Coffeeshop Lisse heeft nieuwe plek SPRINGTIJ Zandbergen onderscheiden Bewoners eisen 2,5 procent huurverlaging van PAGO Duin Bollenstreek eemtuin ook open lor wateronderzoek Loting voor nieuwe huizen Princehaven Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR/41,00 _,:RDAG 20 MEI 2000 sing in Sassenheim Op het kruispunt Menneweg-Parklaan in Sassen- jnheeft gisteren een botsing plaatsgevonden, waarbij een arige Leiderdorper nekletsel opliep. Een 35-jarige Sassen- ner gaf hem geen voorrang, waarop de aanrijding volgde. ferentie bestuurlijke vernieuwing Bestuurlijke vernieuwing is het thema van de confe- Bjëdie de gemeente Katwijk maandag 22 mei organiseert, ■leiding is het rapport van de staatscommissie Elzinga over ïjsme en lokale democratie. Raadsleden, burgemeester en ljiouders, leiders van politieke partijen en leidinggevende wenaren gaan om 19.30 uur met elkaar in discussie over het lórt. Na de zomervakantie komt er een vervolgconferentie ïde betekenis voor de gemeente Katwijk. Plaats van hande lis de burgerzaal van het gemeentehuis. p de flets met CDA jflK/RUNSBURG/VALKENBURGProminente CDA'ers uit Katwijk, Eburg en Valkenburg fietsen 27 mei door de drie genoemde Jtsen. Dit in het kader van toerisme en recreatie. De CDA- Ivaan, waarbij iedereen zich onderweg kan aansluiten, start |9,30 uur bij de groenteveiling in Katwijk aan den Rijn. Ver lens maken de deelnemers een toer langs recreatieve en toe- fehe plaatsen in de drie gemeenten, waarbij men praat over jtoerismebeleid. Het eindstation is het strand in Katwijk |jll.30 uur. lelmarkt in Hiliegom jCQM* Vrije School de Toermalijn in Hiliegom houdt van- van 11 uur tot 13 uur een rommelmarkt. De opbrengst van itrkoop is bestemd voor schoolactiviteiten. Op de markt den kinderactiviteiten georganiseerd en op een terrasje is 5e, thee en koek te verkrijgen. De school is gevestigd aan uritslaan 5 in Hiliegom. \en naar torren en kikkervisjes Happy Days naar Heereweg 153 De Lissese coffeeshop Happy Days verhuist per 1 juli naar Heereweg 153, waar hu nog Kapsalon Hairline José de Groot is gevestigd. Daarmee heeft de coffeeshop na ruim anderhalf jaar zoeken in Lisse een 'nieuwe en betere plek' gevonden. De gemeente wilde Happy Days sluiten, omdat hij op zijn huidi ge locatie op dorpsplein 't Vierkant te dicht bij scholen en ca fés zit. Tegen de nieuwe plek van de coffeeshop kan de ge meente volgens wethouder Moolenaar, die de verhuizing van Happy Days bevestigt, niets doen. lisse peter blok leemtuin in Lisse wordt ig van 14-16 uur niet al- ipengesteld voor iedereen een wandeling wil ma maar ook voor mensen die tonderzoek willen doen. ings kreeg de heemtuin vijver een kleine steiger, steiger maakt het mogelijk 1 het heldere water van de te kijken en te zien wat er d dat water leeft, was overigens ook de be- ijkste reden, waardoor de lligers van de heemtuin 'n geïnspireerd om een 1 over water te organise- Met speciale onderwater- kunnen de kikkervisjes, watertorren en waterslakken van dichtbij worden bekeken. Door met visnetjes voorzichtig waterbeestjes te vangen en die tijdelijk in een emmer te doen kan worden geprobeerd de diertjes op naam te selecteren. Speciale aandacht is er voor de planten die in en rond het water groeien. Ook is er infor matie over kraanwater en de natuur in de duingebieden waar drinkwater^wordt gewon nen. Het verschil tussen kraan water en slootwater kan wor den onderzocht. Onder meer met behulp van een microscoop. Tenslotte kan er water worden geproefd. Koud en warm en met een smaakje. Een woordvoerder van Mainstream BV, de eigenaar van de Lissese cof feeshop Happy Days, wil niet be vestigen dat hij naar het pand Hee reweg 153 vertrekt. „Ik heb met de huidige eigenaar de afspraak ge maakt dat ik ons nieuwe adres pas later bekend maak. En daar wil ik me graag aan houden." Wel wil hij kwijt dat de nieuwe plek 'waterdicht' is. ,,Ik ben bij de gemeente geweest en daar hebben we met een passer cirkeltjes gezet om alle cafés, scholen en kerken die Lisse telt. Toen was in één klap duidelijk waar ik mij niet mocht vestigen, maar natuurlijk ook waar ik mij wél kan en mag