Eerste test voor Krajicek ook zijn laatste Henk Wisman tekent contract bij Volendam tij kaard houdt Ie spanning er in Sport n Wetten naar profs ADO KOERS tips Succesvolle rentree Navratilova TAEKES TROPHY SCOREbord ÏRDAG 3 JUNI 2000 «nfox prolongeert schaaktitel pA» De Bredase schaakclub Panfox heeft de nationale titel brolongeerd. In de finale van de play-offs won Panfox giste- met 6,5 - 3,5 van HSG uit Hilversum. Het was het vijfde ppioenschap op rij. Een kwartier voor de tijdcontrole op de •[rtigste zet stelde Sokolov het eerste matchpunt veilig door [boers aanval af te slaan. Eerder had Van Wely van Rogers ge wonen en was Vaganian te sterk voor Douven, die in tijdnood a kans op voordeel had laten lopen. Bij de stand 5-2 bracht ^i remise van Van der Wiel tegen Brenninkmeijer het beslis- Tde halve punt binnen. antani rijdt als herboren in Giro fiNCON Marco Pantani heeft vier weken voor de start van de pr laten zien dat hij het wielervak nog niet is verleerd. Zijn van rijden in de negentiende rit van de Ronde van Italië naar de Franse plaats Brianpon, met als beruchte top- de Agnello en de Izouard, was indrukwekkend. De ritzege g naar Paolo Lanfranchi, die een minuut voorsprong had op titani. De roze trui bleef om de schouders van Francesco Cas- c ande, die zijn voordelige marge van 25 seconden behield, berto Simoni is met een achterstand van 49 seconden ook t kansloos voor de eindzege. De tijdrit naai' Sestrières van moet de beslissing brengen in de Giro die morgen ein- t. De renners moeten in de strijd tegen het uurwerk over 34 >meter twee beklimmingen over respectievelijk een lengte 10 km en 13 km bedwingen. - LEIDEN WILLEM SPIERDIJK Henk Wisman, de trainer van Rijnsburgse Boys, heeft gister avond een contract getekend bij Volendam. De 42-jarige Am sterdammer kwam een contract van een jaar overeen. Wisman was drie jaar trainer in Rijns burg, daarvoor had hij drie jaar Quick Boys onder zijn hoede. De Amsterdammer volgt bij Vo lendam Andries Jonker op. Wisman zegt bij Volendam, dat vorig jaar op de op twee na onderste plaats eindigde, 'op het nulpunt te moeten begin nen'. „Dat is juist hetgene wat me aantrekt. Het bestuur heeft helemaal geen doelstelling ge formuleerd, mijn taak is om te zorgen dat de spelers het spel- plezier terugkrijgen." Enkele maanden geleden leek de Volendamse club financieel nog aan de grond te zitten. „Wat het nieuwe bestuur in twee, drie maanden voor elkaar heeft gekregen is knap. En ik heb het idee dat er nog veel meer in het vat zit", meent de Amsterdamse trainer. De selectie van Volendam telt 14 fullprofs, de rest is semi- prof. „De meeste spelers ken ik niet eens, ik heb Volendam af gelopen seizoen niet één keer zien spelen. De voorbereiding loopt dan ook tot in het nieuwe seizoen door. Het betekent dat ik nog niet mijn stempel op het elftal kan drukken, want de se lectie is al helemaal rond." Wisman heeft nog wel aange kaart of de ploeg aangevuld kan worden met een aantal top-, amateurs. Maar de clubs uit de regio hoeven niet bang