UVS een helft sterk tegen olympiërs SCOREbord Sport Arbiter Vink mist opnieuw promotie Roosendaals sprookje is nog lang niet over Ungerer niet te kloppen Dudek en Tomasson eisen ton FC Lisse naar final Nuon cup Rijkaard: 'georganiseerde rust' h WOENSDAG 24 MEI 2000 -4 ff LEIDEN/NOORDWUKERHOUT GERARD BAAS De Noordwijkerhoutse voetbal scheidsrechter Pieter Vink promo veert ook na dit seizoen niet naar de A-lijst. Vink eindigde in het klasse ment van de B-arbiters op een vierde plaats en alleen de nummers een en twee maken de overstap naar de ere divisie. Vorig jaar redde de Noordwij- kerhouter het niet, ondanks het feit dat hij toen wel bij de toptwee was tijdsgrens (47 jaar) discrimineerde. seizoen. „Het zat er ditmaal gewoon geëindigd. Een groep scheidsrechters, „De rechter bepaalde dat de leef- niet in. Als je vierde wordt ben je nog die volgens de toen geldende regels te tijdsgrens moest vervallen en toen niet goed genoeg. Promotie moet er oud waren, had toen met succes een was er geen ruimte meer om scheids- dan maar in 2001 van komen, ik ben rechtzaak tegen de KNVB aangespan- rechters van de B-lijst naar de A-lijst nog jong genoeg", zegt de 33-jarige nen. Geschil van die zaak was dat de over te hevelen", aldus Vink, die deze part-time ambtenaar. „Bij die rechts- bond met het hanteren van de leef- keer minder teleurgesteld is dan vorig zaak bepaalde de rechter ook dat de bond een arbeidsverhouding heeft met de scheidsrechters. Dat betekent dat die niet ontslagen kunnen wor den zolang zij voldoen aan de aan scheidsrechters gestelde eisen. Ik blijf dus gewoon fluiten." „Op termijn zal ik natuurlijk wel willen promoveren. Op een gegeven moment wil je wel eens naar Ajax en Feyenoord, maar tot dan zal ik tevre den moeten zijn met Eindhoven-TOP Oss." DUIVEN tl Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag oole 071-5321921 'f E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Leidse hoofdklasser ideale sparringpartner: 2-7 UVS heeft gisteren de eer meer dan gered in een oe fenwedstrijd tegen het olympisch elftal. In de eer ste helft werd de ploeg van Paul van der Zwaan nog zoekgespeeld (0-6), maar na rust kwamen de Leide- naars sterk terug tot 2-7. Wouter Verheij en Marco Akerboom zorgden voor de doelpunten. Katwijker Dirk Kuijt viel een kwartier voor tijd in bij het olym pisch team. LEIDEN MAARTEN DEKKER UVS heeft een erg moeilijk sei zoen achter de rug. Lange tijd bungelden de blauw-witten on derin de hoofdklasse, maar uit eindelijk wisten ze het vege lijf te redden. In het duel tegen de olympiërs leken de inspannin gen in de competitie hun tol te eisen. UVS maakte een uitge bluste indruk en werd over speeld door de ploeg van Han Berger. De bondscoach had een paar vaste waarden buiten de basis gelaten (Musampa, Knop- per, Cairo) en hun vervangers grepen gretig de kans om zich te bewijzen in aanloop naar het EK onder 21 jaar, binnenkort in Slowakije. Tijdens dat toernooi kan Nederland zich kwalifice ren voor de Olympische Spelen in Sydney. De UVS'ers maakten voor de rust juist allesbehalve een ge motiveerde indruk. De meesten leken met hun gedachten al op een warme vakantiebestem ming en daar was - gegeven