Unterhaching redt buur Bayern FC Groningen is heer en meester Sport ivkferha Zuur verlies voor goede Boateng in F A-Cupfinale Radiootje MAANDAG 22 MEI 2000 Pijnlijke blessure Hoogma Duisburg Nico-Jan Hoogma heeft op de slotdag van de Bun- desliga een pijnlijke blessure opgelopen. De Nederlandse verde diger van Hamburger SV kreeg bij een botsing met een tegen stander van MSV Duisburg diens noppen in het kruis. Hoogma liep daarbij twee scheurtjes op in zijn penis. Het lid werd in de rust gehecht. Emerson wil naar AS Roma unterhaching Emerson Ferreira da Rosa verlaat Bayern Lever kusen. De Braziliaanse middenvelder maakte na afloop van de verloren kampioenswedstrijd tegen Unterhaching bekend dat hij volgend seizoen in de Italiaanse Serie A speelt bij AS Roma. De 24-jarige Emerson heeft in Leverkusen nog een contract tot 30 juni 2002. Bochum terug in Bundesliga bochum VfL Bochum is weer terug in de Bundesliga. De ploeg degradeerde vorig seizoen naar de tweede Bundesliga, maar stelde gisteren promotie zeker door een 5-1 zege tegen Chem- nitzer FC. Bochum is met nog één ronde te spelen zeker van de tweede plaats, die recht geeft op promotie naar de hoogste af deling. FC Köln werd eerder al kampioen. Kampioenswedstrijd Polonia gestaakt Warschau De eerste nationale voetbaltitel van Polonia War schau is zaterdag ontsierd door relletjes. De kampioenswed strijd werd twee minuten voor tijd gestaakt toen boze fans van tegenstander Legia Warschau afgebroken tribunestoelen op het speelveld smeten. Polonia leidde op dat moment met 3-0 en nam daardoor in de Poolse competitie een onoverbrugbare voorsprong. De voetbalbond besloot de afgebroken stand als eindresultaat vast te stellen. Nog geen bekerwinnaar in Portugal Lissabon De Portugese bekerfinale tussen Sporting Lissabon en Porto heeft geen winnaar opgeleverd. Ook na verlenging bleef het 1-1, waardoor beide rivalen donderdag opnieuw het veld in moeten. Voor 42.000 toeschouwers maakte lardel al in de derde minuut voor Porto de 1-0. Na rust kwam Sporting op gelukkige wijze langszij. In de 60ste minuut passeerde Secreta- rio zijn eigen doelman Hilario. Van Bronckhorst en Numan later Glasgow Giovanni van Bronckhorst en Arthur Numan ontbre ken volgende week in de selectie van het Nederlands elftal voor de vriendschappelijke interland tegen Roemenië in de Arena. De twee 'linkspoten' van Glasgow Rangers staan op dezelfde dag in Schotland in de bekerfinale. Bondscoach Frank Rijkaard heeft het duo toestemming gegeven om zich pas volgende week zondag, een dag na de interland en de bekerfinale, in Noordwijk bij de groep te voegen. Blinker zoekt nieuwe club gouda Regi Blinker is op zoek naar een nieuwe club. Het con tract van de speler met het Schotse Celtic loopt dit seizoen af. Hij heeft een nieuwe aanbieding afgeslagen. Blinker speelt sinds het seizoen 1997-'98 bij Celtic. De oud-Feyenoorder maakte de overstap van Sheffield Wednesday. In zijn eerste seizoen be haalde hij met zijn club de Schotse titel. MW trekt klacht tegen Roda in Maastricht MW heeft zijn klacht tegen Roda JC ingetrokken. De voetbalclub uit Maastricht had bij de tuchtcommissie van de KNVB zijn beklag gedaan over de handelwijze van de streekge noten uit Kerkrade inzake de transfer van MW'er Kenneth Perez. De Deense aanvaller tekende aan het begin van dit sei zoen zowel bij AZ als Roda JC een contract. Perez ging in Alk maar voetballen, maar Roda hield vol dat hij eigendom van de club uit Kerkrade was. De arbitragecommissie Van de KNVB oordeelde eerder deze maand al dat Roda onreglementair ge handeld had en dat de arbeidsovereenkomst tussen Roda en Perez niet rechtsgeldig is. MW, dat