Het doek valt voor Jeffrey Talan Alleen DSB betaalt voor Bos ipveld in Nieuwkoop C dichter bij promotie Sport Hockeysters Oranje op wilskracht naar zege Maradona weer even op het veld SCOREbord DAG 27 MEI 2000 :e wereldrecords De Bruijn Zwemster Inge de Bruijn heeft gisteren in Sheffield uw een wereldrecord gevestigd. Ze was op de 50 meter rslag in 25,64 sneller dan haar eigen toptijd, die ze zes da- rug in Monaco op 25,83 had gezet. Ze evenaarde in Shef- iok al het wereldrecord op de 50 meter vrije slag (24,51). eeds talent (15) naar Feyenoord idam Feyenoord heeft het Zweedse talent Bovar Karim trokken. De Rotterdammers hebben met zijn club Malmö ïreenstemming bereikt over de overgang van de vijftienja- re' jeler. „Karim is in onze ogen een dusdanig talent dat we 101 ip jonge leeftijd naar Rotterdam wilden halen", aldus Rob manager technische zaken. irschot Van Velzen op eindzege i Jan van Velzen is gisteravond een stap dichter bij de variege in Olympia's Tour gekomen. De renner van Bankgiro- finishte in Bedum als vierde (29.25,66) in de tijdrit over 23 eter. De winnaar van het tweede gedeelte van de zesde e werd Chris Newton. De Brit had 28 minuten en 40,19 se- n nodig. Zijn landgenoot Paul Manning werd tweede op 7 den. Tom Hoedemakers klom over de tegenvallende Wil- ijderwijk naar de tweede plaats in het algemeen klasse- Eerder op de dag had Peter Schep (Rabobank) het eerste :lte, een rit in lijn over 135 kilometer, gewonnen. ly Engels valt op in Giro Addy Engels heeft de twaalfde etappe van de Ronde van aangegrepen om zich te profileren. De eerstejaarsprof van bobank-ploeg reed vooraan mee in de ontsnapping en ;de als vijfde. De 24-jarige Drent is voorlopig ook de beste lander in het klassement (77e plaats). De Italiaanse wiel- r Enrico Cassani won de 184 kilometer lange rit van Bibio- ar Feltre, zijn eerste profzege. De roze leiderstrui van zijn enoot Francesco Casagrande kwam niet in gevaar. De e was een prooi van de mindere goden van het peloton. schoor nieuwe trainer Roodenburg John Verschoor is met ingang van komend seizoen trai- in zondagvierdeklasser Roodenburg. De Leidenaar volgt Talsma op, die het na de teleurstellend verlopen nacom- voor gezien hield. Roodenburg is met Verschoor een ver lis overeengekomen voor een seizoen. Arno Lancel wordt iistent van Verschoor. Verschoor speelde jarenlang betaald al, bij Telstar, Haarlem en Veendam. Ook was hij enkele :nen hoofdtrainer van het Leidse UDWS en hulptrainer bij in Noordwijkerhout. Vorig jaar slaagde Verschoor voor (amen Oefenmeester II van de KNVB. uwer en Verbeek komen terug iblik In de 470-klasse van de Sp,a Regatta bij de vrouwen len Carolijn Brouwer en Alexandra Verbeek sterk terug van ïislukte openingsdag (15-13-14). Het duo zette een reeks 1-8 neer. Dat was echter lang niet voldoende om de olym- concurrenten Lisa Westerhof en Ardis Bollweg in te ha at tweetal bleef met een knappe reeks van 3-3-3 prima ind. Westerhof en Bollweg staan tweede in het klassement, ver en Verbeek bezetten de achtste