de belabberde weersomstandighe den - misschien ook wel iets voor te zeggen. Onder aanvoe ring van PSV'er Mark van Bom mel heerste het olympisch elftal over het hele veld, met doel punten van Van Bommel, An thony Lurling, Peter Wisgerhof (2) en Jan Vennegoor of Hesse- link (2) als gevolg. Na de onderbreking veran derde het wedstrijdbeeld. Ener zijds tapte UVS nadrukkelijk uit Onno Borst (UVS) en Pascal Bosschaart van Jong-Oranje hebben handen en voeten nodig om de bal te veroveren. een ander vaatje en aan de an dere kant zakte de olympische ploeg totaal in. Berger bracht zeven invallers binnen de lijnen (Bosschaart, Musampa, Oude Kamphuis, De Jong, Knopper, Cairo en Kuijt) en dat bleek het spel niet ten goede te kpmen. Vooral Knopper en Musampa trokken te veel op eigen houtje ten strijde en grossierden daar door in balverlies. Musampa - in de Spaanse competitie actief voor Malaga - incasseerde bo vendien een paar flinke tikken tegen de enkels. De ex-Ajacied had zichzelf daardoor op een gegeven moment niet meer in de hand en schopte een tegen stander tegen de grond. Voor dat de scheidsrechter hem rood kon geven, werd Musampa door Berger al naar de kant ge haald. Aan de zijde van UVS blonk vooral Marco Akerboom uit. De verdediger was enkele weken geblesseerd en maakte na rust zijn rentree. Eerst schoot hij een keer rakelings over het doel van oranjekeeper Mark Zeegers. Nadat Wouter Verheij met een prachtige uithaal de spreek woordelijke eer al gered had voor UVS, deed Akerboom tien minuten voor tijd zelfs nog iets meer dan dat. Voor Oranje had in de tweede helft alleen John de Jong nog succes. ROOSENDAAL ANP RBC Roosendaal startte zeker niet als favoriet aan de nacom- petitie. In Groep B waren FC Zwolle en Cambuur de te klop pen ploegen. De Brabanders verbaasden zaterdag al bij FC Zwolle (1-2 winst) en gisteren moest ook Cambuur eraan ge loven. In het knusse stadion De Luiten won RBC verdiend van de Friese eredivisionist: 2-0. Het team van trainer Robert Maaskant is nu de grote kans hebber om komend seizoen als vijfde Brabantse club in de ere divisie te beginnen. Over de vraag of het kleine RBC daar rijp voor is, maakt zich nog nie mand in Roosendaal druk. De ploeg draait een prima jaar en dat is al een hoofdprijs. Het goede spel betekende voor Iwan Redan en John van Loen- hout in elk geval een contract bij RKC Waalwijk. Beiden maakten de Roosendaalse tref fers na rust. Cambuur werkte net als te gen FC Zwolle en Excelsior een belabberde eerste helft af. De Friezen konden er door hun werklust in de slotfase van de competitie nog net nacompeti- tie uitslepen, maar als de bezie ling ontbreekt dan kan de ploeg het op kwaliteit niet redden. De RBC-aanhang kon pas jui chen in de 70ste minuut toen Redan een voorzet van Van Ga len binnenschoot. Zeven minu ten later zorgde Van Loenhout voor de bevrijdende 2-0. Het sprookje in Roosendaal duurt dus voort, maar FC Zwolle doet ook weer mee. De ploeg her stelde zich van het teleurstel lende resultaten tegen RBC en versloeg Excelsior met 4-2. De Rotterdammers kunnen zich daarmee als uitgeschakeld be schouwen. Ze kwamen door Pinas nog wel op voorsprong. Derksen, in de competitie