KRV krijgt er snel een veld bij Sïïi Krakers moeten vertrekken van zorgstichting Argwaan bij Eigen Huis over plan van Lisserbroé Duin Bollenstreek Neem een proefabonnement, WEKEN VOOR 41 00 BEL 071-5128030 Rechter weer mild voor hardleerse Hillegommer Proefafsluiting Herenstraat WOENSDAG 24 MEI 2000 976 Kapsalon tegen de vlakte hillegom peter van egmond Het kraakpand aan de Haar lemmerstraat in Hillegom moet zo snel mogelijk ont ruimd worden. Dat eiste de Stichting Vrienden Verpleeg huis Zorgbalans gistermid dag in een kort geding voor de rechtbank in Den Haag. Het gekraakte woonhuis moet zo snel mogelijk wor den gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw van het bejaardenzorgcentrum Den Weeligenberg, dat onder Zorgbalans valt. Begin april wilde Zorgba lans de sloop laten beginnen. Er zaten voorheen krakers in de voormalige kapsalon, maar kon voor geplande sloop was het pand leeg ge constateerd. Toen de shovels echter klaarstonden om de boel tegen de vlakte te halen, stapten onverwacht zes ver ongelijkte bewoners naar buiten. Het gaat om Spanjaarden en Kroaten, volgens project adviseur F. Adank van Zorg balans. Spaanse kunstenaars, naar eigen zeggen. De kra kers weigerden te vertrekken, de shovels keerden weer om. Of steeds dezelfde krakers in het pand hebben gezeten, is niet bekend bij Adank en ook niet bij de gemeente. „Wat dat betreft is het er een beetje een duiventil." De advocaat van Zorgba lans spreekt van een 'on houdbare toestand', en eist dan ook een zo spoedig mo gelijke ontruiming. Die spoed heeft alles te maken met de wachtlijstenproble- matiek. De minister van volksgezondheid vindt dat al les uit de kast gehaald moet worden om daar een einde aan te maken en heeft zorg- huizen daarom gevraagd om een 'onorthodoxe planning'. Den Weeligenberg zou eigen lijk pas over jaren uitbreiden, dankzij het politieke klimaat is dat naar voren gehaald. Bovendien is er volgens de advocaat sprake van een ronduit gevaarlijke situatie. Er is geen elektriciteit of gas- aansluiting in het pand, dus behelpen de bewoners rich met kaarsen en pitjes. De 'ka chel' bestaat in dit huis met houten vloeren uit een op zijn kant gelegde vuilnisem mer. De honden zouden de kippen van het verpleeghuis doodbijten. Projectadviseur Adank: „Er zijn hakenkruizen aan de buitenkant geschilderd en er is een vlag met doodskop uit het raam gestoken. Terwijl de bewoners van het naastgele gen verpleeghuis, soms in de tachtig jaar oud, een flink stuk Tweede Wereldoorlog in hun hoofd hebben zitten." De gemeente Hillegom heeft in december hier inder daad klachten over gekregen, en vreest voor verpaupering van de buurt. De bewoners moesten de hakenkruizen (gespiegeld, maar niettemin aanstootgevend) en Spaans talige leuzen op last van de gemeente weer verwijderen. Ook zijn er containers neer gezet, om te voorkomen dat huisvuil op het terrein zou gaan rondslingeren. Voor het overige is het ver schijnsel 'kraken' volgens de wet een zaak tussen eigenaar van het pand en de krakers. Vandaar ook het kort geding. De president van de recht bank doet vrijdag officieel uitspraak, maar liet al door schemeren dat de krakers dan binnen een week weg moeten zijn. 'Projectontwikkelaar wellicht niet te goeder trouw coen springelkamp Projectontwikkelaar VOF Lisserbroek heeft wel licht niet te goeder trouw gehandeld bij de ver koop van nieuwbouwwoningen in Lisserbroek. Die beschuldiging uit de Vereniging Eigen Huis (VEH) na tal van klachten van gedupeerde ko pers. De projectonwikkelaar wist mogelijk tevo ren dat grondverkoop door de gemeente Haarlemmer meer zou afketsen door ge steggel over de verkoopprijs. Desondanks ging de ontwik kelaar door met de verkoop van huizen. De voorlopige verkoopcon tracten van ongeveer hon derd kopers van nieuwbouw huizen in Lisserbroek werden vorige week plotseling ont bonden, omdat de project ontwikkelaar en gemeente Haarlemmermeer het niet eens waren over de verkoop prijs van de bouwgrond. Indien VOF Lisserbroek de bouwgrond niet voor 15 mei zou verwerven, werden de voorlopige verkoopcontrac ten ontbonden. „We hebben het sterke vermoeden dat de