te zijn hun topspelers kwijt te raken. „Want daar is geen financiële ruimte voor bij Volendam." Wisman haalde twee jaar ge leden zijn diploma 'Coach Be taald Voetbal'. Het is de eerste keer dat hij in het profvoetbal aan de slag gaat. De trainer stond de afgelopen twee jaar wel bij andere clubs in de be langstelling. Hij was lange tijd kandidaat bij Telstar en ooit toonde ook Universitate Craio va belangstelling. „Maar die club liet niets meer van zich horen", aldus Wisman. Rijnsburgse Boys moet nu op zoek naar een andere trainer. Wisman heeft beloofd de club te helpen met die zoektocht. „Het voordeel is dat alles voor het nieuwe seizoen is geregeld. Er zijn drie spelers vertrokken, maar daar zijn ook weer drie goede jongens voor teruggeko men." Henk Wisman archieffoto dick hogewoninc Keuze voor risicovol spel valt ongelukkig uit LOMAN LEEFMANS jen van Wetten maakt deze (er de overstap van de ama- jtak van ADO Den Haag r de profs. Twee jaar nadat 20-jarige Leidenaar over- ite van Meerburg, wordt hij pnomen in de A-selectie, [optreden in het eerste elftal er volgens het voormalig Talent van het Jaar ko- sld seizoen nog niet in. pit ik combineer het voetbal I altijd met een studie infor- C"ica aan de Haagse Hoge school. Dat kost te veel tijd." Van Wetten zag zijn ambitie om de promotie naar de proftak te maken in de afgelo pen jaargang steeds dichterbij komen, omdat hij twee keer in de week met de betaalde voet ballers mocht meetrainen. „En dat doen ze natuurlijk niet zon der bedoeling. Twee maanden geleden wist ik al dat ik naar de profs zou gaan. Besloten is dat er nog geen contract voor mij in zit. Daar ben ik niet teleurge steld over. Ik ben hiermee al dik tevreden." Ivega, zaterdag 3 juni. ste koers: Mon Ami, Laetitianora, Mystic Memory. Tweede koers: Niels HB, Next One Supreme. Derde koers: Odd's Against, ONM Select, Ohio Vierde koers: Niels Z, Montaz K, Nevele W, Mister Maikel W. Vijfde koers: Ike, La Coruna, Bison Pride. Zesde koers: Nouveau Gazeau, Nobby Sti- vernice. Zevende koers: Olympic Wish, Olivier A, Norris. Achtste koers: ky Ten, Hinde Buitenzorg, Jolanda Shoeing. Negende koers: Borga Ele- t, Kosmos Queen, Lobster Stew. ndigt, zondag 4 juni ste koers: Ottey Boko, Nero Buitenzorg, Mandy Pluto. Tweede koers: Off lit, Oker Bear, Master Geluk. Derde koers: Sunlight Dancer, La Tavemetta, la Vryenesse. Vierde koers: Mastermind Jago, Kasparov, Nicotine, Millio- ee. Vijfde Koers: Omly Ricardo, Nanza Flyer, Opus Seven. Zesde koers: Li te Hollande, Joyeuse du Nil, Milord Boko. Zevende koers: Miss Behaving, rit Landzicht, Quinto. Achtste koers: Intact Hornline, Sir Volo, Kanjer Nor- Negende koers: Maestro Viva, Macho Groenhof, My Way K. Tiende :rs: Joupy Sunshine, Kim Wielinga, His Iron Horse. Elfde koers: Aloof icess, Glowing Light, Fredrik the Fierce. .bnaar, maandag 5 juni ste koers: Krek Vliethoeve, Jadino, Iamflne Mountain. Tweede koers: La- a Boko, Janco van Douma, Lefkas Oldeson. Derde koers: Maestro David, ali Swagerman, Noeri Dennehof. Vierde koers: Olsy