Katwijl 'Weer misstanden op Rijnsburgse paardenmai Duin Bollenstreek Akkoord over openstelling Ringvaartdijk in Hillegom Ouders willen geen centrale opstapplaats voor schoolbus KVIH: Geen alternatieve plek seksclub Aftellen De Zuid en Noordwijk kibbelen over verkeer Bouw Helmhorst blijft onze Neem een proefabonnement, y WEKEN VOOR 41,00 BEL 071-5128030 VRIJDAG 9 JUNI 2000 976 Commandowisseling op vliegkamp valkenburg Kapitein-luitenant ter zee H. Noordanus is vanaf woensdag geen commandant meer van vliegtuigsquadron 321 op Marinevliegkamp Valkenburg. Hij draagt het commandant schap over aan kapitein-luitenant ter zee A. Baarda. Squadron 321 opereert met de Lockheed P-3C Orion. In dit team worden cursisten opgeleid tot volledig inzetbare bemanningsleden. De overdracht van het commando is om 11.00 uur. Fietser breekt been bij aanrijding lisse Een 14-jarige Lissenaar heeft gisteren zijn been gebroken bij een aanrijding op de Broekweg in zijn woonplaats. Hij reed daar op de fiets en werd ingehaald door een auto, terwijl tegelij kertijd een auto uit tegengestelde richting kwam. Het fietsstuur en de buitenspiegel van de auto, die werd bestuurd door een 31-jarige Lissenaar, raakten elkaar, waardoor de jongen ten val kwam. Dronkaards op motor en snorfiets noordwuk/runsburgSurveillerende politie zag vannacht op de Duinweg in Noordwijk een motor slingeren. De berijder, een 35-jarige Groninger, rook naar alcohol en werd na de blaastest aangehouden. Hij had tweeënhalf keer de toegestane hoeveel heid op en kreeg daarom een rijverbod van zes uur en een pro ces-verbaal. In Rijnsburg trok een slingerende snorfiets op de Langevaart gisteravond de aandacht van de politie. Ondanks het verzoek om te stoppen reed de man door tot in de Spino- zalaan. Daar hielden de agenten hem aan. Uit de blaastest bleek dat hij drie keer zoveel had gedronken als mag. Hij kreeg een rij verbod van zeven uur en een proces-verbaal. hillegom lieke de kwant Bewoners van de Hillegomse Jacqueline van de Waalsheem hebben een compromis bereikt met burgemeester en wethou ders over de openstelling van de Ringvaartdijk achter hun huizen. In het nieuwe bestem mingsplan Treslong-Oost is vastgelegd dat natuurontwikke ling op het dijkje voorrang heeft boven recreatie. De bewoners waren in op stand gekomen tegen een pas sage in het ontwerp-bestem- mingsplan. Daarin stond dat in de toekomst wandel- en fiets paden kunnen worden aange legd op de dijk en dat het groengebiedje open kan wor den gesteld voor alle publiek. Ze vreesden verlies aan privacy, overlast door honden en hang jongeren en aantasting van de natuur. De raad koos vorige maand de kant van de bewo ners en weigerde het bestem mingsplan goed te keuren. Daarop is verantwoordelijk wethouder Witteman opnieuw in overleg getreden met de be woners en is de tekst tot hun te vredenheid aangepast. Nu wordt in het bestemmingsplan gesproken over 'beperkte open stelling'. Gedacht wordt aan een regeling zoals in de Heem- tuin, waar geen honden mogen komen en natuurliefhebbers slechts op beperkte tijden toe gang hebben. katwijk peter blok het geding. Daarnaast verwach ten de ouders onveilige situa ties tussen huis en de centrale bushalte en vrezen ze voor overlast bij de centrale opstap plaatsen. Bovendien wijzen ze op mogelijk slechte weersom standigheden waar hun kinde ren door moeten om bij een van de centrale bushaltes te ko men. Al met al is het instellen van centrale opstapplaatsen geen