Waar zijn de vaders gebleven? I f Gepaste scepsis ZATERDAG 3 JUNI 2000 C 0 M M E N T A A R De ruim twee jaar geleden losgebarsten Azië-crisis trof Indonesië verreweg het hardst. Onder leiding van het Internationale Mone taire Fonds (IMF) werd een omvangrijk hulppakket voor het eilan denrijk in elkaar getimmerd. IMF-topman Camdessus kwam per soonlijk naar Jakarta om het, samen met toenmalig president Soe- harto, te bekrachtigen. Direct na de ceremonie verkeerde Camdessus in een zonnige stemming, maar al snel zou hij ontdekken dat de bijeenkomst in feite een drama was. Tv-beelden en krantenfoto's toonden hoe Soeharto, gezeten op de enige beschikbare stoel, zijn handteke ning zette, terwijl de veel grotere Camdessus, de armen over elkaar geslagen, naast hem stond en op hem neerkeek. De symboliek was glashelder: westerse rijkaard vernedert armlastige oosterling. Het incident was een perfecte illustratie van de stekeligheden waarvan toch al sprake was in de betrekkingen tussen het IMF en de zwaar bezochte Aziatische landen. IMF-teams kwamen naar Bangkok, Jakarta en andere hoofdsteden om te praten over de voorwaarden waaronder hulp zou worden geboden. Volgens het IMF waren het onderhandelingen, maar in de ontvangende landen overheerste de indruk dat 'dokter' IMF een medicijn-tegen-alle- kwalen door de strot kwam duwen, zonder te letten op plaatselijke omstandigheden. Zo liquideerde Jakarta eind 1997 zestien banken, zoals was afge sproken met het IMF. Het gevolg was dat het toch al aangetaste vertrouwen in het bankwezen vrijwel geheel verdampte, met alle narigheid van dien. Het is slechts één van de omstreden maatrege len die het IMF in Azië afdwong. Sommigen beweren dat het IMF de getroffen landen hielp open breken, waarna het westerse bedrijfsleven er de vruchten kon plukken. Ook in minder radicale kring ontstond echter zeer leven dig debat over het IMF-optreden. Tot eenduidige conclusies heeft dat debat nog niet geleid, maar duidelijk is wel dat er het een ander te verbeteren valt. De nieuwe IMF-topman, Kohier, heeft dat deze week in Bangkok ook toegege ven. Het IMF moet beter luisteren, zei hij. Dat is een goed signaal, maar die zijn er al meer geweest. Over een paar maanden moet er een nieuwe toekomstvisie liggen, zei Kohier. Dan moet blijken of het IMF ook boter bij de vis doet. Tot dat moment lijkt scepsis ge past. Wisselvallig weerbeeld De kansen op een koude, laat staan strenge winter, zijn aan zienlijk geslonken. Tot die con clusie komt klimaatonderzoe ker Folkert IJnsen. Hij onder zocht de frequentieverschui ving van de winters in ons land (graadmeter De Bilt) over het tijdvak 1707-2000. Net als Bart van Mourik constateerde IJnsen dat er opmerkelijke sprongsge wijze verschuiving is opgetre den in de frequentieverdeling van het karakter van de winters. Over de periode 1707-1990 was ongeveer 37% van de winters extreem zacht, zeer zacht, zacht of vrij zacht. Over de afgelopen 13 jaar (1988-2000) steeg dat percentage tot liefst 75 terwijl het aantal winters dat tenmin ste koud werd, daalde van on geveer 37 naar 14%. IJnsen maakt wel een onder voorbe houd, want een periode van 13 jaar is relatief kort. Hij acht toe val echter zo goed als uitgeslo ten. IJnsen heeft verder aange toond dat het gedrag van de zo mers gedurende de laatste 13 jaar net zo uitzonderlijk is als dat van de winters. Tussen een hogedrukgebied bij de Schotse Shetlandeilanden en een over westelijk Frankrijk naderende onweersstoring gaat de wind vandaag uit het noordoosten waaien. De windsterkte wordt matig. Het weerbeeld kenmerkt zich door enkele wolkenvelden maar is er ook ruimte voor zon neschijn en het wordt warm. De temperaturen lopen op tot 23-24 graden. Aan het einde van de middag kan er in het zuiden van het land een bui tot