'Dit is een opstap naar een Topklasse' :)it doet me aan jort7 denken' Sport 'Eerst maar weer aan spelen toekomen' SCOREbord Eredivisie ondanks dreigende leegloop ACHTERliin Witte zakdoekjes nesen weg bij PSV ipvENFrank Arnesen A gisteren zijn ontslag me men als directeur voet- "D iken van PSV. De Deen "e> oorzitter Van Raaij we- 1H im persoonlijke redenen iel functie neer te leggen. en sen (43) wil de komende jaar afstand nemen van lC*1 >ctiek in de voetbalwe- De afgelopen seizoenen er de voormalig internatio- 1114 auwelijks thuis, omdat al zijn tijd in beslag Arnesen was bijna vijf- 'h jaar in dienst van PSV, -1 jeler, later als assistent- e£ er en de afgelopen 6,5 als manager, foto anp Ter opvolger Van Gaal iona De Spanjaard Lorenzo Serra Ferrer is voorlopig be nd tot opvolger van Louis van Gaal als trainer van Barcelo- errer, die al een technische functie bij de jeugd van de Ca use club had, moet met onmiddellijke ingang de voorbe- ng op het nieuwe seizoen ter hand nemen. Hoe lang hij er blijft, hangt af van de verkiezing van de nieuwe voorzit- 11 of 12 juli plaatsvindt. Van Gaal kondigde zijn vertrek ie seizoenen bij Barcelona zaterdag aan. Voorzitter Nunez, an Gaal altijd had gesteund, had al eerder laten weten zijn Öe neer te leggen. edemakers snelste in tweede rit Tom Hoedemakers is gisteren winnaar geworden le tweede etappe van Olympia's Tour. De rit ging van Til- naar Rockanje over een afstand van 190 kilometer. Hoede- won de massasprint voor Wilco Zuijderwijk en Jan Hor- De leiderstrui bleef in handen van Rudie Kemna. Vincent Ier Kooij bleef op de vijfde plaats in het jongerenklasse- De Leiderdorper finishte als 39ste. De Hillegomse broers en André van de Reep staan respectievelijk 47ste (op 42 iden) en 79ste (op 13.35) in het klassement. tsd lalken hoger dan ooit op ranglijst iC» Sjeng Schalken is op de wereldranglijst tennis opge ien naar de 39ste plaats. Dat is voor de 23-jarige Limbur- P e hoogste ranking sinds zijn toetreding tot de profs in 1994. iste notering was 41ste, in oktober '99. In de Champions is Schalken de beste Nederlander op de 41ste plaats. Bij de iven heroverde Martina Hingis de leiding op Lindsay Da- irt. Monica Seles steeg van zeven naar drie door haar zege I me. Beste Nederlandse bleef Kristie Boogert (69ste). j ïijff coach in duel van de vrede Johan Cruijff fungeert met de Italiaan Giovanni Trapat- rP> ils coach bij de wedstrijd van de vrede. Voetballers uit Pa- a en Israël nemen het donderdag met elkaar op tegen een van prominenten. De Israëlische minister en ex-premier ien de Palestijnse leider Arafat zullen bij het duel aanwezig In het team van de sterren zullen onder andere Michel Pla- jabriel Batistuta, Gheorge Weah en Roberto Baggio en au- ireur Michael Schumacher aantreden. Ook de Italiaanse angers Zucchero en Eros Ramazotti zijn erbij. sman kandidaat bij Yolendam urg Henk Wisman is kandidaat voor de trainersfunctie jlendam. De trainer van Rijnsburgse Boys heeft vorige jeen gesprek gehad met vertegenwoordigers van de club eerste divisie. Wisman zou nog twee concurrenten heb- por de functie. De Amsterdamse trainer zou volgend sei- aan zijn derde jaar gaan beginnen in Rijnsburg. Hij is in ezit van het diplima 'Coach Betaald Voetbal'. voelige thuisnederlaag LA Lakers igeles De LA Lakers hebben tegen de Portland Trail Bla- le grootste thuisnederlaag in dit seizoen geleden, 77-106. de zege trok Portland de stand in de best-of-seven-finale e Western Conference gelijk, 1-1. In de derde periode den de Lakers slechts 8 punten, het laagste aantal in de ie van de club. De thuisnederlaag was de eerste voor de s in de playoffs. va 01 )am/eindhoven gpd v< H olly iord-voorzitter Jorien Herik vindt dat het be- voetbal zich niet te snel et maken met de aanbie- an 150 miljoen gulden tv-rechten die KPN de sie NV heeft gedaan, poet me denken aan Het gaat om heel veel ïaar het is verstandiger st eens goed na te den zo'n contract inhoudt. 