verbetering, aldus de ou ders. De ouders vinden het slordig dat een groot aantal van de bussen niet is voorzien van de aanduiding 'schoolvervoer' en ook vaak geen routenummer heeft. Dat maakt het er voor de kinderen en de ouders niet be grijpelijker en ook niet over zichtelijker op. De ouders zijn er verder voorstander van om een oudercontactgroep in het leven te roepen. Ondanks de punten van loitiek, zijn de ou ders behoorlijk tevreden over het leerlingenvervoer. Zij geven dat vervoer het cijfer 7,5. Katwijkse kinderen die elders in de regio speciaal onderwijs vol gen, moeten ook in de toe komst voor de deur van hun huis in de bus naar school kun nen stappen. Dat vinden de ou ders van de leerlingen, zo blijkt uit een enquête die onder hen is gehouden. Tachtig procent van de ou ders is tegen het instellen van een aantal centrale opstap plaatsen in het dorp en geeft er de voorkeur aan om de huidige situatie (voor de deur ophalen) te handhaven. Daarmee wordt de reistijd niet korter, zoals aanvankelijk het streven was. De ouders verwachten 'grote problemen' als er in het dorp centrale opstapplaatsen ko men. Zij denken dan bijvoor beeld aanzienlijk meer tijd kwijt te zijn aan de begeleiding van hun kinderen naar die centrale opstapplaatsen. Daardoor komt de zorg van de andere kinderen die op dat moment thuis zijn in katwijk peter blok De Katwijkse Vereniging voor Industrie en Handel (KVIH) is er niet in geslaagd om een al ternatieve plek te vinden voor de mogelijke vestiging van een seksclub. Volgens secretaris P. de Haas is het KVIH-bestuur na overleg met haar leden en advi seurs tot de conclusie gekomen dat op de bedrijventerreinen geen andere, minder slechte, plaats is dan de door het colle ge van burgemeester en wet houders aangewezen Am- bachtsweg. De KVIH vindt namelijk dat een bordeel of een soortgelijk bedrijf helemaal niet op een be drijventerrein thuishoort en dus ook niet aan de Ambachts- weg. „Elke plek is slecht", aldus De Haas. „Een bordeel hoort in Katwijk ook niet thuis." Het be stuur van de KVIH is, zo stelt De Haas, evenals het gemeen tebestuur, nadrukkelijk tegen de vestiging van een bordeel in Katwijk en is daarom voorstan der van de nuloptie: geen seks clubs in Katwijk. Als dat - zoals momenteel wordt gezegd - wettelijk niet haalbaar is, adviseert de KVIH het gemeentebestuur om alle juridische mogelijkheden te on derzoeken om de vestiging van een dergelijk bedrijf op een van de Katwijkse industrieterreinen zo moeilijk mogelijk te maken. Bijvoorbeeld door het legalise ren van een escortbedrijf dat volgens de KVIH al in Katwijk actief zou zijn. Als de gemeente toch een ge doogzone voor prostitutie aan wijst, op welk bedrijventerrein dan ook, protesteren de KVIH en haar leden heftig tegen een dergelijk besluit en beginnen zij bezwaarprocedures, meldt De Haas. De KVIH was vorige maand onaangenaam verrast toen het college van B en W de Am- bachtsweg - met name het deel tussen de Zeilmakerstraat en de Lageweg - aanwees als enige lo catie waar zich in de toekomst mogelijk één seksclub zou mo gen vestigen. Het college beti telde die plek als de 'minst slechte', omdat die zich op een aanvaardbare afstand van woonwijken en scholen be vindt, goed bereikbaar is en voldoende parkeermogelijkhe- den biedt. katwuk 'Zo gaat-ie goed, zo gaat-i^ beter, alweer Na afloop krijgen de deelnemers een medaille en een kilometer van mijn schoenen afgesleten'. Het grote aftellen is begonnen voor de