goed voor 28 treffers, bepaalde de ruststand echter op 2-1. Een kwartier voor tijd herstel de Connolly, die Derksen met 29 doelpunten op de topsco- rerslijst nog aftroefde, het even wicht. FC Zwolle leek even uit het lood geslagen maar her vond zich bijtijds. Boekweg zorgde in de 80e minuut voor 3-2. Hij benutte een strafschop, die terecht was gegeven na een overtreding op Bosschaart. De laatste had even later ook zelf nog succes. WASSENAAR GPD NUMEGEN WILMAR KORTLEEVER In een wedstrijdje tussendoor in Nijmegen heeft Alphenaar Martijn Ungerer (LeidenAtle- tiek) zijn vierde wedstrijd op rij gewonnen. De sprinter legde de 100 meter af in 10,72 seconden. „Erg gemakkelijk", stelde Un gerer die minder last onder vond van een hamstringirritatie dan afgelopen zaterdag in Hoorn. „Maar het begint te irri teren dat ik nergens tegenstand krijg." Komend weekeinde wordt daar ongetwijfeld in voorzien tijdens deAdriaan Paulen Memorial in Hengelo. In Nijmegen was de midden afstand veel sterker bezet. Mi randa Boonstra en Iris Wullems profiteerden daarvan met tijden van 4.29,94 en 4.32,41 op de 1500 meter. Hun clubgenoot Je roen van Dijke (Leiden Atletiek) was met 3.48,34 minder snel dan eerder dit seizoen. Marko Koers liep op de baan van zijn eigen club A VN Nijme gen een veelbelovende tijd van 3.36,52 op de 1500 meter. Dat is slechts anderhalve seconde bo ven de limiet voor de Olympi sche Spelen, die op 3.35 staat. Koers kwam net te kort op de Kenyaan Shadrack Laïngat (3.35,83) en de Zuid-Afrikaan Johan Botha (3.36,30). Met de handen dan weer op de rug en dan weer trots over elkaar maakte Ruud Krol gisteren zijn entree bij Oranje. De nieuwe assistent van Frank Rijkaard was daarmee onbewust de verpersoon lijking van de eerste echte voorbereidingsdag van het Nederlands elftal op weg naar Euro 2000. Want Oranje doet het de komende dagen nog rustig aan. Rijkaard: „We laten de vonken er nog niet vanaf knallen. De Serie A, de Primera Division en de Premier ship hebben fysiek en mentaal hun tol geëist. Al lesbehalve fris meldden 22 internationals zich gisteren bij Oranje. Even had Rijkaard overwogen het gros van de selectie, het zevental van Barce lona in het bijzonder, nog enkele dagen vrijaf te geven. Hij zag er toch vanaf. „Ik verwacht het collectief te kunnen oplossen. Door ze gezamen lijk te laten eten, op tijd naar bed te laten gaan en de trainingen gedoseerd op te bouwen, denk ik beter af te zijn. Als ik ze toch vrij had gegeven, neem je als speler onbewust te veel afstand. Dan kost het veel meer moeite om weer in je ritme te komen. Dat heb ik vroeger als speler ook ge merkt. Deze week mogen de meesten even bijko men. De stekker gaat er even uit. Niet door ze vrijaf te geven, maar georganiseerd." Rijkaard heeft zijn aanloop naar de openings wedstrijd tegen Tsjechië op 11 juni opgesplitst in drie fases. Deel 1, die loopt tot en met de oefen interland van zaterdag in de Arena tegen Roeme- foto mark lamers Vennegoor of Hesselink 0-5, 36. Ven negoor of Hesselink 0-6, 64. Verheij 1- 6, 70. De long 1-7, 80. Akerboom 2-7. Scheidsrechter: Vink (Noordwijker- hout) Toeschouwers: 600. UVS: De Heiden, Buijs, Van der Heij den (46. Visser), Van