'Klein Oranje' zorgt voor kleur l Geen bloemen voor Voorschoten '1' Sport Offensief Leiden mag niet baten Urk klopt Spakenburg in de laatste minuut: 1-2 Lijfsbehoud voor Pernix 'In de eerste klasse spelen is mijn eer te r MAANDAG 22 MEI 2000 Blauw Zwart (za.) naar vierde klasse wassenaar Aan het begin van het seizoen bedroeg het verschil tussen de zondag- en de zaterdagtak van Blauw Zwart nog drie afdelingen. Dat is er sinds het afgelopen weekeinde nog maar één. Nadat het zondagse elftal eerder degradeerde uit de tweede klasse, promoveerde de veruit kleinste afdeling van de Wasse- naarse club zaterdag naar de vierde klasse door een 4-0 over winning op WSB. Voor rust scoorden Pascal van der Velde, Jof- frey Hoogenboom en Sander Remmerswaal. Na de pauze maakte Guido Hoogenboom de vierde treffer. Forescate doet stap terug voorschoten De hockeyers van Forescate zijn gedegradeerd uit de overgangsklasse. Door de 4-1 overwinning van Doorn op EHV uit Enschede passeerde de ploeg uit het Gooi de Voorscho tenaren in de eindstand. De ploeg van coach Eric Kruismulder, die twee seizoenen op het een na hoogste hockeyniveau uit kwam, houdt alleen Óss onder zich. Ook bij Hisalis hadden ze weinig reden tot lachen. Door de met 2-0 verloren uitwedstrijd tegen Bommelerwaard liepen de Lissese vrouwen promotie mis. In de competitie was Hisalis als tweede geëindigd in de vierde klasse B en mocht daarom met de ploeg uit Zaltbommel strijden om een plek in de derde klasse. De thuiswedstrijd werd zaterdag nog wel met 2-1 gewonnen. Scholtes tweede in Amsterdam Amsterdam Rob Scholtes is op een biljart artistique-toernooi in Amsterdam op de tweede plaats geëindigd. De biljarter uit Voorschoten had geruime tijd de leiding, maar kon zijn laatste twee figuren niet te maken. Hij moest door deze missers de lo kale favoriet Sander Jonen voor laten gaan. In april won Schol tes, ooit tweemaal nationaal kampioen in deze speldiscipline, nog een internationaal sterk bezet toernooi in Kerkrade. Met vier en soms zelfs vijf spit sen koos w Leiden zaterdag wanhopig de aanval in en te gen Berkel. Het mocht niet ba ten. De thuisclub, die het eer ste duel in Leiden met 3-1 had gewonnen, liet de bezoekers kans na kans missen om uit de spaarzame tegenaanvallen te scoren. Met opnieuw een 3-1 einduitslag werd het lot van de Morschclub bezegeld. Leiden is in het jubileumjaar afgezakt naar de derde klasse. ,,Een domper", aldus trainer Arjen van der Werf. De zeer offensieve tactiek le verde al in de eerste minuten mogelijkheden op. Marcel van Leeuwen faalde oog in oog met de Berkelse doelman en enkele ogenblikken later mikte Marcel de Bruin een corner net naast en een vrije trap op de paal. Het eenrichtingsverkeer werd in de twintigste minuut voor het eerst doorbroken. Via een counter sloeg Berkel toe: 1-0. Daarna bleef het spelbeeld hetzelfde en kregen Jan Peter Stahlie en De Bruin kansen op de gelijkmaker. Die bleef uit en even voor het rustsignaal druk te Berkel Leiden verder in de zorgen met een tweede treffer. Na rust moest Leiden vier keer scoren om degradatie af te wenden. De Leidenaars bleven met de moed der wanhoop aanvallen, maar meer dan een goal van De Bruin kwam er in de tweede drie kwartier niet uit. Berkel maakte nog een te gendoelpunt. AMATEURvd^ ZATERDAG HOOFDi Nacompetitie (Zaterdagtitel): Spakenburg-Urk 1—2 1—1). 