enkele honder den deelnemers aan de Katwijkse avondvierdaag- worden ze in de bloemetjes gezet. De jongere deelnemers worden bovendien overladen met snoepgoed. Op de foto passeren de vierdaagselo- se. Vanavond worden de laatste vijf, tien of vijftien pers de Wassenaarseweg. kilometers door onder meer de Zanderij afgelegd. foto dick hocewoning Bungalowparkje in Noordduint Katwijk krijgt op de camping in de Noordi bungalowparkje met in totaal vijftig vakantiel zwembad, een tennisbaan, een fitnessruimte /restaurant. Burgemeester en wethouders principe' geen bezwaren tegen de bouw van tiewoningen en de andere voorzieningen in duinen. Zij vragen de gemeenteraad maand om met het bouwplan van camping omhout akkoord te gaan. katwuk peter blok Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor om in principe met de bouw plannen in te stemmen en met de provincie te gaan overleggen onder welke voorwaarden aan de plannen kan worden meege werkt. Bovendien knoopt de ge meente, omdat de vakantie huisjes dicht bij een beschermd natuurgebied worden ge bouwd, gesprekken aan met Staatsbosbeheer en de stichtin gen Duinbehoud en Berkheide- /Coepelduynen. Als de randvoorwaarden waaraan het bouwplan moet voldoen zijn vastgelegd, gaat de gemeente over tot wijziging van het bestemmingsplan voor de Noordduinen. Daarna kunnen de vakantiehuisjes worden ge bouwd. De vijftig vakantiehuisjes, die in de Noordduinen worden ge bouwd, zijn volgens eigenaar Kromhout 'eco-woningen' in drie verschillende categorieën (eco-bungalows, eco-homes en eco-hutten) die allemaal met veel natuur zijn omgeven. De bungalows, twintig in getal, zijn luxe comfortabele vakantiewo ningen met een oppervlakte van honderd vierkante meter. Ze zijn geschikt voor vier tot zes personen. De homes, waarvan er ook twintig worden ge bouwd, zijn weliswaar iets klei ner en minder I richt, maar event voor vier tot zes hutten zijn 24 vie groot, hebben hel een trekkershut maximaal vier me gen. Het eco aan de ningen zit hem in hellende daken di gedekt met zandei wordt aangeplani baar is. De huizen door volgens de gi in de omgeving, v openbare weg is wing zichtbaar. De gemeente zi plaatselijke VW, van de ecowonin sterking van hei verblijfstoerisme. 1 jes is vandaag de gebruikte logiesv: breekt nog in Katw Vanaf het momi hout eigenaar is ping in de Noord i bij hem al de wens tal recreatiewonii kampeerterrein ni Sinds 1994 heeft h om vakantiehuisje Lange tijd tevergi de gemeente, omi c- malige bouwplan j overeenstemming afspraken die in h plan Katwijk 200Ü Burgemeester: 'Dierenbescherming zoekt spijkers op laag water' runsburg rob onderwater peter van egmond Inspecteurs van de dierenbe scherming stellen dat zij deze week bij de Rijnsburgse paar denmarkt misstanden hebben geconstateerd. De dieren wer den op verschillende locaties gelost, terwijl één vaste plek, met strooisel op de onder grond, was voorgeschreven. Verder was het marktpersoneel nauwelijks herkenbaar, was er geen drinkwater voor de dieren en was een 'wilde hengst' aan gelijnd aan een verkeerspaal. Volgens het Landelijk Bureau Dierenbescherming (LBD) in Den Haag heeft de gemeente Rijnsburg niets geleerd van de van de aanbevelingen, die de dierenbescherming twee jaar geleden heeft gedaan. De gemeente verstrekt ver gunningen voor de paarden markt en moet er volgens de dierenbescherming op toezien dat alles volgens de regels ver loopt. Maar burgemeester Van der Lee van Rijnsburg werpt de kritiek verre