LSG geeft Utrecf een enorme zet Forescate heeft titel en promotie in het vizier Tsaar Yan der Marei heerst weer in Ter Aar Zonneveld vijfde in clubcompetitie Sport Trio Leiden Atletiek wint opniei Het zit de softbalste van Alphians niet n MAANDAG 22 MEI 2000 Van den Burgh draait goéde generale af WILMAR KORTLEEVER Jan van der Marei en Casper van den Burgh zijn op tijd in vorm voor het Nederlands kampioenschap halve triatlon, volgende week in Nieuwkoop. Beide regionale triatle ten wonnen hun voorbereidingswedstrijd: Van der Marei dicht bij huis in Ter Aar, Van den Burgh in het Zeeuwse Kruiningen. Nieuwkoop moet het laatste kunstje wor den voor Jan van der Marei. Vorig jaar zette hij met de Europese titel al een punt achter de lange afstand, in zijn geboortedorp wil de Aarlandervener zondag zijn carrière als all- rounder helemaal beëindigen. De trainings- arbeid is teruggeschroefd en beperkt zich voornamelijk tot hardlopen, maar een aantal opvallende prestaties toonde recent aan dat de basis lang rendeert. In Ter Aar viel gisteren vooral het gemak op waarmee Van der Marei, tot vorig jaar woon achtig in het dorp, fietste. „Het verbaasde me wel dat ik nog zo makkelijk weg kon fietsen van Robert van der Werff en Vincent Bruins", aldus Van der Marei, die op de streep een voorsprong had van bijna een minuut op Linschotenaar Van der Werff. Bruins is vol gende week over de dubbele afstand van 2,5 kilometer zwemmen, tachtig kilometer fiet sen en twintig kilometer lopen één van de kanshebbers, want vorig jaar werd de man uit Hoorn tweede in het NK halve afstand achter Van der Marei zelf. „Wie weet?", zei de meester daarom nu voor het eerst over zijn kansen. „Als ik op de fiets dichtbij ge noeg kan komen, zit het wel goed met het lo pen. Het verhaal van Van den Burgh is het spie gelbeeld van dat van Van der Marei. De Lei- denaar staat ondanks zijn leeftijd (27) aan het begin van zijn carrière op de lange af stand en in Nieuwkoop staat er volgende week veel op het spel. Óm zich te kwalifice ren voor de wereldkampioenschappen lange afstand (op 18 juni in Nice) moet hij één van de leden van de nationale selectie verdrin gen. „Kruiningen was een testwedstrijd, maar het is wel goed dat ik me er heb kunnen laten zien met een overwinning", zei Van den Burgh daarom. „Het ging erg makkelijk, om dat al het fietsen en lopen op 85 a 90 procent moest, met de hartslag tien slagen lager dan normaal." Desondanks evenaarde Van den Burgh zijn persoonlijke record op de halve triatlon van 3.42. „Vrij toevallig, want ik reed nog 39 per uur en liep 1.15 op de twintig ki lometer. Maar volgende week zal het zo mak kelijk niet worden. Ik zal proberen met een voorsprong van de fiets te komen en die moet ik hardlopend zo lang mogelijk vast houden." De meeste regionale triatleten bleven met Van der Marei in Ter Aar. Een uitstekende wedstrijd draaide daar ook Wiebe Heidema. De talentvolle Leidenaar trof het niet dat hij buiten de derde (en beste) startgroep be landde, want ver voor zijn groepsgenoten realiseerde hij in totaal de vierde tijd (1.47.25, tegen 1.45.52 voor Van der Marei). Bij de vrouwen werd de Rijnsburgse Elske Hetebrij derde, 11.16 achter de 2.02.34 van ongenaak bare winnares Bianca van Dijk. Ungerer loopt seizoensrecord WILMAR KORTLEEVER Leiden Atletiek scoort in de clubcompetitie, maar ook individueel timmeren de atleten aan de weg. In de tweede wedstrijd van het Nationaal Baan- circuit onderstreepten Renate Beunder, Martijn Ungerer en Erika van de Bilt gisteren hun over winningen van twee weken eerder bij de Ter Specke Bokaal. Beunder tekende voor haar derde nationale record kogelslingeren in een maand en na de Ter Specke