Tol (46. Aker boom), Van Heijningen, Van Groot- veld (46. Hazenoot), Roest, Verheij, De Kievit, Bounif (65. Visser), Cornelia (74. Borst) Olympisch Elftal: Zegers, Paauwe. Ru- dge. Wisgeihof (46. Oude Kamphuis). Bouma (46. Bosschaart), Nieuwenburg (79. Kuijt). Van der Leegte (46. Mus ampa). Van Bommel (58. De Jong), Lurling (58. Cairo). Sikora, Vennegoor of Hesselink (58. Knopper). ROTTERDAM ANP/GPD Doelman Jurek Dudek en aanvaller John Dahl Tomas son van Feyenoord stappen vandaag naar de arbitrage commissie van de KNVB. Het tweetal zegt ieder nog ruim 100.000 gulden van de Rotterdamse club te goed te hebben. Vijf andere buiten landse spelers van Feyen oord volgen de zaak met in teresse. Ook Cruz, Kornejev, Gyan, Rzasa en Samardzic beweren een aanzienlijk be drag aan premies niet te hebben ontvangen. Het conflict tussen de bui tenlandse werknemers en Feyenoord is ontstaan door dat er volgens de spelers te veel geld is ingehouden van de bruto premie die door de spelersraad in de Cham pions League was bedongen. De Nederlandse spelers moeten een aanzienlijk ho ger percentage belasting be talen. Dudek, Tomasson, Cruz, Kornejev, Gyan, Rzasa en Samardzic hebben af spraken dat er van hun pre mies slechts 35 procent wordt ingehouden. De lei ding van Feyenoord staat op het standpunt dat alle spe lers netto dezelfde premies moeten ontvangen, omdat er anders in de Champions League een ongelijkheid in de salarissfeer zou ontstaan. De buitenlandse spelers be roepen zich echter op het feit dat er collectieve afspra ken zijn gemaakt ten aanzien van de premies en dat er bo vendien expliciet bij is ver meld dat die bedragen 'bru to' zijn afgesproken. Ellery Cairo speelt de ko mende drie seizoenen bij FC Twente. Feyenoord heeft de rechtervleugelspits voor 'en kele miljoenen' verkocht aan de Enschedese club. Cairo kreeg niet de kans om door te breken in het eerste elftal. Die situatie beviel het 21-ja rige talent niet. Het enige veld- voetbalteam met shirtreclame van het Leidsch Dagblad, Rooden- burg F3, is kampi oen geworden Hennie de Romijn (NEC) reikt op za terdag de prijzen uit bij de sportdag van fusieclub VCL. De Romijn begon zijn voetbalcarriè re bij VTL, dat la ter fuseerde met VNL Morgen avond wordt op sportpark Middel- mors in Rijnsburg een af- scheidswedstrijd gehouden voor Dick Heemskerk en Steve Faber. Aan het due:l dat om 19.15 uur begint doet een keur aan (oud-) amateurvoetballers mee Mark Malipaard, oud speler van Kickers '69, is jeugd leider bij Roda JC Dertig clubs nemen zaterdag deel aan het Mijndert van Dijk-toernooi in Bodegraven. MMO, Alphen, ARC, Kickers '69, SVOW, Kou dekerk, Alphense Boys, Hazers- woudse Boys, Woubrugge, Al- tior en Alphia zijn onderver deeld in zes poules Op de Leidse Boshuizerkade is op de zelfde dag het Dir k van der Neut-toernooi van VNA. Uitge nodigd zijn: FC Rijnland, De Sleutels, UDWS, 1LFC en Leid- sche Boys Voetbalvereniging UDO heeft in Diederik Bakker een nieuwe secretaris Peter Korts heeft uit handen van de voorzitter van de COVS district West, Tjalling Brugman, de Zil veren Fluit gekregen. Karei Ka- diks kreeg de Zilveren KNVB- speld. Jan Mollemian, Peter de Jong en George de