projectontwikkelaar hier vooraf al van op de hoogte was", zegt woordvoerder IJ. Geerts van VEH. „Een aantal leden heeft hierover bij ons ge klaagd. We onderwerpen hun verkoopcontracten aan een uitvoerige juridische inspectie." Eigen Huis vermoedt dat VOF Lisserbroek de gedupeerde bewoners als chantagemiddel ge bruikt om alsnog de bouwgrond voor een lagere prijs te bemachtigen. Wethouder Görtemöller van Haarlemmermeer reageert fel. „Ik laat mij door niemand chanteren. Ik heb verantwoording af te leggen aan de gemeenteraad. Voor de grond moet gewoon een realistische prijs worden be taald." De kopers van circa honderd nieuwbouwhuizen in Lisserbroek vrezen dat ze de dupe worden van nieuwe onderhandelingen tussen VOF Lisser broek en Haarlemmermeer over de grondprijs. De ontwikkelaar moet een hogere prijs betalen voor de grond, dan waar hij in eerste instantie vanuit ging. „Die verhoging werdt aan ons door berekend", zo suggereert een gedupeerde toe komstig huiseigenaar. „Dan kost ons nieuw bouwhuis veel meer dan in eerste instantie was begroot." Volgens hem heeft een aantal gegadig den daarom al afgezien van de koop. Directeur D. de Jong van VOF Lisserbroek Contracten worden aan uitvoerige juridische inspectie onderworpen schrijft in een aangetekende brief aan de r 1 dat hij er 'vooralsnog vanuit gaat dat de g( te, zij het wat later, de eerder gemaakte afs omtrent de grondprijzen nakomt'. Wethouder Görtemöller ontkent echti klem dat er afspraken zijn gemaakt over ve prijzen. „Er zijn geen afspraken, er is tract." De wethouder begrijpt niet dat de[ ontwikkelaar huizen verkoopt op grond steeds eigendom is gemeente. Görtemöllf ni is verdomde vervele de bewoners hiervan pe zijn. Maar dat is ni verantwoordlijkheid." h( Hoewel het terrein de huizen worden formeel nog steeds dom is van de Haarlemmermeer het Lisserbroek de koper gedeeld dat er vanaf 1 ari wel grondrente o bouwterrein moet i betaald. Het ontbind de verkoopcontractei'"' nu gebeurd is, is Geerts van Verenigin Huis verboden. Als blijkt dat VOF broek inderdaad te trouw heeft gehande nen de kopers de ontwikkelaar dwingen ze het voorlopige verkoopcontract te houd® huizen worden dan verkocht voor de oo kelijke verkoopprijs, ongeacht de prijs Lisserbroek moet betalen voor de grond möller hoopt het probleem op korte ten te kunnen lossen. Dat de huizen er komeie gens hem in ieder geval zeker. VOF Lisserbroek is een onderdeel van ontwikkelaar Timpaan uit Hoofddorp. 1 kwam in 1996 nog in opspraak na onderz 1 inspecteurs van het ministerie van volksl ting naar de onderzichtige jurische cons1 van het bedrijf. 11 Oprichter en directeur De Jong, toen oolei teur van woningcorporatie Binnen de Ril balanceerde op het randje van het toel door als directeur van een woningcorpoi loze bv's en vennootschappen op te richin financiële risico's te spreiden. Net als bij II)t: serbroek was De Jong directeur van deze "s nemingen. Ter voorkoming van belan?1 strengeling werd vindingrijke De Jong g 1° gen af te treden als directeur van wonin 1 ratie Binnen de Ringvaart. De Jong was rlr' commentaar bereikbaar. Provincie wil Lang gekoesterde wens Katwijkse voetbalvereniging in vervulling j -r -m m j -m 111** woonbotenu R Een ruit van de voordeur van disco So lution ingeslagen, terwijl hij er niet eens meer mocht komen. Een middelvinger opgestoken naar een agente, met daarbij de nodige schuttingtaai. Bij elkaar ge noeg voor zes weken cel. En de 26-jarige Hillegommer die gisteren voor de poli tierechter in Den Haag moest verschij nen. was toch al een paar keer veroor deeld. Niettemin toonde de rechter zich genadig. De Hillegommer krijgt een der de kans, hij hoeft niet de cel in. In plaats van zes weken gevangenis straf, moet hij tachtig uur onbetaald werk verrichten. Die kans krijgt hij, om dat hij juist een baan had en een nieuw bestaan probeerde op te bouwen. „Ik ben nu zwaar gesetteld", hield hij de rechter voor. „Ik heb een mooi huis en een lieve vriendin." Zijn oude bestaan had hem al een paar veroordelingen opgeleverd, voor delicten als bedreiging, geweld, dronken rijden, mishandeling politieagenten. Toen hij geconfronteerd