UI! Gezichten van het EK Pink dan wel oranje GESPRC Euro 2000 Ik doe nogal veel dingen, en ook nogal verschillende ook. Ik maak cabaret en draai plaatjes op de radio. Ik loop zo hard mogelijk lange afstanden en praat wel eens tegen tv-camera's. Ik schrijf columns over sporten voed mijn vele kin deren op Cwie is toch die man die op zondag de tofu snijdt?!'). Ik vind dat al die dingen moeten kunnen, en ook samen moeten kunnen, maar soms spoort het niet helemaal. Als je dochter op de crèche moet bekennen dat 'papa paars haar heeft' (want papa is artiest) is dat nog tot daar aan toe, maar als je drie dagen aan het werk bent op een groot pop festival (Pinkpop in casu) en tussen de hotel, met een kopje thee, hoorde ik van het Belgische succes. Terwijl u keek naar de Itali aanse oprispingen en het Turkse verweer daartegen, zat ik in de cateringtent, na te genieten van het Tilburg- se springpop-bandje Krezip en me voor te bereiden op een rock'n roll-maaltijd. Iets met courgettes. En kip. En verdomd lekker ook nog. En tenuijl u met alles en ie dereen die (dat) u liefheeft op zondagavond voor de buis of het breedbeeld of het grootbeeldscherm zelfs zat of stond, wrong ik me in een zogenaamde backstage- portacabin, een container met drie ramen zeg maar, waar maar liefst vijf tv's stonden. Alsmede een twin tigtal tv- collega's daar dan weer voor. Maargoed, ik ben sympa thiek, ik ben mager vooral, dus ik vond mijn plekje wel. En heb het allemaal kunnen zien. Niet op die vijf schermen overi gens, want op vier daarvan waren beelden van de ver schillende podia hier...ik zag Kluivert en Guano Apes, ik zag De Boer (of De Boer) en Junkie XL, ik zag Reizi ger en 16 Horsepower. Ik wist niet waar ik kijken moest, maar zag alles en heb haast niks gemist. Het is maar goed dat ik niks van voetballen weet, zodat u ook niet van mij ver wacht, dat ik uitleg waar het Nederlands elftal zich bevond van de 38ste tot de 85ste minuut. Het had iets geks, het had iets van 'jij zou eens moeten kiezen jongen', het had iets van het leven is te kort om niet alles te zien en mee te maken wat er mee te maken en te zien is. Ik ga verward de nieuwe week in. En kan dus slechts besluiten met een citaat van mijn favorie te band hier met Pinksteren, Counting Crows: I am going down to Hollywood, they're gonna make a movie about the things that they find crawling round my brain'. Tot donderdag! luide mu ziek en de bierdrinken de massa door, gehuld in minuscu le sportkle- ding begint aan een pit tige duur- loop, bij 22 graden, blijkt dat toch enige verbazing reacties los te maken. Maakt mij niet uit, ik ben wel wat gewend op het ge bied van reacties. Zeker als ze uit een bierdrinkende massa komen. Maargoed, dit weekend was niet alleen dat hartstikke leuke festi valletje in Landgraaf, dit weekend begon ook dat EK voetbal waar we met zijn allen door 17.000 voorbe schouwingen heen zo naar uitkeken. En ik schrijf daar over, voor u ook, en pro beerde dus de rock'n roll te combineren met de arties ten van de lederen bal. Ter wijl u bijvoorbeeld zater dagavond zag hoe de Belgen de Zweden versloegen, begaf ik me in de richting van een groot podium en een kleine 30.000 mensen. Oasis ging optreden, vandaar. Onder weg passeerde ik nog de bi vak van mijn radiocollega's (3FM, leuk dat je luistert!), waar een aantal technici (radiotechnici...) bezig was een antennetje te richten zodat ze het Waals-Vlaamse spektakel ook echt zouden kunnen zien. Of sneeuwde het vreselijk in Brussel? 's Avonds, aan de bar van het DINSDAG 13 JUNI 2000 Luc Nilis kansen in Huma „Zij zijn] maar ik b ze hun rol zullen wa Ze hebben te veel gi bailers, dat deugt oo bedoel; als je één of spelers op de bankl dat niet erg. Maar ti Idem over zijn natii gevoel: „Ik heb me in Eindl PSV'er gevoeld danl der. Ik ben PSV'er gi geen Hollander. Ikb nog altijd verkies ik sche gewoontes bov landse." Pierre van Hooijdo we Revic „Ik heb bij het Nede nooit gefaald. Het is wat mijn rol is, end heb ik het altijd goa Het is geen toeval ra Idem: „Al die vriendschap strijden zeggen eige Als het er echt om g iedereen toch een e gif in zijn reet. Dat i grijpbaar, moeilijk t ven gevoel." Pierre