vestigen." Kapster José de Groot wil alleen kwijt dat ze deze zomer inderdaad haar zaak gaat sluiten. „Wanneer precies? Dat kan ik nog niet zeggen. Dat heeft alles te maken met de op zegtermijnen van mijn personeel. Maar in ieder geval over een paar maanden." Over de nieuwe eige naar wil ze niets kwijt. Wethouder Moolenaar bevestigt namens hef college van burge meester en wethouders de verhui zing van Happy Days naar de hui dige kapsalon. „En daar valt hele maal niets tegen te doen. Ik kan me goed voorstellen dat de buurt niet blij is, want niemand wil graag een coffeeshop als buurman. Maar ja, je doet er niets tegen. De nieuwe plek van de coffeeshop voldoet aan alle regels, zoals bijvoorbeeld dat hij op een veilige afstand van scho len en cafés is gelegen." Volgens Moolenaar kan in het najaar alsnog worden besloten dat de coffeeshop ook op de nieuwe plek dicht moet. „Dan gaan we als gemeenteraad ons gedoogbeleid nader onder de loep nemen. Als bij die evaluatie blijkt dat we terugwil len naar de nuloptie, geen coffee shops in Lisse, kunnen we Happy Days alsnog sluiten." De bedrijven, winkels en bewo ners van de Heereweg die Happy Days binnenkort als nieuwe buur man krijgen, zijn tegen de komst van de coffeeshop. Zij gaan volgens L. Peereboom van bakker Vermeer alles in het werk stellen om een an dere nieuwe buurman te krijgen. „Dat lijkt me ook niet meer dan logisch. Als ik die tent naast mij krijg, is mijn bedrijf meteen een 500.000 gulden minder waard. Ik kan dan waarschijnlijk mijn bedrijf nooit meer verkopen. Want wie wil er nu naast een coffeeshop zitten? Er zijn hier in de buurt al mensen die hu al slapeloze nachten heb ben. Laat staan als die tent hier eenmaal zit. We vrezen ook voor al lerlei vormen van overlast, zoals vernielingen en andere vormen van criminaliteit. Kijk, dit is een kinder rijke buurt. Hier is nu nog een speeltuintje, maar dat wordt bin nenkort een hangplek van drugsge bruikers. Dat kun je op je vingers natellen", aldus Peereboom. katwijk peter blok Kandidaten die op grond van hun lotnummer een woning toegewezen zouden kunnen krijgen, krijgen van makelaar De Leeuw drie weken na de loting schriftelijk bericht. Er zijn 28 woningen voor starters, 28 woningen voor doorstromers en vier woningen voor economische vestigers. Met de bouw van het deelplan 'Frederick' wordt een start gemaakt met fase IC in de Princehaven, tussen de Prins Hendrikkade en de Tramstraat. Momenteel wordt fase 1B gebouwd op de kop van de Haven. Daar komen in totaal zestig appartementen, een parkeerga rage voor de bewoners en voor het winkelend publiek, winkels, waaronder een supermarkt, een bank en ho reca. Fase IA, de Musketiers, is af. De loting voor de 61 nieuwe appartementen in deel plan 'Frederick' in het Katwijkse havengebied wordt maandagmiddag om twee uur gehouden in het ge meentehuis. Wethouder Van dei Plas (SGP/GPV) van volkshuisvesting verricht onder het toeziend oog van notariskantoor Verhees Van der Plas de loting voor de huizen die binnenkort in de Princehaven worden gebouwd. Voor de 61 appartementen, die in prijs variëren van 270.000 tot 635.000 gulden, hebben zich in totaal 591 gegadigden ingeschreven. Daarvan zijn er 337 starter, 237 doorstromer en 17 economische vestiger. catwuk» Katwijker Koos Revallier viert van daag in verpleeghuis Overduin aan de Nach tegaallaan zijn 101ste verjaardag. Daarmee is hij de oudste inwoner van Katwijk gewor den. Revallier, een geboren Hagenees die nog maar drie jaar in Overduin in Katwijk woont, krijgt vanmiddag bezoek van burge meester Van Wouwe, die hem persoonlijk komt feliciteren. Koos Revallier - eigenlijk heet hij Jacobus - is het levende bewijs dat roken en drank niet per definitie slecht voor de gezondheid zijn. „Een dikke sigaar en een borreltje op zijn tijd houden mij in topcondi tie", zegt Revallier, die in een ver verleden met zijn broer in Den Haag een loodgieters- bedrijf had. Revallier is van Franse komaf. Zijn opa was een Fransman die, toen Koos' vader nog een kleine jongen was, naar Ne derland verhuisde. De familie Revallier woonde bijna twee eeuwen lang in Den Haag, kleinzoon