plaats. Belangrijker is vel hun achterstand van zestien punten in de olympische ïcatiestrijd met Westerhof en Bollweg. p^iners veel te sterk voor pers In de jaarlijkse voetbalontmoeting tussen de regionale rs en de sportpers zijn de oefenmeesters duidelijk als te naar voren gekomen: 7-3 Op het terrein van Rooden- ïadden de coaches bij rust al een kleine voorsprong (2-1). tweede helft werden de journalisten soepel weggetikt, de voetbaltrainers scoorden Nico van der Salm, Wil Hens- Wim van Harskamp, Hans van Leeuwen, Stephan Spruijt, 'an der Zwaan (penalty) en Ron de Roode. De goals van de wamen van Pieter van Schie (2x) en LD-sportchef Willem dijk, uit een strafschop. sd; °9,op wilmar kortlever me Sperlandse triatlonwereld zich morgen in ;oop. Velen voor de tra- Ie triatlon van Nieuw- :en aantal mensen meer :t Nederlands kampioen- lalve marathon, maar de n om afscheid te nemen van der Marei, der Marei start voor het Is triatleet in 'zijn eigen' ijd.De stayer uit Aarlan- stopt op een hoogte erdere prestaties dit sei- aaronder de winst in de iatlon van Ter Aar, wij- Van der Marei als n van irieten voor de titel, der Marei krijgt echter entie van de voltallige lange afstand van de èm (den/rotterdam anp triatlonbond, met Frank Heidoorn, Guido Gosselink en Vincent Bruins (vorig jaar ach ter Van der Marei tweede). Ze zullen hem niets kado willen doen, want de selectie voor de wereldkampioenschappen lan ge afstand (half juni in Nice) staat op het spel. Leidenaar Casper van den Burgh moet voor voldoende selectieleden eindigen om kwalificatie af te dwingen. De deelnemers aan de triat lon kijken deze dagen met spanning naar de website van de organisatie om de ontwikke ling van de watertemperatuur in de gaten te houden. Wordt het in de Nieuwkoopse plassen 14 graden of minder, dan moet de 2,5 kilometer zwemmen worden ingekort. ^eeft de kansen op pro- naar de eredivisie ver- De ploeg uit Roosendaal tand bij Cambuur Leeu- (1-1) en zag concurrent olie bij Excelsior verlie- BC heeft in groep B van :ompetitie met nog twee gaan drie punten voor op Cambuur en vier op en Excelsior, herhaalde bijna de stunt isdag, toen het thuis eie- nist Cambuur overtui- versloeg. Van Galen amstelveen anp Voor de schoonheidsprijs kwam de overwinning van de vrouwenhockeyploeg op de openingsdag van de Cham pions Trophy niet in aanmer king. Daarvoor hadden de speelsters van bondscoach Tom van 't Hek te vaak ruzie met de bal. De wilskracht compenseerde evenwel het gebrek aan kwali teit. Op karakter dwong de na- tionale ploeg Zuid-Afrika gis teravond in het Wagenerstadi on tot overgave, 3-2 (1-1). „Dit was een moeizame overwin ning", gaf Van 't Hek zonder aarzelen toe. „Maar eentje die dubbel telt, omdat het geen ge heim is dat we niet in super- vorm verkeren." Nederland opende veelbelo vend, zette de Zuid-Afrikaanse ploeg op eigen helft vast en nam vlot de leiding. Van der Wielen toucheerde een harde pass van Van den Boogaard, 1 - 0. „Dat was een ingestudeerde actie", grijnsde Van 't Hek. De openingstreffer betekende