Wethouder Laurier: niet anoniem klikken Leiden Wie jarig is, trakteert... Leiden Regio 'Ik sta eigenlijk te popelen om IXAMEN te werken. Dat ligt me gewoon lOlftW KOMPAS Project kleigeisers in Leiden Hutten bouwen in Cronesteyn DAG 30 MEI 2000 llou [LADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, rjp de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt ir stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden ituurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl 1 IUIZEN In het centrum voor ouderen 'Rijn en Vliet' treedt j ag de operettevereniging Crescendo op. Vanaf 14.45 brengt zij ^Afwisselend programma. De zaal is om 14.00 uur open. Rijn en is te vinden aan de Aaltje Noordewierlaan 1. Wethouder Laurier bestrijdt dat het de bedoeling is dat mensen anoniem bij de gemeente klagen over het ille gaal storten van grofvuil. Bewoners van de Stevenshof kregen afgelopen donderdag van een ambtenaar van Stadstoezicht de raad om te 'klikken' als zij zich ergeren aan het illegaal dumpen van grofvuil bij wijkcontainers. leiden kunnen doen, waarna Stadstoe- connie van uffelen zicht probeert de dader te ach terhalen. De ambtenaar verzekerde de ,,Ik weet niet precies hoe en bewoners dat zij dat anoniem wat er gezegd is, maar als ge zegd is dat mensen anoniem kunnen klikken, dan is dat een vergissing en niet conform het beleid. Dat moet dan gecorri geerd worden. Als het gaat om grofvuil trekken wij geen ande re lijn dan bij de Sociale Dienst. Mensen kunnen ons inlichten, maar niet anoniem. Anonieme beschuldigingen nemen wij niet in behandeling. Dan krijg je een heel raar soort samenle ving", zegt Laurier. Leiden kreeg in 1997 een boe te van 38.000 gulden Vein minister Melkert omdat de gemeente weigert anonieme tips over uitkeringsfraude na te trekken. Laurier stond daarbij op het standpunt dat de ge meente niet moet meewerken aan een 'klikmaatschappij' waarin mensen elkaar anoniem kunnen beschuldigen. De bestuursrechter gaf de ge meente toen echter ongelijk en oordeelde dat Leiden anonieme tips moet natrekken. Laurier laat nu weten nog steeds hetzelfde standpunt te hebben over het klikken. „Maar er is wel een verschil tussen de vertrouwelijke be handeling van een klacht of een anonieme beschuldiging. Dat is niet hetzelfde. De klikdiscussie is altijd toegespitst op anonie me tips. Dat is nog steeds zo. Ons beleid is al jaren hetzelfde, daar is niets bijgekomen en niets vanaf gegaan. We zijn te gen het in behandeling nemen van anonieme tips. Dat is niet veranderd." ,,Als mensen signalen opvan gen dat er dingen foutgaan. wordt er wel gevraagd dat te la ten weten. Dat geldt ook op het gebied van afval. Dat hoort bij het verantwoordelijkheidsge voel voor de leefomgeving." „Als mensen illegaal afval dumpen, is het de bedoeling dat Stadstoezicht er wat aan doet." jWEG In het Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, is maandag vanaf uur de laatste clubavond vóór de zomervakantie van de Leid- istzegelvereniging De Postzegelvrienden. Ook niet-leden zijn om. De zaal gaat om 19.00 uur open. MBURG In buurthuis Matilo beginnen volgende week weer (jflle cursussen. Op maandag van 11 tot 12.15 uur en op donder- an 19 tot 20.15 uur is er een korte cursus yoga. Voor zes les- w^iedragen de kosten 40 gulden. Dinsdag van 14 tot 15.30 uur t er een cursus aquarelleren gegeven. Hiervoor bedragen de n voor zes lessen 40,50 gulden. Het buurthuis staat aan