Katwijk Karim Hajji kan nog veel meer doen voor Katwijk Voetbal Katwijk 2 maakt het Lisse nog knap lastig TC Utrecht bedenkt iniek verhuursysteem 'f Enquête over Topklasse (IJDAG 2 JUNI 2000 Pf'Catwijk legt Mouter vast ltwijk Laurens Mouter is de nieuwe trainer van Katwijk. De «-jarige Oegstgeestenaar kwam woensdagavond tot een ak- steipord met de kampioen van de hoofdklasse A. Mouter was der- g^en jaar niet meer actief als hoofdtrainer. In die periode was hij i s^ugdtrainer bij Oegstgeest. Daarvoor had hij Roodenburg en 3: ZjCL onder zijn hoede. Mouter voetbalde zelf onder andere bij 'nw3uick Boys. Hij volgt bij w Katwijk Wim van Zwam op die naar - rjOP/Oss vertrekt. ÜVisman bijna rond met Volendam jipenRijnsburgse Boys moet op zoek naar een nieuwe trainer. Ie huidige oefenmeester, Henk Wisman, tekent vrijwel zeker 2-it weekeinde een contract bij Volendam. Wisman had bij de "Mub uit de eerste divisie concurrentie van Jan Everse en Willem f ushuis. Everse heeft zich teruggetrokken. De voorkeur van de cjolendamse club gaat nu naar Wisman uit. De Amsterdammer 7ras de afgelopen zes jaar in deze regio actief. Eerst als trainer ij Quick Boys, daarna bij Rijnsburgse Boys. 'jetballers bij andere club direct opeisbaar Utrecht heeft een nieuw ver- Bosjursysteem, waardoor de se- :tie kan worden uitgebreid ider extra kosten te maken, dediger Sander Keller is de ste voetballer die op deze nginier wordt verhuurd. De rs nsterdammer tekende eerder week bij RBC een contract ir drie jaar, maar is op elk ï&ment door FC Utrecht op- egin deze week kreeg FC echt van de Federatie Idvoetbal Organisaties (FBO) groene licht voor deze unie- id constructie die het mogelijk ï^akt talenten uit de eigen op- |ding bij clubs uit de eerste di- |ie te laten rijpen. daJ fc^\nders dan bij het huidige rhuursysteem verdwijnen de jj|sluitend aan eerste-divisie- glibs te verhuren spelers van loonlijst van FC Utrecht. De ejJeler tekent een contract van laaie jaar bij zijn nieuwe vereni- Usjig, die de andere club ook jen huursom is verschuldigd. 14e 'stamvereniging' heeft het 1 gtht om de speler op elk mo ment op te eisen. Als dat ge beurt, dan krijgt de eerste-divi- sieclub de opleidingskosten van FC Utrecht vergoed. Mocht een speler worden verkocht, dan deelt ook de eerste-divisieclub mee in de opbrengst. Het idee komt van Hans van Breukelen, technisch directeur van FC Utrecht. „Het is een ide ale manier om de spelersgroep uit te breiden en de loonkosten laag te houden. Bovendien is het goed voor de ontwikkeling van een speler die bij FC Utrecht nog net niet toe is aan het grote werk. Hij kan dan el ders wel ervaring opdoen." Keiler heeft de primeur, maar FC Utrecht heeft nog drie spe lers onder contract die mogelijk dezelfde weg gaan. „Volgende week hebben we gesprekken met Leon Kantelberg (FC Gro ningen), Katwijker Hendrik van Beelen (Heracles) en Dennis Scharrenburg (Cambuur)." De "andere huurling, Jamie Forrester, wordt mogelijk ver kocht aan Northampton Town, een tweede-divisieclub uit zijn geboorteland Engeland. leiden loman leefmans In de Leidse regio geniet de strijd om de districtsbeker nog altijd niet het aanzien van de Haagse variant, de zogeheten HC Cup. Ook in de editie van gisteren tussen FC Lisse en w Katwijk, dat noodgedwongen met een veredeld tweede elftal aantrad, waren inzet, scherpte en publieke belangstelling niet van het niveau dat je van een fi nale zou verwachten. Zelfs in de competitie zou de regionale derby een grotere happening zijn geweest. FC Lisse won op het UVS-terrein na verlenging met 3-2, maar zag Kee Hoei Tan geblesseerd raken. Hij moest per ambulance naar het zieken huis. Van een uitbundige feest stemming na de winst op Kat wijk 2 was dan ook geen sprake. Voor de oranjehemden is er maar één échte finale en die is morgen tegen Urk om het alge heel kampioenschap van de za terdagamateurs. Geen wonder dus dat de Katwijkers gisteren een reserve-elftal stuurden, aangevuld met enkele bankzit ters van de hoofdmacht. Het