25. Ras 0-1, 33. Arjan Louwen 1-J Pieter Ras 1-2. Scheidsrechter;1 kooper. Toeschouwers: 4000. Gs kaarten: Bram Brouwer, Klaas He Kapitein (Urk). Katwijk Urk 2-3 Spakenburg 2-0 spakenburg willem spierduk/gpd Urk heeft de strijd om de zater dagtitel in het amateurvoetbal nog niet opgegeven. De ploeg klopte zaterdag Spakenburg met 1-2. Het beslissende doel punt viel in de laatste minuut en kwam van de voet van Pieter Ras. Deze speler had de score ook al geopend. Nog voor rust maakte Arjan Louwen voor Spakenburg gelijk. De wedstrijd werd bekeken door een flink contingent Kat- wijkers. Dat hoopte op een ge lijkspel. Bij die stand kon Kat wijk morgen in Spakenburg al kampioen worden. Ongeacht het resultaat morgenavond, kan Katwijk op de slotdag van de nacompetitie, zaterdag 3 juni, de titel pakken. De nederlaag van Spakenburg heeft wel tot gevolg dat die ploeg vrijwel kansloos is voor de titel. „Spakenburg heeft ook de straf- schoppenseries verloren", stelt Katwijk-trainer Wim van Zwam. „Daardoor wordt het voor die ploeg erg moeilijk. Ze moeten eigenlijk een wedstrijd met rui me marge winnen en dat is erg moeilijk gezien het geringe krachtsverschil tussen de drie ploegen." Toch beloofde Spakenburg trainer Tijs Schipper dat Kat wijk morgen nog een heet avondje op op sportpark De Westmaat staat te wachten. „De situatie is voor ons beroerd, maar ik reken toch nog steeds op zes punten", keek Schipper vooruit. Daarop rekent ook de trainer van Katwijk. „Spakenburg zal zich morgen niet gemakkelijk gewonnen geven. Die ploeg wil deze competitie natuurlijk niet met nul punten afsluiten. Ik verwacht daarom dat ze wel ge motiveerd zijn. Het zou kunnen zijn dat zij - als wij op voor sprong komen - wat eerder de handdoek in de ring werpen. Wij moeten daarom goed van start gaan en Spakenburg niet in de wedstrijd laten komen." Katwijk beschikt morgen in Spakenburg (aanvang 19.30 uur) over een nagenoeg fitte se lectie. Edwin Robbers viel tegen Urk geblesseerd uit, maar is waarschijnlijk wel inzetbaar. Van Zwam heeft daarom geen twijfels over de opstelling, on danks het feit dat verdediger Patrick Heijmans na een schor sing van zes.wedstrijden weer beschikbaar is. „Erik Bouw meester heeft het uitstekend gedaan. Patrick mist wedstrijd ritme, waarom zou ik de opstel ling veranderen?" In Katwijk houden ze niet van een kleurloos plekje in de middenmoot. Zaterdag kon ook bij de vierde club uit de kustplaats de cham pagne worden ontkurkt. MVKV promoveert naar de derde klasse. In de finale van de nacompetitie werd HPSV uit Den Haag met 4- 0 verslagen. Na de titels van w Katwijk en KRV en het lijfsbehoud van Quick Boys heeft ook het 'kleine Oranje' zijn feestje. leiden loman leefmans De aanhang riep 'Valken we ko men eraan', waarmee vooruit werd gelopen op een nieuwe klasse met vooral regionale der by's, waarvan die tegen de Val kenburgers aanspreekt. Het was de derde nacompeti tie op rij voor de club die zijn thuishonk in de schaduw van het marinecomplex heeft staan, maar de eerste voor de jonge Lissese trainer Frank van der Kroft. Hij werd nadat de laatste sektspetters het hoofdveld van UVS waren ingetrokken nog uitbundig gefeliciteerd door spelers, bestuursleden en sup porters. „Ik voelde dat het dit keer ging lukken. In het regulie re seizoen had De Sleutels een constantere ploeg en daardoor misten we rechtstreekse pro motie. Maar ik voelde dat we de nacompetitie dit keer zouden winnen. De huidige groep blijft zo goed als intact - er gaan er twee en er komen er twee - dus dat zit wel goed voor het ko mende seizoen." De vreugde bij de MVKV'ers, die voor het eerst in precies vijf tien jaar een prijs pakten, ver bloemde het spelpeil in de voorafgaande finalepartij dat zeker een uur lang dramatisch slecht was. De Haagse Politie Sport Vereniging had de eerste twintig minuten op basis van inzet een overmacht afgedwon gen. De agenten vlogen de Nacompetitie (P/D-duel): FC Lisse-Marken 3-3 (0-1). 