Siemerink houdt er nog lang niet mee op Volleybalsters voelen zich bestolen Sport Veinig bijval voor FC Bollenstreek' BA-titel akers Jan Ullrich blijft aan kop SDAG 20 JUNI 2000 rajicek als elfde geplaatst jOENj Richard Krajicek is als elfde geplaatst voor het toernooi n Wimbledon. De Nederlander laat daarmee Rafter, Kiefer, isedski, Safin en Lapentti achter zich op de plaatsingslijst van [prestigieuze Engelse grastoernooi. Favoriet voor het toer- oi is de als eerste geplaatste Amerikaan Pete Sampras. Achter i komen zijn landgenoot Andre Agassi (2) en de Zweed Mag- Norman (3). Bij de vrouwen is de Zwitserse Martina Hingis [eerste gerangschikt. Lindsay Davenport en Mary Pierce vol- haar. ollini zegt Tour de France af Voor de eerste keer sinds 1994 ontbreekt de Italiaanse sprinter Mario Cipollini dit jaar in de Ronde van Frankrijk. iSaeco-vedette heeft de Tour afgezegd vanwege de verwon den die hij opliep bij zijn zware valpartij tijdens een training flO juni. Mooie Mario hield aan zijn schuiver twee gekneusde iben en aanzienlijk hoofdletsel over. Om de schade in zijn ge bit te herstellen, waren dertig hechtingen nodig. Cipollini 1,1 mpte dit seizoen al met ademhalingsproblemen door astma. Italiaan won vorig jaar in de Tour nog vier ritten. Hij hoopt de Ronde van Spanje in september zijn rentree te maken. J erksen naar Austria Wien pile* FC Zwolle en Austria Wien hebben overeenstemming reikt over een transfer van Dirk Jan Derksen naar de Oosten- e se club. Alleen een medische keuring kan de overgang van 28-jarige aanvaller en topscorer van de club nog in de weg an. Algemeen directeur Jeroen Bijl van FC Zwolle wilde niet gen of zijn club de gelimiteerde transfersom in het contract ide spits (één miljoen gulden) heeft geïncasseerd. „Maar in incieel opzicht zijn wij tevreden", stelde Bijl. „We zullen al- in het werk stellen om nog voor de start van de voorberei- igeen vervanger voor Derksen binnen te halen." j eslag op bezittingen Aalbers hem» Vitesse heeft beslag laten leggen op bezittingen van rel Aalbers. De club uit Arnhem is van mening dat het nog ht heeft op een bedrag van ongeveer 5 miljoen gulden van a irex-voorzitter. Het onderzoek van KPMG spitst zich onder ertoe op een aantal transfers waarbij verschillen zouden zit- 0 i tussen de verkoopsom en het bedrag dat Vitesse uiteindelijk icheerde. 1 s-verzorger doet weer boekje open issEL De ex-verzorger van de ontmaskerde wielerploeg van stina, Willy Voet, heeft een nieuw boek geschreven. De auteur ohet veelbesproken ooggetuigeverslag 'Prikken en Slikken' eft deze keer voor de romanvorm gekozen. Zijn tweede werk it 'Leugens in het peloton' en is gebaseerd op waargebeurde en. Ingewijden kunnen duidelijk de sporen volgen die leiden irhet huidige rennersveld. 