M ÏW Morsebel vraag derde uitvalswe Oegstgeeste garagehouder mist plattegroi Tweetal overleeft botsing met trein Regio Sportcomplex De Does trekt meer bezoek Paturain In de varianten kruiden of peper. In het koelvak. Kuipje a 80 gram. Met Klantenkaart 2-69 Johma maaltijdsalades v_v- Barbecuesalade of American coleslawsalade In het koelvak. Bak 500 gram. Met Klantenkaart 2&*> Bavaria bier Krat 18 flessen a 50 cl. Met Klantenkaart lé£9 Santa Maria Tex Mex Taco Dinner 1 12 Knapperige taco's, tacokruiden en tacosaus. Per pak. Met Klantenkaart 6r95 Nieuw! Konmar thee Engelse melange Een verfijnde melange samengesteld uit de beste theesoorten. Pakje 20 zakjes a 4 gram. Met Klantenkaart 459 Calgonit vaatwastabletten Powerballtabs of Dubbekaction. öPlït ^00s 7^/66 stuks. Met Klantenkaart 23-49" Glassex Anti-vet Reinigt hygiënisch en ontvet snel zonder naspoelen. Flacon 500 ml. Met Klantenkaart 499 /{docJjt oc ocrft ld strain KQllMar-1 Politie lost waarschuwingsschot voorschoten Twee inbrekers zijn gisteravond in een bedrijf aan de Rouwkooplaan in Voorschoten op heterdaad betrapt door een politieagent. Een agent hield in het pand de wacht, nadat eerder op de avond voorbereidingen voor een inbraak waren geconstateerd. Er was gerommeld aan een nooddeur en een telefoonlijn was doorgesneden. Na een half uur verschenen twee mannen in het gebouw. De agent gebood hen te blijven staan. Toen de mannen wegrenden loste de agent een waar schuwingsschot. Met behulp van een speurhond kon even later een 27-jarige Delftenaar op het Geestwoningpad worden aange houden. Van de tweede dader ontbreekt vooralsnog elk spoor. Automobilist rijdt door na ongeval zoeterwoude-runduk De politie van Leiderdorp zoekt een auto mobilist die zatermorgen is doorgereden nadat hij een verkeers ongeval had veroorzaakt op de Burgemeester Smeetsweg in Zoeterwoude-Rijndijk. Daarbij raakte een 36-jarige motorrijder gewond aan borst en enkel. De motorrijder stak de kruising over in de richting van Nil toen de auto hem van rechts aan reed. Getuigen kunnen bellen met de politie in Leiderdorp (071 - 5810101). Beeld van sokkel gehaald wassenaar Een standbeeld van een meisje met een bal in de hand, dat voor buurthuis Kerkehout in Wassenaar stond, is gis teravond met geweld van de sokkel gehaald. Het bronzen standbeeld lag in een tuin aan de Adrianastraat. De politie ver moedt dat de daders het beeld uiteindelijk te zwaar vonden om mee te nemen en het daarom in de tuin hebben achtergelaten. Bewoners voelen zich ingesloten De Morsebel moet er een derde uitvalsweg bij krijgen. Dat schrijven de bewoners van het David Zocherhuis, het appartementencomplex aan de Gerrit Rietveldlaan, in een brief aan de gemeente. De bewoners zijn bang dat ze geen kant op kunnen als het Lotte Stam-Beesepad> dat nu gebruikt wordt door bouwverkeer, na de zomer een fietspad wordt. In hun brief stellen ze voor het pad dat naar de Haarlemmerstraatweg leidt, geschikt te ma ken voor autoverkeer. De buurtvereniging houdt bin nenkort een enquête in de Morsebel of het voorstel op brede steun kan rekenen. do van Eycklaan lopen langs parkjes waar veel kinderen spe len. Dat levert volgens de brief schrijvers regelmatig gevaarlijke situaties op. Zij voorzien nog meer problemen als de speel veldjes aan de Hendrik van Ber- lagelaan deze zomer klaar zijn. In hun brief aan de gemeente stellen de bewoners dat die overlast in de wijk is te voorko men met de aanleg van een derde uitvalsweg