werd met de middelvinger en de schuttingtaai aan het adres van de agente, verklaarde de verdachte monter: „Ik schaam me diep. Ik denk dat het een combinatie van zon en drank was. Ik had de hele dag op het strand gezeten." De officier van justitiewas echter 'niet laaiend enthousiast' (aldus de rechter) over de Hillegommer. ,,U moet alle mensen normaal behandelen en zéker politiemensen. U hebt zelfs geweld ge bruikt en dat is niét de eerste keer. Na de vorige veroordeling verviel u een half jaar na het vonnis al weer in uw oude gedrag. Maar goed, de maatschappij staat er niet op te wachten dat mensen hun baan verliezen. Daarom mag van mij bij hóge uitzondering een celstraf worden omgezet in dienstverlening." De rechter had ook zijn twijfels, maar besloot de officier van justitie te volgen. Tachtig uur dienstverlening was de eis en dat werd de straf. En de ruit van de discotheek, die had hij al zonder tussen komst van de rechter terugbetaald. De Katwijkse voetbalver eniging KRV krijgt er bin nenkort een extra voetbal veld bij. Daarmee gaat voor de Katwijkse Rijnvo gels (KRV) een langgekoes terde wens in vervulling. De club wil er volgens voorzitter N.J. van Keste- ren namelijk al ruim tien jaar een vierde veld bij. De gemeente heeft inmiddels grond verworven, waarop het vierde voetbalveld van KRV wordt aangelegd. katwuk* peter blok KRV-voorzitter Van Kesteren is 'blij' dat na ruim tien jaar pra ten 'eindelijk eens knopen zijn doorgehakt'. „We zitten nu al ruim dertig jaar op De Kooltuin en we moeten het al die tijd met drie voetbalvelden doen. En dat terwijl in dezelfde perio de en met name de afgelopen vijf, zes jaar ons ledental enorm is gegroeid. De laatste vijf jaar groeit het aantal KRV-leden jaarlijks zelfs met ruim tien pro cent. En de komende tien jaar verwacht ik, met de nieuwe woonwijk Zanderij-Westerbaan in de buurt, alleen nog maar meer leden. Ik vraag Yne zelfs af of vier velden dan wel genoeg zijn. Maar het is meer dan nu en daar hebben we dus al dui delijk mee gewonnen. KRV telt ruim 500 leden, van wie tussen de 150 en de 200 jeugdleden. Volgens Van Kesteren is de noodzaak van een vierde veld sowieso 'steeds nijpender' aan het worden. „Op dit moment zitten we al echt aan onze tax. Ons wedstrijdprogramma zit van 's ochtends vroeg tot laat in de middag volledig dichtgetim merd. Alle rek is er uit. Onze drie velden worden elke zater dag tussen 9 en 17 uur non- -stop gebruikt. Die velden wor den overspeeld. Dat kan na tuurlijk ook nooit goed zijn. Het komt de kwaliteit van onze vel- Rijnsburgerweg afgesloten bij rotonde Flora In verband met de aanleg van een rotonde bij bloemenveiling Flora, is de Rijnsbufgerweg is vanaf donderdagavond 19.00 uur tot vrij dagochtend 6.00 uur afgesloten. Doorgaand verkeer tussen Leiden en Rijnsburg is dus niet mogelijk. De beide by passes bij de rotonde zijn in middels voltooid, en deze wor den niet afgesloten zodat de bloemenveiling bereikbaar blijft. Vanuit Leiden kan het vrachtverkeer het Flora-terrein op, vanaf de veiling kan het ver keer richting Rijnsburg. Van Flora naar Leiden rijden is niet mogelijk, zodat de chauffeurs slechts via het dorp en de N206 de snelweg kunnen bereiken. Auto over de kop hillegom KRV krijgt binnenkort zijn langgekoesterde vierde veld! De gemeente Katwijk koopt ruim 7200 v aangelegd. den niet ten goede en dat kan tot afgelastingen en ontevre denheid bij onze leden leiden." Van Kesteren hoopt dat het vierde veld een zogeheten WE- TRA-veld wordt. „Door de be tere bodem van zo'n veld kun je daarop bij slechte weersom standigheden sneller en ook meer spelen dan op een ge woon voetbalveld. Een WETRA- -veld kan intensiever worden gebruikt." De KRV-voorzitter vindt het 'fijn' dat de gesprekken met burgemeester Van Wouwe en de wethouders Van Paridon (WD) van sport en Berkheij (ruimtelijke ontwikkeling) tot een 'tastbaar resultaat' hebben geleid: een vierde veld. „Het laatste half jaar is alles in een stroomversnelling terechtgeko men. We hebben intensief met de gemeente gepraat en samen gewerkt om ons veldentekort zo snel mogelijk op te lossen. En het resultaat mag er