Noord wijf stemt in Khandek; Drie maanden cel voor stelende drugsverslaafde Duin Bollenstreek Katwijk trots op ene Blauwe Vlag Katwijk is goedkoopste gemeente van Nederland KORTING OP KRUPS MAGIMIX NESPRESSO MODDELLEN! Voor de laatste keer aan de lichtknoppen van 'Magni' DONDERDAG 8 JUNI 2000 Fietsenstalling bij Alexanderschool katwuk De Prins Willem Alexanderschool aan de Parsstraat in Katwijk mag in de onmiddellijke nabijheid van garages een fiet senstalling neerzetten. Dat vindt de raadscommissie voor ver keer, ruimtelijke ontwikkeling en milieu. Wel moet de school maatregelen treffen zodat het niet mogelijk is om via de fietsen stalling van de school het dak van garages van omwonenden te bereiken. Katwijk kiest voor fietstunnel katwuk Katwijk kiest, om de Wassenaarseweg met de Molen wijk in Katwijk aan den Rijn te verbinden, voor een fietstunnel in plaats van een fietsbrug. Dat heeft de gemeente de provincie inmiddels laten weten. Katwijk kiest voor de tunnel omdat die in tegenstelling tot een brug 'niet beeldbepalend is'. Op de plek waar de fietstunnel komt, komt op termijn een tweebaans ro tonde voor het autoverkeer op de N206, de Wassenaarseweg en de nog aan te leggen Westerbaan. 'Grondinsecten elektrocuteren' bollenstreek Apparaten om mollen in de grond te elektrocute ren zijn er al. Met geld van de Sectorcommissie Bloemisterij wordt nu onderzocht of het ook mogelijk is grondinsecten uit te roeien door er een stroomstoot doorheen te jagen. De hoop is dat bodemplagen daarmee overwonnen kunnen worden zón der bestrijdingsmiddelen. De Sectorcommissie heeft 700.000 gulden uitgetrokken voor acht van dit soort onderzoeken. Ook suikerrot bij gerbera's, ongelijkmatig bloeiende azalea's en de bewaarmogelijkheden van anjersteldcen worden aan nadere studie onderworpen. den haag/katwuk persbureau cerberus Voor een dubbele diefstal en bedreiging van zijn moeder is een 21-jarige Katwijkse drugs verslaafde gisteren door de Haagse politierechter U. Sai veroordeeld tot een celstraf van drie maanden. De straf is gelijk aan de eis van officier van justi tie M. van der Plas. De Katwijker heeft bekend begin april van dit jaar uit zijn ouderlijke woning honderd gul den gestolen te hebben en zijn moeder bedreigd te hebben. Eerder nam hij op 7 januari van dit jaar uit het huis van zijn voormalige vriendin een verza meling cd's en een armband mee. Zelf ontkent de man deze spullen gestolen te hebben. Hij zegt de cd's geleend en niet te ruggebracht te hebben omdat hij door de ex-vriendin be dreigd werd. De politierechter achtte de diefstal echter wel be wezen en wees de door de vriendin geëiste schadevergoe ding van 314 gulden toe. De Katwijker gebruikt al sinds zijn tiende jaar drugs. Voor zijn ouders werd de situatie on houdbaar toen hun zoon geld stal uit hun woning en zij be sloten aangifte te doen. „Het verblijf in de gevangenis bete kent voor de ouders rust en voor de zoon een bed en eten, zei advocaat L. de Milliano. „De aangifte is een schreeuw om hulp. Geen enkele straf biedt een oplossing zolang de proble men van deze man niet worden aangepakt." De politierechter antwoordde dat in het huis van bewaring de Katwijker kan werken aan een plan om van de drugs af te ko men. Nieuwe ontwerper boulevard Alleen De Noordwijker wil geen geld meer stelde nieuw ontwerpbureau voor de herinrichting vj ningin Wilhelmina Boulevard. De meerderhew raadsfracties wel. Het Noordwijkse college kreq van de commissie badplaatsontwikkeling h( licht om in zee te gaan met bureau Khandek beste uit een voorselectie van zeven landschap tenbureaus kwam. Alleen het bedrag dat ma uitgegeven staat nog ter discussie. a/iaruke den hollander Burgemeester en wethouders denken twee ton nodig te heb ben 'om de vaart er in te hou den'. Daar hebben sommige commissieleden andere ge dachten over. Ze ker ook omdat Khandekar. in de offerte uitgaat van 130.000 gulden. De extra 70 mil le willen b en w achter de hand hebben voor bij voorbeeld het or ganiseren van ex tra informatieron des. Want Noord- wijk wil op dat ge bied geen fouten meer maken. Burgers en ondernemers moe ten tijdig