'Leugens in het peloton' is het haal van een jonge, talentvolle renner. De weg naar de top is ilaveid met valstrikken en leugens. Achter de schermen van ter en glamour schetst Voet een schimmige werkelijkheid. TOKIO ANP Bestolen, genaaid en geflikt. De volleybalsters kwamen in Tokio woorden tekort om hun frustra ties over het verloren duel met Japan te beschrijven. Op cruci ale momenten beslisten de lijn rechters in het voordeel van de Aziatische ploeg. Gesterkt door deze steun en de vele gillende fans op de tribunes versloeg het gastland Oranje met 3-1 (18-25 25-21 25-22 25-20) Om in de strijd te blijven voor een van de vier olympische tickets mag Nederland geen wedstrijd meer verliezen. Pierre Mathieu had de lijn rechters het liefst door elkaar willen schudden. Nadat een Ja panse bal voor de zoveelste keer ten onrechte werd ingege ven, beperkte de bondscoach zich met rood aangelopen hoofd tot een reeks Nederland se scheldwoorden. „Van fair- play hebben ze hier nog nooit gehoord", schamperde de ge plaagde trainer na afloop. An ders had de Japanse president van de jury die twee lijnrechters onmiddellijk naar huis ge stuurd. We zijn gewoon ge naaid, niet één maar zeker vier of vijf keer." Nederland leek de wedstrijd tegen de Japanners onder con trole te hebben. Mede dankzij het uitstekende aanvallende spel van Henriëtte Weersing won de ploeg de eerste set met 25-18. De scheids- en lijnrech ters zorgden voor de omme keer. Met drie cadeautjes in de tweede set en een omstreden call op setpunt (22-24) in de derde kwam Japan terug in de wedstrijd. „De Japanners wer den gelanceerd en kregen vleu geltjes", wist spelverdeelster Riëtte Fledderus. „Sommige ballen waren echt meters uit. We werden zo kwaad dat we ons hoofd verloren. We konden het in de vierde set niet meer omkeren. We gaven de wed strijd weg, precies zoals zij het wilden." De Japanners grijpen in 'hun' kwalificatietoernooi alle moge lijkheden aan om de volleybal sters naar Sydney te krijgen. Al leen rond hun wedstrijden wordt een enorme strak gere gisseerde show opgevoerd. Na een promotiefilmpje op een groot videoscherm, roept een overenthousiaste speaker de speelsters onder felle schijn werpers het veld op. Het volle dige Japanse volkslied wordt ten gehore gebracht, terwijl de andere landen het met de helft moeten doen. Onder comman do komen de hele wedstrijd de aanmoedigingen van met vlag getjes zwaaiende fans van de tribunes. „Ze buiten het thuisvoordeel wel heel erg uit", weet Mathieu. „Na twee sets is er zelfs een pauze van tien minuten. Dat is ook niet bepaald eerlijk tegen over de andere teams. Wij zijn daar niet aangewend. Maar we konden niets tegen deze rege ling meer inbrengen. We had den er rekening mee gehouden, dat ook de scheidsrechters zich konden laten beïnvloeden, maar toch niet op deze ma nier." Ondanks dat het onrecht overheerste, moest de bonds coach toegeven dat zijn ploeg minder draaide dan tegen Chi na. De pass en de servicedruk zakten steeds verder weg. Japan had verdedigend een beter ant woord op de Nederlandse aan vallen. Invalster Chaïne Stae- lens, door de komst van Weer sing basisspeelster af, wist het Japanse blok in de vierde set nog wel een aantal keer te om zeilen. Maar de 19-jarige speel ster, komend seizoen actief