Rainbow, Oke Car- che, Nicole Loo. Vijfde Koers: Foxy Dart, Lybrock Grollo, Hamburger - Zesde koers: Osins, Morning Star S, Now or Never M. Zevende koers: ro Arlo, Fewandfarbetween, Investment. Achtste koers: Nibber F Boko, Is Jeanet, Melissa Boko, Kid Galahad. Negende koers: Mireille K, Nova Ne- t, Pontus Leb. Het bombardement van opslagen waarmee Richard KTajicek gisteren de Span jaard Alex Corretja be stookte was van te korte duur. En omdat hij het lijf- aan-lijfgevecht schuwde en aan het net niet over tuigde, was de Nederlan der uiteindelijk kansloos tegen de nummer tien van de plaatsingslijst (4-6, 6-2, 6-3, 6-2). De Parijse 'oefe ning' van Richard Krajicek is na drie potjes ten einde. MARTUN VAN BEETEN Onverschillig accepteerde de 28-jarige Muiderberger de ne derlaag op Roland Garros. Op warmertjes tegen Thomas Zib en Werner Eschauer had hij moeiteloos doorstaan, de eerste test tegen Corretja bleek direct veel te moeilijk. Het was wel een pittig examen tegen de fi nalist van twee jaar terug, die in 1998 ook het ATP-wereldkam pioenschap in Hannover won en tweede stond op de wereld ranglijst. Nog steeds behoort Corretja, die dit jaar het toer nooi van Indian Wells op zijn naam schreef, tot de top tien van de wereld. Krajicek voelde zich onzeker vanaf de baseline, had een overdosis respect voor de repu tatie van Corretja. Hij dacht de Spanjaard alleen met extreem aanvallend tennis te kunnen verontrusten. „Ik dwong mezelf ÜF51"-- - li'FfifT TT 1 Richard Krajicek na zijn nederlaag tegen Alex Corretja: „Het was gewoon onmogelijk om drie sets lang zo sterk te blijven serveren." foto anp meer risico te nemen dan ik ei genlijk wilde. Tegen iemand als Mariano Zabaleta durf ik wel de strijd van achteruit aan te gaan, tegen Corretja niet." Zijn keuze viel ongelukkig uit, want Kraji- ceks matige volley's werden door de Spaanse klever stijlvol en doeltreffend verwerkt. Een 'aardige oefening' noem de Krajicek zijn verblijf in Parijs. „Ik kan hier moeilijk tevreden over zijn. Ik heb gewonnen van de jongens die ik moest ver slaan, meer niet. Mijn knie heeft zich in elk geval goed ge houden, ook in deze viersetter. Dat is een goed teken. Ach, op gravel is de belasting altijd een stuk minder." Anderhalve set zag het ernaar uit dat Krajicek zijn verblijf op Roland Garros nog een tijdje zou rekken. De Muiderberger had in Parijs vijfmaal eerder te genover een Spanjaard gestaan en nog nooit verloren. Corretja had hij vorig jaar in hun enige onderlinge ontmoeting in Stutt gart al geklopt. Met acht aces gaf hij Corretja in de eerste set amper de kans zijn kwaliteiten op gravel te etaleren. Krajicek profiteerde in de zevende game van wat Spaanse foutjes en liep doodeenvoudig naar de winst in de eerste set. „Terwijl ik niet eens goed tenniste." Gek genoeg kwam Krajicek in de verloren tweede set beter in zijn spel. Hij kreeg op 2-2 kans Corretja te breken, kon die niet verzilveren en verloor meteen zeven games op rij. Opvallend, in drie servicegames produ ceerde hij geen enkele ace. „Ging