de straat 126, telefoon 5412515. :RAS Gidsen staan vanaf volgende week weer elke woensdag 9.00 uur klaar bij het koetshuis van de Burcht voor de avond- lelingen. Deze stads- en hofjeswandelingen duren anderhalf /ee uur en gaan langs historische plekjes in de binnenstad. De n van deze rondleidingen bedragen drie gulden per persoon, iduele- en groepsaanmeldingen bij R. Kraan, telefoon )rm|503. iRDVEST In het Verenigingsgebouw van de Christelijke Mu- ereniging Concordia aan de Langegracht 61 is zaterdag een Aanvang 20.00 uur. RDVEST Het COC vertoont morgen om 20.30 uur de film 'El- oming out'. De toegang, alleen voor vrouwen, bedraagt vijf ;n, leden betalen 2,50 gulden. Het COC is te vinden aan de egracht 65. t dal ^eJtnstencentrum Zijloever aan de Lage Rijndijk 129 gebruiken Iren tussen de middag een maaltijd, geserveerd door vrijwilli- Pn'Ook verzorgen de vrijwilligers de afwas. In verband met de érvakantie wordt gezocht naar mensen die hiermee aantal ke- ussen 11.30 en 13.30 uur willen helpen. Wie het leuk vindt juderen om te gaan, wordt verzocht contact op te nemen met :ke Rood, telefoon 5233208. een beperkt aantal kampen van de LCKV jeugdkampen is in- jven nog mogelijk. Voor kinderen in de leeftijd van 8 tot 18 ^":an er op terreinen in Nederland, de Ardennen en Frankrijk en gekampeerd. Voor meer informatie kan conctact worden nomen met Esther Sibbel, telefoon 5663575 of op maandag- d vanaf 20.00 uur met Trea van Duuren, telefoon 5722255. Met duizenden m' winkelplezier de grootste buitensportbelcvenis van Nederland uit de Leidsch Dagblad ANNO 1900 Woensdag 30 Mei LISSE - Weldra zal de muziektent weer in het 'Vier kant' verrijzen. We zullen weer kunnen genieten van de muziek, die 'Eensgezind' ten gehoore zal bren gen. Wanneer het weder medewerkt, zijn het werke lijk schoone avonden, die de vreemdeling ons be nijdt, die niet zoo'n mooi 'Vierkant' heeft in zijn plaats en geen Harmoniegezelschap, dat openbare uitvoeringen geeft. Of 'Eensgezind' onze sympathie bezit? 0, zeker, van ons allen. En wanneer de Vereeniging den 15den Augustus a.s. naar Zeist gaat kampen om het eeremetaal, ver gezellen haar onze beste wenschen. Zou het juist nu niet de geschikte tijd zijn 'Eensgezind' te vereeren met een vaandel, nu ze zich in den vreemde gaat vertoonen? Zou 'n vaandel juist nu niet een zeer ge waardeerd-geschenk zijn? Met warmte bevelen we dit idee den dames ter overweging aan. LEIDEN - In den 'Hollandia -roeiwedstrijd heeft 'Njord' weer met de achtriemsgiek den prijs be haald. Ze heeft dus nu voor de tweede maal 'Nereus' verslagen. ANNO 1975 Foto'9 in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een Ingevulde cheque (geen overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 6l| 18 In zwart wit) op te «turen naar het Leidsch Dagblad. t.a.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Iflden of door contante betaling aan de balie van hel Leidsch Dagblad aan de Roo9cvelt«traat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken. Drie modellen Kompas dagtourrugzakken voor f69.- va .u9 voor f 79.