boos was dat Roda de club niet had ingelicht over de belangstelling voor Perez, vond dat oordeel voldoende. FC Den Bosch contracteert 19-jarigen den bosch FC Den Bosch heeft voor het nieuwe voetbalseizoen in de eerste divisie twee 19-jarige spelers gecontracteerd. Het zijn de verdediger Whalid Khrrüli van het Tunesische Espérance en de Marokkaanse aanvaller Dries Etthallaoui. De Argentijn Patricio Graff, voor een half seizoen gehuurd van Feyenoord, heeft besloten met zijn gezin terug te keren naar Argentinië. Leverkusen bevestigt status van 'eeuwige tweede Bayern München is op de slotdag van de Bundesliga toch nog voetbalkampioen van Duitsland geworden, voor de zestiende keer in het bestaan. De titelverde diger won zelf met 3-1 van Werder Bremen. Boven dien ging veertien kilome ter verderop concurrent Leverkusen met 2-0 ten onder bij SpVgg Unterha ching. Bayern eindigde dus alsnog als eerste dankzij een beter doel saldo dan Leverkusen, dat de bijnaam 'eeuwige tweede' zo langzamerhand niet meer kan horen. Beide clubs doen vol gend seizoen mee aan de Champions League. Hambur ger SV en 1860 München mo gen proberen zich daarvoor te kwalificeren. Hertha BSC, l.FC Kaiserslau- tern en bekerfinalist Werder Bremen spelen Europees voet bal om de UEFA Cup. Na Armi- nia Bielefeld en MSV Duisburg degradeerde ook SSV Ulm naar de tweede Bundesliga. Het wonder waarop FC Bar celona in Spanje vergeefs hoop te, voltrok zich wel in Beieren. Leverkusen begon met drie punten voorsprong op Bayern aan het laatste klusje. Het was een te zware opgave. Unterha ching speelde vrijuit en was voor buurman Bayem tot een vriendendienst bereid. De hulp die international Ballack de promovendus bood door in ei gen doel te schieten was dan ook niet nodig. Oberleitner bracht Leverkusen, dat harts tochtelijk maar zonder doelge richt plan aanviel, in de 72ste minuut definitief op de knieën. Bayern hoorde het nieuws van 'om de hoek' lachend aan. De winst op Bremen, onlangs in de onderlinge bekerfinale ook al de verliezer, stond na rotterdam anp Cambuur Leeuwarden heeft zijn eerste zege behaald in de nacompetitie. De Friezen won nen in groep B moeizaam bij Excelsior met 1-2. Trainer Kruys was tevreden met de punten, maar had er grote moeite mee dat zijn ploeg na rust, bij een 1-2 voorsprong, twee levensgrote kansen ver prutste. Na het gelijkspel in Leeuwar den tegen FC Zwolle (1-1) houdt Cambuur een langer verblijf in de eredivisie in eigen hand. Dat was volgens Kruys de grootste winst in Rotterdam. Bovendien stemde de uitslag FC Zwolle -RBC Roosendaal (1-2) hem meer dan tevreden. een kwartier vast. Jancker (2) en Sergio zorgden voor de snelle 3- 0. Elke treffer werd met behulp van een doordringende scheepssirene doorgegeven naar Unterhaching. Dat Bode nog voor rust iets terugdeed, deerde de Zuid-Duitse ploeg plus de 63.000 toeschouwers in het olympisch stadion niet in het minst. „Een sensatie in het Duitse voetbal", jubelde trainer Hitzfeld, „Unterhaching heeft geschiedenis geschreven." Zijn Leverkusener collega Christoph Daum probeerde de onbeschrijflijke teleurstelling te verbijten. „Gefeliciteerd. We hebben het hele seizoen goed gespeeld, mooi voetbal laten zien. Ook nu. Alleen benutten we de kansen niet. Zenuwen, denk ik. Heel triest. We zullen een hele tijd nodig hebben dit te verwerken, zo'n pijn doet het." Aan de vrije val van Hertha kwam tegen Borussia Dort mund (0-3) geen einde. Door dat Arminia Bielefeld in Stutt gart tegen VfB een 3-0 achter stand omzette in een gelijkspel (3-3) mogen de Berlijners toch Europa in. Dick van Burik was uitblinker. Na de 0-1 door Bar- barez moest hij plaatsmaken voor