het in de rally net lekker, was de wedstrijd eigenlijk met-1 een afgelopen. Het was gewoon onmogelijk om drie sets lang zo.; sterk te blijven serveren." Met Krajicek verdween de laatste Nederlander uit het en kelspel in Parijs. Ook hij kan; zich richten op het grasseizoen. In het Duitse Halle en in Ros-; malen bereidt de Muiderberger; zich voor op Wimbledon, waar! hij vorig jaar in de derde ronde over de Zwitser Lorenzo Manta struikelde. „Ik zet me niet meer zo onder druk als vorig jaar, toen ik een slecht gravelseizoen j per se wilde goedmaken op gras. Met wat minder verwach- j tingen denk ik een stuk beter te' presteren." Krajicek bleef in Parijs zo: goed als gevrijwaard van knie klachten. Toch ging de aan dacht uit naar zijn broze ge wricht. Zeker omdat ook Mar- celo Rios, Andre Agassi en Pa trick Rafter kwakkelden in Pa-{ rijs. „Ik zie daar geen verband) in. Bij mij is het een kwestie van] leeftijd. Sommige topsporters; hebben een zwak punt en bijl mij is dat de knie. Een plek in je! lichaam kan zo slijten, dat die! niet meer geschikt is voor top sport. Dan kun je veel rusten of af en toe door cfe pijn heen bij ten. Sommige tennissers heb ben nou eenmaal een lichaam, dat beter geschikt is voor top-; sport. Dat heb ik maar te ac cepteren." rrstel Davids ligt op schema bijna twee jaar, na zestien bninterlands, nog maar een \k voor EURO 2000, zal pk Rijkaard toch eindelijk EK-elftal wel eens mogen senteren. De bondscoach pt een moment na, en zei: lor honderd procent kan ik niet garanderen." Frank taard houdt de spanning er het allerlaatste moment in. pjkaard is laat, rijkelijk laat, den veel kenners, collega pers. Te laat, oordelen som- jen zelfs. Dat kan niet goed l. Patronen moeten inslij- 1, automatismen ontstaan, ar is tijd voor nodig, lijkaard bleef onverstoor- [r, tot het laatst. Zelfs gister- ind, twee dagen voor het al- aatste oefenduel tegen Po- wilde de jonge bondscoach 2 niet spreken van een basis- En dat hing niet alleen af l de teen van Edgar Davids, jcaard: „Het heeft 90k met jlere afwegingen te* maken, pijn veel spelers die hier pri- i presteren. Ik moet er nog Is flink over nadenken." (laar binnenskamers zijn de jen al duidelijk aangebracht. Ook de spelers vermoeden dat tegen Polen Oranje voor EURO 2000 zal worden gepresenteerd. Met uiteraard de nodige wis sels. Rijkaard heeft heel lang ge wacht met de definitieve aan loop naar EURO 2000. Dat kwam de coach op flinke kritiek te staan. Rijkaard echter, heeft in de lange aanloop telkens ge zegd dat hij precies wist waar hij mee bezig was. Dat lijkt nu ook weer het geval. Het had volgens Rijkaard geen zin om direct na de laatste competitie rondes vol gas te geven. Of een concept te laten inslijpen als de spelers niet honderd procent scherp zijn. Rijkaard koos voor een zeer korte, maar scherpe voorbereiding. Hij wachtte der halve. Lang, té lang vonden sommigen. Er was onbegrip, zeker in de trainerswereld. Pas een week voor de aftrap vindt hij zijn spelers conditioneel en geestelijk scherp genoeg