in Brazilië, kon het team niet meer uit de malaise trekken. Ondanks de tweede neder laag wanhoopt Mathieu niet. „De strijd is nog volledig open. We hebben al drie sterke lan den gehad. We moeten zorgen dat we nu niet meer verliezen, maar we hebben het in eigen hand." Vandaag hebben de ploegen in Tokio een rustdag. Morgen hervat Nederland het toernooi tegen Kroatië. Na drie wedstrijden zijn Japan en Italië nog ongeslagen. i£M SPIERDIJK idee van Katwijk-voorzit- aap van der Bent om op mijn tot een profclub 'FC ienstreek' te komen, krijgt inig steun van de andere bs. Van der Bent suggereer- om in een stadion op vlieg- ap Valkenburg een prof tot stand te brengen arin spelers uit de regio len. !ees Driebergen, voorzitter Rijnsburgse Boys, ziet 'ab- iut geen brood' in het n. „Ik geloof er niet in dat zon club regionaal kan iden. Ik vraag me af of er eel talenten zijn om die Eg op niveau te houden. En heb je straks een profclub spelers die je overal van- in haalt." lok vraagt hij zich af het fi deel haalbaar is. „Het be- fsleven in deze streek is te lerkt om er genoeg sponso- voor zo'n profclub van daan te halen. Als er hier een profclub komt, zal het de FC Katwijk moeten worden. Eep Bosma, bestuurslid van w Noordwijk, denkt dat prof voetbal alleen in Leiden haal baar is. „In Leiden zou men de krachten moeten bunde len, ik denk dat het daar mo gelijk is, niet in de Bollen streek. Ik kan dit niet serieus nemen, zeker niet als de clubs apart blijven bestaan en hun talenten moeten inleveren bij FC Bollenstreek. Het is een kansloze weg." Kêes. de Best, voorzitter van Quick Boys, vraagt zich af of er voldoende publieke belang stelling is voor profvoetbal in deze regio. „In dit deel van Nederland leeft het voetbal in de eerste divisie niet Clubs als ADO/Den Haag, Haarlem en Telstar trekken nauwelijks toeschouwer. Ik denk dat de mensen in deze regio zich bij hun eigen club betrokken voe len en niet enthousiast wor den voor zo'n nieuwe club." Impressie van een tropi sche tennisdag in Rosma len. Bij 5-0 in de eerste set van de openingspartij van het grastoernooi valt er een ballenjongen flauw. Zijn tochtvrije hoekje van het centre court blijkt een stoofpot: 58.3 graden net boven het gras. Misschien is het maar goed dat het direct gebeurt. Meer drin ken en ballenkinderen va ker wisselen wordt er uit gevaardigd. ROSMALEN RENÉ VAN HATTUM Martina Hingis gaat per golfwa- gentje naar de trainingsbaan. Als ze lopend ging, zou ze al drijfnat aan de training begin nen. En John van Lottum? Die is gewoon zichzelf, snoeiheet of niet. Hij wordt furieus omdat hij kansloos is tegen Nicolas Es- cude en smijt op het harde gras weer eens een racket aan bar rels. Alleen aan Jan Siemerink zie je niets. Jan Siemerink liep ook al heel vaak op hete tennisba nen rond en weet dat het on verstandig is om je op te win den op een tropische tennis dag. Het verstand van de derti ger wordt beloond. Voor het eerst sinds begin mei in Orlan do wint hij weer eens een echte wedstrijd in een groot toernooi: 