50 miljoen wordt alles it. De naamgeving, de ten van de clubs, de voor Internet, kortom ndien waarschuwt Van rik dat er op dit moment °3rake is van een keuze. I euze uit één is geen keu- ,j endien zijn er bepaalde waaraan de clubs nog en, zoals Canal+ tot 2002 NOS tot 2001. Die con- kunnen natuurlijk wor- engebroken, zullen dan ijfeld worden verlengd, heb steeds gezegd dat Wicher Schreuders, voorzitter van het overlegorgaan van alle hoofdklassers, denkt dat de KNVB met het invoeren van een gemengde hoofdklasse wil toewerken naar een promotie-degradatieregeling tussen de profs en de ama teurs. Het merendeel van de hoofdklassers heeft zich al tijd tegen een dergelijke regeling uitgesproken. „Wacht maar een jaar of drie. Dan is doorstroming een feit. Ik heb er niet veel fiducie in dat de KNVB doet wat haar achterban wil." Dat zegt Schreuders als reactie op uitla tingen van KNVB-voorman Hans Lesterhuis. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) doorstroming, gelegaliseerde betalingen en licentievoorwaar- den zijn weggehoond door de amateurclubs. Als laatste is nu het toestaan van betalingen van tafel geveegd. Er is dus niets van het oorspronkelijke Top klasse-plan overgebleven. Ik ben bang dat door het in het le ven roepen van deze gemengde leiden gerard baas Schreuders, die ook preses van het Delftse DHC is, is in de af gelopen jaren 'moedeloos' ge worden van de handelwijze van de voetbalbond. „Een paar jaar geleden werd het Topklasse plan gelanceerd. Dat plan en bijbehorende voorstellen als hoofdklasse, zeg maar een uit geklede Topklasse, de elemen ten die het niet hebben ge haald, op termijn toch worden ingevoerd." „Uit alles blijkt dat de KNVB doorstroming van en naar het betaalde voetbal wil. Daarvoor wordt het argument aangedra gen dat dat volgens Frank Rijk aard en Rinus Michels zo goed zou zijn voor het topvoetbal in Nederland. Let maar op, als straks het Nederlands elftal geen Europees kampioen wordt, ligt dat aan de amateur clubs die de Topklasse hebben tegengehouden." Vertegenwoordigers van de regionale hoofdklassers richten zich in een eerste reactie op de uitlatingen van Lesterhuis voor namelijk op de sportieve aspec ten van een gemengde hoofd klasse. Peter Gotzinger, voorzit ter van het Voorburgse Tonegi- do, is ronduit vóór de samen voeging van het zaterdag- en het zondagvoetbal. „De reden is simpel: meer derby's en meer inkomsten. Wij komen er nu bekaaid af met UVS als enige regionale tegenstander. De or ganisatie van de vereniging zal aangepast moeten worden, maar omdat die samenvoeging pas over minimaal een jaar ge beurt, is daar voldoende tijd voor." Gotzinger betreurt dat het legaliseren van betalingen niet doorgaat: „Er wordt overal al betaald en dan is het beter om daar een open zaak van te maken." Ed Bos, secretaris van Rijns burgse Boys, verwacht dat de kwaliteit van het amateurvoet- abetone Bij de eerste aankomst bergop heeft Francesco