naar de Haar- ier 'i i 'ifvl suzanne barbier De bewoners van het apparte mentencomplex op de hoek van de Gerrit Rietveldlaan en het Jan David Zocherpark zeg gen zich nu al 'ingesloten' te voelen in het noorden van de nieuwbouwwijk. Automobilis ten kunnen de Morsebel slechts via twee wegen verlaten. Zowel de Gerrit Rietveldlaan als de Al- lemmerstraatweg. Ht Stam-Beesepad leent volgens de onderteken stekend voor. De genu daarom serieus moet'eri wegen de weg, als d - °l werkzaamheden klaar *os schikt te maken voo 1W< Het zou dan een 30 k '8- weg moeten worden plan voor de Morsebel de weg na de zomer pad wordt. De Buurtvereniginj wijk en de Morsebel' is een enquête onder 'ho ^t( gezinnen in de nieuwl te houden. Het onderz re^ uitwijzen of de Morsnj! voortel voor een derdi weg steunt. Voorzitte werkerk van de buurtv heeft de wens afgeloj al onder aandacht verkeerswethouder V< Deze was vanmorgen reikbaar voor commen zoeterwoude jan preenen Wonder boven wonder hebben twee inwoners uit Zevenaar za terdagavond om tien uur een botsing met een trein in Zoeter- woude overleefd. Door nog on bekende oorzaak reden zij op de Ommedijkseweg bij Heine- ken langs de reeds gesloten overwegbomen op het moment dat de trein uit Utrecht nader de. De machinist zag het ge beuren, probeerde nog te rem men, maar kon de aanrijding niet meer voorkomen. „Er moeten wel duizend en gelbewaarders in die auto heb ben gezeten", zo verbaasde een politiewoordvoerder zich, net als de machinist en hulpverle ners, over de 'goede' afloop. De wagen werd meegesleurd en raakte total loss. De brandweer moest de auto openknippen om de inzittenden te bevrijden. De 44-jarige bestuurster liep een gebroken arm en rib en tal van kneuzingen op en kreeg glas in het oog. Mogelijk houdt zij aan het ongeluk blijvend oogletsel op. Na behandeling kon zij het LUMC in Leiden ver laten. Een 80-jarige passagier ligt nog met kneuzingen in het ziekenhuis. Beiden konden nog niet wor den ondervraagd. Het treinvak was ongeveer anderhalf uur af gesloten. Het aantal bezoekers van sport en recreatiecentrum De Does in Leiderdorp is vorig jaar met on geveer 12.000 gestegen ten op zichte van 1998. In totaal kwam het aantal gebruikers van de sport- en zwemaccommodatie daarmee op 270.000. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1999. De stijging heeft met name te ma ken met de toename van het aantal mensen dat zwemles nam in De Does. Waren dat er in 1998 nog 43.000, in 1999 na men ruim 50.000 mensen zwemles. Verder nam het ge bruik van de sporthal door ver enigingen en basisscholen met zo'n 6000 personen toe ten op zichte van 1998. De Does organiseerde vorig jaar een groot aantal extra acti viteiten voor zijn bezoekers. Zo was er een opa- en omaweek, een rommelmarkt en konden kinderen tegen gereduceerd ta rief zwemmen op woensdag middag, en op zondagochtend gratis onder begeleiding van een betalende volwassene. Uit onderzoek onder de be zoekers is gebleken dat De Does een functie vervult voor de hele regio. Om zwemmers van buiten Leiderdoq ven trekken wordt ged it( verdere uitbreiding aantal activiteiten. D< De Does rekening hoi wat de andere accomo de regio te bieden hel beheerder, Sportfond derdorp, pleit voor ov regionaal niveau' tusse schillende zwembadei Om de gehandicapt! stimuleren heeft De D jaar de gemeente Le geld gevraagd voor kleedtafel voor zwemmers. Die aanvra in behandeling. Al, kc i> 'Op een gegeven moment word je gek van al die mensen