2-6 6-3 6-4, voor eigen publiek nota bene. Pa en ma op de tri bune, zoals altijd als hij in Ne derland speelt. Dat de Zweedse baseliner Thomas Johansson in Rosmalen twee keer eerder meedeed en beide keren direct verloor, drukt de pret niet. Jan Siemerink heeft gewonnen en geniet weer eens. „Ja, want hoe minder je wint, hoe belangrij ker het wordt." Als Jan Siemerink niet in de buurt is, wordt steeds vaker ge fluisterd dat het komende Wim bledon wel eens zijn laatste Grand Slam-toernooi zou kun nen zijn. Als nummer 125 van de wereld mag hij nog net mee doen. Maai- zou hij later deze zomer de US Open in New York willen halen dan moet hij ko mende weken wel heel veel partijen gaan winnen. En dat, zo weet Jan Siemerink zelf ook wel, is onwaarschijnlijk. Als Sie- Jan Siemerink kijkt ongelovig na een beslissing van een lijnrechter. merink niet meeluistert wordt ook gefluisterd dat het einde van zijn carrière wel eens in zicht zou kunnen zijn, zo op zijn dertigste. Maar wie Siemerink gisteren in Rosmalen zag glunderen en hoorde verhalen na zijn zege, weet dat daar vooralsnog niets van waar is. Er werd niet recht toe rechtaan gevraagd of de ge luiden over een mogelijk af scheid een kern van waarheid hebben, er werd slechts gezin speeld op zijn toekomst. Jan Siemerink werd er niet boos om, want dat wordt Jan Sieme rink namelijk nimmer. Hij ver telde slechts dat hij er nog altijd plezier aan beleeft, zelfs aan de afgelopen maanden waarin hij in Amerika af en toe afdaalde naar het niveau van de Challen- ger-toernooien, revalidatieoord voor worstelende profs en op- HGELES Rtr/ANP A Lakers hebben voor de Ifde keer de NBA-titel ver- i de eerste na twaalf jaar. i zesde wedstrijd versloe- de Lakers de Indiana rs in Staples Center in Los les met 116-111 (53-56). mee kwam de eindstand in «st-of-seven op 4-2 in het deel van de Californische piana voerde in drie van de perioden de boventoon, ^ng de laatste twaalf minu- met vijf punten voor- pg. 79-84. In het laatste ft sloegen de Lakers via hun En Shaquille O'Neal en Ko- genadeloos toe. Shaq 41 punten, waarvan 13 laatste periode. Bryant 26 jen. [Indiana stond Reggie Mil- in de vierde rondgang Hij voegde vier punten zijn totaal, 25. Indiana I op de been gehouden lalen Rose (29 punten) en Davis (20 punten en 14 re- Rik Smits stond 25 in het veld maar werd wedstrijd gehouden. Hij "t één op acht, 2 punten ukte 6 rebounds, O'Neal werd uitge- tot beste speler in de finals. Hij produceerde in van de zes wedstrijden dan 40 punten. De 2 me- lange center van 143 kilo al verkozen tot beste in de competitie. O'Neal yant veroverden in Staples Shaquille O'Neal houdt de trofeeën omhoog na het behalen van de NBA-titel. Shaquille werd ook gekozen tot beste speler van de finale. foto afp Center hun eerste NBA-ring. Coach Phil Jackson zijn ze vende, de eerste zonder Mi chael Jordan. Jackson leidde de Chicago Bulls in het Jordan- tijdperk naar zes NBA-kampi- oenschappen in acht jaar. Voor Robert Horry was het de derde titel, na twee bij de