van Hooijdo Sportiveeh „Natuurlijk zijn ern mij alleen interessai omdat ik profvoetbi Veel mensen zijn ni l en dat voel ik metee den vrouwen net als wisten wie ik was. B na vijf minuten plot voetbal te praten. Lf hoor, die twee jaari was met mijn vriem René Eij keikamp in over Arthur Numai „Numan is een fees Dat weet ik nog van altijd in het krachthi ja, die gozer heeft g( ders hè? Dus werd a behalve die schoudi gezicht. Wat heb ikl mee gedold." Idem: „Van Vossen is eeni moet je ook meenei voor zo'n groep. Hei maal om de geest bi len. Al het andere is Daarom is Rijkaard Ook een droge. Altij zijn hoofd gehad, di Dat straalt hij ookui groep. En ze kijken; gen hem op, hè." 1, André Hazes mij me Camp voordat hij et ting heeft met PatriT voor Voetbal Intenr '1988, wat een droo:^ Alles wat ik wenste Van Basten moest n| Gullit werd een stei Michels was de train mijn hit. I' Kluivert wordt topsf sorry Europa, die ziiL Idem: André Hazes: „Wei finale deze keer gew Tegen België lijkt m want die Staelens ki geen goed meer doe vert: „Of Duitsland „Nee, ik schat Belgji maar mag ik dan va het volkslied zingen „Wat mij betreft wel een gouden stemmf Paul de Leeuw in 11 land over het televi gramma Huis vanl „Huis van Oranje is len opgesplitst. Eers nabeschouwingen v Egbers óf Mart Smei van Gelder, daarna aan de bak. Eigenlijl voor de vrouwelijke TV-columnist Jan B Voetbal Internatioi interview van Volu Xander de Buisonji nis Bergkamp: „Net toen ik dacht) ontmoeting wel aai gingen ze samen go Als er één indicatie huidige generatie tc Iers uit luie en karal jes bestaat, dan is h tijdige verslaving aa me, buikige nouvea doe. Voetbalvedette zich na hun afschei topsport tot in leng in veteranen-elftalli len, tot ze erbij neei nog voor zijn dertig ste aan golfen be gint, bewijst dat hij nooit echte passie voor het voetbal heeft gevoeld." M Zaterdag is het prestigieuze Euro 2000 van start gegaan met de wedstrijd België-Zweden. Tienduizenden supporters van de zestien deelnemende landen streken neer in de speelsteden in Nederland en België. Soms lijkt het wel carnaval. Hiernaaststaande fans hebben zich letterlijk opgemaakt voor het grootse voetbalevenement: van rode dui vel tot Zweedse poezen. Tsjechië. Modi (VS). RTL 4 18.00: RTL Nieuws. Nieuwsuitzen ding met speciaal Euro 2000-blok. 20.00: De vrienden van Amstel live! EK-versie van dit muziekprogram ma. Presentatie: Manuëla Kemp en Willem van Hanegem 23.15: Villa BVD. Frits Barend en Henk van Dorp volgen het Neder lands elftal tijdens het EK voetbal. Vaste gast: Jan Mulder. Big Brother Ruud verzorgt een reportage. In deze aflevering is oud-international Hans van Breukelen te gast. Verder optre dens van Abel en stemkunstenaar Jaap Blonk. RTL 5 19.00: 5 in het land Heuse oranje bus trekt door het land om vermake lijke momenten van oranjesuppor ters op te sporen. 19.35: De Oranjestraat (4). Pro gramma waarin wordt gestreden om de titel De Oranjestraat. 23.55: De Oranjestraat (4). Herha ling van 19.35 uur. SBS 6 22.30: Hart van Nederland Het nieuwsprogramma Hart van Neder land besteedt aandacht aan Euro 2000 middels een EK-joumaal Vast onderdeel is 'De Oranie Bank'. Eurosport 20.00: EK voetbal Voorbeschou wing op de wedstrijd Joegoslavië - Slovenië in Charleroi. 20.30: EK voetbal Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Joegoslavië -Slovenië in Charleroi. 23.15: Euro 2000 extra. Voetbal magazine met EK-hoogtepunten. TV 2 16.30: EK voetbal Samenvattingen van de gisteren gespeelde wedstrij- 17.35: Spanje - Noorwegen. Recht streeks verslag van de wedstrijd Spanje - Noorwegen in Rotterdam Commentator is Frank Snoeks, de analyse wordt verzorgd door Guus Hiddink. 19.55: EK Journaal. Met onder meer het laatste nieuws over het Ne derlands elftal. 20.20: Joegoslavië - Slovenië Rechtstreeks verslag van de wed strijd Joegoslavië - Slovenië in Char leroi. Commentator is John van Vliet, de analyse wordt verzorgd door Ronald Spelbos. 22.45: Het Huis van Oranje. Sport en amusement rond het EK voetbal Presentatie: Mart Smeets en Paul de Leeuw. Portugal. Engeland. Nederland. FOTO HANS VAN WEEL FOTO REUTERS

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24