Wit hadden deze erespeld al eerder ontvan gen De zaterdaghoofdklassers uit de Bollenstreek gaan samen een voetbalmagazine uitgeven. Daarin wordt teruggekeken op het afgelopen seizoen met in terviews en foto's van Kees van Hoogdalem. Heit boekwerk kost tien gulden Do elman Fred Ad miraal is bij ARC tot Speler van het Jaar uitgeroepen Bij Kat wijk werd dat John van der Meer Voor Stephan Spruyt kreeg na het behoud van het hoofdklasseschap van FC Lisse te horen dat hij was geslaagd voor het diploma oefenmeester 3. Ook oud-Lisse-speler René Ras slaagde Het gaat zaalvoet balclub Trimeuibuiten het voetbal, niet voor de wind. De club, die mogelijk onder de naam ZW Den Haag verder gaat, heeft de KNVB verzocht de achterstallige zaalhuur (rond de twintig mille) later te mogen betalen Meer overschrijvings- nieuws. Bij FC Hilversum ver trekt Patrick Kraak naar Benin kom en kiest Peter Schrumph voor SO Soest. SC Feyenoord L raakt Mounir L'Fathi aan FC n Utrecht kwijt Barendrechtvf sterkt zich met Stephan vand n Linden (SHO) en Arnout den L~~ Bakker (ZwartWit '28). Mann y Monteiro (Scheveningen) kee Ï1 terug naar zijn oude club Ex« sior Maassluis. Bij SHO komt Paul Verboom van Leonidas jgu over Het Utrechtse Holland £c heeft 17.000 gulden aan bela> tingschuld ingelost. Dit geld ap[ kwam op tafel door een execy yet tieverkoop in het clubhuis j(jS; eerste training van Feyenoon d ti is op woensdag 5 juli. De Opt j dag op 5 augustus De Bead >n Classic, een wedstrijd voor mountainbikers van Scheveni na gen naar Noordwijk en terug, staat voor 5 november op de kalender Zeven ploegen ho pen op drie wildcards in de Tour de France. Het gaat om equipe Delatour (Bronchard), Bonjour (Robin en Simon), me (Escartin), Lampre (Dierckxsens), Memory Card (Hoffman en Hamburger) Yvonne van der Stoep (Voor schoten) zit in de Nederlandsfc te ploeg die afreist naar Buenos z Aires voor het WK powerliftiii n' Een bijzondere volleybal avond vrijdag bij Castellumiitjei Alphen. In sporthal Arena ko men Jan Postuma, Olof vam Meulen, Henk Jan Held, Brec us) Rodenburg, Ronald Zoodsra Ka Edwin Benne en Ron Boudrie ubo bijeen voor een clinic I Iet Kromme Djoes dubbel toerni in Hoogmade van 3 tot en mi 11 juni gaat gewoon door *D jjk 17-jarige Khalid Ben Ali (591d iegi lo) van boksschool Leiden wi en in de finale van het open toa orte nooi van Noord-Holland Emiel Ruitenburg (Amsterdai naai Het Leidse schaaktalent Ma Erwich (13) eindigde op eenj j a; deelde eerste plaats in het op kampioenschap van Utrecht Op grond van de betere weet jes standspunten werd de Georg aan sche IM Alexandre Dgebuaï de winnaar. ebi iel Sp£ kaa Spal Lucky Day van dinsdag 23 mei: 2 - 8 - 13 - 19 - 24 - 28 - 31 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 49 - 56 - 61 - 65 - 70 - 71 - 74 - 75. (on der voorbehoud) PRIJSVRAGEN St. Pölten. Mannen, 950.000 gulden. Eer ste ronde: Hantschk (Dui) - Federer (Zwi) 6-2 6-1, Portas (Spa) - Giner (Spa) 4-6 6-1 6-2, Hipfl (Oos) - Cióllner (Dui) 7-6 3-6 6- 2. Tweede ronde: I tie (Aus/7) - Stanojtsjev (Bul) 4-6 6-3 6-2.) Pavel (Roe) - Gambill (VSt) 6-3 7-5, Tarango (VSt) - Bruguera (Spa) 6-4 6-1, Meclvedev (0ek/3) - Rochus (Bel) 6-4 6-4. 