het einde van het Nederlandse overwicht. „We gingen achteruit-hoc keyen", zag Van 't Hek. „De or ganisatie verdween en we ga ven Zuid-Afrika het initiatief." Dat resulteerde in de gelijkma ker van Bentley voor de rust en de voorsprong in de 43ste mi nuut. Pietie Coetzee, vorig sei zoen nog in dienst van Amster dam, schoot de tweede Zuid- Afrikaanse strafcorner achter haar oude clubgenote Sinnige, 1-2. Dillianne van den Boog aard mikte de derde van zes strafcorners in de 51ste minuut raak, 2-2. „Dat doelpunt had een dub bele lading", vond Van 't Hek. „Psychologisch belangrijk voor Van den Boogaard zelf d<it haar corner wel goed zit en een op kikker voor de ploeg die meer tegen zichzelf streed dan tegen de Zuid-Afrikanen." De win nende treffer volgde vier minu ten later. Opnieuw stond uitblinker Van den Boogaard aan de ba sis. Haar strafcorner werd door de Zuid-Afrikaanse doelvrouw Van Wijck gekeerd, maar in de rebound haalde Donners snoeihard uit, 3-2. „Het resultaat was goed, het spel niet", aldus de opgeluchte Van 't Hek. „Het niveau moet omhoog als wij in de Trophy een rol willen spelen." De afstand tot zijn ouderlijke huis in Katwijk is welgeteld zeven kilometer. Jeffrey Talan, al bijna twee weken ge blesseerd, had ze vanaf de trainingsaccommodatie van Oranje in Wassenaar wel kruipend willen overbruggen om Frank Rijkaard alsnog te overtuigen van zijn goede wil. Het oordeel van de bondscoach was gisteren echter onverbiddelijk: Talan moet naar huis. leiden mark caldenhovencoach overwoog niet een nieu- Dik ingepakt in een winterjas maakte Talan langs de zijlijn de avondtraining bij Oranje mee. Een opspelende linker achilles pees deed het ergste vrezen. Twee uur later sprak Rijkaard klare taal. „De medische staf en Jeffrey hebben de afgelopen hard gewerkt, maar de blessure geneest niet meer voor het EK. Het is een triest moment, maar we hebben het ook zien aanko men. Een achillespeesblessure is een delicate blessure. Daar mee moet je goed omgaan. Voor Jeffrey is het een lastig moment. Maar wij moeten weer over tot de orde van de dag. Dat klinkt klinisch, maar is zo niet bedoeld." Talan had, zeker gezien het trage herstelproces van de laat ste dagen, al rekening gehou den met een voortijdig vertrek. Sinds 23 van de 26 internatio nals zich hebben verzameld in Noordwijk 'verzuimde' de 28- jarige rechterspits van Heeren veen bij alle groepstrainingen. Slechts solo maakte Talan zijn rondjes. „Het is een moeilijk moment, maar het zat eraan te komen. Ik heb mijn vakantie nog niet geannuleerd. Dus ga ik donderdag alsnog." Door het afvallen van flank speler Talan zit Rijkaard ineens dun in de 'rechtspoten'. Ook Ronald de Boer is herstellende van een liesblessure. De bonds- we international op te roepen, maar liet wel doorschemeren dat hij maandag vermoedelijk alsnog met 25 spelers afreist naar Zwisterland. In Nyon be legt Oranje een trainingskamp van een week. Eerder deze week zei Rijkaard dat na de oe feninterland van vanavond te gen Roemenië twee spelers het kamp van Oranje