Koos hield het daar dus bij na één eeuw uit voor hij naar Overduin toog. Sigaartje en drankje incluis. foto henk bouwman het licht van grote pen was hondenpoep altijd al een eprobleem. Voor dat inzicht hadden we nschede niet nodig, in een week als deze ;t wel goed om je weer af te vragen hoe het j(fc reen buitenstaander moet zijn om onze inl chaving op te graven, loral de Voorhoutse beschaving. orhout zou hij irbeeld kunnen stuiten op ta Aanpak hondenoverlast gemeente Voorhout. Zelfs ootste liefhebbers van luisjargon weten dat je het d aanpak nou juist niet londenpoep moet iken, maar dit terzijde, het kan nog mooier, week maakte de gemeente id hoe Voorhouts enpoepbeleid, zoals dat :e inspraak in gaat. En niet, er gaan digingen uit naar buurt - ivonersverenigingen en er bewonersavonden. jfsl het beleid, zo meldt het «richt, kan pas een succes Is hondenbezitters en londenbezitters het met ekking ervan eens zijn. pt Astor en Fikkie zelf niet, bijna zeggen. En de encontroleur. Want die er, in 2001, ook komen, ril je later worden? encontroleur, opa.) lout, dat moet je ze in, neemt het probleem is. En het stelt haalbare 1. 'Helemaal enpoepvrij is een illusie', ent de nota, daarmee rerend dat hondenpoep eer van dezelfde orde is w oorlog en - lijkheid. iet van de inpoepnota is iets ïidener. Wat er delijk moet gebeuren is t grondgebied van lout in drie categorieën verdeeld. In ozone één honden loslopen en Hoeveel harten kan een streek verdragen? Hoeveel concurrentie is normaal tussen buurgemeenten? En hoe veel meosen zouden zich storen aan dit staaltje vermeend plagiaat? foto s wim dijkman poepen. In zone drie moeten ze aan de lijn en dienen uitwerpselen te worden opgeruimd. Zone twee wordt een gevaarlijke. Daar mogen ze wel los, maar daar moeten hun eigenaren in de buurt blijven om de drollen te vangen. Wij voorzien lange mens-hond- achtervolgingen, verhitte discussies tussen hondenbezitters en een zware bewijslast voor de controleur. Dat wil zeggen, als dit plan de inspraak overleeft. En waarom zou het? Meestal komtVan inspraak uitstel, en van uitstel... juist. Hart tegen hart Van gezonde concurrentie is nog nooit iemand slechter geworden. Maar twee harten is ook weer niet gezond. Terecht dus, dat ze in Noordwijkerhout klagen over de leus waarmee de gemeente Lisse haar bezoekers aan de grens welkom heet. Er was al een hart van de Bollenstreek en nu is er opeens ook een b(l)oeiend hart. Na- aperij, vinden ze in Noordwijkerhout, waar deze week werd vergaderd over de huisstijl en de herkenbaarheid van de gemeente. Denk riiet dat dit een onbelangrijke discussie is. De Bollenstreek had net afgesproken zich als 'De Kleurige Kust' te gaan aanprijzen en nou begint dit gedoe opeens. Nog even en we hebben een kloppend hart, een groot hart, een kunsthart, een groen hart, een winkelhart en een bruisend hart van de Bollenstreek. En uiteindelijk alleen maar gebroken harten. Dit moet ophouden. Eén hart is zat. De vraag is alleen: welk hart was er het eerst? Noordwijkerhout claimt het patent, maar het heeft zijn leus nooit laten registreren. Zeker is wel dat de borden daar al enkele jaren staan en dat die in Lisse van vorig jaar zijn. Maar Lisse gebruikt zijn kreet al jaren, luidt daar het verweer. Weliswaar niet op borden, maar in allerlei publicaties noemde Lisse zich het Centrum van de Bollenstreek. En het is een kleine stap van centrum naar hart. Ook de aanhalingstekens maken het Noordwijkerhout niet eenvoudiger om te bewijzen dat het hun eigen 'vondst' is. Het lijkt erop dat Lisse de strijd gaat winnen. Noordwijkerhout werkt toch al aan nieuwe borden en het is een kleine moeite om daar dan, pakweg, de groene long, de ziel, of misschien nog beter: 'de tere ziel van de Bollenstreek' op te zetten. Maar de eerste berichten zijn verontrustend. Het wapen van de gemeente moet er in terugkomen, hebben ze in Noordwijkerhout bedacht. Daar komen vette claims uit Lisse van! job de kruiff Noordwijkerhouter gelauwerd voor vrijwilligerswerk noordwijkerhout De 73-jarige M. Zandbergen heeft vandaag een koninklijke onderscheiding gekregen. De inwoner uit Noordwijkerhout