ontwikkeling komen. Later op de avond maar vooral in de nacht gaan ook bij ons (on weersbuien vallen. Morgen komt het wederom tot (zware) onweersbuien. Het valt niet uit te sluiten dat tussen van avond en morgenavond plaatselijk 40 mm valt. Later klaart het van het zuidwesten uit op. Na een tamelijk war me nacht (minima rond 15 graden) lopen de tempera turen zondagmiddag uit- een van rond 19 in Zeeland tot mogelijk nog meer dan 25 graden in het oosten. De wind draait van oost naar west tot zuidwest en kan aan de kust aanwakke ren tot een kracht 6-7. War Child-ambassadeur Marco Borsato zoekt oorlogskinderen op Een jaar na de oorlog spelen de kinderen weer. Maar vanaf hun schommel kijken ze uit op de grote nieuwe begraafplaatsen die overal het dorpsbeeld bepalen. Zanger Marco Borsato is zojuist teruggekeerd van een zesdaagse rondreis door het zwaar getroffen Kosovo. Als ambassadeur van de internationale organisatie War Child, die therapeutische hulp geeft aan oorlogskinderen, be zocht hij het gebied waar Servische milities verwoestend huishielden. Borsato vertelt zijn verhaal. Kosovaarse kinderen zingen samen een lied van Marco Borsato dat ze hebben ingestu deerd. FOTO CPD WAR CHILD Een lieveling in de keuken Hij is midden tivintig, heefteen zeldzaam ontwapenende glimlach en gouden handen. Nee, Jaimie Oliver is geen timmerman, hij is kok en heeft met The Naked Chef, zijn eigen televisieprogramma op BBC 2, een groot deel van Engeland aan zijn voeten. Dat lekker koken eenvoudig kan zijn, wisten we al. Dat goede tele visie eenvoudig is, wisten we ook. Dat een kookprogramma op tele visie dat ook kan zijn, dat wisten we nog niet. Talrijk zijn de pogin gen om van wat iedereen elke dag doet een aantrekkelijk televisie programma te maken. Het lukt bijna nooit. In Nederland had je een paar jaar terug nog 's morgens koken met Ria en Manon. Het strandde in genante grappigheid en je kwam er zelden een recept tegen dat je niet zelf in Margriets' kookboek kon vinden. In Koffietijd heb je het menu van de dag. Recht- toe-recht- -aan, daar niet van van, maar elk recept staat daar stijf van de sponsering, dus van de zakjes, pakjes en potjes van Unilever, de smaakbedervers waar je, ook als je weinig tijd hebt, gemakkelijk buiten kunt. Over de aanstellerij van Cas Spijkers en Joop Braak- hekke kunnen we kort zijn: veel afleidend gedoe, weinig inhoud. Nee, dan Jaimie! Uit het land met een zacht gezegd povere culinaire traditie, maar misschien wel daarom met een natuurlijke zucht om in andersmans keuken te kijken. Jamie vindt koken het leukste wat er is, is een geboren verteller en heeft een voorkeur voor overal ver krijgbare natuurlijke ingrediënten. Wie zijn recepten maakt, komt tot de ontdekking dat lekker koken voor iedereen is weggelegd en niet alleen in zijn handen het simpelste en lekkerste dat er is. De camera staat thuis, in zijn niet eens zo ruim bemeten keuken, met buiten aan de vensterbank een bak met verse kruiden. In de af levering van afgelopen woensdagavond kreeg 'ie zijn ouders te eten. Hij maakte een eenvoudig driegangenmenu. Wie er belangstelling voor heeft kijkt op de teletekst van de BBC, pagina 580. Eén recept wil ik u niet onthouden. Het mootje zalm met verse krui den gewikkeld in parmaham, meteen scheut olijfolie in de oven ge bakken en opgediend met een dressing van biologische yogurt met een beetje zeezout en verse peper, heb ik meteen gemaakt. Het zag er niet alleen verrukkelijk uit, het was het ook. Het slechte nieuws is dat deze aflevering de laatste was van het sei zoen en dat de Nederlandse televisie nog geen plannen heeft The Naked Chef aan te kopen. Het goede nieuws is dat zijn recepten in de boekhandel te krijgen zijn en dat Jaimie in het nieuwe seizoen terugkeert op BBC 2. ,,Bij de grensovergang