een snelle 'scan' van alle ambtelijke sectoren. C. Regoor (PvdA) merkte op dat niet bij voorbaat de gedachte moet zijn dat 'Voorschoten te veel ambtenaren heeft'. „Wij stellen als raad ook hoge eisen aan onze ambtenaren. Een on derzoek naar de formatieplaats ten moet niet alleen gericht zijn op snijden. We willen kwaliteit, en misschien betekent dat wel dat we dan zoveel ambtenaren nodig hebben." Regoor gaf de wethouder de suggestie ook de combinatie van werk en zorgtaken te be trekken bij het onderzoek naar het hoge ziekteverzuim. Uit landelijke onderzoeken blijkt dat met name vrouwen hier door vaak overbelast raken en zich ziek melden. „De combi natie van zorg en arbeid brengt veel stress met zich mee. lam mer dat emancipatiebeleid niet is meegenomen in het onder zoek. Je zou kunnen kijken hoe veel bedrijfsplaatsen wij in de kinderopvang hebben.'" Verschoor voelde weinig voor de suggestie van Regoor: „Ik zie niet direct een relatie met emancipatiebeleid." De enige verklaring die de wethouder kan bedenken voor het hoge ziekteverzuim is de recente re organisatie. Vorig jaar besloot de gemeenteraad vanwege be zuinigingen het aantal forma tieplaatsen terug te brengen van 203 naar 192. „Die veran dering heeft effect gehad op het ziekteverzuim." SW Luxe cakejes bosvruchten, kaneel, chocolate chip of roomboter pak 6 stuks 2t9V dealer Wilton is bereid L\ ie vertrekken van de Van 1 'alk Boumanweg. „Onder raarde dat de gemeente een bruikbaar alternatief p stelt directeur J. van v nelen. Leiderdorp wil op ek van de garage een ha- i aanleggen en een woon lex bouwen. Dat werk tus 006 en 2009 moeten ge n. Maar wat Van Domme rsi itreft kan dat veel eerder. aanleg van een haventje >ri Oude Rijn is een van de verrassende voorstellen concept-masterplan, het dat Leiderdorp een een- moet geven. Voorstel is haven te bouwen op de fan het rosarium. Dat ligt waarloosd bij. Waar nu de ligt, hebben de enmakers een wooncom- van 32 woningen in ge en, in hoogte variërend vee tot zes woonlagen, jrond onder de Fordgara- de naastgelegen benzine- is eigendom van MEAS, |j aatschappij voor Exploita- Automobiel- en Service ven. Volgens woordvoer- elsf. Ramb is deze maat- Witte Reus, Color Reus compact zak 2 kilo of tabiets I jlHolü pak 30 stuks 14r4V Mattre Paul schnitt - diverse soorten per stuk schappij bereid mee te denken dwarsbomen: „Als de gemeente handelingen." Zijn bedrijf over de voorstellen van de ge- met een alternatief komt, en we kampt op de huidige plek met meente. Ook Wilton-directeur kunnen het eens worden over een ernstig ruimtetekort: „Ik Van Dommelen is niet van zins de financiën, dan zijn we heel kan mijn auto's nergens kwijt de Leiderdorpse plannen te snel klaar zijn met de onder- en klanten kunnen hier niet Een schets van de havenkom aan de Ordening Advies. parkeren. Ook voor tweede hands auto's is hier geen ruim te. We stoten ze nu zelfs nood gedwongen af aan de groothan del, wat negatief op het be drijfsresultaat drukt." Een plek langs een drukke doorgaande weg, waar genoeg ruimte voorhanden is, kan uit komst bieden. Van Dommelen: „Maar het moet wel betaalbaar blijven." Een alternatief heeft hij nog niet op het oog: „Wij wachten de voorstellen van de gemeente rustig af. Buurtbewoners zijn blij dat Oude Rijn van Bureau Zandvoort de garage weggaat. „Hoewel de overlast van geparkeerde auto's de laatste maanden fors is afge nomen, is iedereen blij als de garage