zag er afgelopen week zelfs even naar uit dat de kampioen van de hoofdklasse A met het derde team zou aantreden, maar op het laatste moment werd een toernooi voor spelers onder de 23 jaar (voor een groot deel bestaande uit voetballers van het tweede elftal) bij Capel- le afgezegd. De KNVB-organisa- toren waren daar Katwijk dank baar voor, anders was de eind strijd om de Nuon cup hele maal een aanfluiting geworden. Wat bleef was een strijd tus sen een ploeg die het aan zijn stand verplicht was om te win nen en een equipe die niets te verliezen had en dus vrijuit kon voetballen. Daar trokken de Katwijkers in de eerste helft ruim profijt van. Een reeks snel le uitvallen leverden een hand vol kansen op. Laatste man Er- win van der Lugt van FC Lisse verslikte zich na zeven minuten in Katwijker Edwin van der Plas die in eerste instantie nog door doelman Ron Bouman werd gestuit, maar in de rebound toch raak schoot. Na de eerste treffer ontstond een open duel waarin beide kampen de nodi ge mogelijkheden om zeep hiel pen. Op slag van rust bracht Pieter Slootweg Katwijk op 2-0 door een voorzet van Ronald van Delft geplaatst in te kop pen. Lisse-coach Wim Schaap bracht na rust Heico Herbert en Armando Luxenburg voor aan voerder Leon van de Zwet en Murat Böke. Niet dat de geel- blauwen er beter door gingen voetballen, maar de omzettin gen hadden wel twee goals in de eerste tien minuten van de tweede helft tot resultaat. Eerst krulde Aad Bozuwa een vrije trap met gevoel in de boven hoek en luttele minuten later maakte Jerrel Linger gebruik van een fout van Leen van der Marei, die de bal kinderlijk ver speelde en de Lisse-spits in staat stelde na een vrije door tocht de gelijkmaker onder doelman Varkevisser te schui ven. Na de 2-2 kwam het treffen in het teken van het afscheid te staan. Diverse vertrekkende spelers kregen een applauswis- sel of mochten juist nog even invallen voor bewezen dien sten. En aangezien niemand er een probleem van maakte dat beide finalisten drie man en een keeper wisselden, werd het spel zo vaak onderbroken dat elke vaart uit het spel ver dween. Het duel sleepte zich naar het einde, maar tot verba zing van alle aanwezigen werd na het eindsignaal een verlen ging aangekondigd in plaats van strafschoppen. Dat werd een halfuurtje vol irritatie. De conditie bij beide elftallen nam zichtbaar af waar door krampgevallen, onbehol pen acties en ongelukkige bot singen elkaar afwisselden. Zo'n botsing tussen Kee Hoei Tan en de invaller-doelman Jacco Schaap moest de Lisse-mid- Jerrel Linger houdt Katwijker Jan van Duyn van zich af. denvelder bekopen met een vleeswond net boven de knie. Het leverde wel een strafschop op, maar die werd geheel in de stijl van de wedstrijd door Er- win van de Lugt gemist. Of zo als keepers liever horen; de in zet werd door Schaap gestopt. Tien minuten voor het einde besliste Katwijker Armand Co- rijn op ongelukkige wijze het duel alsnog in Lisser voordeel. Via zijn scheenbeen kaatste hij een voorzet achter zijn eigen doelman. FC Lisse maakte door het winnen van de districtsbeker een verloren seizoen waarin het net niet degradeerde een heel klein beetje goed en als Katwijk morgen van Urk wint, zijn zelfs de reserves de wedstrijd van gisteren snel vergeten. Katwijk - FC Lisse 2-3 (2-0) (2-2). 7. Van der Plas 1 -0, 44. Slootweg 2-0. 50. Bozuwa 2-1, 55. Linger 2-2, 108. Corijn FOTO TACO VAN DER EB (e.d.) 2-3. Toeschouwers: 150. Geel: De Haan. Schaap (Katwijk). Van der Zwet (FC Lisse). Katwijk: Varkevisser (84. Schaap). Van Duyn. Kwestro. Van de Marei, Corijn. Slootweg. Edwin van der Plas (61. Vooys), De Haan. Molenaar, Kuyt (85. Ed van der Plas), Van Delft (85. Haas noot) FC Lisse: Bouwman (59. Pronk), Lan- geveld, Boekestein, Van der Zwet (46. Herbert), Van der Lugt, Hoei Tan, Schnaters, Groeneweg (69. Van Bem- mel). Böke (46. Luxenburg), Bozuwa (74. Koerten), Linger. Er komt een schriftelijke en quête om de meningen van de hoofdklasseclubs te pei len over de toekomstige in deling. Dat