zijn." Volgens de gemeente is het 'wenselijk' dat sportcomplex De Kooltuin met een extra voet balveld wordt uitgebreid. Om dat te kunnen realiseren, moet er door de gemeente ruim 7200 vierkante meter grond, van D. van Klaveren worden gekocht. Hij wil zijn grond verkopen voor 47,50 gulden per vierkante meter. In totaal moet de ge meente 342.475 gulden voor de grond neertellen. Daar komen de notaris- en andere kosten (2500 gulden), de kosten voor een verkennend bodemonder zoek in verband met 'enige ver ontreiniging' (3880 gulden) en overige kosten (1145 gulden) nog bij. De gemeente koopt daarmee voor in totaal 350.000 gulden grond voor een vierde veld. Over dat bedrag betaalt de gemeente volgend jaar 14.000 gulden rente. Voordat het vierde voetbal- meter grond, waarop dit extra veld wordt FOTO DICK HOGEWONING veld van KRV kan worden aan gelegd, moet de gemeente ook nog grond van domeinen - het Rijk - kopen of ruilen. Daarover is de gemeente met domeinen in onderhandeling. Die staat volgens de gemeente niet on welwillend tegenover een grondruil of -verkoop. De gemeenteraad beslist morgenavond definitief of de grond al dan niet - voor 350.000 gulden - mag worden gekocht. De raadscommissie voor verkeer ruimtelijke ont wikkeling en milieu heeft eer der al met het collegevoorstel y ingestemd. De woonboten in de Rinin in Haarlemmermeer die3V moeten in verband met breiding van Schiphol verspreid moeten wordene' diverse lokaties in de prov Dat zei een woordvoerdi u de provincie gisteren o[ hoorzitting bij de Raad va te naar aanleiding van d protesten die tegen de pij13 voor Schiphol zijn inge e Het zit er niet in dat voor geveer 25 woonboten ééi we lokatie kan worden i den die voor iedereenn vaardbaar is. Woordvoen sl Goudriaan van de wooi3t' bewoners stelde dat d ir' meente Haarlemmerma st bewoners bewust aan het houdt in de hoop dat zt!t< de onzekere situatie bef hun boot te verkopen. D blematiek van de wooi was maar een van de detz tijdens de zes uur di hoorzitting aan de orde men. De milieu-organ A lieten hun protest horen de geluidsoverlast, de heidszones en het ruimtf voor de vijfde baan. Ook eigenaren en boeren zijn de uitbreiding en de heidszones, onder andei dat de mogelijkheden oi drijven rond Schiphol te gen, worden beknot. T\«[E| geleden keurde de Raa w State de uitbreidingspl gedeeltelijk af. Verkeer e terstaat en VROM maak ro nieuw plan, dat gisterent d cussie stond omdat op d veel protesten zijn inge 1 Er hebben zich nu wel e nieuwe partijen gemeld nb niet eens zijn met de pk de NV Luchthaven Sd la KLM en Transavia zijn b keer ook in beroep gega. e dat ze de voorwaarden vo breiding juist te streng Raadsman mr. A. van df sen noemde het brutaal ilil gebruikers van Schiphol 'n gebruik maken van de de lijkheid om te protesterei ne Een 24-jarige Amsterdamse au tomobilist is gistermiddag di verse keren met zijn wagen over de kop gegaan op de Weer- steinstraat. Het ongeluk ont stond toe een 61-jarige Hille gommer plotseling vanuit de parkeerstrook de weg opreed om te keren. De Amsterdam mer remde uit alle macht maar werd niettemin in de flank aan gereden, waarna de meervoudi ge koprol volgde. Hij kwam er wonderwel goed vanaf. Na het ongeluk bleek hij slechts een paar schrammetjes te hebben. voorhout Voorhout wil een deel van de Herenstraat bij wijze van proef in de maand september elke zaterdag tussen 10 en 18 uur af sluiten. Het gaat daarbij om het gedeelte tussen de Beukenrode en de Beatrixstraat. De gemeente denk dat een afsluiting van de straat zorgt voor een grotere verkeersveiligheid en een beter winkelklimaat. Deze proefafsluiting moet dan uitwijzen wat de gevolgen van afslui ting zijn voor de omliggende straten. De Herenstraat is een belangrijke verkeersverbinding vanuit Voor hout naar de Leidsevaart richting Katwijk en Leiden. Tijdens de afslui ting moet het doorgaand verkeer omrijden via het Kievitspark en de Churchilllaan of via de Beukenrode, Boekenburglaan en Schoonoord. Het collegevoorstel wordt vanavond in de commissie ruimtelijke ordening besproken. FOTO DICK HOGEWONING

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18