35 Sanders 0-182. Jerrel Linger 1 84. Pascal Hoogland 1-2, 90. i der Lugt 2-2, 104. Jerrel bi 3-2, 113. Gerro Sanders 3—3.S rechter: Bakker. Toeschouwers Gele kaarten: Erwin van der Lugt irl van der Zwet (FC Lisse), Jan Tujj ken). Bijzonderheden: FC Lisse* strafschoppen 4-2 en handhaaft de hoofdklasse. Doelpuntenmakp strafschoppenserie: Stephan Spr 0, Gerro Sanders 1-1, Erwin van jd Lugt 2-1. Erik van Geemen 2-2, van der Zwet 3-2, Pascal Hoogte stopt, Murat Böke gestopt, ErikT huis gestopt, Ron Bouman 4-2 ka 3ri Nacompetitie: Berkel-Leidenï- w MW27-DS0 2-0. Resterend programma: Berkel-I (finale bij DHC). Nacompetitie: MVKV (4A)-HPSV an 4-0 el: MVKV promoveert naar de 3de kl n Spits Willem Klinkenberg viert de vierde treffer van MVKV uitbundig. duels in en hadden in de twee kleine balvaardige spitsen Wen Tung en Zico Nijas betrouwba re aanspeelpunten. Kansen le verde deze overijver niet op en uit de eerste de beste tegenaan val haalde MVKV het maximale rendement. Johan Fielmichs voorzet van de rechterkant werd door de Haagse doelman Dirk van der Plaats (vooraf bij de Hermandad als de beste speler van de club aangekon digd) losgelaten voor de voeten van de Katwijkse spits Maarten de Mol. Hij schopte de bal van dichtbij achter de blunderende sluitpost. Vanaf dat moment won orga nisatie het van inzet. De politie leverde op het middenveld de 'op karakter' veroverde ballen weer domweg in bij de tegen stander, wat weer het sein was om opnieuw te bikkelen. Het werd al snel duidelijk dat het gemiddeld wat oude politie-elf- tal deze strijdwijze niet lang vol zou kunnen houden. MVKV hield de verdediging compact en gesloten, liet HPSV tweeder de van het veld en probeerde via snelle tegenaanvallen de voorsprong te vergroten. Bij een wat meer massaal uit gevoerde aanyal in de 27ste mi nuut was het opnieuw raak. In een vol strafschopgebied bleef spits Willem Klinkenberg onge dekt en toen de bal hem een maal bereikte, drukte hij van dichtbij hard af: 2-0. Mooi was het niet wat de Kat- wijkers lieten zien, wel effectief: De tweede helft was nog geen minuut oud of de bloemen konden uit de achterbak. Een schot van Maarten de Mol bots te tegen keeper Van der Plaats op en de rebound werd door Klinkenberg op een meter van het doel ingekopt. De publieks- wissels konden al vroeg begin nen, zeker nadat in de 51ste mi nuut HPSV-aanvaller Hubert Punt na een nutteloze overtre ding bij de zijlijn, waar de frus tratie van afdroop, met rood kon inrukken. Door de vele omzettingen aan beide kanten en het feit dat de strijd was gestreden, namen de concentratie en de werklust zichtbaar af. Daar kwam nog bij dat scheidsrechter Jelgershuis- Swildens KNVB-beoordelaars aan de kant wist en dus voor ie der wissewasje naar zijn fluit en de kaarten in zijn borstzak bleef grijpen. Allemaal redenen waardoor het niveau het laatste half uur zelfs tot onder dat van FOTO TACO VAN DER EB de vierde klasse zakte. Pas vier minuten voor het einde perste het 'kleine Oranje' er nog een noemenswaardige combinatie uit die tot de vierde goal leidde. Peter Verburg werd op de lin kerkant door invaller Gerbrand Kuipers de diepte ingestuurd en Verburgs afgemeten voorzet belandde op de voet van Klin kenberg die met zijn derde van de middag de feestelijkheden inluidde. MVKV - HPSV 4-0 (2-0). 