oegstgeest ane pieter wisse Gék wordt ie ervan. Dertig tot veertig keer per dag komen ze zijn zaak binnen om de weg te vragen. Als het aan directeur Tom Devilee van autobedrijf Détom en het BP benzinesta tion aan de Rhijngeesterstraat- weg ligt, komt er vandaag nog een nieuwe plattegrond van Oegstgeest te staan. Eerst belde Devilee ongeveer drie jaar lang geregeld naar de gemeente met het verzoek tot plaatsing van een plattegrond op de Rhijngeesterstraatweg, bij de kruising met de Geversstraat Nen de Rhijnzichtweg. Uiteinde lijk kwam de abri met platte grond er. Toen werd begonnen met de aanleg van de rotonde op de plaats van de kruising, werd het ding weer verwijderd. Sindsdien loopt het opnieuw storm bij Devilee. „Dit duurt alweer een half jaar nu. En ze hebben niks no dig. Sterker nog, het kost je eer der klanten. Soms ben je met klanten in gesprek die een auto willen, of die je echt om advies vragen. Dan komt er een vaak wat onrustig iemand achter ze staan. Mijn klanten voelen zich dan wat opgelaten. Je praat in eens niet zo makkelijk meer. En weg is je klant. 'Ik bel nog wel', roepen ze dan. En dan blijkt dat je alleen maar de weg hoeft uit te leggen", zegt Devilee. Dage lijks staat hij tientallen vracht wagenchauffeurs, toeristen en buitenlanders te woord. Het grootste deel van de spoorzoekers vormen echter de antiekliefhebbers. „Wij zijn moeilijk te vinden, ja," zegt me vrouw Van der Meijden van an tiekzaak Almonde Hoeve. „Wij hebben landelijke bekendheid. Veel van onze klanten komen van buiten Oegstgeest. Over de snelweg en de Rhijngeester straatweg dus. Op verzoek van meneer Devilee hebben we destijds ,ze£ bordjes .opgehan gen. foëgen'we een paar h'off- sulden boete v.,n de £e- „Ik ben maar weer begonnen met bellen naar de gemeente. In het begin wisten ze daar nog niet eens dat de abri weer weg was. Niemand wist waar 'ie was.", zegt Devilee. Inmiddels is de abri weer terecht, maar hij kan niet opnieuw worden ge plaatst. „Hij was ook niet echt kwijt. Hij staat bij de leveran cier", zegt een woordvoerder van de gemeente Oegstgeest. „Maar hij is verouderd. Poel geest stond er nog niet op, dus hij wordt vervangen. Maar wij zien ook dat er, van\)e! ongemak voor menee en anderen, iets moele ren. We zullen nu tijdfP' abri ergens anders v waar is nog niet beken! verplaatsen naar de rot s| „Ik hoop maar dat gebeurt. Kijk, het is helemaal geen mand uit de brand Mensen die de weg kunnen daar vaak aan doen. Maar dit is normaal! Op een ment word je mensen. Uit ergen nog de verkeerde ren", zegt Devilee. Wist u al dat er niets boven echte Voorschotense haring gaat? En dat Leiderdorp geen slaapdorp meer is? Met zijn verrassingen houdt wethouder Molkenboer de inwoners wel wakker. Voorschoten is er op een heel orginele manier achtergeko men, dat het personeel veel meer kan dan voor mogelijk werd gehouden. Dat bleek woensdag. Vis specialist De Arend stelde vijftig ha ringen beschikbaar aan de gemeen te. De 'eerste Voorschotense' van dit jaar. Of ze nu uit zee kwamen of uit de pas uitgebaggerde visvijvers rond begraafplaats Rosenburgh deed er niet toe. Voorop stond de vraag of dit karwei snel kon worden geklaard. Het ant woord loog er niet om. Als reigers, katten en visarenden doken de amb tenaren 's morgens om half negen op dit exclusieve ontbijt. Geen och tendhumeur, geen startproblemen. Alle vooroordelen over zogenaamd luie mensen werden gelogenstraft. Of ze nu aan de balie staan, of bij het