- voor f 99,- Bijdragen: Marijn Kramp, Wim Koevoet en Ane Pieter Wisse. Heb je vragen of wil je reageren, surf dan naar www.leidschdagblad.nl/ examens Naam: Ruud Berg Leeftijd: 17 Woonplaats: Zoeter- woude School: Da Vinei College Eindexamen: vbo Transport en Logis- tiek S Slagingskans: 80 Vervolgopleiding: vL Chauffeursopleiding Vakantie!! Echt te gek. Ik heb nu twaalf jaar school afgesloten. Dat is wel geruststellend. Ik bedoel, je hoeft je niet echt meer op te winden tentamens, proefwerken, examens. Nu kan ik doen wat ilc echt wil. Deze zomer ga ik redelijk verken, maar als ik dan naar de chauffeursoplei- ga, begint het echt. Je moet daar vier dagen per werken, en een dag naar school. Ik sta eigenlijk pelen om te werken. Dat ligt me gewoon, daad ja, dat levert behoorlijk wat geld op, zo'n ;r werken. Het geld heeft al een bestemming, 'en ga ik een nieuwe telefoon kopen, die Nokia, rstrekkwijt'was. Driehonderdvijftig piek. Maar daar- >mt de echt grote klap. Als ik mijn rijbewijs heb. n bereid rond de achttienduizend gulden neer te i. Ik heb dan achttien jaar gewacht tot ik auto it rijden, dan moet ik wel een beetje een mooie jhebben. En als vervoermiddel is het handig. Dat It dus een golf. Mijn broer gaat zijn auto verko- Jllij krijgt een lease-auto van z'n werk. Een Suzu- echtrfift- Die hoef ik niet. ren had ik dus mijn laatste examen. Nederlands lardigheid. Een tekst ging over adoptiekinderen, ie vroeg of laat rneestal hun biologische ouders kennen. Er was een stichting opgericht die bemiddelde. Verder nog een tekst over vak- illers. Dat daarop wordt neergekeken terwijl het den- erantwoordelijk werk is. Naar klanten toe, en in verband, dat was wel een goede tekst. En ook en er nog wat vragen gesteld over een adverten- et onderwerp: 'Zet je muziek wat harder, dan j^t het vanzelf stil'. Over harde muziek dus. Zat vel wat in. Maar bepaalde muziek moet je ge- hard luisteren. Trance bijvoorbeeld, nog leuke dingen heb gedaan? Effe kijken... Oh gelopen weekeinde ben ik nog naar de bioscoop est. The whole nine yards', met Bruce Willis, wel lachen. Een aanrader. Een tandarts en een moordenaar en de vrouw van een tandarts. Ik e komende tijd nog wel een paar films Ik heb nu de tijd, weetje. Morgen nog mijn boeken inleveren en dan hoef ik meer naar die school. Dat is niet gek. Naam: Kim Nies Leeftijd: 16 Woonplaats: Alphen aan den Rijn School: Groene Hart Lyceum Eindexamen: vbo verzorging Slagingskans: Mijn docenten zeggen dat ik slaag. Ik geef mij zelf 70 kans Vervolgopleiding: Activiteitenbegelei ding aan het Castel- lum Ik was onwijs moe, na Nederlands gisteren. Een IA heleboel teksten, na de eerste word je al duf. En dan moet je er nog zoveel! Het waren gelukkig niet echt saaie teksten, ik vond het wel leuk om te doen. Ik heb het wel gehaald, denk ik. Vandaag heb ik nog handenarbeid. Theorie. Gereedschapskennis. Wat voor gereedschap gebruik je voor papier, wat voor klei, voor karton? Echt wel een beetje saai. Ik ben er wel heel hard mee bezig geweest. Het praktijkexamen was veel leuker. Ik weet nog niet wat ik daarvoor had. Maar je moest in ieder geval de ingang van een pretpark ontwerpen. Daar kun je dan echt helemaal je fantasie op loslaten. Ik had een hele grote vijver gemaakt, waar je met bootjes overheen moet naar de ingang. Een heleboel felle kleuren en zo. Het moeilijkste examen vond ik Engels. Ik heb geen ta lenknobbel. ja, ik weet wel dat je van tv kijken goed Engels leert, maar ik hou niet zo heel erg van tv kijken. Voor Engels is dat inderdaad een probleem. Ik ben lie ver buiten. Ik bedoel, ik ga liever naar de bios, of naar het zwembad of Alphen in. Af en toe eens naar een pretpark. Pas geleden nog in Duinrell, in het Tikibad. Dat was echt lachen. Na handenarbeid ga ik gelijk werken, morgen. Ja, dan