zouden moe ten verlaten. „Omdat er een aantal spelers fysiek niet in bes te conditie is, lijkt het me pretti ger om de groep zo groot mo gelijk te houden." Voor de rechterkant heeft Rijkaard vanavond in dè Arena tegen Roemenië mogelijkheden met Roy Makaay en Boudewijn Zenden. Het duo speelt echter niet. Hoewel Rijkaard gisteren weigerde zijn opstelling bekend te maken, viel uit de sessie in het waterkoude Wassenaar op te maken dat verdediger André Ooijer bijna solo de rechter flank moet bestrijken. Hij wordt daarbij geassisteerd door beur telings Clarence Seedorf en Aron Winter, die daarmee re cordinternational Ruud Krol tot op drie interlands nadert. De aanvoerder van Ajax slecht de barrière van 80 interlands. De assistent-bondscoach leidt nog steeds het illustere lijstje met 83 duels voor het Nederlands elf tal. Winter moet vanavond in Amsterdam vooral als verbin dingsman fungeren tussen ver dediging en middenveld. Bij ab sentie van Arthur Numan, die vandaag met Glasgow Rangers de Schotse bekerfinale speelt tegen Aberdeen, en vermoeid heid bij Winston Bogarde en Boudewijn Zenden neemt Phil lip Cocu als linksback de hon neurs waar. In de spits worden Dennis Bergkamp en Patrick Kluivert herenigd. Sinds de laatste interland van de vorige eeuw, op 13 november tegen Tsjechië (1-1), vormde het ko ningskoppel geen duo meer in de basis van Oranje. Rijkaard heeft overigens de elf namen van het elftal waar mee hij een gooi wil doen naar de Europese titel al in zijn hoofd zitten. De bondscoach zegt na de interland tegen Bel gië zijn conclusies over speel wijze en invulling van posities te hebben getrokken. „Voor mijzelf ben ik eruit. De opstel ling zoals die tegen Roemenie is, zal ook geen indicatie zijn. We hebben nog een heel stuk te gaan in de voorbereiding en daarin kan heel veel gebeuren." Rijkaard verwees daarbij naar 1974 en 1988, toen Nederland in beide toernooien (WK en EK) de finale haalde. „Voor het WK in '74 was tot het laatste mo ment onduidelijk wie er laatste man zou worden. Uiteindelijk werd het Arie Haan, die het heel goed deed. In '88 begon Michels met Johnny Bosman in de spits en John van 't Schip op rechts. Maar in de tweede wed strijd was de ploeg al weer om gegooid en stond er toen pas het team dat Europees kampi oen werd." Vermoedelijke opstelling Oranje (met tussen haakjes het aantal interlands tot de dag van vandaag): Edwin van der Sar (45); André Ooijer (3), Jaap Stam (30), Frank de Boer (74), Phillip Cocu (39); Clarence See dorf (47), Edgar Davids (29), Aron Winter (79), Mare Over- mars (54); Dennis Bergkamp (72) en Patrick Kluivert (38). bracht de Brabanders al na 13 minuten'op voorsprong. Cam buur redde zichzelf pas in de laatste minuut via Ferrier, maar het uitzicht van de ploeg op lijfsbehoud is nog altijd slecht. Excelsior hielp RBC een handje door thuis FC Zwolle te verslaan. De Rotterdammers namen op Woudestein wraak voor de 4-2 nederlaag, die in Zwolle werd geleden. Routinier Boekweg bracht de Zwollena ren wel op voorsprong, maar Den Ouden en* Polak (straf schop) brachten Excelsior als nog de zege. Oldeson, Nicole d'Almere. Vijfde Koers: Where's Wally, Ombra di Nube, Diamond Lil. Zesde koers: Kanjer Boszorg, Kasmir Viola. Ha- rald H Kemp. Zevende koers: Re- gillio, Man of West, Blue Neville. Achtste koers: Nevil Star, Opus Se ven, Mien II. Negende koers: Charlies Law, Ballymorris Boy. Fre- drik the Fierce. Tiende koers: Jou- py Sunshine, Jurren Kroon, Mas termind Jago. Alkmaar, maandag 29 mei Eerste koers: Happy D, Lot Noell, Nancy Cartouche. Tweede koers: Nora van Cornjum, Natali Swager- man, Lesley Kroon. Derde koers: Adonis Guard, Let's go L, Foxy Dart. Vierde koers: Maxi X, New Impulse, Love to Win Vijfde Koers: Knowing Nobo, Naikey Transs R, Mandy Dakota. Zesde koers: Roval Touch, Aleby Ike. La Coruna. Zevende koers: Kelly Vio la. Kid of Flora. Henny Mee'rdijk Achtste koers: Maldiiji Boko, Laris- sa Boko, Triumf Fro, Kentaur Renka. Negende koers: Leroy Bui tenzorg, Hawkeye Boko. Icaros van Venlo. Tiende koers: finale Elfde koers: Kaptein Crown. Lucky of Wiba, Krek Vüethoeve. munchen dpa Diego Maradona is gisteravond voor even op het voetbalveld teruggekeerd. Hij luisterde in München de afscheidswedstrijd van Lothar Matthaus op, die na twaalf jaar trouwe dienst zijn club Bayern München officieel vaarwel zei. Matthaus (39), Duits record international (146 interlands), kreeg een staande ovatie van de 47.000 mensen die hem met zijn oude makkers van het Duitse team 1-1 zagen spelen tegen Bayern München. Bij de kampioen van de Bundesliga was Maradona de strateeg. De 39-jarige Argentijn, ooit een be genadigde superster maar door drugsverslaving en vraatzucht bijna bezweken, kreeg zowaar wat van zijn glans terug. Hij be woog nauwelijks, maar was technisch geniaal. Maradona hield het 43 minu ten vol. Matthaus, die bij de New York/New Jersey Me trostars speelt, stond bij inter lands vaak tegenover de Argen tijn. Bij de WK-finale 1986 was Maradona de ster (3-2), vier jaar later Matthaus (1-0). De Duitser zag al zijn beroemde trainers van Bayern opdraven: Lattek, Heynckes, Trapattoni, Rehhagel, Beckenbauer, Vogts en Hitzfeld. Zaterdag vliegt hij met de Duitse EK-selectie naar Mallorca voor een trainings kamp. Matthaus haalde daags voor de wedstrijd overigens een goe de grap uit. Hij presenteerde de verzamelde pers onverwachts Maradona, die door een zijdeur plots binnenkwam. De media liepen hem bijkans omver. Tot Matthaus duidelijk maakte dat het om een grap ging. Deze Ma radona was niet de echte. peter van der hulst Jan Bos mag vertrekken bij Spaar Select. Voor niets. Als Tiij maar niet kiest voor DSB. de ploeg van Dirk Scheringa. In dat geval moet de sprinter een afkoopsom van 350.000 gulden betalen. De directeur van Spaar Select Jan-Willem van Dijk zegt de praktijken van DSB zat te zijn. „Ik heb mijn buik vol van DSB, al die leugens en bedrog." Vlak na afloop van het seizoen probeerde DSB de schaatsers en coach Peter Mueller, die on der contract stonden bij het managementbureau van Orlan do van den Bosch, weg te ka