1 WIELRENNEN Spakenburg 3-6 (6-7) 2-3 (5-5) 3-3 (5-4) Frank Rijkaard, op het terrein van Blauw Zwart geflankeerd door zijn nieuwe assistent Ruud Krol en zijn 'ou de knecht' Johan Neeskens. foto anp nië, is de fase van de collectieve rust. In de week van de inventarisatie moeten bovendien nog twee spelers afvallen. Aan de vooravond van fase 2, het trainingskamp van volgende week in Zwit serland. zal Rijkaard zijn selectie terugbrengen tot 24 spelers. „In Zwitserland komen we dan pas echt in beweging en worden de rustperiodes kor ter." In Hoenderloo, uitvalsbasis voor het EK na terugkeer uit Zwitserland, staat alles in het teken van de confrontatie met Tsjechië. Bij de start van de voorbereiding, gisteren op het veld van derdeklasser Blauw Zwart uit Wasse naar, werden 21 internationals getest op hun fy sieke gesteldheid. Middels de zogenaamde shutt lerun, een intervaltraining waarbij een hartslag meter wordt gebruikt, hoopt de technische staf van Oranje inzicht te krijgen in de lichamelijke weerbaarheid. Rijkaard: „We kennen de gegevens van de testen van eerder dit seizoen. Die verifië ren we met de testen van vandaag. Naar aanlei ding van de resultaten wordt het programma van de komende dagen bepaald. Katwijker Jeffrey Talan bleef met een achilles peesblessure als enige langs de kant. Een kwartet ontbrak gisteren nog op het appel. Giovanni van Bronckhorst en Arthur Numan (Glasgow Ran gers) hebben zaterdag net als Jerrel Hasselbaink (Atletico Madrid) nog bekerverplichtingen. Hoe wel geschorst werd Clarence Seedorf door werk gever Inter Milaan nog een dagje 'vastgehouden' voor de play-offwedstrijd tegen Parma van gister avond. Seedorf meldt zich vandaag in Noordwijk. Nacompetitie Groep B RBC Roosendaal - Cambuur L. 2-0 (0-0). 70. Redan 1-0, 77. Van Loenhout 2-0. FC Zwolle - Excelsior 4-2 (2-1). 15. Pinas 0-1, 39. Derksen 1-1, 45. Derksen 2-1, 76. Connolly 2-2, 80. Boekweg 3-2 (straf schop). 82. Bosschaart 4-2 RBC 3-7 Cambuur 3-4 FC Zwolle 3-4 Excelsior 3-1 Cardiff. Oefenwedstrijd: Wales - Brazilië 0- 3 (0-0). 63. Eiber 0-1, 70. Cafu 0-2, 73. Rivaldo 0-3. Italië, om vierde plaats: Inter - Parma 3-1. Inter naar voorronde Champions League ATLETIEK Nijmegen. Global Athletics. Mannen, 100 m: 1 Ungerer (Leiden Atletiek) 10,72; 800 m: 1. W Botha (Z-Afr) 1.46,30, 2. Som (Atletico '73) 1.46,42, 3.Van Ouds hoorn (Z-Afr) 1.46,74; 1500 m: 1. Langat (Ken) 3.35,83, 2. J Botha (Z-Afr) 3.36,30, 3. Koers (AV Nijmegen) 3 36,52, 4. Alernu (Eth) 3.36,68, 5. Bar- masai (Ken)3.39,84, 8 Beumer (AV '34) 3 42,73, 10. Schutgens (Pegasus) 3.45,78;serie 2. 1 Winter (Lycurgus) 3.45,01, 8 J. Van Dijke (Leiden Atletiek) 3.48,34; 5000 m: 1. Deberawork (Eth) 13.36.21, 2. Bekela (Eth) 13.37,16. 3.Kataron (Ken) 13.37,47, 4. Krotwaar (PH) 14.03,88 Vrouwen: 800 m: 1. Benida-Merah (Alg) 2.01,66, 2 Kalmer (Z-Afr)2.03.513 Wisse (Sprint) 2 05.99; 1500 m: 1. Wami (Eth) 4.12,72, 2 Nigussie (Eth) 4 12.83. 3. Cheruiyot (Ken) 4.13,05, 4. Cheromei (Eth) 4 13.06, 5. Kruijer (Castricum) 4,13.91. 9. Boonstra (Leiden Atletiek) 4.29,94, 11 Wullems (LeidenAtletiek) 4.32,41. Ronde van Italië. Tiende etappe San Mar cello Pistoiese - Padua: 1. Quaranta (Ita) 6.48.07, 2. Svorada (Tsj), 3. Cipollmi (Ita) 4. Zanotti (Ita), 5. Blijlevens (Ned), 6. Cei (Ita). 