is deze week besloten op een vergadering in Veenendaal, waar 24 van de 84 voetbalverenigingen ver tegenwoordigd waren. Dertien van deze clubs stemden voor het nieuwste plan van de KNVB om de za terdag- en zondaghoofdklas sen te combineren. Elf verte genwoordigers waren tegen, waaronder Quick Boys, Kat wijk, Ter Leede, Rijnsburgse Boys en ARC. Noordwijk en FC Lisse waren er niet, maar zijn eveneens tegen het voorstel. Omdat er te weinig hoofdklassers aanwezig wa ren, heeft deze uitslag geen gevolgen. De vergadering was belegd door een commissie van zes vertegenwoordigers, die plannen maken voor een nieuwe indeling. De KNVB wilde in eerste instantie een Topklasse in voeren tussen de huidige hoofdklassen en de eerste di visie, met een promotie-de- gradatieregeling en vijf ge contracteerde spelers. Omdat vooral tegen dat laatste punt veel bezwaar werd gemaakt, lanceerde de voetbalbond onlangs een nieuw plan. Dat houdt in dat er een, twee of drie hoofd klassen komen met daarin de beste zaterdag- en zon dagclubs. Clubs worden per regio ingedeeld en de speel dag is zaterdag. In andere delen van het land zijn de clubs enthousi aster over dit idee dan in de Bollenstreek. De clubs uit Leiden en omgeving treffen in de hoofdklasse A al voor namelijk regionale tegen standers. Amsterdamse rechtsbuiten is op zijn plek bij Katwijk Toen Karim Hajji zijn vrien den vertelde dat hij bij w Katwijk ging voetballen, ke ken ze hem vol ongeloof aan. Dat hij in de hoofdklasse op zaterdag wilde spelen, was logisch. Maar wat moest een Amsterdams halfbloedje nou in Katwijk. Hajji zelf had geen twijfels. Dat hij een moeilijk seizoen beleefde, lag niet aan de omgeving maar aan blessureleed. Net op tijd is hij weer fit. In de nacom- petitie om de zaterdagtitel begon hij nog op de bank, maar sinds de wedstrijd in en tegen Spakenburg is hij weer basisspeler. Morgen moet Katwijk van Urk win nen om voor de derde keer in zijn bestaan zaterdagkam pioen te worden. Hajji is er van overtuigd, dat het sei zoen nog een vervolg krijgt. „Ik ga ervan uit dat we op 17 juni de laatste wedstrijd om de algehele amateurtitel spe len. Daarom ga ik pas op 20 juni met vakantie" Het is niet voor het eerst dat Ha jji (26) een seizoen vol blessu res heeft meegemaakt. Het jaar begon goed, maar een liesblessure was de eerste tegenslag. Nauwe lijks hersteld stapte hij in een ka potte parfumfles. De wond moest met zeven hechtingen dichtge maakt worden. Een paar weken later kreeg hij in de wedstrijd te gen ARC een elleboogstoot die vier hechtingen in zijn neus ople verde. „Ik ben vaak drie of vier seizoenen achter elkaar blessure- vrij", stelt Hajji in de kantine van Katwijk, net gedoucht na de dins dagavondtraining. „In zo'n jaar speel ik alles en schoppen ze me aan alle kanten, maar sta ik zo weer op. Daarom geloof ik dat het volgende seizoen beter wordt. De mensen hier vinden me nu al een goede aankoop, maar ik kan meer. Ik heb nog lang niet laten zien wat ik werkelijk kan. Ik kan wedstrijden beslissen met een doelpunt of een goede voorzet." Tot nu toe kon hij dat nog (te) weinig laten zien. Wim van Zwam stelde hem eerst als rechtermid denvelder op, een hem vreemde positie. „Ik dacht dat ik voor de rechtsbuitenpositie gehaald was, maar de trainer wilde me rechts „De mensen hier vinden me nu al een goede aankoop, maar ik kan meer. Ik heb nog lang niet laten zien wat ik werkelijk kan." half hebben. Dat was voor het team het beste. Ik moest in het begin wel meer om me heen kij ken en goed luisteren naar de coaching, maar het is me goed be vallen. Ik was echt een tandem met Björn Raven." Sinds vorige week bemant hij weer zijn favorie te positie, waardoor de naar Sche- veningen vertrekkende Raven op de bank terechtkwam. Ajax Hajji - Nederlandse moeder, Ma rokkaanse vader - groeide op in De Pijp, een echte volksbuurt in Amsterdam. Het was voetbal en nog eens voetbal, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. „Veldjes of pleintjes waren er niet. De to rnen fungeerden