Bokaal ook alweer voor de tweede hoofdprijs. Ungerer onderstreepte zijn sprintsnelheid met een seizoensrecord en Van de Bilt was opnieuw oppermachtig in haar solo op de 3000 meter. Van de Bilt liep bovendien dit weekeinde met een twee sterke wedstrijden, want in Utrecht ein digde de Leidse gisteren als tweede in de plaatse lijke stratenmijl. „Dit is eigenlijk veel leuker", zei ze over haar optreden op de weg, waarin ze nipt verloor van de Keniaanse Chemjor. „Veel meer toeschouwers en goed voor je tempohardheid." Zo hard als in Utrecht hoefde ze zaterdag in haar baanwedstrijd inderdaad niet te gaan, want één versnelling was genoeg om de Friese Anita Loo- per te verslaan. Met 9.17,48 benaderde Van de Bilt desóndanks haar één week oude persoonlijk record. De hardloopster: „Ik mocht niet gaan. want vlak voor de wedstrijd hoon ik volgende week bij de Adriaan Paulen Op in Hengelo mag starten op de 5000 meter nar Bij de uitverkiezing van de Hollandia p moest Van de Bilt het logischerwijs afle gen clubgenote Renate Beunder, die al in ste onderdeel van de dag haar zes dagier 1 nationale record met een kwart mei t gi scherpte tot 60,84. „Mijn beste serie ha ooit", aldus Beunder, die nog enkele ma ,„u 'nieuwe basis' zestig meter overschreed vier kilo zware projectiel. „Nu gas terugn in juli een tweede piek.rei Bij de mannen eindigde Christoph Kei rbi Oegstgeest hoger in de sprinttweekamp leeftijdsgenoot Ungerer, maar dat was o Alphenaar zich na zijn ruime winst op meter terugtrok voor de dubbele afstan van mijn hamstring", verklaarde Ungera ernstigs, het komt door de zware trainii Omdat de sprinter vanwege het pijntje doortrok, is zijn 10,51 veelbelovend, f overigens ook de 10,75 en 21,39 van Ke bovendien op de 200 meter de leiding n: stand van het Nationaal Baancircuit. A Wouter Spreij (eveneens Leiden Atletiel 55,57 een verdienstelijke 400 meter hord 8 :ed Van der Marei, hier in actie tijdens de Almere triatlon, won gisteren in zijn oude woonplaats een sterkbezette triatlon. foto wfa Meesterresultaat voor Leon Konings iric Bob Smeding gaat naar Blitz LEIDEN JORIS ZANDBERGEN Bob Smeding speelt volgend jaar bij Blitz in de promotiedivi sie. De 22-jarige Hagenaar komt over van eredivisionist Voor burg, waar hij tweeënhalf sei zoen actief was. Het laatste half jaar ontbrak de forward bij Voorburg, omdat hij opstapte na een conflict met coach Hu mphrey van Haver. „Van Haver heeft het voor me verpest toen hij me na een wedstrijd begon uit te schelden." Smeding, die ook al uitkwam voor Jumpers, Leiderdorp en DAS, koos voor Blitz omdat de club een goede eerste indruk op hem maakte. „Er wordt hier nadruk gelegd op teamspel, dat is bij de mees te clubs anders. De ideeën van coach Sid Bruinsma spreken me zeer aan. Hij kijkt niet alleen naar het scoren, maar legt ook de nadruk op andere kwalitei ten", volgens Smeding, die al begonnen is met trainen bij de Voorschotense ploeg. Renske van der Voort stapt over naar de vrouwen van Grasshoppers. De 21-jarige forward komt over van BV Leiderdorp. WIELRENNEN Ruud Borst baart opzien Thijs Zonneveld heeft zich in de schijnwerpers gereden. Toonden andere talentvolle neo-amateurs uit de regio zich eerder in het seizoen succes vol, dit keer reed de Noordwij- kerhouter naar een hoge klas sering. Hij kwam zaterdag in het shirt van het Haagse Trias als vijfde over de meet tijdens de Ronde van Gelderland. Ove rigens direct achter de in uit stekende vorm verkerende Gerben van de Reep uit Hille- gom. De 36ste editie van de klas sieker werd verreden in het ka der van de Clubcompetitie 2000 voor Regio Zuid. Niet al leen de afstand, ook de snel heid bleek scherprechter. Nog voor de helft van