pen bij sponsor Spaar Select. Spaar Select heeft nu zelf 9,5 miljoen gulden extra uitgege ven voor verbetering van de contracten en de overname van Schaatspromotie bv van Van den Bosch. Daardoor staat Bos juridisch gezien nu ook onder contract bij Spaar Select. Van Dijk: „De intentie was om het team pas in 2002 over te ne men, maar door de aanval van DSB waren wij genoodzaakt dat eerder te doen." Om in de toekomst rust rond het team te creëren werkt het bedrijf met langlopende con tracten. Zo hebben Gianni Romme, Jakko Jan Leeuwangh, Erben Wennemars, coach Peter Mueller en nieuwkomer Anna- marie Thomas voor zes jaar ge tekend. Tonny de Jong zet naar verwachting volgende week haar handtekening onder een langlopende verbintenis. De sa larissen van de rijders en coach zijn gelijktijdig fors gestegen. Spaar Select verlangt daarvoor wel dat de toppers minimaal de helft van de World Cups rijden of een EK of WK. Ploegen die de schaatsers tussentijds willen overnemen zullen, zoals in de voetbalwe reld allang gebruikelijk is, zeer forse afkoopsommen moeten gaan betalen. Zelf heeft Spaar Select ook in de buidel moeten tasten om de overstap van An- namarie Thomas mogelijk te maken. Zij stond nog voor twee jaar onder contract bij de KNSB. De schaatsbond was be reid aan een overgang mee te werken als Van Dijk zich zou inspannen om de kwestie rond Jan Bos op te lossen. Aanvankelijk vroeg Spaar Se lect een vergoeding van 1 mil joen gulden. Inmiddels is het bedrijf gezakt tot 3,5 ton. „Ha rold Knijf (de advocaat van 7an Bos - red.) noemde een bedrag van 275.000 gulden. Hij moest dat nog wel kortsluiten. Later hoor ik van hem dat Jan zijn spaarpot heeft omgekeerd en maar 100.000 gulden wil beta len. Ik word daar mesjogge van. Ik hoop dat hij naar TVM gaat." TVM en ook andere schaats ploegen hoeven van Van Dijk geen afkoopsom voor Bos te betalen. „Ik wil de carrière van Bos niet in weg staan", aldus Van Dijk. die er van baalt dat de sprinter in de kleding van Spaar Select al wel met de ploeg van DSB heeft meegetraind. Blijft de impasse voortduren dan sluit de directeur een gang naar de rechter niet uit. Hans van Goor van DSB kan weinig begrip opbrengen voor Van Dijk. Over het feit dat zijn schaatsploeg als enige een af koopsom moet betalen zegt hij: „Dat lijkt me belachelijk. Zo ga je niet met mensen om." Annamarie Thomas is de op vallendste nieuwkomer in de ploeg van Peter Mueller. On danks haar nog lopende con tract bij de bond (tot en met Salt Lake City) verzocht zij haar manager Konrad Alleblas con tact te zoeken met Spaar Select. Ze wilde overstappen omdat haar team uiteen was gevallen. „I lenk Gemser, Ids Postma en Ralph van der Rijst zijn weg en Marieke Wijsman gaat naar de ploeg van Ingrid Paul. Ik heb wel met Gerard Kemkers ge sproken. maar ik ken hem niet. Peter Mueller en zijn ploeg ken ik wel. En er bleek dat er be langstelling was." Naast Thomas maken ook Mark luiten en Helen van Goozen hun debuut bij Spaar Select. Beiden waren in 1999 wereldkampioen bij de junio ren. Ze hebben een contract voor twee jaar getekend. PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 26 mei. 11-27-29-32-38-40-41-43-45-46-50- 53-59-62-66-67-68-74-77-78. (onder voorbehoud) VOETBAL Nacompetitie betaald voetbal, groep B: Cambuur Leeuwarden - RBC Roosendaal 1-1 (0-1). 