Groei noopt De Fontein tot splitsing Schot in plannen voor recreatiegebied Oostpolder Jitbouw aan sporthal )udendijk gaat door Telecom zodlf nitUuit mAAfjti n. Rijn Veenstreek 'Op een pasar malam is de sfeer altijd goed' Kunstwerk met water op rotonde Meerkreuk Vijf Rijnwoudenaars weer in het zonnetje RDAG 3 JUNI 2000 mdiale Uitmarkt in Alphen aan den run Het Alphense centrum biedt morgenmid- aan vele culturen. Tijdens de Mondiale Uitmarkt zijn ssen 12 en 18.30 uur onder meer optredens van folkloristi- dansgroepen, kunstenaars en komieken uit India, Zuid- a en Turkije. Zij vertonen hun kunsten op een podium in JO'horbeckeplein, waar wethouder Dales om 12.30 uur de of- e opening verricht. Verder zijn er tussen 12.30 en 17 uur 'n eractiviteiten aan de Aarkade. Tussen de Aarkade en de Van erdersloostraat is een kunstmarkt a la Montmartre, met veel 3in!htone kunstenaars. De organisatie van de markt is in han- eryan de Stichting Internationale Samenwerking Alphen aan ,a9Rijn. iderdak voor Russische kinderen |iden De Stichting Leimuiden voor Kinderen is op zoek gastgezinnen voor negen kinderen uit het gebied rond rnobyl. Van 8 september tot 4 november komen 30 kinde Leimuiden om aan te sterken. Voor 21 van hen zijn in- iels slaapplaatsen gevonden. De kinderen krijgen de hele les in basisschool De Schakel en blijven daar over. Uit Wit- and komen twee leerkrachten mee. Voor geïnteresseerden eind juni een gastouderavond. Informatie hierover bij Lia ie (0172-507516) of Paul Gerritsen (0172-506105). 'tnpoezen-recordwedstrijd in Atlas ha£n aan den run» Wie kan de meeste tompoezen op? De win- van die wedstrijd in winkelcentrum Atlas in Alphen aan Rijn verdient 250 gulden. De winkeliers organiseren zater- 10 juni tussen 12 en 16 uur het luilekkerland om de derde ^ardag van het centrum te vieren. Wie aan de recordpoging needoen, moet zich uiterlijk op 9 juni om 18 uur inschrijven (akkerij Van der Breggen aan de Provinciepassage. Bakker i van der Breggen zorgt voor de tompoezen. Wie daar niet kan zich tegoed doen aan andere hapjes. Ook is er springkussen voor de kinderen. "~id en jong naar Naturalis en aan den run Ouderen en hun kleinkinderen kunnen op ini met het OSO (Overleg Samenwerkende Ouderenbon- naar Naturalis in Leiden. Het OSO organiseert dan de 'dag ^Ide generaties'. Voor kinderen van 6-10 jaar is vooral de ten- istelling 'Kijkje Aarde' leuk. Daar ontdekken ze spelender- hoe de natuur in elkaar zit. De reis naar Leiden gaat met de l, om 13.39 uur vanaf het Alphense station. Deelnemers Wien zich voor 9 juni schriftelijk opgeven bij het OSO-kan- J.P. Coenlaan la, 2404 AL in Alphen aan den Rijn. De toe- gsprijs voor Naturalis bedraagt 7,50 gulden voor kinderen .2 jaar en 10 gulden voor volwassenen. lidweg krijgt nieuwe asfaltlaag betering De Zuidweg in Rijpwetering is in juni vier dagen sloten voor al het verkeer. De huizen zijn dan alleen te be en door fietsers en voetgangers. Op 5 en 6 juni wordt de van het asfalt aangebracht. Op 19 en 20 juni wordt de markering aangebracht. r nggroep Kameleon naar Neuss irswoudeDe zanggroep Kameleon uit Hazerswoude geeft Sdaag een concert in het Duitse Neuss. Met het plaatselijk nty-Chor treedt het gezelschap onder leiding van John Mul- >p in de Nordstadt-Halle. Een halfjaar geleden waren de 2 tysers te gast in Nederland. ïdenvergadering huurdersvereniging made» De huurdersbelangenvereniging Alkemade houdt op r uni de jaarlijkse algemene ledenvergadering in café 't Veen de Langeweg in Roelofarendsveen. Aanvang 20 uur. Het be- ir roept de 1400 leden dringend op om te komen. Vorig jaar Dchten slechts zeven leden de vergadering. isie chrysantenvermeerderaars we wetering/valkenburg De chrysantenvermeerderingsbe- l'en Van Ruiten in Nieuwe Wetering en