van zich. „De die renbescherming moet geen spijkers op laag water zoeken. Wat zij verwijten, vind ik niet belangrijk genoeg om als ge meente het comité op aan te spreken. Van misstanden is ab soluut geen sprake. Die mensen van de dierenbescherming moeten maar eens met het be stuur om de tafel gaan zitten en ze op deze dingetjes wijzen." Wat Van der Lee betreft, is de vergunning dus niet in gevaar. „Het comité bestaat uit zeer er varen mensen, die doen het elk jaar keurig netjes en krijgen er dan ook in vol vertrouwen een vergunning voor. En dat rap port van de dierenbescherming heb ik twee jaar geleden gele zen en ik heb het omgeslagen. Ik neem er slechts kennis van." De komende dagen ontvan gen alle gemeentes, die evene menten met dieren organise ren, een brandbrief waarin staat vermeld waar de gemeen ten op moeten letten. „Het zijn weliswaar geen normover schrijdingen", zegt M. Wermer van het LBD, „maar het zijn wel slordigheden. In Rijnsburg was bijvoorbeeld een kinderboerde rij aangelegd. Dat moet toch een voorbeeld zijn hoe je dieren verzorgt, maar de beesten lie pen rond over beton. Dat is jammer en het is teleurstellend dat een gemeente daar niet op let." Wermer vindt H die geen econon*5 een folkloristische ben, juist op nali regels moeten I mensen vergeten de dieren veel stre dat we juist pleit uitlaadplaats mei ondergrond. Het g >i vaak dat de dieren zich bezeren.' irene nieuwenhuuse Wijk De Zuid in Noordwijk krijgt voorlopig geen verkeers drempels. Ook de instelling van een maximumsnelheid van der tig kilometer gebeurt niet op korte termijn. En het wijkcircu- latieplan, het idee uit de wijk waarin naast betaald parkeren een verkeersgeleiding tijdens het toeristenseizoen wordt voorgestaan, heeft helemaal geen kans van slagen. Hiermee veegt de gemeente Noordwijk alle verkeerssugges- ties van wijkvereniging De Zuid om dit gebied op korte termijn veiliger te maken van tafel. De gemeente stelt dat De Zuid ten opzichte van de andere wijken geen voorkeursbehandeling verdient en gewoon moet wachten op de behandeling van de verkeersproblematiek voor heel Noordwijk. Noordwijk doet namelijk mee aan het landelijk project 'Duur zaam Veilig Verkeer'. In dit con venant staat dat vijftig procent van de wegen binnen de be bouwde kom voor eind 2002 omgevormd moeten zijn tot 30- kilometer gebied. Voor de in richting hiervan is subsidie be schikbaar. De gemeente is in middels al begonnen met de aanpak van vijf Noordwijkse wijken. Dit zijn het middenge bied-Zuid en Noord. Het Bre- loftpark volgt eind van dit jaar, terwijl de Prinsessen- en au- teurswijk en Boerenburg daar na op de planning staan. De gemeente vindt dat deze wijken een hogere prioriteit hebben om tot 30-kilometerge- bied te worden omgedoopt dan De Zuid. In De Zuid gebeuren volgens de gemeentelijke statis tieken namelijk relatief weinig ongelukken. Wijkvereniging De Zuid is niet gelukkig met deze consta tering. Zij ijvert al jaren voor een veiliger woonwijk. Zij vindt daarnaast dat het overleg met de gemeente niet goed verloopt en voelt zich daarom als ge sprekspartner niet serieus ge nomen. De vereniging is name lijk van mening dat er in de wijk wel degelijk enkele levensge vaarlijke plekken zijn. Bijvoor beeld aan het begin van de Rembrandtweg en op de plaats waar de Spinozaweg 'steil' naar beneden gaat. Voorzitter J. Steenmeijer: „Het verbaast mij dat hier nog geen ongelukken zijn gebeurd. De gemeente is inderdaad in af wachting van