13. Van Galen 0-1. 90 Ferrier 1-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 6500 Rode kaart. 37. Van der Woerdt (RBC), 44. Durmusoglu (Cambuur- /2xgeel) Gele kaart: Van Utrecht (Cam buur). Van der Woerdt, Dijkstra. Heerkens, Van Helmond (RBC) Excelsior - FC Zwolle 2-1 (0-0). 55. Boek weg 0-1, 78. Den Ouden 1-1, 81. Polak (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Uilen berg. Toeschouwers: 2243. De stand: RBC 4-8 FC Zwolle 4-4 Cambuur 4-5 Excelsior 4-4 55. Donners 3-2 Duitsland - Argentinië 2- 1 (0-0). 50. Casaretto I -u. 53 Becker 2-0 (sb). 55. Oneto 2-1 (sc) Australië - Nieuw- Zeeland 4-1 (2-0). 13. Mitchell 1-0 (sc). 24 Langham 2-0 (sc). 45. Mitchell 3-0, 51. Senior 3-1, 70. Langham 4-1 (sc). Blauwe groep: Rusland - Australië 3-0. Ka felnikov - Hewitt 6-1 6-2, Safin - Fromberg 6-2 6-4, Safin/Kafelnikov - Rafter/Stolle 6- 4 6-1. Spanje - Chili 3-0. Martin - Massu 5-0, opgave Massu, Mantilla - Rios 6-4 6- 1, Velasco/Carrasco - Rios/Hermes Gamo- nal 6-2 6-3. Rusland naar finale tegen Slo- PAARDENSPORT wakije. Aken. CSI-A. Springwedstrijd: 1Bengts- son (Zwe) Medline strafpunten 0-tijd 57,52, 2. Lampard (GBr) Valentino 0- 58,40, 3. Hendrix (Ned) Finasse 0-58,68. Springwedstrijd op tijd: 1. Bayha (Dui) At- traktion 59,91, 2 Streuer (Dui) Dèmse 62,20. 3 Peters (Dui) Caro Ass 62,26, 6. Korompis (Ned) Pan Am 66,16. TAFELTENNIS GOLF Surrey. Volvo PGA Championship, Man nen, Europese Tour, 5 miljoen gulden. Stand in 1ste ronde: 1. O'Hern (Aus) 65 slagen, 2. Karlsson (Zwe). Green (Aus) 67. 12. o.a. LafeÖer (Ned) 69. 114. Muntz (Ned) +3 na 17 holes, de afgebroken eer ste ronde wordt zaterdag afgemaakt. HOCKEY Amstelveen. Champions Trophy, vrouwen Nederland - Zuid-Afrika 3-2 (1-1). 8. Van der Wielen, 20 Bentley 1-1. 43 Coetzee 1-2 (sc). 51. Van den Boogaard 2-2 (sc). Sevilla. Olympisch kwalificatietoernooi, tweede dag. Mannen: groep A: Crisan (Roe) - Kalun Yu (Ned) 3-0(21-16 21-19 21-14), Machado (Spa) - Kalun Yu 3-2 (18-21 18-21 21-10 21-14 21-9i Kalun Yu uitgeschakeld. Vrouwen: groep G: Koustch (Rus) - Muller (Ned) 3-1 (19-21 21-18 21-12 21-19). Pavlovitsi (WRu) - Muller 3-0 (21-16 21-9 21-19) Muller uitgeschakeld bij verlies zaterdag tegen Bijak (Joe) Groep H: Tebbe (Ned) - Perez (Spa) 3-0 (21-16 21-12 21- 11). Tebbe ondanks winst uitgeschakeld TENNIS Düsseldorf. Mannen, World Team Cup. VOLLEYBAL Oefeninterland vrouwen. Nederland - Ver enigde Staten 3-1 (25-17 17-25 25-23 25-16). Mannen, World League. Halie - Joegoslavië 1-3 (25-20 19-25 14-25 21-25). WIELRENNEN Bedum. Olympia's Tour. Zesde etappe, eerste gedeelte, Nieuwleusen - Bedum: 1 Schep (Ned) 134,9 km in 3 03.03 (44,217 km/u), 2 Omloop (Bel), 3. Atzeni (Z\yi) 0.12. Tweede gedeelte, individuele tijdrit, Bedum - Bedum: 1 Newton (GBri 23 km in 28.40 19 (48,134 km/u), 2. Manning (GBr) 0.07, 3 Cordes (Ned) 0.33. Algemeen klassement: 1 Van Velzen 25.30 01. 