uitvoerend bedrijf werken, alle maal bleken ze uiterst innemende types. Na ongeveer 31 seconden was alles weg. Wat de ambtenaren niet wisten was dat zij werden gebruikt. Zo mogelijk nog meer dan de rissen. De ge meente gooide onder leiding van burgemeester Peter Cannegieter (hij kreeg de allereerste Voorschotense van dit jaar) een harinkje uit om een kabeljauw te vangen. Met of zonder uitjes. Want als het personeel voor dag en dauw al zo'n glibberige opdracht zó snel weet uit te voeren, dan moet deze eensgezindheid ook op andere fronten tot een voor onmogelijk ge houden samenwerking leiden. Dan hoeven voorjaarsnota's voortaan niet meer tot het najaar te wachten. Dan hoeven verkeersonderzoeken niet meer te worden uitbesteed aan externe bureaus als Arcadis Heide- mij, dat vanuit Arnhem wel even een Visie op Voorschoten op papier dacht te zetten. Het voordeel van die nieuwe aanpak is dat de ambtenaren ook eens an dere uitjes te wachten staan. Als bui tenstaanders niet langer de toe komst van Voorschoten hoeven te voorspellen, mag het personeel er zelf weer op uit. Bijvoorbeeld naar Scheveningen, Katwijk en Arnhem, voor vergelijkend warenonderzoek. Om er dan al snel achter te komen, dat de haring nergens zo goed smaakt als in Voorschoten. Rust roest Victor Molkenboer houdt van ver rassingen. Zo verbaasde hij laatst vriend en vijand met de komst van een asielzoekerscentrum bij Driega- tenbrug. Nu zijn het weer de tijdelij ke - en volgens buurtbewoners 'on mogelijke' - verkeersmaatregelen voor de doorgaande route Acacia- laan-Achthovenerweg die bergen stof doen opwaaien. En de grote vraag is natuurlijk, waarmee hij morgen weer op de proppen komt. Hoe serieus moeten we de ideetjes van deze wethouder eigenlijk nog nemen? Het lijkt er namelijk sterk op dat Victor het trekje koestert de bur gers van Leiderdorp bij tijd en wijle flink door elkaar te schudden. 'Rust roest', is zijn motto, zonder daarmee overigens zijn collega van het CDA bewust te diskwalificeren. Een proefballonnetje hier, een prikkelen de maatregel daar; Victor zorgt er wel voor dat de gemoederen niet tot bedaren komen. Hij bestiert Leider dorp als een hyperactieve onderwij zer, die met een grijns om zijn lip pen lineaal na lineaal aan stukken slaat als een van zijn leerlingen in slaap dreigt te sukkelen. Hoe moeten we de verkeersrem- mende maatregelen voor de Acht- hovenerweg anders interpreteren? Dat moet toch een flauwe grap zijn? Toegegeven, het plan om een do- seerinstallatie te plaatsen, ter hoogte van de gemeentegrens met Koude kerk, remt de hoeveelheid verkeer. Maar niet de snelheid. Want het is Geroutineerd laat burgemeester Peter Cannegieter een haring naar den. Nergens smaakt de vis zo lekker als in Voorschoten, foto hielco natuurlijk erg verleidelijk om flink op het gaspedaal te trappen als er in geen velden of wegen andere auto's in de buurt rijden. Maar het wordt nog erger. Ter hoog te van de toekomstige toegang tot het woonwijkje Doeshof aan de Rui- gekade, heeft Victor, zo meldt het ambtelijke voorstel, een chicane ge pland. Dat is een kunstmatige bocht in een circuit voor autoraces, zo meldt de twintigste druk van Kra mers Nieuw Nederlands boek. Wat de volgende plannen van zijn, kunnen we dus wel rader nenkort ligt de bouwaanvraag een tribune bij het Patrimonii park ter inzage en nog voor de mer raast Jos Verstappen over Circuit van Leiderdorp. We zij gewaarschuwd.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12