Singoei herhaalt winst op 10 kilomei Het is druk en chaotisch in rayon Van 3 naar 53 minuten Leidse Marathon 'Als ik op het feest kom, is echt alles af Vrouwenweg steelt weer de show DINSDAG 13 JUNI 2000 Alles blijft rustig in hetfinishgebied LEIDEN GERARD BAAS Vanaf 12.30 uur stromen uit de tap van de sponsor alcoholvrije biertjes. Tot teleurstelling van vele lopers, die met grote dorstige ogen afstappen op de met spandoeken versierde stand. Het merk straalt hen al van verre tegemoet, het woord je 'Malt' is hun in de gauwig heid en de vermoeidheid waar schijnlijk ontgaan. „Er zit toch wel eh...?" „Alcohol in, bedoelt u", stelt de bardame voor de zoveelste keer haar wedervraag. „Eh ja. Alcohol." „Nee meneer natuurlijk niet. Dat is toch helemaal niet goed." „Nee u heeft gelijk, doe mij maar zo'n ehbiertje." „Zo reageren er heel veel", zegt Voorschotenaar Mark Vei- hoef, die in de wagen van zijn werkgever zo'n vijftig vaatjes van twintig liter koel houdt. Vijftig vaatjes, waai van er uit eindelijk twintig worden leeg- getapt. Als ze nu alcohol zou den drinken, zouden ze binnen twee biertjes omvallen en na een diepe slaap met barstende koppijn wakker worden. Wij staan hier om de mensen het gevoel te geven dal ze even mo gen zondigen na al die weken van ontberingen." Het psychologische effect van een pilsje is heel belangrijk. ..la. ook al is hel dan geen 100 pro cent echt biertje", lacht Ver hoef. Of de lopers nu in bescher ming genomen worden af dal ze zelf verstandiger /.ijn gewor den. is niet precies te bepalen. Zeker is wel dal de I IIBO-post het dit jaar veel minder druk heeft dan in andere jaren. I)c mensen in hun rode jassen blij ven een slag om de arm houden ('Prijs de dag niet voor het avond is*), maai zo langzamer hand durven ze wat voorzichti ge conclusies aan. De eerste winst is hel feil dal alle skaters ongeschonden de linish heb ben gehaald. \lle skaters? Ja. al le skaters. Opeens is ei wal consterna tie I en deelnemei aan de halve marathon /ijgt ineen na de fi nish i-ii moet even op hel gras van de Willem de Avijgerlaan tol rust komen. Een heel stren ge I lil HO'er houdt bij hem de wacht. „Mag ik wal vragen meneer?" „Dat ligt er aan wal." „Wat is er met deze man aan de hand." „Mag ik eerst even mijn werk doen." EHBO is een serieuze zaak. De gekwetste in kwestie is wat makkelijker benaderbaar. „Nee joh. vraag gerust maar wat. Ik ben een beetje moe. De laatste kilometer wilde ik zo hard als ik kon. Dat ik nu kapot ben, vind ik ook wel een beetje lekker. En de aandacht van de EHBO komt ook niet verkeerd uit. Een beetje vertroeteld wor den kan geen kwaad dacht ik zo", vertelt Jelle Snoeks uit Overveen. En dan keert de rust weer te rug in het finishgebied. Mensen komen over de finishlijn, ver oorzaken twee series van piep jes, worden geregistreerd en lo pen door voor medaille, drank je. hapje en, voor sommigen, bloemen. Het lijkt de gewoon ste zaak van de wereld en dat is het op de tweede zondag in ju ni in Leiden ook. De marathon lijkt te verlopen zoals de organi satie het zich in zijn meest opti male draaiboek zal hebben voorgesteld. Dat lopers na de fi nishlijn naar achteren moeten doorlopen hoeft maar en keer gezegd te worden en voor de rest van de dag houdt iedereen zich daar keurig aan. Het is stil in het finishgebied en dus krijgt het zoontje van de Russische tolk alle gelegenheid om zijn baltechniek bij te scha ven. Hij wil de bal hooghouden, maar tot meer dan drie keer achter elkaar is hij ook aan het einde van de dag niet in staat. Het drukst bezig is vrijwilliger Mac van der Klauw, die officieel verantwoordelijk is voor de uit slagen maar verder alle klusjes op zich neemt die in zijn buurt gedaan moeten worden. Zo heeft hij bij afwezigheid van