de koers staakten verschillende renners de strijd. De stoempers zorg den voor een opmerkelijk snel le eindtijd: drie uur 43 minuten en 23 seconden (over 160 kilo meter). Zowel Van de Reep, za terdag rijdend voor zijn club Westland Wil Vooruit, als Zon neveld kwam in de slotfase net wat kracht tekort om in Apel doorn beslag te leggen op één van de podiumplaatsen. Tijdens de Ronde van Har- dinxveld-Giessendam liet Ro nald van der Tang zaterdag zien dat hij op de weg terug is. De Voorhouter van de Van Vliet Weba/ Gazelle-formatie, die wekenlang met zijn ge zondheid tobde, finishte na 80 kilometer als vijfde in het ster ke veld elite-renners en neo- amateurs. Eerder op de dag behaalde Hazerswoudenaar Dennis van Weel dezelfde klas sering in de gecombineerde wedstrijd voor sportklasse A, sportklasse B en veteranen. Ruud Borst Marathonschaatser Ruud Borst baarde zaterdag opzien tijdens de Omloop door het Land van Bartje. Was zijn verschijning als deelnemer aan juist deze lange wedstrijd al een verras sing, ook zijn hoge klassering sprak aan. De Swift-coureur eindigde na 120 kilometer als zevende, kort achter winnaar Floris Wardenaar uit Zwaag (HSV De Kampioen). De klassieker voor sportklas se A met start en finish op de Stokweg in Assen werd voor de veertigste keer verreden en stond open voor ploegen vah drie renners. Vanwege de par- courslengte stonden alleen de betere licentiehouders uit deze categorie aan de start. RTV De Bollenstreek vaardige Hans van Eijk uit Hillegom en het Noordwijkse duo Patrick Has- sing/Peter Zuidhoek af. De Lis- sese formatie presteerde als clubploeg uitstekend door res pectievelijk als 14de, 18de en 19de binnen te komen. In het Amsterdamse Sloten boekten verschillende vetera nen een top-tiennotering. Po diumplaatsen waren er voor Piet de Ridder (Noordwijk) en Ton van Eijk (Hillegom), die respectievelijk tweede en derde werden. Bij de veteranen 50+ waren Leiderdorper Hans Eg berts (tweede), zaterdag nog vierde in Wijk bij Duurstede, en Leo Berg uit Noordwijk (derde) succesvol. Ton van Eijk stond één dag eerder ook al op het ereschavot. In de Ronde van Vleuten kwam hij als derde binnen, vlak voor Noordwijker Ton van Duijvenbode (vierde). Suzanne de Goede uit Zoe- terwoude-Dorp blijft podium plaatsen aan haar erelijst toe voegen. Twee weken geleden werd de pas 15-jarige Swift- renster derde tijdens de West friese Wieier-Tweedaagse, vo rig weekeinde won ze de Ron de van Mijnsheerenland vooi nieuweling-dames en gisteren volgde een bronzen stek in Vaikenswaard. De Goede, die eerder deze maand tijdens een open clinic in Alkmaar door voormalig topper Monique Knol werd beoordeeld, klopte opnieuw enkele oudere colle gae. Het veld van zestig deel neemsters telde zowel junior als nieuweling-dames. Clubge noot Davey Rotmensen finish te knap als derde in de Park- laanronde van Roosendaal voor junioren. SCHAKEN» JAN BEY LSG blijft in de KNSB-meesterklasse. De Leidse schakers haalden vernietigend uit tegen mededegradatiekandi daat Utrecht: 8-2. Ook de twee andere ploegen in de ge varenzone, Groningen en SMB, speelden tegen elkaar. Groningen vergezelt Utrecht in de afdaling. 