van Ma cedonië naar Kosovo zie ik in eens weer de treurige beelden voor me die de hele wereld overgingen. Lange rijen vluch tende mensen en een eindeloze stoet oude tractoren met volge pakte aanhangwagens. Ik her ken het gebied waar de hele wereld met afschuw en verba zing naar keek toen Milosovic met zijn etnische zuiveringen bezig was. Om bureaucratische rompslomp en een ongetwijfeld langdurige autocontrole te voorkomen ga ik samen met de directeur van War Child Neder land, Willemijn Verloop, en een meegereisd camerateam te voet de grens over. Daar stappen we in een bus op weg naar Prizren. Er bekruipt me een raar gevoel. Ten tijde van de oorlog kreeg iedereen een ontzettend triest beeld van Kosovo, maar nu in het voorjaar valt me op hoe on waarschijnlijk mooi dit groene berglandschap is. Onze begelei ders wijzen evenwel op de har de werkelijkheid. Links en rechts van de wegen ligt het land nog bezaaid met mijnen. Het is levensgevaarlijk om de berm in te lopen. Elke dag eisen die verborgen explosieven hun tol. Nederlandse militairen van KFOR, die we 's avonds bezoe ken, vertellen dat er maande lijks nog mensen omkomen en zwaar gewond raken door land mijnen. Van wegen mag je nauwelijks spreken. Het zijn paden met ga ten. Je voelt je een milkshake als je na een paar uur autorij den op de plek van bestem ming bent. De dorpjes die we doorkruisen bieden allemaal dezelfde aanblik. Wat een ellen de heeft men meegemaakt. De huizen zijn verwoest, afgebrand of minimaal zwartgeblakerd. De wederopbouw is in volle gang, zo zien we met eigen ogen. Maar wat is hier nog veel te doen! Voor de komende win ter moeten in elk geval weer da ken op de huizen zitten, want de temperaturen schommelen hevig in de Balkan. Dertig gra den plus in de zomer, dertig min in de winter. De eerste dagen van ons bezoek slaap ik nauwelijks. Het is moeilijk om alle indrukken te verwerken. Ik ben eerlijk gezegd met de nodige zenuwen van huis vertrokken. Je geeft je \touw en kind een zoen en ver volgens stap je een heel andere wereld binnen. Het is mijn eer ste bezoek aan een oorlogsge bied. Eigenlijk had ik voor War Child al eerder op pad zullen gaan. Georgië en Tsjetsjenië stonden op het programma, maar de situatie daar werd als te gevaarlijk beoordeeld voor een bezoek. Je gaat niet zomaar naar de frontlinie. Bij elke tussenstop blijkt dat ie der dorp zijn eigen gruwelver haal heeft. In Krushe e Madhe gaan we naar een graf waar ruim tweehonderd mensen lig gen, bijna allemaal direct na het begin van de oorlog, vorig jaar maart, vermoord. Een oude man vertelt me via een tolk dat de Serviërs veertig mensen in een woning dreven, de deur op slot deden en toen het huis in de fik staken. Niemand wist te ontkomen. Dit soort beestachti ge gebeurtenissen kom je in de dierenwereld niet tegen. Dat mensen tot zulke daden in staat zijn. Een timide man neemt me bij de arm en wijst op een graf heuvel in het dorp. Hier liggen zeventien leden van zijn familie begraven. Je kunt het je bijna niet voorstellen. Een echtpaar werd gedwongen toe te kijken hoe hun zestienjarige zoon om het leven werd gebracht. Zodra er bezoek van buitenaf komt willen de overgebleven dorpe lingen hun verhaal vertellen. Telkens weer. Regelmatig schaam ik me. On danks de bittere ellende zijn de Kosovaren nog altijd zo vrien delijk en gastvrij. De oude man netjes nodigen me overal uit om mee naar binnen te gaan en een kopje van die enorm sterke koffie te drinken. Ze bezitten vrijwel niets, maar willen je al les geven. Bij een van die ont moetingen ben ik met stom heid geslagen. 'Waar moet ik nog voor leven?', waagt een door de oorlog getekende man mij, wijzend op zijn afgebrande huis. 