Van der Meij in Val burg gaan per 1 januari 2001 fuseren. Samen hebben ze een rktaandeel van 20 procent op de Nederlandse markt voor chrysanten. Bovendien heeft de nieuwe chrysantenreus een Tl deel van 50 procent in het veredelingsbedrijf CBA. Daardoor e combinatie ook in de toekomst verzekerd van nieuwe ~~ysantenrassen. Beide*bedrijven vermeerderen sinds ruim ^ig jaar jaarrondchrysanten en produceren zowel in Neder- d als in Kenia, Tanzania en Zuid-Afrika. Er vallen geen ont- ;en. jméro houdt rommelmarkt wetering Muziekvereniging Noméro houdt op 16 juni de lijkse rommelmarkt in Rijpwetering. De markt wordt gehou- Vin het dorpshuis aan de Pastoor van der Plaatstraat 13a. De oop duurt van 18.30-22 uur. Wie spullen beschikbaar heeft bellen met de secretaris van Noméro, S. van Schie: 071- 3572. De spullen worden dan op 14 en 15 juni thuis opge ld. De opbrengst is bestemd voor de verenigingskas. ejaardenhuizen gaan samenwerken ien aan den run De besturen van de Stichting Katholieke Be rdentehuizen Alphen aan den Rijn en de Interkerkelijke rhting Zorgcentra Rijnstreek te Alphen aan den Rijn gaan in- sief samenwerken. Met de krachtenbundeling verwachten stichtingen dat ze een betere zorg kunnen aanbieden. Een ïrgroep bereidt de samenwerking voor. Per 1 januari 2002 et de samenwerking er zijn. wee jeugdkoren zingen in Boskoop {koop Een Praags en een Alphens jeugdkoor geven op dins- 113 juni een concert in de hervormde kerk in Boskoop. Vanaf wisselen het Tsjechische jeugdkoor Klicek en Collegium ci elkaar af met zowel modern als klassiek repertoire. Ook ïngen zij samen Sound the trumpet van Purcell ten gehore, toegangsprijs bedraagt 10 gulden. Kinderen tot 12 jaar en ?- en bejaardenpashouders krijgen 2,50 korting. roelofarendsveen janneke de jonge Wethouder Beelen van Alkemade is tevreden over de vorderingen van de recreatieplannen voor de Oostpolder. Dit betekent dat de club van architectenbureau Van Rijn en Partners uit Roe lofarendsveen, bouwbedrijf Jos Jansen uit Rijp wetering en B en M Projectadvisering uit De Kwakel door kan gaan met het project. De com pagnons ontwikkelen het kassengebied tussen de Galgekade en de Noorderhemweg in Roelof arendsveen tot recreatiegebied. In januari legde de gemeente Alkemade de ini tiatiefnemers een deadline op, omdat de plannen naar de zin van de gemeente te lang op zich lie ten wachten. Voor 1 mei moesten de onderne mers meer duidelijkheid bieden, anders zou de gemeente Alkemade met een andere geïnteres seerde in zee gaan. Vorige week bespraken de drie hun plannen met Beelen. Volgens Beelen lopen de ondernemers tegen een aantal problemen op, waaronder de infra structuur in de wijk. „Zij vinden dat ze een on evenredig deel leveren als zij die totale infra structuur moeten vernieuwen. Daar kan ik me wel wat bij voorstellen." Of de gemeente meebe taalt aan de vernieuwing van wegen, kan de wet houder nog niet zeggen. Overigens J?egnjpt hij dat de organisatie niet van een leien dakje gaat. „Je mag niet verwachten dat een project van zo'n enorme omvang zonder hobbels kan worden ge nomen." De verwerving van grond lijkt beter te gaan. De tuinders in het verouderde kassengebied wilden aanvankelijk niet vertrekken naar nieuwe tuin- dersgebieden elders in Nederland. Inmiddels vindt Beelen dat de grondverwerving redelijk loopt, hoewel er volgens hem meer grond nodig is wil het gebied een goed recreatieoord worden. Welke tuinders in de Oostpolder bereid zijn hun grond te verkopen, weet Beelen niet precies. De komende week krijgt hij een brief van de plannenmakers waarin de namen van die men sen staan. J. van Rijn. die namens de compag nons het woord voert, was gisteren niet bereik baar voor een toelichting. Beelen wil dat er over een jaar grond is aange