'De andere Leidse' ploeg, Panfox, versloeg Amstelveen en zal, in de play-offs van 1 en 2 juni in Breda, waarschijnlijk weer de landstitel pakken. mes en verloor daarbij een stuk. Leon Konings mag zich na zijn winstpartij op de Zweedse FI- DE-meester Reynir Helgason de bezitter van een meesterresul taat noemen. Konings zag een investering van twee pionnen groter materiaalwinst opleve ren. Hij kwam daarmee op een eindscore van 5,5 punt uit ne gen partijen. Dat IM-resultaat wordt wel in twijfel getrokken, omdat de Zweed alweer enige jaren in Nederland woont en werkt. Maar op de laatste FIDE- ratinglijst staat achter Helgason toch wel degelijk 'SWE'. Frank Erwich bracht het vijf de punt binnen tegen Eric de Haan. „Het ging eigenlijk wel gemakkelijk. In het Siciliaans met c4 had ik een stellingsover- wicht door een goede loper te gen een slechter paard, waar door ik in de tijdnood van mijn tegenstander een tweetal pion- Jd LSG-coach Raoul van Ketel had in de belangrijke wedstrijd te gen Utrecht Machiel de Heer en Eelco Kuipers opgesteld, twee sterke spelers uit het kampi oensteam van vorig jaar. Zij kwamen tot eenvoudige winst partijen. Van Ketel kon opge lucht ademhalen toen er, nog voor de eerste tijdcontrole, een voor de Utrechtenaren onthut sende 5-1 stand op het score bord stond. Jan Smeets bracht het eerste punt binnen. Hij offerde tot twee keer toe een kwaliteit en zag dat uiteindelijk met stuk winst beloond worden. Stefan van Blitterswijk leek tegen jeugdtalent Daniël Steil wagen ook regelrecht op een winst punt af te stevenen, maar Van Blitterswijk verrekende zich in een schermutseling van de da- br leii nen cadeau kreeg. Toa gd( snel beslist." Erwich moment niet dat De een halfje een meestejw miste. Frank Erwich gen heeft een score bel en zeven punten uit negen >sie en behoort daarmee to scorers van de mees (TPR 2550) Rudy van Wessel mme aan het eerste bord te 'aa der Wemmers in «Hei Spaanse partij 6-1 i mij Wessel neutraliseerde ling en profiteerde vrirc van de verzwakte 15( structuur van Wemmei wel mises van Edwin van en Martin Roobol als'en winst door een eindsp een van Michiel Bosman de eindstand voor Utrjwe om aan te zien. De kans bestaat dat bar ge competitieopzet na zoen alweer verandei besprekingen tussen leiders en de KNSB is promisvoorstel gebore de bondsraad van 3 ji oni ingediend. In deze opz fd, de clubs twee wedsü en twee thuis, vier m ,0j in een weekeinde trale plek en een cent ronde. TENNISCOMPETITIE Alleen Merenwijk, Forescate en LTC Lisse speelden op de vrij wel compleet verregende vijfde speeldag van de landelijke ten- niscompetitie een volledige wedstrijd. De Leidse formatie, die vorig seizoen naar de twee de klasse promoveerde, kreeg in Amersfoort met 2-6 weinig kans van de reserves van het Amersfoortse ALTA. Het Voor schotense vlaggenschip ver sterkte zijn koppositie in de derde klasse door in Uden met 8-0 van Park Hoeven te winnen. LTC Lisse kon kandidaat-kam pioen Barneveld lang bedrei gen, maar ging in Gelderland tenslotte met 5-3 ten onder. In de Leidse regio was van wege overvloedige regenval en onder water staande banen competitiespelen niet mogelijk. Voor hoofdklasser Dekker Ten nis kwam het hemelwater niet helemaal ongelegen. „Paul Log- tens had last van een lichte lies blessure en zou niet meespe len", meldt kopman Martijn de Lange. „Jasper de Regt en ik kunnen uiteraard allebei ook drie partijen spelen. Maar twee per speler is toch beter. Daar naast voelde Katja Nossik zich niet erg lekker." Het duel om de eerste plaats in de eerste klasse tussen Van Home en Unicum werd bij een 2-2 tussenstand gestaakt. Dina Milosevic en Dominique Coene zorgden in Weert voor de twee singlepunten. De 17-jarige Ser vische wereldranglijstspeelster, die fulltime bij Dekker haar ten- nisopleiding volgt, was met tweemaal 6-3 de meerdere van de Belgische Iris Ulenaers. Coe ne, de Belgische jeugdinterna- tional in Unicum-dienst, ver schalk'e in drie sets (6-7 6-4 6- 0) Wouter Zoomer. Heddy Boers en Bart van Delft verlo ren, beiden in twee sets, van de Belgische ranglijstspelers Klaar - tje van Baerle en Bob Bierkens. Het vrouwendubbel werd bij een set achterstand en een voorsprong van 6-3 in de tie break