16. De Mol 1- 0, 27. Klinkenberg 2-0, 46. Klinkenberg 3-0, 86. Klinkenberg 4-0. Toeschou wers: 125. Scheidsrechter: Jelgers- huis-Swildens. Geel: Van der Holst en De Grooth (HPSV), Balemans, Kuipers en Haasbroek (MVKV). Rood: Punt (HPSV). MVKV: Plug, Balemans, Binnendijk, Ouwehand (80. Mieras), Kloos (51. Kuipers), Fielmich, De long, Verburg, Klinkenberg, De Mol, Van Duyn (71. Haasbroek). Nacompetitie: SW/SMC-Sc 4-3, Westlandia-DWV 2-1 (We Resterend programma: SW/SMC-' AMSl ifs Landelijke halve Finale 0JC len-Spijkenisse 1-1, Panninger* II 4-0, Scheveningen-Spijkeni' C'21-OJC Rosmalen HSC'21-Scheveningen 0-2, 0JC len-Panningen 1-4, Panningen- ningen 0-0, Spijkemsse-HSC'i Spijkenisse-Panningen 0-2, Sc gen-OJC Rosmalen 1-0. Panningen 4-10 Rosmalen Scheveningen 4-10 HSC'21 Spijkenisse 4- 6 Resterend programma: Panning '3 (finale) korfbal michel van gent Sporting Trigon heeft DOS '46 niet van de titel van de hoofd klasse A kunnen afhouden. Per nix stelde haar eersteklasser schap veilig via een ruime winst op ADO. Alleen Tempo (dat vrij was) en Velocitas weten nog al tijd niet in welke klasse zij vol gend seizoen spelen. Zij moe ten op de slotdag van de com petitie in rechtstreekse duels met concurrenten Merwede en Valto uitmaken, wie degradeert. Sporting Trigon mocht een half uur de illusie koesteren te stunten tegen DOS '46. De Leidse hoofdklasser, met Mir jam Duyn voor de geblesseerde Inge Homberg, begon goed te gen de titelkandidaat. Alfred Lambooy (3), Chantal van Duijn (2), Arnoud Lambooy en Tim van der Horst hielden hun club tot 7-6 steeds aan de lei ding. Bij deze stand werd een strafworp gemist, waarna het in krap vier minuten 7-11 (rust) werd. In de tweede helft kwam Trigon er niet meer aan te pas, omdat er ondermaats gescho ten werd. Invallers Maarten van Vliet en Dimitri IJzerman brachten geen soelaas meer, ook al scoorde de eerste nog wel. DOS controleerde de wed strijd vrij eenvoudig en liet zich na het met 12-16 gewonnen duel huldigen als kampioen. De beginaanval van Pernix stond in de eerste helft 21 mi nuten op de helft van ADO. Dat leverde niet meer op dan twee goals en een gemiste strafworp, zodat de ruststand beperkt bleef tot 4-4. Het vak speelde na de paalverwisseling met meer bezieling en er werd ook zuiver der geschoten. Deze verbete ring zorgde ervoor dat de wed strijd vroegtijdig was beslist. Sjoerd van der Kooij (4),-Ineke Deurman-van der Vegte, Robin Arnoldus, Bert Vanhaelen (2), Lian Oltshoom, Raymond Boerman en invaller Huig Schoonderwoerd joegen het verschil via 5-5 en 14-6 op naar 17-9, goed voor handhaving in de eerste klasse. Madjoe behaalde in haar laatste optreden in de tweede klasse tegen Oranje Nassau(A) naaldwijk gerard baas Vijf minuten voor tijd vraagt een bestuurs lid van Delft of de bloemen achter de dug out gezet kunnen worden. Nog even en het duel tegen Voorschoten '97 is afgelopen. Nog even dus en Delft is gepromoveerd naar de derde klasse. Daar hoort een boe ketje bij. Degene aan wie hij dat vraagt is echter een beetje bijgelovig en weigert aan het verzoek te voldoen. Delft staat dan wel tegen tien Voorschotenaren met 1-0 voor, maar je weet maar nooit. Twee minuten la ter durft hij het toch aan, want Reza Met- hofer scoort met een lobje 2-0. Als de bloe menhulde op zijn plaats gekomen is, staat er 4-0 op het scorebord. Delft is derdeklas ser en Voorschoten '97 