kocht en dat er voor die tijd een inrichtingsplan komt. Het is de bedoeling dat er in het gebied veel groen komt met zomerwoningen, een hotel, strand en woonboten. FOTOS HENK BOUWMAN De eerste Alphense pasar malam werd gisteren bezocht door enkele honderden bezoekers. alphen aan den run harry oosterveen Alphen aan den Rijn is weer een evenement rijker. Gisteren werd de Rijnstreekhal voor de eerste keer omgetoverd in een Aziatische bazaar. Een paar honderd bezoekers genoten op de eerste dag van de Pasar Ma lam Baru van Indisch eten, brandende wierook en Aziati sche hebbedingetjes. De orga nisatie van de pasar malam be sloot een Oosterse markt in Al phen te houden, omdat veel in woners er om vroegen. De kraampjes met traditione le Indische kledij, Japanse zwaarden? Thaise waaiers en kleurrijke wandkleden uit Indo nesië trekken dan ook veel be kijks. „De sfeer op een Pasar Malam is altijd goed", vindt standhouder A. Hubner uit Haarlem. Samen met zijn vrouw verkoopt hij onder ande re kleding en bronzen religieu ze beeldjes uit China, Indonesië en Thailand. „Pasar Malam be tekent in het Maleis 'Avond- markt'", weet Hubner. „Als een pasar malam overdag gehou den wordt, zoals in Nederland, doen ze daarom altijd het licht uit. Het licht komt dan van de kraampjes af, wat een gezelliger sfeer geeft." Inderdaad, zonder de kraamverlichting zou de hal in duister gehuld zijn. „In Indonesië zien de mark ten er een beetje uit zoals hier", vertelt de uit Indië afkomstige verkoper. „Alleen is er vaak een kermis bij voor de kinderen. De pasar malams zijn er vooral rommelig. Dat is beter, want je verkoopt dan meer. Mensen houden namelijk van snuffelen. De verkopers bouwen hun kraampjes helemaal uit. Het verschil is dat de kraampjes in het Verre Oosten wat armoedi ger zijn en dat er meer Indisch spul wordt verkocht." Hubner staat alleen maar op soortgelijke markten en dan al leen als die minstens drie da gen duren. „Je kunt er prima van leven, als je het tenminste goed doet. Dat betekent klant gericht zijn, slechtlopende spullen met verlies durven ver kopen en meegaan met rages." Hubner verkoopt bijvoorbeeld Thaise beeldjes van groen brons, afgewerkt met goudverf. Het zijn objecten die steeds va ker opduiken op markten. „Die godenbeeldjes zijn momenteel erg in. Dit soort dingen moet je snel inkopen en verkopen voor dat mensen het niet meer wil len." Wat echt aan ver weg gelegen oorden doet denken is de geur van Indisch eten. In de buurt van de twee restaurants ruikt Eén van de grotere basisscholen in Nederland: de Fon tein in de Alphense woonwijk Kerk en Zanen, groeit uit zijn jas. Het aantal leerlingen in de jonge wijk groeit vol gens de prognoses zo fors, dat de school in tweeën gaat splitsen. Burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn stellen de raad voor om akkoord te gaan met de komst van een tweede protestants-christelijke school. het al naar nasi en saté. Een In dische kok maakt martabak, een pizza-omelet uit Indonesië. Met een weidse beweging legt hij een dun vel deeg op een gloeiende plaat. Dan deponeert hij er een lepel olie overheen. Vervolgens vult hij de matarbak met zes 'geheime' kruiden, prei, eieren en vlees. „Als je wilt we ten wat die geheime kruiden zijn, moet je naar Indonesië gaan", grapt een toekijkende man. Ondertussen bestijgen vier in sarong gestoken danseressen van de muziekgroep Sukaria Oriental het podium en voeren een gracieuze Balinese dans uit. Onder begeleiding van klassie ke gamelanmuziek bewegen de vrouwen zich sierlijk over de planken. Daarbij buigen zij hun vingers op traditionele manier naar achteren en laten zij hun wijd opengesperde ogen heen en weer rollen. De dames trek ken veel bekijks. Volgende week begint in Den Haag de grote Pasar