van de tweede doorgang afgebroken. De start van Merenwijk bij de koploper in haar afdeling van de tweede klasse, ALTA 2, was bar en boos. Barbara van der Gugten, Marjet Groenleer, Wouter van Tongeren en Men- no Seriier verloren hun enkel spelen. Via het vrouwendubbel van Bionda Zonderop met Van der Gugten en het mannendub- bel werd nog iets teruggedaan. De mixen, die in de hal werden verspeeld, waren echter weer voor de Amersfoortse ploeg. Bij Zee Duin, dat bij het hooggeklasseerde LTC Soestdijk op bezoek was, was het wed strijdloop analoog aan dat van Merenwijk. Na vier singles stond Zee&Duin op een 4-0 achterstand. De regen maakte verder spelen vervolgens on mogelijk. Zee Duin 2 kon op eigen grond nog wel aan het vijfde Idasseduel tegen Zoeter- woude 2 beginnen. Merel Aal- ders won voor de thuisploeg haar single met 6-1 6-3. De tweede en vanwege de regen laatste partij tussen Sonja Ko renhof en Jody Lexmond werd eveneens in het voordeel van de Katwijkers beslist, 6-2 7-5. Forescate heeft in de derde klasse de titel en de daaraan ge koppelde promotie in het vi zier. Linda Verhoeven en Amy van der Linden na twee simpele sets tegen Marjon Verhaag en Mieke van den Broek, en Kevin Jonckheer en Richard Nolthe- nius na twee iets langere sets tegen Wouter van den Berg en Michel Roersch, wonnen de singles. Het kwartet voegde er op het kunstgras van Park Hoe ven vier dubbelzeges aan toe voor een 8-0 totaalscore. De 5-3 nederlaag van LTC Lisse tegen Barneveld was een getrouwe weergave van de po sities die beide ongeslagen ploegen op de ranglijst inna men. De Gelderlanders hadden door hun betere resultaten in middels een gat van acht pun ten geslagen. Toch was een niet geheel onverdiend gelijkspel dichtbij. Paula Sie, die tegen Claire Timmermans als enige haar single won, was met Es ther Kulk bij een 5-4 en 30-0 stand slechts twee slagen van haar tweede individuele zege af. Die winst kwam wel in de mixed met Henrik Kroon, die met Danny van der Doe ook het mannendubbel won. De Lisser reserves braken het duel om de koppositie in de vijfde klasse in IJmuiden tegen Heerenduinen bij een 3-0 voorsprong af. Door zeges van Annemarije van Overschot, Margot Kleijn en Brian Pieters is de ploeg dicht bij de aansluiting met het vlag genschip. Hillegom 2, net als de hoofd macht ook al in degradatie nood, speelde in het Gelderse Velp uit bij Beekhuizen 2. Via Maaike Spoor, Pieter Visser, Remco van Oosten en het vrou wendubbel van Spoor met Ma- riëtte van den Berg werden al vast vier belangrijke punten veroverd. Bij Dekker 2 werd het treffen reeds na een enkele par tij gestaakt. Lisa Quiller had in het Brabantse Asten tegen 't Root haar single verloren. In de vierde klasse kon het Alphense Nieuwe Sloot als een van de weinige teams alle par tijen afwerken. In de hal werd Hillegomse TC 5 overtuigend met 6-2 verslagen. Ada Moes bergen moest met 5-7 7-5 4-6 als enige haar single inleveren. Het andere verloren punt kwam uit de damesdubbel. Judith Pie- tersen en Moesbergen speelde een razend spannende wed strijd, die zij door één gewon nen en twee verloren tiebreaks nipt verloren. Mannen De mannen van Zee Duin benutten een. droge periode in Katwijk om vier enkelspelen te gelijk af te werken. Mark Flei- scheuer werd in de eerste set door Frank van den Heuvel met 0-6 volledig weggetikt, maar herstelde zich in de tweede en derde reeks met 6-4 en 6-3. Jan- Willem Lugthart ging in straight sets langs een tweede ex-A spe ler, Tom Groen. Martin Kalkho- ven kon bij een 6-3 5-4 stand voor de wedstrijd serveren, ver loor toch de tweede set, maar herstelde zich in de beslissende met 6-1 voor een eerste indivi duele singlezege op Patrick