Casagrande de macht gegrepen in de Ronde van Italië. De Italiaanse renner van Vini Caldirola reed in de negende etappe zijn concurrentie op afstand. Met een voorsprong van 1 minuut en 39 seconden kwam hij over de finish en nam de roze leiderstrui over van de Spanjaard José Enrique Gutierrez. De Giro is dit seizoen het hoofddoel van Casagrande. Vorig jaar miste hij de etappekoers wegens een schorsing. In 1998 werd hij toe twee keer toe betrapt op het gebruik van verboden middelen. Hoewel hij bleef volhouden dat zijn lichaam de stoffen aanmaakte, legde de Italiaanse bond hem een schorsing van negen maanden op. Ook werd hij ontslagen bij zijn ploeg Cofidis. Bij zijn terugkeer won hij de Ronde van Zwitserland. Dit seizoen was Casagrande al de sterkste in de Waalse Pijl. Zijn plannen in Italië maakte hij in de ne gende etappe, die was opgedragen aan de onlangs overleden Gino Bartali, meteen duidelijk. De Zuid-Europeaan maakte deel uit van een kopgroep van twaalf met onder anderen Ivan Gotti en Pavel Tonkov. Bij de beklimming van de voorlaatste col, San Pellegrino, reed hij weg bij de medevluchters. In een solo van 30 kilometer bouwde hij een voorsprong van anderhalve minuut op. Zijn landgenoten Stefano Gar- zelli en Dario Frigo eindigden als tweede en derde. In de etappe werd veel duidelijk over de huidige vorm van Marco Pantani. De oud-wi- naar van de Giro, die op het laatste moment besloot te starten, kwam met een achterstand van bijna zeven minuten over de finish. foto ap we alle contracten met betrek king tot de tv-rechten niet ver der moeten laten gaan." PSV kijkt voorlopig de kat uit de boom. Volgens voorzitter Harry van Raaij, tevens lid van het sectiebestuur betaald voet bal, ligt de bal bij de NV Eredi visie. „Die moet een standpunt innemen." Van Raaij staat vooralsnog niet te springen bij het bod van tussen de 100 en 150 miljoen gulden per seizoen. KPN zou een verbintenis willen sluiten tot 2005. „Voor de totale eredi visie is het een zeer aanlokkelijk bod, maar ik betwijfel of het op langere termijn net zo aantrek kelijk is. Voor PSV denk ik dat het moment niet echt gunstig is. Ik wil eerst de ontwikkelin gen van de Atlantic League af wachten. PSV kijkt daarom lie ver nog even de kat uit de boom." Van Raaij denkt met een Atlantic League, een inter nationale competitie met lan den als Portugal, Griekenland, Noorwegen en Schotland, meer geld te kunnen genereren. Henk de Cler is nog niet zo bezig met zijn nieuwe club UVS peter van der hulst Voetballer Henk de Cler speelde tot nu toe voor geen enkele andere club dan Lugdu- num. Het komend jaar maakt de 24-jarige Leidenaar de overstap naar buurvereniging UVS. Toch is hij nog allerminst bezig met zijn nieuwe club. „Op dit moment heb ik maar één ding aan mijn hoofd en dat is mijn blessure. Ik moet eerst maar weer eens fit zien te raken", aldus De Cler. Vandaag is hij door de clubarts van NAC behandeld aan zijn gekwetste rechterenkel. „Ik ben door een steiger gezakt en daarbij is iets afgescheurd of gebroken", tast de voetballer in het duister over de ware aard van de blessure. De Cler is het afgelopen jaar al verschillende malen naar het zieken huis geweest voor behandeling. De laatste keer werd voorgesteld om het gewricht zes weken lang te tapen en rust te houden. De Leidenaar zag dat niet zitten en nam op aanraden van zijn vriend Jeffrey van As contact op met de clubarts van de in de eredivisie teruggekeerde