Tjeerd Schefïer wat prijzen uit gereikt en nam hij even de mi crofoon van sp reekstalmeester Teun de Reede over. „Ik raap alle losse eindjes op", zegt Van der Klauw, die nu al weet dat hij 's avonds als laatste op het Road Runnersfeest zal verschij nen. „Als ik op het feest kom, is echt alles af." Een half uur voor de laatste lopers finishen is er overleg tus- sen twee lopende en twee fiet sende politieagenten. Ook zij hebben het tot dan toe rustig gehad. De fietsende agente heeft een lekkere werkdag ge had. „Het was een mooi dagje. In de binnenstad was het leuk. Daarbij mag je niet vergeten dat er van je aanwezigheid als poli tieagent ook een preventieve werking uitgaat, maar over het algemeen mag je concluderen dat er weinig rottigheid was." LEIDEN EN OMSTREKEN LOMAN LEEFMANS Het ideale marathonparcours? Vanaf de start direct richting Zoeterwoude, daar zo veel mogelijk lusjes maken en via de Leidse binnenstad weer terug naar de Willem de Zwijgerlaan. Ver geet Leiderdorp en sla Oegstgeest he lemaal over. Sterker nog: als de sfeer meter de route bepaalt, zou eigenlijk de Vrouwenweg 42 keer op en neer moeten worden gelopen. Op het asfalt waar ze doorgaans het sluipverkeer tussen Leiden en Zoeter woude proberen te weren, wordt zon dag iedereen onthaald alsof het Ne derlands team Euro 2000 al had ge wonnen. Een Oranje-zee van vlaggen, spandoeken en bewoners met hoe den, petjes en andere oranjekledij en dat alles op de klanken van oer-Hol- landse discodreunen. Alleen de lopers van de 'volle' marathon mogen het walhalla van de 3M doorwaden en Wouter van den Bosch geeft Oegstgeest het goede voorbeeld aan de gelaatsuitdrukkingen van de passanten te zien, zorgt de aandoen lijke sfeer voor een gesterkt moreel. Het carnaval op de Vrouwenweg kent dit jaar zijn gelijke niet. De Leidse Ja cob Catslaan is doorgaans een goede tweede, maar die straat ligt helaas niet op het parcours van de 'hele'. Wat stemming betreft is het eigen lijk ongelooflijk dat de Leidse Mara thon - die zich toch meer profileert als een funrun dan een prestatieloop - voor een deel door de gemeente Oegstgeest voert. Alleen op het korte, nauwe stuk van de Dorpsstraat en bij café De Gouwe worden kleine feestjes gebouwd, maar daar staat vijf kilome ter door verlaten buurten (met name de Kennedylaan, Haaswijk, Rhijngees- ter- en Endegeesterstraatweg) tegen over. Op de ldlometer lange Laan van Oud Poelgeest staat welgeteld één toeschouwer langs de weg te klappen. Zijn naam is Wouter van den Bosch en hij is twaalf jaar. De meeste lopers glimlachen zijn kant op, steken hun duim op of zeggen beleefd: 'dank je wel hoor'. „Tsja, ik woon hier vlakbij en ik ging even kijken. Ik begrijp ook niet dat ik hier alleen sta. Gewoon maar blijven doorklappen", zegt Van den Bosch, die zijn dorpsgenoten voor komende edities het goede voor beeld geeft. Daarvoor doet de marathon Leider dorp aan. Langs de Engelendaal staan bij de diverse wegafzettingen plukjes publiek, maar die moesten door de lo pers worden aangemoedigd om aan te moedigen. De lange doorgaande weg hoeft dus ook niet meer in het parcours zodat automobilisten ook op de tweede zondag van juni zich ge woon weer aan de slechte verkeersaf wikkeling kunnen ergeren. In het Leidse Noorderkwartier en de Kooi is meer en enthousiaster volk op de been, maar daar houden ze er weer heel aparte ideeën op na over hoe ze de roadrunners een hart onder de riem moeten steken. Zowel bij de Su- matrastraat als veel later in de route op de Zijl- en Herensingel staat de electronisch versterkte straatmuziek zo asociaal hard afgesr" trommelvliezen hun eiges rathon moeten verwerkt) een boeketje rode rozen tien. Hoe dit de lopers ng( ren, is een raadsel. In de Stevenshof eP1 Morsch gaat het