Malam Be- sar. Organisatrice L. Jubair, die het evenement samen met haar man verzorgt, heeft er bewust voor gekozen deze pasar ma lam eerder te houden. .Anders zouden we gaan concurreren en dat willen we juist niet. Waarom zouden we? Deze markt heeft namelijk alles wat de grote ook heeft." Jubair sluit niet uit dat de Pasar Malam Ba ru zal terugkeren. „Als het nu goed aanslaat, waarom zouden we dan volgend jaar niet terug komen? Dat hebben we de ge meente en de hal in ieder geval laten merken." Geïnteresseerden kunnen de Pasar Malam Baru ook van daag en morgen nog bezoe ken. De Rijnstreekhal opent vandaag vanaf 13 uur haar deuren en zondag om 12 uur. alphen aan den run marieta kroft De Fontein aan de Oude We reld groeide van 51 leerlingen in 1991 tot 592 leerlingen op 1 oktober vorig jaar. In het vol gend schooljaar 2000/2001 telt de school 23 groepen leerlin gen. Het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Primair Onderwijs (VCO) verwacht op grond van officiële prognoses dat de school over tien jaar cir ca 1350 leerlingen telt. Het vindt het dan niet meer verant woord om uit te gaan van één school. „Zo'n grote school is voor één directeur haast niet meer aan te sturen", licht on derwijswethouder Dales toe. „Een ander voordeel van split sing is dat er meer gelden van het Rijk beschikbaar komen als er een school extra is, bijvoor beeld voor bovenschoolse ta ken." De wethouder benadrukt dat er geen nieuw protestants- christelijk schoolgebouw bij komt. „Het enige dat de men sen van de splitsing van De Fontein merken is een nieuwe naam en een nieuwe directeur. Verder blijft alles hetzelfde. Het kost de gemeente dan ook geen geld." De Fontein heeft ruimte voor achttien groepen. De extra groepen worden voorlopig ge huisvest in de schoolwoningen aan de Marokkostraat en/of de Vuurlaan. Ook de twee andere scholen in Kerk en Zanen: de katholieke en de openbare ma ken hiervan gebruik. Deze scholen groeien ook, al is het minder hard dan De Fontein. De schoolwoningen zijn zoda nig gebouwd dat bij een terug lopend leerlingental, de lokalen gemakkelijk tot woningen zijn om te bouwen. Wethouder Da- les heeft al eerder gezegd dat hij binnen vijf jaar een nieuw schoolgebouw in Kerk en Za nen wil realiseren. Daarvan moeten alle scholen in de wijk gebruik kunnen maken. Als de ene school groeit en de andere krimpt, kunnen ze gemakkelijk eikaars lokalen gebruiken." Waar die komt is nog onduide lijk. De raad neemt op 29 juni een definitief besluit over de split sing van De Fontein. De minis ter van onderwijs moet het raadsbesluit nog wel goedkeu ren. Uiterlijk 1 januari 2001 geeft het ministerie hierover uitsluitsel. Daarna kan het be stuur met de voorbereidingen beginnen, zodat de tweede school er in augustus 2001 kan zijn. oude wetering Alkemade krijgt geen genoeg van kunstwerken. Na de 'Groeitonde' op de rotonde in de Alkemadelaan en de Sta tionsstraat moet er ook een kunstobject verrijzen op de nog aan te leggen rotonde bij de Meerkreuk in Oude Wetering. Het gemeentebestuur heeft be sloten dat het iets met het the ma 'water' te maken moet heb ben, zodat het aansluit bij de omringende straatnamen. Het kan een fontein worden, maar dat hoeft niet. Een ontwerper is nog niet gevonden. Hoewel wethouder Nagtegaal kunst in zijn portefeuille heeft, wordt Beelen de coördinerende wethouder. „Dat is logisch om dat de rotonde wordt aanbe steed door openbare werken", zegt Beelen. „Dan kunnen we de aanleg van de rotonde en het plaatsen van het kunstwerk combineren." Volgens hem heeft het er niets mee te maken dat het eerste kunstwerk duur der is uitgevallen en door een deel van de Veenders niet op prijs wordt gesteld. Wethouder Nagtegaal houdt wel de eind verantwoordelijkheid. Voor het watefkunstwerk