7. Konisiov (Rus), 8. Guidi (Ita). 9. Trenti (VSt). 10. Ferrigato (Ita). 16. De Jongh, 19. Vierhouten. 26. Pronk. 77. Van Steen. 84. Vries, 94 Moerenhout, 134. Voskamp, 145 Dekker, 150. Duijn, 152. Kroon, 155. Boerman. 156 Engels, 157. Van Kessel. Klassement: 1 Casagrande (Ita) 53.53.38, 2. Di Ltica (Ita) 0 51. 3. Noe (Ita) 1.39, 4. Garzelli (Ita). 5. Fngo (Ita) 1 40, 6. Belli (Ita), 7. Tonkov (Rus) 1.47, 8. Simoni (Ita) 1.53, 9. Gotti (Ita) 1.55, 10. Piepoli (Ita) 2.21, 81. Engels 44.41, 100. Blijlevens 1.05.27, 102. Kroon 1.06.08, 109. Vier-iouten 1.10.59, 112. Pronk 1.12.04, 122. Vries 1.19 50, 130. Van Kessel 1.25 49,, 140. Moerenhout 1.34.13, 148. Voskamp 1.43.51, 149. De Jongh 1 44 00, 15: Dui|t. 1.45 05, 154 Boerman 1.48.26, 156. Dekker 1.49.05, 159. VanSteen 1.51.36. Ossendrecht. Olympia's Tour. Derde etap pe, Rockanje - Ossendrecht: 1, Daelman (Bel) 162,5 km in 3.47.02 (42,945 km/u) 2. Kemna (Ned), 3. Zuijderwijk (Ned), 4. Sweet (Aus), 5. Veen (Ned), 6. Van Gulik (Ned), 7. Aug (Est). Klassement: 1. Kemna 12.00 15, 2. Tom Hoedemakers (Ned) 0.11, 3. Penney (GBr) 0.12, 4. Zuijderwi|k 0.13, 5. Daelman 0.17, 6. Van Schalen (Ned) 0.19, 7. Den Braber (Ned) 0.2C, 8. Ypenburg (Ned) 0.22, 9. Van Velzen (Ned), 10 Hayles (GBr) 0.23. FC Lisse heeft zich zaterdag niet alleen weten handhaven in de hoofdkla "jj! de ploeg van Wim Schaap h zelfs nog kans op een prijs, teravond werd in de halve fi le van de Nuon cup met 3- wonnen van tweedeklasser I cos. Na tien minuten schix Leidenaar Arjan Ciere de th la^ club wakker met een tre voor de bezoekers: 0-1. Daa5 namen de Lissenaren het ini tief over. Dat resulteerde twee doelpunten voor rust. eerste kwam op naam van Hoei Tan, na een snelle con natie tussen Jerrel Linger en mando Luxenburg. Vlak het einde van de eerste kwartier zette Erwin van Lugt zijn ploeg op voorspn fs" In de tweede helft maafP Luxenburg aan alle twijfel einde. In de finale speelt FC Lisse gen de winnaar van het Alkmania - w Katwijk dat n u,er genavond in Oude Wete [e wordt afgewerkt. HANDBAL 2-1, 67. Van Wijk 3-1, 70. Hiskens 3-2 Scheidsrechters Siebrecht, Blasch (Dui). Gele kaart: 20. Hiskens (Australië), 33. Van Wijk (Nederland). TENNIS Dusseldorf. World Team Cup. Rode groep. Duitsland - Verenigde Staten 2-1 Haas - Sampras 7-5 6-2, Schüttler - Spadea 7-5 3-6 6-1. Haas/Prinosil - O'Brien/Palmer 6- 7 7-6 3-6 Zweden - Slowakije 2-1. Nor man - Hrbaty 3-6 7-6 6-3, Tillström - Ku- cera 0-6 2-6. Tillström/Kulti Kucera/Hrbaty 6-4 7-6 Stand: 1 Duits land 2-4 4-2, 2 Zweden. Slowakije 2-2 3- 3. 4 Verenigde Staten 2-0 2-4. GEZOCHT: Spelers ter versterking van de selecties van onze: - senioren zondag afdeling; - senioren zaterdag afdeling; -jeugdafdeling. DIE: Het "spelletje" op een goed niveau om de knikkers en niet om het geld willen spelen. AANBIEDING: Opname in onze befaamde "kikker-familie". INTERESSE: Bel met: - Koos van Egmond - 071-5141614 (senioren zondag) -CeesSloos - 071-5221406 (senioren zaterdag) i - Gerrit du Prie - 071-5761340 (jeugd afdeling) Het bestuur van: L.V.V. t Fen

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22