Houston Rockets. Voor Ron Harper de vierde na drie bij de Chicago Bulls. Voor John Salley de vierde. Hij werd de eerste speler in de NBA die met drie clubs kampi oen werd. Salley maakte deel uit van de Detroit Pistons' Bad Boys die in 1989 en '90 NBA- kampioen werden. In '96 was hij lid van Chicago Bulls van Michael Jordan. Drie jaar gele den nam hij afscheid. Hij nam een baan aan bij NBC als televi sieanalyticus. Coach Jackson haalde hem over zijn rentree te maken als back up voor O'Neal. De nederlaag was de laatste wedstrijd van Larry Bird als coach van de Indiana Pacers. In '97 tekende hij voor drie seizoe nen in Indianapolis. Hij peinst er niet over zijn contract te ver lengen. Zijn ploeg wordt ont manteld. Van acht spelers' lo pen de contracten af onder wie de basisspelers Smits, Miller, Jackson, Rose én zesde man Croshere. Chris Mullin en Sam Perkins stoppen. Smits (33) overweegt zijn car rière na twaalf jaar te beëindi gen. Hij neemt in september, de maand dat de voorbereiding op het volgende seizoen begint, de definitieve beslissing. stapje voor nieuwe broodspe lers. „Ik kwam op toernooien waar ik tien jaar geleden voor het laatst had gespeeld, heel verfrissend." Jan Siemerink, zei Jan Sieme rink, voelt zich daar helemaal niet te groot voor. „Omdat ik het spelletje nog altijd heerlijk vind. Nu kan ik dit nog doen en over een paar jaar misschien niet meer, daarom hoop ik nog een paar jaar door te gaan." Het is vooral de realiteitszin die Siemerink zo vaak tot een minzame ziel maakt en waar door niemand de harde vraagt stelt of het misschien niet eens tijd wordt om stoppen nu de voormalige nummer veertien van de wereld -1998 nog maar- langzaam wegglijdt op de prof- lijst. „Die veertiende plek van twee jaar geleden zit er niet meer in, dat weet ik ook wel", LUGANO DPA/SID Wielrenner Jan Ullrich heeft zijn leiderstrui in de Ronde van Zwitserland met succes verde digd. De Duitser kwam 26 se conden na winnaar Marco Fin- cato (Italië) in een grote groep over de finish. Daarmee behield de Tour-winnaar van 1997 in het klassement een voorsprong van 13 seconden op nummer twee Eddy Mazzoleni uit Italië. Maarten den Bakker eindigde in de zevende etappe als derde. Fincato was in het bloedhete Zwitserse land in grote vorm. De Italiaan ontsnapte 43 kilo meter voor het einde van de rit tussen Locarno en Lugano uit de voorste groep. Op de streep hield hij 21 seconden over op zijn belagers Salvatore Com- messo (Italië) en Den Bakker. Michael Boogerd kwam in het spoor van Ullrich als 62ste over de finish. De kopman van de Raboploeg staat in het klas sement op de elfde plaats, op 4.32 minuten van Ullrich. De Duitser, verwacht donderdag als winnaar in Zwitserland te eindigen. „Ik heb voor eventue le aanvallen van andere ploe gen geen enkele angst", liet hij zelfbewust weten. In de Ronde van Catalonië ging de ritwinst naar de ItaliaEm Giovanni Lombardi. Na 159 ki lometer tussen Argentona en Rosas won hij de sprint van een kopgroepje van zes renners. De Spanjaard David Canada