Zwiers. Jeroen Boogmans was in twee close sets net beter dan Frank Janssen, nationaal kam pioen bij de veteranen 35+. De 4-0 tussenstand tegen Marquet te, waarop werd afgebroken, was nodig om de kansen op de titel in de hoofdklasse geheel in eigen hand te houden. De con currenten, Bastion Baselaar uit Den Bosch en het Limburgse Nieuwenhagen, boekten ruime overwinningen. Van de overige regionale teams kwam alleen Roomburg 2 in actie. Op het kunstgras van Krommenie werd het geen on belangrijk duel, want bij winst zouden de Leidenaars over de gastheren heengaan en het kampioenschap vrijwel zeker binnenhalen. Maai' het liep an ders. Gert-Jan Anker was in het eerste enkelspel totaal niet op gewassen tegen zijn tegenstan der en verloor met twee maal 6- 0. „Met inspelen erbij ongeveer een kwartiertje tennis", aldus het cynische commentaar van ploeggenoot Hans van Velzen, die zijn single wél overtuigend binnenhaalde. Even daarvoor had ook Marco Cats zijn partij verloren. Weliswaar bracht Gio vanni van der Veek de ploegen na de singles nog in evenwicht, maar de twee aansluitende dubbels, waaronder die van het nog ongeslagen koppel Van Velzen/Vanderveek, werden beide verloren. Honkballers hebben ook de wind teg PIETER VAN DER VLIET De personele problemen bij de softbalsters van Alphians zijn nog niet opgelost. Het ge brek aan speelsters kan het team van coach Lloyd Tod man, dat dit weekend twee maal van het Apeldoomse Ro- bur verloor, in de loop van het seizoen nog gaan opbreken. De selectie telde bij aanvang van het seizoen nog vijftien speelsters, maar daar zijn na het vertrek van pitcher Clau dia Ansems nog maar negen van over. Ondanks alles speelde Al phians in Apeldoorn mis schien wel de beste wedstrijd van het seizoen. Celeste Roos winkel leidde de verdediging en neutraliseerde het Apel doomse slaggeweld. In aan vallende zin was Josien van Schie (.667), die haar ploeg met honkslagen in de race hield, de meest opvallendste speelster. Het tactisch beter spelende Robur trok met stootslagen en 'line-drives' uiteindelijk met 4-3 de winst naar zich toe. In de tweede wedstrijd maakte relieve-pitcher Rebec ca Irausquin haar debuut als startende werpster. Zij vol deed, maar keek na twee in nings toch tegen een 3-0 ach terstand aan. Van Schie dicht te met ferme klappen het gat tot 3-2. Alphians probeerde Robur nog onder druk te zet ten, maar kon niet voorkomen dat de Apeldoomsen met 4-2 ook de tweede winst in eigen huis hielden. Honkballers Ook bij de honkballers zat het niet mee. Na het wonderbaar lijke herstel van vorige week in de wedstrijd tegen speelde Alphians o[ veld tegen Robur eeno kig 'duel. In de zesde ging de thuisploeg va Henk Jan van Keulen bur stevig over de la serie van acht punte kende 3-10 in een faa Alphians het aan slag liet liggen. Verdedige gen de Alphenaren vijftien honkslagen Toen in de zevende ii: gasten de teller naar ten oplopen, was h( thuisverlies een feit. In de return in A[ liet de Alphense slagp wederom afweten. Ro de bal van pitcher Jen lander goed te raken het verschil dit keer was, trokken de Alp ook dit duel aan hel eind: 3-6. Survivors De mannen softballei phians verloren op ei tweemaal van Survive eerste wedstrijd was uit Diemen met 3-4 te in het vervolg wonnei ten met 7-9 van de p coach Franklin Mauril het verlies zakt de ploeg naar de derdt nog net voor Survivor de vierde op de vieri staat. In dezelfde nationa league is Domstad door de bond (KNB de laatste plaats tel De Utrechtse softbalp in vier voorgaande den niet speelgerecht Iers opgesteld. Naast men van de acht win! zijn bij de Utrechten tien strafpunten in rn gebracht.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22