om aan de finale van de voorberei ding te beginnen. Maar zijn basiself wilde hij zelfs gisteravond nog niet prijs geven. Ook niet aan de hand van de lijst met rugnummers. De nummers één tot en met elf vormen een mooi team. Dat Fanatiek en gedreven maakte Martina Navratilova haar ren tree op Roland Garros. Met haar Zuid-Afrikaanse partner Mariaan de Swardt bereikte de 43-jarige tennislegende ten kos te van de Belgische/Italiaanse combinatie Sabine Appelmans- /Rita Grande de tweede ronde, 5-7 6-1 6-3. In de schaduw van Navratilova maakte ook Manon Bollegraf een succesvolle come back op een grandslam. De Er- melose klopte met haar Ameri kaanse partner Nicole Arendt haar landgenote Caroline Vis en de Fran^aise Amélie Maresmo, 6-2 6-3. Navratilova en De Swardt hadden een moeilijke start te gen Appelmans en Grande. Een balincident rond de Belgische brak het ritme van het duo. Ap pelmans kreeg een bal op haar oog en liet zich bij een stand van 7-5 1-4 lange tijd met ijs be handelen. Gelukkig voor Navra tilova en de vele toeschouwers op de tribune kon Appelmans de wedstrijd wel uitspelen. Miriam Oremans en Kristie Boogert, de concurrentes voor het olympische ticket, verloren in de eerste ronde van de Spaanse/Argentijnse combina tie Martinez/Tarabini, 4-6 6-4 4-6. Ook Amanda Hopmans redde het met de Spaanse Tor- rens Valero niet tegen de Fran se combinatie Cocheteux/De- chy (3-6 5-7). Seda Noorlander ging met de Spaanse Ortuno onderuit tegen het Italiaanse tweetal Canepa/Casoni (1-6 6-4 5-7). Jan Siemerink bleef met de Indiër Paes ook steken in de eerste ronde door verlies met 7- 6 6-3 tegen de Fransen Forge- t/Raoux. Paul Haarhuis pres teerde wel goed met zijn Au stralische partners. Met Sandon Stolle bereikte hij ten koste van de Australiërs Kilderry en Tra- macchi de derde ronde, 4-6 6-3 6-4. In het gemengd dubbel plaatste hij zich met Catherine Barclay voor de tweede schif ting. zou kunnen duiden op een ba siselftal. Rijkaard: „Ja, maar daar zitten ook verzoeknum mers tussen." Edgar Davids kan morgen waarschijnlijk een deel van de wedstrijd spelen. De kleine middenvelder is bijna twee we ken uit de roulatie geweest na een teenoperatie. „Davids voelt zich erg goed", rapporteerde Rijkaard. Dat heeft een kleine bijkomstigheid. De coach: „We moeten hem iets afremmen, ze ker in de duels. Een ongeluk zit in een klein hoekje." In verband met het plotselinge vertrek van onze hoofd- en jeugdtrainer is voetbalvereniging Oegstgeest met spoed op zoek naar een hoofdcoach/trainer A 1 VV Oegstgeest A1 speelt hoofdklasse. Voor meer Informatie kunnen belangstellen den zich wenden tot trainercoördinator Theo Smit. Reacties zo spoedig mogelijk naar bovengenoemde trainercoördinator. Liefst telefonisch. Theo Smit Siegenlaan 78, 2231 PE Rijnsburg 071-402 34 19 Taeke Taekema neemt met het Nederlands hockeyteam deel aan de Champions Trophy in Amstelveen. Het strafcornerkanon uit Oegstgeest, speler van HCKZ, bericht in Taekes Trophy dagelijks over zijn ervaringen. Mijn eerste treffer voor Oranje. Op