er gemot"' toe. Op de Lage Morswefj! Stevenshofdreef zetten f hun tuinstoelen buiten s kinderen de sponsjes reg4£ de ouders beschaafde s „Kom op hè, je kan het."F! Nee, er gaat niets woude-Dorp. Na het bijArT warmertje op de VrouwetAii nog stimulerende erehdre Dorpsstraat, Veldzichtstp bachtsherenweg, waanS* rug richting Leiden gaatj enkele kilometers later iw intocht bij de Groenoof het voorgaande eigenlijk Oi woudse enclave. Eindelijk kwamen de an dere wedstrijdafstanden van de Leiden marathon eens goed uit de verf. Al ja ren liggen er vette premies klaar voor de hoge klasse ringen, maar de introduc tie van tijdpremies lokte in de tiende editie opeens veel meer sterke Afrikaanse en Oost-Europese hardlo pers naar Leiden. De orga nisatie bleek goedkoop uit, want naast de nieuwe top tijd op de marathon sneu velde er slechts één par- coursrecord, op de tien ki lometer mannen. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER De tien kilometer illustreerde mooi hoe het er tegenwoordig aan toe gaat in de professionele atletiek. Aan de startstreep stonden minstens drie lopers die nog geen dag eerder in de voorhoede liepen van de Groes- beekse Zwitserloop-Dak Run. Het wedstrijdbeeld werd er zelfs door bepaald, want titel houder Philip Singoei had grote moeite om de kopgroep bij te houden. Het was alsof zijn landgenoot Joseph Ngolepus daarvan wist, want die sleurde aan kop alsof hij opnieuw haas was zoals in de Rotterdam Ma rathon. In die race liep hij uit eindelijk door om als vierde te eindigen in een uitstekende tijd van 2.08. In tegenstelling tot in Rotter dam is het Leidse parcours niet snel vanwege de vele bochtjes LEIDEN PETER VAN DER HULST Negentien weken geleden lukte het Wim Dieben niel om langer dan drie minuten achter elkaar te rennen. Zondag stond hij opgelucht aan de fi nish De tien kilometer van de Leidse marathon had hij afgelegd in 53.47 minuten. „Ik heb daar mee mijn doel gehaald. Tegen de leerlingen op school zei ik dat ik 53 minuten wilde halen. Ik heb het net gered." Met dank aan de Leidsch Dagblad Marathongroep. Met zo'n tweehonderd andere lopers meldde Diehen zich in de winter aan voor het project I lollen met Han' en dat is hem bevallen. „In het begin was drie minuten de limiet, maar door de trainingen ging het heel snel vooruit." Zonder haperingen kon Dieben daardoor de tien kilome- lei afleggen. „Het ging precies goed. De eerste vijf kilometer ben ik bij Tim Brouwer de Koning (een van de trainers, red.) gebleven. Daarna ben ik bij de groep weggegaan. Ik ben honderd pro cent tevreden, ook over de clinics. Het lukt me nu om lang achter elkaar te lopen. Het moet al leen nog wat sneller. Dat is mijn volgende doel." Ruim voor de wedstrijd meldden de lopers zich zondag al in de Groenoordhallen, waar ze een gezamenlijke warming-up deden en de laatste instructies ontvingen. „Degenen die nog naar de wc willen hebben 9 minuten de tijd", werden de deelnemers op het laatste moment gewaar schuwd. Tim Brouwer de Koning hield een korte pep-talk. „Eén ding mogen jullie niet en dat is 5 seconden na het uur binnenkomen. Ga dan maar boven de 5 minuten uit", zei hij tegen de deelne mers aan de tien kilometer. Even later begeleidden de klanken van Tina Turner de atleten. Met het nummer 'You're sim ply the best' zette de sliert van lopers zich lang zaam in beweging. De strijd tegen de wind en de hitte kon beginnen. Want warm vond Agaat van Leeuwen het. „Het ging moeizaam. Ik had het benauwd en last van een beginnende blaar onder mijn teen. In ieder geval ben ik onder het uur ge finisht. Alleen hoopte ik dat het wat gemakkelij ker zou gaan. Misschien had ik me dan wat seri euzer moeten voorbereiden. Ik ben net op vakan tie geweest en dan is het toch weer moeilijk