trekt het ge meentebestuur 30.000 gulden uit. alphen aan den run Eerste sleutel project Nassaustaete bestaat uit zestien appartemen ten en zes stadsvilla's. De nieu we woningen zijn gelegen op de hoek Jongkindt Coninckstraat- /Verlengde Marnixstraat, het voormalige terrein van de Juli- anaschool. De bouw begon bij na een jaar geleden. Wethouder D. van der Veen Meerstadt overhandigt maan dagochtend de eerste sleutel van het Alphense project Nas saustaete aan de heer en me vrouw Dalman. Nassaustaete pobswoude verwerpt bezwaren omwonenden i, brugge i uitbreiding van de Wou- gse sporthal Oudendijk met sociaal-cultureel centrum gewoon doorgaan, vinden gemeester en wethouders Jacobswoude. Ze vinden de waren van omwonenden opwegen tegen het belang zo'n centrum en verwerpen Jlaarom. Als de gemeente- het daar mee eens is, gaat ouw aan de Bateweg door. pwoners van onder meer de pelis Kempenaarlaan en de Emmalaan zijn tegen de ver bouwing omdat ze bang zijn voor overlast van feestgangers. Verder vrezen ze voor par keeroverlast en vinden ze dat hun uitzicht verdwijnt. Een groep bewoners is zo fel gekant tegen de komst van de vervan ger van gebouw De Wijk, dat ze het bewonerscomité 'Groen Oudendijk, rustige sportwijk' oprichtten. B en W zijn het met die be zwaren niet eens. De kantine wordt weliswaar een stukje gro ter en biedt incidenteel ruimte hazerswoude-dorp aan feesten en partijen, maar dat is volgens hen slechts een nevenactiviteit. Voor de zeker heid heeft het gemeentebestuur wel een geluidsonderzoek laten uitvoeren. Daaruit blijkt dat, om te voldoen aan de geluids normen, er nog wat moet wor den aangepast aan het bouw plan. Inmiddels is dat gebeurd. Op 19 juni vergadert de raads commissie welzijn daarover. Als de uitbouw in gebruik is geno men, kan het verpauperde ge bouw De Wijk in het centrum van het dorp tegen de vlakte. De vijf leden van de Stichting Humanitaire hulp Bulgarije, Piet Meijer, Ciska de Groot, Marten Veldema, Gonnie van Kuilenburg en Bas Slappendel zijn gisteravond opnieuw ge huldigd. Dit keer door de Ver eniging van Europese Betrek kingen (VEB). De vijf inwoners van Rijnwopde kregen gister avond in het dorpshuis in Ha- zerswoude-Dorp een bos bloemen en een officiële toe spraak van burgemeester Boe len. De bijeenkomst was er in verband met het bezoek van de inwoners van de Rijnwoud- se partnergemeenten Carhaix (Frankrijk) en Waldkappel (Duitsland) en het Engelse Dawlish met wie de VEB een officieuze band heeft. De VEB maakte tevens be kend dat ze het komende jaar de Stichting Humanitaire hulp Bulgarije (SHB) gaat onder steunen. De VEB denkt aan het organiseren van geldinza melingsacties en het beschik baar stellen van mensen als de SHB hulp nodig heeft. De vijf inwoners van Rijn- woude ontvingen twee weken geleden van de Bulgaarse am bassadeur ook al de Madar Horseman-onderscheiding in verband met de hulpacties die de stichting al vele jaren uit voert. Kom op maandag 5 juni naar onze nieuwe-haringparty Projectmanagers en (potentiële) business/management consultants met ervaring in de telecombranche zijn op maandag 5 juni a.s. welkom bij CMG Telecom in Den Haag. Tussen 1 7.00 en 2 1.00 uur kun je op ons kantoor aan de Lange Voorhout 3 in een informele sfeer de nieuwe haring proeven. En je kunt praten over de brede scope van onze management/ business consultancy, de aansprekende projecten en de uitstekende opleidingsfaciliteiten. Ook afstudeerders zijn welkom; CMG biedt je een gerichte businesstraining. Belangstelling? Meld je aan bij Marlies Hogeweg, telefoon 070 - 302 93 02. e mail: career.telecom@cmg.nl Of schrijf naar CMC Telecom, t.a.v. Marlies Hogeweg. Postbus 187, 2501 CO Den Haag. CMC SUÏtS yOU.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19