bén je eindelijk van school af, moet je gelijk weer aan de slag! Maar iedereen die ik ken, doet dat zo. Vooral om z'n vakantie te betalen, ja. Om naar Kreta te kun nen. moet je behoorlijk wat geld hebben. Het gaat mij, los van alles wat ik daar nog uitgeef aan uitgaan, zo'n achthonderd gulden kosten. Dan moet je wel wat bij verdienen, niet? Ik ga ook regelmatig uit eten. Nou.., met wie denk je?? Met m'n vriend natuurlijk! Bij de Griek. Lekker veel vlees!! En lekker gekruid. Met m'n moeder doe ik ook veel samen, en met m'n zusje van veertien en met ken nissen van mijn moeder. Ik doe heel veel samen met al die mensen. Bijvoorbeeld naar het Tikibad. Wat ik het meest ga missen van school? De mensen daar natuurlijk. In september ga ik naar die opleiding activiteitenbegeleiding. Samen met twee vriendinnen van mijn school. Maar ik ga wel Ak proberen zoveel mogelijk nieuwe mensen te ontmoeten. Naam: Daniëlle de Best Leeftijd: 16 Woonplaats: Katwijk School: Andreascol- lege locatie Pieter Groen Eindexamen: mavo Slagingskans: 90 Vervolgopleiding: Sociaal juridisch me dewerkster aan het R.O.C. Leiderdorp Ik had gisteren scheikunde en Nederlands. IA Scheikunde was zó moeilijk. Echt rot. Allemaal teksten met veel informatie. Tien of vijftien vragen. Dan rrioet je de dingen die je nodig hebt voor de berekening eruit halen. Geen echte leerdingen. Maar ja... Ik denk wel dat ik geslaagd ben. Nederlands was redelijk te doen. Een aantal teksten. Een over dialectdiscriminatie. Die moest je samen vatten. Ik geloof negen alinea's samenvatten tot on geveer 110 woorden. Het ging over een test met twaalf proefpersonen met een dialect. Uit die test bleek dat mensen met een dialect dommer worden gevonden. Een van die meisjes die sprak eerst plat dialect. Toen dacht iedereen dat ze dom was. Daarna sprak ze gewoon Nederlands en toen scoorde ze in eens veel hoger. Gek hè? Maar inderdaad, volgens mij gaat het wel zo. Je hebt bij iemand met een zwaar ac cent al snel zoiets van 'die komt uit een klein dorp, dat is een boer'. Ik heb zelf een beetje een Katwijks accent. Bijvoor beeld m'n 'ij' komt er een beetje uit als 'ai', maar daar heb ik niet echt last van, nee. Ik spreek het echte Katwijks, ik bedoel van die woorden die niemand echt kent, nauwelijks. Ja, de wuift bijvoorbeeld, de boulevard betekent dat, dat ken ik wel. Maar mijn ouders kennen meer woorden. Ik heb nu dus echt vakantie. Heel veel werken. Wat ik met het geld ga doen? Voor mijn vakantie volgend jaar alvast. Die van dit jaar heb ik al betaald. En als ik geld overhou misschien nog een cd'tje of zo. Gabber? Neee... Vroeger vond ik dat wel leuk. Nu niet zo heel erg meer. Eigenlijk vind ik alle muziek wel leuk. Mijn rijbewijs zaj ik vroeg of laat ook moeten betalen. Maar ja... Ik ben nog maar zestien, dus ik kan nog even sparen. Ja, natuurlijk!! Een huis, een auto, enzo voort. Dat heb je vroeg of laat wel nodig, maar daar ga ik me echt nog niet druk over maken, nu. Afgelopen vrijdag had ik nog wiskunde. Dat was echt onwijs makkelijk. De antwoorden waren zo ongeveer gewoon gegeven. Ze stonden al bijna letterlijk in de vragen. Allemaal van die tekstvragen ook. Wel bij instinkers een beetje oppassen dat je er niet intrapte. Vrijdag 30 mei LEIDEN - De raadscommissie voor ruimtelijke orde ning is akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om een restauratieplan voor het voormalig Heerenlo gement en het koetshuis