om de trainingen op te pakken." Ook Aad Langelaan had zich een andere dag voorgesteld. De Voorhouter nam deel aan de trainingen met als doel de halve marathon eens binnen de twee uur af te leggen. Het lukte hem opnieuw niet. „Dat heeft waarschijnlijk met de warmte te maken. Ik wilde een petje meenemen tegen de zon, maar dat ligt nog thuis. Laatst heb ik 18 kilometer getraind en daar deed ik 1 uur 36 over. Vandaag ging het niet. Aan het einde van de Boerhaavelaan ben ik zelfs gaan wandelen. De Kenianen leiden de dans in de Leidse halve marathon, maar de Tanzaniaan Francis Naali (rechts met nummer 7) zou ze allemaal te snel af zijn. foto mark lamers en bruggetjes. Ngolepus kwam er ook niet meer aan te pas toen het er om ging spannen, omdat hij zijn enkel verzwikte op een stoeprand. Singoei daar entegen had de stijve spieren net lekker losgelopen. „Ik vreesde Wilson het meest", zei Singoei over zijn land- en trai- ningsgenoot Kigen. „Die is fris, want hij heeft gisteren geen wedstrijd gehad." Die inschat ting was juist, want samen lie pen ze inderdaad makkelijk weg bij Ngolepus, Charles en Wilson Omwoyo (geen familie) en de Utrechter Mohammed Baket. In de laatste meters was Singoei echter makkelijk de sterkste. In totaal liepen vijf atleten sneller dan het één jaar oude parcoursrecord van 29.05 dat op naam stond van Singoei zelf, die dit jaar met 28.44 een prij zengeld van 3300 gulden incas seerde: tweeduizend gulden voor de winst, duizend voor het record en driehonderd tijdpre- mie voor een resultaat sneller dan 29.00. „Het meest blij ben ik nog met mijn persoonlijk re cord van gisteren", meldde Sin goei vervolgens droogjes, daar bij achterwege latend dat het parcours in Groesbeek op zijn minst twijfelachtig is qua leng te. Bij de vrouwen domineerden op de tien kilometer de Neder landse aüetes en dus kon atle- tencoördinator Huub Pragt veel van zijn premiegeld op zak houden. Wel ontstond er een fascinerende strijd tussen de twee beste wegatletes van Ne derland. Die ging echter als al tijd aan vrijwel iedereen voorbij omdat de vrouwen nu eenmaal anoniem meerennen tussen mannelijke subtoppers. Wilma van Onna trok zich daar niets van aan en bleek aan de finish in extase: „De gaafste wedstrijd van dit seizoen", stelde ze. „Nooit gedacht dat we zo lang bij elkaar zouden blijven." Van Onna was na de start weggelopen bij Nadezhda Wij- enberg, een voormalige Russi sche die na haar huwelijk vorig jaar voor Nederland een start bewijs veroverde in de olympi sche marathon. Wijenberg kwam langszij en het duurde van zeven kilometer tot op de Willem de Zwijgerlaan tot Van Onna een gaatje kon slaan. Daarover werd ze zo enthousi ast dat het was alsof ze de hele dag al met speaker Teun de Reede was opgetrokken. „Dit is toch mooi voor de Nederlandse atletiek? Hier doe je het alle maal voor." Ruim achter het tweetal wilde intussen Erika van de Bilt een rustige tien kilometer lopen na een flinke inspanning op de 3000 meter van de Gouden Spi ke daags eerder. Zij had echter niet op de Keniaanse Milkah Chepkieny gerekend. „Die viel zo ver terug dat ik toch maar versneld ben", aldus Van de Bilt die daar ook nog derde mee werd. „Ik liep zelfs nog harder dan vorige week in Tilburg, toen ik vanaf het begin voluit ging" Op de 21,1 kilometer was An ne van Schuppen met dezelfde klassering heel wat minder te vreden. „Wat een stomme wed strijd", riep de Epese mara thonloopster. Z?d stand tussen fin®5 post groot en hrij01 coach en echtge^9f het parcours ve lang was. „Ik hai kilometer op mijl! ter. Ik kan er yL maar geen hondL zei hij. Kjc De tijden vagor deelnemers gevènc den om te twijfelde fideel gemeten) pr£ bleef de winnarefar tezan, ver achterr6 tijd van 1.11. DtP Roemeense zichtg ceren voor