'Mijn zes zonen zijn ver moord. Omgebracht door mijn Servische buurman, die al onze kinderen heeft zien opgroeien en met wie we vroeger nooit problemen hadden'. Pastasel is een dorpje met ruim negenhonderd inwoners. Er zijn 106 mensen vermoord, voornamelijk mannen. Ik besef plotseling wat dat betekent. Vrijwel geen kind heeft nog een vader, oom of buurman. Tegen over het schooltje en de speel tuin is de begraafplaats. Daar, onder een met bloemen bedek te heuvel, liggen alle vaders be graven. Vanaf hun schommel kijken de kinderen naar de gra ven. Ze dartelen als het ware over de begraafplaats. Een paar jongens en meisjes trekken me bij de arm. Ze vragen de came raman mee te gaan naar hun huis en komen dan met een lijstje naar buiten. Of de foto van hun omgekomen vader ook op de televisie mag? Het War Child-team komt wekelijks in het schooltje in Pastasel om met deze kinderen muziek te maken, te schilderen en te spe len. Ouders en leraren vertellen me dat het zoveel beter gaat met hun kinderen sinds de cre atief therapeuten met ze wer ken. De kinderen worden min der agressief, slapen beter en beginnen ook op school betere resultaten te behalen. Het valt me op dat ik de leeftij den verkeerd inschat. Voortdu rend denk ik dat de kinderen op een jaartje of zeven tot acht zijn. En dan vertellen vrijwilli gers van War Child me dat ze dertien of veertien zijn. Kinde ren in dit land hebben te ma ken met een enorme achter stand. Dat stamt al van voor de oorlog. Ze zijn klein, matig ge voed en hebben zonder uitzon dering slechte gebitten. In Peja bezoeken we een tuberculose- hospitaal. Er verblijven kinde ren met open tbc. Ik schrik. Verdient dit de naam zieken huis? Alles lekt en over de gang, die vol kuilen zit, kun je met geen fatsoen een bed verplaat sen. Voor de patiëntjes is ons bezoek een feest. Ze weten ons bijna op. War Child probeert kinderen te helpen bij het verwerken van de oorlog. Dat gebeurt op een heel verantwoorde pedagogische wijze. Je kunt namelijk niet zo maar in een kinderziel gaan zit ten wroeten. Met rollenspel, het uitbeelden van emoties, teke ningen en muziek wordt er aan het zelfvertrouwen gewerkt. Ik maak mee hoe dat in zijn werk gaat. Een groepje jongens en meisjes mag een droom uit beelden door een tekening te maken. Ze mogen hun favoriete dier tekenen en aangeven wat ze later willen worden. 'Politie man!', zegt een jochie naast me. Als ze een dier moeten uitbeel den komen veel kinderen niet verder dan een vogel of een koe. Waar het hier om gaat is de kinderen te laten nadenken over het heden en de toekomst, zodat ze niet gevangen blijven in het verleden. Zo leren ze hun oorlogservaringen een plekje te geven. Daarnaast is er ook veel lol, het is prachtig om te zien hoe de kinderen echt genieten van de workshops en weer he lemaal opleven. Een ontroerend moment voor mij is het onthaal op een klein dorpsplein. Zonder dat ik daar van op de hoogte was, hebben de schoolkinderen een num mer van mij ingestudeerd. Ze zingen het in het Albanees, be geleid door een vrijwilliger van War Child op gitaar. Het is een heel toepasselijk tekst, het nummer Vrij zijn van het al bum Als geen ander. Ze zingen het vol overgave. De naam Mar co Borsato zegt ze niets. Nie mand in dit land kent mij en dat geeft me tijdens dit bezoek een bevrijdend gevoel. Ik voel me geen artiest en ik loop hier rond zonder enige status. Door die anonimiteit krijg ik een eer lijk beeld van de situatie. En daar gaat het mij om. Je moet weten onder welke omstandig heden oorlogskinderen leven. Anders zou je als ambassadeur van War Child niet geloofwaar dig zijn." DOLF RUESINK De Koers jan visser Ik zag gisteren Mark Rijbrouck weer. Mijn oude wielervriend uit het Vlaamse stadje Veurne. Wij ontmoetten elkaar in een café op de Markt. Ik vroeg of hij de laatste tijd nog naar de koers was geiveest. Ik laat u mee luisteren naar