aanvaller Ali Daei. Ook Brian Roy mocht opdraven. De fensief knakte Hertha echter. Ulm kon het verblijf in de Bundesliga niet langer rekken „Als we dinsdag van RBC win nen, zijn we een eind op weg." Zowel Cambuur als RBC heeft vier punten. De Friese eredivisieclub kwam op Woudestein moeilijk op gang. Excelsior had het grootste deel van de eerste helft een veldoverwicht. Top schutter Connolly, 29 doelpun ten in de eerste divisie, was voortdurend een kwelgeest voor het centrale verdedigings duo Vergoossen-Berhalter. De Ier kopte in de 24ste minuut op de paal. De eerste de beste aanval van Cambuur beteken de wel meteen de 0-1. Abma stuurde Van der Heide weg. De aanvallende middenvelder, in de belangstelling van FC Utrecht, maakte alleen voor doelman L'Ami geen fout. Cambuur had niet lang ple zier van de onverdiende voor sprong. Nauwelijks vijf minu ten later schoot Polak fraai een vrije trap in de bovenhoek. Ex celsior ging door, maar Pinas schoot tegen doelman De Ron aan. In de slotminuut van de eerste helft was het toch bijna 1-2. Nelisse raakte de lat na een goede actie van Van der Heide. In de tweede helft pakte Cambuur de zaken beter aan. De ploeg was agressiever en speelde de bal beter rond. De Friese voorsprong in de 55ste minuut door invaller Goudmijn was dan ook logisch. Daarna ergerde Kruys zich aan de laks heid van zijn ploeg, die ver zuimde verder uit te lopen. Van der Heide en Goudmijn misten voor open doel. De zege van RBC uit bij FC Zwolle was zonder meer ver diend. Het betekende de eerste thuisnederlaag voor de Zwolle naren dit seizoen. Van Loen- hout, volgend jaar actief bij RKC, scoorde kort voor en di rect na rust (0-2), waardoor de opgave voor de thuisclub lood zwaar werd. Alleen Roelofsen slaagde er zeventien minuten voor tijd in tegen te scoren. In groep A is FC Groningen heer en meester. Na de winst vorige week bij MW (1-4) won de ploeg van Jan van Dijk giste ren in het Oosterpark van He racles: 4-2. FC Groningen heeft nu vier punten voorsprong op nummer twee Emmen, de te genstander van woensdag. MW lijkt niet meer te redden Rotterdam, finale: NEC Roda 1). 19. Peeters 0-1, 90. Van de (strafschop). Scheidsrechter: Lu, schouwers: 40.000. Gele kaan zen, Roorda (NEC), Vrede (Roda* S 88. Taiwo 0-2, 89. Van Oostrum Wolters 2-2. Scheidsrechter Toeschouwers: 4650. FC Groningen - Heracles 4-2 Drent 1-0, 20. Visser 2-0, 55 V 2-1, 82. Van Dinteren 3-1, 8... 1, 90. Van Beelen 4-2. Schen ir Jol. Toeschouwers: 9628. Rode) Te Braak (Heracles/2xgeel) Gr I' Smit, Asmus (Heracles). Stand Groningen 2-6 (8-3) Heracles Emmen 2-2 (3-3) MW rUULtD Excelsior - Cambuur 1-2(1-1) 4 Heide 0-1, 31. Polak 1-1, 55 1-2. Scheidsrechter: Jol. Toes® 2648. Gele kaart: Mtiliga, Alladi k or), Rook, Berhalter (Cambuur). FC Zwolle - RBC 1-2 (0-1) 371 e' hout 0-1, 48. Van Loenhout 0-2, lofsen 1-2. Scheidsrechter: Van! schouwers: 5450. Stand RBC 2-4(3-2) Excelsior Cambuur 2-4(3-2) FC Zwolle Dundee. - Aberdeen 0-2, Hearts- an 2-1, Motherwell - Rangers 2-fl nock - Saint Johnstone 3-2, Cet dee United 2-0. Eindstand Rangers 36-90 Hibernian Celtic 36-69 Dundee Hearts 36-54 Dundee U, Bedankt Unterhaching! Hassan Salihamadczic, Jens Jeremies en Thorsten Fink (v.l.n.r.) van Bayem bedanken via een spandoek hun buren uit München voor de zege op Leverkusen. foto reuters Deportivo Barcelona Valencia Zaragoza Real M. Alaves Celta Valladolid Vallecano Mallorca Eindstand 38-69 Bilbao 38-64 Malaga 38-64 Espanyol 38-63 Sociedad 38-62 Santander j 38-61 Numancia 38-53 Oviedo 38-53 Betis 38-52 AtleticoM a 38-51 Sevilla dan een jaar. Eintracht Frank furt, ook lang in de bedreigde hoek, was te sterk: 2-1. Van de Haar