2 Tom Hoedemakers 1 11. 3 Legtenberg (Ned) 1.47, 9. Van der Kooy (Leiderdorp) 3 17. Ronde van Italië. Twaalfde etappe, Bibio- ne - Feltre: 1 Cassani (Ita) 184 km m 4.05.18. 2. Bramati (Ita) 0 01,3 Konys- grande (Ita) 58.56.36, 2. Belli (Ita) 0.04, 3. Tonkov (Rus) 0 07, 4 Di Luca (Ita) 0 10, 5. Hruska (Tsj) 0 17 ZEILEN Medemblik. Spa Regatta, derde dag. Vrouwen: Europe, stand na 7 races: 1 Matthiisse (Ned) 8, 2 Roug (Den) 8. 3. Robertson (GBr) 20. 11 De Koning 45. 470, na 6 races: 1 Ruslana/Pas|oks|ik (Oek) 15, 2, Westerhof/Bollweg (Ned) 19. 3. Armstrong/Stowell (Aus) 23. 8. Brou wer/Verbeek 37 Mistral, na 6 races: 1 Yoshida (Jap) 8. 2 Ju Soon An (ZKo) 10, 3 Mitsumori (Jap) 14 Mannen: Soling, na 5 races: 1. Heiner/Van Niekerk/De Ridder (Ned) 11, 2. Presti/Rambeau/Dauris (Fra) 12, 3. Schu- mann/Bahr/Seelig (Dui) 17. Mistral, na 6 races: 1 Duck Pik Ok (Zko) 9, 2 Moisejev (Rus) 12, 3. Benoit (Fra) 22. Star, na 4 ra ces: 1. Grael/Ferreira (Bra), Walker/Covell (GBr) 5, 3, Dali/Colanmno (Ita) 9. 4. Van Veen/Goelst (Ned) 9 470, na 6 races: 1. King/Turnbull (Aus) 10, 2. Forste'/Merrick (VSt) 18, 3. Kosmatopoulos/Kostas (Gri) 19, 14. Coster/Coster 58. Tornado, na 6 races: 1 Pennec/Guichard (Fra) 17. 2. Bundock/Remangio (Aus) 29. 3 Boissier- /Ballester (Spa) 30, 12. Karsenbarg/Ken- beek 54 Laser, na 7 races: 1 Suneson (Zwe) 13. 2 Blackburn (Aus) 16. 3. Ainslie (GBr) 20, 6. Kats 31. 49-er, na 6 races: 1 Slater/Handley (Nze) 12. 2 Ni- cholson/Phillips (Aus) 14, 3 Harrysson- 'Sandstrom (Zwe) 18. 13. Schutte/Schutte 34 Finn, na 4 races: 1 Clarke (Can) 4, 2. Maier (Tsj) 8. 3 Kusn.erewics (Pol) 9. 11 Vap Muyden 25. 18. Kok 51 Donderdag 1 juni (Hemelvaartsdag) Afstanden naar keuze: 30 km. - 50 km.- 75 km. LEIDSE FIETSDAG TOCHTEN Op verzoek van vele recreatie-fietsers uit Leiden en omgeving organiseert de LEIDSE TOERFIETS VERENIGING SWIFTTOER op Hemelvaartsdag weer enkele gezellige fietstochten waar iedereen die van fietsen houdt, aan deel kan nemen. Starttijd Van 9.00 uur tot 14 00 uur Startplaats Clubhuis van Swift en Park "De Bult" Willem v.d Madeweg inschrijving: (Parallelweg langs de rijksweg A4 vanaf de Hoge Rijndijk) Het clubhuis is ook te bereiken via de Roomburgerweg (bij de heuvel tussen Rijn/Schiekanaal en rijksweg A4) te Leiden. Inschrljlgeld: Met speciale herinnering, 7.50 (16 jaar en ouder)- 4 00 (t/m) 15 jaar Zonder herinnering; 3.00 (alle leeftijden) DOE MEE MET SWIFTTOER FIETSTOCHTEN! Nadere inlichtingen: J. Hoogenboom - Irenestraat 2 - Zoeterwoude (Rijndijk) - Tel. 071 - 589 28 83 Er zijn fraaie tochten uitgezet en alle routes zijn met pijlen aangegeven t/5km.gedeeiieii|k) Clubhuis is tot 17.00 uur open 600 m2 TWEEWIELERPLEZIER DEALER VAN GAZELLE MODERN INGERICHTE BATAVUS SHOWROOM TREK SHIMANO SERVICE CENTRE SPARTA X 810 RACER/FITNESS TOMOS EIGEN WERKPLAATS/ neuteb60I\/1 Tel. 071 5897163

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 41