betrokken worden bij de plannenmakerij, om een mislukking te voorkomen zoals destijds met het afgekeurde duintuinenontwerp van land schapsarchitect E. Santhagens. Daarmee liep Noordwijk felbe geerde subsidie van de landelij ke overheid mis, maar ook was er in het dorp weinig draagvlak voor dat ontwerp. Namens zijn partij De Noord wijker zei D. Salman het onno dig te vinden om we daan is opnieuw te doelde daarmee op I de Noordwijkse Oi Vereniging (NOV) succes bij de gemee de voor de bouli groot deel van dat verwe lijstje Bedrag staat nog ter discussie noeg heeft met het NOV-plan boulevardklus te 1 man riep Van Nes verantwoordelijk we f de communicatie i ners en onderneme belangrijke rol te g ,,U kent veel Noordi ligt goed bij de m hebben er alle ver dat het dan in elk gaat." Van Nes zei van plan te zijn on intensief mee bezi houden. katwuk Aan de Katwijkse Boulevard wappert sinds gis teren de Blauwe Vlag, het belangrijkste Europese keur merk voor kustgemeenten waar het zwemwater van een uitstekende kwaliteit is, het strand goed wordt schoon- gehouden en bovendien vol doende toiletten en afval bakken staan. Daarnaast moeten, om de Blauwe Vlag te krijgen, reddingsmateria len en een EHBO-post op het strand aanwezig zijn. Katwijk is trots op de Blauwe Vlag, zo zei wethouder Post (foto) gistermiddag toen hij het vaandel in top hees. „Het is tenslotte toch een kwaliteits keurmerk, waar vooral Duit sers een enorme waarde aan toekennen. En het is het bes te bewijs dat ons voorzienin genniveau op het Katwijkse strand prima is." Vorig jaar kreeg Katwijk nog twee Blauwe Vlaggen uitgereikt: één voor het strand ten noor den van de Uitwatering en één voor het strand ten zui den daarvan. Dit jaar moet Katwijk met één Blauwe Vlag genoegen nemen, want het noordstrand kon de toets der kritiek van de keurmees ters niet doorstaan. Het voorzieningenniveau is daar net als op het strand ten zui den van de Uitwatering goed, maar de zwemwater kwaliteit bleek tijdens twee van de tien k twaalf metin gen van Rijkswaterstaat on voldoende. „Dat had alles te maken met de ontploffing van een tank met daarin een stroperige vloeistof bij Gist Brocades in Delft", verklaart Post. Volgens hem is de stroopmassa vorig jaar via de binnenwateren naar Katwijk gegaan en door de Uitwate ring in zee terechtgekomen. De zwemwaterkwaliteit is volgens Post ook op het noordstrand over het alge meen 'gewoon goed'. Je kunt in Katwijk met een ge rust hart zwemmen." foto dick hogewoning KRUP5 Nespresso 897 programmerbare waterdosering (espresso/espresso lungo) aalwerk voor koffie ipijpje voor cappuc kopiecs en vier d (40 capsulesf x 28,5 cm (Ixbxh) advanced thermoblo) anipijpie geleverd snelontkalking waterhardheid cappuccino geleverd iet een set kopjecs en vier Nespresso (40 capsules) 1 23,3 x 27,9 x 28,5 cm (Ixbxh) spressokortlr Nespresso 897 nmkm gemak'in- Irddtliamlv kimlitcit. Zonder twijfel is Nespmso de beUe, ontdekking sinds de uitptitdhti run de cspmvi. Hel unieke systeem i.\ geknn rd op Je exclusie/te cetpit/U. Hierin zit iett afgemeten hneiietiheiduiitcrsl verse koffie met Je Specifieke espresso- brahding en fijiie maling krwcliulr ttrmge/t/. Zó oirgt Nefpmso ert fwr dal he! oiitsprfmke-lijkc kartikter van dt kofjte behouden bhjfl. Katwijk is de goedkoopste ge meente van Nederland. Katwij- kers betalen, in vergelijking met alle andere plaatsen in ons land, het minst aan onroerend zaak-belasting (ozb), afvalstof fenheffing, rioolrechten en wa terschapsbelasting. Dat blijkt uit een onderzoek van het Cen trum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Over heden (COELO). Een Katwijks gezin is volgens de onderzoekers gemiddeld 1086 gulden kwijt: 763 gulden aan de gemeente en 323 gulden aan het Hoogheemraadschap van Rijnland. Het is overigens vooral aan het Hoogheemraadschap te danken dat Katwijk als goed koopste gemeente van Neder land door het leven kan gaan. De gemeentelijke belastingen zijn in Katwijk met gemiddeld 763 gulden weliswaar laag, maar niet de laagste van Neder land. Oostburg (643 gulden), Sluis-Aardenburg (720 gulden) en Axel (724 gulden) - drie