ploeg. „Tot nu toe konden dokters niet vinden wat het was. Die enkel bleef maar stijf. Het is even iets beter gegaan. Ik heb twee maanden te rug tien minuten tegen WM meegedaan, maar daarna was het weer mis. De clubarts van NAC heeft deze blessure al vaker bij andere voetballers gezien. Er zit wat scheef. Ik krijg eerst drie injecties en dan kan de dokter het weer rechtzetten. De kans dat ik dan over vier weken weer speel is negentig procent. En anders is er een kleine operatie nodig om wat resten weg te halen. Tot nu toe heeft hij dat alleen bij Erwin van der Looi hoeven doen." De Cler hoopt weer fit te zijn voordat het nieuwe seizoen bij UVS aanvangt. Ook vo rig jaar kon hij al de overstap naar de hoofdklasser maken, maar hij hield toen de boot af. „Met een paar jongens hebben we toen afgesproken om te blijven", aldus De Cler. Ondanks die afspraak besloten Men- no Ooyendijk, Maickel Verver en Alexander PRIJSVRAGEN Trekking van maandag 22 mei: 12-14-27-33-39-40-43 59-60-61 -67-70-73-74 r voorbehoud). Eerste prijs: geen winnaar; twee- bruto f. 100.000,00; laars, elk f. 1000.00; inaars, elk f. 250,00; ierefe 1741 winnaars, elk f. 25,00; s. 3094 winnaars, elk f. 10,00; prijs.- 34.367 winnaars, elk f. St b erspel: Zes cijfers goed 1 win- to f. 100.000,00; vijf cijfers innaars, elk bruto f. 10.000,00; rs goed: 34 winnaars, elk f drie cijfers goed: 309 winnaars, ,00, twee cijfers goed 3082 wi- f. 10,00. Toto-13: Eerste prijs: zlc'naar; tweede prijs; 5 winnaars, 1279,20; derde prijs: 35 win- 456.80. VOETBAL beker: Pothuizen (NEC), Vrede (Roda JC). WK-kwalificatie CONCACAF-zone. Barba dos - Cuba 1-1 (0-0). Barbados wint na strafschoppen, 5-4. Eerste wedstrijd: 1-1. St Vincent - Antigua 4-0 (1-0). Eerste wed strijd: 1-2. Panama - Nicaragua 4-0 (0-0) Haiti - Trinidad 1-1 (0-0). Eerste wed strijd: 0-2. BASKETBAL Los Angeles. NBA playoffs. Western Confe rence, finale: LA Lakers - Portland Trail Blazers 77-106. Stand in best-of-seven: 1- TENNIS St. Pölten. Mannen, 950.000 gulden. Eer ste ronde: Schalken (Ned) - Gumy (Arg) 6- 3 6-4, Gaudenzi (Ita) - Kiefer (Dui/1) 6-7 3-0, opgave Kiefer Marin (CRi) - Knippschild (Dui) 6-3 6-3, Pavel (Roe) - Vicente (Spa) 6-4 7-5, Medvedev (0ek/3) - Humphries (VSt) 6-3 4-6 7-6, Koubek (Oos/4) - Ruud (Noo) 6-3 6-4, Mie (Aus/7) - Mulzer (Oos) 6-4 7-6, Blanco (Spa) - Sa (Bra) 6-1 1-0 opgave Sa, Bruguera (Spa) - Berasategui (Spa) 6-3 2-6 6-3. Düsseldorf. World Team Cup.Rode Groep: Duitsland - Zweden 2-1 Haas - Enqvist 5- 7 6-2 6-2, Schüttler - Tillström 4-6 6-7, Haas/Prinosil - Tillstróm/Kulti 6-2 6-2. Slowakije - Verenigde Staten 2-1. Kucera - Spadea 6-3 6-3, Hrbaty - Sampras 0-6 6-4 6-4, Hrbaty/Kroslak - O'Brien/Palmer 1-6 6-7 Stand: 1 Duitsland, Slowakije 1-2 2- 1, 3. Zweden, Verenigde Staten 1-0 1-2. Blauwe Groep: Australië - Spanje 2-1. He witt - Costa 4-1, opgave Costa. Rafter - Mantilla 2-6 4-6, Hewitt/Stolle - Velasco- /Carrasco 6-2 6-2. Rusland - Chili 3-0. Ka felnikov - Rios (Chl) 6-3 7-5, Safin - Massu 7-6 6-4, Kafelnikov/Safin - Massu/Gamo- nal 6-3 6-4 Stand: 1 Rusland 1-2 3-0, 2 Australië 1-2 2-1, 3 Spanje 1-0 1-2, 4. Chili 1-0 0-3. Straatsburg. Vrouwen, 400.000 gulden. Eerste ronde: Nejedly (Can) - Kruger (ZAf) 4-6 6-2 6-2, Talaja (Kro/6) - Snyder (VSt) 6-4 4-6 6-3, Myskina (Rus) - Jayaseelan (Can) 6-1 7-5, Tanasugarn (Tha) - Callens (Bel) 3-6 6-1 6-3, Sidot (Fra/7) - Gersi (Tsj) 6-1 6-1 Ranlijst mannen Champions Race: 1 Nor man (Zwe) 346 punten, 2. Kuerten (Bra) 305 (6), 3. Agassi (VSt) 267 (2>), 4. Kafel nikov (Rus) 241 (3), 5. Hewitt (Aus) 239 (4), 6. Sampras (VSt) 225 (5), 7. Pioline (Fra) 219 (8), 8. Corretja (Spa) 217 (7), 9. Safin (Rus) 199 (18). 