het moment 'dat die strafcorner er tegen Spanje inging, u>as ik natuur lijk enorm blij. En ook na afloop heb ik met een paar vrienden die waren komen kijken nog wat nagenoten, maar al snel daarna was iedereen al met de finale van zondag bezig. Het nieuws van de dag was natuur lijk de blessure van Jacques Brinkman. Op weg naar het stadion kregen we van Maurits Hendriks te horen dat hij zes tot acht weken is uitgescha keld. Ik hoop dat hij op tijd fit is voor de Spelen. Iedereen was erg onder de indruk en in de kleedkamer moesten we dat even van ons af zetten. Bij mijn debuut op dit toernooi was ik alleen in de eerste mi nuten nerveus, maar al snel zat ik goed in de wedstrijd. Voorafhadden we afgesproken dat ik alle strafcorners zou pushen. We hielden nog één variant achter de hand voor als we veel corners zouden krijgen. In de eerste helft kre gen we er drie en die liepen al lemaal verkeerd. De eerste werd nog door een Spaanse verdediger geblokt, de volgende twee werden verkeerd aangeslagen - te ver naar rechts - waar door Wouter van Pelt ze niet goed kon stoppen. Na rust hebben we maar één strafcorner gekregen, vlak voor tijd, en die ging er dus in. Laag en vlak langs de kee per. Mooi dat dat ook nog het beslis sende doelpunt betekende. Het was lang 0-0 gebleven maar in de problemen zijn we bijna niet gekomen. Na de wedstrijd zijn we in het Wagener geble ven om naar Australië - Duits land te kijken en daarna heb ben we gegeten op een rond vaartboot door de Amsterdam se grachten. Duitsland wordt de tegenstander in de finale en door het uitvallen van Brink man hoeft een van de jonkies - Matthijs Brouwer of ik dus - niet meer naar de tribune. En dat betekent weer een klein kansje op een invalbeurt. Ik ben benieuwd." PRIJSVRAGEN ty Day van vrijdag 2 juni: 4 -11 - 15 - 20 - 27 - 33 - 36 - 39 - 45 - 49 - 50 - 54 - 58 - 59 - 68 - 70 - 74 - 79. (onder voorbehoud). GOLF 'ntry. Engels Open. Europese Tour, 2,8 mil- i gulden. Stand na tweede ronde: 1Campbell 132 slagen, 2. O'Malley (Aus) 137, 3. wood (Eng), Montgomerie (Sch), Webster 139, 6. Gonzalez (Arg), Grönberg (Zwe) 19. Lafeber (Ned) 143 (76 67). Uitgescha- 77. Muntz (Ned) 147 (76 71). HOCKEY Stelveen. Champions Trophy. lnen, vijfde speelronde. Nederland - Spanje 1(0-0). 67. Taekema 1-0 (sc). fsland - Australië 4-2 (4-2). Zuid-Korea - pt-Brittannië 3-1 (1-1). [stand: Nederland 5-15, Duitsland 5-9, ije 5-7, Zuid-Korea 5-6, Australië 5-5, Groot- annië 5-1. PAARDENSPORT ern. CSIO. Grote Prijs, na barrage: 1 Fuchs I) Tinka's boy 0 strafpunten, 45,16 seconden, Pubbeldam (Ned) - Interaccess De Sjiem 0- 45,39, 3. De Azevedo (Bra) Ralph 0-48,47, 22. Voorn/Lando 8-79,24, 31Jenny Zoer/Little Rock 20-81,62. München. CSI. Dressuur, Grand Prix: 1. Klimke (Dui) White Foot 1763 punten, 2. Gonnelien Rothenberger (Ned) Jonggor's Weyden 1705, 3. Gribbge (Dui) Meggle's Biagotti 1699. Hamburg. CSI. Puntenwedstrijd: 1. John Whita- ker (GBr) Hunters Level 44 punten,43,40 secon den, 2. Huck (Dui) Montanus Lukas 44-46,47, 3 Gundel (Dui) Golden