scoorde voor Ulm. Hansa Rostock redde zich pok door in Gelsenkirchen met 2-0 van Schalke 04 te winnen. Oude Kamphuis en Van Hoog- dalem werden na rust gewis seld. „We hadden het seizoen graag goed afgesloten", ver zuchtte trainer Stevens teleur gesteld. Di Frankfurt - Ulm 2-1, Stuttgart - 3-3, Wolfsburg - Freiburg 2-1, H - Dortmund 0-3, Kaiserslauta l München 1-1, Bayern - Bremen .1 burg - HSV 1-1, Schalke'04-Rc Unterhach. - Leverkusen 2-0. Eindstand Bayern 34-73 Unterhact Leverkusen 34-73 Dortmund l( HSV 34-59 Freiburg 1860 M. 34-53 Schalke'ö Kaïsersl. 34-50 Frankfurt Hertha BSC 34-50 Rostock Wolfsburg 34-49 SSV Ulm Stuttgart 34-48 Bu voor de eredivisie na defd Emmen. FC Groningen ging teg racles voortvarend van id Binnen twintig minutt het 2-0 door Drent en Na rust zakte de thuispl1' en kwamen de Almeloërf door Vermeulen. In de drukte FC Groningen door met doelpunten v Dinteren en Alberda. In suretijd maakte Katwijke i drik van Beelen nog 4-2. MW gaf bij Emmen voorsprong uit handel doelpunten vielen in de vier minuten. De Limburgers kwaral. 0-2 door Caers en Taiw werd alsnog gelijk doo Oostrum en Wolters. De Goey en Melchiot winnen Engelse beker met Chelsea Met dank aan doelman David James van Aston Villa. Chelsea greep zaterdag in Londen voor de derde keer in de historie de FA-Cup. Het duel eindigde in 1- 0, door een doelpunt van de Italiaan Roberto di Matteo. Hij profiteerde van een misser van James, die toch al geen gelukki ge wedstrijd keepte. Zodoende wonnen twee Ne derlandse spelers de in Enge land meest gewilde prijs. Doel man Ed de Goey, wel op dreef, en verdediger Mario Melchiot. Voor de derde Nederlander in het veld, George Boateng, was het verlies zuur. De middenvel der van Aston Villa speelde een prima wedstrijd. Ploeggenoot James, weer op genomen in de Engelse natio nale selectie, deed dat aller minst. Al tien minuten na rust leek hij zijn ploeg te duperen, toen hij een bal losliet. Dennis Wise school de bal in, maar het feest ging niet door. De grens rechter had de Liberiaan Geor ge Weah buitenspel zien staan en oordeelde dat hij op dat mo ment deelnam aan het spel. James werd even gered, tot zeventien minuten voor tijd. De Italiaan Gianfranco Zola sneed een vrije trap van de linkerflank scherp aan. James probeerde de bal te vangen, maar kwam niet verder dan een aanraking met de handen. Di Matteo rea geerde alert en knalde de bal in het dak van het doel. Daarmee had de Italiaan op nieuw een belangrijk aandeel in de cupwinst van Chelsea. In de eindstrijd van 1997, onder trai ner Ruud Gullit, had hij tegen Middlesbrough al de snelste Ed de Goey van Chelsea troost oud-ploeggenoot George Boateng die met Aston Villa de FA Cupfinale verloor van de Londense ploeg. foto reuters Het uit 1923 stammende complex wordt in de herfst in grijpend verbouwd. Onder meer de beroemde Twin To wers sneuvelen in het nieuwe ontwerp, dat voor zo'n twee miljard gulden wordt vervaar- digd. goal ooit gemaakt in de Cup-fi nale. Toen schoot hij na 42 se conden al raak. Destijds werd het nog 2-0. Trainer Gianluca Vialli van Chelsea had in zijn basisopstel ling verrassend de Noorse goal- getter Tore André Flo gepas seerd ten faveure van Weah. De coach zal er wellicht even spijt van hebben gehad. Nadat hij bij de afgekeurde goal van Wise buitenspel had gestaan, verprutste de Liberi aan vier minuten later een le vensgrote kans. De voorzet van Zola leek voorbestemd om te worden gepromoveerd tot een doelpunt, maar Weah miste jammerlijk. Di Matteo maakte later alles nog goed voor Chelsea, dat de laatste finale won op het huidi ge Wembley. Daags voor de wedstrijd in Kopenhagen in de ze krant