een totale herzie ning, maar moet volgens ons wel luisteren naar de geluiden uit de wijk en indien het nodig is tussentijdse maatregelen ne- De Zuid-bewoner Steenmeijer loopt over de Beethovenweg. „Het beleid van de gemeente leidt tot degene ratie van de wijk, die potentieel tot de mooiste van Nederland behoort." foto dick hogewoning men. Maar we zijn wel blij met de toezegging van wethouder Sweers dat hij binnenkort met ons wil overleggen. De wijkvereniging heeft na melijk in een brief aan wethou der Sweers geschreven dat de frustraties onder de wijkbewo ners toenemen. „Het is triest te moeten constateren dat het ge meentebestuur zich kennelijk laat leiden door subsidiemoge lijkheden. Dit beleid, of beter gezegd dit gebrek aan beleid, leidt tot degeneratie van de wijk, die potentieel tot de mooi ste van Nederland behoort." Sweers is van mening dat suggesties uit de wijken zeer welkom zijn, maar niet auto matisch hoeven te leiden tot uitvoering daarvan. „Het is de taak van het gemeentebestuur de belangen van alle bevol- kings- en belangengroepen af te wegen en zo mogelijk op elkaar af te stemmen. Daarbij is het soms onvermijdelijk dat er keu zes worden gemaakt die niet ie dereen tevreden stellen." Procedure rond hotel aan Astridboulevard sleept zich voor den haag/noordwuk persbureau cerberus Het lot van het uiterste puntje van de Koningin Astridboule vard in Noordwijk ligt in han den van de Raad van State. Die boog zich deze week voor het laatst over het bestemmings plan waarin wordt vastgelegd wat in de plaats vaq het verval len hotel Helmhorst mag wor den gebouwd. Een 'herhaling van zetten', volgens de Noord wijkse ambtenaar J. Kroon. Maar het begint nu wel te span nen voor de betrokkenen. De discussie over het aftake lende perceel en de bouwmo gelijkheden ter plaatse duurt al vele jaren. Aanvankelijk wilde de gemeente er niet veel toe staan, maar na een kroonuit- spraak van de Raad van State in 1986 werd dat anders. In die kroonuitspraak stond dat de bouwmogelijkheden op het perceel van Helmhorst te be perkt waren. De gemeente ging om en wilde via een versnelde procedure de bouw van een nieuw complex mogelijk ma ken. Dat liep stuk omdat de Raad van State die versnelde procedure afkeurde. Kort geding Vervolgens volgde de gemeente de normale weg. Er werd voor het project een nieuw bestem mingsplan opgesteld. Over dat plan ging de discussie bij de Raad van State. Enkele indivi duele omwonenden en de Stichting Noordwijkse Zuiddui nen kaartten de kwestie daar aan nadat ze eerder zonder re sultaat hun bezwaren inbrach ten op gemeentelijk en provin ciaal niveau. Ook in een kort geding vorig jaar oktober kre gen ze hun zin niet. Volgens het nieuwe bestem mingsplan kan Helmhorst-eige naar L. van Wijk over een breedte van 37 meter een nieuw hotel/appartementen complex bouwen. Voor de te genstanders wordt de nieuw bouw, waar al een plan voor klaarligt, in dat geval veel te massaal en te hoog. „Een mar kant stukje Noordwijk dreigt verkwanseld te worden. Het plan dient niet de gemeen schap, maar een individueel persoon: de eigenaar", aldus woordvoerder van de omwo nenden C. Schinck. De raadsman van eigenaar Van Wijk, de Vries Robbe, stelde daar tegenover dat er ter dege rekening is gehouden met ingebrachte bezwaren. Hij ver telde dat het complex de vorm van een rechtop gezette 'u' krijgt. „De bouwvorm sluit aan op de traditionele bebouwing

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18