vierdeklasser. „Nee, als wij het hadden gered waren er geen bloemen geweest", zegt een bestuurs lid van de fusieclub. Handhaven is geen aanleiding voor een feestje. De degradatie levert wel het nodige verdriet op. ledereen verwerkt dat op zijn eigen wijze. De een steekt een sigaretje op en analyseert rustig het duel, een ander schopt een gat in een deur en weer een ander, keeper Daniël Green, zoekt de eenzaamheid op. Stillejes denkt hij op de tribune aan het duel waarin hij niet veel meer te doen kreeg dan vier te gentreffers incasseren. Het vijfjarige zoon tje van trainer Ronald Rosdorff is alleen maar verbaasd. Nu mag hij niet in de kleedkamer meejuichen met het elftal van zijn vader, terwijl hem dat wel beloofd is. Hij beseft niet dat Voorschoten '97 daar voor de wedstrijd had moeten winnen. Ver rast door het wegblijven van het feestje en door al die droevige gezichten zegt hij een beetje beteuterd dat hij er toch ook niks aan kan doen. Rosdorff senior komt na een half uur uit de kleedkamer waar al die tijd alleen maar werd gezwegen. „We hadden ze in de klem", is zijn eerste reactie. „Na de eerste helft hadden we met 1 of 2-0 voor moeten staan. En dan slaat alles om in een mi nuut." De Leidenaar, die volgend seizoen bij Kickers '69 aan de slag gaat, wees op de 72ste minuut waarin eerst Delft scoorde en even later Robin Kraan het veld af moest omdat hij zijn tweede gele kaart had gekre gen. Na die dubbele tegenslag was er geen sprake meer van een wedstrijd. Delft coun- I terde onder aanvoering van speler/i Richard Middelkoop, die met een kopbal de 1-0 voor zijn rekening had men, bekwaam naar nog drie treffe lobje van Methofer en twee intikkeik Sjors Stroomberg. „Het hele seizoen hebben we eeng aan scorend vermogen gehad. Het tegentreffers was van middenmootn maar wat we zelf hebben gescoord w ia onder de maat", vertelde Rosdorff, i het slot van het seizoen nog een deed het tij te keren door de geroutii topschutter Björn Canther Visscherti halen naar het eerste. Rosdorff von a dat dat te laat was gebeurd. „We goed, krijgen kansen, maar we scorei e Door twee ongelukjes verlies je de ig strijd. Dat is voetbal." Delft - Voorschoten '97 4-0 (0-0). 72. Middel t 0, 85. Methofer 2-0. 87. Stroomberg 3-0, 89 n berg 4-0. Scheidsrechten Pennings. Gele ka Veen. De Hollander (Voorschoten). Rode Kraan (73., Voorschoten, 2x geel). Toescho 13 Sjoerd van der Kooij van Pernix (rechts) is verwikkeld in een gevecht om de bal met zijn tegenstander van ADO. FOTO ERIC TAAL de eerste punten: 15-9 winst. Elize Blankert, Andrea van Dig- gele, Hanne Veldman (2). Rine- ke Lindhout, Marloes Schone- veld en Klaas Star beslisten het duel tussen de 22ste en 58ste minuut door 3-6 om te zetten in 12-7. De Rijnsburgers gaven daarmee Peter Star een aardig afscheidscadeau. De routinier maakt volgend jaar deel uit van de technische begeleiding van de junioren. Het zag er lang naar uit dat Velocitas tegen Weidevogels het ene punt zou pakken dat nodig is om in de derde klasse te blijven. Remco Glasbergen (3), Emanuel Vlagsma (2), Mar jan Snatersen en Arjen Kwestro hielden namelijk tot 7-7 het evenwicht in stand. Kwestro was ingevallen voor André van Wallinga (vingerblessure). In de resterende 23 minuten viel de aanval nagenoeg geheel stil en bleef zelfs een strafworp onbe nut. Het ene doelpunt van Glasbergen had nog maar wei nig waarde: 8-15 eindstand. noordwuk peter van der hulst Van Leon van der Zwet en Stephan Spruyt, twee oudge dienden in het elftal van FC