10. Enqvist (Zwe) 180 (9). 41. Schalken 81 (42), 82. Kraji- cek 28. 116. Siemennk 14, 118 Van Lot- tum 13 Plaatsingslijst: 1 Agassi 5100 punten. 2. Sampras 3343, 3 Norman 2868 (4), 4 Kafelnikov 2758 (3). 5. Kuerten 2382 (7), 6. Pioline 2219 (5), 7 Kiefer (Dui) 1899 (6), 8. Enqvist 1890, 9. Hewitt 1782 (10), 10. Corretja (Spa) 1776 (11), 35 Kraiicek 891, 39. Schal ken 841 (44), 103. Siemerink 388 (102), 113. Van Lottum 365 (116). Vrouwen, wereldranglijst: 1 Hingis (Zwi) 5982 punten (2), 2. Davenport (VSt) 5945 (1), 3. Seles (VSt) 2691 (7), 4. Venus Wil liams (VSt) 2577, 5. Martinez (Spa) 2573 (3). 6. Pierce (VSt) 2542 (5). 7 Tauziat (Fra) 2501 (6). 8. Serena Williams (VSt) 2314,9 Sanchez-Vicario(Spa) 1874(10) 10 Testud (Fra) 1871 (9). 69 Boogert 463 (70), 81. Hopmans 386 (82). 88. Oremans 347 (87). 97 Noorlander 318.5 (96). WIELRENNEN Ronde van Italië. Negende etappe, Prato - Abetone: 1. Francesco Casagrande (Ita) 138 km in 4 22.58, 2 Garzelli (Ita) 1 39, 3. Frigo (Ita), 4. Simoni (Ita), 5. Di Luca (Ita), 6. Gotti (Ita), 7. Tonkov (Rus) 1.41, 8. Belli (Ita). 9 Noè (Ita) 1.50. 10. Piepoli (Ita) 1.53, 64 Engels 12.43, 79 Pronk 17 24, 81. Dekker 17.28, 88. Moeren hout 19.00, 102. Vierhouten, 103. Blijle- vens, 112. Vries, 113. Duijn, 121. De Jongh, 134. Boerman 19.09, 136. Kroon, 140. Voskamp, 141. Van Kessel, 161. Van Steen 20.40. Klassement: 1. Francesco bal met gemengde hoofdklas sen vootuit gaat: „Clubs als Hollandia en ADO'20 zijn pri ma ploegen, het zal de aantrek kelijkheid van de competitie verhogen, dus lijkt het mij geen slecht idee. De competitie wordt sterker, je raakt de on derkant van de huidige hoofd klassen kwijt. Aan de andere kant wordt het natuurlijk ook moeilijker om erbij te komen." Jan Schoen, bestuurslid tech nische zaken bij Ter Leede, vindt het een goede zaak dat de scheiding tussen betaald en amateurvoetbal blijft bestaan. „Ter Leede wil in de top spelen, maar denkt er niet aan om een Haarlem of Telstar te worden." Invoering van een gemengde hoofdklasse zal de betalingen wel opschroeven, denkt Schoen. „Het niet toestaan van betalen zal daar niets aan ver anderen. Het fenomeen van be talingen is niet meer weg te krij gen. We zijn bij Ter Leede te vreden met de manier waarop we op dat vlak momenteel wer ken." Bos is het daarmee eens, maar verlangt op dit punt naar meer duidelijkheid van de KNVB. „Wij doen het liefst alles in de sfeer van onkostenvergoe dingen. Als je spelers contrac ten aanbiedt, krijg je met heel veel andere zaken te maken, dan ben je als club een bedrijf aan het worden. En ik denk ook dat het dan allemaal een stuk duurder wordt. Wij zouden wel heel graag willen dat heel dui delijk wordt wat wel mag en wat niet mag. De KNVB moet dat ook goed regelen met de Belastingdienst." BV Leiderdorp denkt niet aan terugtrekken Hij is aangedragen door een van onze speelsters, Vivienne Berends. Ik kende hem niet. Hij is een Kroaat, die vier jaar in Nederland bivakkeert. Hij is ie mand van wie je binnen tien minuten kunt zien wat hij met een groep wil. Hij is een echt basketbaldier. Bovendien wordt hij alom geprezen. Dit jaar heeft hij de vrouwen van US getraind. Dat was een team dat op degra deren stond in het rayon, maar