als doel." Hajji, begonnen bij Buitenveldert, werd gescout door Ajax. In de jeugd speelde hij met Jordi Cruijff en Clyde Wijnhard. ..Jordi was mijn maatje in die tijd. Ik spreek hem nu niet meer. Clyde zie ik nog wel eens, als hij in Nederland is. Het was prachtig om bij Ajax te voet ballen. Ik heb mooie toernooien in het buitenland meegemaakt." Hij mocht er slechts drie jaar blij ven. „Ik ging technisch niet ge noeg vooruit. Mijn ouders werden in de bestuurskamer geroepen en kregen het te horen. Zij moesten het aan mij vertellen. Wat ik me ervan kan herinneren, is dat ik het normaal opvatte. Op die leeftijd realiseer je je het nog niet zo. Mijn ouders reageerden er ook nor maal op, maar ik heb een vader gezien die kotsend de kantine uit liep nadat hij had gehoord dat zijn zoon ook weg moest. Ik vraag me trouwens af of Jordi ook had mo gen blijven als hij geen Cruijff had geheten. Hij was wel goed, maar stak er niet met kop en schouders bovenuit. Dat hij nog even het Nederlands elftal heeft gehaald, komt omdat hij de Ajax-opleiding heeft afgemaakt en daama nog vier jaar bij Barcelona met de bes te voetballers in de wereld heeft getraind. Dan word je vanzelf wel goed, lijkt me." Zelf was hij met Clyde Wijnhard een van de weinige donkere jon gens in de Ajax-jeugd. „Maar als FOTO MARK LAMFRS je nu kijkt, loopt er bijna geen blanke jongens meer rond. De meeste blanke gezinnen vertrek ken naar Almere. Ze zullen daar wel egale trapveldjes hebben of de jeugd speelt alleen maar Ninten do, waardoor er geen technische voetballers meer uit voortkomen. Maar het is niet goed dat de Ajax- jeugd geen mengelmoes meer is. Als je blank en zwart mengt, bouw je respect voor elkaar op." Via Zeeburgia (waar Henk Wis man hem op zijn 17de in het eer ste liet debuteren), Zwarte Scha pen (nu Sporting Flevoland gehe ten) en DWV, kwam Hajji naar Katwijk. Wim van Zwam had hem als trainer van UVS drie jaar zien voetballen in de zondagse hoofd klasse en aarzelde niet hem te bel len toen hij trainer bij Katwijk werd. „Ik hoefde niet lang na te denken", zegt Hajji. „Katwijk heeft de mooiste naam. Ze heb ben de laatste tien jaar de meeste titels gewonnen." Niettemin schrok hij een beetje toen hij de laatste paar wedstrijden van het vorige seizoen was komen bekij ken. „Het was niet best, maar Kat wijk kennende wilden ze terug naar de topdrie. Dat is wel gelukt, geloof ik", zegt de assistent bij kantoorhouder bij De Telegraaf, waar hij elf jaar geleden als kran tenjongen begon. Sfeer Bij Katwijk proefde hij meteen een andere sfeer. Het amateurvoetbal in Amsterdam leeft niet. „Als je bovenin de hoofdklasse mee draait, mag je blij zijn als er 700 man komen. Gaat het slechter, dan gaat iedereen al snel naar de clubs in de eerste klasse kijken. Die is interessanter met zes of ze ven Amsterdamse clubs. Met DWV hadden we een slecht jaar. De trainer gooide al na vier maan den de handdoek in de ring en de koppies gingen naar beneden. We degradeerden dus ook. Hier gaat de beuk erin, ook als het minder gaat." Een mooi voorbeeld daarvan was de wedstrijd tegen Urk uit. „Tegen Urk moest ik bij 1-1 warmlopen. Negen minuten later was het 3-1 Toen ging het draaien. Het pu bliek werd helemaal gek bij 3-3. Die 4-3 is een van de mooiste voetbalmomenten uit mijn le ven." Thuis werd vroeger alleen maar Nederlands gesproken, maar Hajji kreeg wel degelijk Marokaanse in vloeden van vaders kant mee. „Mijn vader woont al 36 jaar in Nederland. De eerste zestien jaar van mijn leven gingen we elk jaar op vakantie naar Marokko. Het is daar prachtig." Hij noemt zichzelf een levensgenieter. „Ik hou van een biertje, ga ook graag stappen met vrienden. Mijn vader is mos lim. Ik doe vaak wel een paar da gen mee met de Ramadan, ik hou het alleen niet dertig dagen vol. ik vind niet dat je streng moet leven om een goed mens te zijn. Als je in je hoofd en je hart goed bent, hoefje niet vijf k de moskee om ti gertjan van geen

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25