verdwijnt", meent die renarts A. Roest uit de Ockenro- de. „Want dat bedrijf blijft ons toch ëen doorn in het oog." Wilton-directeur Van Dom melen heeft daar begrip voor: ,Als ik hier zou wonen zou ik die garage ook het liefst zo snel mogelijk zien verdwijnen. Want laten we eerlijk zijn: zo'n gara gebedrijf als het onze hoort ei genlijk niet in een woonwijk." Ijsbergsla klasse I per krop LV9 Aanbiedingen zi|n geldig t/m 24 juni 2000 ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE 'Gemeente zet deur open voor bedrijven hof in Zoeterwoude-dorp maken zich grote zorgen over wat allemaal afspeelt in sommige schuren achter de Catharina- e. Er wordt aan oude auto's gesleuteld, vrachtwagens voeren en af en aan en er worden proefritjes gemaakt met opgeknap- ,(f dtimers. De ongeveer veertig gezinnen zijn de overlast zat. zijn ze bang dat hen in de toekomst meer ellende te wachten nu de gemeente de activiteiten in een van de schuren wil le- feren- ilgens de eigenaren van de schuren gaat het om onschuldige 'hobbymatige' activiteiten. Maar volgens de bewoners van de Zuidhof zitten er gewoon bedrijven op het terrein, dat een agrari sche bestemming heeft. „We zijn er in de loop der jaren al een aantal keren voor op het gemeentehuis geweest, maar dan werd er gezegd dat er niks aan te doen is", zegt A. Schenk, die in de Catha- rinehoeve woont. Toen de gemeente onlangs voorstelde de activiteiten in een van de schuren te legaliseren stonden de bewoners van de Zuidhof op hun achterste benen. Volgens de gemeente is 'zinvol gebruik' van de schuur overeenkomstig de agrarische bestemming nu eenmaal niet meer mogelijk. Voorwaarde voor het verlenen van vrijstelling van het bestemmingsplan is wel, dat de loods alleen wordt ge bruikt voor het 'hobbymatig sleutelen aan old-timers en het op slaan van auto-onderdelen', maar dat stelt de bewoners verre van gerust „Dat hobbymatige trek ik ernstig in twijfel gezien de hoge frequentie waarmee oude auto's worden aangevoerd en later op geknapt weer vertrekkenzegt H. Gijsman. „Ook het opslaan van auto-onderdelen heeft mijns inziens niks te maken met een hob by, maar hoort thuis bij een autosloperij. Als de gemeente voor deze loods vrijstelling geeft van het bestemmingsplan, zet ze de deur open voor bedrijfsmatige activiteiten in alle andere loodsen en schuren aan de Zuidhof." De gemeente spreekt tegen dat sprake is van een bedrijf. „Tij dens controlebezoeken hebben wij de situatie aldaar onderzocht. Onze conclusie was steeds dat er alleen hobbymatig wordt gesleu teld", schrijft de gemeente. De schuren aan de Zuidhof hoorden ooit bij de Catharinahoeve. De laatste jaren nemen volgens de bewoners steeds meer bedrij ven hun intrek in de schuren. „De gemeente heeft het hier totaal niet in de hand. Als iemand zich illegaal vestigt en geen aanvraag indient dan weet de gemeente er niets vanaf', zegt Schenk. „Dal de ene schuur nu wordt gelegaliseerd, kwam alleen maar doordal de bewoners aan de bel trokken en de eigenaar vervolgens bij de gemeente een aanvraag indiende!" Van de controles van hebben de bewoners geen hoge pet op. Daarvoor is er volgens hen al te veel gebeurd buiten de gemeente om. Onlangs heeft de commissie bezwaar en beroepschriften zich over de kwestie gebogen. Deze doet 15 juli uitspraak. Morgenavond kaarten de bewoners de zaak aan tijdens een vergadering van de commissie grondgebied.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17