dat heeft hij behouden. Hij heeft daar echt wat neergezet. We hebben een paar gesprekken ge voerd en hij heeft een paar trai ningen gegeven. Zijn visie op basketbal en de onze liggen op één lijn. Waarom klikte het niet met de vorige coach? ,,We hebben een aantal redenen gehad om niet met hem door te gaan, maar het is niet verstan dig om daar uitspraken over te doen. Het was een unaniem be stuursbesluit. dat we in februari al genomen hebben en in maart nog een keer na een lange over weging. Ik vind het vervelend dat het voor Zandbergen per soonlijke consequenties heeft, omdat het lijkt alsof hij geen goede trainer/coach zou zijn. Er zitten aan hem ook een hoop positieve kanten. Hij heeft toch weer een team neergezet dat in de eredivisie opereert. Maar je neemt een beslissing over het to tale plaatje en dat is een puur zakelijke benadering. Over hoe veel speelsters be schikt Leiderdorp volgend sei zoen? Negen, heb ik begrepen." Is dat inclusief Margje Mos man? ,,Dat denk ik niet. Zij is een van drie Amsterdamse speelsters ge loof ik, hè? Die gaan alledrie weg. Mijn bemoeienis houdt op als er een coach en team is. Ik ben geen dameskenner. Naast Bransz ken ik niet één interna tional. Dat is mijn manco. Maar ik kan wel beoordelen of een trainer functioneert of niet. leiderdorp gertjan van geen De vrouwen van BV Leiderdorp spelen ook komend seizoen in de eredivisie. Begin april sugge reerde Tom Fackeldey, de scheidende voorzitter van de basketbalvereniging, in deze krant nog dat Leiderdorp zich eventueel terug zou trekken. Ton Kallenberg, voorzitter van de technische commissie, strik te in de Kroaat Laki Miljenko Lakner een nieuwe coach. On derhandelingen met twee ande re kandidaten liepen spaak, na dat het contract met trainer- /coach Joris Zandbergen niet verlengd werd. Speelster Rens- ke van der Voort keert definitief niet terug in sporthal Op Dreef. Zij vertrekt naar Grasshoppers, terwijl sterspeelster en enige in ternational Lonneke Bransz haar hoogstwaarschijnlijk volgt naar Katwijk. Ook Margje Mos man kondigde uit onvrede met de gang van zaken haar vertrek aan. Zij twijfelt nog of ze naar Prisma College gaat of terug naar haar oude vereniging, BV Lely. Een leegloop dreigt, maar Kallenberg neemt toch de gok om het hoogste niveau vast te houden. Jullie inschrijving is definitief? Kallenberg: „Ja hoor. Er is ooit wel gesuggereerd dat we het niet zouden doen. Het zat er name lijk in dat het een lastig verhaal zou worden, omdat onze sterk ste speelster (Bransz, red.) ook een andere relatie met Zandber gen heeft. Ik heb begrepen dat zij naar Grasshoppers gaat. Wij hebben met de speelsters over legd en hen de keuze gegeven tussen Martin Feitsma (voorma lig coach van Leiderdorp, red.) en Ivo Boom (die de laatste drie jaar de mannen van BS Leiden onder zijn hoede had). De keuze viel op Feitsma. Hij is een paar wedstrijden komen kijken, maar vond zelf dat er geen basis was om eredivisie te spelen. Hoe komen jullie aan Laki Miljenko Lakner? Redel toch te vertrekken. De Cler kon er niet mee zitten, maar besloot dit keer wel zijn eigen koers te varen. Dat hij het afgelopen jaar door zijn bles sure niet voor Lugdunum in actie kon ko men, maakte de overstap ook wat gemak kelijker. UVS-trainer Paul van der Zwaan was ondanks de blessure nog steeds in hem geïnteresseerd. „Hij kwam me tegen en vroeg of hij mij nog een keer mocht bellen. Ik vond dat goed, al was ik wel verbaasd. Ik