het vjge thon. „De wind mogelijk", steldeferk meense. „Ik vonief niet te lang, in ijz S zóveel." P Dat de weerso?L eerder de belemr1* waren bleek ookj^ stand van de 1% op het parcour% Ethiopiër Tesfaytvd zaniaan Francis Ve niaan Keraro jocjnk en liepen ver wejt" de hardlopers Si?L Dominic Kipchur^ ren ze niet snellf„ en 1.05.43, drie j dan Tola vorig jjer bleven de enige (Litt Leiden Marathoitor keren die voor de Be mannen (aan zesKai kilometer vrouwr" tweehonderd guP^ Onna en Wijenb- winnaar van de tg Abraham Limo. wind en warmf8" geen vierduizend duizend minder ir0 Swie Tjiang Tan kijkt tevreden terug op zijn deelna me aan het Leidsch Dagblad Marathonteam. foto henk bouwman laatste kilometers liep het wel weer lekker. Ik ben niet echt kapot." Marijke van Meeteren klaagde over 'zware be nen'. „Je hoort van velen dat ze het vonden te genvallen. Een superdip heb ik niet gehad. Ik heb niet gewandeld. Ik ging weg voor een tijd tussen de 2 uur en de 2.10. Op mijn klokje staat 2.12.20, maar iedereen is vandaag langzamer." Aan de clinics lag het volgens haar niet. „Zonder die trai ningen had ik niet gehaald. Dan zet je niet door." Swie Tjiang Tan was wel tevreden. „Binnen 2 uur. Ik had het eigenlijk niet verwacht. In het be gin ben ik bij de groep gebleven. Die liep op een lichttijd van die 2 uur, maar ik merkte al gauw dat het langzamer ging dan ik aankan. Bij het sta tion ben ik gaan versnellen. Het laatste stuk, op de Maresingel en de Haarlemmertrekvaart viel me tegen. Toch vind ik het waanzinnig dat ik het heb gehaald", aldus Tan die zich nu op andere bezigheden wil richten. „Ik wil het golf weer op pakken en ga naar de Vierdaagse van Nijmegen. Daarvan weet ik wat het is. Ik heb daar geen rou tekaartje nodig om me te oriënteren. Ik weet dan waar ik ongeveer ben. Vandaag was dat niet zo. Ik had een kaartje bij me om te kijken hoe ver ik nog moest." De tiende marathon van Lei den begint voor mij, vrijwil liger bij wegafzetting 232, op donderdagochtend als ik in mijn email-inbox een bericht aantref van Bram Pater. Als ik bereid ben af en toe wat hek ken te verplaatsen, heeft hij nog een geschikt en druk punt over waar hij nog wel iemand kan gebruiken, zo schrijft-ie me. Pater is coördinator van het rayon 1-3 en zodoende ver antwoordelijk voor de bezet ting van alle kruispunten in dat gebied. En dat zijn er nogal wat, vertelt hij me twee dagen later. Rayon 1-3 blijkt het dmk- ste gebied te zijn waar de lo pers doorheen komen. Met de start- en finishplaats op de Wil lem de Zwijgerlaan op een steenworp afstand, staat dit ge bied bekend als druk en chao tisch, zo verzekert de rayonlei der me. Weer twee dagen later, rond kwart over vijf en als alle lopers zijn gepasseerd, blijkt hij niets te veel gezegd te hebben. Zondag 11 juni, 09.17 uur. Ik kom aan bij wegafzetting 232, op de hoek van de Mare singel en de Haarlemmerweg. Ik stel mij voor aan mijn colle ga voor deze dag, Peet Duives- teijn. Ik trek mijn gele jack, dat ik twee dagen eerder van Pater gekregen had, aan en wacht op de dingen die komen gaan. Po- litieagentes Saskia en Herma zullen ons de gehele dag gezel schap houden. 09.34 uur. Om de bocht van de Maresingel verschijnen de eer ste deelnemertjes aan de jeugdloop. We hebben de brug richting Schuttersveld versperd met een drietal hekken zodat we er zeker van zijn dat alle kinderen de Haarlemmerweg opdraaien, in plaats van recht door gaan over de Rijnsburger- singel. Een jongetje van een jaar of zes vraagt me of ik 'dat dingetje' aan zijn schoen wat strakker wil doen. Tien secon den later is hij weer op weg en verdwijnt in de grote groep. 