zijn antwoord. „Ik ivas dit jaar voor de vijfentwintigste keer bij Milaan-San Remo. Zeven keer heb ik er Merckx zien winnen. Maar ook uw landgenoot Jan Raas heb ik als eerste toe zien komen en Hennie. Kuiper. Prachtige renners. Het is dan zo dat de hij was van Herenthals maar hij had veel Vlaamse knechts zoals Leon van Daele, een rappe die hier uit de streek kwam. Dan kwamen de Planckaerts, Willy, Walter en Eddy en Freddy Maertens natuurlijk. Over rap gesproken. De elite van de elite. Maar vraagt u mij wie de rapste was die ik meegemaakt heb dan noem ik geen van hen als nummer één. Dan denk ik aan Willy Vannitsen. Een speelvogel. Het is dan ge weten dat de Ronde van Vlaanderen gelijk altijd ver trok van de Markt in Gent. Maar Willy moest uit het hotel gehaald worden omdat hij zich verslapen had met de madammen. Zo wint ge geen koersen. zondag voor mij altijd in het teken heeft Momenteel ben ik dan supporter van de man die ik gestaan van de koers. Ik heb het meege- als de grootste van allemaal beschouw. Zijn naam: maakt dat ik door de week 120 uur op de Johan Museeuw. Ik had hem al in 1992 op het oog camion zat. want ik leverde vis aan de winkels. Maar op de zaterdagavond vloog ik naar Italië voor de koers en zondag avond weer terug. Wielersupporters hebben het niet makke lijk. Als voetballiefhebber kunt u uw hele le ven fan zijn van Anderlecht of Club Brugge. Maar een wielrenner gaat maar een jaar of toen hij reed voor Eddy Planckaert. En ik meteentalent te koop. Sponsor was dan Francois Lambert, de grote meneer uit Brugge. Niet altijd even betrouwbaar. Ooit werd de ploeg aan de pers voorge steld in Oostende in het Casino. Diverse renners spraken hem aan: „Meneer Lambert, wij krijgen nog geld van u." Dan antwoordde hij: „Ach mannekes. moest eens weten hoeveel geld ik nog van de men- acht mee en dan moet ge u weer een nieuwe sen krijg." Zon meneer was het. Zijn firma heette favoriet kiezen. Het is dan met mij begonnen A.D.R., dat werd hier in België Al De Restjes ge- met Van Looy. Akkoord, geen Vlaming want noemd. Maar ik spreek van Museeuw. Een hele gro te, ook als mens. Hebt u de regenboogtrui van de we reldkampioen gezien die in de etalage van mijn ivin- kel hangt? In die trui won Johan de Ronde van Vlaanderen. Daags daarna kwam hij bij mij en zeg de: „Mark, die tnri is voor u." Het is ene serieuze hè. In november lost hij zich maar vanaf 5 december gaat hij in training. Iedere dag de voorgeschreven ki lometers. Ze rijden weg met een man of zes, profs en amateurs door elkaar. Maar als het regent en stormt staat er nog maar één man op het appèl. Het is Jo han Museeuw. Helaas zegt hij volgend jaar de vélo vaarwel. Gelukkig heb ik weer een jonge renner op het oog: Kenny Vanlaere. Hij heeft er pas achttien en zit nau welijks een jaar in koers. Toch al twee overwinnin gen. Ik ken hem doorzijn vader die gelijk ik in de vis zit. Het liefst zei ik de vis vaarwel. Het is altijd la beur. Dit weekend weer 70 schotels voor een plechti ge communie. Maar mijn vrouw wil niet met pensi oen. Gij alle dagen naar de koers en ik alleen thuis, het zal niet gebeuren, zegt ze. Maar toch, die bergen, dat gevaar, die spanning, de massaspurts, die kleuren. De koers meneer, het is het schoonste dat er is. MENSELIJK Een Egyptisch ziekenhuis wefil gert al twee maanden een pa$ai boren TWEELING aan de oudp s mee te geven. Eerst moet de fh< kening helemaal betaald zijnp t vindt het privéhospitaal. De Do: broertjes Hager en Sayyid mopn ten onverwacht enige tijd in eTV couveuse. Hierdoor schoot de^11 ziekenhuisrekening omhoog E de verwachtte 300 gulden naj 4000 gulden. Vader Ahmed Sayyid, woonachtig in de slop penwijk Al Marg in het noordgA( van Caïro, heeft gepoogd het do geld bijeen te krijgen, maar erg slaagde daar tot dusver niet iipt Intussen is de rekening gesteP- tot zo'n 8000 gulden, gelijk #n enkele tientallen jaarsalarissen van de vader. Ziektekostenver?"