heb een jaar lang niets gedaan. Dan ver wacht je zoiets niet", aldus De Cler, die ook naar RCL en Docos kon. Dat hij nu bij Lugdunum vertrekt noemt hij 'jammer voor de club'. „Maar ik heb al tijd met dezelfde jongens gevoetbald. En die zijn bijna allemaal weg." Bij UVS komt hij weer met een aantal bekenden te spe len. Ook het vertrek van Kees van Tongeren bij de Kikkers speelde een rol. „Lugdunum is best wel vérzwakt en ik heb het gevoel dat ik beter kan dan onderaan meehobbe- len in de tweede klasse." Casagrande 47.05.31, 2. Di Luca 0.51, 3. Noè 1.39, 4. Garzelli, 5. Frigo 1.40, 6. Belli, 7. Tonkov 1.47, 8. Simoni 1.53, 9 Gotti 1.55, 10. Piepoli 2.21, 83. Engels 44.41, 102 Blijlevens 1.05.22. 104. Kroon 1,06.08, 111 Vierhouten 1.10.59, 115. Pronk 1 12.04, 125 Vries 1.19.50, 133 Van Kessel 1 25.49, 143 Moeren hout 1.34 13. 152. Voskamp 1.43.51, 153. De Jongh 1.44.00. 155. Dui|n 1.45 25. 157. Boerman 1.48.26, 159. Dekker 1.49.05, 162 VanSteen 1.51.26, Rockanje. Olympia's Tour. Elite-profs/eli- te-amateurs/neo-amateurs, tweede etappe (Tilburg-Rockanje): 1. Hoedemakers 176,4 km in 4.32.30, 2 Zuijderwijk z.t., 3. Hordijk, 4. Cordes, 5. Hoedemakers, 6. Kemna. 7. Lust, 8 Cornelisse. 9. Den Bra- ber, 10. Sweet (Eng), 39. Van der Koot), 87. Peter-van de Reep, 105 André van de Reep. Klassement: 1 Kemna. 2 Hoede makers op 0.03, 3. Penney (Eng). 0.04. 4 Zuijderwijk 0.10, 5. Den Braber 0.12, 28. Van der Kooi| 0 26, 47. Peter van de Reep 0.42, 79. André van de Reep 13 35 Jon- gerenklassement: 1. Mouris 8 13 37, 2. Tankink op 0.02, 3. Van Katwijk 0.04, 5. Van der Kooij 0.10. Jan Wouters faalde dit jaar bij Ajax, Louis van Gaal pakte geen prijzen met Barcelona en - toegegeven - Willem Spier dijk was niet bijster succesvol als coach van RCL f14. Ik heb mijn zoon nog pap, misschien is het wel voor de coach van Foreholte f12', maar ik heb verteld dat dat gezien de 5-0 overwinning voor de Voorhou- ters onwaarschijnlijk was. Heel Leiderdorp zit nu op mijn terugtreden te wachten, maar die lol gun ik de verslaggevers van het Leiderdorps Weekblad nu net niet. Bovendien ver klaar ik me solidair met RCL- voorzitter Loesberg. Die blijft aan, dus ik ook. Nu moet ik toegeven dat het coachen van een voetbalteam een lastiger taak is dan ik ooit had gedacht. Vooral het bege leiden van mijn eigen kind valt me zwaar. Waarom help ik een spelertje van f14 dat huilend op de grond ligt, over eind, geef'm een aai over de bol en roep ik als het m'n eigen jongetje gebeurt dat het een mietje is en dat-ie heel snel moet opstaan? Op het gebied van tactiek plaatst mijn zoon mij steeds voor dilem ma's. 'Speel die bal over', roep ik naar 'm. Waarna hij zich aan de zijlijn meldt met de mede deling dat de vrijstaande speler onge twijfeld had gemist. Moet ik 'm laten pinge len of moet ik ■f 'm de bal laten spelen naar een jongetje dat de bal over de lijn laat rol len? Op het speelveldje voor het huis ben ik bij de techniek met het onderdeel 'hooghouden' begonnen. Tien keer hooghou den is één Pokémon-kaart. Ja, ik weet wel hoe ik een zesjarige moet motiveren. Het lukt 'm nog niet. Z'n record staat op zes. Toen ik het hem vorige week voordeed, vroeg hij vol bewondering 'pap, ben jij beter ben dan Patrick'. Na enig aar zelen heb ik ja'gezegd. Het sterkte me wel in de me ning om nog een jaar aan te blijven als coach. Ik heb het vertrouwen van de speler. WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19