10.05 uur. Vijf minuten heb ben de eerste skaters over het stuk tussen de start aan de Wil lem de Zwijgerlaan en wegaf- Raymond Grimbergen wijst de weg. zetting 232 gedaan. De hekken versperren nu de toegang tot de Haarlemmerweg, die pas bij de derde doorkomst zal wor den opengesteld om zodoende de weg naar de finish vrij te maken. Veel skaters passeren de oranje pionnen in het mid den van de weg aan de linker kant, waar inmiddels aardig wat toeschouwers zijn samen gestroomd. Omdat dit voor een gevaarlijke situatie kan zorgen, besluiten we de pionnen in een trechtervorm te plaatsen waar door niemand meer vlak langs het publiek raast. 10.19 uur. De eerste groep ska ters komt voor de tweede keer langs, terwijl ik in de tussentijd even met Peet Duivesteijn heb gesproken. Hij heeft zelf meer met voetbal dan met hardlo pen, vertrouwt hij me toe. „Maar ik had in de krant gele zen dat ze nog mensen tekort kwamen", vertelt het bestuurs lid van FC Rijnland me. „En dan zou ik natuurlijk niet goed bezig zijn als ik een EK-wed- strijd zit te kijken, en de lopers in Leiden maar zou laten lo pen. Dus heb ik me weer als vrijwilliger opgegeven. Je zit toch in het sportwereldje hè." 10.30 uur. Even kleine paniek op de Maresingel als blijkt dat de kopgroep van de skaters er al aan komt, terwijl velen nog aan hun tweede rondje moeten beginnen. Snel zetten we de hekken naar de Haarlemmer weg open, en een minuut later vliegen de eersten langs me, op weg naar de finish. 11.01 uur. Op zijn brommer komt Pater aanscheuren en overhandigt me een lunchpak ket. Een bolletje met kaas. één met ham, een krentenbol en een kartonnetje sap. 11.46 uur. De eerste mobiele biertaps zijn gearriveerd en we spannen nog wat rood-wit af bakeningslint om de vele fiet sers tegen te houden. Het lijkt onbegonnen werk, want ze slippen er toch doorheen. De allerlaatste auto's die de wijk nog uit willen, worden doorge laten. want de eerste lopers van de tien kilometer kunnen binnen een kwartier langsko men. 12.07 uur. Onder luid gejuich komt de kopgroep in zicht. Ook de band die in een trailer op de hoek zal gaan spelen, is gearriveerd. Terwijl de kop groep achttien minuten later voor de tweede maal ons punt passeert, proberen de bandle den hun instrumenten door de grote groep achterblijvers te dragen. 13.17 uur. De eerste lopers van de halve marathon, startnum mers 5 en 7, draaien de Haar lemmerweg op, tien minuten later gevolgd door de eerste 13.28 uur. Onder luide aan moedigingen van het publiek sjokken de startnummers 1165 en 4175 over de Maresingel. Zij doen niet mee aan de halve marathon - het zijn de laatste twee lopers van dd ter. 13.53 uur. Er kom rijder door de stot a gescheurd richtiiicl zetting. Of-ie m mag. Agentes Sasfeei hebben het evenfllt al meegemaakt. Ui jc ten ze hem erdoijei voordat hij vermtze sproken is. „Altijur wel een smoesje'kl kia. „Dat ze haaswi dat ze helemaal nijh er een marathonLc het overal is aangflr 1 14.30 uur. De l«ar wedstrijd over 42kv 195 meter is aan ^e\ lometer bezig alsge seert. ue 14.31 uur. De wei, i zullen nu nog slor; uit het kijken naairai hoeven in iedertir hekken meer te to plaatst. De komeeti eenhalf uur zal eeat aan ons voorbij tiWe men wat vrijwillh fiets langs met 'bit 1 en weer anderen ao tingspunt hebbengi laten. De band spth publiek slaat de It gebroken op elkaajoi 17.12 uur. Startir wordt gevolgd dit motorpolitie en pu claxonerende volpi en toe loopt de Ik hard, dan wandeltye hij uiteindelijk uittel dwenen is, hebbeèn en ik de hekken wt plek gezet. Ook lei keert huiswaarts.ln Pater zegt later dijw zijn over het veifc: tiende marathon (fci on. „Natuurlijk ék nog punten vooip vatbaar, maar alfi. schouwers hoort allemaal zijn ze tèp ben ik om dat tepe ken?" rd TEKST RAYMOND CRI' FOTO «MARK LAMERS e Leidlpcigbie, MorliiinteaiD

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 32