gelezen: „De Koerdische rebellenlei der Öcalan wil een televisie in zijn cel om de fi nale van het UEFA Cup toernooi Galatasaray- Arsenal te zien. Je vraagt je van alles af als je dit leest. Je vraagt je bijvoorbeeld af hoe het bestaat dat Öcalan zich onderzijn omstandigheden nog druk maakt om voetbal. (Onder de huidige om standigheden in Barcelona zul je niet graag rui len met Louis van Gaal, toch zou je als je het voor het zeggen hebt honderd keer liever Louis willen zijn dan Öcalan). Öcalan is PKK-voorman én ter dood veroordeeld, een uit zichtloze combinatie. Kan, onder zulke uitzichtloze omstandigheden, je hoofd staan naar een voetbalwedstrijd? (Stel, Öcalan had te kennen gegeven juist dolgraag het Eurovisie Song festival in zijn cel te zien, waren wij dan nog verbaasder geweest?) Je probeert je een Nijmeegse gede tineerde voor te stellen in een cel op zondagavond. De avond van Roda-NEC, de bekerfinale. Wat doe je dan? Anderhalf uur ijsbe ren van muur tot muur? In je cel keihard op zijn Nijmeegs roepen Enniezee! En- niezee! Je nagels eraf bijten? Om de zoveel mi nuten de bewaker naar de stand van zaken in De Kuip vragen? Nog steeds gelijk? Als het zo blijft, wat dan? Sudden death? Nee, nog drie maanden dan ben je vrij. Wat maakt het uit, als NEC maar wint. De kans dat het zó is gegaan achten we niet groot. Helemaal zeker weten we het niet maar toch gaan we er gemakshalve vanuit dat gevan gengehouden Roda- en NEC-sympathisanten in staat zijn gesteld toch de wedstrijd (op televisie) te zien. Maar die zitten dan ook niet in een do dencel. Je probeert jezelf te verplaatsen in öcalan. Wat niet vanzelf gaat. Nog een keer proberen. Lukt weer niet. Nee, zonder er ooit verbleven te hebben weten wij één ding van Turkse cellen ze ker, namelijk dat de omstandigheden er al uit zichtloos genoeg zijn zonder dat je Öcalan bent. Je zult je in Nederlandse bewaarinrichtingen evenmin in een vakantiebungalow wanen5 in de avonduren tv kijken zal er het punt\n zijn, nemen we aan. Pakken we het berichtje in deze krant em11 eens bij: „De ter dood veroordeelde PKK-tt man is fan van Galatasaray. Öcalan heeft e een kleine radio in zijn dodencel. Geen gewone radio, maar alleen een klein ,1 dio. Waarom deze toevoeging ten aanzien van1 grootte van Öcalans ontvangstapparatm 1 U en ik zagen Öcalan eerlijï J> zegd in onze voorstelling vae ken nog niet aan de radio er terd in zijn cel zitten. Het fti 'l hij radio hééft valt ons op, t een ghettoblaster dan wel tt tortje is doet niet terzake. W ons afvragen is, hoe komt h 'e aan? Standaardvoorzienini1 Turkse cel? Naar binnen gei keld? Waarom zo de nadrd legd op de omvang van dat Nemen Galatasaray's winst af als het verslag op een klei dio beluisterd wordt? a Wat vinden de Turken zelf. e. Vinden zij dat Öcalan recht op een tv-toestel om de wed te zien? Fatih Terim, de coach van Galata 1 werd de vraag althans op de NederlandsQ sie, niet gesteld: toch gaf hij er ongevraa# onbedoeld antivoord op. De heer Terim a 11 het Sportjournaal dat alle Turken woensi zouden zijn. „De wedstrijd is van groot be f voor mijn carrière, voor Galatasaray, voot Turken en voor de hele mensheid. De mensheid! Als de wedstrijd zo belangrijk is, mag geei zondering worden gemaakt. Öcalans adït in deze krant: „Het ministerie van Justitie nog niet op ons v00 Nadien geen letter meer over de kwestie# 1 Toch (en juist dóórdat je er niets meer oil hoort) houdt het me nu al dagenlang bea Heeft Öcalan nu tv mogen kijken of nood, dwongen zich met het radioverslag beho\ Als Popescu ook op dat kleine radiootje di maar wel raak geschoten heeft.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18