be hield in het klassement zijn kleine voorsprong op zijn land genoten Blanco en Garcia. zei hij gisteren. „Maar of ik nou 50, 100 of 150 sta, maakt me ei genlijk niet zoveel uit, ik ga nog iedere dag fluitend naar de trai ning. Zo lang dat zo is, ga ik door, puur omdat ik er plezier in heb. Als ik een heel jaar al leen maar verlies? Ja, dan wordt het plezier misschien wat min der." Een vechter tegen de bier kaai, of stoeier tegen beter we ten in is Siemerink evenmin. Hij maakt zijn programma aan de hand van zijn positie op de ranglijst. Loopt de toernooien af waar hij direct mee mag doen en mijdt de toernooien waar hij zich door kwalificaties moet worstelen. Daardoor meldt hij zich straks voor het eerst weer eens in Amsterdam. Nadat hij daar in 1995 de finale verloor van Marcelo Rios toerde hij ten tijde van dat toernooi al tijd langs de grote Amerikaanse hardcourt-toernooien. „Maar daar kom ik niet meer in, dus speel ik Amsterdam maar weer." Als hij zo nog jaren door kan spelen, is het Siemerink best en mag iedereen fluisteren wat hij wil. Waardoor hij dan langzaam wegzakt, heeft hij al vaker uit de doeken gedaan, maar wil hij best nog eens vertellen, zo is Siemerink nou eenmaal. „Als je in de top honderd wilt blijven, moet je ieder jaar beter worden. Doe je dat niet, dan gaan ze je voorbij. Ik speel dit spel al twaalf jaar zo, beter of anders zal het niet meer worden. Ik ben dertig en ga niet meer echt vooruit en zeker niet als je ziet wat er in Parijs gebeurt. Als je die jongens ziet: wat een ni veau! Zo goed en zo hard. Elke bal die je kort speelt wordt weg- gerost. De tijd van Vilas of Wi- lander, dat je de bal naar elkaar over kon pielen, is echt voorbij. Dat soort tennissers zou nu van de baan worden geslagen. Het is voor de mensen en ook voor het tennis jammer dat je op tv niet goed ziet hoe hard het gaat tegenwoordig. Die He witt, die Queens wint en Samp ras eraf timmert op zijn negen tiende en Federer, zo hard. Dat vind ik gewoon gaaf om te zien." Als zijn verhaal gelaten heid zou uitstralen dan is dat fout overgekomen, zegt hij er nog wel bij. „Gelatenheid is er namelijk niet. Als het je niks in teresseert, serveer je beter dan ik in het begin deed en niet zo dramatisch als ik begon. Want dan speel je zonder druk. En als ik morgen tegen Hewitt zou ko men, ga ik daar alleen maar staan om te winnen." PRIJSVRAGEN Lucky day, maandag 19 juni 2-6-9-20-21-22-27-28-32-36-38-39-45- 47-50-58-74-75-76-78. (onder voorbehoud) Los Angeles, NBA Finals. Zesde wedstrijd LA Lakers - Indiana Pacers 116-111 (53-56). Toeschouwers 18.997. Eindstand in best-of-sevem 4-2. PAARDENSPORT Alkmaar, 19 juni Eerste koers, 2060 m 1 Noeri Dennehof (A J.M. v. Brederode) 1.20,0, 2. Normen Vryenesse, 3. Nadine du Puits. Toto: win nend 4,60, plaats 1,30 1,20 1,80; koppel 8,70; trio 58,80. Tweede koers, 1720 m 1. Luciana(R.L. Pools) 1.19,2, 2. Mirana B, 3. Nicky Nor ton. Niet gestart Nicky the Cruel. Toto: winnend 4,80; plaats 2,00 2,40 1,70; koppel 32,90; trio 168,00; dubbel win nend 31,50. Derde koers, 2060 m l. Nanko Woodflo- wer(J.T.S. Dekker) 1.21,4, 2. Nouveau Ie Blanc, 3. Morning Star S. Niet gestart Nicky R. Toto: winnend 10,40; plaats 1,60 1,40 1,50; koppel 17,00; trio 182,40.' Vierde koers, 2060 m 1 Pontus Lep (PH. van Dijk) 1.20.8, 2 Jager's Lux, 3 May day Triton Toto winnend 6,60, plaats 3,10 4,50 5,10; koppel 35,70; trio 694,00. Vijfde koers. 