ge meenten op Zeeuws Vlaande ren - vragen, net als Ameland (758 gulden), nog minder belas ting aan hun burgers. Rijnsburg is, in tegenstelling tot Katwijk, met gemiddeld ruim 1578 gulden voor de drie gemeentelijke belastingen een van de duurdere gemeenten van ons land. Abcoude is met gemiddeld 1824 gulden de duurste Neder landse gemeente. Ook de kos ten voor het waterschap zijn daar met gemiddeld 503 gulden fors. rubriek: 071-5356323 wordt geleverd met 4 smaken koffie en 4 kopjes Ï-39SV Magnifiosi is momenteel ver momd als piramide. Binnen zijn er wuivende palmen en aan de wand lachen de farao's Gijs- bert Stalenhoef toe. In deze warme ambiance neemt de 28-jarige Lissenaar na twaalf jaar trouwe dienst afscheid van het jongerencentrum in Lisse. Dat gaat gepaard met veel bombarie. Komend weekeinde is het luilak en in Magnifiosi gaat dan het dak eraf. Dat ge beurt elk jaar met een ander dé cor. Dit keer is Egypte het the ma en wordt er muziek uit de jaren '70 gedraaid. Stalenhoef kijkt nog eens rond in de zaal, waarin morgenavond vierhon derd jongeren Het Feest van het jaar vieren. Voor het laatst verzorgt Stalen hoef het licht. De Lissenaar is een meester in het bedienen van het licht. Licht is voor hem 'objectief, met geluid heeft hij niets. „Dat is subjectief. Ook al vind jij het geluid perfect, dan zal er iemand zijn die aanmer kingen heeft. Dat is niets voor mij." Licht bepaalt het leven van Sta lenhoef. Hij begon bij Magni fiosi als glazenophaler en bewa ker bij de entree. „Waarom ik als vrijwilliger begon? Omdat het mij een kick geeft om men sen een waanzinnige avond te bezorgen." Via de bar en de entreedeur klom Stalenhoef op de ladder in het jongerencentrum. „Ik deed MTS en heb dus een beetje kijk op techniek. Op een gegeven moment kreeg ik een versterker in mijn handen gedrukt." Later werd dat het lichtkanon. En dat zou het leven van Stalenhoef veranderen. Een Belgische ca baretgroep, Dulle Roekers, zat zonder lichttechnicus en vroeg Stalenhoef of hij 'even' kon in vallen. „Ik had net mijn studie afgerond en was beschikbaar. Ik vond het wel grappig." In plaats van de knoppen in Magnifiosi bediende Stalenhoef anderhalf jaar de lichtknoppen van alle schouwburgen in Ne derland. De Lissenaar maakte naam en werd vervolgens gevraagd door de Amsterdamse band Osdorp Posse. Met die groep deed Sta lenhoef optredens op grote fes tivals als Lowlands. Osdorp Posse heeft hij inmiddels weer verlaten. „En dat heb ik om de zelfde reden gedaan als de re den waarom ik nu wegga bij 'Magni'. De passie is weg. Ik waak voor routine en ben bang dat ik een gigantisch feest als luilak normaal ga vinden." Wat gaat Stalenhoef straks het meeste missen? „De wijze woorden van de beheerder van Magnifiosi, Willem. Hij zette Gijsbert Stalenhoef tussen de lichtkanonnen. „Licht is objectiefs, met geluid heb ik niets." foto taco van der eb me altijd met beide benen op de grond. Die man is knettergek van mij geworden. Ik wilde zo veel mogelijk leuke dingen cre- eren voor het publiek, maar Willem keek altijd of er wel centjes waren. Ik heb gewoon iemand nodig die tegen mij zegt: doe effe normaal." Hij neemt het een gerust hart afscheid, al zal hij het jongeren centrum nog regelmatig komen bezoeken. Stalenhoef heeft zijn opvolgers klaargestoomd voor het grote werk. En als er proble men zijn, dan staat hij paraat. „Het is mooi werk. Je kunt naar hartelust experimenteren, want niemand zal er wat van zeggen als je eens wat uitprobeert. Als ik met Osdorp Posse weg was, heb ik dat wel eens gemist, maar dan moet je ook wel wer ken volgens een strak concept. Zo'n band zit natuurlijk niet te wachten op de uitprobeersels van Stalenhoef. De jongens die het van mij in Magnifiosi pver- nemen, moeten zich maar aan mij spiegelen. Je ziet dat het mogelijk is om via vrijwilligers werk in een jongerencentrum aan een mooie baan te ko- Momenteel is Stalenhoef'even' niet werkzaam in de mu- ziekscene. Hij werkt als techni cus in het bedrijfsleven. „Maar als zich de kans voordoet, sta ik zo weer achter de lichtknop pen."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18