bij het Burchtcomplex te doen opstellen door de Leiderdorpse architect P. van der Sterre, dezelfde architect overigens, die ontwer per was van het restauratieplan voor de Hooglandse Kerk. De raadscommissie nam dit besluit na een be zoek aan beide gebouwen, waarbij ze kon constate ren, dat restauratie inderdaad een harde noodzaak is. Het is de bedoeling van B. en W. om binnen een half jaar een bestemming te geven aan de gebou wen. Er werden gisteravond door de commissie ver schillende suggesties gedaan: een bestemming als trouwzaal, of als International House van de univer siteit (nu gevestigd in het prytaneum aan het Rapen burg) of als hoofdgebouw van de openbare biblio theek óf als hotel. Het commissielid Houtman (SGP/GPV) informeer de naar de stand van zaken rond andere grote Leidse monumenten. Hij kreeg van wethouder Waal te ho ren, dat de onderhandelingen met het ministerie van defensie over overname van het Legermuseum zijn afgerond. Het ministerie koopt het museum en zal het restaureren. De Boerhaavezalen in De Camp zul len worden overgedragen aan de rijksgebouwen dienst van het ministerie van CRM. Waarschijnlijk kan in 1977 met de restauratie worden begonnen, die in één keer zal worden uitgevoerd en niet in fa sen, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. Het rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurweten schappen zal er gevestigd worden. LEIDEN - Het is niet uitgesloten dat Paul Marijnis als leraar Nederlands aan de Rembrandt Scholenge meenschap verbonden blijft. Gisteravond, tijdens een zeer druk bezochte bijeenkomst in de raadzaal van het stadhuis, bleek dat de zaak-Marijnis deze week een plotselinge wending heeft genomen. De schoolleiding bracht tijdens 'n algemene lerarenver gadering 'n compromisvoorstel ter tafel, dat inhield Marijnis voor de proeftijd van een jaar een aanstel ling in tijdelijke dienst te verlenen. LISSE - De heer en mevrouw R. Stembert hebben gisteren de sleutel gekregen van hun eigen huis in de Poelpolder. Het was het eerste huis van de vierentachtig eigen huizen, die zijn gebouwd door de stichting Eigen Wohingbezit in Lisse. De sleutel werd door wethouder P. van Leeuwen officieel overgedragen, tij dens een plechtige bijeenkomst in de Pauluskerk. De andere woningen van Eigen Woningbezit zullen ook spoedig in gebruik kunnen worden genomen. foto archief leidsch dagblad Hoe kan het Nederlandse land schap beter worden ingericht? En kan water daarbij een rol spelen? Leerlingen van Leidse basisscholen gaan aan de slag met het project 'Kleigeisers' en moeten antwoorden vinden op deze vragen. Kleigeisers is een project op internet (www- .kleigeisers.nl) voor techniek, natuuronderwijs, aardrijkskun de, milieu en handvaardigheid. Al surfend kunnen scholieren ontdekken hoe mens en natuur kunnen samenwerken bij de in richting van het landschap. De leerlingen moeten onder ande re een maquette maken van hun ideale landschap. Kleigei- ser is een ander woord voor fontein. In polderpark Cro- nesteyn is een hooiland met daarop een windmolen die kleigeisers water laat spuiten. leiden Echt geweldig was het weer gisteren niet, maar desondanks middags hutten bouwen van takken. Morgen houdt het buurthuis hadden 23 kinderen de grootste pret in polderpark Cronesteyn. Onder zo'n zelfde middag. begeleiding van medewerkers van buurthuis Matilo konden ze daar 's foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 13