2060 m 1 Kanouk D (C.A. van Leeuwen) 1.19,8, 2. Kaïros Hanover, 3 Leroy Buitenzorg. Niet gestart: Joke At tack Toto: winnend 33,90; plaats 2,90 1,70 1,20; koppel 59,90; trio 726,00. Zesde koers, 2060 m 1 Kingly Nobo(Mw. M.K. v.d. Meer) 1.18,9, 2. Holland 3. Happy D. Niet gestart: Gabrian N Toto: winnend 1,90; plaats 1,60 2,40 2,20; koppel 27,00; trio 328,30. Zevende koers, 2060 m 1 Nibber F 8oko (H.W. Langeweg) 1.19,0, 2. Nobel Pavas, 3. Ko Buitenzorg. Toto: winnend 1,40; plaats 1,20 1,90 3,40; koppel 2,00; trio 41,70. Achtste koers, 2060 m 1. Lonely Speed (R L. Pools) 1.18,9, 2. Just Investment, 3 Mario Faune, 4. Icare Quatre. Toto win nend 2,10; plaats 1,50 1,90 1,80, koppel 7,60; kwartet 434,10 Negende koers, 2060 m: 1 King Catfish (Mw. M.J.D. Schagen-lmming) 1.19,5, 2. Space Runner. 3. Jadino. Toto: winnend 2,90; plaats 1,20 2,90 1,80; koppel 18,50; trio 123,40. Tiende koers, 1720 m 1. Minut's Pride (A.H. Suykerbuyk) 1.19,3, 2. Natali Swa- german, 3. Lucky Scimitar Toto: winnend 5,40; plaats 2,40 1,80 7,70; koppel 30,00; trio 446,30. Totalisatoromzet: 115805. TENNIS Den Bosch. Heineken Trophy, 1,2 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde Escude (Fra/2) Van Lottum (Ned) 6-1 6-2, Golmard (Fra) - Manta (Zwi) 6-2 4-6 6-4, Schalken (Ned) - Goellner (Dui) 6-2 6-4, Siemerink (Ned) - Johansson (Zwe) 2-6 6-3 6-4, Braasch (Dui) - Boutter (Fra) 6-3 6-0, Damm (Tsj) - Stanoitsiev (Bul) 6-4 6-2, Wessels (Ned) - Tieleman (Ita) 7-5 6-4, Rochus (Bel) Hantschk (Dui) - Rochus (Bel) 3-6 6-1 6- 4. Vrouwen, eerste ronde Dokic (Aus/6) Oremans 6-4 6-3, Henin (Bel) - Wartusch (Oos) 5-7 6-3 6-1, Dragomir (Roe/8) - Pe- trova (Rus) 4-6 6-4 6-4, Nejedly (Can) - Gersi (Tsj) 6-3 6-0, Hopmans (Ned) - Grande (Ita) 6-4 6-2, Nagyova (Slw) - Klei nova (Ts|) 6-4 6-3, Capriati (VSt/9) - Ma- leeva (Bul) 6-3 6-1, Henin (Bel) - War tusch (Oos) 5-7 6-3 6-1 Dubbelspel, kwalificatie: Pavel (Roe)/Trifu (Roe) - Alami (Mar)/Groen (Ned) 6-4 6-2, Van Scheppingen (Ned)/Wassen (Ned) - Ljubicic (Kro)/Manta (Zwi) 6-3 7-6. Pavel- /Trifu - Van Scheppingen/Wassen 7-6 6-0. Nottingham, mannen. 1 miljoen gulden. Eerste ronde Grosiean (Fra/4) Spadea (Vst) 6-1 4-6 7-5, Arthurs (Aus) - Schuttler (Dut) 7-6 7-6, Parmar (Gbr) - Pioline (Fra/1) 7-5 7-6, Massu (Chi) - Landsberg (Zwe) 7-6 6-1, Cowan (Gbr) - Bastl (Zwi) 3- 6 7-6 6-4, Clément (Fra) - Koubek (Oos/6) 3-6 7-6 6-3, Sargsian (Arm) - llie (Aus/8) 6-76-2 5-0 opg llie. Eastbourne, vrouwen, 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Smashnova (Isr) - Latimer (Dui) 6-1 6-3, Kremer (Lux) - Stevenson (Vst) 6-7 6-1 6-4, Dechy (Fra) - Morariu (Vst) 7-6 5-7 