Beauty 44-47,90, 6. Ehren- s/Celano 44-54,01. Springconcours: 1. Ludger Beerbaum (Dui) Gustav 0-64,96, 2. Wulschner- /Caprigode 0-71,44, 3. Nieberg (Dui) Piccolino 0-73,67 Dressuur, Grand Prix: 1. Capellmann (Dui) Farbenfroh 1851 punten, 2. Van Grunsven (Ned) Gestion Idool 1789, 3. Bontje (Ned) Ge- stion Silvano N 1776, 4. Werth (Dui) Antony FRH, Capellmann/Nikolaus 1760, 6. Van Gruns- ven/Gestion Gere 1724, 7. Gademann-Jordens/O- lympic Jump 1706. Eindhoven. CSI. Springconcours, 1.50 m, met barrage: 1. Hendrix (Ned) RBG Fadl Allah 0- 36,98, 2. Lund/Laiko 0-38,26, 3. Van der Vleu- ten/Audi's Jikke 2-41,91, 4. CArey (Ier) The Prophets Thumb 4-36,47, 5. Thijssen/Hickory 5- 40,44. ROEIEN Houdt (Bel) 7-6 6-3. 7.09,73, 2. Ibrahim (Egy) 7.18,24, 3. Siaudvitys (Lit) 7.20,36, 5. Egelmeers (Ned) 7.27,46. Vier- zonder-stuurman. Halve finales (Eerste 3 in fina le): 1. Slovenië 6.15,27, 2. Noorwegen 6.15,98, 3. Frankrijk II 6.18,67, 6 Nederland (Kind, Fon tein, Klinge, Van Dongen) 6.30,98. Dubbelvier, halve finales (Eerste 3 naar finale), eerste 1 Duitsland 6.04,30, 2. Nederland (Verberne, Lip- pits, Simon, Bartman) 6.04,98, 3. Oekraine 6.06,90. Achten, serie: 1. Groot-Brittannië 5.42,41, 2. Nederland (Middag, Eggenkamp, Jansen, Van der Zwan, Van der Noort, Cirkel, Rienks, stm. Van Oijen) 5.44,75, 3. Rusland 5.45,29, 4. Kroatië 5.45,29, 5. Roemenië 5.47,86, 6. Duitsland 5.49.36. Lichtgewichten: Twee-zonder-stuurman, serie (winnaar in finale): 1. Dormans/De Groot (Ned) 7.00,85, 2. Elgh/Johansson (Zwe) 7.06,10, 3. Binder/Schmidt (Zwi) 7.14,53. Vier-zonder- stuurman, herkansing (Eerste 3 in halve finale): 1. Nederland (Spaans, Trooster, Kolkman, Van der Vooren) 6.13,80, 2. Rusland 6.14,72, 3. Duitsland 6.27,94, 4. Polen 6.34,17. Vrouwen: Open klasse: Twee-zonder-stuurvrouw, herkansing (Eerste 2 in finale): 1. Wech/Barth (Dui) 7.32,72, 2. Bolman/Dekker (Ned) 7,35,89, 3. Zygmunt/Belka (Pol) 7.44,58. Achten, serie: 1. Roemenië 6.21,48, 2. Wit-Rusland 6.22,86, 3. Nederland (Venema, Ter Beek, Van Dishoeck, Van Nes, Appeldoorn, Penninx, Westerhof, Meij er, stv Quik) 6.23,58, 4. Groot-Brittannië 6.25,57. Lichtgewichten: Dubbeltwee, halve fi nales (Eerste 3 in finale), tweede: 1 Burcica/Ma- coviciuc (Roe) 7.31,18, 2. Ou/Yu (Chn) 7.31,50, 3. Van der Kolkman Eupen (Ned) 7.32,85. SCHAKEN Breda. NK playoffs. Finale: Panfox - HSG 6,5 - 3,5. Troostfinale: BSG - ESG00 6,5 - 3,5. Panfox Nederlands kampioen. Parijs. Roland Garros, 25 miljoen gujden. Man nen, derde ronde: Corretja (Spa/10) - Krajicek (Ned) 4-6 6-2 6-3 6-2, Kafelnikov (Rus/4) - Gros- jean (Fra) 6-3 6-1 5-7 6-4, Kuerten (Bra/5) - Chang (VSt) 6-3 6-7 6-1 6-4, Lapentti (Ecu/11) - Wayne Ferreira (ZAf) 5-7 6-3 7-5 6-3, Vicente (Spa) - Henman (GBr/13) 7-5 4-6 6-4 4-6 6-3, Ferrero (Spa/16) - Puerta (Arg) 6-2 3-2 opgave Puerta, Philippoussis (Aus) - Arazi (Mar) 6-2 6-1 3-6 6-3, Federer (Zwi) - Kratochvil (Zwi) 7-6 6-4 2-6 6-7 8-6. Dubbelspel, eerste ronde: Forge- t/Raoux (Fra) - Siemerink/Paes (Ned/lna) 7-6 6-3. Tweede ronde: Haarhuis/Stolle (Ned/Aus/3) - Kil- derry/Tramacchi (Aus) 4-6 6-3 6-4. Vrouwen, derde ronde: Seles (VSt/3) - Kuti Kis (Hon) 6-1 6-2, Pierce (Fra/6) - Razzano (Fra) 6-4 6-0, Zvereva (WRu) - Zuluaga (Col) 4-6 6-2 1-0 opgave, Hingis (Zwi/1) - Garbin (Ita) 6-1 6-0, Ru bin (VSt) - Tauziat (Fra/7) 6-4 7-6, Carlsson (Zwe) - Testud (Fra/10) 4-6 6-3 7-5, Mauresmo (Fra/13) - Hrdlickova (Tsj) 6-1 6-0, Dragomir (Roe) - Maleeva (Bul) 7-6 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Cocheteux/Dechy (Fra) - Hopmans/Torrens Valero (Ned/Spa) 6-3 7-5, Martinez/Tarabini (Spa/Arg/8) - Boogert/Oremans (Ned) 6-4 4-6 6- 4, Canepa/Casoni (Ita) - Noorlander/Ortuna (Ned- /Spa) 6-1 4-6 7-5, Navratilova/De Swardt (VSt- /ZAf) - Appelmans/Grande (Bel/lta) 5-7 6-1 6-3, Bollegraf/Arendt (Ned/VSt/11) - Vis/Mauresmo (Ned/Fra) 6-2 6-3. Gemengddubbel, eerste ron de: Haarhuis/Barclay (Ned/Aus) - Van Roost/Van Montreux. Vrouwen, internationaal toernooi. Groep A: Rusland - Nederland 3-0 (25-15 25-21 25-19). Stand: 1. Rusland 3-6, 2. China 3-4, 3. Nederland 3-2, 4. Verenigde Staten 3-2. WIELRENNEN Ronde van Italië. Negentiende etappe Saluzzo - Briangon: 1. Lanfranchi (Ita) 176 km in 5.32.07, 2. Pantani (Ita) 0.54, 3. Simoni (Ita) 1.01, 4. Ca- sagrande (Ita), 5. Garzelli (Ita), 75. Voskamp 23.13, 78. Blijlevens, 100. De Jongh 23.19, 107. Dekker, 108. Kroon, 110. Vries, 112. Pronk, 120. Engels 23.47 Klassement: l.Casa- grande 92.44.17, 2. Garzelli 0.25, 3. Simoni 0.49, 4. Tonkov 2.46, 5. Buenahora 3.50, 28. Pantani 55.48, 79. Engels 2.16.32, 97. Blijle vens 2.50.30, 100. Kroon 2.51.36, 108. Vries 2.58.38, 109. Pronk 2 59.01, 121 Dekker 3.26.43, 123. De Jongh 3.34.19, 125. Voskamp 3.34.29. Ster van Zeeland, vrouwen. Eerste etappe, Kwa dendamme - Kwadendamme: 1. Zijlaard-Van Moorsel (Rotterdam) 84 km in 2.03.00 (16e sei zoensoverwinning), 2. Van Kuyk (Breda), 3, Mos (Ruinen). Noord-Amerikaanse competitie NHL. Finale om de Stanley Cup: New Jersey Devils - Dallas Stars 1-2. Stand best-of seven; 1-1. ZWEMMEN Drachten. NK. Vrouwen. 800 vrij: 1. Geurts (USZC) 8.49,82, 2 Dimitra (PSV) 9.13,06, 3. Van der Weijden (Blesbosch Zwemmers) 9.17,52. 50 rug: 1. Starink (DWK) 29,86, 2. Su ze Valen (AZ&PC) 30,41, 3. Koster (Hoogeveen) 30,55; series: De Bruijn (PSV) 29,86. 50 school: 1. Nienke Valen (AZ&PC) 32,70, 2. Baans (PSV) 32,94, 3. Broekhuizen (DWK) 33,38. 100 vlin der: 1. De Bruijn 57,97, 2. Groot (AZ&PC) 1.01,41, 3. Scheepbouwer (De Whee) 1.02,99, 200 wissel: 1. Starink 2.20,05, 2. Kouwenberg (WVZ) 2.21,26, 3. Geurts 2.21,64. Mannen. 50 school: 1. Wouda (PSV) 29,35, 2. Jansen (AZ&PC) 29,65, 3. Hoetjes (DWK) 29,77. 50 rug: 1. Veens (PSV) 26,93, 2. Sander Ganze vlc-s (DWK) 27,01 (NJR), 3. Zwering (PSV) 27,10. 100 vlinder: 1 Aartsen (Kempvis) 53,83, 2. Keizer (PSV) 53,87, 3. Kamphuis (SG Dor drecht) 55,34. 200 wissel: 1. Wouda 2.01,83, 2. Van der Zijden (DWK) 2.05,87, 3. Bérénos (PSV) 1' 08,1 1 4x200 vrij: I DWK 4/ 0',. V WZ&PC 8.09,06, 3. AZ&PC 8.10,71. IJSHOCKEY

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 37