Lis- se, viel zaterdagavond rond half negen een loden last van de schouders. Aanvoerder Van der Zwet had zijn club al voor het beslissingsduel duidelijk ge maakt er nog een jaartje aan vast te plakken. „Ik ben blij dat we het hebben gered, want de eerste klasse, met alle respect voor de ploegen die er in spe len, is toch mijn eer te na. Een smet op mijn carrière die ik niet wilde meemaken." „Toch heb ik vooraf al gezegd dat ik nog een jaar zou door gaan. De club moet verder en FC Lisse is nu eenmaal mijn club. Ze hebben het recht om te weten wat ik doe. Jerrel Linger en ik hebben daarom al vroeg gezegd dat we zouden blijven en ook Nick Schnater heeft aangeven dat hij blijft. Dat heeft voor vertrouwen en rust ge zorgd, want de afgelopen we ken stond er geen team. Te veel spelers waren met andere din gen bezig." Van der Zwet ziet ondanks het zwakke seizoen de toe komst met vertrouwen tege moet. „Dit elftal is te jong. De balans is zoek en dat moet ver anderen. Voor het komend sei zoen is die mix er wel. We zijn te afhankelijk van Linger ge weest die voorin alles moest doen." Lisse krijgt het komend seizoen versterking van spelers als Ralph Polman en de van ADO '20 afkomstige as-speler Dennis van Bakel en keeper Kranendonk. Daarnaast hoopt de hoofklasser op de terugkeer van Dennis Iliohan en Arne van de Berg. Stephan Spruyt kan na de ze ge op Marken weer met een ge rust hart als leider op de bank plaatsnemen. Hij was al ge stopt, maar keerde terug om zijn ploeg in nood de helpende hand te bieden. „Ik speelde in het kampioenschapsjaar een rol van betekenis en ik ben blij dat ik dat nu ook weer kon doen. Het was een rotseizoen, maar de jongens verdienden het niet om er uit te gaan. Ze zaten he lemaal stuk. 'Ik kan niet meer', zeiden ze. Een kwartier voor tijd heb ik daarom maar laten zien dat het wel kan. Schaap vroeg nog of het ging, maar ik wilde er niet uit. Over mijn lijk. Ik heb nu alles meegemaakt. Van kampioen bij de zondag, de zaterdag, bekerwinnaar tot degradatiestrijd." Doelpuntenmaker Erwin van der Lugt speelde in het duel een opmerkelijke rol. Na een uur spelen meldde de verdediger zich in de voorhoede. Hij was met Linger plotseling de ge vaarlijkste aanvaller. „Tijdens de trainingen sta ik altijd in de spits. Ik heb wel vaker tegen de trainer gezegd: 'zet mij maar in de voorhoede'. Ik ben niet het type dat aan de lopende band acties maakt, maar ik kan wel een bal vasthouden." Hij schrok van het spelpeil in het eerste uur. „De eerste helft was helemaal niets. In de rust zijn we dan ook verrot geschol den. Het is toch ook blame rend. Je speelt voor je laatste kans. Daarna zag je een heel ander Lisse. Er werd veel harder gestreden. Het leek wel r zo moest lopen. Gelukl het op het laatste momei delijk eens een keer m blijft het toch een teleursl j[ seizoen." fr Trainer Wim Schaap s a hand in eigen boezem.j| voor mezelf een aantal geëvalueerd en daarva lv leerd. Sommige zaken n anders." Zo meent Scha C( Lisse dit seizoen andere i ,j, nodig had dan hij dacht waren niet het juiste typi ,y ballers. Ze hebben ni* bracht wat ze moesten gen", aldus de trainer seizoen het tij niet mee hi ben begonnen met een systeem. En dan speel keer gelijk, zeven keer gelijkmaker vlak voor tij 5 vendien vertrokken er be de spelers." Morgen wacht de pl 1 weer het volgende due speelt Lisse in de halve om de afdelingsbeker th 11 gen Docos. Schaap: „Da kunnen we het seizoen n< dig afmaken."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20