6-1, Likovtsieva (Rus) - Pul- lin (Gbr) 7-6 7-5, Talaia (Kro) - Sugiyama (Jap/7) 6-3 6-2. Ranglijsten tennis Mannen Champions Race: 1. Kuerten (Bra) 505, 2. Norman (Zwe) 486, 3. He witt (Aus) 314, 4, Kafelnikov (Rus) 312, 5. Agassi (VSt) 278, 6 Corretja (Spa) 267, 7. Ferrero (Spa) 264, 8 Pioline (Fra) 260, 9 Safin (Rus) 259, 10 Sampras (VSt) 257, 45. Schalken 84, 51. Krapcek 78. Plaatsingslijst: 1. Agassi 4375, 2. Norman 3522, 3. Sampras 3261, 4 Kuerten 3211, 5. Kafelnikov 3016, 6. Pioline 2204, 7. Hewitt 2017, 8. Enqvist (Zwe) 1948, 9. Safin 1933, 10. Lapentti (Ecu) 1892, 25. Kra|icek 1070, 52. Schalken 713, 117. Van Lottum 339, 125. S.eme rink 314, 126. Sluiter 310. Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 5816, 2. Daven port (VSt) 5761, 3. Pierce (Fra) 3494, 4. Martinez (Spa) 2831, 5. Venus Williams (VSt) 2647, 6. Seles (VSt) 2610, 7. Tau- ziat (Fra) 2329, 8. Serena Williams (VSt) 2254, 9. Sanchez-Vicario (Spa) 1970, 10. Testud (Fra) 1898, 81. Hopmans 386, 85. Boogert 375, 98. Noorlander 318,9, 110. Oremans 278, 193. Basting 119. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland Zevende etappe, Locarno - Lugano 1 Fm cato (Ita) 170 km in 3.58.31, 2. Commes- so (Ita) 0.213. Den Bakker (Ned), 4 Mat- tan (Bel). 5. Buxhofer (Oos). 6. Gianetti (Zwi), 7. Meier (Zwi) 0.24, 8 Rodriguez (VSt) 0.26, 9. Bratkowski (Dm). 10, Heule (Zwi), 62. Boogerd, 75. Lotz 6.40. Klassement 1. Ullrich (Dui) 20.53.26, 2. Mazzoleni (Ita) 0.13, 3. Camenzind (Zwi) 0.16, 4. Frigo (Ita) 0.30, 5. Nardello (Ita) 0.33, 6. Belli (Ita) 0.42, 7. Montgomery </wi) I iH, X I .-teri.mil- K.i/) 40. renque (Fra) 2.42, 10. Mason (Ita) 4.22, 11. Boogerd 4.32, 40. Den Bakker 18.14, 77. Lotz 49.51. Ronde van Catalonië Vijfde etappe, Argentona Rosas: 1 Lom bardi (Ita) 159 km in 3.40 44, 2. Haupt- man (Slw). 3. Johansen (Den), 4. Serpelh- ni (Ita). 5. Flores (Spa). 6. Galdeano (Spa), 13. Moerenhout 16.46, 45. Van Heeswi|k. 91. Vries, 114. Hoffman. Klassement 1. Canada (Spa) 15.48 15 2. Blanco (Spa) 0.02. 3 Garcia (Spa), 4. Bettim (Spa) 0.06. 5. Beltran (Spa/. 6 Merckx (Bel), 38 Moerenhout 4.02, 55 Van Heeswqk 28.16, 95. Vnes 31.43, 97 Hoffman 32.15. Route du Sud Derde etappe, Castres - Saint-Gaudens I Halgand (Fra) 184,6 km in 4.18.07, 2 Loda (Ita), 3. Delrieu (Fra), 4. Petacchi (Ita) 0.02, 5. Ongarato (Ita), 6. Verheyen (Bel), 7. Sanchez (Spa), 8. Burrow (GBr), 9. Gwiazdowski (Pol), 10. Botsjarov (Rus). Klassement: 1. Millar (GBr) 12.37.22, 2 Ekimov (Rus) 0.47, 3. Brozyna (Pol) 0.49. 4. Rous (Fra) 0,50, 5. Gwiazdowski 0.54. VOLLEYBAL Tokio. Olympisch kwalificatietoernooi vrouwen, derde dag. Japan - Nederland 3-1 (18-25 25-21 25- 22 25-20), Italië - China 3-1 (32-30 23- 25 25 19 25-19). Zuid-Korea Argentinië 3-0 (25-20 25-18 25-20), Kroatië - Cana- daS-O^^l 25-18 25-20) Stand 1 Japan 3-6 (9-2), 2. Italië 3-6 (9- 3), 3. Zuid-Korea, Kroatië 3-4 (6-3), 5. Nederland 3-2 (6-6), 6 China 3-2 (4-6), 7. Argentinië 3-0 (1-9), 8. Canada 3-0 (0- 9).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25