kreeg de onderscheiding ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestuurslidmaatschap van hengelsportvereniging 'De Ar- noud'. Sinds 1975 is Zandbergen actief ais bestuurslid en pen ningmeester van de vereni ging en is hij tevens wed strijdleider. Hij is medever antwoordelijk voor de jeugd afdeling van de vereniging, die hij hielp oprichten in 1979. Zandbergen, die jaren werkzaam was bij machinefa briek DMN uit Noordwijker hout, is een aantal jaren jeugdcommissielid geweest. Daarnaast is hij sinds 1996 behalve mede-oprichter ook penningmeester van de stich ting Platform Gehandicapten beleid Noordwijkerhout. Hij is contactpersoon voor de ou derenbonden, de regionale platforms en de gemeente. Hij was ook lid van de werk groep Collectief Vervoer waaruit de Zone-taxi in Noordwijkerhout is voortge komen. De onderscheiding werd hem aangeboden in het Wa pen van Noordwijkerhout. Hillegomse woningstichting moet huizen eerst opknappen hillegom katinka de buck De Hillegomse Huurdersvereniging eist per 1 juli een huurverlaging van 2,5 procent voor de hui zen van woningstichting PAGO in Maronia, Mi- dea, Himera en aan de Olympiaweg. De huren zouden pas weer mogen stijgen als de slecht on derhouden woningen zijn opgeknapt. Al jaren kampen de bewoners uit de wijk met problemen in een groot aantal van de ongeveer 25 jaar oude woningen. Een bewoonster van Mi- dea: „De muren in de badkamer zien zwart van het vocht. De kozijnen zijn zo rot, daar kun je zo een schroevendraaier tussen steken. Het aan recht in de keuken staat krom van het vocht en het tocht als de pest. En toch ben ik elke maand een vermogen aan huur kwijt." Een bewoonster van Himera: „Zelfs als het zo warm is als afgelo pen week is het nog vochtig in huis." Voor dit jaar heeft PAGO een huurverhoging van 0 procent ingesteld voor de woningen in de ze wijk, maar de HHV vindt dit niet voldoende. Voorzitter F. Koeman van de HHV. „Wij zijn er echt niet op uit om een hetze tegen de PAGO te beginnen maar dit zijn echt grote dingen die nu moeten worden aangepakt. PAGO maakt wel plannen om het achterstallig onderhoud te her stellen maar die plannen zijn niet verwezenlijkt. Wij doen onze uiterste best voor jullie dat dat nu wel gebeurt." Extern adviseur Frans Balendong, door de HHV aangetrokken ter ondersteuning van het huurbeleid van de HHV, heeft zelf jaren in de wijk gewoond: „Ik ben hier buitengewoon veel klachten tegengekomen die niet zijn afgehan deld. Deze woningen behoren tot de slechtst on derhouden woningen in de regio. Met een be vriezing van de huur hoeft u niet blij te zijn." De HHV maakt de komende tijd een inventari satie van de wijk met behulp van gisteravond uit gedeelde enquêteformulieren. Balendong: „Wij hebben uw steun nodig. Samen sta je sterk. Wij steken onze energie hierin om te zorgen dat de huur collectief naar beneden gaat totdat de be woners eindelijk krijgen waar ze recht op heb ben. Ons doel is de huizen op een fatsoenlijke onderhoudspeil te krijgen." De HHV geeft PAGO tot augustus de tijd om met concrete plannen te komen. Een deel van de woningen aan de Hillegomse straten Maronia, Midea en Himera wordt moge lijk gesloopt. Dat zegt directeur R. Hagenaars van Woningbouwvereniging PAGO in reactie op klachten van huurders over achterstallig onder houd. „Maar alleen het oplappen van het hout werk en de muren heeft geen zin meer", zegt Ha genaars. „Met dit complex is veel meer aan de hand. Er zijn problemen met de veiligheid in de woonomgeving en we hebben twijfels of de ver ouderde maisonettes in de toekomst nog wel ver huurbaar zijn. Daarom laten we onderzoeken welke maatregelen nodig zijn om er weer een le vensvatbaar complex van te maken." In elk geval is een ingrijpende renovatie nodig, maar ook gedeeltelijke sloop sluit de directeur niet uit. Daarnaast overweegt hij om de wonin gen voor andere doelgroepen te bestemmen. „Nu wonen er gezinnen in de bovenhuizen en ouderen beneden. Dat botst. Dus ook dat willen we heroverwegen." Hagenaars verwacht uiterlijk begin volgend jaar met concrete plannen te ko-

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21