? keringen in Egypte dekken aipn de rekeningen van staatsziel huizen. De bevalling van de tweeling moest wegens compi caties evenwel in de dichtstbjAC zijnde kliniek worden begeleid en dat was toevallig een partipn lier ziekenhuis. at' eit De Belgische zanger, showman en presentator MARCEL pst VANTHILT, bekend van ondefaa meer het tv-spelletje Tien voolat Taal, neemt deel aan de ge- p t meenteraadsverkiezingen in <P tober in Antwerpen voor de grl nen van Agalev. Vanthilts polj)j ke ambities zijn met een 31st plaats op de Agalev-lijst bescEü den. Hij maakt deel uit van h^n zogeheten 'cordon culturel' dfo de partij heeft opgezet om eeP"e verdere opmars van het extre# rechtse Vlaams Blok in de ScPt destad te stoppen. Andere befei kende Vlamingen zoals de sclfo vers Tom Lanoyeen Kristien pu Hemmerechts hebben al opeifai lijk hun steun betuigd aan dit initiatief. De gevallen CRICKETHELD Ito sie Cronje, die wegens corrupIN, als aanvoerder van het Zuid-A&rs kaanse team werd weggestuuesj heeft SATAN de schuld gege\ad van zijn daden. Cronje bekentti in april tussen de 25.000 en :oi 35.000 gulden te hebben aaiaf genomen van bookmakers, injec voor informatie over wedstrijdinj De Zuid-Afrikaan heeft nu eeijie bekentenis afgelegd bij een e i evangelist. Hij verklaarde datbo zijn 'ogen van Jezus had afgejro wend', toen de duivel hem bepli derde. ,,ln een moment van waanzin en zwakheid liet ik tan toe. Op het moment dat il Jezus mijn rug toekeerde, we(sc mijn wereld zwart", aldus Cron je. Een onderzoekscommissieer buigt zich binnenkort over de>v zaak-Cronje. cl Veertig vrouwelijke POLITIE- an AGENTEN binden morgen deP1 SKATES onder om personeel p werven voor het korps Haaglap den. De agentes doen mee aai*1 het skate-evenement Womenf" Wheels in het Haagse Zuider-'^ park. Een oproep binnen hete* korps leverde veertig reacties; van agentes die de beginsele(*| van het skaten onder de knie hebben. De vrouwen rijden rrtëf met de negen kilometertocht.'" Volgens een woordvoerster grP€ de politie vaker dergelijke ev#n menten aan om personeel te |e! ven maar is dit de eerste keert^ het op wieltjes gebeurt. M CommF saris dJ<- Koning van Dr< the RE- LUS TH BEEK wordt maandag in Groningen opgen men in het ziekenhuis voor eét* operatie. Bij Ter Beek wordt weefsel verwijderd. Van de zijüc van de provincie wordt geen se commentaar gegeven over de|v< zondheidstoestand van de coid missaris. Een jaar geleden is Va Beek geopereerd vanwege ka*d< ker in zijn mondholte. Ook nuei wordt er door kanker aangetajd weefsel weggenomen. Op zickb wordt de situatie met als bedde gend ervaren. Verontrustend a. wel dat de ziekte klaarblijkelife is teruggekeerd. Bij afwezighi van Ter Beek worden zijn take waargenomen door gedeputef de Sipke Swierstra Het is bijna zover. Na zestien! ken wordt maandag bekend vif van de passagiers in het teleA sieprogramma DE BUS van SBS6 met 1 miljoen gulden n huis gaat. Is dat Iwan, Antonfi of Tessa? Na 106 dagen kom: een einde aan de rondrit van 1 Bus door Nederland, België e Duitsland. In totaal heeft De I zeventien passagiers gehad, jÊ waarvan Iwan, Antonette en sa de laatste overgeblevenen! zijn. Zij zitten al vanaf de sta! van het programma op 13 fetj| ari in De Bus. Het prijzengela voor de winnaar zou in eerste' stantie worden bepaald aan d hand van de kijkcijfers. Na 31 maand leverde dat een bedraj op van rond de 550.000 guld SBS6 heeft besloten het geld drag aan te vullen tot 1 miljofi^ SBS6 brengt maandagavond Tc programma de Bus: de Fm alfa waarin bijna alle oud-passagif* en familieleden aanwezig zuil- zijn. JOOST PRINSEN

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 2